Útočné utkání plné pohledných akcí i branek nakonec rozhodla přesilovková branka Martina Růžičky v prodloužení. Děkuji za sledování našeho onlajn přenosu. Z Třince se u Tipsport extraligy opět ozveme v pátek 5. října, kdy v 18:15 hrají Oceláři s Českými Budějovicemi.
Zásahy brankářů v prodloužení: Pavelec 2 - Hamerlík 5.

Střely na branku v zápase: Třinec 35 - Liberec 41.

Nejlepší hráči utkání: Radek Bonk - Petr Nedvěd.
63:49
Třinec právě vstřelil branku!
Radek Bonk zatáhl puk do útočného pásma, navázal na sebe všechny tři protihráče a MARTIN RŮŽIČKA to měl hodně snadné! Asistence: Radek Bonk, Josef Hrabal. Konečný stav utkání 4:3.
63:34
Bonk vyhrál buly, ale tam, kde nikdo nestál. Následně Urban hodně prohnal Hrabala.
63:29
Šance pro domácí. Derner při útoku domácích zahákoval Peterka a jsou z toho dvě minuty pro Liberec. Přesilovka 4 na 3 pro Oceláře.
63:19
Nepočítáme-li nájezd, jsou hosté v prodloužení aktivnější. Dernerovu střelu Hamerlík vůbec neviděl.
62:47
Růžička byl ve středním pásmu sražen tak, že se jen velmi těžko sbíral z ledu. Podle rozhodčích vše v pořádku.
62:24
Netíkova rána jen těsně minula levý horní roh Hamerlíkovy branky.
61:44
Třinecký obránce mířil Pavelcovi mezi betony, zákrok libereckého gólmana byl ale rychlejší. Hrajeme dál.
61:44
Trestné střílení pro Třinec! Do úniku sám proti Pavelcovi se dostal Vladimír Roth. Zakončil, ale byl hákován. Dostane šanci na repete.
61:23
Je vidět, že ve čtyřech na obou stranách je více prostoru. Útoky se střídají na obou stranách.
60:51
Netík postupoval z boku na Hamerlíka, bekhendem trefil jen jeho přilbu.
60:07
Do šance se dostával Bulíř, Hamerlíka ale nevybruslil.
60:01
Začalo prodloužení.
Hokejový večer ve třinecké Werk aréně pokračuje. Střelci obou týmu ve třetí třetině mlčeli, a tak utkání dospělo do prodloužení, kde již rozhodne jediný zásah.
Zásahy brankářů ve 3. třetině: Pavelec 11 - Hamerlík 12.

Střely po 60 minutách: Třinec 32 - Liberec 36.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:54
5,7 sekund před koncem třetí třetiny ofsajd domácích. Utkání spěje do prodloužení...
59:42
Ani Klouček sjíždějící z druhé vlny nebyl proti Pavelcovi úspěšný!
59:18
Další dobrý zákrok Pavelce, tentokrát proti ráně Růžičky.
58:49
Bonk přenechal na modré Rothovi a jeho ránu Pavelec jen vyrazil. Následně se o dorážku snažil třinecký kapitán, ale gólman Winnipegu skvěle rozštěpem vykopnul.
58:32
Šmídovu střelu vyrazil Hamerlík, současně byl ale sražen Kudrnou. Situace ale končí vhazováním ve středním pásmu, Kudrna byl v souboji s Kloučkem.
58:09
Bulíř pílil do útočné třetiny, kde jej obral Hrabal. Ten následně vyhodil přes všechny čáry.
57:31
Filippiho střelu zblokoval Roth. Vhazování před Hamerlíkem.
56:58
Většinu zbytku třetí třetiny nejspíš dohrajeme ve čtyřech na obou stranách. Daniel Špaček byl rychlejší než Zíb, který si jej přidržel.
56:50
Faul trochu zčista jasna. Netík byl při napadání příliš aktivní a třineckého obránce Zíba skolil sekyrou. Přesilovka pro Třinec ve velmi nebezpečném čase.
56:18
Třetí třetina se hraje mnohem opatrněji. Střeleckých pozic na obou stranách je minimum, aktivnější jsou spíše hosté.
55:29
Domácí se snaží útočit, ale do zakončení se nemohou dostat. Následně to na druhé straně zkoušel Filippi, ale na překonání Hamerlíka byl ve velkém úhlu.
54:31
Po poslední komerční přestávce v zápase bude následovat vhazování před Pavelcem.
54:23
Galvas teď na poslední chvíli zastavil puk směřující na Novotného, který by na branku Třince mohl unikat sám.
53:37
Domácí jsou kompletní a Čakajíkova rána se odrazila na jejich hole.
52:23
Bulíř se dostal k odraženému puku a pohotově překonal Hamerlíka, trefil ale jen horní tyč!
51:58
Nedvědovu ránu srazil do ochranné sítě Hrabal. Oceláři zatím ve třetí třetině brání přesilovky líp než v prostředním dějství.
51:29
Peterek šroubovákem skolil Netíka, nutno ale říct, že liberecký útočník faulu notně přidal. Nicméně Liberec je obdarován za větší aktivitu ve třetí třetině.
51:02
Hosté budou hrát přesilovou hru...
50:33
Galvas na modré ztratil puk, ale Špaček jen nahodil na zadní mantinel.
50:09
V těchto chvílích byl aktivnější Liberec. Domácí zaútočili Adamským, ten se ale k puku na brankovišti nedostal.
49:29
Dernerovu ránu ztečovali před Hamerlíkem stojící hráči do rohu.
48:40
Do samostatné akce se dral Urban, na poslední chvíli jej odzbrojil poslední třinecký hráč v poli Orsava.
48:16
Střelu Jaroslava Vlacha vykopnul Hamerlík na zadní mantinel. Následně akci Třince zakončil střelou do Pavelcovy hrudě Adamský.
47:53
Liberečtí zahráli vysokou holí, domácí fanoušci se zlobí, protože po přerušení napálil puk hostující Kudrna.
47:40
Zíb zaváháním nabídnul puk Filippimu, hosté ale pásmo neudrželi.
47:02
Růžička po buly obkroužil klubko hráčů a z velkého úhlu vyzkoušel Pavelcovu pozornost.
Dnešní utkání sleduje 3889 diváků.
46:56
Nedalek branky Pavelcovi byl třinecký Podešva. Vybruslil z rohu a puk pak o hranu betonu vyskočil do vzduchu. Následně liberecký brankář kryje.
46:14
Nezáživná mezihra, kdy se ani jeden tým nemůže nikam prokombinovat.
45:30
Ránu Štěpána Novotného ukryl Hamerlík v lapačce.
45:14
Špaček obkroužil branku, ale Hamerlík zasáhl dobře ramenem.
45:00
Dvě sekundy před koncem oslabení udrželi Třinečtí puk před brankovou čárou jen s vypětím všech sil.
44:50
Filippi využil zmatku před třineckou brankou a jeho lehký puk jen těsně minul levou tyč Hamerlíkovy svatyně.
44:16
Hosté se zatím nemohou dostat k takovému tlaku jako v dřívějších přesilovkách.
43:39
Domácí jsou zatím i v oslabení ve velkém pohybu a Liberec nemá moc prostoru.
43:03
V situaci se ale domácí snajpr dopustil faulu - Růžička vyloučen za sekání. Příležitost pro hosty.
43:03
Domácí Růžička v situaci 3 na 1 vzal tíhu okamžiku na sebe a dobře protáhl Pavelce. Ten měl co dělat i s následnou dorážkou Varadi.
42:34
Hosté se v klidu ubránili a mohli založit útok. Zastavilo je ale zakázané uvolnění.
41:41
Hosté nemají žádné problémy bránit třineckou přesilovku, dokonce Víškem zaútočili.
41:11
Tentokráte ofsajd zastavil domácí rozjezd.
40:56
Hrabalovo nahození zachytil Výtisk a hosté v klidu vyvážejí.
40:26
Zatím se nemohou ale dostat do pásma.
40:11
Domácí začínají poslední třetinu přesilovkou.
40:01
Závěrečná dvacetiminutovka normální hrací doby začne cca v 18:55.
Ve druhé třetině jsme v Třinci viděli skutečné střelecké hody a také přelévání skóre ze strany na stranu. Nejprve hosté dokonali obrat skóre z původního stavu 2:0 na 2:3. Nekompromisní ranou vyrovnal Galamboš a o čtyři minuty později otočil skóre na stranu Liberce v přesilovce Netík. Další obrat výsledku jsme viděli díky dvěma slepeným gólům v minutě třiatřicáté. Nejprve srovnal Bonk, načež otočil skóre na stranu Ocelářů Květoň. Poslední gól padl v další přesilovce hostů, když Bulíř tečoval dělovku Šmída od modré. Po čtyřiceti minutách jsou tak oba týmy stejně blízko či daleko tří bodů jako na začátku utkání.
Zásahy brankářů ve 2. třetině: Pavelec 10 - Hamerlík 11

Střely na branku po 2 třetinách: Třinec 21 - Liberec 24
40:00
39:58
Za sekání vyloučen Tygr Štich.
39:58
Orsava u tyčky prázdné branky promáchnul, sjíždějící Klouček přestřelil. Neuvěřitelné, co se dá nedat.
39:45
Další přesilovka pro Třinec...
39:22
Hosté jsou kompletní, puk drží Oceláři.
38:44
Liberec teď dobrým forčekingem ušetřil další sekundy.
38:04
Růžička se dral do brankoviště, ale přestřelil.
37:58
Domácí v přesilovce tlačí, ale nestřílejí.
37:10
Liberečtí teď byli svírání dlouhé sekundy, domácí mladíci vybojovali aspoň přesilovku. Vyloučen Tomáš Filippi.
36:45
Domácí čtvrtá formace se snaží dostat Oceláře zpět na útočnou vlnu.
35:30
Liberec právě vstřelil branku!
Obrovský tlak hostů v přesilovce končí vyrovnáním! Tečí rány z první na modré stojícího Šmída skóruje MICHAL BULÍŘ. Dnes v třinecké Werk aréně vidíme skutečné střelecké hody. Asistence: Ladislav Šmíd, Petr Nedvěd. Stav utkání 4:4.
34:45
Šmídovu bombu od modré vykopnul Hamerlík betonem.
34:40
Hosté kombinují, ale domácí se zatím úspěšně brání.
33:35
Přesilovka pro hosty. Za vražení na hrazení vyloučen Josef Hrabal. Přesilovou hru Liberce ještě o trochu oddálí komerční přestávka.
33:12
Sám se mohl ocitnout před Pavelcem Varaďa, skokem jej ale odzbrojil Výtisk.
32:41
To je zápas zvratů! Úplně osamoceného nechali liberečtí obránci u pravé tyče Pavelce DAVIDA KVĚTONĚ, který usměrnil centr do brankoviště mezi tři tyče. Asistence: Martin Adamský, Jan Peterek. Stav utkání 4:3.
32:18
Do úniku se prodral následně na druhé straně domácí kapitán RADEK BONK a střelou bekhendem nad pravé Pavelcovo rameno srovnává stav utkání! Asistence: Václav Varaďa, Tomáš Klouček. Stav utkání 3:3.
31:45
Velká šance i na druhé straně! Sám před Hamerlíkem byl Filippi, ale slovenský brankář byl úspěšnější.
31:19
Obrovská šance Orsavy! Ukličkoval Pavelce, ale následně na puk nedosáhnul před poloodkrytou brankou Hrňa!
30:33
Nedvěd centroval do brankoviště, Vantuch jen těsně nedosáhnul!
29:40
Komerční přestávka dá trochu oddechu zejména pro domácí, kteří prohospodařili dvoubrankový náskok.
29:22
Přesilovka hostů končí brankou! Střelou z první prostřelil z levého kruhu Hamerlíka mezi betony TOMÁŠ NETÍK. Hosté tak dokonale otáčejí průběh utkání. Asistence: Petr Nedvěd, Juraj Cebák. Stav utkání 2:3.
28:53
Šance nyní pro Liberec. Výpad Bílých Tygrů řešil hákováním Lukáš Zíb.
28:36
Opět pálil Růžička, tentokrát trefil beton. Následné posunutí na Peterka přeskočilo třineckému hráči hůl.
27:46
Zíb podruhé pálil od modré a podruhé to schytal Výtisk.
27:26
Poloodkrytou bránu měl před sebou po pasu Bonka Růžička, ale přestřelil!
27:02
Domácí trenér si vybral oddechový čas.
27:02
Třinec snad ještě nevystřelil na branku, ale dostane šanci hrát 38 sekund proti třem. Za vysokou hůl vykázán Vantuch.
26:32
Domácím se zatím nepodařilo na delší čas usídlit v útočném pásmu.
25:40
Za nedovolené bránění je vyloučen liberecký Jaroslav Vlach.
25:35
Třinec bude díky útočnému faulu hrát přesilovku.
25:02
Zvláštní odskok puku způsobil, že jej Lojek, poslední bek před Hamerlíkem, promáchnul. Kotouč se tak dostal k PETERU GALAMBOŠOVI, který bombou vymetl pavučiny Hamerlíkovy svatyně. Asistence: Martin Čakajík. Stav utkání 2:2.
24:28
Domácí jsou v kompletu, hosté ale ještě tlačí...
23:32
Zákrok kola! Hamerlík byl dobré dva metry mimo branku, Cebák pálil do prázdné, ale slovenský brankář neskutečným skokem touš chytil!
23:09
Bulíř zavezl puk až před Hamerlík, černá guma mu pak ale utekla do rohu hřiště.
22:40
Šmíd si z levé strany najel na střelu z první, Hamerlík puk vyrazil jen před Hrabala. Ten vyhazuje mimo mantinely, bylo to ale s tečí hostujícího hráče. Vhazování ve středním pásmu.
22:21
Za sekání je vyloučen exliberecký Tomáš Klimenta.
22:15
Hosté budou hrát přesilovku...
21:42
Peterek skrz celé pásmo nabil Květoňovi, tomu ale dnes není dáno. Skvělý reflexivní zákrok předvedl Pavelec.
21:10
Nedvědova skrytá střela zamířila vedle.
20:45
Hosté se ubránili, Třinec si vážnější střeleckou pozici nevypracoval.
20:01
Za minutku by měla začít druhá třetina. Hostující Liberec bude ještě 40 sekund dohrávat ve čtyřech po vyloučení Urbana. Ten se na led dostane až v půlce zápasu, vyfasoval ještě totiž desetiminutový osobní trest.
Druhá třetina začne cca v 17:57.
Po první třetině utkání ve Werk aréně jsou zatím na tom lépe domácí, když hostujícího Pavelce dokázal prostřelit ve 12. minutě Hrabal a o čtyři minuty později Polanský. Liberecký brankář byl ovšem v obou případech zcela bezmocný, jinak předvedl několik dobrých reflexivních zákroků. Hosté snížili v minutě osmnácté po pohotovém zakončení Bulíře.
Zásahy brankářů v 1. třetině: Pavelec 7 - Hamerlík 9

Střely na branku v 1. třetině: Třinec 9 - Liberec 10
20:00
19:49
Zíb se v těžkém souboji zbavil Nedvěda, hostům to už ale do konce třetiny bude stačit.
19:00
Peterek našel na kruhu Růžičku, který z první trefil přesně, avšak Pavelcův postřeh byl proti. Následná rána Galvase byla zblokována nad.
18:41
Přesilovka domácích. Růžička pronikal po levém křídle a Tomáš Urban jej sekyrou odzbrojil. Hostující hráč navíc vyfasoval osobní desítku.
18:29
Střelec gólu hostů Bulíř vybojoval puk, ale následně nestál tak, aby přezval přihrávku od kolegy.
18:01
Postřeh předvedl i Hamerlík, který zklidnil hru po akci Víška s Kudrnou.
17:50
Zíbova rána od modré prolétla nad hlavami všech hráčů a skončila na zadním skle.
17:42
A Rákos podruhé. Jeho svižnou ránu Pavelec neomylně skryl v lapačce.
17:18
Třinečtí ihned útoční. Rákosova střela od modré byla tečovaná mimo.
17:14
Hosté snižují z velmi nenápadné akce. MICHAL BULÍŘ stál ve správný čas na spráném místě, když dokázal z první usměrnit z bezprostřední blízkosti Urbanovu pobídku. Asistence: Tomáš Urban, Petr Nedvěd. Stav utkání 2:1.
16:45
Hosté přidali na tempu. Hamerlík teď vyrazil další střelu do ochranné sítě.
16:29
Víšek centroval do brankoviště, tam ale liberecký hráč jen promáchl.
16:08
Velká šance hostů! Kudrna našel mezi kruhy Netíka, jehož pohotová střela skončila na horní tyči!
15:19
Na konci přesilovky, která se domácím moc nepovedla, vybojoval puk u zadního mantinelu Růžička, neukvapil se a poslal přesný puk skrz branoviště na JIŘÍHO POLANSKÉHO, který měl před sebou prázdnou branku. Asistence: Martin Růžička. Stav utkání 2:0.
14:44
Roth sjel od modré čáry na kruh, otestoval Pavelce, který udržel puk u levé tyčky.
13:32
Nedvěd podržel puk a uspořil hostům dobré dvě desítky sekund.
13:13
Za vysokou hůl je vykázán na dvě minuty Lukáš Krejčík.
13:00
Domácí čeká přesilovka...
12:25
Netík dostal druhou pecku v první třetině! Tentokrát si na něj, když přebíral puk, počíhal Adamský.
12:09
Zakázané uvolnění Tygrů a druhá komerční přestávka v úvodní periodě.
11:54
Krásná kombinace domácích! Růžička našel najíždějícího Bonka, který se neukvapil, ale posunul ještě na od modré sjíždějícího JOSEFA HRABALA, který mířil do prázdné branky! Asistence: Radek Bonk, Martin Růžička. Stav utkání 1:0.
11:15
Poskakující puk ve vlastním brankovišti řeší domácí obránci vyhozením za modrou čáru.
10:52
Lojek trefil z první Novotného, který se následně dral do útoku za odraženým pukem. Akce ale končí ve středním pásmu, hostující útočník si říkal moc nápadně o přesilovku pro svůj tým.
09:59
Peterek hledal najíždějícího Galvase, ten byl ale tísněn, na puk nedosáhl.
08:31
Zakázané uvolnění stěhuje hru opět po čase před Hamerlíka. Domácí pětka, která nemůže střídat, ale dostane oddech - komerční přestávka.
07:29
Akce 2 na 1 Polanský - Květoň. Druhý jmenovaný opět neúspěšný!
07:00
Květoňovi teď přeskočil puk hůl před prázdnou brankou!
06:39
Domácí se asi minutu bili s Libereckými o pásmo, ale šanci si nevytvořili.
05:42
Hrabalovu bombu skrz hráče Pavelec vyrazil. Navíc Varaďovi bylo odpískáno postavení v brankovišti.
05:33
Skvělý reflexivní zákrok levým betonem předvedl Pavelec proti Varaďovi. Za faul na Varaďu při této šanci budou ale hosté pykat - menší trest dostal kapitán hostů Nedvěd.
05:18
Peterkova pobídka mezi bruslemi soupeře nenašla žádného třineckého hráče, ale až přiloženou hůl Pavelce, který si kryl prostor mezi betony.
04:38
Netík se probíjel mezi dvěma třineckým obránci, ale neoblafnul je. Navíc jej celkem drsně skolil Klouček, liberecký hráč se jen velmi těžce zvedá z ledu.
04:15
Při návratu Kloučka na led měl velkou šanci hostující Krejčík. Hamerlík byl na kolenou, ale liberecký hráč nedokázal skákající puk uklidit do branky.
03:25
Čakajíkovu střelu o zadní mantinel zkoušel vrátit za Hamerlíka Kudrna, třinecký brankář byl rychlejší.
02:31
Nedvěd našel zadovkou Bulíře, který byl sice úplně sám před Hamerlíkem, ale neměl moc času. Třineckou branku minul.
02:09
Klouček trefil svým vyhozením z obranného pásma vlastní střídačku. To znamená první přesilovku pro Tygry.
01:24
Obrovská šance Klimenty, kterého mezi kruhy našel Polanský. Exliberecký hráč míjí!
01:17
Icing předvedli i hosté, první stěhování před Pavelce.
01:07
Výtiskova střela proplachtila těsně vedle.
00:46
Zakázané uvolnění Třince.
00:18
První návštěvu v útočném pásmu soupeře zaznamenali Liberečtí, ale střela na branku z toho nebyla.
00:01
Obě mužstva již nastupují na led, za necelou minutu by mělo utkání mezi Oceláři Třinec a Bílými Tygry Liberec začít.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) - Zíb, Hrabal, Roth, Galvas, Lojek, Klouček, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Rákos - Orsava, Zagrapan, Hrňa - Podešva

Bílí Tygři Liberec: Pavelec (Pinc) - Šmíd, Čakajík, Výtisk, Cebák, Štich, Derner, Holub - Bulíř, Nedvěd, Víšek - Kudrna, Filippi, Vantuch - Netík, T. Urban, Krejčík - Galamboš, Novotný, Špaček - J. Vlach

Rozhodčí: Polák, Mikula - Dřínovský, Čech.
Utkání může být velmi speciální pro několik hráčů na obou stranách. Za Třinec momentálně nastupují Tomáš Klouček (17 zápasů za Liberec), Ctirad Ovčačík (22), Vladimír Roth (17), Lukáš Zíb (159) a Tomáš Klimenta (406). Na druhé straně za Liberec hraje Martin Čakajík (45 utkání za Třinec), Jan Výtisk (243) a Jaroslav Kudrna (74). Dohromady těchto osm hráčů, kteří nastoupili v barvách soupeře, nasbírali za tým dnešního rivala 983 zápasů. Navíc liberecký trenér Jelínek má na soupisce na postu brankáře Ondřeje Pavelce, který na začátku sezóny mířil právě pod Javorový. Z přestupu nakonec sešlo a brankář Winnipegu zakotvil pod jinou horou, severočeským Ještědem.
Oceláři Třinec, na rozdíl od Liberce, si zatím nemohou stěžovat. Z možných osmnácti bodů urvala družina Josefa Turka celých patnáct a ztrácí pouhý bodík na vedoucí Kometu. Další tři body na konto Slezanů přibyly ve čtvrtek, kdy Třinečtí zdolali Spartu 4:3. Vítěznou branku zápasu si na své konto připsal Vladimír Roth, pětačtyřiceti zákroky mužstvu pomohl nováček mezi extraligovými tyčemi, Šimon Hrubec. „Bylo to drsné. Ale pro mě lepší. Byl jsem furt v permanenci, což je mnohem lepší, než kdyby na mě šlo dvacet střel. Z mého pohledu pro nováčka ideální zápas,“ sdělil Hrubec bezprostředně po duelu. Mužstvu chyběl Rostislav Klesla, který laboruje s třísly.
Liberečtí Bílí Tygři zatím prožívají rozpačitý vstup do soutěže. Po úvodním dvoubodovém vítězství na Kladně přišla série čtyř proher. Tu Severočeši zlomili až v pátečním utkání se Zlínem, který přestříleli 7:5. „Byla to dnes opravdu pěkná přestřelka. Příliš mnoho práce jsem neměl, ale dostal jsem jeden dva smolné góly. Kluci se dnes rozstříleli, což bylo dobře. V závěru jsem odpočítával každou vteřinu, abychom ho zvládli. Dnes jsem se necítil moc v pohodě,“ řekl po utkání gólman Marek Pinc, který pro tento duel nahradil Pavelce. Hráči zpod Ještědu se třemi body vyhoupli na dvanáctou pozici, bod před předposlední Spartu. Liberec tedy do Třince přijíždí s jasným cílem – navázat na minulé vítězství a získat další tři body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.