S konstatováním, že dnešní výhru hostujícího celku v SAP Center v San Jose sledovalo 14 562 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů nashledanou.

3. Martin Jones (SJS) 22 zák., 2 góly, 91.7%
Dnešní zápas je tedy u konce a vítězství na svou stranu nakonec urvali hostující hráči Los Angeles Kings. Vyrovnané střetnutí se po dvou brankách z první třetiny dostalo až do prodloužení a v něm v čase 63:47 rozhodl Tanner Pearson, který zužitkoval dobré práce Dustina Browna a střelou mezi betony překonal domácího gólmana. Stav série je tedy 2:1 a v dalším zápase budou Králové útočit na smazání dvouzápasové ztráty z domácích střetnutí.
63:47
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! a radují se hosté! Dustin Brown tvrdým hitem u střídačky Sharks zneškodnil Donskoie a díky tomu se Králové dostali ke kotouči. Domácí obránce Dillon se pak ještě zapomněl právě u Browna, díky tomu se LA dostalo do situace dva na jednoho. Zakončení na sebe vzal TANNER PEARSON, jenž přesnou střelou po ledě poslal puk mezi betony Martina Jonese. Asistence: Dustin Brown, Vincent Lecavalier
63:23
Tak větší šance byla k vidění nakonec až po dalším přechodu do útočného pásma. Quick už se otáčel za sebe, ale prudkou ránu zprava nakonec udržel v chráničích.
62:59
Pavelski s Hertlem vybojovali puk za bránou a Sharks se díky tomu usazují v útočném pásmu. Uvidíme, co s domácí vypracují.
62:22
Ward nyní vůbec nevěděl, že mu byl signalizován ofsajd a po ztrátě McNabba vyslal puk na Quicka. Minul, ale vše bylo samozřejmě zbytečné.
62:02
Nahození od modré čáry nečekaně prošlo až k Jonesovi a ten musel poměrně rychle na led. Zvládl to a vyrazil puk vedle brány.
61:39
Fanoušci Sharks sice nejsou spokojeni, ale puk byl v pásmu přeci jenom později než jeden z hráčů domácího týmu a to znamená ofsajd.
61:06
Oba týmy hrají v plném počtu.
60:52
Hned na začátku prodloužení se hra rychle přelévá ze strany na stranu. Ani jeden z týmů ale zatím neměl větší šanci.
60:18
Kopitar si v útočném pásmu vyměnil kotouč s Gáboríkem a právě Slovák pálil z první. Puk však zastavil blokující Vlasic.
60:01
Prodloužení začne přibližně v 7:30.
Řádná hrací doba je u konce a za stavu 1:1 se půjde do prodloužení. Ve třetí třetině měli více šancí domácí hráči, ale na skvěle chytajícího Quicka si nepřišli. Celkově Quick předvedl 26 zákroků, jeho rival v protější bráně 21. Čeká nás klasická přestávka a poté prodloužení, ve kterém, kdo dá gól, vyhrál!
60:00
59:59
V závěru třetiny ještě Marleau dokázal tečovat nahození od modré čáry a Martin Jones zlikvidoval nepříjemnou cloněnou střelu. Uvidíme prodloužení!
59:06
Tomáš Hertl (SJS) a Dustin Brown (LAK) dostávají dvě trestné minuty za hrubost. Hraje se tedy ve čtyřech na obou stranách,
59:06
59:05
Právě po Burnsově ráně se puk dostal k Pavelskimu, který vybídl k dalšímu zakončení Hertla. Po jeho střele se český útočník dostal do objetí s Brownem a hostujícího kapitána rychlým chvatem složil na led.
59:00
Luke Schenn se zjevil ve skvělé střelecké pozici, ale svižným pokusem poslal puk jen do Jonese. Hra se pak rychle obrátila Burns bombou prověřil Quicka!
58:16
Tvrdá rána od modré v podání Muzzina končí sražena v ochranné síti. Vhazuje se tak po levici Martina Jonese.
57:48
Pavelski si skvěle sjel mezi kruhy a dokázal tečovat nahození od modré čáry. Kotouči ale přeci jenom chyběla trocha přesnosti.
57:34
Výborně napadající King na chvíli získal kotouč, ale nyní už Žraloci dostali puk do středního pásma a derou se dopředu.
56:55
Joonas Donskoi si dokázal dojet své vlastní nahození a zpoza brány se bleskově vytočil před Quicka. Bekhendem po ledě však hostujícího brankáře nepřekvapil.
56:04
55:59
Domácí neudrželi puk v pásmu Kings a Tyle Toffoli se rázem mohl řítit do velmi dobré šance. Naštěstí pro Sharks ho ale dobruslil právě střídající obránce.
55:21
Žraloci se konečně usadili v útočném pásmu, ale Marleau se pokusil zrychlit hru a předvedl nepřesnou přihrávku na dobře postaveného Pavelskiho.
54:49
Teď je navíc odpískán ofsajd Žraloků a domácí trenér si bere oddechový čas, neboť tahle přesilová hra by dnes mohla rozhodnout.
54:33
Tato přesilová hra Sharks ale zatím není ideální a puk letí přes všechny čáry. Burns se tak musí vrátit až k Jonesovi.
54:04
Tak tohle je hloupá chyba Tannera Pearsona (LAK), který puk vyhodil z vlastního pásma přes mantinel mezi diváky. Hostující útočník si je vědom přestupku a míří na lavici hanby.
53:50
Blíží se nám samotný závěr třetí třetiny a San Jose se dostávalo do dobré šance. Quick nejprve zasáhl, ale poté se puk objevil u Couturea, jehož rána byla stařena nad!
52:59
Domácí se velmi rychle osvobodili a dostali puk do neutrální zóny. Los Angeles se do pásma soupeře zatím nevrátilo a hraje se u červené čáry.
52:30
Polák se snažil rozehrát po mantinelu, avšak kotouč se došoural na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Jonese.
51:40
51:28
Až teď se hostům podařilo zablokovat střelu od modré čáry a Kopitar vyhodil puk do středního pásma. Oba celky střídají!
50:53
Domácí mají v přesilové hře opravdu neuvěřitelný tlak. Na Quicka letí jedna střela za druhou a unavená čtveřice Kings už se prakticky nehýbe.
49:40
Milan Lucic (LAK) se úplně mimo hru dopustil faulu a jde na trestnou lavici. Může být rád, že je z toho jen dvouminutový trest, neboť jeho sekání zasluhovalo více.
49:26
Sharks znovu pouze protečovali kotouč do středního pásma, kde se puku ujímají hosté. Sledujeme velmi nevýraznou pasáž.
48:54
Začínají se kupit nepřesnosti. Hosté se nyní provinili icingem a buly je nařízeno ve středovém kruhu. Jde vidět, že nikdo se nechce dopustit zbytečné chyby.
47:59
Nicméně z útoku nic nebylo a nyní už je hra opět přerušena. Stalo se tak po rozmíšce mezi Thorntonem a neoblíbeným provokatérem Brownem.
47:08
Po komerční přestávce se pokračuje ve hře. Lecavalier vyhrál buly pro svůj celek a zatočit tak mohou Kings.
46:59
Nyní už sice Gáborík puk do pásma Sharks dostal, ale jediná střela byla zablokována a puk posléze končí až u Quicka. Icing se ale nepíská.
46:26
Králové se teď nemohou dostat dále než k červené čáře. Jakýkoliv pokus o přechod do útočného pásma je velmi záhy zastaven.
45:54
Kotouč se ocitl pod lapačkou Jonathana Quicka a dojíždějící Pavelski už tak prakticky neměl práci. Když už nic, objal se aspoň s bránícím hráčem Kings.
45:27
Melker Karlsson byl záhy po přechodu útočné modré čáry zpracován důrazným soupeřem a skončil na ledové ploše. Vylučovat se ale nebude.
44:53
Nyní se možná tempo na chvíli uklidní, neboť prudké nahození LA se odrazilo až do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
43:46
Hra se hodně rychle přelévá ze strany na stranu a k vidění je jedna slibná šance za druhou. Kopitarovu ránu vyrazil Jones jen ke Kingovi, avšak ten zleva odkrytou část branky netrefil.
43:24
Do útoku se pro změnu tlačí domácí. Po Nietovi neuspěl ani Hertl, který napálil jen Jonathana Quicka!
42:41
Rychlý ofenzivní výpad v podání Králů rozjel Carter, jenž předal puk Lucicovi. Ten svého kolegu posléze opět hledal, ale nakonec puk zamířil těsně vedle vzdálenější tyče.
41:57
Domácí se dostali jen k nahození puku ze středního pásma, ale hosté vracejí Žralokům puk úplně stejným způsobem. Burns bude rozehrávat od svého gólmana.
41:13
Teď to v hledišti jen zahučelo! Nieto si totiž výborně zpoza brány sjel před Quicka a div, že puk netečoval do prostoru, který je určen pro vstřelení gólu.
40:36
40:22
Kings na začátku třetí třetiny pokračují v přesilové hře a znovu jsou nastehováni v útočném pásmu. Ke střele však zatím nedošlo.
40:01
Také druhá třetina zápasu je minulostí a i po ni je stav utkání 1:1. V druhé periodě jsme opět viděli nějaké ty šance na obou stranách, ale gólmani dokázali několikrát podržet svůj tým a udrželi skóre druhé části na nule. Další třetina začne přibližně v 3:34.
40:00
39:54
Králové mají v závěru třetiny v přesilové hře obrovský tlak a dokázali vyprodukovat ještě jedno zakončení. Po vyčkávání se svižnou ranou prezentoval Ward, ale Jones opět zasáhl.
39:45
Jake Muzzin si z pozice obránce najel mezi kruhy, dostal přihrávku zpoza brány, ale v gólové šanci trestuhodně minul!
39:02
Hosté se poměrně rychle usazují v útočném pásmu. Ke střele na Martina Jonese se ale zatím nedostali.
38:36
Domácím se to sice příliš nelíbí, ale Chris Tierney (SJS) dostává dvě trestné minuty. Proviněním bylo porušení postupu při vhazování.
38:19
Vlasic si velmi dobře sjížděl blíže k bráně avšak Couture ho přihrávkou z rohu kluziště nenašel. I přesto se ale puk ocitl v nebezpečném prostoru a Quick měl plné ruce práce.
37:41
Poměrně dlouho se nyní hrálo ve středním pásmu, ale nakonec se Králům podařil přechod přes útočnou modrou čáru. Nepřesný pokus Versteega se však třepotá v ochranné síti.
36:46
Na druhé straně jel Gáborík do útočného pásma až příliš pomalu a je z toho ofsajd. Slovenskému útočníkovi se vůbec nedaří.
36:29
Couture rozjel velmi rychlý útok, ale po roztažení hry doprava se Ward prezentoval jen slabším nahozením, kterým však získal buly v útočném pásmu.
35:42
Díky skvělému napadání se puk zpoza brány dostal mezi kruhy na hůl zcela osamoceného útočníka Žraloků, ale Tierney napálil v tutovce jen lapačku Jonathana Quicka.
35:01
34:54
Nakonec si San Jose ještě vytvořilo další tlak, ale Hertl se na brankovišti neodkázal rychleji zorientovat. Quick nyní LA výrazně podržel.
34:13
Teď to však vypadalo velmi nadějně. Puk se dostal před bránu Jonathana Quicka a domácí hned několikrát doráželi. Až k brankáři LA však prošel jen pokus Warda, se kterým si Quick poradil.
33:52
Úvod přesilové hry je zatím hodně nepovedený. Puk už je asi potřetí vyhozen do středního pásma.
33:01
Hodně nevýrazný Marián Gáborík (LAK) se při napadání za bránou Jonese dopustil faulu. Dvě trestné minuty si vykoledoval za vysokou hůl, kterou trefil tvář Joela Warda.
32:39
Muzzinova střela po vyhraném buly Anžeho Kopitara byla zastavena obráncem, ale rychlý protiútok Sharks vedený Couturem úspěch neslavil.
32:17
Hertl se po rychlém přechodu do pásma tlačil do střelecké pozice, nicméně s Pavelskim se k zakončení nakonec nedostali.
31:48
Po střele Burnse byl puk Quickem pouze vyražen na hůl Paula Martina, ale on ani následně Melker Karlsson nedokázali kotouč dorazit za záda hostujícího brankáře.
31:27
Hosté sice ještě pokračovali v aktivním útoku, avšak teď už je puk ve středním pásmu a Žraloci spěchají na druhou stranu ledové plochy.
30:56
Ani Králové nyní při dlouhém pobytu v útočném pásmu nic moc nevymysleli. Proti jediné střele od modré čáry Jones zasahovat nemusel.
30:09
Utkání se přehouplo do své druhé poloviny a momentálně sledujeme hru s poměrně velkým množstvím nepřesností. Ani jeden z týmů se ne a ne dostat do šance.
29:37
Joel Ward se urputně prodíral přes Jamieho McBaina, ale ke kotouči se přes beka Králů vůbec nedostal, což znamenalo zakázané uvolnění.
29:22
Kings se snažili vystihnout nepřesnou rozehrávku soupeře, ale výsledkem byl jen další ofsajd.
28:59
Jeden z hostů nyní nevěděl, co s kotoučem a tak ho od modré čáry pouze nahodil na bránu. Jones zasahovat nemusel, neboť puk šel mimo tři tyče.
28:17
Postavení mimo hru pro změnu odpískáno na druhé straně. Na vině byla zabržděná přihrávka na Thorntona, po které byl střelec prvního gólu zápasu za modrou čárou rychleji než puk.
27:53
Přechod do útočného pásma v podání Kings se příliš nevydařil. Ofenzivní postup hostů končí ofsajdem a vhazovat se tak bude v neutrální zóně.
27:42
Kotouč končí pod lapačkou Jonathana Quicka. Jeden z domácích do rukavice hostujícího brankáře ještě trochu šťoural, ale vše se obejde bez případné potyčky.
26:42
Martin Jones hodně dlouho váhal a nakonec se mu rozehrávka od vlastní brány mohla stát osudnou. Výborně forčekující Clifford totiž domácího brankáře obral o puk a snažil se o obránce odrazit kotouč do odkryté brány. Jones se však stihl vrátit.
25:59
Díky kvalitnímu napadání se nyní do pásma soupeře dostávají Žraloci. Ve střelecké pozici se ale nikdo z domácích zatím nezjevil.
25:38
Kotouč se nyní jen došoural přes téměř celé kluziště až k obráncům LA, kteří se snaží rychle rozehrát. Puk však dostali jen k červené čáře.
24:57
24:30
Druhá část přesilové hry se domácímu San Jose vůbec nedaří. Kings svého soupeře nepouštějí ani přes útočnou modrou čáru a zdá se, že v této přesilovce se domácí neprosadí.
23:39
Brent Burns se ze středního pásma krásně kolem obránců LA protáhl až do střelecké pozice, avšak zleva napálil jen dobře postaveného Quicka.
23:22
Pavelski dvakrát předvedl, že umí hrát s hokejkou ve vzduchu, ale při druhém kontaktu s pukem už měl hůl přeci jenom příliš vysoko. Hra vykázána do pásma Sharks.
22:57
Domácí z tlaku vytěžili aspoň přesilovou hru. Za nedovolené bránění je totiž vyloučen Trevor Lewis (LAK).
22:42
Žraloci jsou opět nastěhováni v útočném pásmu a Quick se musel okamžitě činit. Dobrou ránu v podání Wingelse zlikvidoval ramenem.
22:08
Hosté se do útočného pásma dostali až nyní a to opravdu jen na malou chvíli. Tierneyho lajna už totiž obrací hru na druhou stranu.
20:46
Do výtečné pozice si nyní z pozice obránce sjel Vlasic, avšak nakonec domácí bek svižnou ranou minul prostor Quickovy svatyně.
20:17
Úvodní pokus druhé třetiny obstaral Žralok Joe Thornton. Quick ale bez potíží zasahuje a přerušuje hru.
20:01
Další třetina začne přibližně v 5:39.
Úvodní třetina třetího konferenčního čtvrtfinále mezi San Jose a Los Angeles je za námi. Týmy jdou po dvaceti minutách do kabin za vyrovnaného stavu, když se již po třiceti vteřinách prosadil Joe Thornton a v čase 8:10 na jeho branku reagoval Anže Kopitar. Oba celky si kromě těchto gólů vytvořily ještě pár šancí, avšak Hertl mířil z dobré pozice mimo tři tyče a Kopitara v přesilovce zastavila tyč.
20:00
19:54
Hosté již kontrolují zbytek první části a hrají u svého brankáře. V této třetině už nic zajímavějšího neuvidíme.
19:37
Ve velmi dobré pozici se zničehonic zjevil Pavelski, který měl dost prostoru na pravém kruhu, ale svižnou ranou těsně přestřelil!
18:59
Žraloci se snažili napadat a na chvíli se také dostali ke kotouči. Nic více ale v útočném pásmu nedokázali.
18:11
Především díky dobře se pohybujícímu Doughtymu se Kings usazují v útočném pásmu. Na dosud poslední střelu Lewise ale nikdo z hostů zatím nenavázal.
16:53
Quick nyní vůbec nezvládl nahození, které chtěl rozehrát zpoza brány. Puk totiž hostující gólman jen zastavil a dojíždějící soupeři dokázali kotouč vyšťourat. Přihrávku před prázdnou bránu už ale Wingels do sítě nedorazil.
16:18
Kotouč se teď jen tak došoural do brankoviště Martina Jonese a ten raději přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
15:54
Protečované nahození letí za Quickovu svatyni, kde není nikdo z domácích, ale Králové záhy nepřesností vracejí puk na hůl domácího obránce Romana Poláka.
15:23
Tentokrát už to zakázané uvolnění nebylo a hostující obrana měla u vlastní brány až nečekané problémy. Nakonec však situaci ustála bez ztráty kytičky.
15:00
Přesně pět minut před koncem první třetiny se San Jose dopouští druhého icingu během několika málo vteřin. Na buly se tak u Jonese znovu staví dvojice Ward – Lewis.
14:37
Ofenzivní choutky Sharka byly na chvíli zažehnány a teď už se do pásma soupeře derou hosté. Do střelecké pozice se ale zatím nedostávají.
14:05
Drew Doughty krátce po skončení početní výhody vypálil od modré čáry a Jones si připisuje desátý úspěšný zákrok. Následuje komerční přestávka.
13:50
13:44
Touš znovu letí až ke bráně Jonathana Quicka. Tuhle přesilovou hru soupeře už Žraloci zvládnou bez úhony.
13:04
Po dalším buly, tentokrát konaném u Quicka, se sice LA dostalo rychle až k Jonesovi, ale puk je záhy vyhozen přes celé kluziště.
12:33
Snahu o rychlý útok ve vlastním oslabení v podání Sharks zastavil ofsajd. Vhazuje se ale samozřejmě ve středním pásmu a to je pro domácí dobrá zpráva.
12:26
A Jones se musel znovu činit! Tentokrát mu nejprve při střele Kopitara pomohla tyč a poté už domácí gólman dokázal zakročit!
12:09
Lucic skvěle zpoza brány našel volného Cartera, avšak ten z mezikruží trefil jen Jonese! Skvělý zákrok domácího brankáře!
11:50
Při snaze o vypíchnutí puku trefil Nick Spaling (SJS) nohy Roba Scuderiho a výsledkem jsou dvě trestné minuty za podražení.
11:36
Jeden z domácích se dopustil faulu ve středním pásmu a Quick tak spěchá na střídačku. Králové mají ponechanou výhodu a derou se do útoku.
10:48
Kings dostávají kotouč jen k červené čáře. Ve středním pásmu si totiž obránci Žraloků počínali výborně a rychle získávají puk na svou stranu.
10:22
Po nepřesném pokusu Logana Couturea byl Donskooi McNabbem strčen do brány a to se finskému forvardovi vůbec nelíbilo. Z krátké potyčky však nic většího nebylo.
09:54
Domácí by jistě velmi rádi rychle skórovali a vzali si vedení zpět, ale zatím se po gólu na 1:1 ne a ne dostat do útočného pásma.
08:10
Velmi rychle využitá přesilová hra Králů a je vyrovnáno! Martin Jones sice dokázal vyrazit Muzzinovu střelu, ale puk se dostal jen k Lucicovi, který na nic nečekal a přihrávkou do brankoviště našel hůl ANŽEHO KOPITARA, jenž z bezprostřední blízkosti bez problémů vyrovnává. Asistence: Milan Lucic, Jake Muzzin
07:50
Je tady první vyloučení na straně domácího týmu. Záhy po vhazování v útočném pásmu se Tommy Wingels (SJS) dopustil hákování.
07:37
Nejprve Tomáš Hertl a po něm Paul Martin měl na hokejce druhý gól utkání, ale oba si v koncovce nepočínali tak, jak by si jistě přáli. Hertl těsně minul a Martin napálil jen Quicka.
07:33
07:05
Thornton šikovně našel hůl Patricka Marleau, který se snažil rychle otočit, avšak na hranici brankoviště byl dokonale ubráněn.
06:36
Až nyní se domácí dostali ke střele, kterou měl na svědomí Brent Burns. I po nepřesném pokusu se usazují v útočném pásmu.
05:54
Úvod početní převahy domácích vychází lépe Králům, kteří vyvážejí puk až do útočného pásma. San Jose se tak musí vrátit k Jonesovi.
05:33
Žraloci se znovu usadili v útočném pásmu a výsledkem je vyloučení Braydena McNabba (LAK), který se před Quickem provinil hákováním.
04:51
Bleskurychlý Tommy Wingels vlétl zprava do útočného pásma, protáhl se kolem Muzzina, ale z úhlu hostujícího brankáře překvapit nedokázal.
04:38
Kings se dostali k pouhopouhému nahození puku od červené čáry a kotouč tak velmi rychle a úplně zadarmo získávají domácí, kteří mohou rozjet další ofenzivní akci.
03:57
Joel Ward i proti dvěma soupeřům udržel kotouč u mantinelu, ale poté si bohužel pro domácí neporozuměl s beky svého celku.
03:21
Thorntonova pětka se díky skvělému napadání Joea Pavelskiho dostala znovu ke kotouči a Quick musel rázem nadvakrát likvidovat nahození od modré čáry.
02:54
Jedno zakázané uvolnění v krátkém časovém úseku nyní bylo odpískáno na obou stranách. Jako poslední se ale provinili Králové a tak se hra vrací ke Quickovi.
02:22
Po buly u Jonese se puk dostal na Doughtyho a ten brankáře Žraloků prověřil slabším pokusem od modré čáry. Martin Jones v pohodě zasahuje.
01:43
Až do útočného pásma se pokusil projít Pearson, avšak hostující útočník byl již ve středním pásmu zpracován důrazným bekem domácího celku.
01:20
Po šokujícím úvodu se Kings zatím nemohou dostat do hry a nyní zahráli jen na zakázané uvolnění. Vhazuje se u Qickovy svatyně.
00:30
San Jose právě vstřelilo branku!
Tak tohle je naprosto fantastický vstup do utkání z pohledu domácího týmu! Milan Lucic zaváhal ve vlastním pásmu, Hertl u mantinelu posunul puk za bránu, kde se objevil JOE THORNTON. Zkušený Kanaďan si poté skvěle vybruslil mezi kruhy a střelou k tyči nedal Quickovi sebemenší šanci! Asistence: Tomáš Hertl
00:01
Před samotnou hymnou se ještě držela symbolická minuta ticha za nedávno zesnulého bývalého majitele Philadelphie Flyers, Eda Snidera, ale nyní už úvodnímu buly zápasu vůbec ni nebrání! Jde se na věc!
Zahajovací pětky obou celků již jsou přítomny na ledové ploše. Zbylí hráči jsou samozřejmě na střídačkách a může tak zaznít státní hymna Spojených států amerických.
Dnešní střetnutí začne zřejmě o něco později než bylo plánováno. To však není nic, na co by fanoušci NHL nebyli zvyklí. Zpoždění by se mělo pohybovat kolem deseti minut.
Dobré ráno! Vítám vás u on-line přenosu ze zápasu, ve kterém Žraloci ze San Jose přivítají Krály z LA! Domácí vedou v sérii 2:0 a Kings tak dnes potřebují zabrat. Zda se jim to povede nebo ne můžete sledovat již za pár minut. Přeji ničím nerušený hokejový zážitek.

San Jose Sharks: Jones (Reimer) – Braun, Vlasic, Burns, Martin, Polák, Dillon – Pavelski, Thornton, Hertl – Ward, Couture, Donskoi – Karlsson, Marleau, Nieto – Wingels, Tierney, Spaling

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, McNabb, Schenn, Muzzin, McBain, Scuderi – Gáborík, Kopitar, King – Toffoli, Carter, Lucic – Brown, Lecavalier, Pearson – Versteeg, Lewis, Clifford

Rozhodčí: Dan O’Halloran, Ian Walsh – Jay Sharrers, Scott Cherrey.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Roman Polák (SJS)
Tomáš Hertl (SJS)

Marián Gáborík (LAK)
PRVNÍ DVA ZÁPASY SÉRIE

Do úvodního střetnutí této čtvrtfinálové série vstoupili lépe hráči LA, kteří měli výhodu domácího prostředí a již ve třetí minutě šli do vedení. San Jose na sebe ale nenechalo dlouho čekat a Joe Pavelski již v 7. minutě vyrovnal. Ve velmi vyrovnané druhé třetině jsme viděli dvě branky na obou stranách, když ve vedení nejprve byli Žraloci, ale Králové vývoj dokázali otočit. Každopádně do třetí třetiny se vstupovalo za stavu 3:3 a poté opět zaúřadoval Joe Pavelski, jenž po pouhých 17 vteřinách třetí třetiny rozhodl. Nutno říci, že utkání bylo nesmírně ve všech ohledech nesmírně vyrovnané a vyhrál spíše šťastnější tým.

Do druhého zápasu šlo domácí Los Angeles určitě s tím, že musí vyhrát, avšak první polovina utkání nebyla vůbec dobrá. Již ve čtvrté minutě totiž skóroval opět Pavelski a stejný hráč připravil ve druhé třetině branku pro Logana Coutourea, jenž zvyšoval již na 2:0. Zabojovat se Králům podařilo až pět minut před koncem, kdy se v čase 54:59 trefil Lecavalier, ale to bylo také vše, na co se LA zmohlo. K ničemu tak domácím byla lehká střelecká převaha, neboť po dvou domácích utkáních prohrávají 0:2 na zápasy a dnes je pro ně situace naprosto alarmující.

Bodově v této sérii zatím válí především Joe Pavelski (SJS), který se trefil třikrát a na jednu branku přihrával. Tři kanadské body pak na svém kontě má Brent Burns (SJS) a po jedné brance i jedné asistenci ještě zaznamenala dvojice Logan Couture (SJS) – Jake Muzzin (LAK).
VZÁJEMNÉ ZÁPASY V ZÁKLADNÍ ČÁSTI

29.3.2016 San Jose – Los Angeles 5:2
25.1.2016 San Jose – Los Angeles 2:3 pp.
23.12.2015 Los Angeles – San Jose 3:5
23.1.2015 San Jose – Los Angeles 1:4
8.10.2015 Los Angeles – San Jose 1:5
LOS ANGELES KINGS

Jeden z nejúspěšnějších týmů posledních let si letos v základní části zajistil pátou příčku a to možná nebylo zrovna umístění, se kterým by Králové byli vyloženě spokojeni. Druhý nejlépe bránící celek Západní konference totiž určitě pomýšlel na umístění mezi triem nejlepších. V závěru základní části to nebylo vůbec ono a LA prohrálo tři z posledních pěti utkání. Vůbec ne ideální výsledky se pak přesunuly i do vyřazovací části, neboť ve dvou domácích zápasech této série Králové prohráli.