SESTŘIH: 4. čtvrtfinále play off, Pardubice - Litvínov 3:2 v prodloužení

Ode mne je to pro dnešek vše, budu se těšit u dalších online přenosů z hokejového prostředí zase někdy příště, příjemný zbytek večera!
Nejlepší hráči:
Pardubice: #27 Tomáš Kaut
Litvínov: #33 Pavel Francouz
Je konec, Pardubice snižují v sérii na 1:3 a ještě jednou navštíví Litvínov. O jejich výhře v dnešním utkání rozhodl v prodloužení Tomáš Kaut!
65:29
Pardubice právě vstřelily branku!
A je rozhodnuto! Tomáš Kaut to zkusil z nenápadné situace a prostřelil Pavla Francouze pod pravou rukou, čímž rozhodl o tom, že Pardubice ještě navštíví Litvínov. Asistence: Tomáš Marcinko, Radoslav Tybor.
65:21
Senzační Pavel Francouz! Lukáš Radil měl před sebou odkrytou bránu, ale litvínovský brankář senzačním zákrokem vyrážečkou tuto střelu zneškodnil!
65:05
Václav Benák pálil od modré čáry, ale pravý beton Pavla Francouze byl na místě.
64:27
Po rychlé pardubické akci skončil puk opět na druhé straně u Roberta Kristana.
64:08
František Lukeš byl tím, kdo dokázal kotouč vyhodit z koncového pásma Litvínova.
63:14
Peter Jánský (LIT) vyloučen na dvě minuty za hákování.
62:55
Litvínovští vyhazují na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levici Francouze.
62:43
Oba týmy prahnou po vítězství, ale začátek prodloužení je velice opatrný.
61:22
Trma vrma! Robert Kristan kotouč vyrazil, nevěděl, kde ho má a následnou dorážku vyrazil jeden z obránců Pardubic, jenž doslova zaklekl na pozici brankáře. Litvínov byl blizoučko k postupu do semifinále!
60:59
Nepřesná rozehrávka Zdráhala překročila hranici brankové čáry, zakázané uvolnění.
60:22
S hostujícím nahozením si hravě poradil Robert Kristan, jenž kotouč okamžitě rozehrál na své spoluhráče.
60:01
Šedesát minut hrací doby vítěze neurčilo, zápas se tedy zanedlouho přesune do prodloužení.
60:00
59:55
Hosté drží kotouč za vlastní bránou a pouze vyčkávají na třetí sirénu.
59:26
Zohorna to zkusil ihned po vyhraném vhazování, ale důležitý zákrok vyrážečkou předvedl Pavel Francouz.
59:16
Lukáši Nahodilovi střela příliš nesedla a Francouz nakonec nemusel vůbec zasahovat.
58:46
Petr Mocek vyhazoval kotouč ven z obranného pásma, ale trefil pouze na střídačce stojícího Daniela Voženílka. Vhazovat se bude před Kristanem.
58:10
Jan Ščotka pálil od modré čáry, avšak tento pokus byl velice nepřesný.
58:02
57:41
Zohorna nabil připravenému Sýkorovi, jehož střelu vyrazil Francouz do rohu kluziště.
57:04
Tybor nechal kotouč za sebou a Filip Pavlík mohl bez větších potíží vyhodit.
56:20
Františku Lukešovi se podařilo vyhodit kotouč ven z obranného pásma.
56:02
Jakub Petružálek (LIT) vyloučen na dvě minuty za hákování.
55:58
Pardubice zahrozily hned nadvakrát, avšak s oběma situacemi si nakonec dokázala poradit obrana Litvínova.
55:11
Jiří Cetkovský vyškrábal kotouč ze souboje u mantinelu, na nic nečekal a poslal na Francouze střelu zápěstím. Litvínovský brankář reagoval pohotově a kotouč schoval pod lapačkou.
54:56
Odpískáno zakázané uvolnění Litvínova.
54:37
Pardubice opět přišly o kotouč v útočném pásmu, ale hosté chybovali v rozehrávce.
53:55
Radoslav Tybor si sjel pro vlastní nahození do útočného pásma, ale za bránou soupeře o kotouč přišel.
53:44
Po odpískaném ofsajdu následuje komerční přestávka.
53:44
Tomáš Marcinko byl v pásmu dříve než puk, ofsajd.
53:28
Pardubičtí hokejisté nic neriskovali a kotouč vyhodili do středního pásma.
52:14
Poulíčkovo nahození na bránu Litvínova Francouze trochu překvapilo, ale hostující brankář celou situaci zvládl na jedničku.
52:01
Peter Jánský pálil z ostrého úhlu, Kristan kotouč vyrazil před sebe a jeden z obránců Pardubic ho vyhodil na zakázané uvolnění.
51:30
Tomáš Pavelka vyhazuje na zakázané uvolnění.
51:04
Tomáš Kaut kotouč pouze nahodil do útočného pásma, oba týmy posílají na led čerstvé síly.
Dnešní utkání sleduje 8776 diváků.
50:25
Hra přerušena poté, co sudí ztratili kotouč z dohledu při souboji u mantinelu.
50:11
Jan Zdráhal nahazuje do útočného pásma a celá formace odjíždí střídat.
49:05
Martin Ručinský našel v akci 2 na 1 rozjetého Petružálka, na něhož zívala prázdná brána, ale litvínovský útočník tuto šanci zahodil poté, co bránu vůbec netrefil!
48:53
Petr Štindl rozehrál nepřesně, zakázané uvolnění.
48:44
Následuje komerční přestávka.
48:44
Jakub Čutta se rozhodl projet přes celé hřiště, skoro se mu to povedlo, ale při poslední kličce mu kotouč sjel z čepele a skončil u Francouze.
48:24
Čároví sudí odpískali a odsignalizovali zakázané uvolnění hostí.
47:44
47:38
Michal Trávníček uvolnil svůj tým výhozem přes celé hřiště.
47:08
Zohorna pálil od modré čáry, ale trefil pouze brusle Pavelky.
46:30
Zohornova nepříjemná a velice svižná střela se odrazila od ramene Francouze do ochranné sítě. Puk bude uveden do hry po levici hostujícího gólmana.
45:57
Do Cetkovského přihrávky stihl vložit hůl Karel Kubát, čímž kotouč vytečoval ven z obranného pásma Litvínova.
45:44
Petr Štindl (LIT) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.
44:44
K vidění byl souboj o kotouč u střídačky hostujícího týmu. Sudí však ztratili puk z dohledu a hru přerušili.
43:57
Pro Kautovo nahození si sjel Filip Pavlík, jenž okamžitě rozehrál kotouč na útočníky ve žlutých dresech.
43:08
Domácí hokejisté se provinili přihrávkou rukou. Hra vykázána do středního pásma.
43:01
Petr Sýkora vyhrál vhazování na připraveného Tomáše Zohornu, jehož tvrdá střela skončila ve výstroji Francouze.
42:54
Radilova zblokovaná střela skončila v ochranné síti. Vhazovat se bude po pravici Francouze.
42:31
Radil prosvištěl kolem hostujících obránců, avšak s jeho střelou si hravě poradila vyrážečka Pavla Francouze.
42:08
Jaroslav Moučka si hrál s pukem tak dlouho, až o něj v útočném pásmu přišel.
41:06
Francouz podruhé. Tentokrát se hostující gólman vytáhl proti střele Petra Mocka.
40:40
Proti Radilově střele vytáhl úspěšný zákrok gólman Francouz.
40:16
Východočeši se hned po vyhraném buly vydali do útočného pásma, kde se ale dlouho neudrželi.
40:01
Druhá třetina tohoto utkání je již historií a do kabin se odcházelo opět za nerozhodného stavu. Nejdříve skóroval v sedmadvacáté minutě Radoslav Tybor, jenž tečoval Čáslavovu střelu od modré čáry. Ve třiatřicáté minutě pak vyrovnal v přesilové hře střelou od modré čáry Filip Pavlík.
40:00
39:55
Viktor Hübl to ještě zkusil střelou ze středního pásma. Puk letěl nad bránu Pardubic a navíc skončil v lapačce Roberta Kristana.
39:26
Po rychlém protiútoku hostí musel zasahovat Kristan. Vhazování proběhne po pravé ruce pardubického gólmana.
39:19
Radoslav Tybor aktivně dojížděl Čáslavovo nahození, avšak Pavel Francouz byl u kotouče dříve.
38:25
Hosté kombinují v útočném pásmu, Kristan je zatím bez práce.
37:55
Petr Sýkora nechtěl nic riskovat a kotouč raději vyhodil na zakázané uvolnění.
37:12
Jan Zdráhal nedokázal puk zpracovat před útočnou modrou čárou, a jeho tým tak musel útočné pásmo vyklidit.
36:25
K vidění bylo několik nepřesných rozehrávek v podání obou celků. Hra se přelévá ze strany na stranu.
35:08
Robin Hanzl kotouč pouze protečoval do útočné třetiny, kde se ho zmocnil obránce Pardubic Jan Zdráhal, jenž založil útočnou akci domácího celku.
34:18
Lukeš to zkusil střelou zpoza obránce Václava Benáka, avšak vyrážečka Robert Kristana byla na správném místě.
34:02
Lukešova přihrávka postrádala potřebnou přesnost, zakázané uvolnění.
33:51
Francouz si připisuje další úspěšný zákrok. Puk bude uveden do hry po jeho pravé ruce.
33:42
Benák nahazoval kotouč do útočného pásma, avšak jeden z jeho spoluhráčů byl za modrou čárou dříve než puk, ofsajd.
33:37
Do dobré střelecké pozice se dostal Jan Ščotka, jehož střela zápěstím skončila pouze v lapačce Pavla Francouze.
33:13
Po přerušení hry následuje komerční přestávka.
32:27
Litvínov právě vstřelil branku!
Hosté nakonec přesilovou hru využívají! Obránce Litvínova FILIP PAVLÍK na nic nečekal, napřáhl na modré čáře a propálil doslova vše, co mu stálo v cestě včetně Roberta Kristana. Asistence: Robin Hanzl, František Lukeš.
32:05
Litvínov nahodil kotouč do koncového pásma Pardubic, tam se ho zmocnil Jan Zdráhal, jenž ho okamžitě odpálil na druhou stranu hřiště.
31:27
František Lukeš pálil ze své standardní přesilovkové pozice. Síť brány rozvlnil, ale ze špatné strany.
31:14
Jiří Cetkovský (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.
31:14
Lukešovu střelu tečoval před Kristanem Robin Hanzl, avšak puk skončil pouze na boční síti pardubické klece.
30:50
Na druhé straně v hlavní roli Pavel Francouz. Vhazovat se bude po levici hostujícího gólmana.
30:26
Od modré čáry pálil Michal Trávníček, jemuž střela nesedla úplně ideálně, pardubický gólman však musel zasahovat vyrážečkou.
29:56
Karel Kubát projel hned přes čtyři bránící hráče Pardubic, avšak jeho zblokovaná střela skončila pouze v ochranné síti za domácí bránou. Puk bude uveden do hry po levé ruce Roberta Kristana.
29:07
29:05
Lukáš Nahodil to zkusil střelou z otočky, avšak jeho přízemní bekhendový pokus neměl moc velikou šanci na úspěch.
28:39
Robin Hanzl střílel z ostrého úhlu, avšak Robert Kristan se chce zřejmě ještě jednou podívat do Litvínova.
28:08
Viktor Hübl našel křižnou přihrávkou volného Františka Lukeše, na toho zívala prázdná brána, ale jako blesk z čistého nebe se tam objevila vyrážečka Roberta Kristana, který předvedl fantastický zákrok!
27:20
František Lukeš zkusil vystřelit, minul a kotouč doklouzal až za obrannou modrou čáru Pardubic.
27:07
Tomáš Marcinko (PCE) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
26:41
Domácí celek se dostává do vedení! Petr Čáslava vystřelil od modré čáry, jeho střelu tečoval těsně před Francouzem RADOSLAV TYBOR, čímž svůj tým poslal do jednobrankového vedení. Asistence: Petr Čáslava, Petr Sýkora.
26:33
Tomáš Zohorna pálil od modré čáry, Francouz úspěšný.
25:26
Jakub Čutta pálil z prostoru levého kruhu pro vhazování, ale Pavel Francouz předvedl pohledný zákrok lapačkou.
25:08
Pardubice kombinují v útočném pásmu, jejich první pokus zlikvidoval Francouz.
24:33
Zbyněk Sklenička (LIT) vyloučen na dvě minuty za hákování.
24:22
Zdráhal si sjel pro své nahození do útočného pásma, objel bránu, kotouč naservíroval na hůl Matouši Venkrbcovi, na toho zívala prázdná brána, ale pardubický útočník všem ukázal, že i taková šance se dá neproměnit!
23:10
Lukáš Radil se ocitl v samostatném úniku, ale jeho bekhendový blafák přečetl Pavel Francouz, jenž skvěle zasáhl levým betonem.
22:40
Hosté započali svou útočnou kombinaci v koncovém pásmu domácích, která však skončila po pohotovém zákroku Jana Starého.
22:00
Tentokrát už kotouč tečovaný nebyl, icing hostujícího celku.
21:35
Odpískáno zakázané uvolnění. Hlavní rozhodčí však viděl teč, vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.
21:11
Odražený kotouč skončil v ochranné síti za pardubickou bránou. Vhazovat se bude před Kristanem.
21:03
Petružálek hledal žabičkou najíždějícího si Ručinského, kterého však zodpovědně pozičně ubránil Petr Čáslava.
20:25
Po Cetkovského nahození do útočné třetiny se kotouče ujali hosté.
20:01
První třetina je za námi a do druhé periody budou hokejisté obou týmů vstupovat za vyrovnaného stavu. Pardubice nechtějí ukončit letošní sezónu ostudou a rvou se zuby nehty. Skóre však otevřel Litvínov, konkrétně se trefil veterán Martin Ručinský. O třináct vteřin později však přišla rychlá pardubická odpověď. O tu se postaral Tomáš Marcinko, který kotouč doslova protlačil za brankovou čáru.
20:00
19:40
Viktor Hübl prošel hned přes čtveřici domácích hráčů, ale jeho střela postrádala potřebnou přesnost.
18:40
Petr Sýkora vymyslel parádní kulišárnu! Zohornovu přihrávku pouze protečoval mezi nohama na volného Venkrbce, jenž tuto šanci prachsprostě zahodil.
18:05
Na druhé straně úřadoval Robert Kristan, po jehož levici bude puk uveden do hry.
17:48
Václav Benák je dnes jako kulomet. Jeho další pokus od modré se však stal kořistí pro lapačku Pavla Francouze.
17:40
Odpískáno zakázané uvolnění hostujícího celku.
17:00
Jan Starý se ocitl v další dobré šanci, jeho střela ale minula bránu hostí pouze o milimetry!
16:36
Robert Kristan si připsal další úspěšný zákrok, přičemž kotouč okamžitě rozehrál na obránce Pardubic.
16:05
15:50
Robin Hanzl hledal střílenou přihrávkou některého ze spoluhráčů, ale kotouč pouze proletěl diagonálně koncovým pásmem Pardubic.
15:20
Hostující útočnou akci zastavil čárový sudí, který si všiml ofsajdu.
15:00
Robert Kristan teď podržel domácí celek! Pardubický brankář vyrazil první hostující pokus a následně levým betonem vykopl dorážku z bezprostřední blízkosti.
14:03
Jaroslav Moučka (PCE) vyloučen na dvě minuty za krosček.
13:51
Východočeši na obdrženou branku rychle odpovídají! V rohu kluziště se kotouče ujal TOMÁŠ MARCINKO, který vzal všechnu zodpovědnost na sebe a puk protlačil až za záda Pavla Francouze. Bez asistence.
13:38
Litvínov se dostává do jednobrankového vedení! Robin Hanzl našel perfektní přihrávkou úplně volného MARTINA RUČINSKÉHO, jehož bránění domácí beci opravdu odflákli, a hostující veterán tak otevřel gólový účet dnešního utkání. Asistence: Robin Hanzl.
12:55
Čáslavovu střelu tečoval těsně před Francouzem Lukáš Radil, avšak litvínovský gólman zatím drží čisté konto.
12:02
Jan Starý volil v akci 2 na 2 střelu, do které obětavě padl Petr Štindl, jenž možná zabránil prvnímu gólu v utkání, jelikož šance to byla rozhodně gólová.
11:06
10:19
Petr Sýkora objel ve vysoké rychlosti hostující bránu, našel před bránu si najíždějícího Zdráhala, jenž trefil pouze připraveného Francouze.
09:34
Benák podruhé. Tentokrát pardubický obránce napálil brusle Karla Kubáta, jenž kotouč okamžitě vyhodil mimo nebezpečnou zónu.
09:12
Benákova rána od modré čáry se odrazila od jednoho z před bránou stojících hráčů mezi diváky.
09:06
Michal Trávníček (LIT) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry vyhozením puku.
08:32
Ščotkovo nahození skončilo pouze u Francouze, jenž kotouč okamžitě rozehrál na své spoluhráče.
08:09
08:09
Litvínovští nevyužijí ani druhou přesilovou hru, jelikož opět skvěle zasáhl Robert Kristan.
07:42
Pavlíkova střela se odrazila od jednoho z clonících hráčů do rohu kluziště.
06:47
František Lukeš pálil ihned po přejetí útočné modré čáry, ale trefil pouze vnější konstrukci pardubické brány.
06:29
Lukáš Nahodil zkoušel rozjet útočnou akci ve vlastním oslabení, čárový sudí však viděl ofsajd.
06:09
Po vyloučení následuje komerční přestávka.
06:09
Jakub Čutta (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.
05:35
Sýkorova zblokovaná střela skončila pouze na plexisklu za litvínovskou bránou.
05:12
05:02
Pavlíkovu střelu obětavě zblokoval Tomáš Marcinko, následný protiútok Pardubic zastavil odpískaný ofsajd.
04:42
Jakub Petružálek volil místo přesilovkové kombinace tvrdou střelu, která skončila pouze ve výstroji Roberta Kristana.
04:17
Lukáš Radil na nic nečekal a kotouč odpálil do koncového pásma soupeře.
03:35
František Lukeš dlouho přemýšlel, co s pukem udělá, nakonec si vybruslil mezi kruhy pro vhazování, avšak jeho pokus nemířil mezi tři tyče domácí brány.
03:12
Petr Sýkora (PCE) vyloučen na dvě minuty za sekání.
02:44
Lukáš Radil střílel z otočky, jeho přízemní pokus ztečoval ještě obránce Litvínova Zbyněk Sklenička a kotouč skončil pod Francouzem.
02:03
Gerhát pouze nahodil kotouč směrem na pardubickou bránu a celá jeho formace odešla na střídačku.
01:02
Petružálek to zkusil střelou z otočky z takřka nulového úhlu, s čímž neměl Kristan větší problém.
00:19
Zohorna našel skvělou přihrávkou na pravé tyči připraveného Sýkoru, ten však tísněn hostujícím obráncem trestuhodně minul.
00:10
Lukešova první přihrávka byla nepřesná, icing.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Kristan (Vejmelka) – Benák, Čutta, Zdráhal, Čáslava, Mocek, Ščotka, Havlík – Radil, Nahodil, Cetkovský – Sýkora, Venkrbec, Zohorna – Tybor, Marcinko, Kaut – Poulíček, Moučka, Starý – Voženílek.

HC Verva Litvínov: Francouz (Horák) – Chaloupka, Kubát, Pavlík, Pavelka, Štindl, Sklenička, Kokeš – Jánský, Hübl, Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský – Martynek, Gerhát, Trávníček – Majdan, Piroš, Jurčík.

Rozhodčí: Hradil, Šír – Zavřel, Zíka.
Třetí utkání – PCE 1:3 LIT
Rčení „Do třetice všeho dobrého“ dnes v Pardubicích rozhodně neplatilo, minimálně tedy pro domácí celek. Hosté z Litvínova vyhráli poměrem 1:3 a v sérii vedou již 0:3 na zápasy. Gólový účet utkání otevřel hned ve třetí minutě přízemní střelou obávaný střelec Jakub Petružálek a o přibližně pět minut později skóroval Peter Jánský. Pardubicím se podařilo stav utkání upravit alespoň kosmeticky. Ve čtyřiadvacáté minutě se střelou z otočky prosadil Petr Sýkora, čímž snížil na 1:2. Východočeši se rvali jako lvi a přestože jsou tyto šelmy na vrcholu potravního řetězce, tentokrát byl někdo výše a i ony byly potravou pro Pavla Francouze, jenž předváděl fantastické výkony. Na konečných 1:3 skóre upravil v šestatřicáté minutě svou druhou trefou v zápase Peter Jánský.
Druhé utkání – LIT 4:1 PCE
Ve druhém čtvrtfinálovém klání se už Pardubice prosadit dokázaly, avšak s jedním vstřeleným gólem se zápasy většinou nevyhrávají, ty v play off už vůbec ne. Východočeši měli zápas dobře rozehraný a až do sedmačtyřicáté minuty se hrálo za vyrovnaného stavu. Jako první lovil puk ze své brány slovinský brankář ve službách východočeského celku Robert Kristan, který dostal ve druhém zápase přednost před mladičkým juniorem Karlem Vejmelkou. Překonal ho Jakub Petružálek z bezprostřední blízkosti po krásné přihrávce od Martina Ručinského. Odpověď Pardubic přišla třináct vteřin před první sirénou. Starého nenápadné nahození tečoval Lukáš Radil, čímž přerušil Francouzovu 79 minut a 47 vteřin trvající neprůstřelnost v letošním play off. Ve čtyřiasedmdesáté minutě už ovšem znovu vedli litvínovští hokejisté poté, co se z ostrého úhlu trefil Rostislav Martynek. O necelé dvě minuty později vstřelil svou druhou branku v utkání Jakub Petružálek a 13 vteřin před koncem utkání si udělal radost gólem do prázdné brány veterán Martin Ručinský.
První utkání – LIT 4:0 PCE
Úvodní čtvrtfinálové utkání se odehrávalo jasně pod taktovkou domácího celku. Litvínov nepouštěl Pardubice do větších gólových příležitostí, díky čemuž brankář Pavel Francouz zaznamenal hned ve svém prvním zápase v letošním play off čisté konto. Gólový účet zápasu otevřel gólem z přečíslení Tomáš Pavelka a o necelých šest minut později skóroval od modré čáry po tvrdé střele Filip Pavlík. Ve třicáté minutě našel zkušený Viktor Hübl přesnou přihrávkou volného Františka Lukeše, pro něhož nebyl žádný problém zakončit do odkryté pardubické brány. Gólem na 4:0 pečetil výhru Litvínova v čase 53:02 Peter Jánský, jehož střelu nejdříve Vejmelka vyrazil, avšak mladičký Michael Špaček si následně kotouč nešťastně srazil do vlastní brány.
Příjemný sportovní podvečer. Dnes bude pardubická Tipsport arena hostit utkání 4. čtvrtfinále play off České pojišťovny, v němž se střetnou domácí HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a hostující HC Verva Litvínov.