NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : San Jose - 24. října 2018   02:00

Nashville
Nashville
11:14' Arvidsson  • 20:21' F. Forsberg (Johansen, Ellis) • 30:45' Arvidsson (F. Forsberg, Johansen) • 39:45' C. Smith (Arvidsson)
4:5
(1:1, 3:1, 0:3)
San Jose
San Jose
06:58' Meier  (Donskoi, Burns) • 27:52' Hertl  (Couture, Meier) • 51:40' Dillon  (Hertl, Burns) • 52:16' Pavelski  (Couture, E. Kane) • 57:08' Burns  (E. Karlsson, E. Kane)

Československá stopa v utkání

Tomáš Hertl (SJS) (1+1, 5 střel na branku, čas na ledě 18:43)
Utkání v Bridgestone Areně sledovalo 17 159 diváků.
Střely na branku v zápase

Nashville Predators: 29

San Jose Sharks: 32
Je hotovo, nic dalšího už se v zápase nestane. Přestože San Jose po dvou třetinách prohrávalo 2:4, nakonec si z Nashvillu odváží výhru po základní hrací době. Jak je to možné? Vývoj výsledku totiž otočilo třemi rychlými góly během přibližně šesti minut. Hosté nejprve skórovali v oslabení, pak v pěti proti pěti a na závěr využili i přesilovku. Z velmi dobře rozehraného utkání nemají Predators nic, přestože měli podstatnou část duelu herně navrch. Žraloci si každopádně zaslouží pochvalu za to, jak zvládli závěr třetí třetiny. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezkou středu.
59:40'
Také San Jose Sharks si ještě vybírají oddechový čas, aby uklidnili situaci u své klece.
59:40'
Subbanovu pecku z úhlu si Martin Jones pohlídal, čas se domácím hodně rychle krátí.
59:20'
Vlasic a Melker Karlsson se dvěma výbornými zákroky postarali o vyhození, ale ne na dlouho. Nashville to stále zkouší.
59:02'
Už běží poslední minuta základní hrací doby. Sharks se znovu osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění, budou tedy opět muset zpátky před svého gólmana.
58:45'
Podle očekávání si domácí vybírají oddechový čas.
58:45'
San Jose Sharks vyhazují na zakázané uvolnění, bude se vhazovat u jejcih klece.
58:35'
Zatím ale Predators mají problém dostat se s kotoučem do útočného pásma a udržet ho tam.
58:16'
Nashville na nic nečeká a zkouší hru bez brankáře a se šesti muži v poli.
57:08'
San Jose právě vstřelilo branku!
Obrat je na světě a Nashville aktuálně na kolenou. Sharks v samotném závěru přesilovky přeci jen skórují, během pár minut nastříleli tři branky a najednou vedou. Nahrávku na dělovku z první dostal na levý kruh obránce BRENT BURNS. Ten nabídkou nepohrdl a s přehledem prostřelil brankáře Sarose. Tohle je hodně těžká situace pro domácí mužstvo. Asistence: Erik Karlsson, Evander Kane.
56:46'
Burnsovou ránu od modré čáry si Saros pohlídal, i když to pro něj znovu nebylo nic snadného.
56:34'
Až nyní se Predators osvobozují vyhozením přes všechny čáry. Hosté jsou ale zase rychle zpátky v pásmu soupeře.
56:10'
Labanc už mohl střílet, ale místo toho ještě jednou nahrával na Erika Karlssona. To pro něj byla škoda, měl docela vyloženou pozici.
55:40'
Coutureho pecka, která však prošla jen do pravého rohu. San Jose ale znovu hodně rychle motá domácí hokejisty kolem jejich klece.
55:15'
Rozhodčí si všiml, že někdo z hráčů zahrál vysokou holí do obličeje soupeře. Byl to Viktor Arvidsson, který teď komplikuje svému týmu závěr utkání.
54:58'
Pavelski s Labancem vyrazili do další zajímavé akce. Když ale druhý jmenovaný vystřelil, o pořádný kus přestřelil horní tyčku.
54:56'
Ještě je tu jedna komerční přestávka, pak budeme pokračovat ve zbytku utkání.
54:35'
Je skoro jasné, že další branka určí vítěze zápasu. Proto jsou také obě strany ve své obraně daleko opatrnější.
54:02'
Teď se ale hostujícím tým nepovedla rozehrávka, vyhodil jen na zakázané uvolnění.
53:22'
Po komerční přestávce se znovu hraje a jde vidět, že San Jose by skóre rádo otočilo. Couture ale svým pokusem minul branku.
52:16'
Trvalo to jen pár vteřin a máme zde najednou vyrovnané skóre. Tahle pasáž třetí třetiny Predators vůbec nevyšla. Další chyba, kterou kalifornský tým potrestal. Hodně podobná trefa jako v případě Dillonova gólu, akorát je jejím autorem útočník JOE PAVELSKI. Nedal Sarosovi zakončením zápěstím šanci a rozradostnil hostující střídačku. Asistence: Logan Couture, Evander Kane.
51:40'
Ale pozor, budeme tu mít drama. I když měl Nashville v přesilovce několik šancí, nevyužil je a sám inkasuje. Při vlastním oslabení obraně domácích po pravé straně ujel obránce Sharks BRENDEN DILLON, jenž prostřelil gólmana Sarose zakončením na vzdálenější tyč. Je to tedy znovu o jeden zásah a v závěru základní hrací doby se máme na co těšit. Asistence: Tomáš Hertl, Brent Burns.
51:20'
Zase to byl švýcarský obránce Josi, kdo pálil z dálky. Některý z beků San Jose ale jeho pokus zastavil ještě dříve.
50:48'
Roman Josi trefil po nahození od modré čáry tyčku, teď měl pro změnu gólman Žraloků docela štěstí.
50:33'
P. K. Subban a jeho dělovka bez přípravy, kterou vyslal zpoza levého kruhu. Jones měl co dělat, aby ji zkrotil, nakonec se mu to povedlo. Následuje nové buly.
50:09'
Turris zakončoval z první, jenže branku netrefil ideálně. Potom Martin Jones raději přerušil hru, aby uklidnil situaci kolem sebe.
49:57'
Jsou tu další komplikace pro San Jose. Útočník Evander Kane inkasuje dvě minuty za podrážení, bez větších diskusí odjel za katr. Tudíž tu máme další přesilovku Predators.
49:28'
Pavelski objel celou branku i obránce Josiho. Stihl zakončit, ale vylámal si zuby na připraveném brankáři Sarosovi.
48:55'
Hosté mají ve třetí třetině výraznou střeleckou převahu (8:1), což jen potvrzuje jejich snahu skórovat. Zatím jim ale nepřeje střelecké štěstí.
48:33'
Je tu komerční přestávka, za pár okamžiků budeme pokračovat.
48:27'
Opět se vrhla dopředu dvojice Hertl a Couture. Tihle dva dělají soupeřům velké starosti, o další branku Sharks se ale tentokrát nepostarali.
48:00'
San Jose je kompletní, může se tak znovu soustředit na hru dopředu.
47:33'
Už běží druhá minuta Labancova trestu a zatím se až na jednu lepší střelu Predators k ničemu nedostali. Oba týmy dnes velmi dobře brání své početní nevýhody.
47:05'
Ellisovo nahození od modré čáry zkoušel tečovat před brankovištěm Kevin Fiala, jenže se mu nepovedla kotouč přesměrovat ideálně.
46:40'
San Jose ale začalo v oslabení opět velmi dobře, hned se obránci v bílých dresech postarali o rychlé vyhození kotouče.
45:54'
Hostující střídačka dostává trest za zdržování hry, který půjde odpykat Kevin Labanc. Takže je tu pro změnu početní výhoda pro Nashville Predators.
45:45'
Domácí jsou kompletní a oslabení ubránili. Žraloci nepředvedli špatnou přesilovku, ale zatím je ve třetí třetině trápí zakončení.
45:13'
Ještě jedno vyhození a vypadá to, že tohle oslabení už Nashville zvládne. Zanedlouho se vyloučený Sisson vrátí na led.
44:59'
Po Vlasicově ráně schoval Saros kotouče do lapačky a přerušil hru. Ještě předtím zakončoval také Erik Karlsson, jenže minul prostor mezi třemi tyčemi.
44:30'
Tentokrát už se Predators osvobozují vyhozením přes všechny čáry, dokonce nadvakrát. Ale Sharks jsou v přesilovce znovu hodně aktivní.
44:00'
Coutureho střela doputovala na Hertlovu hokejku, který málem zvedl puk nad Sarosův beton. O kousíček to českému útočníkovi nevyšlo.
43:38'
Vylučuje se na straně Nashvillu. Za vysokou hůl si musí jít posedět domácí hokejista Colton Sissons. Tudíž ideální možnost pro San Jose na zlepšení aktuálního skóre.
43:38'
Hostující obránce Vlasic skončil po srážce na ledě a těžce se z něj zvedá. Vypadá to ale, že by mohl být v pořádku, naštěstí odjel po svých.
43:31'
Na druhou stranu vyrazil sebevědomě Salomäki. Také on ale hodně přestřelil branku.
43:07'
Sharks se hodně snaží, ne že ne. Ale zatím jim to není nic platné, protože jejich střelecké pokusy vůbec nejdou na branku. To se ale může brzy změnit.
42:28'
San Jose nemohlo do útočného pásma, čárový rozhodčí si správně všiml postavení mimo hru.
42:20'
Další střela Erika Karlssona z dálky, protentokrát úplně minula branku a trefila jen zadní mantinel.
42:04'
Suomela zkoušel vybojovat puk v rohu pro svůj tým, potom Saros přerušil hru po nahození Burnse. Je jasné, že Nashville nebude chtít nikam spěchat a spíše se zaměří na hru dozadu.
41:22'
Tentokrát už měl Saros pořádné komplikace. Z druhé vlny totiž nahodil Karlsson a jeho pokus ještě dorážel Labanc. Moc nechybělo, aby z toho byl gól.
41:10'
Evander Kane se hnal po pravé straně za kotoučem. Byl u něj první, ale zakončení mu nevyšlo.
40:53'
Hra přerušena ve středním pásmu, protože Nick Bonino zahrál kotouč vysokou holí.
40:27'
Na druhé straně poslal Forsberga do šance Roman Josi. Ani Martin Jones ale zatím nemusel zasahovat.
40:07'
Na prvním vhazování třetí části si lépe vedli hráči Sharks. Hned se vrhli kupředu, ale beze střely na branku.
40:01'
Za pár okamžiků začne třetí třetina utkání. Povede se San Jose Sharks ještě vývoj duelu zdramatizovat, nebo zůstanou všechny body v Nashvillu?
Střely na branku po dvou třetinách

Nashville Predators: 20

San Jose Sharks: 18
Máme za sebou třetinu, ve které padly celkem čtyři branky. Tři z toho do sítě brankáře Martina Jonese, takže Nashville vede dvacet minut před koncem o dva zásahy. San Jose bude muset ve třetím dějství zabrat, pokud chce bodovat. A hlavně nesmí dělat tolik vyložených chyb, které domácí využívají.
40:00'
39:45'
Nashville právě vstřelil branku!
Už to sice nebylo v přesilové hře, ale přeci jen se domácí prosazují i počtvrté. Nejdříve San Jose nevyužilo své přečíslení, pak zafungovalo pravidlo nedáš a dostaneš. Hokejisté Predators totiž ujeli do přečíslení dva na jednoho, ze kterého ránou z první pověsil puk o tyčku do branky CRAIG SMITH. Domácí si tak do poslední dvacetiminutovky ponesou dvoubrankové vedení. Asistence: Viktor Arvidsson.
39:25'
Filip Forsberg a jeho dvě střely těsně po sobě. Ani jedna ale netrefila branku, šly pouze do zadního mantinelu.
39:03'
Začala poslední minuta druhé třetiny a také už běží druhá minuta Ryanova trestu.
38:34'
Arvidssonova nahrávka na obránce nevyšla, Predátoři totiž přišli o útočnou třetinu. Tahle početní výhoda jim nevychází, ještě v ní vůbec nevystřelili na branku.
38:14'
Hra přerušena, kotouč se od hokejky Romana Josiho odrazil do hlediště, bude se znovu vhazovat.
38:02'
Joe Pavelski se postaral o vyhození kotouče přes všechny čáry, domácí musejí hledat cestu zpátky rychle do útočného pásma.
37:40'
Bude se poprvé ve druhé třetině vylučovat. Hostující obránce Joakim Ryan vyfasoval od rozhodčích dvě minuty za nedovolené bránění, takže tu máme přesilovou hru Nashvillu.
37:37'
Ryan a Burns se postarali o další vyhození kotouče, bohužel opět jen za cenu zakázaného uvolnění.
37:05'
Melker Karlsson dostával ve středním pásmu přihrávku zezadu na brusle, také proto soupeř tuhle akci vystihl. Ale ani jedna strana se nikam nežene, aspoň zatím.
36:36'
Salomäki byl v zajímavé střelecké pozici, ale nedostal se před pozorně bránícího Erika Karlssona.
36:10'
Predators pomáhá, že jsou v útočném pásmu důraznější na kotouč. Jako nyní Roman Josi, který si tělem u mantinelu odstavil hned dva napadající soupeře.
35:50'
Nahození Brenta Burnse ukryl Saros do rukavice, bude se opět vhazovat před zraky finského brankáře.
35:27'
Ryan Johansen zůstal nehlídaný mezi kruhy, najednou se tam k němu nečekaně dostal puk. Nechybělo moc, aby zakončoval a překvapil Martina Jonese.
35:10'
Poslední komerční přestávka ve druhé třetině, po ní se bude opět vhazovat před brankou Nashville Predators.
35:06'
Evadner Kane pálil bez přípravy po vyhraném vhazování. Ale jeho pokus šel úplně mimo branku.
34:48'
Už asi čtvrté zakázané uvolnění Žraloků ve druhé třetině. Jako by občas hosté měli problém s přechodem přes střední pásmo, tak to zkoušejí aspoň nahozeními.
34:16'
Domácí teď nikam nespěchají. Než by riskovali, raději vyhodili k brance soupeře a v klidu vystřídali celou formaci.
33:51'
Po delší době zákrok pro brankáře Sarose. Nahození z dálky si dobře pohlídal lapačko, i když se před ním udělala skrumáž několika těl.
33:38'
Predators vyhráli další vhazování a hned jsou zase nebezpeční. Forsberg hledal volného Johansena, ten měl ale zrovna zablokovanou hokejku.
33:24'
Máme tu komerční pauzu, za pár okamžiků budeme pokračovat.
33:22'
Bonino se protáhl mezi obránci soupeře a zakončoval, trefil však jen ochrannou síť.
32:48'
Rinaldo se dostal do zakončení od pravého mantinel, ale klec netrefil. Nashville je najednou zase na koni a střílí z každé pozice, odkud je to možné.
32:00'
San Jose ale nespí na vavřínech a odpovídá aktivním útokem. Většina střel jde ale zatím úplně mimo.
30:45'
Jenže stejně jako v případě prvního gólu San Jose, ani tentokrát se hosté neradovali moc dlouho. Stačila jedna chyba a Nashville znovu vede. Filip Forsberg zpoza Jonesovy branky našel před brankovištěm uvolněného VIKTORA ARVIDSSONA, jenž bez větších potíží zavěsil puk do sítě a rozradostnil halu plnou žlutých dresů. Vypadá to, že bychom dnes mohli sledovat utkání plné branek. Asistence: Filip Forsberg, Ryan Johansen.
30:27'
Chartier pro Sharks vybojoval kotouč v souboji u mantinelu, ani jako útočník čtvrté formace se nebál zkušenějšího soupeře.
29:55'
Nashville vypadá malinko opařený a jde vidět, že ho inkasovaná branka ovlivnila. I proto se posledních pár okamžiků hraje hodně ve středním pásmu.
29:29'
Po delší pasáži bez přerušení je tu další icing San Jose, takže se chystá vhazování před Jonesem.
27:52'
Téhle dvojici hokej chutná a na ledě si skvěle rozumí. Logan Couture od pravého mantinelu nádherně vybídl uvolněného TOMÁŠE HERTLA, který se potom hnal sám na Sarose. Český forvard v dresu Sharks nic neuspěchal, udělal ještě kličku a potom poslal puk k tyči. Velmi pohledná trefa, která dostává skóre zpátky na vyrovnanou metu. Hosté jsou tedy naplno zpátky ve hře o body a začínáme znovu. Asistence: Logan Couture, Timo Meier.
27:31'
Tomáš Hertl a Logan Couture dobře zabojovali o puk v útočném pásmu. Pak ho získali pro svůj tým, ale kanadský forvard selhal v zakončení před brankovištěm.
27:02'
Zakázané uvolnění San Jose Sharks, hosté hodně uspěchali rozehrávku z obranného pásma.
26:45'
Melker Karlsson kličkoval na pravém kruhu a chystal se ke střele. Nejlepší moment však prováhal, domácí obrana ho brzy o kotouč připravila.
26:24'
Budeme sledovat první komerční pauzu prostřední části, kotouč skončil na střídačce Nashvillu. Posléze by se mělo vhazovat ve středním pásmu.
26:03'
Zajímavá Suomelova střela zápěstím z prostoru mezi kruhy. Ale finský útočník také nemířil přesně, jeho pokus šel někam nad horní tyčku.
25:29'
A další přerušení hry. Tentokrát obránci San Jose poslali někam mimo kluziště střelecký pokus Nicka Bonina. Hra se nám začíná postupně kouskovat.
25:13'
Moc dlouho se nehrálo, rozhodčí po vhození buly okamžitě signalizoval, že se bude vhazovat znovu.
25:07'
Tentokrát už Tomáš Hertl vystřelil, jenže český útočník ve službách San Jose o pořádný kus přestřelil klec soupeře.
24:37'
Craig Smith si při kličkování ve svém obranném pásmu musel dávat pozor, aby nepustil Hertla do šance. Nakonec to ale zvládl a nezaváhal.
24:07'
Zajímavé nahození Brenta Burnse od modré čáry, které ale netrefilo branku. Potřebovalo ještě nejspíš tečovat.
23:36'
Weberovo nahození od modré čáry hosté nepropustili, ale nevyšla jim ani následná protiakce.
23:06'
Také Donskoiovi se nepovedla rozehrávka ze středního pásma, málem trefil hokejku soupeře. Potom to na druhou stranu zkoušel pohotový Rinaldo.
22:40'
Tempo hokeje po vstřelené brance domácích malinko opadlo. Kevin Labanc chtěl unikat na branku, ale neměl ve středním pásmu dostatečnou rychlost.
22:09'
Zkoušeli to Vlasic i Hertl, ale Juuse Saros je znovu připraven zasáhnout. Na začátku prostředního dějství finský brankář ve službách Predators působí v klidu.
21:49'
Brendon Dillon chtěl zakončovat, ale jeho pokus někdo zblokoval a vytečoval do ochranné sítě.
21:25'
Je vidět, že Nashville se na začátku druhé třetiny snaží hrát zodpovědně ve středním pásmu, s důrazem na přesné přihrávky a minimum chyb.
21:00'
Sörensen a jeho zajímavá střela těsně nad ledem, Saros ji pohotově vyrazil před sebe a k další dorážce následně už nedošlo.
20:21'
Situace po zakázaném uvolnění nakonec Žraloky mrzí. Prohráli totiž na vhazování, od obránce domácích se kotouč dostal nahozením až před Jonese. Ten sice pokus vyrazil před sebe, ale na dorážku čekal pohotově připravený útočník FILIP FORSBERG. Už neměl moc velký problém po ledě zamést kotouč do sítě. Predators se tedy poprvé v zápase ujímají vedení a otáčejí výsledek na svou stranu. Asistence: Ryan Johansen, Ryan Ellis.
20:16'
San Jose trošku zbytečně vyhodilo na zakázané uvolnění, bude se vhazovat u jeho zařízení.
20:08'
Nashville vyhrál buly a nahodil puk na Jonesovu branku, ale nebylo z toho nic vážného.
20:01'
Za chvíli začne druhá třetina utkání. Dočkáme se dalších branek?
Střely na branku po první třetině

Nashville Predators: 12

San Jose Sharks: 11
Nic dalšího už se v první třetině nestane. Zatím jsme viděli po jedné brance na každé straně. Nejprve přesilovou hru využil hostující Timo Meier, jenž poslal San Jose Sharks do vedení. Jenže zanedlouho po krásné individuální akci vyrovnal na 1:1 útočník Nashvillu Viktor Arvidsson. Nejspíš dnes budeme sledovat hodně vyrovnanou partii. Nechme se překvapit, co nabídne prostřední dějství.
20:00'
19:36'
Josiho střelu od modré čáry San Jose zblokovalo, potom vyhodilo na zakázané uvolnění. Takže budeme sledovat ještě jedno vhazování v první třetině.
19:17'
Ještě jedna zajímavá rána Turrise z místa u pravého kruhu. Byla to sice pecka, ale ne moc přesná, orazítkovala pouze mantinel za hostující brankou, odtud se odrazila na hole Sharks.
19:02'
Začala poslední minuta první třetiny, zatím to vypadá, že úvodní část zápasu skončí remízovým skóre.
18:41'
Gólman kalifornského týmu také pomohl s rozehrávkou. Musel však rychle do branky, aby neudělal zbytečnou chybu.
18:14'
Martin Jones musel přerušit hru poté, co se k němu dostal odražený kotouč. Nechtěl riskovat, že přijdou další nepříjemné dorážky.
18:05'
Brent Burns nahodil po mantinelu, jenže u mantinelu nestál nikdo, kdo by převzal jeho pas.
17:35'
Nick Bonino chtěl jít se spoluhráčem do kombinace, jenže přes ucpanou modrou čáru neprošel, Sharks se poslední minuty dobře soustředí na hru dozadu.
17:14'
Ještě jedna komerční pauza, kterou budeme v této části hry sledovat. Po ní se bude vhazovat před brankou Nashville Predators.
16:20'
Suomela to po vyjetí z levého rohu zkoušel se zakončením z ostrého úhlu. Jeho kraja Juuse Saros si ale při svém zákroku počínal sebejistě.
16:03'
Hra se oproti předchozím okamžikům docela uklidnila a nevidíme teď tolik vyložených šancí.
15:21'
Martin Jones musel vytáhnout zákrok betonem, ačkoli to pro něj nebylo nic těžkého.
14:53'
Forsberg hledal spoluhráče u pravého mantinelu, celou situaci dobře vystihl Tomáš Hertl. Přesto se pak ještě do zakončení dostal Arvidsson, který přestřelil.
14:20'
Evander Kane se hnal za kotoučem přes střední pásmo, jenže byl sám a neměl jít s kým do kombinace. Navíc potom rozhodčí přerušili hru.
14:11'
Martin Jones raději přerušil hru a zařídil nové buly po šanci soupeře. Budeme nyní sledovat komerční pauzu.
13:40'
Ve středním pásmu znovu svedl souboj o puk Joakim Ryan, tentokrát ale obránce Sharks nebyl tak úspěšný jako před malým okamžikem.
13:12'
Joakim Ryan a jeho pokus od modré čáry, který ale Saros v pohodě vyrazil před sebe.
12:48'
Hraje se už docela dlouho bez přerušení, především Žralokům by se přerušení hry hodilo.
11:14'
Moc dlouho se Sharks z vedení neradovali. Ve chvíli, kdy soupeře k ničemu nepouštěli, se do jejich obrany vloudila chybička. Po pravé straně unikl malý, ale o to rychlejší útočník VIKTOR ARVIDSSON. Sám si to namířil na branku Martina Jonese, jehož oklamal pohednou kličkou do bekhendu. Gólman San Jose nevěděl, kde mu hlava stojí a kotouč nezastavil. Máme tedy brzy vyrovnáno. Bez asistence.
10:32'
Po dlouhé době se na kotouč v útočném pásmu dostal Nashville. Salomäki získal příležitost za brankou, odtud neúspěšně předal puk před branku.
10:04'
Dillonovo nahození zblokoval Hamhuis, který mohl založit proti útok. Taky to udělal, ale ve středním pásmu domácí akci pohotově zastavil obránce Justin Braun.
09:34'
Craig Smith je zpátky na ledové ploše, tentokrát Nashville v oslabení neinkasoval.
09:07'
Znovu v akci na modré čáře rozdávač puků Erik Karlsson. Tentokrát ovšem nebyl přesný, trefil hokejku soupeře a musel se rychle vracet zpátky do obrany.
08:38'
Dobrá Vlasicova pecka zpoza levého kruhu, finský gólman si ji ale našel lapačkou a úspěšně přerušil hru.
08:19'
Až nyní se Predátorům podařilo vyhodit přes všechny čáry, hned toho využívají ke střídání.
07:51'
Po nahrávce Erika Karlssona pálil od modré čáry okamžitě Labanc, ale trefil jen zadní mantinel za brankou. Sharks nadále zůstávají u kotouče.
07:32'
Navíc je tu další přesilovka hostů. Za katr musí na dvě minuty odjet Craig Smith, který vyfasoval dvě minuty za podrážení.
06:58'
Přesilová hra Sharks bude v sezoně nejspíš hodně úderná, a tady je důvod proč. Hosté početní výhodu hráli od začátku skvěle a rychle. Od obránců se dostal kotouč až do předbrankového prostoru. Tam ho ještě Saros stačil vyrazit před sebe, ale na dorážku byl rychle připravený TIMO MEIER. Poslal puk nad ledem do sítě a svůj tým do vedení. Nashville Predators tak ztrácí po necelých sedmi minutách a budou muset dohánět. Asistence: Joonas Donskoi, Brent Burns.
06:10'
Kevin Labanc měl napřaženo na střelu z první, jenže netrefil se ideálně. Přesilovka Sharks však vypadá solidně, hodně rozpohybovaně a kombinačně.
05:50'
Tomáš Hertl z pravého rohu hledal Coutureho, ale kanadský útočník měl mezi kruhy někým zablokovanou hokejku.
05:24'
Také San Jose půjde hned na úvod do přesilovky. Domácí útočník Ryan Johansen totiž držel soupeře a rozhodčí mu za to udělili menší dvouminutový trest.
05:17'
A zase ten Subban, je dnes při chuti! To už se ale přesilovka domácích blíží ke konci.
04:34'
Tohle už je minimálně třetí Subbanova střela na branku, opět se ji nepodařilo obraně hostů zblokovat. Pak už však hráči v bílých dresech vyhodili.
04:29'
Ani Smith si na Jonese nepřišel. Brankář Sharks povyjel z brankoviště a rozjetého domácího hráče zastavil. Ale Predators se v přesilovce očividně nebojí zakončovat.
03:46'
Kevin Fiala to zkoušel sám u levé tyče. Ale neuspěl, Jones si na něj počíhal. Potom unikal na druhou stranu v oslabení Hertl, jenže nezakončil.
03:32'
Hosté hned na úvod početní nevýhody vyhazují kotouč přes všechny čáry.
03:17'
Hraje se teprve chvíli a už tu máme první vyloučení. Po zásahu Subbana si jde za vysokou hůl sednout útočník San Jose Joe Pavelski. Nashville tedy může ukázat, co vše umí v přesilové hře.
03:05'
Také Viktor Arvidsson se zkusil prosmýknout mezi dvojicí bránících hráčů Žraloků. Ale nebyl úspěšný, dostatečně dopředu se mu zavřela vrátka ke kleci.
02:30'
A další Subbanova rána, tahle už byla mnohem více nebezpečná. Hostující gólman pak na brankovišti musel chytat i dorážku dotírajícího Ekholma.
02:25'
Jones má první větší práci, prověřil ho obránce Subban. Opět se bude vhazovat na stejném místě.
02:22'
Zakázané uvolnění San Jose Sharks, hra se přesunuje před Martina Jonese.
02:10'
Sisson se srazil s Braunem na modré čáře, oba se docela otřásli. Nicméně se ani z jedné strany nejednalo o přestupek proti pravidlům.
01:48'
Hraje se stále bez přerušení a ve vysokém tempu, tohle by mohlo oba celky dostatečně rozehřát.
01:26'
Joonas Donskoi a jeho pokus od modré čáry. Kotouč ale vůbec nedoletěl k brance, tahle pecka byla špatně mířená.
00:58'
Na druhou stranu vyrazil odvážně po levé straně Evander Kane. Neměl ale dostatečnou podporu od spoluhráčů, brzo o kotouč přišel.
00:22'
Tomáš Hertl zastavil útočnou akci soupeře a vyhodil kotouč aspoň do útočného pásma, dnes to bude asi hodně o obraně.
00:06'
Na úvodním buly se více zadařilo hokejistům Nashvillu. Ten pak okamžitě, pomocí Johansena, vyrazil do útočné akce.
00:01'
Hokejisté už jsou na ledové ploše, zanedlouho padne úvodní buly.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání. Začneme zhruba za deset minut.

Nashville Predators: Saros (M. Svoboda) – Josi, Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Hamhuis, Y. Weber – F. Forsberg, Johansen, Arvidsson – Fiala, Turris, C. Smith – Järnkrok, Bonino, Hartman – Rinaldo, Sissons, Salomäki.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Vlasic, E. Karlsson, J. Ryan, Burns, Dillon, Braun – E. Kane, Pavelski, Labanc – Hertl, Couture, Meier – Sörensen, Suomela, Donskoi – Goodrow, Chartier, M. Karlsson.

Rozhodčí: Lambert, O'Rourke – Gibbs, Gawryletz.
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League. Nebudeme přehánět když řekneme, že se střetnou jedni z největších favoritů Západní konference. Nashville Predators přivítají San Jose Sharks.

Miroslav Svoboda (NSH) (zatím nestartoval)
Tomáš Hertl (SJS) (2+5)
Předchozí vzájemné utkání

Celky na sebe naposledy narazily v březnu letošního roku. Na konci základní části 2017/2018 Nashville Predators porazili San Jose Sharks 5:3.
NASHVILLE PREDATORS

Minimálně poslední tři sezony patří Nashville mezi velké favority Západní konference, nejinak tomu bude tentokrát. Tým přes léto nedoznal zásadních změn, ve městě country muziky tak dál sní o stříbrném grálu. Zvláště poté, co se na jaře Predators poroučeli z vyřazovacích bojů poměrně brzy. Po osmi střetnutích se Nashville drží na špici své konference. Není divu, sedmkrát zvítězil, pouze jednou poznal příchuť porážky. Naposledy jeho tažení odnesli Edmonton Oilers (3:0) a Calgary Flames (5:3). Tým ale na nějaký čas vinou zranění přišel o brankářskou jedničku Pekku Rinneho, také proto organizace z farmy povolala českého gólmana Miroslava Svobodu.

Statistiky Nashvillu nyní ovládá Filip Forsberg (5+3), společně s ním úřadují Mattias Ekholm (2+5), Ryan Johansen (2+5) a Viktor Arvidsson (4+2).
SAN JOSE SHARKS

Dobře vědí, že tahle sezona je pro ně zásadní. Tak velkou šanci vyhrát Stanley Cup jako letos pěkně dlouho neměli, možná nikdy v historii klubu. San Jose Sharks přes léto získali ofenzivního obránce Erika Karlssona, nejen díky tomu se zařadili mezi hlavní kandidáty na úspěch. Úvod ročníku ale Žraloky nezastihl v kdovíjakém laufu. Z osmi odehraných duelů shodně čtyřikrát zvítězili a čtyřikrát prohráli, zatím mají na kontě 9 bodů a nacházejí se v prostředku tabulky Západní konference. Forma Sharks ale pravděpodobně půjde brzy nahoru, stejně tak se očekává zlepšení jejich přesilových her. Minulá dvě utkání San Jose dotáhlo do vítězného konce. Doma nejprve zdolalo 5:1 Buffalo Sabres, aby později skolilo také New York Isladners (4:1).

Kanadské bodování Žraloků zatím vede kanadský forvard Logan Couture (5+3), který je také nejlepším střelcem týmu. Dále se daří Evanderu Kaneovi (4+3) a českému útočníkovi Tomáš Hertlovi (2+5) nebo obránci Brentu Burnsovi (1+6). Erik Karlsson (0+4) na první trefu v dresu Sharks čeká.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.