Je konec, Kometa dokázala ve třetí periodě otočit vyrovnaný stav ve svůj prospěch. Liberec si průběžně držel vedení, závěrečná část se však Tygrům moc nepovedla a první body tak na domácím ledě neberou, ty putují do Brna.
60:00
59:50
Liberec se už asi k žádné akci nezmůže, pouze se dohrává ve středním pásmu.
59:37
Jakub Svoboda byl téměř sám před prázdnou brankou, ale nedokázal ji trefit!
58:59
Ani Ton prázdnou branku netrefuje, střelu zblokoval Výtisk.
58:38
Ostřížkův výpad zachránili severočeští obránci.
58:11
Domácí gólman opět na střídačce, přichází závěrečný tlak Liberce.
58:05
Krenželok se nakonec zvedá a zřejmě bude v pořádku. Lašák se ale musí vrátit do branky, vhazovat se bude v obranném pásmu Tygrů.
58:05
Na středovém kruhu zůstal ležet Lukáš Krenželok.
57:49
Výtisk podržel kotouč ve středním pásmu.
57:06
Kometa je v plném počtu a Lašák stále na střídačce, domácí nutně potřebují dát gól.
56:28
Liberec zkouší přesilovku šest na čtyři bez brankáře!
56:27
Gřegořek ani nadvakrát neuspěl.
55:55
Bartek neposlal ideální přihrávku v útočném pásmu a Kometa tak může vyhodit.
55:13
Škoulova střela od modré poskočila na brankovišti, ale Čiliak nezaváhal.
55:03
Na trestnou jde Michal Kempný (KOM) za nedovolené bránění. Šance pro domácí.
54:56
Vitásek poslal puk před branku pro Vampolu a Urbana, ani jeden ale nedokázal černou pryž dostat do svatyně Komety.
54:20
Jako by Tygři přišli ve třetí třetině o elán, jejich hra je bezzubá a musí čelit množícím se útočným výpadům Brna.
53:36
Zohorna oslovil Dočekala před brankou Lašáka, ten nebezpečnou střelu dokázal usměrnit mimo svou klec.
52:17
Kometa právě vstřelila branku!
Využitá přesilovka a Kometa vede o dvě branky! Ostřížek poslal kotouč před branku dobrou přihrávkou, zde se ho chopil JAN HRUŠKA a svým druhým gólem v utkání zvyšuje na 5:3 pro Brno. Asistence: David Ostřížek, Michal Kempný.
51:50
Petr Vampola (LIB) odsedí dvě minuty za sekání. To není dobrá zpráva pro domácí, kterým se krátí čas na srovnání.
51:31
Po vhazování se Tygři dostali do problémů, které řeší Vlach vyhozením k Čiliakovi.
51:16
Zakázané uvolnění domácích, hra se opět hodně kouskuje a chybí jí jiskra.
50:03
Bulík u tyčky nebyl úspěšný, žádný z jeho spoluhráčů pak nedokázal dorazit.
49:03
Po gólu se třetí třetina opět uklidnila, Tygři si dávají s rozehrávkou na čas.
48:00
Tomáš Svoboda si najel zleva a poslal Lašákovi pozdrav v podobě puku, domácí brankář dokázal vyrazit.
47:23
Domácí rozehrávají od své obrany, ale o puk přicházejí v útočném pásmu a musí se vracet.
46:16
Konečně se hosté dočkali obratu! Káňa poslal dlouhou přihrávku na VOJTĚCHA NĚMCE, který se vysunul dopředu a sám před Lašákem vymetl jeho klec. Asistence: Jan Káňa.
46:06
Filippi se zjevil před Čiliakem, trefil však pouze boční síťku.
45:52
A další přerušení, zakázané uvolnění Brna.
45:38
Hra se hodně kouskuje, nyní je příčinou puk mimo hrací plochu.
45:14
Bartek od modré trefil pouze sklo za brankou Čiliaka.
45:03
Ofsajd Komety posune hru do středního pásma.
44:55
Třetí třetina zatím moc akce nenabízí, hraje se více méně bez šancí.
44:00
Dlouhý boj o puk v rohu nakonec vyhráli hosté, ale o pásmo rázem přicházejí vinou nepřesné přihrávky.
43:17
Hraje se hodně ve středním pásmu, ani jednomu z týmů se nedaří dostat do útoku.
42:22
Hanzlík místo střely zvolil nahození za branku, puk se pak dostal k Lašákovi, kde vznikla skrumáž, ale domácí gólman měl kotouč pod kontrolou.
41:31
Ofsajd domácího týmu.
Dnešní utkání sleduje 5 312 diváků.
41:16
Urban se prosmýkl až do brankoviště a mohl skórovat, nakonec ale posunul celou branku a je pískáno i postavení hráče v brankovišti.
41:07
Zakázané uvolnění Tygrů, vhazovat se bude před Lašákem.
40:27
Liberečtí drží útočné pásmo a snaží se dostat Kometu pod tlak, po chvíli však přicházejí o puk.
40:01
Druhá třetina skončila opět nerozhodným výsledkem, Liberec se vždy dostal do vedení, ale Kometa dokázala pokaždé srovnat. Zbývá už jen posledních dvacet minut, aby se rozhodlo o tom, kdo bude brát body. Závěrečná část začne v 19:46.
40:00
39:38
Zřejmě poslední akci druhé periody rozjedou hosté.
39:10
Jakub Svoboda vyslal ostrou střelu z pravého kruhu, Lašák ji kontroluje.
38:58
Ton se probíjel přes modrou, jeho spoluhráči mu však vjeli do ofsajdu.
38:30
Liberečtí rozjíždějí útočnou akci zpoza své branky, ale u branky Brna zase o puk přicházejí.
37:34
Hraje se nahoru-dolů, ale bez větších šancí.
36:27
Je opět srovnáno! Svoboda ujížděl po pravé straně, křižnou přihrávkou našel JANA KÁŇU, který dokázal rychle postrčit puk za Lašáka. Asistence: Tomáš Svoboda, Michal Kempný.
35:46
Jassovu snahu uniknout po pravé straně zastavili hosté.
35:16
Vampola oslovil své spoluhráče u brankoviště, Vlach však kotouč odkopl bruslí za branku.
34:37
Filippi orazítkoval mantinel za branou Čiliaka.
34:09
Vojtěch Němec už se napřahoval ke střele z kruhu, aktivní domácí obrana ho včas o kotouč připravuje.
33:30
Domácí drží puk v útočném pásmu, ale nepřichází žádná střela.
32:31
Kica se snažil všemožně dostat kotouč za záda Čiliaka, nakonec ale sám končí v brance hostů.
31:44
Liberečtí jsou v plném počtu.
31:42
Po dlouhé kombinaci nakonec vystřelil Kempný, ale puk ani nedoputoval k brance.
31:05
Kometa nadále aktivně napadá, Vojtěch Němec ale nyní nic nevymyslel.
30:30
König vyslal prudkou střelu od modré, Lašák má však vše pod kontrolou.
29:44
Šance pro hosty, Lukáš Derner (LIB) je vyloučen za vysokou hůl.
29:34
Liberec právě vstřelil branku!
Tygři jdou znovu do vedení! Vampola zleva našel na protilehlé straně MARTINA ŠKOULU, který si popojel k brance a poslal puk k bližší tyčce. Asistence: Petr Vampola, Jaroslav Vlach.
28:55
Malec zkoušel střílet nad vyrážečku gólmana, ale jeho střela byla zblokována.
28:15
JAN HRUŠKA svou příležitost využil a srovnává tak stav utkání. Dokázal vykličkovat před Lašákem a u levé tyčky pak zavěsil za jeho záda.
28:15
Nařízeno trestné střílení pro Brno! Voráček fauloval unikajícího Jana Hrušku.
27:22
Akce dva na jednoho, Dočekal oslovil dobrou přihrávkou před odkrytou branku Jakuba Svobodu, který však při pokusu od prudkou střelu promáchl.
27:09
Kometa v plném počtu.
26:16
Při hře ve čtyřech na obou stranách dokázali domácí skórovat! PETR VAMPOLA obkroužil branku Komety a poslal kotouč směrem k Čiliakovi. Puk by asi šel mimo, ale Káňa ho nešťastně tečoval do vlastní branky.
25:46
Bulíř dlouho nemohl najít střeleckou pozici, nakonec zkusil ránu z otočky, ale nebyla dostatečně razantní.
25:23
Ton hned od modré vyslal prudkou střelu, která však míří do ochranné sítě.
25:09
Ale opět se bude hrát ve čtyřech. Hynek Zohorna (KOM) se provinil hákováním.
24:48
Hosté v plném počtu, mají minutu a půl přesilové hry.
24:22
Síly na ledě se srovnají, na trestnou lavici jde Martin Bartek (LIB) za vysokou hůl.
24:11
Škoulova přihrávka na Barteka nebyla dostatečně rychlá a jeden z bránících hráčů Komety kotouč vypíchl do středního pásma.
23:49
Brňané vyhazují až k Lašákovi.
22:56
Liberec se zmocnil pásma a snaží se vymyslet gólovou akci. O puk však domácí nakonec přicházejí.
22:48
Za podražení půjde na trestnou lavici Tomáš Malec (KOM).
21:40
Bartek se dostal do úniku a jeho pokus dorážel Derner do branky! Puk byl za Čiliakem v kleci, ale rychle se odrazil ven, rozhodčí však gól neuznává!
21:16
Hosté kombinují v útočné třetině, ale nepřesná střela končí u hráčů v bílém, kteří mohou zbytek přesilovky odehrát daleko od své branky.
20:31
Bulík se v oslabení dostal do pásma a vyzkoušel i vystřelit, trefil však prvního bránícího hráče.
20:11
Kometa pokračuje v přesilové hře z minulé třetiny.
20:01
V první třetině jsme viděli po jedné brance na obou stranách. Bílí Tygři dokázali využít svou přesilovou hru, ale ve své přesilovce také inkasovali od Komety. Uvidíme tedy, jak dlouho vyrovnané skóre vydrží. Další třetina začne v 18:52.
20:00
19:50
Ptáček zkouší ještě v závěru třetiny poslat svůj tým do vedení, jedovka od modré se odráží od Lašáka.
19:42
V závěru třetiny ještě vyloučení Tygrů, Lukáš Derner (LIB) půjde pykat za sekání.
19:08
Kometa už je v plném počtu.
18:51
Výtisk se ochomýtal kolem branky Čiliaka, ale nevymyslel žádnou nebezpečnou akci.
17:55
Bartekova ostrá střela z kruhu se odráží do středního pásma.
17:08
Přesilovka pro Liberec, z hostujících řad jde sedět Vojtěch Němec (KOM) za hákování.
17:00
Další dobrá útočná akce domácích, Bulík dostal kotouč před branku, ale nedokázal se pořádně otočit.
15:41
Vitásek zkoušel prostřelit z kruhu vše před sebou, puk se ale odrazil k Výtiskovi na modrou. Ten ho poslal zpět do bitevní vřavy, nakonec situaci zachraňuje Čiliak.
15:18
Vampola vyslal dopředu Vlacha, jenž s kotoučem bojuje za brankou.
14:40
Filippi sice dokázal udržet pásmo, jeho nahrávka jde ale na hole soupeřů.
14:10
Fanoušci Komety si zpříjemnili utkání malým pyrotechnickým excesem.
13:43
Hruška si najel do pásma a hned vyzkoušel rychlou střelu, ta však jde mimo branku.
12:21
Během komerční přestávky liberečtí fanoušci náležitě zdraví Petra Nedvěda, jenž se přišel podívat na utkání svých bývalých spoluhráčů.
12:10
Kometa už je v plném počtu. Sice inkasovala v oslabení, ale dokázala i skórovat.
10:41
Přichází však srovnání v oslabení! Ton se dostal do úniku, ale byl zastaven Gřegořkem. Kotouč se však odrazil k FRANTIŠKU PTÁČKOVI, který nebyl pokrytý a dává tak první gól svého týmu. Asistence: Petr Ton.
09:56
Bílí Tygři využívají přesilovou hru a jdou do jednobrankového vedení! Chyba obrany Komety ve středním pásmu zapříčinila to, že Filippi vystrčil JAKUBA VALSKÉHO do útočného pásma. Ten si najel po ose hřiště a dokázal tváří v tvář Čiliakovi zavěsit za jeho záda. Asistence: Tomáš Filippi, Michal Bulíř.
08:32
Za faul na Výtiska jde na trestnou Tomáš Dočekal (KOM). Odsedí si 2+2 minuty za vysokou hůl.
08:32
Výtisk byl faulován v obranném pásmu a má zřejmě nějaké lehčí zranění hlavy. Vypadá to, že bude v pořádku.
08:16
Filippi vyzkoušel svou střelu, ta je však zblokována.
07:52
Třetí formace Tygrů nyní dlouho držela útočné pásmo, nakonec se po kotouči vrhl Čiliak a přerušil tak liberecký tlak.
07:10
Tomáš Svoboda si najížděl na křižnou přihrávku před odkrytou branku, na kotouč ale nedosáhl.
06:28
Po strkanici v rohu za domácí klecí míří puk až k Čiliakovi, ale nebude to zakázané uvolnění.
06:10
Útočná akce Liberce je přerušena ofsajdem.
05:43
Zohorna a Svoboda postupně vystřelili směrem k Lašákovi, ani jeden z nich ale na domácího brankáře nevyzrál.
04:48
Bulíř se dostal do úniku, najel si k levé tyči a snažil se u ní puk prostrčit do branky. Čiliak se však natlačil na branku a pokus libereckého útočníka dokázal odrazit.
04:20
Hra se na chvíli uklidnila ve středním pásmu, kotouč má v moci Kometa.
03:20
Bulík s Krenželokem se dostali až před branku Čiliaka, ani jeden z nich však nedokázal dostat puk za jeho záda.
02:48
Na modré čáře dostal puk König, jeho ostrá střela míří mimo branku.
01:43
Valský zavezl po pravé straně kotouč do pásma a má ho ve své moci, nenašel však místo, kudy by přihrál svým spoluhráčům.
01:03
Káňa to zkusil od modré, ale Lašák jeho pokus lapil, vhazování v obranném pásmu domácího celku.
00:58
Zpětná přihrávka na Urbana vysokému útočníkovi proklouzla a do útoku mohou hosté.
00:20
Při průchodu první lajny Liberce dopředu přišli hráči o puk a musí se vracet.
00:02
Bulík vyhrál vhazování a domácí tak mohou založit první akci.
00:01
Máme za sebou českou hymnu a zápas může začít!
Hráči už nastupují na ledovou plochu.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Voráček, Škoula, Derner, Gřegořek, Výtisk, Vitásek, Plutnar – Krenželok, Bulík, Bartek – Vlach, Vampola, Urban – Bulíř, Filippi, Valský – Kica, Jass

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Hanzlík, Kuboš, Kempný, König, Malec, Ptáček – J. Hruška, Ostřížek, Ton – Káňa, V. Němec, T. Svoboda – Dočekal, Zohorna, J. Svoboda – Vondráček, Raška, Mrázek

Rozhodčí: Turčan, Wagner – Kajínek, Zavřel.
Oproti tomu Kometa měla přípravu precizní. Až na malé zaváhání v úvodu si dokázali Brňané poradit s českými, slovenskými ale i ruskými soupeři. Zvláště povedená generálka byla proti Nitře, kterou Jihomoravané rozmetli 9:4 a naladili se tak na nový ročník vysokou výhrou. Uvidíme, který z týmů vkročí do extraligy tou dobrou nohou a získá první body.
Bílí Tygři za sebou mají poněkud rozmanitou přípravu. Ze začátku se jim nedařilo porazit extraligové soupeře, v Lize mistrů však Liberečtí ukázali, že i na silné soupeře dosáhnou. Ačkoliv se jim nepodařilo utkání s Kärpätem, dokázali porazit Kolín a Košice. Bohužel pro dnešní domácí tým, odveta se slovneským mistrem a zároveň genrálka na extraligu se nepodařila a Tygři podlehli těsně 3:4.
Dobrý večer u prvního kola nového ročníku extraligy! Dnes budeme svědky utkání mezi Libercem a brněnskou Kometou.