S konstatováním, že dnešní utkání v Honda Center v Anaheimu sledovalo 15 714 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou.

3. Cam Fowler (ANA) 0+1
Dnešní utkání je u konce a dva body si do tabulky připíše domácí Anaheim. Ten dnes slaví především díky povedené první třetině, kterou ovládl 3:1, a také díky pasivitě hostující ofenzívy. Senátoři se totiž hodně složitě dostávali do střeleckých pozic a jen občas se jednalo o opravdu zajímavější šanci. Sérii pěti venkovních utkání tedy Ottawa zakončuje druhou prohrou v řadě a ze sedmého místa Východní konference tak vzhůru rozhodně nepůjde.

Střely na bránu

Anaheim Ducks – 32 (13, 12, 7)
Ottawa Senators – 22 (7, 7, 8)
59:48
Hammond si připisuje ještě jeden zákrok. Nahození od modré čáry ale dobře viděl a kotouč tedy lapil bez sebemenšího problému.
59:17
Až nyní to nevypadalo vůbec špatně. Rychlé přečíslení ale zastavil Lindholm, který si skvěle lehl do finální přihrávky.
58:47
V posledních desítkách vteřin sice Senátoři mají navrch, ale zatím stále nepřichází nějaké nebezpečnější zakončení, které by vedlo k překonáno skvěle chytajícího Gibsona.
57:58
Teď již se však kotouč pohybuje pouze mezi modrými čarami. Utkání pomalu spěje ke svému konci.
57:23
Domácím se tentokrát nepodařilo vymanit z vlastního pásma a puk se zničehonic zjevil před Hoffmanem. Ten ale neměl dost času na zakončení a puk poslal jen do Gibsona.
56:54
Nyní se sice Kačeři pokusili o přechod do pásma Ottawy, ale Lindholmovi byl při útočném výletu odpískán ofsajd.
56:37
A znovu se situace opakuje. Anaheim již naprosto rezignoval na útočení a bezpečně puk dostává mezi modré čáry.
55:59
Domácí teď nevymýšleli nic moc složitého a jednoduchým obloučkem puk poslali do středního pásma.
55:23
Ani jeden z celků nyní ne a ne získat převahu. Změnit se to pokusil Brassard, ale jeho akce skončila záhy po přechodu do pásma soupeře.
53:46
Zdá se, že utkání už se dohrává jen z povinnosti. Domácí se nikam moc netlačí a v poklidu hrají především ve středním pásmu.
53:12
Anaheim hru rychle přenesl zpátky před Hammonda, avšak Vermette s důrazným tlakem do brankoviště neuspěl.
52:50
Na druhé straně se před Gibsona natlačil Ryan Dzingel, jenž zblízka trefil břevno!
52:37
Silfverberg se sice přihrávkou zpoza brány pokusil najít Keslera, ale ten byl dobře bráněn a nakonec vše pokazil nepřesně přihrávající Cogliano.
51:53
Přesto ale Hammond dvakrát musel dávat pozor. Nejprve si ale poradil se střelou z pravého kruhu a poté byl připraven, i když k němu puk jen tak doklouzal.
51:13
Domácí se hned po buly ujímají kotouče a bezpečně kombinují poblíž vlastního gólmana. Anaheim už opravdu nemá moc důvodů k rychlému přechodu do útoku.
50:54
Dzingelovo nahození dokázal srazit Kevin Bieksa a kotouč si to namířil vysoko nad bránu. Následuje komerční přestávka.
49:58
Hraje se v rohu poblíž Hammondovy brány. Nikdo se ale nyní nemůže dostat ke kotouči, který neposedně poskakuje kolem hokejek bojujících hokejistů.
49:23
Senátorům se po pátém zásahu Anaheimu vůbec nic nedaří. Nemůžeme však říci, že by to před Vatanenovou trefou bylo jiné.
47:59
Anaheim právě vstřelil branku!
Bleskově využitá přesilová hra Kačerů. Corey Perry před Hammondem dobře zastavil svižné nahození od modré čáry a Kesler puk posunul k SAMIMU VATANENOVI. Finský obránce Anaheimu kotouč posléze pohotově dorazil do brány. Asistence: Ryan Kesler, Corey Perry
47:36
Je tady další šance na navýšení vedení domácího celku. Dvěma trestnými minutami je totiž odměněn Chris Kelly (OTT), který se provinil vysokou holí.
47:25
Opět se Ottawa dvakrát nedokázala prodrat do útočného pásma. Navíc se bude vylučovat a přesilovou hru si zahraje Anaheim.
46:48
Hosté hru uklidňují za vlastní bránou. Oba celky mezitím dostřídávají kompletní pětice.
46:26
45:51
A opět pozorný Gibson. Tentokrát si brankář Kačerů poradil s tvrdou střelou Turrise, který své štěstí zkoušel opět z levého kruhu.
45:39
Výborná Phaneufova střela se zastavila až o rameno Johna Gibsona! Výborný zákrok domácího gólmana.
45:11
45:08
Senátoři se dvakrát pokusili dostat do kombinace, ale v ani jednom případě se to nepodařilo. Za chvíli však hosté načnou přesilovou hru.
44:26
Jenže ani přesilová hra domácích neměla dlouhého trvání. Za hákování je na trestnou lavici poslán Rickard Rakell (ANA).
44:15
44:01
Rickard Rakell byl tentokrát ve střelecké pozici, ale z vrcholu levého kruhu Hammondovu bránu těsně minul.
43:39
Hodně důrazně si to až před Hammonda namířil Rakell, nicméně tomu těsně před bránou utekl kotouč do rohu.
43:26
Trochu kostrbatý přechod do útočného pásma v podání Anaheimu snad ani nemohl skončit jinak než ofsajdem.
43:11
Přesilová hra Ottawy je u konce. Skvělou práci odvedl Silfverberg, jenž si to namířil dopředu a donutil Dericka Brassarda (OTT) k podražení.
42:29
Hosté se sice hned po buly udrželi v útočném pásmu, ale zpětná přihrávka od zadního mantinelu letěla pouze do středního pásma.
42:15
Znovu se bude vylučovat. Na lavici hanby usedá Ondřej Kaše (ANA), který u mantinelu sevřel puk rukavicí.
41:56
S návratem vyloučeného Perryho to zkusil Derick Brassard, nicméně jeho střela se otřela pouze o boční síť brány domácího gólmana.
41:16
Ve vlastním oslabení nyní naopak zahrozil Shaw, jenž šel s jedním spoluhráčem do přečíslení. Vše vyřešil střelou, ale Hammond byl připraven.
40:34
Kyle Turris se dostal ke střele z levého kruhu a trefil tyč Gibsonovy brány!
40:26
Po Phaneufově zavezení puku za bránu se kotouč dostal ke Stoneovi. Senátoři tak pomalu obsazují útočné pásmo.
40:01
Další třetina začne přibližně v 0:07.
Také druhá třetina zápasu je minulostí a i tentokrát jsou spokojenější domácí. Dlouho se sice Anaheimu nedařilo najít recept na pozorně chytajícího Hammonda, ale ve 31. minutě náhradního gólmana Ottawy přeci jenom překonal Nick Ritchie. Hosté se téměř nedostávali do šancí, a když už, připraven byl John Gibson.

Střely na bránu po 2. třetině

Anaheim Ducks – 25 (13, 12)
Ottawa Senators – 14 (7, 7)
40:00
39:56
Hosté vyhráli buly, ale Corey Perry (ANA) rychlý útok Stona zastavil seknutím do hokejky hostujícího útočníka. Na začátku třetí třetiny tak Ottawa bude mít přesilovou hru.
39:50
Oba týmy hrají v plném počtu.
39:36
Cogliano skvěle tečoval nahození aktivního Silfverberga. Naštěstí pro Hammond šel puk přesně do jeho lapačky.
39:06
Po dobrém bloku Silfverberga si to dopředu rychle namířil Kesler. Velmi nadějný prúnik domácího útočníka ale zastavila obrana Senátorů.
38:52
Sražené nahození Hoffmana vylétlo až do ochranné sítě. Vhazovat se bude po levici Johna Gibsona.
38:26
Zajímavé střelecké pozice na obou stranách. Ani jeden z gólmanů však nakonec nemusel zasahovat, neboť střelecké pokusy šly mimo.
37:54
Nyní už v útočném pásmu kombinovali domácí. Fowler nejprve trefil jen Hammonda a stejně dopadl i Theodore, jenž puk nahazoval z levé strany.
37:18
Začátek hry ve čtyřech na obou stranách sice více vyhovoval hostům, avšak Karlsson v rohu kluziště přeci jenom ztratil kotouč.
36:50
Bude se vylučovat. Ryan Getzlaf (ANA) se dostal do křížku s Dionem Phaneufem (OTT) a oba dostávají s odsedí dvě trestné minuty. Getzlaf za hrubost, Phaneuf za krosček.
36:50
36:19
Ceci u mantinelu nedokázal odpravit kotouč do bezpečí a Hammond musel rychle na led. Pohotové zakončení z levého kruhu ale neletělo do brány.
35:33
Senátorům se rychle podařilo přenést hru zpátky do útočného pásma. Pomalu na konto hostujícího celku přibývají zakončení, ale zatím si Gibson ví rady.
35:12
Zničehonic měl Gibson trochu více práce. Na pravé straně útočného pásma se zjevil rozjetý Erik Karlsson, avšak jeho ránu mezi tělo a ruku si domácí gólman pohlídal.
34:36
Silfverberg s Coglianem dobře pracovali u Hammondovy brány, ale Kesler naopak pouze upadl a skloněný odjíždí na střídačku.
33:43
Okamžitě po Keslerem vyhraném buly to zkusil Cogliano. Jeho zakončení ale letělo přesně doprostřed brány.
33:28
Senátorům se sice dvakrát podařil přechod do útočného pásma, ale Gibson mohl znovu zůstat relativně v klidu. Hra se totiž rychle vrátila mezi modré čáry.
32:43
Výborný zákrok domácího gólmana. Brassardovu střelu na rameno totiž Gibson nejprve pouze vyrazil, avšak poté si poradil i s dorážkou důrazného útočníka soupeře.
32:06
Anaheim se ale nyní dopustil dalšího icingu. Vhazovat se tedy bude opět před Gibsonem, jenž aspoň bude muset dávat pozor.
31:54
John Gibson je v této třetině stále pouze na dvou zákrocích. Senátoři jsou trestuhodně pasivní.
31:23
Cogliano dobře zabojoval po přechodu do útočného pásma, avšak Silfverberg už na něho nedokázal navázat a za bránou ztratil kotouč.
31:04
Senátoři se sice rychle nastěhovali do útočného pásma, ale solidním pohybem soupeře donutili pouze k zakázanému uvolnění.
30:29
Bleskový protiútok domácího celku přináší gó. Vermette si výborně počkal na ideální moment a poté skvělou přihrávkou oslovil NICKA RITCHIEHO. Ten ještě mohl doleva přihrávat Kašemu, ale místo toho to vzal na sebe a střelou z mezikruží se trefil přesně. Asistence: Antoine Vermette, Ondřej Kaše.
29:53
Karlsson měl u pravého kruhu napřaženo ke střele, ale nakonec chtěl zmást soupeře a přihrávkou hledal Brassarda. Puk skončil ve středním pásmu.
29:27
Opět se Anaheimu podařilo obsadit útočné pásmo, avšak tentokrát byly k vidění jen dvě nepřesné střely od mantinelu.
28:58
Hosté jsou v této části utkání téměř bezzubí. Více ze hry mají stoprocentně domácí, nicméně ti zatím naráží na pozorného Hammonda.
28:22
Jean-Gabriel Pageau podnikl rychlý výpad podél mantinelu, nicméně slabou střelou Gibsona nedonutil k nějakému velkému zákroku.
28:13
Nakonec se Silfverbergovi podařilo dostat puk do blízkosti Hammonda, avšak ten odolal hned dvěma důrazným dorážkám Andrewa Cogliana.
27:58
Druhá formace Anaheimu znovu svírá soupeře. Kesler si hledá prosto na brankovišti, ale stále se ne a ne dostat k zakončení.
27:01
Především Ritchiemu se to sice vůbec nelíbí, ale domácím je nyní odpískáno zakázané uvolnění. Hra se tedy stěhuje před Gibsona.
26:54
Rychlá kombinace domácích sice hostům nadělala trochu problémů, avšak Karlsson nakonec aktivním napadáním vytlačil puk do neutrální zóny.
26:27
Obrovská šance na druhé straně. Ryan Getzlaf kotouč šikovně nahodil na bránu, Hammond puk pouze vyrazil a div, že Perry nezvládl dorážku z bezprostřední blízkosti.
25:30
Na druhé straně to skvěle udělal Mark Stone, který obkroužil bránu a přihrával do stoprocentní šance. Kellyho zakončení do odkryté části brány však srazil Lindholm.
25:12
Keslerova formace teď skvěle kombinovala v útočném pásmu, ale ani jeden z domácích se nakonec nedostal až k ohrožení Hammondovy brány.
24:40
Tečovaná střela od modré čáry vylétla do tváře Chrise Widemana. Sudí okamžitě zastavili časomíru, ale naštěstí to nevypadá na nic vážného.
24:19
Do zajímavé pozice se hned po buly dostal Tom Pyatt. Ani jeho střela zápěstím však neprošla až k domácímu gólmanovi.
24:13
Přihrávka od zadního mantinelu si našla hokejku Diona Phaneufa, ale tomu trvalo zpracování příliš dlouho a následná střela byla sražena.
23:38
Nyní už hosté dostali kotouč do útočného pásma, ale Ryanova přihrávka podél modré čáry znamenala ztrátu. Hra se vrací do neutrální zóny.
23:17
Hodně naivní nahození ze středního pásma znamená zakázané uvolnění Ottawy. Kyle Turris opravdu neměl šanci dostat se k puku dříve než obránci.
23:10
Kesler ve středním pásmu rozjel zajímavou akci, nicméně Cogliano následně zbytečně kličkoval a zapříčinil ofsajd.
22:56
Přihrávka Erika Karlssona sice nebyla přesná, ale podobně dopadla i rozehrávka domácích. Zakázané uvolnění hru dostává před Gibsona.
22:32
Hammond tentokrát čelil velkému tlaku do brankoviště. Atak dvou protihráčů však za pomoci spoluhráčů ustál a hra je přerušena.
22:14
Zničehonic se ale Kaše zjevil mezi kruhy a bekhendem prověřil nového gólmana v bráně Senátorů. Hammond si připisuje důležitý zákrok pravým betonem.
21:51
Anaheim se stále snaží o obsazení útočného pásma. Na ledě je aktivní Ondřej Kaše, jenž se statečně pere za bránou.
21:23
Nyní sice kotouč našel Perry, avšak jeho přihrávka z rohu kluziště šla po protějším mantinelu až do středního pásma.
21:01
V úvodu druhé části je souhra domácích hokejistů plná nepřesností. Zatím se Kačeři ne a ne dostat před Hammonda.
20:28
John Gibson si připsal první úspěšný zákrok v druhé třetině. Nikdo teď moc nevěděl, kam se poděl kotouč, ale nakonec se zjevil v ochranné síti.
20:01
Hosté jdou do druhé třetiny se změnou v brankovišti. Mike Condon má pro dnešek zřejmě odpracováno, neboť na ledě se objevuje Andrew Hammond.
20:01
Úvodní dvacetiminutovka je u konce a spokojenější jsou zatím domácí. Ti měli skvělý vstup do zápasu a již ve třetí minutě se radovali po trefě Josepha Cramarossy. Hosté sice v přesilové hře odpověděli zásluhou Ryana Dzingela, avšak také Anaheim své početní výhody dokázal využít. Nejprve domácím vrátil vedení Corey Perry a v samotném závěru s trochou štěstí skóroval i Antoine Vermette. Po první třetině tak domácí drží zdánlivě pohodové vedení.

Střely na bránu po 1. třetině

Anaheim Ducks – 13
Ottawa Senators – 7
20:00
19:58
Hosté by jistě rádi stihli ještě jedno zakončení, ale zatím se vůbec nedostávají do střelecké pozice. V této třetině už zřejmě nic moc zajímavého neuvidíme.
19:37
Hodně aktivní je dnes Cam Fowler, který si to z pozice obránce podél mantinelu namířil do útočného pásma. Střelou z levé strany ale trefil jen Condonovu lapačku.
19:13
Druhá využitá přesilová hra domácího celku. Kombinace sice nevypadala moc hezky, ale po Rakellově přihrávce puk Condonovi prošel pod nohou a toho dokázal využít ANTOINE VERMETTE. Ten rychlé nahození otřel o Ceciho záda a poté puk dopadl do brány. Asistence: Rickard Rakell, Jakob Silfverberg
18:34
Podruhé za sebou teď vyhození kotouče přes všechny čáry obstaral dobře pracující Karlsson. Na led jdou čerstvé formace.
18:08
Po souboji u mantinelu se hostům přeci jenom podařilo vyhodit kotouč do středního pásma. Domácí hru ale velmi rychle vracejí před Condona.
17:48
Kašeho aktivita ale domácím nakonec přináší ovoce. Ryan Dzingel (OTT) se totiž na české mladíkovi dopustil sekání a podruhé je za tento přestupek potrestán vyloučením.
17:43
Ritchie znovu těžil po dobré práci Kašeho, avšak přihrávkou z rohu kluziště nedokázal najít nikoho ze spoluhráčů.
17:22
Nyní ale pro změnu chybovali hosté. Vše končí zakázaným uvolněním, po kterém bude následovat buly před Condonem.
16:57
Hostům ani domácím se teď nepovedl přechod do útoku. Kotouč se po nepřesnosti v podání Kačerů vrací ke Condonovi.
16:16
Jako další se něco zajímavého pokusil vymyslet Perry. Ani jeho akce ale neznamenala zakončení a naopak musel záhy zasahovat Gibson. Toho z úhlu prověřil Karlsson.
15:36
Ondřej Kaše u mantinelu v útočném pásmu chvíli kombinoval s Ritchiem, ale nakonec se puk přeci jenom dostal až za modrou čáru.
15:09
Po komerční přestávce se znovu pokračuje ve hře. Dlouhého trvání to ale nemělo, neboť rozehrávka hostujícího celku skončila zakázaným uvolněním.
15:02
Až teď je hra znovu přerušena po zákroku hostujícího gólmana. Čas na další komerční přestávku.
14:27
Dvě jedovaté střely nyní letěly na Condona. Perry ani Antoine Vermette však netrefili zařízení. Přesto domácí zůstanou u kotouče.
13:52
Ani jeden z celků se teď ne a ne usadit v útočném pásmu. Hraje se především v neutrální zóně a trochu navrch mají domácí.
13:08
Bobby Ryan nevymýšlel zbytečné kombinace a z vrcholu pravého kruhu tvrdě vypálil. K ohrožení Gibsona by ale musel trefit prostor brány.
12:53
Nepřesná rozehrávka domácích šla od mantinelu až za brankovou čáru, nicméně icing se nepíská. Kotouč ale samozřejmě získávají hosté.
12:05
I domácí hokejisté využívají přesilovou hru. Cam Fowler to po předchozím neúspěchu zkusil ještě dvakrát a právě poslední střela se zastavila o jednoho z hráčů. Na to rychle zareagoval COREY PERRY, jenž se před brankovištěm otočil a zasunul puk za brankovou čáru. Asistence: Cam Fowler, Ryan Getzlaf
11:39
Cam Fowler to zkusil z levé strany, nicméně razantní střelou od modré čáry trefil jen Phaneufovu hokejku.
11:09
Rozehrávka Phaneufa šla po mantinelu mezi diváky. Vylučovat se ale nebude, neboť puk se jednoznačně svezl po plexisklu.
10:58
Bleskově se nyní díky vyhranému buly dopředu vydal Zack Smith. Jeho svižné zakončení mělo letět do horního rohu, avšak nakonec vylétlo příliš vysoko.
10:52
Tvrdou střelou to záhy po vhazování zkusil Ryan Getzlaf. Condon byl připraven, ale zdá se, že se mu něco porouchalo na masce. Proto hostující brankář dostává svou bílou tréninkovou masku.
10:43
Při zakončení ale Bieksu sekl Ryan Dzingel (OTT) a ten si tedy samozřejmě odsedí dvě trestné minuty.
10:43
Zničehonic se domácí hokejisté dostali do rychlého brejku. Kaše bleskově dohnal volný kotouč, předložil ho Bieksovi, ale ten trefil jen Condonovu lapačku.
10:14
Dopředu se pro změnu vydali hosté. Jejich souhra ale vyústila v ofsajd, po kterém byla ohlášena komerční přestávka.
09:56
Hra se několikrát rychle přesunula od brány ku bráně a nakonec z toho byla dobrá šance Coreyho Perryho. Jeho zakončení z bezprostřední blízkosti však Condon zastavil!
09:03
A krátkou sérii ottawských zakončení uťal Mike Hoffman, který napřáhl k tvrdé střele. Puk ale letěl přesně do Gibsonovy náruče.
08:59
Dvě nepříjemné zakončení likvidoval John Gibson. Nejprve to zprava zkoušel Pageau a poté ještě od modré čáry aktivní Brassard. S oběma pokusy si domácí brankář poradil.
08:28
Kačeři se okamžitě po inkasování branky nastěhovali do útočného pásma. Teď už ale s kotoučem hrají hosté, kteří rozjíždějí rychlejší útok.
07:53
Ottawa právě vstřelila branku!
Přeci jenom se hostů podařilo využít dosud velmi nevýraznou přesilovou hru. Naprosto fantastickou přihrávku z rohu kluziště totiž vymyslel Ryan, jenž našel hůl zcela osamoceného RYANA DZINGELA. Ottawský mladík bez problémů zakončil za přesunujícího se Gibsona. Asistence: Bobby Ryan, Derick Brassard
07:44
Hodně tvrdou ranou z levé strany teď Gibsona počastoval Derick Brassard. Z hole hostujícího útočníka ale kotouč zamířil přesně do lapačky.
07:16
Ani další přechod do útočného pásma nevypadal nadějně. Nakonec sice Ottawa před Gibsonem chvíli kombinovala, ale nyní už musela likvidovat rychlý protiútok.
06:39
Samotný úvod přesilové hy zatím hostům nevychází. Kotouč šel hned po buly přes všechny čáry a teď se dokonce zjevil až na střídačce Senátorů.
06:22
Tom Pyatt šel hodně razantně za kotoučem a nakonec si vynutil faul. Dvě trestné minuty za hákování dostává Shea Theodore (ANA).
06:03
Ani Fowlerova střela od modré sice neletěla mezi tři tyče, avšak Mike Condon si raději sáhl pro kotouč a přerušil hru. Je tady první komerční přestávka.
05:56
Nepřesná střela Vatanena se odrazila od zadního mantinelu, nicméně Anaheim i přesto zůstává v útočném pásmu. Condon se musí mít znovu na pozoru.
05:24
Ani další pokus o dobytí pásma Anaheimu končí neúspěchem. Na pravé straně tentokrát narazil Neil, jenž čelil dvěma protihráčům.
04:56
Stále se hostům nedaří obsadit útočné pásmo. Defenzíva Anaheimu je zatím velmi pozorná a jen zřídka soupeře pouští přes modrou čáru.
04:28
Silfverberg skvěle zapracoval za Condonem, získal puk pro Keslera a ten kotouč rychle předal na modrou čáru. Lindholmova střela už ale byla sražena.
03:56
Turris se sice podél mantinelu prodral do útočného pásma, ale Bobby Ryan byl za bránou důrazně odstaven od kotouče a dopředu míří opět domácí.
03:33
Až nyní si první zákrok připisuje i John Gibson, který čelil slabému nahození z levé strany. Kotouč byl vyražen do ochranné sítě a proto se vhazuje právě před domácím gólmanem.
02:58
A domácí celek jde po zásluze do vedení. Kačeři se znovu vrátili do útočného pásma, Manson kotouč dobře nahodil od modré čáry a Condonem vyražený pokus se odrazil přesně před JOSEPHA CRAMAROSSU. Útočník Anaheimu zareagoval okamžitě a v pohodě puk posunul do odkryté části brány. Asistence: Josh Manson, Shea Theodore
02:33
Nepřesné nahození ze středního pásma se od mantinelu odrazilo přesně ke Gibsonovi. Domácí gólman svým spoluhráčům následně pomohl rychlém posunutím kotouče.
01:56
Opět jsou ale domácí nastěhováni před Condonem. Senátoři se ještě nedostali před Gibsona, který tak zůstává úplně v klidu.
01:13
Getzlaf vymyslel chytrou zadovku zpoza brány. Kotouč však prošel zpátky až k modré čáře a Kačeři musí rozjet další útok.
00:47
Jedovatá přihrávka z levé strany proletěla před brankovým prostorem, ale nikdo z domácích kotouč nezasáhl. Za bránou se puku ujímají Senátoři.
00:26
Domácí hokejisté mají aktivní vstup do zápasu a okamžitě soupeře drží před Condonem. Senátoři se zatím nedostávají z vlastního pásma.
00:01

Anaheim Ducks: Gibson (Bernier) – Fowler, Vatanen, H. Lindholm, Manson, Bieksa, Theodore – Rakell, Getzlaf (C), Perry (A) – Cogliano, Kesler (A), Silfverberg – N. Ritchie, Vermette, O. Kaše – Cramarossa, Noesen, L. Shaw.

Ottawa Senators: Condon (Hammond) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Englund, Ch. Wideman – Hoffman, Brassard, Mark Stone – Dzingel, Turris, B. Ryan – Z. Smith, Pageau, Pyatt – Varone, Kelly, Neil (A).

Rozhodčí: Justin St. Pierre, TJ Luxmore – Vaughan Rody, Bryan Pancich.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Ondřej Kaše

Ottawa Senators

Na soupisce týmu není ani jeden český čí slovenský hokejista.

OTTAWA SENATORS

Ani Senátoři si nevedou špatně a dokonce mají o jeden bod více než jejich dnešní soupeř, ale v nesmírně vyrovnané tabulce Východní konference se nachází na sedmém místě. Ottawa byla v minulosti laděna především ofenzivně, avšak letos více spoléhá na obranu, která dosud inkasovala jen 73 branek a patří mezi spolehlivější. Proti Anaheimu ale Ottawa prohrála dvě poslední vzájemná utkání.

ANAHEIM DUCKS

Domácí celek si zatím vede velmi dobře a po 28 odehraných zápasech je na pěkném pátém místě Západní konference. Aktuálně Kačeři vyhráli dvě utkání v řadě a v domácích zápasech prohráli po řádné hrací době jen čtyři střetnutí. Se 74 vstřelenými góly sice Anaheim nepatří mezi úplnou ofenzivní elitu, avšak plně to domácí kompenzují precizní obranou. Ta je totiž pátou nejlepší v konferenci.

10.12.2016 Anaheim – San Jose 3:2
8.12.2016 Anaheim – Carolina 6:5 sn.
5.12.2016 Calgary – Anaheim 8:3
4.12.2016 Edmonton – Anaheim 3:2 pp.