Tak to je z tohoto dramatického utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších onlajnů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 20 500 diváků.
Je za námi čtvrtý zápas série mezi Ottawou a Montrealem a po něm mají k postupu do druhého kola blíže Senátoři z Ottawy. Vedou totiž na zápasy 3:1! Dnešní zápas se pro ně nevyvíjel zrovna nejlépe a už to vypadalo, že se Canadiens podaří sérii vyrovnat, pak ale přišel gól v power play, zranění brankářské jedničky a rychlý konec v prodloužení. Montreal tak už nesmí zaváhat, jinak mu skončí sezóna.

Ottawa právě vstřelila branku!
Prodloužení nemělo dlouhého trvání, domácí využili pohody, kterou si přenesli ze závěru třetí třetiny a také toho, že Budaj nebyl rozchytaný. KYLE TURRIS schoval svou střelu z vrcholu kruhu za obránce a Budaj si rukou srazil puk za svá záda. Asistence: Marc Methot, Erik Karlsson.
62:03
Budaj si připsal první zákrok a to po "náletu" domácích, když přes obránce vypálil Silfverberg.
60:38
Na pravé straně měl trochu prostoru Plekanec, využil ho pro tvrdou ránu golfákem, Anderson však byl dobře postavený a ránu chytil.
60:01
Montreal vstoupil do prodloužení s Budajem v brance, Price si totiž při jednom ze závěrečných zákroků přivodil zranění, které mu nedovolí pokračovat.
60:01
Třetí část přinesla stále se stupňující tlak Ottawy s drtivým závěrem. Price držel nulu až do 52. minuty, kdy ho trochu fotbalově překonal Zibanejad a o regulérnosti gólu se musel jít rozhodčí přesvědčit k videu. Vyrovnávací trefa pak přišla až v power play, 23 vteřin před koncem, kdy se před brankou zorientoval Conacher a poslal tak zápas do prodloužení.

Střely na branku: 32:27
Zásahy brankářů: 25:30
Vyhraná vhazování: 36:31
Hity: 57:46
60:00
59:53
Už se nic nestane, čeká nás prodloužení!
59:37
Je srovnáno! Takřka na poslední chvíli se domácí natlačili do pásma, Alfredsson poslal zadovkou zpoza branky puk před ní, kde se od několika bruslí odrazil ke CORY CONACHEROVI a ten ho zblízka dostal do branky! Asistence: Daniel Alfredsson, Kyle Turris.
59:19
Hraje se velmi daleko od branky Montrealu, hosté se skvěle brání!
59:07
Hosté vyhodili přes všechny čáry – další zakázané uvolnění.
58:35
Anderson je na střídačce, začíná power play Ottawy!
58:35
Po dalším zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Price.
57:37
Do velice dobré pozice se dostal Alfredsson, jeho bombu golfákem z pravého křídla vytěsnil Price vyrážečkou.
56:58
Hra se přesunula na druhou stranu, za vyhozeným pukem si totiž vyjel Bourque a dvěma pokusy se snažil ohrozit Andersona. Ten první byl zblokován, s druhým si poradil gólman Ottawy.
56:16
Po Methotově pokusu z levé strany, opustil puk hrací plochu a jelikož hosté tečovali, vhazovat se bude v útočném pásmu Ottawy.
55:59
Zakázané uvolnění Montrealu, hra se stěhuje před Price.
55:01
Z otočky si střelecký pokus připsal Pacioretty, netrefil ale branku.
53:25
Galčenjuk byl blízko svého dnešního druhého gólu, když dorážel Prustovu přihrávku zpoza branky – Anderson se však dokázal roztáhnout a puk vytěsnit.
52:37
O rychlou odpověď se snažil Diaz, který se zjevil až u branky, ale z úhlu Andersona nepřekonal.
51:55
A po prozkoumání gól uznává! MIKA ZIBAJEJAD tak dává svému týmu naději na zvrat. Asistence: Chris Neil, Sergej Gončar.
51:55
Puk je v brance Montrealu! Gončarova rána od modré šla sice vysoko nad, ale u puku zůstali domácí. Neil od mantinelu přihrál před branku, kde si sjel MIKA ZIBANEJAD a i s pomocí brusle dostal puk za brankovou čáru. Rozhodčí se jde přesvědčit k videu, zda bylo vše v pořádku.
51:49
Z pravé strany chtěl Priceovu nulu zrušit Alfredsson, jenže trefil pouze jeho postoj.
51:33
Hráči Montrealu trochu rezignovali na útočení a pouze se snaží dostávat puky z vlastního pásma.
49:38
Tlak domácích začíná nabírat na obrátkách a hosté se v obranné činnosti nebrání žádné možnosti, zakázané uvolnění nevyjímaje.
49:10
Od pravého mantinelu střílel Turris, Price vytěsnil vyrážečkou do rohu.
48:31
Další Karlssonova rána od modré, nyní ještě tečovaná Greeningem. Puk těsně minul levou tyč Priceho branky.
47:28
Poměrně hodně starostí nadělal Andersonovi Tinordiho bekhend, který krotil na dva pokusy.
46:55
Od modré napřáhl Karlsson, ale i tento projektil skončil u Price.
46:43
Price stále odolává, svou branku si pohlídal i při závaru před brankovištěm, ve kterém musel vše řešit z polohy ležmo!
46:05
Ryder pálil na Andersona z velice ostrého úhlu a tohle nemohlo domácího gólmana jakkoliv zaskočit.
45:14
Phillips nemůže najít cestu z pásma, forčekink hostů je vysunutý hodně vysoko.
44:24
Anderson vyjel trochu divoce k mantinelu, kde se střetl s Prustem, který je viditelně otřesen. Pád na mantinel určitě nebyl příjemný.
43:24
Condra z rohu našel najíždějícího si Gončara, tomu však v rozhodujícím okamžiku přeskočil puk hokejku!
42:37
Sledujeme úporný boj, ani jeden tým nechce nechat tomu druhému cokoliv zadarmo, i proto je počet hitů tak vysoký.
41:26
Hosté se ubránili a ottawské k ničemu nepustili.
40:50
V oslabení se na výlet vydal Plekanec, ale do zakončení se nehrnul, spíše chtěl ušetřit několik sekund.
40:01
Skončila druhá třetina a blíže vítězství jsou hosté z Montrealu. Ti měli do této části výtečný vstup a vstřelili dvě slepené branky. Skóre otevřel Subban a o 62 vteřin později se prosadil Galčenjuk. Oba gólové pokusy spojovalo to, že jejich autoři mířili naprosto přesně pod břevno Andersonovy branky. Ottawě trvalo poměrně dlouho, než se vzpamatovala a teprve ke konci se dostala do několika povedených akcí. Price si však stále drží svou neprůstřelnost.

Střely na branku: 19:23
Zásahy brankářů: 21:19
Vyhraná vhazování: 22:20
Hity: 40:34
40:00
39:43
Domácí jsou v plném počtu, začíná jejich přesilovka, která ale bude s největší pravděpodobností rozdělena přestávkou na dvě části.
39:26
Postupoval i do útoků, chtěl obejít právě P. K. Subbana, ten si pomohl nedovoleným bráněním a za aplausu diváků dostává dvě minuty.
39:10
Subban už k jedné napřahoval, ale Turris mu ji dokázal překazit a dostal puk do středního pásma.
39:03
Ottawa se zatím dobře brání, hosté se nemohou dostat ke střele.
38:14
Každý Subbanův kontakt s pukem je odměněn hromovým bučením, které při přesilovce Canadiens nabírá ještě na intenzitě.
37:43
Po přerušení se Milan Michálek dopustil faulu a obdržel dvě minuty za hrubost. Montreal má první přesilovku.
37:43
Dvakrát pálil od modré Methot, první ránu mu hosté zblokovali, druhou i přes sníženou viditelnost lapil Price.
36:41
Chris Neil zůstal zcela zapomenutý na levé straně, najel si do dobrého úhlu zamířil na vzdálenější tyčku, ale Price dokázal jeho střelu vytěsnit!
35:20
Chybná rozehrávka domácích nabídla Gallagherovi dobrou střeleckou pozici, jenže z vrcholu pravého kruhu zamířil nad.
34:42
Karlsson svedl souboj s Plekancem a při pokusu o vymanění se domácí bek sám vystavil do ofsajdu.
34:08
Price je jako zeď, nyní čelil bombě Gryby a strážce montrealské klece si s tímto pokusem poradil, jakoby se jednalo o slaboučké nahození. Skvělý zákrok maskou, za který po zásluze sklidil pochvaly od svých spoluhráčů.
33:13
Při vhazování se začali pošťuchovat domácí Neil a montrealský Moen. Že by zárodek dalšího konfliktu?
32:38
Hosté si vybírají oddechový čas, chtějí uklidnit situaci.
32:25
Greening chtěl křížnou přihrávkou poslat puk už napřahujícímu Alfredssonovi, obránci hostů však stačili do pasu vložit své hokejky a srazit ho do bezpečí.
31:47
Jenže vzápětí přišla chyba v rozehrávce a Pacioretty se po pravé straně hnal do zakončení. Najel si před Andersona, chtěl mu udělat kličku, ale byl vracejícím se hráčem sražen k ledu. Vše bylo čisté, pokračuje se ve hře.
31:20
Senators konečně přitlačili svého soupeře a Price se má co ohánět.
29:15
Domácí přitvrdili a to zejména u mantinelů, jenže střelba v této třetině je z jejich strany žalostná, pouhé tři pokusy zatím branku nepřinesly.
28:07
Ottawa se sice dostala do brejku tří na dva, jenže zpětná přihrávka na Greeninga vše zbrzdila a hosté se stačili zformovat.
27:49
Obrovská šance Montrealu, Galčenjuk našel od mantinelu najíždějícího si Halperna a Anderson se musel velice rychle přemístit, aby dokázal Halpernovu střelu z první chytit!
26:47
Střela Condry od levého mantinelu byla zblokovaná, Price nemusel vůbec zasahovat.
26:01
Domácí Methot si u mantinelu podal Paciorettyho a sklidil za to velké ovace.
24:30
V ottawské hale jsou najednou slyšet pouze hostující fanoušci, kterým se tento stav samozřejmě velmi zamlouvá.
23:54
Montreal právě vstřelil branku!
No to je pro domácí tým ledová sprcha. Hned z další akce totiž padl další gól, když Halpern přihrál na střed ALEXI GALČENJUKOVI a ten se stejně jako před chvílí Subban trefil přesně do horního rohu! Asistence: Jeff Halpern, Jarred Tinordi.
22:52
Hosté vybojovali ve vlastním pásmu puk, vydali se do rychlé protiakce po levé straně, Plekanec přihrál do mezikruží, kde byl P. K. SUBBAN, který zápěstím vymetl horní růžek Andersonovy branky. Asistence: Tomáš Plekanec, Michael Ryder.
22:01
Anderson se překonává, nyní čelil tvrdé Dumontově ráně z mezikruží, ale ani on si na domácí brankářskou hvězdu nepřišel.
21:29
Zápěstím vystřelil Galčenjuk a Anderson toho moc neviděl! Naštěstí pro domácí jej puk trefil a stav je tak stále bezbrankový.
20:30
Od modré vypálil Methot, puk se ovšem v houštině těl před Pricem několikrát odrazil a k brance se ani nedostal.
20:08
Hned po osmi vteřinách se domácí dostali do ofsajdu, když byl Neil o něco rychlejší, než puk vedoucí Greening.
20:01
Máme za sebou první třetinu a branky jsme se nedočkali. Oba týmy si uvědomují důležitost tohoto zápasu a nepouští se tak do útočných smrští. Aktivnější jsou zatím hosté, kteří v první části hry otupili útok Ottawy skvělým pokrytím obranné modré a sami vyráží ke kontrům. Jak Anderson, tak ani Price však zatím nemuseli řešit žádné vážné situace.

19:02
Po chybné rozehrávce Canadiens se od pravého mantinelu dostával po zajímavé pozice Silfverberg, vystřelil těsně nad ledem, Price svým betonem vyrazil!
18:53
Je to tak, Prust se vrací na ledovou plochu.
18:43
Jak to tak vypadá, i druhá přesilovka Senators zůstane bez využití.
17:56
Hosté doslova protlačili puk do středního pásma, i toto oslabení jim zatím jde na výbornou.
17:18
Po několika přihrávkách se ke střele z úhlu dostal Karlsson, netrefil však branku.
16:53
A nyní se vše ještě vygradovalo, neboť domácí čeká další přesilová hra. Za hrubost si jde odpočinout Brandon Prust.
16:30
Subban schytal na modré slušný hit a domácí publikum je naprosto ve varu.
15:12
Turrisův bekhend postrádal razanci, Price neměl nejmenší problém.
14:31
Oba týmy střídají, Ottawa pomaličku zakládá další útočný výpad.
13:50
První menší rozmíška mezi Subbanem a Neilem a domácí publikum okamžitě reaguje na montrealského zadáka bučením.
13:28
Z levého kruhu tvrdě vypálil Pageau a trefil Priceův postoj.
12:02
Gallagher spěchal za pukem, dostal by se tím do sóla, jenže Anderson rychle vyjel z branky a byl tak u puku dříve.
11:53
Karlsson si na modré čáře chystal puk na střelu, když mu pod nohy padl Plekanec, vypíchl mu puk a sám tím založil protiakci. Tu ovšem zcela pokazil nepřesnou přihrávkou.
10:32
Do rychlého kontru se po levém křídle vydal domácí Pageau, jenže v tom jej zastavil hvizd – další ofsajd Ottawy...
09:15
Třikrát stál Anderson proti Galčenjukovi a třikrát nad ním zvítězil. Gólman Ottawy je zatím velice vytížený a vede si opravdu dobře.
08:04
Po levé straně unikal hostující Ryder, snažil se bekhendem překvapit Andersona, ten měl všechny mezírky pokryté a tento souboj tak vyhrál.
07:08
Montreal skvěle brání svou modrou čáru, Ottawa má velký problém se vůbec dostat do pásma, nemluvě o vytvoření střelecké pozice.
06:20
Hosté jsou v plném počtu a okamžitě vyráží do útoku.
06:04
A opět, i když teď se Karlsson rozčiluje a s verdiktem čárových nesouhlasí.
05:32
Teď se Senators sami zbavili pásma, na vině je ofsajd.
05:06
Domácím se nedaří rozestavět se v pásmu, Montreal se zatím naprosto bez problémů brání a vyhazuje přes všechny čáry.
04:24
Ihned po buly se hostům podařilo dostat puk z pásma, Ottawa zakládá útok prakticky od nuly.
04:20
Ottawa bude mít první přesilovku, David Desharnais obdržel menší trest za hákování.
03:45
Markovovo bekhendové nahození od modré minulo prostor domácí branky.
02:59
Domácí tým je zatím více rozvážný, kdežto hosté se vrhli do útoku od prvního momentu.
02:26
Z ostrého úhlu pálil Plekanec, Anderson byl na místě a bez problémů pokryl.
02:13
Branka Montrealu je posunutá po Phillipsově výpadu, který si středem najížděl na přihrávku zprava.
01:05
První zákrok si připsal gólman Anderson, když si u tyčky pokryl bleskový výjezd Desharnaise.
00:15
Hned po úvodním buly se do pásma vřítil domácí Karlsson, jeho střela zápěstím ale minula bránu.
00:01

Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Methot, Karlsson, Gončar, Phillips, Cowen, Gryba – Alfredsson, Turris, Michálek – Silfverberg, Zibanejad, Kassian – Neil, Smith, Greening – Condra, Pageau, Conacher.

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Markov, Subban, Diaz, Gorges, Tinordi, Bouillon – Armstrong, Plekanec, Ryder – Bourque, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Halpern, Galčenjuk – Prust, Dumont, Moen.

Rozhodčí: Meier, Peel – Brisebois, Murray.
Dobré velice brzké ráno u sledování NHL a soubojů o Stanley Cup. Společně budeme sledovat utkání velmi výbušné série, kanadského derby mezi Ottawou Senators a Montrealem Canadiens. Dnes v noci se odehraje čtvrtý zápas série, Ottawa zatím vede 2:1.

I když tato série dopadne jakkoliv, bude nezapomenutelná a to díky tomu, že se v podstatě jedná o otevřenou válku na ledě. Třetí zápas přinesl předlouhý zápis trestných minut, na ledě se spíš boxovalo, než hrál hokej a výsledkem bylo 236 trestných minut a devět hráčů předčasně poslaných do kabin. Ottawa měla jeden čas pouze pět hráčů na střídačce a Montreal o jednoho více, Daniel Alfredsson dokonce dohrával zápas na pozici obránce!

To vše měla na svědomí akce ze třetí třetiny, kdy se za stavu 4:1 do sebe pustili domácí Smith a montrealský White. Vzápětí se přidali i další hráči a led se pokryl poházenými rukavicemi, helmami a jinou výstrojí. A proč vůbec tohle všechno? Prapůvod je potřeba hledat v prvním utkání, kdy ottawský Eric Gryba drsným hitem zboural Larse Ellera a způsobil mu otřes mozku, vyražené zuby a krvavé šrámy v obličeji. Olej do ohně přilil i trenér Senátorů, Paul MacLean, který za viníka celé události označil montrealského obránce Raphaela Diaze a jeho nesmyslnou přihrávku do středního pásma.

Až tak, či tak, o náboj je v této sérii postaráno měrou vrchovatou a i zápas číslo čtyři v našlapané hale Scotiabank Place slibuje podívanou, kterou není hodno zameškat. Takže v jednu ráno zasedněte k monitorům sledujte náš onlajn a zjistěte, zda i tentokrát budou mít rozhodčí pernou šichtu, či se vše uklidní.