Vítkovice - Liberec: Jan Ordoš vstřelil gól na 2:0

Mějte příjemný zbytek víkendu a my se budeme těšit zase někdy brzy na počtenou.
Třiadvacáté kolo je zde ve Vítkovicích již definitivně minulostí, Liberečtí od druhé třetiny hráli to, co potřebovali a domácí na ně dnes recept nenašli. Rozjetý Liberec si připisuje desátou výhru v řadě, gólman Will se může pyšnit další nulou a liberečtí mohou mít dobrý pocit odplaty za vyřazení z Ligy mistrů.

59:56
Puk míří k opuštěné kleci, ale o několik centimetrů míjí její pravou tyč.
59:52
Vítkovickým se nedaří dostat puk do branky.
59:41
Roman pálil, ale jen do soupeřova hráče.
59:34
Baranka zastavil puk ve vzduchu u modré, domácí zůstávají ve hře.
59:27
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
59:00
Bartovič se jako hladový tygr vrhnul do pásma, ale prázdnou branku se mu nepodařilo nastřelit.
58:51
Vítkovický gólman i nadále zůstává na střídačce.
58:51
Oddechový čas pro domácí.
58:51
Zakázané uvolnění Tygrů.
58:20
Dolejš ujíždí na střídačku, oba týmy bojují v útočném pásmu Vítkovic u mantinelu o puk.
57:50
Tomi bojuje před Willovou klecí, ale hosté si jej hlídají.
57:25
Dnešní utkání sleduje 5 683 diváků.
56:58
Hraje se ve středním pásmu, puk mají pod kontrolou domácí.
56:12
55:28
Liberec v plném počtu.
55:23
Krenželok ve spolupráci s Jelínkem před Dolejšem neuspěl.
55:11
Puk ve středním pásmu.
55:10
Ještě jeden pokus Jánošíka, před brankou stínil Vantuch, který v rozhodující chvíli poskočil, ale Dolejš svírá puk v lapačce.
54:57
Od modré nahrával před branku Jánošík.
54:35
Hosté se drží v útočném pásmu.
54:12
Síly na ledě se srovnají, za hru vysokou holí je potrestán domácí Sloboda.
53:59
Domácí vědí, že nemají příliš času, do přesilovky se pustili s vervou.
53:28
Za naražení zezadu je na dvě + deset minut potrestán liberecký Lakatoš.
53:28
Probíhá komerční přestávka.
53:19
Szturc se Zdráhalem nepřesní.
52:51
Bude se vylučovat na straně Liberce, Dolejš je na střídačce.
52:21
V souboji jednatřicítek vyhrál domácí Klok, který dokázal odebrat Lakatošovi kotouč.
51:51
Třetí pětka Vítkovic bojuje v pásmu u Willa.
51:05
Vítkovické rozjeté do pásma zastavil Radivojevič, když jim u své obranné modré sebral puk, v rychlosti se přesunul do pásma, nahrál na Svačinu, který chtěl dělovkou dostat puk do branky, ale Dolejš byl na místě.
50:34
Menší závar před vítkovickou brankou nedokázal využít ani Jelínek.
50:18
Hosté mají puk pod kontrolou, hraje se ve středním pásmu.
49:39
Ofsajd pro Liberec.
49:08
Pěkná akce Liberce, Radivojevič ze strany nabil najíždějícímu Ševcovi, jeho dělovku ale lapačka Dolejše zachytila rychlostí blesku.
48:30
Illéšovu střelu přikryl Will hbitě lapačkou.
48:19
Dolejš se ocitl mimo branku, liberecký útočník si ji objel, ale mezitím se do vítkovické klece postavili tři bránící hráči a nedali soupeři šanci.
47:50
Derner vypíchl kotouč a poslal do pásma Krenželoka.
47:36
Vantuch se protáhl do branky, hra je přerušena pro útočícího hráče v brankovišti, probíhá komerční přestávka.
47:10
Vantuch drbnul Tyborovi do kotouče, a tak se domácí útočník musí vrátit a bojovat znovu.
46:38
Kolouch s Kucserou se chtěli dostat do pásma, hosté byli ale proti a vracejí hru k Dolejšovi.
46:20
Hosté se usazují v pásmu.
45:54
Tomimu se nepodařilo vybojovat puk, hosté střídají.
45:39
Hraje se v rychlém sledu od branky k brance.
45:02
Domácí za hostující brankou chtěli vymyslet nějakou fintu, Tygři ale byli rychlejší.
44:13
Ordoš s Bartovičem se sami řítili na branku, ale Ordoš byl vytěsněn mimo střelecký úhel a nahrávat už také nemohl.
43:29
Vítkovičtí u hostující klece, ale Liberec jim sebral puk.
43:10
Lakatoš chtěl s pukem přejít do pásma, ale neuspěl.
42:43
Domácí se znovu protlačili do pásma, Kucsera bojuje o puk.
42:24
Vítkovické nahození odpálil Will do rohu.
42:02
Illéšova střela šla těsně kolem lev tyče.
41:31
41:27
Roman se Zdráhalem v pásmu proti Ševcovi, ale Will nakonec zasahovat nemusel.
40:57
Kucsera zastavil libereckého hráče u modré a vypíchl mu kotouč.
40:33
Liberec rozehrává od své branky.
40:07
Vhazování sice vyhráli hosté, ale Klok jim téměř okamžitě sebral kotouč.
40:01
Ani v této části se vítkovičtí fanoušci nemohli radovat, hrstka hostů s třemi bubny, které o sobě dávají vědět, se však radovala po střele Ordoše, který poslal jejich tým do dvoubrankového vedení. Hosté využívají nájezdů do pásma, Dolejš má co dělat, ale zatím drží domácí tým v šanci na úspěch.
39:46
Vandas s Kolouchem se dostali k brance, míří za nimi další vítkovičtí hráči.
39:31
Za nedovolené bránění je mezi trestoměřiče odeslán domácí Baranka.
39:19
Vítkovický gólman drží puk vyslaný Krenželokem.
39:05
Na opačné straně si k brance sjel Kolouch, ale vyražený puk mu jeden z beků odpálil před nosem do rohu.
38:44
Vantuch mířil přes Výtiska, Dolejš byl na místě.
38:24
Radivojevič krouží s pukem v pásmu, domácí se šikují u branky.
37:50
Will byl pozorný, se střelou Romana neměl žádný problém.
37:39
Nájezdy na vítkovickou branku zvládá Dolejš úspěšně.
36:57
Hra je vykázána z útočného pásma Liberce pro přihrávku rukou.
36:32
36:28
Dolejš byl na místě proti pokusu Bulíře.
36:09
Prudkou střelu Ševc nemohl zachytit, Liberec musí z pásma vycouvat.
36:00
Hosté se usadili v pásmu.
35:33
Kolouch se dostal až k liberecké brance, těsně u ní mu ale poskočil kotouč.
35:17
Zakázané uvolnění Liberce.
34:55
Tygři se nahrnuli k brance, jeden z nich nastřelil břevno!
34:35
Po vhazování putuje puk k Willovi.
34:32
Za hákování bude pykat domácí Baranka.
34:06
Vítkovičtí brání obrannou modrou, hostům se teď nedaří přejít až k Dolejšovi.
33:41
Vítkovice na skok v pásmu, ale hosté přenášejí hru k opačné brance.
33:23
32:53
Liberec právě vstřelil branku!
Hosté se dostávají do dvoubrankového vedení, když zmatku před brankou využil JAN ORDOŠ – 0:2. Asistence: Martin Ševc.
32:49
Hosté v pásmu.
32:10
Hrbas dobře stínoval libereckého Bartoviče, tomu se nepodařilo vystřelit ani nahrát.
31:45
Willova lapačka bleskově zasáhla proti pokusu Zdráhala.
31:17
Květoň dostal přihrávku na modrou, šanci se mu ale snažil překazit Pyrochta.
30:19
Bude se vhazovat u Dolejše, domácí rozehráli na zakázané uvolnění.
29:26
Chaos před Willem se asi libereckým trenérům příliš nelíbil, a tak si berou oddechový čas.
29:26
Zakázané uvolnění pro Tygry.
29:16
29:04
Nepřesné přihrávky rozhodily domácí z tempa.
28:29
Vítkovice rozjely přihrávkový kolotoč, Will chvíli nevěděl, kam dříve skočit, ale jakoby ani domácí nevěděli, kam střílet.
27:51
Vítkovičtí se pomalu ale jistě usazují v pásmu.
27:43
Hosté se brání dobře, tráví čas ve svém útočném pásmu.
27:16
Za nedovolené bránění je potrestán hostující Derner.
27:09
Liberečtí v pásmu, od modré střílel Pyrochta, ale Dolejš byl na místě.
26:26
Němec dostal puk do pásma, nahrával před branku na naskakujícího Illéše, ale Will zasahovat nemusel.
26:11
Domácí se propracovali do pásma, Kolouch pálil z první, ale jen do Willa. Probíhá komerční přestávka.
25:53
Puk se znovu dostal do ochranné sítě, hra je přerušena.
25:39
Rozehrávka Vítkovic končí na zakázaném uvolnění.
25:31
Ševcova dělovka od modré byla sražena do ochranné sítě.
25:15
Pyrochta se dostal až do kruhu, střílel přes Výtiska, Dolejš byl ale připraven.
24:43
Vítkovičtí se snaží ve středním pásmu sebrat soupeři kotouč.
24:02
Jelínek nahrál na modrou na Šimka, ale ten mířil mimo.
23:02
Vítkovice ostřelovaly Willa v brance, ale puk si skulinku zatím nenašel.
22:38
Klok našel Kucseru, který sám vyrazil do pásma.
22:10
Domácí střídají, drží puk za Dolejšovou klecí.
21:48
K puku se dostal Tybor a zavelel ke zteči liberecké branky.
21:25
Liberečtí píší do pásma, Bulíř od modré nahodil puk do rohu.
21:14
21:01
Vítkovičtí stále před Willem, ale ani druhá lajna domácích nebyla úspěšná, bude se vhazovat u liberecké branky.
20:41
20:29
Chumel hráčů před libereckou klecí, Romanova střela neprošla.
20:09
Domácí si museli sjet pro kotouč za vlastní branku, dohrávají přesilovku z předchozí části.
20:01
V první třetině bylo k vidění několik vyloučených, a to na obou stranách a pouze jedna branka, kterou Liberec potrestal faul Illéše. Ve vcelku pohledném zápase jsou o něco více aktivnější hosté, uvidíme, jaký bude následující průběh.
1/3 – 11:12
Další třetina začne přibližně v 16:20.
20:00
19:55
Jeden z domácích bolestivě nastřelil hostujícího Špačka, ten skáče směrem na střídačku.
19:49
U branky číhal Kolouch na dorážku, ale Will kotouč nepustil.
19:34
Stránský se může zapojit do hry.
19:28
Vítkovičtí zkoušejí střílet ze všech stran, hala bouří.
19:00
Hosté se brání dobře, střela Baranky se za Willova záda nedostala.
18:41
Za hru vysokou holí je potrestán liberecký Šimek, Vítkovice mají 53 vteřin trvající přesilovku 5 na 3.
18:25
Domácí jsou usazeni v pásmu, Will má ale přehled.
17:50
Puk je ve středním pásmu.
17:34
Vítkovice zamířily do pásma, Květoňova střela nebyla důrazná kvůli hákování Stránského, který teď bude dvě minuty odpočívat.
16:52
Další zakázané uvolnění Vítkovic.
16:41
Hosté mají puk pod kontrolou, krouží pásmem, Dolejš je v pohotovosti.
15:25
Jeden z hostujících hráčů vybojoval za vítkovickou brankou puk, odeslal jej nečekaně do mezikruží k Bulířovi, ale ten byl překvapen a vyslal směrem na branku jen slabou střelu, puk domácí vyhazují na zakázané uvolnění.
15:05
14:58
Domácí pokračují v ataku liberecké klece, Němec puk do branky neprotlačil.
14:24
Aktivní Tomi si znovu najel podél mantinelu až ke kruhu, Will jeho střelu jen vytěsnil před sebe, nikdo z vítkovických ale u branky nestál.
13:24
Hosté využívají přesilovku poté, co Bulíř nahrál znovu na modrou na RADIMA ŠIMKA, který svůj druhý pokus od modré do branky dokázal dostat – 0:1. Asistence: Michal Bulíř.
13:03
Vhazování v útočném pásmu vyhráli hosté, Šimek skulinku mezi hráči před brankou nenašel.
12:56
Dvě minuty za sekání si odpyká domácí Illéš.
12:56
Až nyní se vítkovičtí dostali k puku, hra je přerušena, probíhá komerční přestávka.
12:53
Tygři si hrají s vítkovickými hráči po libosti, Bartovič vyslal dobrou střelu na Dolejše, ten ji vytěsnil do rohu.
12:08
Will ujíždí na střídačku, bude se vylučovat na straně domácích.
11:52
Tomi prověřil Willa zleva, liberecký gólman kotouč skrývá ve své výstroji.
11:42
11:20
Szturc bojuje se Ševcem o puk.
11:00
Domácí musejí vybojovat útočné pásmo zpět.
10:45
Kotouč končí v ochranné síti za brankou.
10:20
Vítkovice se usadily v pásmu.
10:09
Tygři vyhráli vhazování, Vitásek zavezl puk až k Dolejšovi a hosté tak dobře šetří vteřiny.
09:42
Podražením se provinil hostující Krenželok a odjíždí na trestnou lavici.
09:10
Němec projel kolem pravé tyče Willovy klece, tu si ale hostující gólman pohlídal.
08:20
Liberečtí zahájili před Dolejšem přihrávkový kolotoč.
07:50
Vandas s Kolouchem v útoku neuspěli, puk přebírají hosté.
07:05
Současně jsou vyloučeni domácí Kucsera a hostující Lakatoš, oba za hrubost. Hraje se ve čtyřech.
07:05
07:05
06:43
Liberečtí zkoušejí Dolejšovu pozornost, ten zatím prospívá.
06:00
Od modré střílel Derner, ale cestičku do branky jím vyslaný puk nenašel.
05:44
Svačina ve spolupráci s Radivojevičem, ale puk končí v rohu.
05:03
Vítkovičtí okupovali útočné pásmo, střela Výtiska od modré se od Willa odrazila, několik hráčů se pokusilo puk dostat do branky, ale marně.
04:38
Hosté se dostali až k Dolejšovi, ale ten byl na svém místě.
04:00
Špaček se hnal za pukem, ale vítkovičtí u něj byli dříve a přesunují hru k liberecké brance.
03:40
Ač se domácí Zdráhal snažil, přece jen je odpískání zakázané uvolnění pro domácí.
03:08
Hosté se rozjeli do pásma, ale tam prakticky jen odevzdali kotouč.
02:50
Hned po vhazování to zkusil Vandas, ale neuspěl.
02:43
Tomi si najel do pásma, místo nahrávky zvolil přesun do volného prostoru, ale puk Willovi mezi betony neprošel.
02:23
02:19
Puk znovu směřuje k Willově kleci.
02:00
Kotouč zašlápnut v útočném pásmu Liberce.
01:38
Vítkovice už podruhé vyhazují kotouč, kazit rozehrávku ujíždí Roman.
01:03
Radivojevič to zkusil od modré, ale neuspěl.
00:45
Liberečtí usazeni v pásmu.
00:28
Domácí posílají puk k Willovi, Šimek si pro něj jede.
00:23
První vyloučení přišlo rychle, domácí Tybor se provinil hákováním.
00:03
Vhazování pro hosty v tmavých dresech.
00:01

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Bartošák) – Sloboda, Klok, Hrbas, Baranka, L. Kovář, Výtisk (C), D. Krenželok – Tybor, O. Roman, D. Květoň – P. Zdráhal, Hudeček, Szturc – Vandas, Kolouch, Kucsera – Tomi, Illéš, E. Němec – Kurovský.

Bílí Tygři Liberec: Will (Bláha) – R. Šimek, Ševc, Pyrochta, Derner, Jánošík, Vitásek, Havlín – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Svačina, Bulíř, Radivojevič (C) – Bartovič, Vantuch, Ordoš – J. Stránský, Hrabík, D. Špaček – J. Mikyska.

Rozhodčí: Úlehla, Pražák – Hlavatý, Tošenovjan.
První letošní vzájemné extraligové utkání vyznělo lépe pro Bílé Tygry, kteří na svém ledě vyhráli 3:1. Liberečtí ale po devíti výhrách v řadě budou chtít uspět i nyní, o to více, že právě Vítkovice je připravily o další účinkování v Lize mistrů. Vítkovická marodka se ale pomalu vyprazdňuje, a tak půjde o zcela jiný zápas, než ty o postup v mezinárodní soutěži.
Kanadské bodování Liberce vede s přehledem osmnácti bodů útočník Petr Jelínek (8+10). Nejlepším obráncem je se dvanácti body Radim Šimek (6+6). Osmapadesát trestných minut si už dokázal u sudích vykoledovat obránce Martin Ševc. Ve vyrovnané gólmanské dvojici je o něco úspěšnější Roman Will s průměrem 1,21 a úspěšností 95,33%.
Lídrem kanadského bodování Vítkovic je se třinácti body stále útočník Ondřej Roman (6+7). Nejlepším nahrávačem a zároveň nejlepším mezi beky je Karol Sloboda (0+9). Nejtrestanějším hráčem je obránce Lukáš Klok se sedmatřiceti trestnými minutami. Poslední dvě kola odchytal Daniel Dolejšjeho průměr je 2,67 obdržených gólů na zápas a úspěšnost 91,58% a zdatně tak dohání svého vytíženějšího kolegu.
V tabulce se vítkovičtí vyšvihli na 9. místo, s 29 body ztrácejí jen dva body na osmou Spartu. Bilance domácího celku je 7-4-0-10 a je těsně pasivní skóre 46:49. Bílí Tygři okupují 3. příčku v neúplné tabulce s bilancí 13-0-4-3 a skóre 55:34 mají 43 bodů, stejně jako čtvrtý Litvínov.
Domácí v předchozím kole "konečně" vyhráli v Plzni (5:3, kde plně nebodovali od dob Nagana – tedy od rohu 2008. Liberec si ale v pátečním kole také připsal body, když na svém ledě porazil tým Mountfieldu HK těsně 2:1.
Před necelými čtrnácti dny se tito soupeři potkali na ledě Ostravar arény a dnes se se potkají znovu. Vítkovice budou potvrzovat výhru v hokejové Lize mistrů nad týmem Liberce – body se ale započítají do tabulky Tipsport extraligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.