Vyhrocený závěr zápasu jak na ledě tak v hledišti podtrhl brankou do prázdné klece Majdan. Litvínov vyhrál zápas a také každou ze třetin. O stavu série tam nemůže být pochyb. Plzeň bude mít zítra šanci na reparát.
60:00
59:22
Lev 2+2+2 za hrubost. Brejčák 2+2 za hrubost.
59:22
Na ledě v hlavní roli Lev s Brejčákem a Rapáč s Pletkou.
59:22
Bitka na ledě i v hledišti. Chvíli se hrát nebude.
58:44
Litvínov právě vstřelil branku!

A do otevřené obrany soupeře s prázdnou brankou dorazil JURAJ MAJDAN, který dostal puk jako na podnose a zasunul jej do sítě. Asistence:
58:35
Do sektoru plzeňských "fans" dorazila pořádková hlídka.
58:13
Oddechový čas pro hosty.
58:13
Plzeň se ve hře bez brankáře usadila v pásmu Litvínova a pokouší se o zázrak.
57:55
Hosté v šesti!
57:10
Mezeru v obraně Plzně vytušil Pšurný, ujel s Černým do brejku 2 na 1, zvolil sólové zakončení a trefil pouze lapačku Mazance.
57:00
Pět černožlutých okupuje střední pásmo.
56:04
První řada Litvínova vytrvale odmítá přistoupit na agresivní hru Ryana Hollwega.
54:45
Trenéři Litvínova nechali obranu oddychnout, když se dvakrát provinila zakázaným uvolněním a nemohla střídat.
54:21
Oddechový čas pro domácí.
54:21
Domácí se brání a vyhazují puky tu do středu kluziště, tu na zakázané uvolnění.
52:20
Straka snad poprvé v zápase nehlídán a okamžitě byl v šanci mezi kruhy. Francouz zasáhl betonem.
51:20
51:05
Černý vracel před branku do ohně, ale ani Rapáč ani Pšurný na kotouč nedosáhli.
50:10
První formace Litvínova se nedostala za modrou čáru a nechává prostor kolegům.
49:09
V končící přesilovce Plzně byl Pletka před brankou velmi důrazný a podle sudích si zaslouží 2 minuty za nedovolené bránění.
48:28
Pšurný posílá kotouč do středu hřiště.
47:40
Ručinský tečuje nad branku pokus Pletky. Piroš vyhazuje.
47:22
Hübl jde dnes podruhé k trestoměřičům za hákování.
46:53
46:00
Majdan přišel o hůl, kterou mu před brankou vysekl soupeř., vylučovat se nebude. Naopak na druhou stranu se do brejku pustil St. Pierre, který zakončoval únik 2 na 1.
44:50
Rapáč dostal před brankou pěkných pár ran přes záda. Hollweg vyloučen za nedovolené bránění. Straka se ještě snaží u sudího Jeřábka vyjednat nějakou úlevu.
43:57
První řada domácích vybojovala vhazování. Frolo ještě před brankou něco řeší s Majdanem, ale nic závažnějšího z toho nebude.
42:10
Pšurný s Rapáčem ještě drží pásmo, ale spoluhráči už střídají.
41:57
41:05
Hübl sám před Mazancem nezpracoval kotouč.
40:01
I druhou třetinu opanovali domácí rozdílem jedné branky, když se tváří v tvář Mazancovi prosadil Ručinský. Ke konci druhé části stoupla nervozita, na obou stranách také vylučovanost.
40:00
39:53
Za vysokou hůl jde pykat rovněž hráč indiánů, a to Vlasák.
38:56
Za vysokou hůl vyloučen Ručinský.
37:27
Gula s Brejčákem vyloučeni za hrubost. Na druhé straně za sekání Johnson a za hrubost Hollweg.
37:27
Mela před Francouzem. Bude se vylučovat. Hollweg odmítl bitku s Brejčákem.
37:00
Gula posílá puk po prknech a domácí jsou kompletní.
36:40
Trávníček a po něm Černý vyhazují.
35:35
Francouz je ostřelován ze všech pozic, ale zatím je všude včas. Neuvěřitelný výkon!
35:20
Domácí ve čtyřech.
35:01
Hübl srkal před brankou do soupeře patrně příliš razantně a dostává rovněž 2 minuty. 11 vteřin 5 na 3.
34:20
Straka dlouho čekal až se mu uvolní Vlasák, ale nenahrál přesně.
33:30
Straka z poza branky našel Slováka, ten minul branku.
33:12
Ochozům se vůbec nelíbí přísné vyloučení domácího beka, který sice přiložil hůl k soupeři, ale ten šel k zemi jako statný smrk při uragánu. Nic na plat, 2 minuty pro Posmyka.
32:00
31:50
Na druhé straně se po dobrém napadání jen těsně nedostal na puk napadající Hanzlík. Jeho střelu z otočky nakonec Francouz lapil.
31:10
Litvínov dlouho držel zámek, ale hráči si při střele dávali přednost.
29:50
Vlasák vyloučen za hákování.
29:19
Boční konstrukce pro střele Slováka.
28:15
Kratěna neměl před brankou šanci proti o hlavu vyššímu Posmykovi a tak získal alespoň buly.
27:40
Hanzl vybídl Trávníčka k teči, ten ale minul branku a na druhou stranu se Plzeň dopustila zakázaného uvolnění.
27:23
Pšurný nenechal Mazance rozehrát a oba celky se na buly postaví již v plném počtu.
26:13
Kubát se vydal do útoku a skončila na zadním hrazení, takže na druhé straně chyběl při úniku Kašpaříka, kterého tak museli zakřižovat Lukeš s Kousalíkem.
25:20
Vyloučeni Frolo za zdržování hry a Rapáč za hru vysokou holí. Hraje se 4 na 4.
25:09

MARTIN RUČINSKÝ byl sám v pásmu a tak napřáhl okamžitě za modrou čárou a nikým necloněn, neatakován vypálil a našel skulinu v postavení brankáře Mazance, který se musel trochu zastydět. Asistence: Matěj Stříteský, Vladislav Baláž.
23:00
Litvínov pod těžkým tlakem elitní formace Plzně. Vlasák hledal Straku před brankou a následovalo několik nepříjemných dorážek.
21:37
Hollweg si připisuje první rozruch před vlastní brankou.
20:01
Litvínov začal utkání aktivně a v početní výhodě se ujala nenápadná střela Martynka od hrazení. Škoda Plzeň poté zařadila vyšší rychlostní stupeň, ale několik nebezpečný střel lapil Francouz.
20:00
18:40
Zprava pálí do betonů Slovák, odražený kotouč nedokázal mezi tyče nasměrovat Straka.
18:05
Trávníček jen těsně nedojel puk mířící a brankovou čáru a je z toho zakázané uvolnění.
17:04
Poprvé v sérii je vyprodáno. Na první utkání na severu Čech si našlo do ochozů cestu 7000 diváků.
15:30
Po špatně sehrané buly se musel bleskově vrátit Kousalík, když do brejku našlápl Pletka. Situaci zvládl a v okamžiku byl na druhé straně připraven vyslat bombu od modré, kterou jen těsně mimo tyče dorážel Hübl!
15:00
Zakázané uvolnění Plzně.
14:35
Posmyk pálí od modré hodně mimo a na odražený puk od zadního hrazení nebyli jeho spoluhráči připraveni.
14:25
Malí ale šikovní Rapáč s Černým si zjednali respekt na brankovišti Škodovky.
13:44
13:20
Opět nezastavitelný Straka zavezl, ale nic z toho nebude.
12:55
Stříteský vyhazuje přes všechny čáry.
12:30
Plzeň v útočné formaci, ale kombinuje pouze po hrazení.
12:03
Litvínov vyhazuje.
12:01
V souboji pětek se Trávníček vrhl do střely Jeřábkovi a odvrátil tak puk od branky.
11:43
Brejčák vyloučen na 2 minuty za faul loktem.
11:20
Plzeň hraje ve výhodě a odraženým pukem málem zasáhla vlastní branku.
10:22
Baláž se dostal do zakončení pouze bekhendem a Mazanec s jeho střelou do středu branky neměl problém.
09:03

V signalizované výhodě, ale ještě mimo přesilovku se před brankou dobře otáčel Hanzl a ROSTISLAV MARTYNEK se přes jeho clonu přesně trefuje do sítě. Asistence: Michal Trávníček.
08:20
Pšurný protečoval do pásma odkud opět pouze vyváží Hanzlík.
07:43
Baláž tečoval před brankou a puk se odrazil těsně mimo branku!
07:23
07:13
Komerční přestávka.
07:00
Lukeš zadovkou vybídl ke skórování Hübla, tomu však puk na poslední chvíli posunul z hole St. Pierre.
06:32
Oba celky v plném počtu.
05:40
Černý zavezl do pásma, ale v kooperaci s Rapáčem neudrželi pásmo.
05:00
Ve hře 4 na 4 pokračuje v aktivnější hře domácí celek.
04:30
Mimo hru si trest za sekání vysloužili Kubát a Vampola.
04:30
Jeřábek namazal v obraně Hüblovi, ten vrátil na Lukeše a ten vyprášil pravá beton brankáře Škody.
04:02
04:00
Slovák vyhazuje.
03:53
Piroš hledal před brankou Rapáče, ale obrana byla pozorná. Po kdrazu o hrazení končí puk v hledišti.
03:39
Černý v ofsajdu.
03:20
Plzeň dobrým forčekingem krátí přesilovku Litvínova.
02:55
Posmyk pálí do betonů Mazancových.
02:39
Majdan na levém kruhu vymýšlel tak dlouho až o puk přišel, ale nebezpečnou střelou od modré se prezentoval Lukeš.
02:01
Za držení Rapáče vyloučen Frolo.
01:53
01:30
Na druhé straně si propagační pokus připisuje Ručinský.
00:50
St. Pierre založil útok, ale bílo modří se v pásmu dlouho neudrželi.
00:19
Netrvalo to však dlouho, zakázané uvolnění a hra se stěhuje před Francouze.
00:05
Plzeň vyhrála buly, ale u puku už je Litvínov.
00:01
Čtvrtfinále play off se po dvou letech vrací do nejmenšího extraligového města. 3. kolem pokračuje bitva severu proti západu. Za vyrovnaného stavu série přivítá domácí Verva indiány z Plzně. Souboje 3. s 6. po základní části zatím nabídly atmosféru hustou tak, že by se dal krájet. Suverénně nejvíce trestných minut, šarvátky v brankovištích a skromné množství branek.

Litvínov dokázal první utkání vyhrát s jedinou vstřelenou brankou, což je pro něj jev naprosto unikátní. Střelecky se prosadil Lukeš. Ve druhém zápase si Verva počínala obdobně, ale branku Majdana trumfla Plzeň zásahy Hanzlíka a Kratěny. Série má tedy zatím 4 střelce s jednou brankou. Oba celky si připsaly 5 kanadských bodů, když pouze Hübl má dva, ostatní po jednom.

Dalším zajímavým ukazatelem vyrovnanosti a připravenosti soupeřů jsou přesilové hry, resp. jejich využití. Oba celky v základní části na početní výhody spoléhaly a do play off se tato důvěra přenesla. Všechny 4 branky zatím padly v početní výhodě. Na gól při vyrovnaném počtu hráčů zatím diváci marně čekají. Uvidíme ji snad již dnes v Litvínově? Nechme se překvapit. Utkání začíná v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.