Z Brna je to pro dnešní den vše, někdy zase u online přenosů z města pod Špilberkem se budu těšit na počtenou.
Celkové střely na bránu: 32:22. Nejlepší hráči zápasu: Tomáš Divíšek a Jaroslav Kalla. Oba naprosto zaslouženě.
Je za námi toto nesmírně dramatické utkání. Kometa nejprve vedla 3:0 a 3:1, jenže ve třetí třetině si situaci hodně zhoršila. Hned v úvodu snížil Jaroslav Kalla. Kladno mělo řadu možností několikrát vyrovnat, nestalo se tak. Brňané v rychlém sledu dali další dvě uklidňující branky a bylo hotovo. Po prvním duelu tak tým Zdeňka Venery vyhrává 5:2 a vede v sérii hrané na tři vítězné zápasy 1:0.
60:00
59:51
V závěrečných vteřinách napřáhl David Růžička od modré a prostřelil Trvaje mezi nohy. Odrazem od betonu se však kotouč záhadně odrazil mimo tři tyče. Velké štěstí pro Kometu, stav se nemění.
59:38
Dnes na vyloučené 3:4. Je tedy vidět, že se hrálo velice korektně.
59:33
Ještě budeme sledovat přesilovku Kladna. Zohorna hákoval a putuje na trestnou lavici.
59:07
V závěru to zkoušel z mezirkuží Eberle, do pravého betonu Trvaje.
58:14
...tak to vypadá, že spíše ne. Hra se nepřerušuje a utkání se dohrává.
56:55
Krásnou ránu vyslal Vojtěch Němec a kotouč končí dnes podruhé na tyči. Cháberovi musí zvonit v uších ještě teď. Je možné, že se bude volat videorozhodčí...
55:59
Tomáš Divíšek si mohl ke svým třem asistencím připsat i branku, ale v dobré pozici před Cháberou neuspěl, mířil hodně nad.
54:56
Erat se pokoušel procpat před kladenského Kameše, ale ten mu v jeho cestě zabránil.
54:47
Dnešní utkání sleduje 7200 diváků - vyprodáno.
54:47
Čermák chtěl nahodit kotouč na bránu, tam ale nikdo nebyl.
54:05
Utkání se v podstatě dohrává, o výhře Komety je prakticky jasno. Nyní mohl ještě zvýšit skóre Dlouhý, minul levou tyč.
52:39
Kladno se na delší dobu usadilo v brněnské třetině, ale ani Valský a po něm ani Kafka nedokázali vystřelit. Trvaj jen kontroloval situaci.
51:47
Kolem Procházky vypálil obránce Kováčik, jenž hraje s velkou chutí. Chábera má kotouč v lapačce.
50:52
Mohla přijít korekce, Lepinovu střelu tečoval Jaroslav Svoboda a Trvaj měl velké problémy, ale situaci zvládl.
49:28
Pakliže se Brňané na začátku třetí třetiny museli obávat výsledku, nyní se hokejem mohou bavit. Dokázali velice rychle vstřelit dvě uklidňující branky, především ta pátá Holcova, bude jistě aspirovat na akci týdne.
47:42
Kometa právě vstřelila branku! Neskutečná akce MIROSLAVA HOLCE, který si v souboji jeden na jednoho udělal z obránce Lepina doslova dobrý den. Krásně jej objel, šikovně se udržel na bruslích a v tísni jednou rukou doklepl kotouč za Cháberu. Bez asistence.
46:38
Kometa právě vstřelila branku! To je odpověď. Brňané jsou znovu o něco klidnější. Čtvrtý dnešní gól si připisuje již třetí obránce. Po Malcovi a Švrčkovi je to slovenský bek JOZEF KOVÁČIK, který přes hustý kladenský "les" propálil vše co stálo v cestě. Chábera vůbec nic neviděl a musel tak lovit kotouč ze sítě. Asistence: Radek Dlouhý a Tomáš Divíšek (0+3).
46:30
V první šanci Komety v této třetině byl Divíšek, obhodil si Drtinu, Cháberu však nepřekonal.
45:26
Hraje se ve středním pásmu, Kometa musí zlepšít bruslení a pohyb. To Kladno právě v těchto činnostech nyní dominuje.
44:52
Kováčikova střela zablokována. Vhazování před Cháberou.
44:42
Icing Komety. Žižka dlouhou přihrávkou nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
43:26
Kometa se stále nemuže dostat z kladenského tlaku. Dvě třetiny byli hosté neviditelní, ovšem nyní to je drtivý tlak. Brňané mají co dělat, aby neinkasovali potřetí.
43:06
Mohlo být vyrovnáno. Sám před bránou se ocitl z kruhů najíždějící Jaroslav Kalla, který mohl dát hattrick. Trvaj tentokrát předvedl dobrý a jistý zákrok. Kladno stále tlačí a na svého soupeře tedy pořádně vletělo.
41:57
Kometa je hodně opařená a má problémy. Nyní pálil nebezpečně Sivek, Trvaj s obtížemi zasahuje. Kdo by to byl čekal po dvou odehraných třetinách.
40:46
Kladno právě vstřelilo branku! Tak to je velký šok pro Kometu, Hned v úvodu třetiny se dostávají hosté do jednobrankového kontaktu. Dnes podruhé ukázal JAROSLAV KALLA svou šikovnost a překvapivou střelou překonal Trvaje. Ten jeho ránu vůbec nečekal, stejně jako nevěřící divácí v hledišti. Asistence: Michal Dragoun a Jaroslav Kameš.
40:26
U kotouče hosté, kteří musí dohnat dvoubrankové manko.
40:01
Je tu konec druhé třetiny. Viděli jsme již poněkud opatrnější hokej než v první třetině. Kometa byla většinu času lepší, nicméně Kladno v závěru druhé třetiny dokázalo snižít po velice dlouhé době. Konkrétně po 158 minutách. Jaroslav Kalla vykřesal Rytířům naději do třetí třetiny. Kometa tak musí znovu přehodit na vyšší rychlostní stupeň, který byl k vidění v první třetině. Střely na bránu celkově. 24:13. V této třetině Kladno vypálilo pouze čtyřikrát.
40:00
39:41
Tato třetina patřila herně Kometě, nicméně ji prohraje 0:1. Kladno nebylo již tak aktivní jako v první třetině, nicméně je stále ve hře. Třetí třetina bude určitě napínavá.
39:37
Koreis mohl přidat čtvrtou branku, obtočil se kolem brány a nahodil na Cháberu kotouč, ten si dokázal znovu poradit.
38:37
Kladno právě vstřelilo branku! Hosté se v Brně radují po takřka osmi odehraných třetinách. Dva zápasy zde nedali branku, nyní se všaj prosazují JAROSLAVEM KALLOU, který se krásně protáhl kolem mantinelu a zároveň kolem několika bránících hráčů Komety. Kalla si nachystal kotouč na bekhend a pohodlně zavěsil pod víko. Trvaj neměl šanci zasahovat. Asistence: Martin Látal.
36:49
Kováčik na modré čáře chyboval, do samostatného brejku pádil Hovorka, ale skvělým obranným zákrokem se prezentoval zkušený Tomáš Žižka, který v pádu čistě odebral kladenskému útočníkovi kotouč.
36:38
Nyní pálil Holec a posléze i Petrovický, Chábera má kotouč v lapačce.
36:06
Přesilovková souhra v podání Erata, Petrovického a Holce, končí u Chábery.
35:26
Holec faulován Kuželem a hostující obránce může být rád, že jde sednou na dvě minuty. Mohlo se klidně pískat trestné střílení, ale rozhodčí Šír byl jiného názoru. Zřejmě správného.
34:42
Hosté se ještě zkouší dostat do hry, ale dát branku na brněnském ledě je pro zřejmě obrovský problém. V této sezóně se jim to nepodařilo ani jednou.
33:45
Obrovská šance Kladna a v ní Jiří Kuchler, projel se kolem obrany a dostal se až před Trvaje, ale zakončení se mu vůbec nepodařilo. Brněnský brankář nemusel zasahovat. A nestalo se tak ani v případě Hovorky, jenž nyní vypálil metr vedle.
33:16
Oba týmy v pěti.
33:06
Před dotírajícím Čermákem raději jistí situaci Jan Chábera.
32:47
Látal ujížděl ve dvojici s obránce Pavlů, ale v poslední moment výborně zasáhl Tomáš Malec.
32:00
Při hře 4/4 se nikomu příliš nedaří. Sice je více volného prostoru, ale bojuje se spíše ve středním pásmu.
31:14
Kometě přesilovka vydržela pouze čtyři vteřiny. Tomáš Divíšek nedovoleně bránil.
31:10
Záhy vyloučen Pavel Patera za hákování.
30:45
Petrovický prodloužil kotouč na modrou, kde byl rozjetý Erat a ten se řítil sám na brankáře Cháberu, jenže střela se mu vůbec nepovedla. Jen promáchl do prázdna.
29:41
Kometa je v pěti. Přečkala hostující přesilovku bez nějaké komplikace ve skóre.
29:21
Koreis a Jakub Svoboda znovu odpalují kotouč mimo nebezpečí.
28:57
Kladno se na modré samo připravilo o kotouč, ten je ve středním pásmu.
28:18
Domácí vyhazují do bezpečí.
27:51
Kometa v oslabení v této sezóně vstřelila již jedenáct branek a mohla přidat dvanáctou Holcem. Kotouč letěl vedle. Na druhé straně nahrával Piskáček na modrou Lepinovi a ten vystrašil všechny, ne však Trvaje.
27:41
Vojtěch Němec držel u hrazení Kallu a Kladno si zahraje poprvé v dnešním zápase přesilovku.
27:09
Icing Komety, řekl bych, že je to snad první v zápase. O tom vypovídá kvalita hry. Skoro vůbec se hra nepřerušuje a nekouskuje.
26:50
Po delší době se prosadila také hostující formace. Pavlů dostal zadovku od spoluhráče Piskáčka a snažil se překonat Trvaje, jenž na kotouč příliš neviděl, přesto Brno zachránil. Kladenské patálie se vstřelením branky tak ve městě pod Špilberkem stále trvají.
25:46
Hosté jsou v pěti, ale museli přečkat hodně krušné chvíle. Jaroslav Svoboda v samotném závěru početní výhodu znovu zaměstnal kladenského strážce. Nejlepší hráč Kladna drží svůj tým nad vodou. Kdyby byl výsledek větší, asi by se v této části zápasu nikdo nedivil.
24:27
Dvě loženky v rychlém sledu. Přesilovka se domácím zatím daří. Nejprve do břevna pálil z dobré palebné pozice ostrostřelec Holec a poté tečoval před bránou Čermák do betonu Chábery.
23:46
A další obránce, tentokrát v šanci Kováčik, který byl sám před bránou. Byl navíc zahákován Kafkou, ten putuje za katr.
Po levém křídle kolem Švrčka se prohnal Látal a nenachytal připraveného Trvaje.
22:16
Dnes je to zápas obránců Komety. Dvakrát po sobě se ocitl v šanci Vašíček, nejprve od levé tyče, poté pro změnu u pravé. Chábera se vždy dokázal přesunout. O pár chvil později střílel dnes velice i na body aktivní Divíšek, těsně mimo.
21:23
Druhý perioda začíná velice klidně, Kometa hraje uvolněně a teď je na řadě Kladno, které musí.
20:25
Z velké dálky pálil Kováčik, do betonů Chábery.
20:01
Je za námi prvních dvacet minut. Lepší vstup do zápasu si Kometa nemohla přát. Po první třetině vede 3:0 a její výkon je velice dobrý. Nutno říci, že Kladno mělo také dobré šance, ale výborný Trvaj své mužstvo podržel. Zásahy brankářů po první třetině: Jan Chábera 10, Jiří Trvaj 9.
20:00
19:41
Třetina se dohrává, za jasného výsledku.
18:46
Další šanci Komety zastavuje čiště Pavel Patera. Kometě se tato třetině mimořádně povedla. Publikum oceňuje své hráče potleskem ve stoje.
17:35
Kometa právě vstřelila branku! Ledová sprcha pro Rytíře. Hrubá chyba kladenské obrany, která zcela zapomněla na ROMANA ERATA. Spíše se soustředila na boj u mantinelu. Brněnský hráč s přezdívkou "Špenát" se nejdříve s Hovorkou pošťuchoval, ale poté se mu vzdálil a sám před bránou dokázal zavěsit. Asistence: Tomáš Divíšek.
16:07
Kometa právě vstřelila branku! Po dlouhém obléhání třetí brněnské formace se KAJOT ARENA znovu otřásá v základech. Další netradiční střelec Komety, obránce JAN ŠVRČEK, dostal přesný pas na kruhy a propálil Cháberu bombou do šibenice. Hostující brankář pouze máchl na prázdno lapačkou. Asistence: Tomáš Divíšek.
15:13
Kolem Malce projel Valský a natlačil se až před Trvaje, ten své brankoviště uhájil. Největší šance Kladna v dosavadním průběhu zápasu.
14:47
Na druhé straně pálil nebezpečně Holec, kterému naservíroval kotouč Petrovický. Chábera si dokázal poradit i v tomto případě.
14:25
Vhazování před Trvajem, který raději podržel kotouč před dotírajícím Lukáčem.
13:52
Patera udělal kličku na modré a Kalla byl v pásmu poněkud rychleji, pískán proto ofsajd.
12:28
Kladno zahrozilo také velice nebezpečně. Valský předával do jízdy kotouč na Kuchlera a ten ví, jak se v Brně dávají branky. Jeden to jeden z pamětníků loňského zápasu, kdy zde Rytíři vyhráli 3:1. Jeho gól byl navíc vítězný.
11:05
První formace Brna se dostala do přečíslení. Čermák vyslal do útoku Němce a ten hned z první pálil, znovu do Jana Chábery, který si musí připadat jako střelnici.
10:06
Další obrovská šance Komety. Nejprve Jaroslav Svoboda projel s kotoučem do pásma, kde se jej chopil Zohorna a nadvakrát sám před Cháberou jen orazítkoval jeho betony. Skvělý zákrok kladenského mága.
09:31
Hosté jsou v pěti a zakladají útok. Spíše takový propagační pokus vyslal na Trvaje Lepine. Vhazování v útočném pásmu Rytířů.
09:02
A i nyní se hosté osvobozují.
08:40
Kometa drtí svého soupeře, ten se srdnatě brání. Paterou vyhazuje.
07:41
Libor Procházka - menší trest krosček. První přesilovka zápasu.
07:21
Obrovský tlak Komety, Erat dostal přihrávku před bránu, kde byl zcela volný Roman Erat a v klíčový moment promáchl. Kdyby se tak nestalo, jistě by mířil do prázdné klece.
06:56
Kladenský Látal vyslal na Trvaje jedovku, vedle. Následně pálil Libor Procházka, rovněž minul.
06:13
Výsledek 1:0 není v zápasech Komety s Kladnem ojedinělý. Uvidíme, zda tento výsledek se bude opakovat. Pokud bych měl však sázet, tak spíš ne. Oba týmy hrají oproti dřívějšku hodně ofenzivně.
06:16
Kladno po delší době zahrozilo, před Trvajem se objevil Dragoun a Hovorka, v trošku nepřehledné situaci si brněnský brankář poradil.
05:35
Za modrou čárou zkoušel své štěstí Holec, neuspěl.
04:54
Kladno nezačalo vůbec špatně, mělo šance, ale Kometa na svého soupeře vtrhla jako uragán a jednou také Malcem skórovala.
04:13
Před kladenským gólmanem opět horko. Tentokrát Jaroslav Svoboda nebezpečně střílel z levého kruhu. Chábera nadvakrát kryje.
03:47
V další tutovce Brna se ocitl Tomáš Svoboda, ale měl těžkou pozici, musel se rychle obtočit kolem obránce a behkendem zakončit. To se sice povedlo, ale Chábera připraven.
03:22
A další pokus brněnského obránce, tentokrát pálil kapitán Bičánek, Chábera vytasil lapačku.
02:55
Kometa právě vstřelila branku! No to jsou věci, začátek jak se před domácím publikem sluší a patří. TOMÁŠ MALEC za celou sezónu nevstřelil jedinou branku a nejspíš si ji šetril na tuto část ligy. Po velké chybě obránce Pavlů se Malec dostal na hranici kruhů a s pomocí pravé tyče překonal poprvé bezmocného Cháberu. Tak to je tedy začátek fantastického utkání, které na obou stranách můžeme sledovat. Bez asistence.
02:29
Tak zápas nám nabírá velké grády a možná se bude rýsovat souboj gólmanů. Oba od začátku mají hodně práce. Teď znovu zasuje Trvaj po Bickově ráně.
01:48
I Kladno se nebojí útočit. Po střele Eberleho dorážel před Trvajem nebezpečně Látal, ale jen do připravené lapačky brněnského brankáře.
01:16
Na druhé straně vypálil svižně Hovorka, těsně vedle levé Trvajovy tyče.
00:57
Kometa na svého soupeřet vletěla, nyní se snažil zakončit Petrovický, ale neuspěl.
00:30
Hned v úvodu veliká šance Komety. Radek Dlouhý dostal přesný pas od Čermáka a prvně jmenovaný z dobré pozice provětral Cháberovy betony. Jen to v hale zahučelo.
00:01
V bráně Komety Jiří Trvaj, v bráně Kladna Jan Chábera.
Státní hymna ČR je za námi, teď už jdeme na hokej. Hezký večer všem fanouškům nejen do Brna, Kladna, ale i Prahy a také těm, kteří jsou třeba na horách.
Hráči obou mužstev nastupují na hrací plochu, před téměř vyprodanou halou. Je trošku překvapující, že pár vstupenek na pokladně ještě zůstalo, ale mnoho místa k vidění na ochozech není.. Každopádně i tak se můžeme těšit na fantastickou a strhující atmosféru a doufejme také, že budeme sledovat i pěkný hokej.
Úvodní sestavy: HC Kometa Brno: Trvaj (Hovi) - Žižka, Kováčik, Vašíček, Bičánek (C), Švrček, Hruška, Malec - Erat, Holec, Čermák, Zohorna, Jar. Svoboda, Dlouhý, Koreis, Petrovický, Balej, Jak. Svoboda, Divíšek, T. Svoboda, Němec. Trenéři: Zdeněk Venera, Lubomír Oslizlo. Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - L. Procházka, Kužel, Lepine, Drtina, Pavlů, Piskáček, D. Růžička, Kameš - Patera (C), Bicek, Lukáč, Kalla, Kuchler, Eberle, Hovorka, Látal, Dragoun, Kafka, Valský, Knotek. Trenéři: Zdeněk Vojta, Jiří Kopecký, Petr Tatíček Rozhodčí: Vladimír Šindler (Plzeň), Robin Šír (Ostrava) - Marek Hlavatý, Rudolf Tošenovjan (oba Ostrava).
Při pohledu na soupisky registrujeme v týmu Komety absenci pouze Michala Kempného, jinak jsou Brňané komplet. Kdežto u Rytířů chybí Milan Toman a Marek Posmyk. Po zranění se vrací Libor Procházka a Jan Eberle.
Menší exkurze do historie. Zdá se to jako věčnost, co brněnský led zažil naposled perné souboje ve vyřazovací části proti Košicím. Dlouhé čtvrtstoletí si Kometa musela počkat na možnost, zahrát si vyřazovací boje o titul. Možná tomu chtěl osud, že se soupeřem Jihomoravanů stalo Kladno, jenž bylo historicky prvním protivníkem Brna v play-off 1970-71. Nyní se však píše rok 2012 a je třeba napsat nový příběh. Jak vše dopadne?
Oba soupeři jsou nesmírně vyrovnaní. Kladno skončilo po 52. kole na devátém místě se ziskem 74 bodů, Kometa byla pouze o bod a příčku lepší. Co se týče vzájemných zápasů, tak i zde je vidět velká vyrovnanost. U obou platí heslo: "Můj dům, můj hrad". Doma Kometa vyhrála nad Kladnem v této sezóně dvakrát 1:0, Kladno na svém zimáku deklasovalo Kometu 8:2 a následně těsně 4:3. Za poslední tři roky, co Brňané hrají extraligu dokázali na Kladně pouze jednou vyhrát. To samé se povedlo i Rytířům v Brně. Dle všeho budou rozhodovat stadiony. Ale jak známo, play-off bývá hodně nevyzpytatelné.
Kladno po letech hry o udržení se konečně může bavit hokejem a pokoušet se o další dílčí úspěchy. Tým kolem Pavla Patery by nerad končil již v předkole. Ovšem podobně je na tom Kometa. Ta dokonce bude hrát vyřazovací část soutěže po 25 letech, což je hrozně dlouhá doba. I ona by ráda postoupila dál. V této sérii je mírným favoritem, výhodou by mohlo být domácí prostředí, které by mohlo teoreticky o všem rozhodnout.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Dnes vítám fanoušky nejrychlejší kolektivní hry na světě na obzlášť svátečním utkání. Kdepak příprava, kdepak pohár, kdepak základná část ligy. Krátce po 18 hodině vypukne předkolo play-off naší nejvyšší soutěže a potkají se dva týmy, jenž si v podstatě splnily svůj cíl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.