Viděli jsme ještě hodně napínavou poslední třetinu. Obránce Kyle Wharton sice zvýšil vedení Slávistů již na 2:4, ale domácí hráči rozhodně ještě nebalili. Velké množství vyloučených dalo Pirátům několik příležitostí, nakonec byla využita až ta v 51. minutě, kdy se prosadil kanonýr David Hruška. David Šich mohl Slávii dvoubrankové vedení vrátit, ale KOstúr stále živil naději. V posledních minutách to Piráti zkusili v powerplay, ale obrana Slávie odolávala snaze domácích. Z tohoto zápasu si Piráti neberou ani bod. To znamená, že Piráti Chomutov se zapisují do historie české extraligy v počtu prohraných zápasů za sebou. Přeji příjemný zbytek večera, z chomutovské SD ARÉNY je to pto dnešek vše. Nashledanou.
Nejlepšími hráči jsou Jaroslav Bednář (SLA) a Ondřej Kaše (CHO).
60:00
59:50
Pulpán zkusil nahodit puk na branku, ten však ani k Furchovi neprošel.
59:43
Jakub Stehlík jen nastřelil puk na Furcha, ten si ho pohodlně uschoval do své lapačky.
58:38
Chomutov se nemůže usadit v pásmu. Střela Slávistického obránce skončila jen těsně mimo branku.
49:01
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:57
Rozhodčí vykazují Chomutov z útočné třetiny, jelikož jeden z útočníků stál v brankovišti.
57:44
Branka Chomutova je prázdná! Domácí budou hrát v šesti.
57:44
Oddechový čas pro domácí.
57:05
Žejdl je vyloučen na dvě minuty za hákování. To je šance pro Piráty.
57:00
David Kämpf byl úplně sám před Furchem! Snažil se udělat blafák do forhendu, ale puk přes beton Dominika Furcha neprošel.
56:29
Piráti se teď snažili něco vymyslet, ale hosté jim puk odebrali.
55:44
54:50
54:50
Špatná rozehrávka domácích nakonec neskončila žádnou šancí. Slávistický hráč zkusil ihned vystřelit, ale přitom si zlomil hokejku.
54:02
A rozhodčí znovu vylučují, tentokrát na obou stranách. Z hostů to je Petr Jelínek za vysokou hůl a za domácí Tejnor, za držení protihráče.
53:44
Síly na ledě se vyrovnají. Vladimír Růžička je potrestán na dvě minuty za vysokou hůl.
Dnešní zápas sleduje 3169 diváků.
52:50
Nyní v pásmu kombinují Slávisté a vynucují si faul. Na dvě minuty je potrestán Matúš Kostúr za hrubost, když těžce nesl přítomnost hostujícího útočníka ve svém teritoriu. Trest odpyká Ondřej Kaše.
51:13
Piráti právě vstřelili branku!
Piráti se dostávají na dostřel! Maris Jass donutil Furcha zakročit, ten však puk odrazil a DAVID HRUŠKA ho poslal do prázdné klece. Asistence: Maris Jass, Štěpán Hřebejk.
51:05
Štěpán Hřebejk se u mantinelu neprocpal. Slávisté však stále nemají puk pod kontrolou.
50:00
A hosté po vyhraném buly znovu vyhazují.
49:35
Martin Šagát si tak dlouho hrál s pukem, až o něj přišel.
49:17
Piráti z tlaku vytěžili i přesilovku. Valach je vyloučen na dvě minuty za hrubost.
49:00
Furch je teď pod tlakem. Musel čelit hned několka střelám a jen kousek chyběl k dorážce.
48:25
Po souboji za brankou Matúše Kostúra rozhodčí přerušuje hru. Vhazuje se na levém kruhu.
47:40
Petr Kadlec svou střelou trefil jen chomutovského obránce. U puku jsou nyní domácí.
46:50
Piráti svého soka napadají a hosté byli nuceni jen vyhodit na druhou stranu kluziště. Icing se však nepíská.
46:13
Tohle oslabení Piráti přečkali. Domácí jsou v plném počtu.
46:00
Štěpán Hřebejk konečně osvobozuje Piráty a jde střídat.
45:30
Slavia svého soupeře zatlačila v pásmu.
44:30
David Štich sám před Kostúrem! jenomže chomutovský brankář vytasil svůj beton a ještě drží Piráty ve hře.
44:13
Angel Krstev je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.
42:15
Slavia právě vstřelila branku!
Slavia navyšuje náskok! Vladimír Růžička zpoza branky přihrál na KYLEA WHARTONA, který střelou z první propálil Matúše Kostúra mezi betony. Asistence: Vladimír Růžička.
41:01
40:45
Martin Lojek vypálil od modré, ale trefil jen hráče Slavie. Piráti i nadále drží pásmo.
40:01
Vypadá to, že na domácí straně došlo ke střídání brankářů. Růžičku nahradí v brankovišti Matúš Kostúr. Rozhodčí zanedlouho vhodí úvodní buly.
Prostřední dějství bylo na góly o poznání bohatší. Nejdříve se v pětadvacáté minutě trefil Juraj Valach a o sedm minut později poslal Slávii do vedení Jaroslav Bednář. Pražanům se větší aktivita vyplatila, a tak se dočkali i třetí branky. Vsítil ji Petr Kadlec, který využil Růžičkovy chyby poté, co si nedokázal pohlídat tyč. Stav ještě Piráti devadeát sekund před koncem třetiny zkorigovali, když Josef Straka baseballovou dorážkou překonal bezmocného Dominika Furcha v brance hostů. Stav je tedy po dvou třetinách 2:3.
40:00
39:35
Slávisté se ve čtyřech v pohodě brání.
39:08
Štěpán Hřebejk teď zabojoval a vykoledoval si faul.Slávistický Tomica je vyloučen za držení protihráče.
38:30
Chomutov využívá přesilovku a snižuje. Rozhodčí se ještě radili u videa, ale zanedlouho gól opravdu uznali. Lukáš Pulpán vypáli na Furcha a ze vzduchu puk dorážel JOSEF STRAKA. Asistence: Lukáš Pulpán, Jozef Balej.
38:04
Kolařík posílá hosty do tří. Odsedí si dvě minuty za podražení.
37:55
Přesilovka se domácím zatím nedaří.
36:45
Jakub Sklenář oslabí svůj tým. Dostane dvě minuty za hákování.
36:13
PETR KADLEC vsítil další již třetí branku hostů když překvapil Růžičku střelou k první tyči. Asistence: David Skokan, Lukáš Krenželok.
35:59
David Hruška si odsedí dvě minuty za hákování.
35:16
Obránce Slavie vystřelil od modré z nápřahu, ale trefil jen Jozefa Baleje, který se chtěl ihned vydat na brejk. Hostující hráč svoji chybu však odčinil a udržel pásmo.
35:05
Piráti teď nemohli vyhodit ze třetiny. Růžička odráží další střelu za ochrannou síť.
34:40
33:25
Chomutovští obránci propadli na modré čáře a do útoku mohli jít hosté. Angel Krstev však zachytil přihrávku Slávistů a odvrátil tím protiútok.
32:50
Luboš Bartečko zůstal po srážce s protihráčem ležer na ledě. Za asistence týmové lékaře však opouští ledovou plochu po svých.
32:40
David Skokan je vyloučen na dvě minuty za hákování.
32:28
A skóre se otáčí. JAROSLAV BEDNÁŘ využil své pozice a z mezikruží prostřelil Martina Růžičku. Asistence: Lukáš Krenželok.
32:00
Luboš Bartečko obdržel přesný pas od Pulpána a po pravé straně pronikl do útočného pásma. Jeden z obránců Slavie se ho pokusil přišpendlit k mantinelu, ale domácí kapitán tento hit ustál a dostal se i ke střele. Ta však Furchovu klec minula.
30:47
Slávisté se snažili něco vymyslet v útočném pásmu, ale kotouč poté překročil modrou. Po opětovném pokusu zavezení však rozhodčí pískají postavení mimo hru.
29:44
U mantinelu se svádí boj o puk, ten nakonec získávají chomutovští, kteří jen vyhazují na zakázané uvolnění.
28:58
27:30
Jeden ze Slávistů tvrdě vystřelil od modré, Růžička ale podle všeho na střelu viděl a kotouč si podržel.
26:58
Vojtěch Kubinčák u hrazení podrazil jednoho z hostujího týmu a půjde si sednout na dvě minuty za podražení.
25:14
A je vyrovnáno! JURAJ VALACH si najel z druhé vlny a obdržel přihrávku od Jaroslava Bednáře. Najednou byl téměř nehlídaný a střelou k pravé tyči překonal brankáře Růžičku. Asistence: Jaroslav Bednář, Marek Tomica.
24:20
Kubinčák nahrál na pravé křídlo Martinu Šagátovi, ten se s pukem dál nedostal. Slávistický obránce ho odzbrojil.
23:39
S propagační střelou kapitána Kadlece Růžička neměl sebemenší problém. Vhazuje se po jeho levici.
22:43
Petr Jelínek se s pukem ocitl sám před martinem Růžičkou a bekhendem vystřelil. Domácí gólman střelu kryje až po tom, co puk zalehl.
22:08
Slavia si připisuje na konto další ofsajd.
21:20
Domácí Marek Sikora přihrál Davidu Hruškovi, ten chtěl vytsřelit z první, ale přihrávka na něj byl příliš dopředu.
20:45
Maris Jass jen nahodil puk do útočného pásma, víc však domácí nedokázali. U kotouče jsou hosté.
20:01
Máme zatím možnost sledovat vyrovnaný duel. Obě mužstva přelévala hru ze strany na stranu. Více štěstí mají však domácí Piráti, kteří zásluhou mladého Ondřeje Kašeho nad pražským celkem vedou po první třetině 1:0.
20:00
19:20
Chomutovští se ani nedostali do útoku a hosté znovu vyhazují.
18:47
Hosté vyhazují.
18:15
Domácí Lojek zkusil vystřelit od modré, puk se však nikde neuchytil. Piráti však stále drží pásmo.
18:02
Hostující Jelínek je vyloučen na dvě minuty za hákování.
17:10
David Skokan v situaci 2 na 1 zkusil sám vystřelit, Růžička si jeho střelu pohlídal. Chomutov teď měl velké štěstí.
16:25
Chomutov se snažil udržet puk v útočné třetině, ale Slávisté jim puk odebrali. Domácí hokejisté mají alespoň čas vystřídat.
13:19
Domácí jdou do vedení! Po střele od modré se Furch při svém zákroku dostal na zem, jenže puk se nekontrolovatelně ploužil po brankovišti. Pohotový ONDŘEJ KAŠE už jen dorážel do prázdné branky. Asistence: Jan Hammerbauer, Radek Havel.
13:03
Lukáš Pulpán se rozhodl vzít všechno na sebe a po průniku přes modrou tahem vystřelil. Dominik Furch střelu odráží mimo hřiště.
12:27
Slávisté se ocitli v postavení mimo hru.
12:00
Kubinčák sice ve středním pásmu tečoval dlouhý pas, ale dál se nedostal. Puk mají na holi hosté, kteří mohou rozehrávat.
11:18
10:56
Až teď se Pražanům podařilo usadit v pásmu. Tvrdou střelu od modré spolehlivě kryje brankář domácích.
10:25
Hostům přesilovka zatím nevychází podle představ. Chomutov zatím bez větších problémů vyhazuje.
09:40
David Hruška zachytil puk a vyhazuje až za gólmana Furcha.
09:18
Domácí Sikora je prvním vyloučeným. Dostává dvě minuty za hákování.
09:10
Nepřesná rozehrávka Pirátů a kotouč který jeden z hostů zachytil až za modrou. Píská se postavení mimo hru.
08:20
Hra se přelévá ze strany na stranu. Žádné výrazné ohrožení branky zatím nevzniklo.
06:55
Lukáš Krenželok vystřelil z dobré pozice z první, Růžička puk vyráží pravým betonem do bezpečí.
05:50
Štěpán Hřebejk jel s kotoučem po křídle, ale dostal prostor jen na nepřesnou střelu bekhendem. Ani Piráti se tedy v útočném pásmu dlouho neohřáli.
05:10
Jan Stránský se pokusil vystřelit z kraje na Martina Růžičku, střela šla ale nad chomutovskou klec. Rozehrávají domácí.
04:30
Chomutov měl teď drobné problémy s rozehrávkou, žádná minela z toho však nevznikla.
03:40
Juraj Valach vytsřelil na Růžičku, který puk odrazil jen ke svému spoluhráči.
02:40
Chomutovští chtěli proniknout do pásma, ale hrozilo jim ofsajdové postavení, u puku jsou hosté.
02:00
Nahozený kotouč končí znovu jen na holi jednoho z domácích obránců, který hru vyvažuje do středního pásma.
01:33
Slávisté jen vyhazují na zakázané uvolnění.
01:22
Střela chomutovských na brankáře Furcha skončila ve výstroji hostujícího brankáře.
00:20
Útok zakládala jako první Slavie, zavezený puk však zachytili chomutovští obránci a domácí jdou do protiútoku.
00:01
Obě mužstva již nastoupila na led, utkání pětačtyřicátého kola začne co nevidět.

Piráti Chomutov: M. Růžička (Kostúr) – Lojek, Jass, Stehlík, Pulpán, Havel, Krstev, Tejnor, Šulák – Balej, Bartečko, Bomersback – Hruška, Sikora, Hřebejk – Šagát, Straka, Kubinčák – Kaše, Kämpf, Hammerbauer

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Štich, Kadlec, Wharton, Kolařík, Holub, Valach, Knot – Tomica, Jelínek, Bednář – Krenželok, Vrdlovec, Žejdl – Sklenář, V. Růžička, Skokan – Poletín, Klhůfek, Stránský

Rozhodčí: Pešina, Hradil – Barvíř, Blümel.

Piráti Chomutov: Severočeský klub se potýká nejen se špatným průběhem sezóny, ale i značnou marodkou. Z pěti hráčů navíc chybí hned čytři obránci, a tak se o pořádek před vlastním brankovištěm starají mladí hráči, pro které je extraliga dospělých zcela novou zkušeností. Piráti mají za sebou sérii sedmnácti proher a okupují poslední příčku tabulky. Naposledy se chomutovští utkali doma s třineckými Oceláři, kteří svěřence Jaroslava Becka udolali až po třech gólech v posledním dějství. Chomutov totiž vedl 3:1, ani to však domácímu týmu nestačilo ke kýženému vítězství.

HC Slavia Praha: Pod tlakem bude jednoznačně pražský klub. S jednašedesáti body okupuje desáté místo, pouhý bod však Slávistům dýchají na záda Karlovy Vary. V poslední době se Slavii příliš nedaří. Z posledních deseti zápasů se celku z Vršovic podařilo zvítězit jen třikrát. Nejde o tak strašlivou sérii proher, jako v případě Chomutova, nicméně má trenér Vladimír Růžička ke spokojenosti daleko. Porazit Chomutov se tedy zdá být, jako povinost.

Tyto týmy se letos utkaly třikrát, z toho dvakrát o vítězi muselo rozhodnout prodloužení, či nájezdy. Ve všech případech však zvítězila Slavia. Bilance tedy jasně mluví ve prospěch Slávistů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.