Vítkovice - Sparta: Vítězný nájezd Romana Szturce

Zápas prvního kola je už minulostí. Vítkovice změřily síly se silnou Spartou a vyzkoušely si s ní, vše, co šlo. Přesilovky, oslabení, drobné potyčky, prodloužení, ale také samostatné nájezdy. Stejně jako minulý zápas, hraný na tomto ledě ve středu, vletěli domácí do zápasu zhurta a tento výborný začátek jako by je trochu ukolébal. Sparta toho dokázala využít, i když ne plně. Dva body zůstávají v Ostravě, a to je pro tuto chvíli to podstatné. Užijte si hezký zbytek pátečního večera a mějte fajn víkend.V neděli se Vám z Ostravar arény ozveme znovu, domácí vyzvou tentokrát Piráty z Chomutova.
Nejlepší hráči utkání:
HC Vítkovice Ridera – ONDŘEJ ROMAN
HC Sparta Praha – TOMÁŠ NETÍK
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Ridera.
ROMAN SZTURC přidává další bod do vítkovické kasičky.
Dalšího nájezdu již není potřeba.
Ondřej Roman nic složitého nevymýšlel, rozjel se na branku a prudce vystřeli – a vyšlo to – 2:0.
Tomáš Netík nastupuje na opačné straně, jeho prudká střela míří jen do břevna!!!! – 0:1.
Roman Szturc se na branku rozjel zeširoka a umístil puk za Pöpperleho záda – 1:0.
Naopak za obrovského pískotu se k puku staví Miroslav Forman, také čekal na pohyb Bartošáka, ale klička mu nevyšla – 0:0.
Za obrovského aplausu domácího obecenstva se rozjíždí David Květoň, počkal si na pohyb gólmana, ale neproměnil – 0:0.
Samostatné nájezdy zahájí domácí.
Samostatné nájezdy začínají.
Tak nejen prodloužení hned v úvodním kole, ale také nájezdy budou k vidění. Vydržte s námi, po krátké úpravě ledu jsme u Vás zpátky.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:57
64:26
Domácí se snaží clonit před brankou, ale Baranka je dost vysoký a udržuje si před klecí pořádek.
64:16
Krátký kolotoč u sparťanské branky, puk končí v hledišti.
63:53
Domácí jsou zpět u Pöpperleho.
63:37
Hosté jsou ale proti, odesílají puk do rohu k Bartošákovi.
63:18
Romanovo nahození do pásma a vítkovičtí mohou puk následovat.
62:59
Puk po vhazování uniká do středního pásma.
62:57
Oddechový čas pro domácí.
62:57
Vítkovičtí se drželi v pásmu, Forman se v něm provinil podražením.
62:38
Hosté se prodrali do pásma, Švrčkova střela šla ale hodně mimo.
62:14
Vítkovičtí musejí rozehrát od Bartošáka.
61:41
61:24
Klok má dnes trochu smůlu, potřeboval sebrat u mantinelu puk a rozehrát, ale motal se mu tam čárový sudí. Puk však nakonec dokázal odehrát na spoluhráče.
61:14
Romanova prudká střela z kruhu v brance nekončí.
60:48
Domácí usazeni v pásmu, Baranka váhá se střelou.
60:29
Bartošák si vyjel pro puk a rozehrál na spoluhráče.
60:01
Protože Sparta má vyloučeného hráče, začátek prodloužení nastupují na led čtyři vítkovičtí a tři sparťanští hráči.
Hned na začátek sezóny sehrají domácí společně se Spartou prodloužení, které se od této sezóny hraje v poměru 3 na 3. Uvidíme, jak se hráčům bude v tomto poměru hrát.
60:00
59:54
Všichni hráči Sparty hlídají svou modrou čáru.
59:48
Hosté odpalují puk k Bartošákovi.
59:41
Oddechový čas pro hosty.
59:41
Za hákování bude pykat sparťanský Švrček.
59:40
Domácí točí hosty u jejich klece, ale cestu do branky ne a ne najít.
59:16
Bude se vylučovat, Bartošák je na střídačce.
59:08
Klec Sparty je mimo svou pozici.
58:46
Další z rychlých úniků Zdráhala, dostal se až k brance, ale v pořádném zakončení mu zabránil Barinka.
58:30
Kumstát vletěl za Bartošákovu klec jako velká voda, ale domácí se podařilo sebrat mu puk.
58:02
Domácí nahodili puk do pásma a bojují o něj.
57:15
Nejrychleji se u své branky zorientoval Baranka a odpaluje puk do středu kluziště.
57:00
Bartošák si dokázal klec ohlídat.
56:39
Květoňova přihrávka neprošla, hosté míří do pásma.
56:08
Po střele Koloucha se kotouč ocitl u tyče.
55:48
Prudká střela Szturce se zastavila v náručí Pöpperleho.
55:13
Zakázané uvolnění pro Spartu.
54:43
Agilní Zdráhal to znovu zkoušel sám, ale nepřesně, zdá se, že jeho úniky už jdou hostujícím bekům na nervy, protože si neodpustili drobné drbnutí do tohoto mladého vítkovického hráče.
54:24
Švrček střílel fikaně přes bránícího hráče, ale Bartošákova hůl byla na místě.
54:07
Vhazování u své klece vyhráli domácí, ale v pásmu jen odevzdali kotouč.
54:02
Probíhá komerční přestávka.
53:48
Do volného prostoru dostalo přihrávku Hrbas, napřáhl se, ale jeho dělovka letěla mimo.
52:57
Illéš s Oleszem v situaci dva na jednoho, ale puk měl právě ten jeden sparťanský obránce.
52:35
Oba týmy střídají, hosté mají puk pod kontrolou.
52:05
Za nahozeným pukem sprintoval Zdráhal, ale u mantinelu se proti dvěma hráčům neprosadil.
51:41
Švrček pomalu rozehrává s Kalinou.
51:14
Vítkovice vtrhly do pásma, ale puk na svých hokejkách nedokázaly udržet.
49:00
Puk se pohybuje hlavně za sparťanskou brankou, odtud se góly dávají těžce.
48:38
Od modré pálil nepřesně Sloboda.
48:15
Za nedovolené bránění bude pykat Čajkovský.
48:10
Zdráhal se teď protáhl podél mantinelu do pásma, ale byl tísněn Čajkovským.
47:33
Domácí hrají trochu v útlumu, Sparta se teď prohání po ledě o něco volněji.
46:53
46:25
Dnešní utkání sleduje 5 755 diváků.
45:37
Vítkovice nakoukly do pásma, ale dlouho se nezdržely.
45:07
44:37
Do hry se může zapojit Procházka.
44:36
Sparta právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno!! Kumstát poslal puk na TOMÁŠE NETÍKA, který si dokázal udělat prostor a poslal puk do branky – 2:2. Asistence: Petr Kumstát.
44:12
Spartě se daří držet puk v uctivé vzdálenosti od branky.
43:48
Cingel posílá kotouč až k Bartošákovi.
43:47
43:22
Domácí čtveřice pokračuje v ataku sparťanské branky, k němuž je tlačí i publikum.
43:07
Vítkovičtí se příliš tlačili do branky, za sekání je vyloučen domácí Zdráhal.
42:49
Hosté vyhazují kotouč do středního pásma.
42:41
Uher se může zapojit do hry.
42:37
Několik dobrých střel, ale Klok, Roman ani Szturc neuspěli.
42:07
Sparta vyhazuje kotouč do bezpečí.
41:53
Domácí se stále drží v pásmu, ale hostující trojice se semkla kolem branky.
41:47
Olesz se protahoval kolem branky, ale zakončit se mu nepodařilo, protože jej Švrček zahákoval. Sparťanská trestná lavice se nějak zaplňuje.
41:36
Spršku střel, kterou domácí zahrnuli hostujícího gólmana, ukončuje Pöpperle schováním puku pod lapačku.
40:53
Po jednom z pokusů Vítkovic zazvonila Pöpperleho tyč!
40:41
Hosté špatně vystřídali a trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Uher.
40:27
Kumstát protáhl Bartošáka v brance, ale mířil nad.
40:05
Domácí budou rozehrávat od své branky.
40:01
Sparta přidala na aktivitě a dost zatápěla vítkovickým hráčům, přes několik přesilovek ale nedokázala tento fakt nijak zúročit. Zápas je to napínavý, týmy bojují o první body v letošní sezóně, určitě si nenechejte utéct další třetinu.
39:37
Za napadení odjíždí předčasně do sprch hostující Brian Ihnačák. Pětiminutový trest odpyká Procházka.
39:37
Na ledě to už z první třetiny jiskří, ale teď intenzita jiskření dosahuje docela vysoké úrovně. Bude se znovu vylučovat, ale sudí se opět musejí nejdříve poradit.
39:20
Hostující Černoch se dostal sám až k Bartošákovi, ale netrefil puk ideálně, domácí gólman si jej stahuje k sobě a přikrývá.
38:40
Roman se hnal na branku, ale na Pöpperleho nevyzrál, na opačné straně se k Bartošákovi přihnal Cingel, ale ani on neuspěl.
38:16
Vítkovičtí poslali puk zbrkle na zakázané uvolnění.
37:36
Bude se hrát v plném počtu. Dvě minuty si ale odsedí vítkovický Sloboda za napadení a vítkovický Vandas za hrubost, za hosty bude pykat kapitán Vrána, který si odsedí 2+2 minuty za hrubost.
37:36
37:36
37:36
A bude se zřejmě znovu vylučovat. Předtím jsou ale oba kapitáni zváni na kobereček k rozhodčím.
37:11
Střela jednoho z hostujících obránců je před brankou sražena do ochranné sítě.
36:57
Vítkovice se ženou do pásma, tam ale přicházejí o kotouč.
36:30
36:21
Před brankou klubko hráčů a puk pod Bartošákovou lapačkou.
36:00
Kotouč ve středním pásmu.
35:48
Lehké, ale hlavně pomalé střely nechávají Bartošáka prozatím chladným.
35:22
Pražané si se střelami dávají na čas, zřejmě chtějí donutit vítkovické k unáhleným krokům.
34:54
Sparta sehrává svůj přesilovkový kolotoč hodně zvolna,
34:30
Vítkovice dlouho v plném počtu nehrály, Balán je vyloučen za hru vysokou holí a fanoušci jsou vzteky na nohou.
34:20
34:08
Sloboda se mohutně napřáhl z kruhu ve sv obranné třetině, Pöpperle si vyjel z branky a rychle přikrývá kotouč.
33:50
Domácí si zřejmě nevšimli, že mají o jednoho hráče méně a hrají jako při přesilovce.
33:29
Vítkovičtí bojují v pásmu, před branku se dostal sám Roman, ale Pöpperle mu zřejmě vypíchl kotouč.
33:08
Po závaru u domácí branky odpaluje Urbanec puk do bezpečí.
32:20
Sudí viděli u domácího Vandase sekání a proto jej trestají dvěma minutami.
32:20
Hned po vhazování zamířil puk na hostující branku, Kolouch se přitočil k Pöpperlemu, ale nevyzrál na něj.
32:17
32:03
Uher s Formanem obtěžovali Bartošáka, ale druhý jmenovaný netrefil puk ideálně.
31:38
Tomi s Kurovským bojovali u Pöpperleho branky, ale skóre se nemění.
31:06
Sparťané celkem v poklidu projeli do pásma jako nůž máslem, Bartošák ale nakonec zasahovat nemusel.
30:38
Vítkovice odehrávají puk i za cenu zakázaného uvolnění.
30:23
Barinka střílel od modré, brankovištěm profičel Procházka, ale kotouč netrefil.
29:40
Vítkovice se na chvíli zdržely v pásmu, ale beze střely.
28:50
Sloboda odstavil od puku hostujícího hráče, nahrál na parťáka Kloka, tomu při vyhazování kotouče do bezpečí překážel sudí.
28:22
Illéš viděl volný prostor mezi kruhy, ale vystřelil nad.
27:59
Kolouchovo nahození od modré končí v rohu.
27:48
Kotouč končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.
27:26
Vrána pálil hned z první od kruhů, ale Bartošák byl připraven.
26:47
Kumstát jako obr zastínil Bartošákovu klec, bez puku ale nic nemohl udělat.
26:17
Sparta se dere dopředu, ale Květoň s Romanem byli opačného názoru.
26:12
25:51
Závar u vítkovické klece nevěstí nic dobrého, ale skóre se nemění.
25:29
25:20
Szturc se vydal s pukem na branku, ale dva z hostí jej dojeli a obrali o kotouč.
25:09
Domácím se podařilo už podruhé vyhodit.
24:43
Postřeh projevil Bartošák proti nečekané střele Ihnačáka,
24:21
Domácí mohli vyhodit kotouč, Kolouchovi se to nadvakrát nepodařilo.
24:01
Střel na branku ale moc není...
23:38
Sparta ihned rozjela přesilovkový kolotoč.
23:29
Oslabení pro domácí, na trestnou lavici usedá Kovář za napadení.
23:00
Pech se k puku nedostal, Barankovi se podařilo poslat puk do bezpečí.
22:42
Hraje se v rychlém sledu z jednoho útočného pásma do druhého.
21:42
Hosté bojují v pásmu o puk, ten nakonec končí ve středním pásmu.
21:10
Cingel se zjevil u branky, ale puku se nedočkal.
20:34
Květoň si sjížděl k brance, ale skončil za ní, najíždějící Zdráhal se k puku nedostal.
20:06
Kotouč se ocitá u Kováře, a ten bude rozehrávat.
20:01
První třetina vyšla domácím parádně, hráli svižně, s chutí a nadšením, stejně jako v úvodu utkání s německým Krefeldem. Sparta vypadala mírně zaskočena, ale v samotném závěru první části ukázala, že vítkovickým cestu za třemi body rozhodně nehodlají nijak ulehčovat.
Další třetina začne přibližně v 18:00.
20:00
19:58
Sparta se tlačí do branky, jako by jí ubíhaly poslední vteřiny celého zápasu.
19:51
Uher byl blízko vítkovické klece, ale pálil jen do Bartošáka.
19:42
Roman ujížděl za nahozeným kotoučem, ale Pöpperle byl u něj první a posílá jej do hry.
19:16
18:57
Balán tvrdě nastřelil boční plexisklo.
18:36
Domácí jsou usazeni kolem sparťanské branky.
18:07
Kotouč mizí v rohu u Bartošákovy klece, hosté střídají.
17:41
Sparta poslala puk na branku, ale vítkovičtí se vrátili dříve a rozehrávají.
17:29
Tak – toto byla krátká porada, dusí rozpažuje.
17:29
Domácí fanoušci se už radovali, protože viděli puk v síti, Pöpperle jej ale zasedl a sudí se jdou poradit s videem.
17:16
Za hákování, které nešlo přehlédnout, je vyloučen hostující Barinka.
17:01
Bude se vhazovat u hostující klece.
16:54
Hosté v pásmu, ale v rohu se podařilo domácímu Klokovi vybojovat kotouč.
16:22
Oba týmy hrají v plném počtu.
16:05
Netík zachytil vítkovickou rozehru, ale do pásma se se spoluhráči nedokázal propracovat.
15:32
Vítkovická rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.
15:15
Zdráhal hledal před brankou Balána, tomu zhatil přihrávku Barinka.
14:46
Sparta okupuje vítkovickou klec, Bartošák je ale v pohotovosti.
14:22
Po ataku Sparty se do sebe hráči obou týmu trochu pustili, bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Domácí Kovář je potrestán za hrubost, hostující Uher za sekání.
14:22
14:05
Netík se vydal i s pukem do pásma, ale téměř z rohu nemohl mířit přesně.
13:48
Neposedný kotouč sparťanský gólman raději rychle schovává pod lapačku.
13:40
Pokus Kucsery končí v Pöpperleho lapačce.
13:36
Boj o kotouč u mantinelu po levici Pöpperleho byl více než tvrdý, ale přímo před očima sudího, který nakonec přerušuje hru a nechává vítkovické hráče zvednou se z ledu.
12:55
Vítkovice by rády rozehrály od své klece, ale hosté v rudých dresech jsou proti.
12:49
12:28
Hosté se dostali do pásma a hledají cestu, jak znovu překonat vítkovického gólmana.
11:47
Hrstka hostujících fandů se také dočkala, Kumstát se snažil protlačit puk mezi Bartošákovy betony, to se však nedařilo TOMÁŠ NETÍK si tedy sjel až k brance a puk přece jen dostat do sítě – 2:1. Asistence: Petr Kumstát, Lukáš Pech.
11:39
Mikuš s Čajkovským hlídají útočnou modrou, pálí na branku, ale Bartošák má dobrý výhled.
11:12
Domácí jsou usazeni v pásmu a okupují Pöpperleho klec.
10:26
10:03
Hala bouří, fanoušci jsou v laufu.
09:43
Sparta se pomalu přesouvá do pásma, ale vítkovičtí jí sebrali kotouč.
09:05
08:43
Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí se dostali do pásma, Kucsera vystřelil zleva na Pöpperleho, od něj se kotouč odrazil na opačnou stranu k ONDŘEJI ROMANOVI, který z pozice klečícího střelce zvyšuje vítkovické vedení – 2:0. Asistence: Lukáš Kucsera, David Květoň.
08:26
Hosté jdou do tří, za hákování je vyloučen Forman.
08:18
Sparta je v pásmu, ale nemá puk zcela pod kontrolou.
07:42
Počet hráčů na ledě se vyrovná, za hrubost bude pykat hostující Čajkovský.
07:42
Vítkovičtí skórují ve svém vlastním oslabení, k puku se dostal MICHAEL VANDAS, v situaci jeden na nikoho se dostal až k Pöpperlemu, počkal si na jeho pohyb a zakončil – 1:0. Bez asistence.
07:30
Vítkovičtí vytěsnili puk z obranné třetiny.
07:18
Hosté se usazují v pásmu.
07:05
Za obrovského křiku a pískotu odjíždí na trestnou lavici Tomi, který je potrestán za podražení.
06:40
Netíkovi se podařilo dostat puk až do pásma, spoluhráči jej následují.
06:10
Vítkovice v pásmu, Olesz nahrával do území nikoho.
06:02
05:26
Hosté na skok v pásmu, ale musejí se rychle vrátit.
05:00
Pöpperle toho příliš neviděl, Kurovský dostal puk zpoza branky, ale sparťanský gólman byl na svém místě.
04:39
Sparta se tlačila k Bartošákovi, ale vítkovičtí byli proti.
04:04
Další útok na branku Sparty v podání Balána a Tomiho, ale těsně vedle.
03:34
Kucsera vystartoval z trestné lavice, poslal puk na rychlíka Illéše, ale ten mířil těsně nad.
03:25
03:01
Forman dorážel u tyče, ale puk do branky neprotlačil.
02:29
Vítkovice vytěsnily kotouč do středního pásma, útok dva na dva se jim nepodařil.
02:04
Čajkovský pálil od modré jen do klubka hráčů.
01:43
01:34
Ofsajd pro hosty.
01:25
První přesilovka zápasu ve prospěch Sparty, Kucsera je vyloučen za vhození kotouče mimo hrací plochu.
01:06
Vítkovičtí bojovali za brankou hostů o puk, ale nebyli úspěšní.
00:48
První menší zásah pro Bartošáka.
00:22
Kotouč na hokejkách domácích, ti jsou ale před svou brankou.
00:06
Vhazování pro domácí, kteří ihned zamířili na zteč sparťanské klece a Pöpperle musel zasahovat.
00:01
Před samotným začátkem utkání si ještě vyslechneme českou státní hymnu.
Vítkovice představují novou grafiku na kostce nad ledem a také novou upoutávku na vítkovický hokej, která se opravdu povedla.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – L. Kovář, Baranka, Klok, Sloboda, Urbanec, Výtisk, D. Krenželok – P. Zdráhal, O. Roman, Květoň – Vandas, Kolouch, Kucsera – Olesz (C), Illéš, Szturc – Tomi, Balán, Kurovský – E. Němec.

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Čajkovský, J. Mikuš, Eminger, Barinka, Kalina, Švrček, Hrbas, Piskáček – Ihnačák (C), P. Vrána, Ružička – Forman, Cingel, Uher – Netík, Pech, Kumstát – Kudrna, Černoch, O. Procházka.

Rozhodčí: Čech, Úlehla – Flegl, Polonyi.
Jak dopadne první kolo, kdo se sveze na vlně úspěchů z posledních zápasů a kdo bude po zápase spokojenější – to vše můžete zjistit, když si zapnete náš textový onlajn přenos.
Domácím vyšel parádně poslední zápas ve skupině "E" v hokejové Lize mistrů, který sehráli ve středu s německým Krefeldem, kdy předváděli pohledný hokej a hlavně přidali branky, ve třetí třetině si v divokém závěru zajistili tři body do tabulky. Pražané odehráli poslední zápas ve skupině "O" již v neděli a výhrou 3:2 v prodloužení na ledě švédského Färjestadu se posunuli do čela tabulky a zajistili si tak postup z prvního místa.
Ani Sparta ale v létě nezahálela, stejně jako domácí změnila majitele (nyní je jím Petr Bříza), sehnala si nového generálního partnera (obchodní řetězec Billa) a zaznamenala odchody, ale také příchody hráčů, stejně, jako všechny ostatní kluby. Stejně jako jiné roky, i letos mají pražané cíle nejvyšší, rádi by po delší době drželi pohár pro vítěze Tipsport extraligy nad svými hlavami.
Vítkovice prošly během léta ohromnými změnami, ať už celkově v klubu nebo také v kádru. Z loňské soupisky zmizelo hned třináct jmen, příležitost tak dostávají zkušení odchovanci, kteří se po různých štacích vracejí domů, ale také mladí hráči, kteří prošli některými z mládežnických výběrů. Trenéři tak sázejí hlavně na pouto s regionem a touhu zažívat další úspěchy a pozvednout místní hokej pro fanoušky.
Vážení hokejoví fanoušci, je to tady!!! První kolo Tipsport extraligy je na spadnutí. Vítkovice přivítají na svém ledě tým pražské Sparty, takže začátek bude pěkně ostrý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.