Philadelphia Flyers: 21

1. třetina:

Los Angeles Kings: 10

Philadelphia Flyers: 4.
Je konec! Philadelphia vstupuje vítězně do nového ročníku, výraznou měrou k tomu přispěl svým skvělým výkonem Michal Neuvirth v brance! Králové naopak musí čelit druhé porážce a stále tak čekají na první vítězství.
Hosté rozhodli o svém vítězství excelentním výkonem ve druhé třetině a byť pak domácí v závěru druhé třetiny snížili, poté i na začátku té třetí přidali druhý gól, na víc se již nezmohli, Letci si zápas velmi dobrým taktickým výkonem pohlídali a zaslouženě vítězí.
59:00
Posledních šedesát sekund a je tu vyloučení na obou stranách, za Kings dostává dvě minuty Muzzin za nedovolené bránění, za hosty pak putuje na trestnou Dale Weise za hákování.
59:00
58:53
Oddechový čas pro domácí.
58:53
Sean Couturier zaútočil na hattrick, prázdnou branku LA však netrefil, místo toho se tak píská icing Philadelphie.
58:40
Kings v útočném pásmu, ale je to souboj u mantinelu.
58:15
A ten okamžik přišel právě nyní, Jeff Zatkoff opouští branku, domácí to zkouší v šesti.
57:24
Blíží se okamžik, kdy Zatkoff zamíří na střídačku a domácí to zkusí v šesti.
57:21
Iva Povorov zablokoval střelu Aleca Martineze, ale hosté se musí i nadále bránit.
56:05
Jakub Voráček vyhazuje alespoň do středního pásma.
55:48
Setoguchi bojuje o puk v útočném pásmu, Letci se nyní zaměřují hlavně na pozornou defenzivu.
55:15
Začala již poslední pětiminutovka, dělovka Jeffa Cartera zblokována nad plexisklo.
54:48
A Letci vyváží puk ze třetiny a na chvíli odlehčují vlastní přetížené defenzivě.
54:38
Doughty ani Muzzin nyní nevyzráli na Neuvirtha.
53:34
Přečíslení tři na dva nevyřešili nyní hosté ideálně, puk se svezl za branku Zatkoffa, domácí mohou rozehrát.
52:53
51:56
Z levé strany pálí Devin Setoguchi, ale puk zamířil vedle branky.
51:32
Pierre-Édouard Bellemare se obětavě vrhl do střely Doughtyho, puk míří ze třetiny Flyers.
51:15
Jeff Carter netrefuje z levé strany branku Neuvirtha, domácí zůstávají v útočném pásmu.
50:53
Andrew MacDonald dostává dvouminutový trest za držení Kopitara v osobním souboji, domácí mají přesilovou hru.
50:45
Králové v útočném pásmu, Kopitar pálí z pravé strany, Neuvirt vyráží.
50:00
Posledních deset minut řádné hrací doby, domácí stále prohrávají, byť je to již pouze o dva góly.
48:57
A Jeff Zatkoff si připisuje výborný zákrok, z levé strany se dostal do zakončení Michael Raffl.
48:44
Letci ve vlastní třetině, Mark Streit rozehrává.
47:08
47:04
Shayne Gostisbehere spíše nahazuje puk od modré, ale zablokoval ho bránící Alec Martinez.
46:25
Až teprve nyní se hosté na chvíli dostali do útočného pásma, Zatkoff ale nemusel zasahovat.
45:43
Průnik Toffoliho po pravém křídle, Neuvirth chytá a za jeho brankou se strhla potyčka.
45:15
Bleskově se prosazují hosté, ale gól nebyl uznán, Wayne Simmonds totiž bránil brankáři Zatkoffovi v zákroku.
45:08
Jordan Nolan teprve třetím hráčem, který je dnes vyloučen, hosté si zahrají přesilovou hru.
44:51
Matt Greene ztrácí puk ve vlastní třetině, domácí se nyní nemohou vymanit.
43:35
Hosté se dostali do útočného pásma, ale pouze na chvíli, nyní již hrají opět domácí.
43:01
Los Angeles právě vstřelilo branku!
A domácí svou aktivitu v úvodu třetí části vyjádřili i gólově! BRAYDEN MCNABB vypálil od modré, z levé strany a puk se odrazil od bránícího Streita do branky. Asistence: Alec Martinez a Dwight King.
42:10
Ale v úvodu třetí třetiny zatím aktivnější domácí.
41:45
Souboj za brankou Neuvirtha, opět jsou úspěšnější hosté, kteří dostávají puk ze třetiny.
41:10
Nahozený puk do útočné třetiny, Králové se ale k němu nedostávají.
40:01
Další třetina začne přibližně v 6:52.

2. třetina:

Philadelphia Flyers: 21.
Skončila gólově vydatná druhá třetina, kterou jasně ovládli hokejisté Philadelphie. Ti totiž nasázeli domácímu týmu hned čtyři branky, a to v rozmezí patnácti minut. Králové byli pod velkou dekou, ale nakonec by přece jenom trochu naděje mohl přinést gól Doughtyho, v samém závěru třetiny, kterým domácí snížili na 1:4.
40:00
39:32
Matt Read dostal puk do útočného pásma, které ale hosté neudrželi.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:52
Domácí se přece jenom prosazují, po vyhraném vhazování Anže Kopitara pálí od modré DREW DOUGHTY, který překonává Neuvirtha v brance Flyers. Asistence: Anže Kopitar.
38:32
Zatkoff má puk ve své lapačce a raději přerušuje hru.
38:03
Philadelphia právě vstřelila branku!
To už je hodně nepříjemné, střelu Ivana Provorova, od modré, dokázal Zatkoff vyrazit, ale poté Trevor Lewis nechal zakončit MARKA STREITA, který z ostrého úhlu, z levé strany, dokázal skórovat. Asistence: Ivan Provorov a Nick Cousins.
36:39
Do brejku se nyní dostal Travis Konecny, ale jeho střelu mezi betony dokázal Jeff Zatkoff vyrazit. Neprosadil se ani z dorážky Jakub Voráček.
36:16
Philadelphie již přestřílela svého soupeře – aktuálně mají Letci na svém kontě 20 střel, Králové 18.
35:44
Před dojíždějícím Readem musí zasahovat Jeff Zatkoff, hra přerušena.
35:09
Letců je nyní doslova plný led, hosté jsou lepší, domácí se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.
33:53
Travis Konecny se neprodral do středního pásma, domácí dobře napadají rozehrávku.
32:46
Zakázané uvolnění Králů, kterým druhá třetina zatím vůbec nevychází.
32:04
Travis Konecny to udělal výtečně, v pozici, odkud mohl již zakončovat, ještě přihrál na pravou stranu, Zatkoff se položil na led a SEAN COUTURIER toho dokonale využil ke skórování. Asistence: Travis Konecny a Jakub Voráček.
31:27
Fantastický zákrok Neuvirtha, který vyrazil puk po střele Aleca Martineze, ten pálil z pravé strany, to byla vyložená šance!
30:48
Jordan Nolan bojuje o puk v rohu třetiny Flyers, jeho spoluhráči posléze udrželi pásmo.
30:00
Jsme přesně v polovině utkání, hosté vedou o dva góly, což je pro domácí hodně nepříjemné.
28:54
Jakub Voráček se vymotal z rohu před Jeffa Zatkoffa, kterého se pokusil překonat, ale byl vyveden z rovnováhy, domácí gólman má puk pod svou lapačkou.
28:20
Anže Kopitar zaváží puk do útočného pásma, přichází i střela z levé strany, Neuvirth sráží za branku.
27:45
Shayne Gostisbehere dokázal zablokovat střelu Trevora Lewise, dobrý obranný zákrok.
27:02
Jeff Zatkoff máchl lapačkou a chytá střelu Shayna Gostisbehereho.
26:35
Králové se sice dostanou do útočného pásma, ale tam se jim nyní nedaří předvést nějakou kloudnou akci.
25:50
Nyní již hosté v útočném pásmu, souboj v levém rohu.
25:15
Králové nyní v útočném pásmu, střelu Tylera Toffoliho, z pravé strany, lapil zatím bezchybný Michal Neuvirth.
24:43
Studená sprcha pro LA! SEAN COUTURIER se dostal před Zatkoffa, kterého překonáván povedenou kličkou do bekhendu. Asistence: Travis Konecny a Shayne Gostisbehere.
24:15
Domácí rozehrávají z vlastní třetiny, což se jim ale moc nedaří.
23:55
Vůbec první útočná akce Philadelphie ve druhé třetině končí gólem, z mezikruží dokázal překonat Zatkoffa BOYD GORDON. Asistence: Nick Cousins a Brandon Manning.
22:55
Před Neuvirthem se nyní povaloval puk po střele Shoreho.
22:01
Hosté v plném počtu, v posledních sekundách přesilové hry si dobrou střelu připisuje Alex Martinez, kterého Michal Neuvirth vychytal.
21:52
Tak až v samém závěru se Kings dostávají do útočného pásma.
21:05
Domácím se zatím vůbec nedaří při přesilové hře, hosté vyhazují jeden puk za druhým.
20:01
Wayne Simmonds dostal dvouminutový trest za sekání, přesilová hra Kings.
20:01
Další třetina začne přibližně v 5:52.

1. třetina:

První třetina končí nerozhodným výsledkem, což je ale důsledek hokeje, který sledujeme – hra postrádá tempo, nasazení, jako by se hrála teprve příprava na nový ligový ročník... v úvodu zápasu byl lepší domácí tým, který však na Neuvirtha v brance Philadelphie nevyzrál. Hosté se do hry dostali až v závěru první části, ale také oni ztroskotali na dobře chytajícím Zatkoffovi.
20:00
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:25
Vhazování před Neuvirthem, puk skončil nad plexisklem.
17:52
17:44
Posledních deset sekund z přesilové hry Philadelphie, defenziva Kings odpaluje puk ze třetiny.
17:10
Philadelphia v útočném pásmu, to již neplatí, Mark Streit ztrácí puk.
16:28
Jeff Zatkoff chytá střelu Nicka Cousinse, výtečný zákrok domácího gólmana.
15:52
Andy Andreoff nedovoleně atakuje u mantinelu Travise Konecneho a dostává dvouminutový trest, přesilová hra Philadelphie.
15:27
Ivan Provorov nedokázal odehrát puk z vlastní třetiny, to se povedlo až jeho spoluhráčům.
14:29
A vzápětí další střela hostů, z pravé strany vyzkoušel pozornost Zatkoffa Boyd Gordon, neuspěl.
13:51
Ale je tu gólová šance hostů, Shayne Gostisbehere napřáhl v mezikruží, puk ale netrefil ideálně, Zatkoff nemusel zasahovat.
13:22
Philadelphia zatím marně dobývá útočné pásmo, Kings v defenzivě výteční.
12:10
Domácí opět v útočném pásmu, Purcell ale ztratil puk na modré.
11:02
Sedmá střela Los Angeles, hosté ještě nevystřelili na Zatkoffa, Voráček v ofsajdu, hra přerušena.
10:42
Tentokrát již Neuvirth musel zasahovat, z pravé strany pálil Tyler Toffoli.
10:15
Anže Kopitar se snažil dostat ke střele, ale nepovedlo se.
09:18
Rychlý brejk domácích, Jordan Nolan přihrává z pravé strany Cliffordovi, ale je to přihrávka na paty...
08:57
Králové v útočném pásmu, ale v pravém rohu ztrácí puk, hosté dostávají puk ze třetiny.
07:33
Vhazování ve střední třetině, domácí vybojovali puk.
06:55
Stále platí, že Jeff Zatkoff ještě nemusel zasahovat, Philadelphia těžko přechází do útočného pásma.
06:05
Drew Doughty s pukem za vlastní brankou, rozehrávka Kings.
05:06
Icing Philadelphie, hra se tak vrací před Neuvirtha.
04:41
Zatím pouze tři střely v úvodu zápasu, pokaždé stříleli domácí, hosté ještě neohrozili branku Kings.
03:44
Trevor Lewis nahazuje puk do útočné třetiny, odražený puk od zadního mantinelu ukryl Neuvirth ve své lapačce.
02:38
Elitní formace Kings v útočném pásmu, Dwight King se dostal s pukem před branku Flyers a zakončil, skvělý zákrok Neuvirtha!
01:48
Michal Neuvirth musel řešit situaci u své branky a přerušil hru.
01:05
Travis Konecny netrefuje z pravé strany branku Kings, hosté získávají alespoň útočné pásmo.
00:27
Vhazování po pravici Zatkoffa, domácí získávají puk.
00:20
Philadelphia v první útočné akci.
00:01
Před začátkem utkání ještě velká hokejová sláva, kdy se na ledě Staples Center představují legendy Kings, mimo jiné Marcel Dionne, Rob Blake, Luc Robitaille a chybět nemůže ani největší z největších, Wayne Gretzky!

Los Angeles Kings: Zatkoff (Budaj) – Doughty, Muzzin, Martinez, McNabb, M. Greene, Forbort – Toffoli, Kopitar, King – Lewis, J. Carter, Purcell – Nolan, Shore, Clifford – Setoguchi, D. Brown, Andreoff.

Philadelphia Flyers: Neuvirth (S. Mason) – Gostisbehere, MacDonald, Streit, Provorov, N. Schultz, Manning – Simmonds, Giroux, Raffl – Voráček, Couturier, Konecny – Weise, Bellemare, Cousins – Read, Gordon, VandeVelde..

Jakub VORÁČEK (PHI)

Michal NEUVIRTH (PHI) .
Předpokládané sestavy:

Los Angeles Kings: Zatkoff (Quick) – Doughty, Muzzin, Martinez, McNabb, M. Greene, Forbort – Toffoli, Kopitar, King – Lewis, J. Carter, Purcell – Nolan, Shore, Clifford – Setoguchi, Dowd, Andreoff.

Philadelphia Flyers
Na rozdíl od svého dnešního soupeře, Philadelphia v novém ročníku NHL nesehrála ještě ani jeden zápas. Soudit tak můžeme pouze podle výsledků v přípravě, které však byly jako na houpačce. Nakonec Philadelphia z osmi zápasů přesně polovinu prohrála a zbylou polovinu vyhrála.
Los Angeles Kings
Králové zahájili přípravu na nový ročník NHL velmi slušně, ve třech zápasech nasázeli soupeřům třináct (!) gólů! Sestavy týmů se však v přípravě měnily a v jejím závěru prohráli Králové oba poslední zápasy – doma s Dallasem 3:6 a poté doma i s Coloradem (1:2 po prodloužení).
Do nového ročníku pak LA vstoupilo také porážkou, ve vypjatém souboji na ledě San Jose prohrálo těsně 1:2, byť již ve 2. minutě vedlo 1:0.
Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání základní části NHL, v němž LOS ANGELES KINGS přivítá na svém ledě PHILADELPHII FLYERS.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:40.