NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Florida - 27. října 2019   21:10

Edmonton
Edmonton
43:37' Neal (Nugent-Hopkins, Draisaitl) • 53:18' Draisaitl (Bear, McDavid)
2:6
(0:0, 0:3, 2:3)
Florida
Florida
20:31' Ekblad  (Barkov, Weegar) • 21:58' B. Boyle  (Connolly, Hawryluk) • 22:36' Acciari   • 40:49' Dadonov  (Huberdeau, Weegar) • 58:36' Vatrano  (Malgin, Pysyk) • 59:41' Hawryluk  (Connolly, B. Boyle)
Edmonton
M. Smith (23. Koskinen) – Nurse, Bear, Klefbom (A), K. Russell, Manning, Benning – Draisaitl, McDavid (C), Kassian – Chiasson, Nugent-Hopkins (A), Neal – Khaira, Sheahan, P. Russell – Jurčo, M. Granlund, Gagner.
Schlenker, StLaurent – Mills (všichni CAN), Mach (USA)

3. Aleksander Barkov (FLA) 0+1
Edmonton je poprvé v letošní sezoně poražen na domácím ledě a byla to pro něj hodně hořká porážka. O výsledku rozhodla primárně druhá třetina, respektive její první tři minuty, ve kterých Florida pálila třikrát a vytvořila si rozhodující náskok. I přesto, že Olejáři ve třetí třetině bojovali a přesilovkovou trefou Jamese Neala a dorážkou Leona Draisaitla šest minut před koncem snížili na dvě branky, Panteři si výhru vzít nenechali. Nejprve v 59. minutě trefil prázdnou kasu Frank Vatrano, 19 sekund před koncem dokonal zmar Edmontonu Jayce Hawryluk. Konečný výsledek tak zní – 2:6.

Vážení čtenáři, z mé strany je to dnes vše. Užívejte zítřejší státní svátek a někdy příště se budu těšit z NHL znovu napočtenou!
59:41'
Florida právě vstřelila branku!
Nekoncentrovanost stojí Edmonton další gól a výsledek narostl do poměrně ostudného rozměru. Connolly v útočném pásmu po Boyleho přihrávce přesunul křížem puk na JAYCEHO HAWRYLUKA, který střelou na delší tyč zaznamenal svůj první gól v sezoně – 2:6! Asistence: Brett Connolly, Brian Boyle.
58:36'
V Rogers Place je definitivně rozhodnuto! FRANK VATRANO se po vybojování kotouče od Malgina a následné přihrávce podél mantinelu jednoduše prosadil do prázdné a pečetí dvoubodový zisk Panterů – 2:5! Asistence: Denis Malgin, Mark Pysyk.
58:10'
Draisaitl nahrál místo očekávané střely pod obránce na Neala, ten ale u bližší tyče kotouč přes pozorného Bobrovského neprocpal.
57:40'
Edmonton jde do rizika a zkouší to v šesti hráčích v poli!
57:04'
Poslední tři minuty třetí třetiny a Florida je zahájila únikem 2 na 1, který ale zastavuje hvizd hlavního sudího. Ten totiž rozpoznal nedovolenou hru vysokou holí.
55:54'
Markus Granlund tvrdě nabral Acciariho u střídaček na záda, čistý bodyček si vysloužil potlesk z arény.
55:00'
Vstupujeme do poslední pětiminutovky, která za tohoto stavu slibuje ještě napínavý konec. Oilers od gólu odmítají půjčovat kotouč soupeři a Florida je skutečně pod tlakem.
53:18'
Edmonton právě vstřelil branku!
Edmonton snižuje na rozdíl dvou branek a závěr zápasu je stále ještě otevřen! Tvrdá střela Beara od modré sice vůbec nemířila mezi tři tyče, ale odrazila se od zadního plexi zpět do předbrankového prostoru. Tam byl připravený LEON DRAISAITL, který zametl kotouč do odkryté branky – 2:4! Sergej Bobrovskij následně ještě rozporoval platnost gólu ohledně možného bránění v brankovišti, rozhodčí ale gól uznali, hostující střídačka ani nebrala coach challenge. Asistence: Ethan Bear, Connor McDavid.
52:39'
Hosté jenom prohodili kotouč do útočného pásma, nemusí nikam spěchat. A když už náhodou zaváhají při rozehrávce jako nyní, Edmonton se vlastní blbostí dostane do ofsajdu, nebo spáchá jiný přestupek.
51:35'
Pysyk vyměnil puk s Vatranem a mladý Američan s číslem 77 vystřelil, Koskinen kryje betonem. Na finální tažení už Edmontonu nezbývají evidentně síly a ani moc času.
50:42'
McDavid byl dvojicí obránců v brejku povalen na zem a z ochozů se začíná snášet pískot, fanoušci by totiž rádi viděli nějaký trest či dokonce trestné střílení. Pokračuje se však dále bez nějaké intervence.
48:56'
Jurčo přes Boyla kotouč neprocpal a musel se vracet do obrany, ale těsně před tím, než stihl dojet, tak už mohl jet na střídačku, neboť mezitím od modré střílel Pysyk, ale jenom do hrudi Koskinena.
48:22'
Vatrano po zpětné přihrávce střílel okamžitě z bekhendu na hranici brankoviště, Koskinen rychle zareagoval betonem. Kotouč se pak navíc ocitl kdesi v ochranné síti, proto je zápas pozastaven.
47:02'
Hra se soustřeďuje ve středním pásmu, ani jeden tým se nedokáže usadit před brankou soupeře. Velké množství nepřesností nás provází v této fázi zápasu.
46:53'
Colton Sceviour byl důrazný v předbrankovém prostoru a přes dva obránce se tlačil ke kotouči, lapačka Koskinena byla ale proti. Jak to tak bývá, tak se spustila hned strkanice, hráči si to ale sami ukončili.
45:39'
Boyle podél mantinelu nahazoval na volného Yandleho, který byl ale včas dostoupen a domácí tým vytlačuje soupeře až k jeho brance. Je to ale Florida, která hraje častěji s pukem, což jí maximálně vyhovuje.
44:34'
Dadonov byl ve sprinterském souboji sice pomalejší, Klefbom ale nezvládl rozehrávku a Dadonov mohl ve své akci pokračovat. Floridská #63 vrátila zpoza branky puk mezi kruhy pro Ekblada, který švihem orazítkoval tyčku!
43:37'
Přesilovka byla využita vcelku rychle a domácí to ještě nebalí! Leon Draisaitl z pravého kruhu střílenou nahrávkou našel nejprve hůl Nugenta-Hopkinse, který puk usměrnil na branku. Bobrovskij by zřejmě tento kotouč měl, hned druhá teč JAMESE NEALA ale byla již nad jeho síly – 1:4! Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Leon Draisaitl.
42:16'
Mark Pysyk (FLA) si kredit u trenéra úplně tak nezvedne. Za tvrdé srolování Nugent-Hopkinse u mantinelu dostává zbytečné dvě minuty a Edmonton dostává přesilovou hru na snížení skóre.
40:49'
Tak si troufám tvrdit, že Edmonton dnes skutečně bez bodů bude! JEVGENIJ DADONOV totiž přidal na konto zdecimovaných Olejářů čtvrtý zásah. Právě ruský snajpr zavezl kotouč do útočného pásma a nahrál Huberdeauovi, jehož střelu ještě Koskinen stihl vyrazit. Puk si ale našel právě Dadonov, který bleskově objel branku a i přesto, že se domácí gólman stihl přesunout, tak neměl nárok proti této akci – 0:4! Asistence: Jonathan Huberdeau, MacKenzie Weegar.
40:02'
Třetí třeitna začíná a Edmonton čeká pořádně těžká šichta. Stáhnout tři branky ztráty za 20 minut sice není nereálné, ale není to ani žádná jednoduchá práce.
40:01'
Na druhou třetinu by drtivá většina diváků a část hráčů v Rogers Place asi nejraději zapomněla. Respektive na její úvodní tři minuty. V nich totiž Florida zcela rozebrala svého soupeře a dostala se do komfortního tříbrankového vedení, které v rozmezí 125 sekund zařídili Aaron Ekblad, Brian Boyle a Noel Acciari. Ať se domácí snažili ve zbytku třetiny jakkoliv, Bobrovského pořádně v brance Panterů neohrozili. Pokud se něco na olejářské straně do posledních dvaceti minut nezmění, pak bude Florida prvním týmem, který dokázal během této sezony v Kanadě vyhrát.

Střely na branku: 16 – 21 (9 – 11)
40:00'
39:35'
Zřejmě se nedočkají. Florida totiž převezla puk před gólmana domácích a dohrává tam třetinu v poklidu. Když se už domácí konečně na puk dostali, tak jej vyhodili na icing.
39:02'
Poslední minutu druhé třetiny zahajuje Koskinen rozehrávkou zpoza vlastní branky, dočkají se oranžovomodří ještě kontaktního gólu?
38:11'
Yandle křížem přehrál na Huberdeaua a obrana Edmontonu se od tohoto momentu začala pomalu rozkládat. Nakonec to ale zvládla ubránit a James Neal přešel do útoku. Jeho pokus byl však sražen do ochranné sítě.
37:35'
Zakázané uvolnění Edmontonu 145 sekund před koncem dává části fanoušků signál k odchodu do útrob haly na nějaké to občerstvení. Tím pádem jim přeji na dálku dobrou chuť. My si však chuť zajít ještě chvilku necháme.
35:49'
Denis Malgin obral o kotouč nebohého Sheahana a okamžitě bez přípravy střílel, jeho pokus vyrazil Koskinen před sebe, ale spoluhráči jej nedokázali odvrátit do bezpečí. Proto přišly na finského gólmana ještě dvě střely zblízka, obě ale dokázala jednička Oilers pokrýt!
35:24'
Aaron Ekblad si vyjel do trochu horšího střeleckého úhlu, křižnou střelu zachytil suverénně do lapačky Koskinen a připisuje si další zákrok. Za těch 13 minut, co je na ledě, už měl poměrně velké penzum práce.
34:29'
Aleksander Barkov výborně přihrál krosem na najíždějícího Huberdeaua, který však ve vysoké rychlosti nedokázal překonat zblízka Koskinena, ba ani vystřelit.
34:07'
Bear si neuhlídal včasný přechod modré čáry a pískán je tak další ofsajd. Další přerušení a další komerční přestávka.
33:49'
Darnell Nurse vystřelil od modré čáry, čímž zaznamenal celkově 16. střelu svého týmu, ale na letící kotouč se mohl dívat až vysoko v ochranné síti. Rozhodčí však viděli teč a vhazuje se v útočném pásmu domácích.
33:34'
Přihrávka rukou, tedy další přestupek, který je technického rázu, přerušuje zápas, který postrádá větší jiskru a náboj.
33:05'
Ofsajd přerušuje snažení Edmontonu. Následuje další komerční přestávka.
32:59'
Podobně jako Bobrovskij, i Koskinen vyjíždí vysoko a spěchá s rozehrávkou. Oilers ví, že kontaktní gól by se jim hodně hodil.
31:59'
Na druhé straně to chtěl zlomit McDavid a nabruslil si před obránce, nepodařilo se mu ale kloudně zakončit. Přesto způsobil v brankovišti zmatky, hosté si však poradili.
31:13'
Bobrovskij vyjel až za kruhy, aby zrychlil rozehrávku týmu. Barkov toho následně využil na natlačení se před gólmana, ale bez úspěchu.
30:24'
Klefbom vzal dvě střely od modré na sebe, oba pokusy však ani k brance nedolétly. Domácím nelze upřít snahu, ale chybí tomu něco, co by radost diváků způsobilo.
28:35'
Malgin získal za branku oranžovomodrých puk a podržel ho v tom prostoru, čímž ušetřil cenný čas pro Hunta na trestné lavici. Ten už se bude každou chvíli vracet.
27:52'
Edmonton se ale v přesilové hře nemůže prosadit ani střelou na branku, Florida v pohodě brání a třígólový náskok jí dává velký klid do těchto momentů zápasu.
26:49'
Colton Sceviour si výborně položil stínujícího obránce a pomalu se už chystal na střelu ke vzdálenější tyči. Jenže Dryden Hunt (FLA) mu celou akci zkazil nedovoleným bráněním, za což dostává floridský útočník dvě minuty.
26:30'
McDavid tak moc chtěl, až se dopustil ofsajdu a zahájil tím další přestávku, která bude vyplněna reklamami.
25:43'
Po bezmála třech minutách zkoumání a popisování gólů se opět můžeme zaměřit na hru. Edmonton to zkouší přes křídla, Florida však výborně brání modrou čáru a domácí se nemohou vůbec nikam dostat.
22:36'
Mike Smith na začátku druhé třetiny tedy skutečně v brance dlouho nevydržel. Na jeho místo nastupuje Mikko Koskinen.
22:36'
A teď je s Edmontonem ještě hůře, než tomu bylo v čase 21:58! Chyba domácí obrany, která vyhazovala kotouč po prknech, stojí Edmonton již třígólovou ztrátu. Vyhozený puk totiž ještě v pásmu zachytil NOEL ACCIARI a překvapivou střelou z delší vzdálenosti na bližší tyč překvapil Mika Smithe – 0:3! Bez asistence.
21:58'
První dvě minuty třetiny vycházejí Floridě náramně! Všechno začalo u střely Benninga na modré, kterou blokoval první hráč a Panteři toho využili na přesun do útoku. Brett Connolly nějakým zázrakem udržel kotouč na levém kruhu a přes obránce se dostal hrací předmět na BRIANA BOYLEA, který přetáhl kličku a zavěsil nad ležícího Smithe – 0:2! Asistence: Brett Connolly, Jayce Hawryluk.
21:19'
Vhazuje se před brankou Edmontonu, který je zatím skutečně pasivnější tým. Florida hraje s větší lehkostí směrem dopředu, zatímco duo, na které spoléhá asi vyprodaný Rogers Place, se trápí.
20:31'
31 sekund uběhlo z druhé třetiny a Mike Smith už musí lovit kotouč ze své sítě! Výbornou práci předvedl Aleksander Barkov, který protáhl kotouč přes půl ledové plochy a zavezl jej až na pravý kruh. Z něj vrátil zpětnou nahrávkou kotouč rozjetému AARONU EKBLADOVI, který prostřelil Smithe – 0:1! Asistence: Aleksander Barkov, MacKenzie Weegar.
20:01'
První třetina toho v drtivé většině průběhu moc nenabídla. Hra se rozhýbala až ke konci třetiny, kdy nejprve nezužitkovala Florida velký tlak v přesilové hře, a to i za přispění obránce Edmontonu, který uchránil svůj tým od téměř jasného gólu, následně si Leon Draisaitl nepřišel na ruského gólmana v kase Floridy. Otazníkem je, jestli bude moci do druhé třetiny nastoupit Mike Smith, který po tvrdé střele od modré evidentně trpěl bolestí, třetinu ale dochytal. Zpět se vrátíme za 15 minut!

Střely na branku: 7 – 10
20:00'
19:25'
Těsně před koncem první třetiny mohli domácí udeřit! Draisaitl ujel do brejku a zkusil bekhendovou kličku, na Bobrovského si ale nepřišel, ten jeho záměr přečetl!
18:59'
Stále je evidentní, že Mike Smith trochu trpí bolestí. Hra se ale od té doby vůbec nepřerušila, Edmonton oslabení ubránil a vstupujeme do poslední minuty třetiny.
17:47'
Mike Smith byl sice v ten moment vyšachován ze hry, ale gól to není! Po tvrdé střele od modré zůstal ležet domácí gólman v brankovišti zcela mimo hru, zatímco u druhé tyčky hledal odražený puk Huberdeau. Už ho pomaličku zasouval do odkryté části branky, přes hokejku soupeře se to ale nepovedlo! V tomto případě tak dobře zastoupili hráči svého gólmana.
16:57'
Domácí se dvakrát za sebou jednoduše osvobodili a celá čtveřice brání vzorec už v obranném pásmu.
16:37'
Sam Gagner (EDM) si u mantinelu pomohl zdviženou hokejkou v obličeji soupeře a i Florida si bude moci vyzkoušet přesilovou hru.
16:07'
Nahrávka z oblouku na Granlunda byla zablokována hokejkou floridského hráče, hosté se ale z pásma nedostali. Stále jsou pod tlakem edmontonského čtvrtého útoku.
15:57'
Zmatky před brankou Floridy nekončí gólem! Před brankou bylo všehovšudy tak šest hráčů, z klubka těl vyplaval puk na volného Khairu, který střelou z první ale nepřekonal Bobrovského. Šanci na reparát měl Benning, tvrdým příklepem našel jenom lapačku hostujícího gólmana. Komerční pauza.
15:38'
Dlouhá byla i přihrávka od Yandleho na Barkova, tím pádem se tým z jihovýchodního výběžku USA dopustil zakázaného uvolnění.
15:05'
Hosté jsou v plném počtu a hned měli náznak šance, přihrávka od Barkova na naskakujícího Hawryluka ale byla moc dlouhá.
14:32'
Do konce přesilové hry zbývá něco přes půl minuty a Klefbom to zkusil od modré, trefil ale jenom zadní plexi. Vážnější střelu neměl ani Manning, který trefil pouze střed branky, Bobrovskij přerušil hru.
13:22'
Střela Draisaitla od modré skončila na Nealovi, který evidentně chtěl v předbrankovém prostoru tečovat. Domácí však pokračují ve hře nadále a další akci měl na svědomí Nugent-Hopkins, jeho nepřesná střela ale dala šanci Panterům na vyhození.
13:05'
Jayce Hawryluk (FLA) se stává prvním vyloučeným zápasu. Ve středním pásmu vrazil hůl pod brusle Nugent-Hopkinsovi, za což inkasuje menší trest.
12:06'
Draisaitl obloučkem hledal vepředu svého nerozlučného parťáka z dvojice, ale ten tam nebyl. Celou situaci si ale německý snajpr vynahradil ziskem kotouče zpět, přesnou nahrávkou z bekhendu pro kapitána Olejářů. McDavid však na Bobrovského nevyzrál.
11:16'
Dlouho to trvalo, než se domácí odhodlali k rozehře od vlastní branky. Nakonec se dostali k protější kase, bylo to ale skutečně jenom na pár sekund.
10:58'
Yandle uvolnil na pravé straně Vatrana, který si nabruslil za Manninga a vystřelil, ale jenom do lapačky Smithe. Po přerušení hry započala drobná strkanice právě mezi Vatranem a Manningem, hráči si ale řekli asi dost a nechtěli situaci dále rozvíjet.
09:58'
Acciari zavezl za branku, kde proti přesile tří hráčů ztratil jak puk, tak hokejku a musel jet střídat. Hra se mezitím přesunula do neutrální zóny kluziště.
09:11'
Bearovi vyplavalo místo pro střelu od modré, očekávaná střela ale nepřišla, místo toho takové laciné plácnutí do kotouče, navíc ještě mimo branku. Edmonton nicméně držel pásmo a kombinoval, nic pořádného z toho ale nevzešlo.
08:56'
Florida po zahájení hry reagovala nešťastným zakázaným uvolněním a hra se stěhuje zpět před její branku. Do boje jde edmontonská elitní formace.
08:08'
Víte, že Leon Draisaitl nastřílel v loňské sezoně 21,8 % všech gólů svého týmu?
08:08'
První komerční přestávka zápasu po ofsajdu domácího týmu, který je v zápase zatím pasivnější, Florida hraje více „s čistou hlavou“.
07:52'
První řada Edmontonu je v akci a hned to je znát. Connor McDavid okamžitě vlétl do útočného pásma, povodil si dva obránce a z levého kruhu zakončoval na delší tyč, Bobrovskij si však tuto situaci pohlídal. V krátkém sledu následovala střela Draisaitla z mezikruží, i tento pokus ale ruský gólman ve službách Floridy pohlídal.
06:50'
Kotouč zůstal viset na středové čáře u mantinelu a pustili se do něj hned dva hráči z každé strany, souboj vítěze vyloženě neměl, ale Olejáři mohli posunout hru k brance Bobrovského.
05:43'
Yandle naznačil střelu, místo toho ale zahrál puk na pravý kruh pro spoluhráče. Kombinace amerického týmu vypadala všeljak, nakonec ale může panovat spokojenost na střídačce Edmontonu, neboť se veškeré nebezpečí povedlo zažehnat.
05:07'
Čitelná nahrávka od Chiassona na Klefboma nepředstavovala pro napadajícího obránce Panthers žádné nebezpečí. Díky tomu se musí domácí snažit se zavezením kotouče znovu.
04:27'
Nepřesná nahrávka na Antona Strålmana zpět na modrou čáru vynesla Floridské z útočného pásma. Ti se musí nyní snažit znovu.
03:45'
Huberdeau si stáhl puk v útočném pásmu před napadajícím Krisem Russellem a vystřelil, jeho sražená střela šla ale přes branku na zadní plexi. Domácí následně vyvezli puk alespoň do středního pásma, ale to bylo málo.
03:19'
Další tvrdá střela od Barkova z úhlu, Smith předvedl efektní zákrok lapačkou. Zatím si domácí gólman na nedostatek práce nemůže vůbec stěžovat.
02:56'
Edmonton se dostal chvilku pod tlak ve svém pásmu. nakonec to vyřešil centr Sam Gagner vyhozením na icing. Florida volí pravý kruh z pozice gólmana jako bod vhazování.
02:27'
Po pravé straně to vzal na sebe Dryden Hunt a vracel na modrou pod sebe, kde stál připravený Pysyk. Jeho střela zápěstím z osy pořádně překvapila domácího brankáře, který si nicméně poradil.
01:31'
Russell nahodil podél mantinelu do útočného pásma, za brankou jej dojížděl Sheahan, ale těsně před ním se zjevil Yandle, který ho puku zbavil.
01:06'
Domácí druhá formace se zmohla v nastalé situaci jenom na vyhození kotouče. Josh Brown ale bleskurychle zavezl zpět do pásma a nahozením na Smithe si vynutil přerušení hry.
00:38'
Boyle se dostal k odraženému kotouči mezi kruhy a vystřelil jej na edmontonskou branku, Smith musel tento oblouček vytěsnit nepříjemným zákrokem ramenem.
00:01'
V případě, že by Edmonton vyhrál i dnes, tak by vyrovnal rekord v počtu domácích zápasů vyhraných v řadě na začátku sezony. Vyhrál i úvodní buly a hned se vrhl do útočení.
00:01'
Vzhledem k tomu, že jsou oba soupeři v odlišných zemích, musí zaznít státní hymny. Nejprve přichází na řadu ta americká, později přijde domácí, kanadská.
Již se v NHL stalo tradicí, že zápasy málokdy začínají přesně na čas. Tentokrát se dá očekávat taktéž párminutové zpoždění.
-6:00'
Přeji vám příjemný nedělní večer prodlouženého víkendu! Za pár minut začne utkání v Edmontonu, který je v časovém pásmu o sedm hodin pozadu oproti naší kotlině. Překvapení je v sestavě na domácí straně, kde bude místo Koskinena chytat Mike Smith!
-16:00'

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse, Bear, Klefbom (A), K. Russell, Manning, Benning – Draisaitl, McDavid (C), Kassian – Chiasson, Nugent-Hopkins (A), Neal – Khaira, Sheahan, P. Russell – Jurčo, M. Granlund, Gagner.

Florida Panthers: Bobrovskij (Montembeault) – Weegar, Ekblad, Pysyk, Strålman, Yandle (A), Brown – Huberdeau (A), Barkov (C), Dadonov – Hoffman, B. Boyle, Connolly – Vatrano, Malgin, Hawryluk – Hunt, Acciari, Sceviour.

Rozhodčí: Schlenker, StLaurent – Mills (všichni CAN), Mach (USA).
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

EDMONTON OILERS
Tomáš Jurčo (SVK) – 9 zápasů, 0+2
Pacifická divize: 1. místo, 17 bodů, skóre 35:27, bilance 6-2-1-2

Letos prožili Olejáři raketový start do sezony a doma ještě během úvodních pěti zápasů neprohráli, na první prohru vůbec čekali úvodní čtyři zápasy. Edmontonu se zejména povedl newyorský trip a dokázal přehrát jak New Jersey, tak i Jezdce s Ostrovany. Od té doby ale Edmonton venku nedokázal ze tří případů ani jednou vyhrát, doma nicméně zůstal stoprocentní a v posledním utkání proti Washingtonu předvedl obrat ze stavu 1:3 na 4:3.

Edmonton tradičně stojí a padá na dvojici Connor McDavid a Leon Draisaitl. Tato kouzelnická dvojka udělala dohromady 39 bodů a vsítila celkových 14 gólů z 35. Gólů má více na svém kontě německý plejer s osmi zásahy a jedenácti asistencemi, McDavid má ale bilanci 6+14. Od této dvojice je odskočen James Neal s příspěvkem 9+2 a je tak nejlepším týmovým střelcem. V brance se dá očekávat start Mikky Koskinena, jehož úspěšnost činí 92,7 %.
FLORIDA PANTHERS
Atlantická divize: 6. místo, 12 bodů, skóre 35:39, bilance 3-1-4-2

Panteři jsou na čtyřzápasovém venkovním tripu a zápas s Edmontonem bude jejich druhým v sérii. Ten první v nedalekém Calgary nabídl pořádnou přestřelku, šťastnější ale mohli být právě domácí, kteří si připsali výhru 6:5 v nájezdech. Jinak se ale Floridě v posledních zápasech daří. Proti trojici silných soupeřů vyhráli dvakrát, s porážkou po utkání odcházeli do kabiny Pittsburgh a Nashville (ten ale po nájezdech). Jenom Colorado, které je na tom podobně jako Edmonton, dokázalo Floridu z tohoto trojlístku porazit.

Týmovou produktivitu táhnou dva hráči. Jedním je Jonathan Huberdau, jehož příspěvek pěti gólů a osmi nahrávek jej staví do čela bodování společně s Aleksandrem Barkovem, který na gól však zatím čeká, gólový půst nicméně dohnal 12 asistencemi. O čtyři body za touto dvojicí je další dvojice Jevgenij Dadonov a Mike Hoffman se shodnou bilancí 5+3. Brankářský post je výsadou Sergeje Bobrovského, jehož úspěšnost je 86,9 %.
Dobrý večer příznivcům NHL! Od nedělních 21:00 našeho času se rozehraje další série zápasů. V tomto onlajnu se zaměříme na týmy, kterým se začátek sezony poměrně daří. O formě Edmonton Oilers nemusíme tolik polemizovat, z 11 zápasů prohrál tým okolo Connora McDavida tři zápasy a celkově má s Buffalem a Washingtonem 17 bodů. Florida Panthers se po matném úvodu zvedli a momentálně vyhráli z pěti posledních zápasů tři. Zápasem vás provede Tomáš Kalas, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.