NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Arizona - 12. února 2020   01:00

Toronto
Toronto
14:23' Hyman (Barrie, Kerfoot) • 41:33' Hyman (Tavares, Kerfoot) • 63:42' Kapanen
3:2
(1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Arizona
Arizona
01:04' Dvorak  (Ekman-Larsson, Garland) • 39:13' Söderberg  (Richardson, Chychrun)

3. Adin Hill (ARI) 38 zák., 3 góly, 92,7%
Statistiky: Střely na bránu: 41-37; Zablokované střely: 17-17; Vhazování: 56%-44%; Hity: 15-18; Přesilové hry: 0/3-0/3; Trestné minuty: 6-6.
Domácí útočník Zach Hyman dvakrát odpověděl na jednobrankové vedení Arizony a poslal dnešní zápas do prodloužení, v němž nejprve skóroval obránce Jakob Chychrun, jenže jeho gól kvůli nedovolenému bránění neplatil a na opačné straně ledové plochy poté udeřil Kasperi Kapanen. Konečný výsledek dramatického utkání zní. Toronto Maple Leafs 3 Arizona Coyotes 2.
63:42'
Toronto právě vstřelilo branku!
KASPERI KAPANEN si ve středovém kruhu sklepl kotouč ze vzduchu do jízdy a z levého křídla se řítil sám na bránu, před kterou napřáhl k rychlé střele zápěstím, a nad lapačkou Adina Hilla poté vymetl vzdálenější pravý horní roh brány – 3:2! Toronto dokonalo skvělý obrat. Bez asistence.
62:50'
John Tavares mohl skórovat v blízkosti levé tyče brány, jenže ani natřikrát Adina Hilla nepřekonal!
62:19'
Justin Holl mohl rozhodnout střelou z mezikruží, jenže Adin Hill ji dokázal vyrazit, přestože toho moc neviděl.
61:39'
Mitchell Marner mohl rozhodnout střelou z levého kruhu pro vhazování, Adin Hill ji ale dokázal vyrazit do ochranné sítě a podržel Coyotes nyní nad vodou.
61:30'
Arizona právě vstřelila branku, která ale neplatí!
Jakob Chychrun vypálil na vrcholu mezikruží a nádhernou bombou s příklepem propálil Jacka Campbella mezi betony, jenže Derek Stepan nyní přišel do kontaktu s brankářem Leafs a nakonec gól kvůli nedovolenému bránění brankáři neplatí!
61:01'
Bývalý útočník New Jersey vzápětí vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování, jeho pokus ale opět skončil v náručí Jacka Campbella, který se včas přesunul.
60:25'
Taylor Hall vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování zápěstím a jeho následná střela skončila na levém rameni Jacka Campbella, který přerušil hru.
60:01'
Zach Hyman nejprve dokázal odpovědět na úvodní gól Christiana Dvoraka a ve třetí třetině poté na branku Carla Söderberga. Skóre po třetí třetině utkání. Toronto Maple Leafs 2 Arizona Coyotes 2.
60:00'
59:25'
Zach Hyman fauloval ihned po vhazování v obranném pásmu a byl vyloučen na dvě minuty za podrážení.
59:16'
Justin Holl se dostal v rychlém sledu ke dvěma střelám, z nichž první Adin Hill s problémy vyrazil pravým betonem a druhou následně ukryl ve svém náručí.
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
57:28'
Rasmus Sandin vypálil od modré čáry a Adin Hill dokázal vkleče zakročit, aby puk zmrazil pod lapačkou.
56:59'
Vinnie Hinostroza se dostal do zakončení v blízkosti levé tyče, jenže byl až příliš blízko brány a jeho střela skončila na výstroji klečícího Jacka Campbella.
55:31'
Maple Leafs se dostali během přesilové hry ke třem střelám na bránu, jenže ji využít nedokázali a po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.
54:48'
Coyotes vyrazili do přečíslení dva na jednoho a mohli skórovat v oslabení, jenže bránu Leafs minuli.
54:26'
Mitchell Marner na levém křídle vystřelil z úhlu a Adin Hill jeho ránu vyrazil, zatímco prudkou střelu Austona Matthewse z pravého kruhu vkleče sevřel v náručí.
53:45'
William Nylander vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a Adin Hill snadno zasáhl svou lapačkou.
53:19'
Phil Kessel byl vyloučen za podrážení a nyní během přesilové hry mohou rozhodnout zápas Maple Leafs.
52:52'
Carl Söderberg vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování a po zákroku Jacka Campbella pravým ramenem se poté dostal u pravé tyče k dorážce ze vzduchu, brankář Maple Leafs ovšem předvedl spektakulární zákrok, když lapačkou sklepl puk za svá záda a sevřel ho mezi betony!
51:52'
Coyotes vystřelili z levého kruhu pro vhazování a puk skončil v lapačce domácího brankáře Jacka Campbella, po jehož zákroku následuje komerční přestávka.
51:15'
Alexander Kerfoot zablokoval ostrou ránu Alexe Goligoskiho od modré čáry a poté se řítil během oslabení sám na bránu Leafs, Adin Hill ale jeho bekhendové zakončení ukryl v lapačce a vytáhl hodně důležitý zákrok! Skóre je tak nerozhodné.
50:25'
Phil Kessel vystřelil po nádherné kombinaci na bodu levého kruhu pro vhazování, jeho střela zápěstím ale skončila na hrudi připraveného Jacka Campbella.
49:28'
Taylor Hall vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a Jack Campbell kotouč vyrazil do ochranné sítě.
49:21'
Kyle Clifford byl vyloučen na dvě minuty za držení hole a Arizona má příležitost rozhodnout dnešní střetnutí.
48:40'
Jordan Oesterle vypálil na ose útočného pásma a jeho rána s příklepem těsně minula levou tyč brány. Hosté se pak dostali k dvěma dorážkám, byly ale zablokovány.
48:13'
Kyle Clifford na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a pozorný Adin Hill kotouč bez problému zachytil.
47:40'
Coyotes jsou ve třetí třetině utkání hodně pasivní a doslova si koledují o to, aby inkasovali třetí branku.
46:52'
Mitchell Marner vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování zápěstím a Adin Hill na přední tyči puk vyrazil.
46:11'
A další střela z pravého kruhu pro vhazování, která skončila v lapačce Adina Hilla. Arizonu nyní drží nad vodou brankář a následuje komerční přestávka.
45:42'
Kasperi Kapanen vzápětí vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a puk skončil v lapačce Adina Hilla.
45:23'
Andreas Johnsson na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho střela zápěstím byla nebezpečná, těsně před bránou ji ale zablokoval Alex Goligoski.
44:59'
Zach Hyman si najel před bránu na nahození z pravého křídla, do zakončení se poté ale těsně nedostal.
44:41'
Maple Leafs na levém křídle nemohli pokračovat v útočném snažení, protože se ocitli v postavení mimo hru.
44:21'
Conor Garland se dostal ke střele na bodu levého kruhu pro vhazování a po dlouhé kolmé přihrávce zamířil do náruče Jacka Campbella, který kotouč podržel.
43:22'
Maple Leafs nyní vypálili z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a puk mířil ke vzdálenější levé tyči brány, Adin Hill byl ale pozorný a kotouč vyrazil mimo svou bránu.
41:33'
John Tavares se sice ocitl v pravém kruhu na kolenou, jenže poté bekhendem poslal puk na vzdálenější levou tyč, kde střelou bez přípravy skóroval ZACH HYMAN a zadělal na hattrick! Asistence: John Tavares a Alexander Kerfoot.
40:52'
Conor Garland vypálil z prostoru pravého kruhu pro vhazování a jeho rána z úhlu skončila na výstroji Jacka Campbella, který dokázal prudkou ránu vyrazil mimo.
40:30'
Mitchell Marner mohl skórovat z prostoru pravého kruhu pro vhazování, jenže jeho střela byla zablokována.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 23-26; Zablokované střely: 13-10; Vhazování: 59%-41%; Hity: 8-16; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
Třetí třetina začne přibližně v 2:52.
Toronto si zahrálo na začátku druhé poloviny střetnutí druhou přesilovou hru a Auston Matthews se dostal v rychlém sledu ke třem střelám, z nichž první dvě poté skončily na výstroji Adina Hilla a závěrečná orazítkovala brankovou konstrukci. Maple Leafs tedy přesilovou hru nevyužili a pouhých 47 sekund před přestávkou vrátil Arizoně ztracené vedení Carl Söderberg, který vstřelil svůj jubilejní 100. gól v NHL. Skóre po druhé třetině střetnutí. Toronto Maple Leafs 1 Arizona Coyotes 2.
40:00'
39:13'
Arizona právě vstřelila branku!
CARL SÖDERBERG se dostal k puku v prostoru mezikruží a bekhendem ho usměrnil po ledě k levé tyči! Bývalý útočník Colorada vstřelil svůj jubilejní 100. gól v NHL a vrátil Arizoně vedení! Asistence: Brad Richardson a Jakob Chychrun.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:39'
Adin Hill vyrazil střelu Zacha Hymana z pravého kruhu pro vhazování a hosté poslali puk na zakázané uvolnění.
38:14'
Jack Campbell předvedl v rychlém sledu dva skvělé zákroky a dorážka Coyotes už vzápětí nepřišla.
37:51'
Clayton Keller mířil střelou z levého kruhu pro vhazování do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Jack Campbell ale předvedl semafor. Komerční přestávka.
37:34'
Maple Leafs nepřesně rozehráli podél střídaček a proti domácím hráčům se pískalo zakázané uvolnění.
37:05'
Lawson Crouse se snažil z levého křídla natlačit na bránu, jeho střela z blízkosti ale byla zablokována.
36:21'
Alexander Kerfoot nyní vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a Adin Hill jeho pokus vyrazil pravým betonem.
35:27'
Vyloučený Nick Schmaltz pustil trestnou lavici a hokejisté Arizony hrají opět v plném počtu. Stav 1:1.
34:41'
Jakob Chychrun se pokusil skórovat během oslabení, jeho rána z levého kruhu pro vhazování ale skončila v lapačce pozorného brankáře Jacka Campbella.
34:12'
Adin Hill zastavil dvě rány Austona Matthewse z pravého kruhu pro vhazování a třetí orazítkovala brankovou konstrukci! Arizona následně mohla skórovat v oslabení, jenže Jack Campbell dokázal kotouč s velkými problémy v rozštěpu zastavit!
33:27'
Nick Schmaltz byl vyloučen na dvě minuty za podrážení a Leafs si nyní zahrají druhou přesilovou hru v zápase.
33:27'
Alex Goligoski bojoval v pravém rohu obranného pásma Coyotes o puk, který se vzápětí odrazil do ochranné sítě. Po přerušení hry následuje reklamní přestávka.
33:05'
Jason Spezza chtěl nahodit puk z vrcholu levého kruhu pro vhazování před bránu, jenže hosté ho zablokovali.
32:12'
Taylor Hall si na ose útočného pásma najížděl na zpětnou přihrávku, jenže ji na útočné modré čáře nedokázal zpracovat a musel pro puk spěchat zpátky.
31:51'
Následovala střela Phila Kessela z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Jack Campbell sevřel puk v náručí.
31:33'
Alex Goligoski mířil střelou zápěstím z bodu pravého kruhu pro vhazování do bližšího horního rohu brány, Jack Campbell ale vytáhl pěkný semafor a přerušil hru.
31:19'
Maple Leafs otočili hru a z levého kruhu pro vhazování mířili k přední tyči, jenže Adin Hill šel rychle do kolen, aby sevřenými betony kotouč snadno vyrazil.
30:58'
Adin Hill musel dávat pozor, aby puk ze vzduchu stáhl do lapačky. Hra byla přerušena. Komerční přestávka.
30:46'
Maple Leafs se dostali na pravém křídle k nahození bekhendem a Adin Hill kotouč snadno vyrazil mimo.
29:38'
Nyní už to byl určitě Kasperi Kapanen, kdo se pokusil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování o nádhernou stahovačku, jenže Coyotes mu puk dokázali vypíchnout.
29:00'
Kasperi Kapanen byl zřejmě hráčem, který se dostal k prudké střele s příklepem, jeho rána bez přípravy ale z mezikruží minula levý horní roh brány Arizony.
27:44'
John Tavares vypálil na vrcholu mezikruží a jeho rána s příklepem mířila pod horní tyč, Adin Hill ji ale vyrážečkou vyrazil nad. Vyloučený Jake Muzzin už byl na ledě.
26:49'
Kasperi Kapanen předvedl na pravé straně útočného pásma skvělý hit a Maple Leafs poté poslali puk před vlastní bránu, aby ušetřili další sekundy a vyhodili ho.
25:59'
Nick Schmaltz se ocitl na vrcholu mezikruží ve slibné střelecké pozici, jeho následný pokus zápěstím byl ale sražen vedle vzdálenější levé tyče domácí brány.
25:29'
Coyotes se pokusili vystřelit z vrcholu levého kruhu pro vhazování a tečovaný puk minul vzdálenější tyč.
25:24'
Jake Muzzin fauloval v levém kruhu obranného pásma a vzápětí byl vyloučen na dvě minuty za sekání. Trest.
25:06'
Vyhozený puk Coyotes zamířil z pravé strany obranného pásma na střídačku a hra byla přerušena.
24:52'
Justin Holl se snažil na pravém křídle udržet útočné pásmo a puk se vzápětí odrazil do ochranné sítě.
24:03'
Brad Richardson využil volného prostoru na pravém křídle a bekhendem z ostrého úhlu posílal puk před bránu, jenže před Jackem Campbellem nebyl žádný ze spoluhráčů.
23:22'
William Nylander přenesl nádhernou přihrávkou hru z pravého křídla doleva a střela Mitchella Marnera z levého kruhu pro vhazování zamířila nad bránu Arizony.
22:48'
Coyotes odpověděli nahozením z levého kruhu pro vhazování, které od mantinelu zamířilo do lapačky Jacka Campbella, a hra byla vzápětí přerušena.
22:27'
Kasperi Kapanen vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho střelu zápěstím na přední tyči srazil mimo bránu Adina Hilla pozorný Ilja Ljubuškin.
21:48'
Hokejisté Maple Leafs mohli udeřit po ráně z bodu levého kruhu, jenže Adin Hill ji dokázal vyrazit mimo.
21:25'
Taylor Hall na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Jack Campbell na přední tyči vyrazil puk za bránu.
20:31'
William Nylander si najížděl před bránu na nebezpečnou přihrávku z levého kruhu pro vhazování, jenže na ni těsně nedosáhl a do zakončení se nedostal.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 13-12; Zablokované střely: 5-6; Vhazování: 69%-31%; Hity: 4-12; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 1:59.
Arizona vykročila do zápasu skvěle, když se po pouhých 64 sekundách prosadil Christian Dvorak a Coyotes se po první střele na bránu ujali vedení, jenže krátce před koncem první třetiny utkání vyrovnal skvělou tečí Zach Hyman. Skóre po první třetině dnešního střetnutí v Kanadě zní. Toronto Maple Leafs 1 Arizona Coyotes 1.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:09'
Jason Spezza na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Adin Hill na přední tyči kotouč snadno podržel v náručí.
17:30'
Niklas Hjalmarsson teď vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a Jack Campbell sevřel puk mezi levou rukou a tělem. Ještě předtím vyrazil střelu Taylora Halla, který poté mohl skórovat z pravého kruhu pro vhazování! A ještě předtím zasáhl levým betonem proti ráně od modré čáry.
15:57'
Jakob Chychrun na levém křídle vypálil bez přípravy od modré čáry, jeho rána ale byla zablokována.
15:03'
Maple Leafs vystřelili z pravého kruhu pro vhazování a Adin Hill ukryl puk na přední tyči v lapačce. Po zákroku brankáře Arizony následuje reklamní přestávka.
14:23'
Tyson Barrie si najel na ose útočného pásma na přihrávku Alexandera Kerfoota z pravého křídla a jeho prudká střela bez přípravy se po teči ZACHA HYMANA před bránou poté odrazila do pravého horního rohu brány! Maple Leafs vyrovnali na 1:1. Asistence: Tyson Barrie a Alexander Kerfoot.
13:38'
Následovala střela Iljy Ljubuškina z pravého křídla, která od modré čáry zamířila do betonů Jacka Campbella, který kotouč vyrazil a poté zmrazil pod lapačkou.
12:35'
Justin Holl na pravém křídle vypálil od modré čáry a Adin Hill na přední tyči vykopl puk levým betonem do rohu ledové plochy. Coyotes už jsou v plném počtu.
12:01'
Coyotes na levém křídle vystřelili během oslabení a Jack Campbell dokázal jejich střelu z úhlu vyrazit.
11:26'
Kasperi Kapanen na levém křídle předvedl nepřesnou diagonální přihrávku a Arizona opět vyhodila puk.
10:28'
Vinnie Hinostroza se málem řítil během oslabení sám na bránu, jenže Auston Matthews předvedl fantastický bekčeking a zezadu mu kotouč dokázal vypíchnout.
10:09'
Coyotes začali hru v oslabení skvěle, když podél trestných lavic vyhodili puk až k bráně Jacka Campbella.
10:03'
Jakob Chychrun teď dostal dvě minuty za podrážení a Leafs si po reklamní přestávce zahrají přesilovou hru.
09:51'
Justin Holl vypálil z pravého kruhu pro vhazování a puk mířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Adin Hill ho ale lapačkou vytáhl mimo bránu.
09:16'
Alex Goligoski si najel u pravé tyče na krásnou přihrávku zpoza brány, jenže z blízkosti zamířil přímo do náruče Jacka Campbella, který puk podržel a předvedl teď hodně důležitý zákrok!
08:31'
Další střela hostujícího týmu od modré čáry byla přizvednuta do ochranné sítě. Komerční přestávka.
08:24'
Coyotes na pravém křídle vystřelili z nulového úhlu a Jack Campbell na přední tyči zasáhl svým levým betonem.
07:02'
Derek Stepan teď vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování a Jack Campbell jeho ránu snadno vyrazil.
06:41'
Hokejisté Arizony v rychlém sledu vystřelili z pravého a poté levého kruhu pro vhazování, obě jejich střely ale byly nepřesné a domácí brankář Jack Campbell nezasahoval.
05:02'
Další střela Maple Leafs přišla z pravého křídla, Adin Hill ale táhlý pokus od modré čáry snadno vyrazil mimo.
04:29'
Alexander Kerfoot se pokusil vyrovnat střelou z levého kruhu pro vhazování, jenže jeho pokus skončil na hrudi pozorného a bezchybného Adina Hilla.
04:20'
John Tavares vypálil na ose útočného pásma a puk mířil pod horní tyč brány, Adin Hill byl ovšem v bráně Arizony pozorný a hrudí ho vyrazil mimo bránu.
03:24'
Justin Holl vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a puk mířil ke vzdálenější pravé tyči, Adin Hill byl ale pozorný a pravým betonem ho skvěle vyrazil.
03:10'
Alex Goligoski zablokoval střelu Maple Leafs z pravého kruhu pro vhazování a puk skončil v ochranné síti.
02:04'
Jordan Oesterle vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho pokus vydal poměrně nebezpečně, domácí brankář Jack Campbell ho ale dokázal vyrazit.
01:04'
CHRISTIAN DVORAK se dostal v pravém kruhu pro vhazování k odraženému puku po střele Olivera Ekmana-Larssona od modré čáry a poté skóroval do odkryté brány Toronta! Asistence: Conor Garland a Oliver Ekman-Larsson. (0:1)
00:11'
Maple Leafs se dostali po pouhých 11 sekundách ke střele v pravém kruhu pro vhazování a jejich první pokus v zápase minul vzdálenější levou tyč brány.
00:01'

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (Hutchinson) – Holl, Muzzin, Barrie, Dermott, Liljegren, Sandin – Marner (A), Matthews (A), W. Nylander – Hyman, Tavares (C), Kerfoot – Kapanen, Spezza, A. Johnsson – Åberg, Engvall, Clifford. Hlavní trenér: Sheldon Keefe.

Arizona Coyotes: Hill (Raanta) – Hjalmarsson (A), Ekman-Larsson (C), Goligoski, Chychrun, Ljubuškin, Oesterle – Garland, Dvorak, Hall – Kessel, Stepan (A), Crouse – Hinostroza, Schmaltz, Keller – Fischer, Richardson, Söderberg. Hlavní trenér: Rick Tocchet.

Rozhodčí: Francis Charron, Mitch Dunning. Čároví: Mark Shewchyk, Steve Barton.
Vzájemné zápasy

Oba týmy se střetly v letošní sezóně NHL jednou, když se potkaly 22. listopadu na ledě Arizony a hokejisté organizace Maple Leafs zvítězili poměrně hladce 3:1.
Arizona Coyotes

Coyotes předvedli senzační obrat proti Montrealu, na kterém se podílel brankář Adin Hill, a v bráně Arizony by mohl nastoupit ve druhém zápase za sebou. Hosté vyhráli pouze dva z posledních devíti zápasů a jsou na tom stejně jako Winnipeg Jets, se kterým v Západní konferenci bojují o druhou divokou kartu. Taylor Hall má skvělou formu, když během posledních jedenácti zápasů zaznamenal 12 bodů za pět gólů a 7 asistencí.
Toronto Maple Leafs

Frederik Andersen se zúčastnil ranního tréninku, jenže kvůli zranění krku vynechá čtvrtý zápas v řadě. Hlavní trenér Sheldon Keefe prozradil, že se jeho zdravotní stav zlepšuje a dělá pokroky, stále ale ještě není úplně připraven. V bráně Toronta tedy začne potřetí v řadě Jack Campbell. Maple Leafs vyhráli čtyři z posledních sedmi zápasů poté, co během předchozích šesti utkání vyhráli pouze jednou. Potvrdí dnes zlepšenou formu?
Arizonu čeká back to back zápas a ve středu v noci se představí na ledě Toronta, v jehož bráně se potřetí v řadě představí Jack Campbell. Frederik Andersen stále chybí a hráči Maple Leafs si musí opět poradit bez něj.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.