Já Vám všem děkuji za pozornost a u dalšího hokejového přenosu na serveru onlajny.com se těším na shledanou!
Drama jak má být tedy končí po nájezdech vítězstvím litvínovské Vervy. František Lukeš se díky bezchybně proměněnému nájezdu stal dvojnásobným střelcem Litvínova v tomto zápase a po boku brankáře Pavla Francouze také strůjcem úspěchu černo-žlutých.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Verva Litvínov Autorem branky je FRANTIŠEK LUKEŠ.
Robin Hanzl může rozhodnout – a klička do forhendu je úspěšná!
David Hruška – Francouz chytá!
František Lukeš – prostřelil Hanuljaka mezi betony.
Ondřej Kaše za Chomutov – jeho blafák vychytal Francouz.
Jako první jede Viktor Hübl – jeho bekhendová klička selhala.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení přineslo pokračování tlaku Chomutova a břevno Libora Šuláka, ale žádný gól. Rozhodne se v nájezdech.
Zásahy brankářů v prodloužení:
Miroslav Hanuljak: 2 zásahy
Pavel Francouz: 4 zásahy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:43
Stříteský pálil z levého kruhu, Hanuljak zasáhl pravým betonem.
64:16
Hřebejkovo nahození schoval Francouz v rukavici.
64:03
Ofsajd Chomutova.
63:52
Litvínovští se opět osvobozují.
63:29
Trávníček vyvezl kotouč a poslal nahození na Hanuljaka.
62:58
Opět jen malá nepřesnost ve střele Pulpána!
62:33
Pulpán střílí od modré těsně mimo.
61:57
David Hruška byl v pokusu o vypíchnutí kotouče udeřen holí do obličeje a dvouminutový trest si tak odpyká Petr Chaloupka (LIT).
61:20
Francouz schoval kotouč a je přerušeno.
61:01
Chomutovu se daří pokračovat v tlaku. Libor Šulák ve slibné pozici trefil břevno!
60:01
Vzrušující drama bude v Chomutově pokračovat. David Hruška 17 sekund před koncem třetí třetiny využil závěrečnou power-play Chomutova a srovnal tak stav zápasu. Jde se do prodloužení.
Zásahy brankářů ve 3. třetině:
Miroslav Hanuljak: 5 zásahů
Pavel Francouz: 12 zásahů.
60:00
59:43
Piráti právě vstřelili branku!
Lukáš Pulpán nahodil kotouč na bránu a před Francouzem se strhla obrovská mela. Volný kotouč vzal do své moci DAVID HRUŠKA a vypálil přesně pod břevno odkryté klece. Je srovnáno! Asistence: Ľuboš Bartečko.
Chomutov byl na ledě v sedmi, z ledu se musel odklidit Jaroslav Svoboda.
Oddechový čas pro domácí.
59:14
Hřebejk z prostoru mezi kruhy napálil kotouč mimo! Litvínov poté vyhodil na zakázané uvolnění.
58:48
Hřebejk v brejku nejdříve netrefil kotouč, následná střela Hrušky skončila mimo bránu. Hanuljak sprintuje z klece a Chomutov je v šesti.
57:52
Střela Kučného od modré se poodrážela mimo branku.
56:58
Čárový rozhodčí Pešek pískl Chomutovu sporný ofsajd.
56:18
Puk se dotkl ochranné sítě a vhazovat se bude po Francouzově pravici.
55:42
Pulpán na modré nezpracoval prudkou přihrávku a Piráti musí vyklidit pásmo.
54:57
Po nepřehledné situaci u mantinelu na útočné modré čáře domácích je hra přerušena.
54:12
Proti Lakosovým střelám odvážně padal Trávníček a vyplatilo se. Puk se nedostal do přímého ohrožení brány.
53:02
Hruška byl před bránou s Divíškem ve dvou, ani jeden z nich ale nedokázal volný kotouč usměrnit za brankovou čáru.
52:28
Pulpán vystřelil a Francouz byl opět pozorný.
52:19
Svoboda v brejku nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
51:44
Svoboda pálil z otočky, Francouz použil svou lapačku.
51:11
Rapáč vystihl nepřesné rozehrání Hanuljaka a přihrál volnému Pirošovi, kterému ale střela vůbec nesedla a puk zastavila ochranná síť.
49:34
Hübl a Majdan jeli na jediného obránce, druhý jmenovaný nechal puk moc za sebou a bylo po šanci.
49:17
Marek Račuk pálil z pravého kruhu, Francouz chytil puk lapačkou a hra je přerušena.
48:59
Malá roztržka mezi Divíškem a Kousalíkem se obejde bez trestů.
48:46
Litvínovští se osvobozují z tlaku.
48:18
Bartejsova střela od modré byla sražena a k Francouzovi nedoputovala.
47:54
Ľuboš Bartečko tváří v tvář Francouzovi naservíroval kotouč gólmanovi hostů přímo do rukavice.
47:35
Stříteský a Zeman pálili od modré, obě střely byly sraženy nad.
46:48
Račuk se obtočil kolem brány, ale nedokázal vystřelit. Majdan vyhodil kotouč a hosté střídají.
45:09
Litvínov právě vstřelil branku!
Verva vytěžila ze svého tlaku maximum. Richard Rapáč našel svou přihrávkou před bránou volného KAMILA PIROŠE, který okamžitě vystřelil a kotouč propadl Hanuljakovi někde pod lapačkou. Asistence: Richard Rapáč, Martin Ručinský.
44:51
Po boji u mantinelu v obranném pásmu Chomutova Divíšek vyhodil.
44:37
Pavelka vystřelil od mantinelu po ledě, Hanuljak puk s klidem přikryl.
44:13
Slavně jeho rozehrávka nedopadla. Zakázané uvolnění Pirátů.
44:04
Pulpán zakládá akci z klidového stavu za vlastní bránou.
43:22
Černý hledal před Hanuljakovou bránou připraveného Majdana, přihrávka na něj ale neprošla.
42:07
Hruška se vydal rychle dopředu a provětraly betony Francouze.
41:39
Druhá formace Litvínova držela Piráty pod zámkem, střela na bránu z toho ale nebyla.
40:51
Přihrávka rukou v podání Petra Chaloupky.
40:01
Ve druhém dějství jsme tedy gól neviděli, zato jsme byli svědky drtivého tlaku Chomutova v závěru třetiny, který plynul z dvojnásobné početní výhody. Jozef Balej byl se šesti střelami nejpilnějším střelcem Pirátů, a hrdinou hostujícího týmu je zatím jednoznačně Pavel Francouz, který kryl 15 střeleckých pokusů a díky jeho brilantnímu zákroku v závěru Verva neprohrává. Třetí dvacetiminutovka začne v 19:18.
39:26
Francouz teď předvedl obdivuhodný zákrok. Vysoko letící kotouč naslepo odpálil lapačkou pryč z brankoviště. Poté byla branka vyvrácena ze svého stanoviště a opět se píská.
39:16
Balej opět dvakrát pálil, oba puky byly sraženy.
38:58
Kamil Piroš uklidil volný puk pod Francouze a opět je přerušena hra.
38:40
Do střely Baleje se vrhl Trávníček a zmírnil její razanci. Francouz pak kotouč chytil a počkal na hvizd sudího.
38:20
A ty bude dvojnásobná! Petr Kousalík (LIT) fauloval Tomáše Divíška a dostal dvouminutový trest za hákování.
37:57
Petr Chaloupka (LIT) – 2 minuty za sekání. V závěru druhé třetiny tedy uvidíme přesilovku Pirátů.
37:54
Bartečko připravil palebnou pozici pro Baleje, ten bránu netrefil.
37:33
Ofsajd domácích.
37:15
Hruška vystřelil ze své oblíbené otočky velmi slabě a nepřesně.
36:54
Hanuljak chytil nahození a přerušil hru.
36:22
Chomutovští junioři motali hlavy obráncům Vervy při jejich snaze o rozehrávku, šanci si ale vytvořit nedokázali.
35:31
Litvínov uklidňuje hru a začíná za vlastní bránou.
Dnešní utkání sleduje 5525 diváků. SD ARÉNA je poprvé v sezóně vyprodaná.
34:07
Jakub Černý byl spoluhráčem vyzván do brejku, kotouč ale nedokázal zpracovat.
33:21
Střela Mazance od modré letěla mimo.
32:49
Puk je mimo hrací plochu a vhazovat se bude v obranném pásmu Chomutova.
32:23
Tomáš Bartejs přihrával Marku Račukovi, který při pokusu o střelu zlomil hůl.
32:02
A další icing, tentokrát vyhazoval Pavelka.
31:54
Piráti teď drží soupeře pod tlakem. Kousalík vyhodil na zakázané uvolnění.
30:53
Balej si sklepl za vzduchu pokus o vyhození, vystřelil na bránu a Hruška měl nejblíže k dorážce, jenže se mu nepodařilo zpracovat puk.
30:38
Kučný pálil od modré tvrdě, ale nepřesně.
30:33
Střelu Baleje přizvedl Chaloupka do ochranné sítě.
29:43
Piráti vyhazují a zbytek oslabení už přežijí bez úhony.
28:59
Kousalík pálil od modré čáry, Hanuljak kotouč vyrazil před sebe a skočil po něm. Obraně Chomutova se podařilo vyhodit.
28:36
Střela Lukeše od modré byla tečována mimo.
27:52
Marek Račuk (CHM) – 2 minuty za vysokou hůl.
27:36
David Kämpf nabral slušnou rychlost a vyprášil Francouzův pravý beton.
26:53
Divíšek poslal vy rychlosti puk za sebe Davidu Hruškovi, který se prokličkoval až před Francouze a snažil se zakončit mezi jeho betony, což se mu ovšem při důkladné práci brankáře hostů nepodařilo.
26:31
Problémy obou týmů při rozehrávce korunovalo zakázané uvolnění Litvínovských.
25:27
Kousalík od modré čáry nahozením vysoko přestřelil pránu.
24:40
Malec střílel a Svoboda se snažil dvakrát dorážet, Francouz měl ale betony pevně přilepené k ledu a puk za svá záda nepustil.
24:22
Další akci Chomutova zastavil ofsajd.
23:56
To se teď nepovedlo ani Divíškovi, Piráti jsou tak zpátky za vlastní bránou.
23:32
Lukáš Pulpán neudržel kotouč v útočné třetině.
23:05
Litvínovští hned vyhodili a už jsou ve čtyřech.
22:58
Dvě sekundy přesilovky 5 na 3 pro Chomutov! Jakub Černý (LIT) – 2 minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.
22:38
A Verva vyhodila. Piráti jsou za vlastní bránou.
22:05
David Hruška rozvlnil boční síť.
21:49
Jozef Balej mířil mezi betony, ale Francouz si tento prostor pohotově pokryl.
21:00
Petr Kousalík (LIT) – 2 minuty za nedovolené bránění.
20:38
Svobodův pas těsně projel kolem čepelí tří chomutovských hokejek – žádná střela na bránu.
20:01
Po první třetině je tedy skóre vyrovnané. Verva začala aktivněji, ale jako první se trefili domácí, konkrétně to byl kapitán Pirátů Jaroslav Svoboda, kdo propálil přesnou střelou zápěstím Francouze. Hostům se ale podařilo odpovědět. Ještě přesnější a razantnější střelou ze středního pásma nachytal na hruškách gólmana Hanuljaka František Lukeš a Verva tak srovnala stav, jež platí po vypršení úvodních dvaceti minut. Druhá třetina začne zhruba v 18:26.
Zásahy brankářů v 1. třetině:
Miroslav Hanuljak: 9 zásahů
Pavel Francouz: 6 zásahů.
20:00
19:05
Lukešovi stačilo jen obhodit ležícího Hanuljaka, ale naneštěstí pro hosty napálil pouze horní tyč!
18:31
Piráti opět dobře brání a přidávají i forčeking.
18:11
Ľuboš Bartečko (CHM) je potrestán dvěma minutami za drobný háček. Další přesilovka Litvínova.
17:23
Chomutovská čtvrtá formace jela opět ve dvou proti jedinému obránci. Kaše sice stylově obhodil litvínovského hráče, Marek Račuk si ale v rychlosti se zakončením neporadil.
17:04
Nízkou střelu Tomáše Pavelky lapil a nepustil Hanuljak.
16:24
Tomáš Divíšek najel před Francouze s snažil se ho prostřelit, gólman Litvínova byl se svým zákrokem úspěšnější.
14:52
Kamil Piroš dorážel volný odražený kotouč, jen těsně netrefil bránu.
13:45
Jiří Kučný (CHM) – 2 minuty za podražení.
12:34
Je srovnáno! Hosté využili krátkou přesilovku. FRANTIŠEK LUKEŠ se směrem do útočného pásma nijak nerozpakoval a ještě před modrou čarou se mohutně napřáhl a propálil Hanuljaka. Asistence: Petr Kousalík, Viktor Hübl.
11:47
Jakub Černý si krásně nabruslil do středu kluziště a tvrdě vypálil zápěstím, jeho střela byla ale zblokována.
11:15
Balej tropí Litvínovským problémy při rozehrávce.
10:37
A je po přesilovce. Tomáš Divíšek (CHM) – 2 minuty za hákování.
10:31
Pulpán zastavil kotouč až ve středním pásmu. Pískán je ofsajd.
10:09
Matěj Stříteský (LIT) narazil velmi nešetrně na mantinel chomutovského Hřebejka a vyfasoval 2+10 minut za vražení zezadu.
09:35
Hanuljak skryl v rukavici puk po střele Jurčíka.
09:05
Ondřej Kaše poslal zadovku před bránu Kämpfovi, kterého vychytal Francouz. Mladická spolupráce Pirátů tedy brankou neskončila.
07:57
Piráti jsou sice v útočném pásmu, ale černo-žlutí se dobře brání. Ľuboš Bartečko si z rohu vybruslil před Francouze, který jeho pokus po ledě pokryl.
07:03
Litvínov vyhodil a Pulpán je za vlastní bránou.
06:54
Nakonec se k šanci nepropracovali, ale na to teď budou mít dvě minuty. Jakub Černý (LIT) – 2 minuty za podražení.
06:34
Signalizované vyloučení, Chomutov je v šesti hráčích u puku.
06:05
A Verva je v ofsajdu. Špatná přesilovka svěřenců Petra Rosola.
05:52
Piráti kontrolují situaci dalším vyhozením.
05:30
Puk je mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
05:06
Piráti se už dvakrát dokázali vysvobodit. Pak se Litvínovští dopustili zakázaného uvolnění.
04:19
David Hruška (CHM) – 2 minuty za vysokou hůl.
03:35
Litvínovští si nerozuměli ve středním pásmu a kotouče se chopil Jozef Balej, který přihrál JAROSLAVU SVOBODOVI. Ten udělal v útočném pásmu kličku do středu hřiště a výstavní střelou trefil pravý horní roh Francouzovy klece! Asistence: Jozef Balej.
03:12
Mazanec nahodil z dálky a nabruslil si před brankáře hostů, který přerušil hru.
02:23
Situaci dva na jednoho řešil David Kämpf střelou, která se otřela o Francouzův rukáv a skončila mimo bránu!
01:52
Hřebejka a následně Sikora byli ve skvělých střeleckých pozicích před Francouzem, Hřebejkovu střelu ale gólman hostů vyrazil a Sikora pak netrefil kotouč.
01:30
Zakázané uvolnění domácích.
01:19
Hanuljak v pohotovosti – dvakrát pálil od modré Zeman. Gólman Pirátů jeho druhý, přesnější pokus chytil.
00:25
Hübl mohl hned potrestat nedůslednou rozehrávku Chomutova, ale Piráti k němu stihli včas přistoupit.
00:01
Všichni aktéři zápasu jsou na ledové ploše, nic už tedy nebrání dnešnímu derby ve vypuknutí!
Týmy už za malou chvíli nastoupí na led. Volná místa by se v hledišti najít dala, ale počkáme si až na finální číslo. Tak jak tak, napětí se tu dá krájet.
Ještě jednou Vás zdravím s Chomutova! Už jen několik málo minut nám zbývá do startu severočeského derby mezi domácími Piráty a litvínovskou Vervou. Podle předběžných zpráv bylo do předzápasového prodeje vstupenek vrženo posledních pár stovek lístků, takže je dost dobře možné, že bude dnešní zápas vyprodán.

Piráti Chomutov: Hanuljak – Lakos, Malec, Šulák, Pulpán, Kučný, Bartejs, Mazanec – Balej, Svoboda, Bartečko (C) – Hruška, Divíšek, Hromas – Hřebejk, Sikora, Šagát – Kaše, Kämpf, Račuk.

HC Verva Litvínov: Francouz – Zeman, Stříteský, Chaloupka, Gula, Pavelka, Kousalík – Lukeš, Hübl, Majdan – Trávníček (C), Hanzl, Martynek – Ručinský, Piroš, Rapáč – Pšurný, Černý, Jurčík.

Rozhodčí: Jeřábek, Salonen – Jelínek, Pešek.
Dobrou hokejovou neděli z Chomutova!

Dnes se vše chystá na čtvrté kolo Tipsport extraligy a v něm proti sobě mimo jiné změří síly domácí Piráti Chomutov proti hostujícím rivalům z Litvínova. Bude se jednat o čistokrevné severočeské derby, které pokaždé nabízí zajímavou podívanou. Oba týmy se proti sobě střetly již tradičně v přípravě, také na ledě Chomutova. Verva tehdy zásluhou Gerhátovy vítězné trefy ze 44. minuty zvítězila těsně 3:2.

Piráti Chomutov: Krušnohorcům se oproti bídné přípravě relativně povedl start do sezóny. V prvním kole si odvezli jeden bod z KV Arény, následně senzačně přehráli pražskou Spartu. Páteční trip do Brna už ale úspěch nepřinesl. Piráti nedokázal vstřelit ani jednu branku a podlehli Kometě 0:3.

HC VERVA Litvínov: Chemici mají v tabulce zatím o bod méně. Jejich první zápas skončil, stejně jako v případě Chomutova, prohrou na penalty, ve druhém kole ale přišlo výrazné selhání a výsledek 0:5 v zápase proti Pardubicím. Reputaci si Verva zpravila v pátek, kdy na Zimním stadionu Ivana Hlinky porazila Liberec 3:2 po samostatných nájezdech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.