S konstatováním, že dnešním utkání ve Scottrade Center v St. Louis sledovalo 18 922 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou.

3. Kevin Shattenkirk (STL) 1+1
Dnešní utkání je tedy u konce a dva body si do tabulky Východní konference připíší hosté z Ottawy. Ti se jako první dostali do vedení, avšak domácím se do konce první třetiny podařilo vyrovnat. I v druhé části měla navrch Ottawa, nicméně krátce po přestávce se v úvodu třetí třetiny prosadil Alexander Steen. Radost z vyrovnání však domácím zůstala jen minutu, protože chybu v rozehrávce Blues v čase 42:35 potrestal Mark Stone. Následně měli více ze hry domácí, avšak v 54. minutě se o vítěznou branku Ottawy postaral Mike Hoffman. V závěru se ještě Mark Stone trefil do prázdné brány a Patrik Berglund už tak 48 sekund před koncem pouze korigoval skóre do pro domácí přijatelnější podoby.

Střely na bránu po 3. třetině

St. Louis Blues – 23 (9, 6, 8)
Ottawa Senators – 24 (8, 9, 7)
59:59
Domácí kotouč dvakrát neodkázali prostrčit až před Condona. V závěru se ještě bude vhazovat u brány Ottawy, avšak hosté už to zvládnou.
59:25
Hoffman těsně minul prázdnou bránu. Po odpískání zakázaného uvolnění si hosté vybírají oddechový čas.
59:12
St. Louis právě vstřelilo branku!
Domácí ale ještě vykřesávají kapičku naděje. Jednu z posledních akcí St. Louis zakončil Edmundson, avšak jeho střela z levé strany byla skvěle tečována PATRIKEM BERGLUNDEM. Condon na tuto změnu směru nemohl reagovat. Asistence: Joel Edmundson, David Perron
58:47
Ottawa právě vstřelila branku!
Tak a je hotovo. Senátoři vyhráli souboj u zadního mantinelu, Brassard puk posunul k MARKU STONEOVI a ten už měl zdánlivě jednoduchou práci. Hostující útočník puk dovezl až k útočné modré čáře a skóroval do prázdné brány. Asistence: Derick Brassard, Zack Smith
58:27
Hostující Stone puk bez problémů vyhazuje do neutrální zóny. Domácím se čas výrazně krátí.
57:58
Carter Hutton se sice na chvíli musel vrátit do brány, ale nyní už je znovu na střídačce a Blues bojují v rohu útočného pásma.
57:42
St. Louis se vrací do útočného pásma. Kombinace je ale velmi neuspořádaná a takto se domácím určitě nepodaří snížit, případně dokonce vyrovnat.
57:15
Tom Pyatt mohl zakončovat do prázdné brány, ale jeho pokus od červené čáry zablokoval Vladimir Tarasenko.
56:59
Ottawa se dopustila zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude před Condonem, ale domácí si ještě berou oddechový čas a Carter Hutton už zůstane na střídačce.
56:26
K dalšímu zakončení se pro změnu dostal aktivní Mike Hoffman. Tentokrát si to ale kotouč namířil pouze do Huttona.
55:59
Nyní už sice Blues obsadili útočné pásmo, avšak na Condona nešla ani jedna střela a za bránou už hraje Phaneuf.
55:18
Znovu se hostům podařilo vyhodit puk do středního pásma a pečlivou obranou hlídají neutrální zónu. St. Louis se potřebuje dostat do tlaku.
54:47
Minulostí už je i poslední komerční přestávka zápasu, ale domácí se musí vrátit až ke svému brankáři. Senátoři se zatím v pohodě brání.
53:53
Po dlouhé době se vinou icingu vhazovalo u Huttona a hosté možná definitivně potvrzují vítězství. Od modré čáry šel puk do rohu kluziště a poté rychle na hůl MIKEA HOFFMANA. Ten měl mezi kruhy dost prostoru a navíc vypálil naprosto fantasticky. Asistence: Jean-Gabriel Pageau, Tom Pyatt
53:15
Blues mohli potrestat chybnou rozehrávku soupeře. Schwartz zakončoval z mezikruží, avšak Methot obětavě padl do střely a jedovaté zakončení dokázal srazit.
53:03
Další ofenzivní snaha St. Louis znamená pouze ofsajd.
52:39
Až teď se Ottawa odhodlala k přesunu do útočného pásma. Osamocený Bobby Ryan však za bránou proti třem hráčů Blues nemohl uspět.
51:47
Kevin Shattenkirk to vzal na sebe, avšak střelou z pravého kruhu trefil jen dobře postaveného Condona. Vhazuje se však právě u hostujícího gólmana.
51:19
Ottawa se v posledních minutách především brání, ale zatím si ofenzíva St. Louis příliš neví rady. Hosté puk v pohodě vracejí do středního pásma.
50:34
Po vytočení se zpoza brány zakončoval Paul Stastny. Bekhendový pokus domácího útočníka ale zamířil pouze vedle Condonovy brány.
50:10
Nyní se ale ke střele z pravého kruhu prodral Perron. Domácí forvard ale netrefil odkrytou část brány přesunujícího se Condona a kotouč zůstal na boční síti.
49:48
Díky předchovímu zakázanému uvolnění Ottawy se domácí už několik desítek vteřin drží před Condonem. Zatím je to bez zajímavější šance.
49:19
Domácí dobře napadali kombinaci soupeře a nakonec vytěžili zisk kotouče. Z následné akce přišla střela od modré čáry, avšak za byla znovu zablokována.
48:57
Hra se nyní rychle přesouvá ze strany na stranu, ale ani jeden z celků si nevytváří trvalejší tlak. Další útok Sens teď zastavuje ofsajd.
47:58
Nyní už ale hosté dostali puk do pásma soupeře a dvěma střelami počastovali domácího brankáře. Ani jeden pokus však Huttonovi nepřidělal velké potíže.
47:14
Senátoři se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění. St. Louis bude pokračovat v ofenzívě.
46:55
Za domácí to opět zkusil velmi aktivní Shattenkirk. Rána obránce Blues si ale nenašla cestu do prostoru brány.
46:25
Carter Hutton si po vhazování před svou bránou poradil i s Phaneufovým pokusem. Domácí hru přesouvají do středního pásma.
46:14
Fabbriho nepřesnou zadovku od mantinelu vystihl Dzingel. Ten byl sice ubráněn, ale poté se kotouč přeci jenom dostal až do brankoviště. Hutton v pohodě zasáhl.
45:47
Slabé nahození letící od modré čáry si bez problémů pohlídal Carter Hutton. Vhazovat se tak bude po jeho levé ruce.
45:17
Po zakázaném uvolnění Ottawy a následném vyhraném buly ze strany domácích střílel Alex Pietrangelo. Tentokrát však obránce Blues netrefil bránu.
44:56
A teď už je kotouč u červené čáry. Oba celky mezitím střídají, avšak v útoku bude pokračovat domácí tým.
44:26
Do útočného pásma se pro změnu prodírají hokejisté St. Louis. Zatím je to však bez jakéhokoliv zakončení.
43:48
Tvrdou střelou z levé strany nyní Huttona prověřil Mike Hoffman. Kotouč se po zákroku brankáře odrazil vysoko nahoru, avšak s tím už si obrana St. Louis poradila.
42:35
Teď už však hosté opět vedou. Pokažená rozehrávka domácího celku skončila přesně na holi MARKA STONEA, který nevymýšlel nic světoborného a rychlou střelou vypálil přesně pod břevno Huttonovy brány. Těžce vypracované vyrovnání domácích je tak fuč. Bez asistence.
42:26
Hosté se pokusili přispěchat s odpovědí. Po krátké kombinaci u Huttona ale nakonec přicházejí o kotouč.
41:35
Na led se vrátila vyloučená dvojice Steen-Brassard a domácí využívají přesilovou hru. Byl to právě ALEXANDER STEEN, který si přímo z trestné lavice sjel k pravému kruhu a skvělou Shattenkirkovu přihrávku od mantinelu proměnil v gólovou střelu. Asistence: Kevin Shattenkirk, Alex Pietrangelo
41:12
Tečované nahození se zastavilo před Condonem. Hosté puk následně okamžitě vyhodili přes celou ledovou plochu.
40:43
Parayko podél mantinelu prošel až k útočné modré čáře, kde byl podražen Jeanem-Gabrielem Pageauem (OTT). Domácí budou hrát přesilovou hru čtyř proti třem.
40:35
Oba celky se prezentovaly nepřesností při založení útoku. Dopředu se ale nyní může vydat Colton Parayko.
40:01
Další třetina začne přibližně v 4:02.
Také druhá třetina je minulostí, avšak tentokrát už je skóre nakloněno na stranu hostů. Na další branku jsme si sice museli počkat až do 34. minuty, kdy se trefil Mike Hoffman, ale následně neuběhlo ani 90 vteřin a Ottawa vedla o dvě branky. V čase 34:51 se totiž prosadil i Bobby Ryan. Zdálo se, že St. Louis do konce nedokáže přijít s odpovědí, ale nakonec se v závěru zaradoval Kevin Shattenkirk, jenž Condona překonal střelou od modré čáry. Před třetí části tedy vede Ottawa, ale náskok je minimální a domácí tak zůstávají ve hře o vítězství.

Střely na bránu po 2. třetině

St. Louis Blues – 15 (9, 6)
Ottawa Senators – 17(8, 9)
40:00
39:42
Ještě jednu střelu si v závěru připsal Erik Karlsson, nicméně jeho zakončení trefilo pouze dobře postaveného Shattenkirka.
39:28
Alexander Steen (STL) se dostal do křížku s Derickem Brassardem (OTT) a oba z toho vycházejí s dvouminutovým vyloučením za sekání.
39:28
39:14
V samotném závěru třetiny přichází důležitý kontaktní gól domácích! Vladimir Tarasenko se dostal k volnému puku u mantinelu a okamžitě oslovil KEVINA SHATTENKIRKA. Obránce Blues natáhl ke střele, která ve vzduchu trochu zaplachtila a skončila za zády překvapeného Condona. Asistence: Vladimir Tarasenko, Dmitrij Jaškin
38:49
Další akce St. Louis vyústila v postavení mimo hru. Mezitím se výrazně přiblížila poslední minuta druhé třetiny.
38:37
S blížícím se koncem třetiny mají více ze hry domácí, nicméně jejich ofenzíva je pravidelně odrážena pozornou obranou Senátorů.
37:30
Až nyní se ruský střelec prezentoval nadějnou střelou, kterou Condon zlikvidoval levým ramenem. Velmi dobrá šance domácího celku!
37:18
Vladimiru Tarasenkovi se dnes příliš nedaří. Znovu se domácí kanonýr pokusil prodrat do útočného pásma, ale opět jeho akce neskončila úspěchem.
36:44
Tečované nahození Tarasenka si to namířilo vysoko do ochranné sítě. Po komerční přestávce se bude vhazovat nalevo od Condonovy brány.
36:28
Domácí se snaží o návrat do útočného pásma. Defenzíva Sens ale vypadá velmi pevně a nepouští soupeře do šancí.
35:55
Do hry se zapojil Mike Condon, který zvolil rozehrávku o mantinelu. Kotouč se dostal jen k obránci St. Louis, avšak ten následným nahozením neuspěl.
34:51
Tak to jsou pro St. Louis těžké minuty. Dzingelova přihrávka do brankoviště uvízla mezi tyčí a betonem, ale BOBBY RYAN následně využil delší prodlevy před hvizdem sudího a protlačil puk za brankovou čáru. Domácím se to sice příliš nelíbí, ale gól samozřejmě musí platit. Asistence: Ryan Dzingel, Kyle Turris
34:20
Zakázané uvolnění hostujícího celku. Hra se po delší době vrátí před Condona.
33:26
Hosté využívají přesilovou hru a berou si zpět jednogólové vedení. Kombinace na modré čáře dospěla k Turrisově střele, jež sice byla sražená, ale odrazila se přesně k MIKEU HOFFMANOVI. Hostující forvard byl sám na pravém kruhu a v pohodě zakončil do odkryté části brány. Přesunující se Hutton byl bez šance. Asistence: Kyle Turris, Dion Phaneuf
32:58
Tvrdá střela Erika Karlssona byla zablokována a puk jde následně přes všechny čáry.
32:26
Kyle Turris byl při zakončení seknut Paulem Stastnym (STL). Druhá přesilová hra pro Sens.
32:26
Defenzíva domácího celku se dostala pod tlak a z toho plynula chyba při rozehrávce. Ani jeden z trojice Turris-Dzingel-Ryan však kotouč nedostal přes Huttonův bekhend.
31:37
Dobrá kombinace mezi Stonem a Smithem nakonec přinesla dobrou šanci Ottawy. Druhý zmíněný totiž dostal puk před Huttona, avšak bekhendem zblízka přestřelil.
30:50
Další komerční přestávka je za námi, ale vinou zakázaného uvolnění Sens je hra znovu přerušena.
30:16
Tom Pyatt se sice ke kotouči u zadního mantinelu dostal jako první, ale odpískána byla přihrávka rukou. Ottawa tak nemůže rozjet kombinaci v blízkosti Huttonovy brány.
29:57
Tentokrát musel Hutton likvidovat nepříjemně tečované nahození od modré čáry. Poradil si a před Brassardem puk raději schoval pod lapačkou.
28:54
Aktivní přístup hostů nakonec slavil úspěch v podobě zisku kotouče. Do nadějného zakončení se poté dostal Kyle Turris, avšak Hutton se stačil přesunout.
28:26
A znovu jde kotouč pouze za domácího brankáře, kde budou hrát právě Blues. Ottawa se však pokouší o napadání rozehrávky domácího celku.
27:41
Na obou stranách jsme zaregistrovali nepovedený přechod do útočného pásma. Po dobré pasáži domácích je teď k vidění více nepřesností.
27:19
Až nyní se hostům podařilo vyvézt puk z vlastního pásma. Moc daleko se ale Ottawa nedostala.
26:27
Nahození Edmundsona bylo tečováno dobře postaveným Jorim Lehteräm, avšak Condon nemusel vytáhnou nikterak těžký zákrok.
26:17
Znovu se domácím podařilo zavřít soupeře před bránou Mikea Condona. Bohužel pro fanoušky Blues však akce skončila ofsajdem.
25:48
Zakázané uvolnění Senátorů. Vhazování hru vrátí před Mikea Condona.
25:31
Na druhé straně zahrozil Bobby Ryan, jenž rychle vypálil z levého kruhu. Carter Hutton byl přesně tam, kde měl být!
24:54
St. Louis znovu předvedlo slibnou pasáž. Nakonec se ale ke střele dostal jen Colton Parayko, který minul zařízení.
24:25
Svižnou střelou po rychlé akci to zkusil Alexander Steen, avšak zakončení švédského útočníka se otřelo pouze o bok konstrukce Condonovy brány.
23:54
Mike Condon už byl překonán, ale jeden z domácích puk zleva nedokázal dorazit do odkryté brány za zády hostujícího brankáře.
23:28
V útočném pásmu se pro změnu několik desítek vteřin drží domácí hokejisté. Hosté se teď vůbec nemohou vymanit z tlaku.
22:54
Mike Hoffman předvedl rychlý výpad, přes dva obránce dokázal zakončit z mezikruží, ale Carter Hutton vytáhl pěkný zákrok!
22:47
Do hry se musel zapojit Hutton, jehož rozehrávka nebyla nejpřesnější, ale nakonec vyústila pouze v přihrávku rukou hostujícího hráče.
22:31
Ve slibné pozici se zjevil Brodziak, ke kterému se puk dostal zpoza brány. Následné zakončení však defenzíva Sens dokázala zastavit.
22:13
Tvrdou střelou od modré čáry se nyní prezentoval Bortuzzo. Lehce tečované zakončení domácího obránce však neletělo do prostoru brány.
21:45
Domácí puk sice poměrně rychle přenesli do pásma Ottawy, avšak tam nic moc zajímavého nevymysleli a znovu musejí zpět k Huttonovi.
21:19
Parayko trochu nešikovně tečoval Ryanův bekhendem a domácí gólman měl znenadání hodně práce. Vše končí zakázaným uvolněním Blues.
20:56
Dvě nepřesné přihrávky hostujících hokejistů končí shodně na čepelích domácích beků. Ti čekají až jim dostřídají útočníci.
20:17
Pageau sice nahození protečoval do pásma St. Louis, ale jako první se k zakončení mohli dostat domácí. Jejich akce ale byla zastavena u mantinelu.
20:01
Další třetina začne přibližně v 3:05.
Pohledná první třetina zápasu je minulostí a týmy jdou do kabin za vyrovnaného stavu. Lepší vstup do zápasu měli hosté, kteří se zásluhou Jeana-Gabriela Pageaua dostali do vedení, avšak ještě do konce desáté minuty bylo vyrovnáno. Pár vteřin po konci přesilové hry se totiž tečí střely od modré čáry prosadil Paul Stastny. Následně bylo k vidění ještě několik šancí na obou stranách, ale gólmani si zbytek třetiny pohlídali.

Střely na bránu po 1. třetině

St. Louis Blues – 9
Ottawa Senators – 8
20:00
19:57
Kotouč se drží ve středním pásmu. Zdá se, že v této třetině už se nedočkáme další branky.
19:25
Hraje se poslední minuta první třetiny. Před Condona se znovu tlačil Stastny, jenž byl připraven na tečování Bouwmeesterovy střely. Tentokrát s tím ale hostující brankář počítal.
18:23
Karlssonovo nahození se sice dostalo k Huttonovi, ale ten nemusel předvést nějaký velký zákrok. Po buly v pásmu Blues navíc hosté znovu minuli.
17:59
17:51
Patrik Berglund zachytil přihrávku mezi dvěma soupeři a vyhodil puk ke Condonovi. Toto oslabení už St. Louis ustojí.
17:27
Hosté se zatím ne a ne vrátit zpátky do útočného pásma. Přesilová hra mezitím pomalu spěje ke svému konci.
16:39
Neurovnaná kombinace Ottawy nakonec přinesla obrovskou šanci. Stone vytáhl parádní přihrávku z rohu kluziště, kterou oslovil zcela volného Hoffmana. Ten pálil z první, avšak Huttonovu bránu trefit nedokázal.
16:03
Zdálo se, že Phaneuf vyhození Blues dokázal zastavit ještě na modré čáře, ale nakonec je pískán ofsajd Senátorů.
15:59
Domácí se dostali k puku a na trestnou lavici tak pomalu míří Jay Bouwmeester (STL). Přestupkem domácího obránce bylo sekání.
15:53
Mark Stone se i přes tři bránící protihráče prodral k bekhendovému zakončení. Minul, ale vykoledoval si faul a Ottawa si zahraje přesilovou hru.
14:56
St. Louis je v posledních minutách trochu aktivnější a častěji se dostává do nadějných střeleckých příležitostí. Většinou však zakončení nedoletí až ke Condonovi.
14:23
Slibné nahození mířící před Huttona teď mohl tečovat osamocený Bobby Ryan. Hostujícímu útočníkovi ale chybělo několik centimetrů
13:48
Tarasenko se velmi šikovně vymotal z rohu kluziště, avšak ještě před zakončením u hosté odebrali kotouč. St. Louis ale pokračuje v útoku.
13:23
Ofenzíva Senators zastavena ofsajdem. Na led se dostávají čerstvé pětice, jež budou bojovat na buly ve středním pásmu.
13:02
Shattenkirk se prezentoval zajímavou nabídkou na teč, nicméně Stastny prudký kotouč tentokrát netrefil. Puk se vrací do středního pásma.
12:31
Na druhé straně se připomněl Robby Fabbri, kterého obrana Ottawy nehlídala zrovna důrazně. Domácí útočník se zprava natlačil ke Condonovi, ale toho už forhendem nepřekonal.
12:18
Tentokrát to byl Mike Hoffman, který zakončoval okamžitě po vyhraném buly. Minul, ale následně dostal ještě jednu šanci. V druhém případě už trefil dobře postaveného Huttona.
12:03
Domácí hokejisté se nedostali do pásma soupeře. Nakonec celá snaha končí zakázaným uvolněním.
10:59
Druhá komerční přestávka je minulostí a hned po ní se do šance dostal Kyle Turris. K tomu se od mantinelu odrazil volně klouzající kotouč, nicméně svižnou střelu Hutton dokázal vyškrábnout lapačkou.
10:48
Ve skvělé pozici před bránou se ocitl Zack Smith, jenž však na Huttona zblízka nevyzrál. Následně to ještě zkusil Brassard, ale i proti němu byl úspěšnější domácí brankář.
09:34
A máme vyrovnáno! Z pravého kruhu šel puk na hůl Bouwmeestera, který nezvolil nejtvrdší střelu, ale spíše kotouč nabízel na teč. To skvěle pochopil Cecim bráněný PAUL STASTNY, jenž puk lehkým dotekem usměrnil přesně k tyči. Asistence: Jay Bouwmeester, Alexander Steen
09:30
09:23
Po nepřesnosti ze strany Ottawy se kotouč zjevil mimo ledovou plochu. Vhazování se v závěru přesilové hry přesune před Condona.
08:53
Podruhé v krátkém časovém úseku se Ottawa dokázala osvobodit vyhozením puku přes všechny čáry. Druhá polovina přesilová hry Blues zatím není ideální.
08:15
Pěkně to nyní vymyslel Tarasenko, který na hranici brankoviště hledal dobře postaveného spoluhráče. Ten však kotouč před odkrytou částí brány vůbec netrefil.
07:38
Zack Smith puk hned v úvodu oslabení Ottawy vyvezl až do pásma St. Louis. Slabou střelou zleva ale snad ani nemohl uspět.
07:30
Perron se před bránou soupeře prodíral k dorážce, avšak při této snaze byl faulován. Dvě trestné minuty za hákování si odsedí Kyle Turris (OTT).
06:59
Až nyní jsme se dočkali zajímavé nabídky od modré čáry, kterou před Condonem dokázal tečovat Alexander Steen. Ke smůle domácích šel kotouč vedle brány.
06:28
Hra se rychle přesunula ze strany na stranu. Jakupov však nedokázal zakončit a naprosto stejně skončil dopadl jeden z hostů.
05:53
Nakonec se k puku v pásmu soupeře dostali domácí. Nic víc než dobře ubráněnou přihrávku před Condona ale svěřenci Kena Hitchcocka nevymysleli.
05:17
Sice se hosté prezentovali nepřesnou rozehrávkou, ale díky aktivnímu napadání se znovu dostávají zpět ke kotouči. Hrát ale budou až ve vlastním pásmu.
04:58
Ani ofenzíva St. Louis si nepočínala o moc lépe. Mark Stone puk dokázal vyvézt zpátky mezi modré čáry a oba celky následně střídají.
04:10
Po zakázaném uvolnění St. Louis se Ottawa usazuje v útočném pásmu. Díky vyhranému buly tvrdě vypálil Borowiecki, avšak jeho projektil šel mimo tři tyče.
03:03
Jenže z pokračující akce se hosté dostávají do vedení. Pyattem nahozený puk z rohu kluziště se zastavil u tyče Huttonovy brány a JEAN-GABRIEL PAGEAU kotouč pohotově dorazil za lehce zmateného gólmana. Nikdo chvíli nevěděl, co se stalo, ale nakonec se hráči Ottawy přeci jenom radují. Asistence: Tom Pyatt, Erik Karlsson
02:59
Hosté dobře vstoupili do rozehrávky soupeře. Z rohu kluziště puk prošel před Pyatta, který však napoprvé nezakončil a druhým pokusem Huttonovi nepřidělal moc práce.
02:20
Ryan Reaves (STL) s Chrisem Neilem (OTT) nám úvod zápasu zpestřili bitkou. Domácí hokejista měl navrch, a ač na ledě skončil jako první, můžeme ho brát za vítěze šarvátky. Oba kohouti dostávají pětiminutový trest.
02:20
02:08
Rozehrávka Senátorů se ocitla na střídačce. Vhazovat se bude před Mikem Condonem.
01:29
Po rychlém útoku Blues se puk zpoza brány zjevil před Lehteräm, který okamžitě dorážel, ale zblízka Condona nedokázal překonat.
01:16
Jenže záhy poté se icingu dopustili i domácí. Hra se stěhuje před Cartera Huttona.
01:06
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
00:58
První ofenzíva Blues byla v pohodě odvrácena na modré čáře. Hosté ale kotouč vrátili jen za Huttona, kde budou hrát opět domácí.
00:17
Dion Phaneuf si jakožto obránce sjel před brankáře St. Louis, avšak jeho usměrnění Hoffmanovy přihrávky si nenašlo cestu do prostoru brány.
00:01

St. Louis Blues: C. Hutton (Allen) – Pietrangelo (C), Parayko, Bouwmeester, Shattenkirk (A), Edmundson, Bortuzzo – Schwartz, Stastny (A), Steen – Jakupov, Lehterä, Tarasenko – Fabbri, Berglund, Perron – Jaškin, Brodziak, Reaves.

Ottawa Senators: Condon (Driedger) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Borowiecki, Ch. Wideman – Z. Smith, Brassard, Mark Stone – Dzingel, Turris, B. Ryan – Hoffman, Pageau, Pyatt – Kelly, Lazar, Neil (A).

Rozhodčí: Jake Brenk, Dan O'Halloran – Brandon Gawryletz, Jonny Murray.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Dmitrij Jaškin

Ottawa Senators

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.

OTTAWA SENATORS

Po velmi dobré vstupu do sezóny se Ottawa vrátila k nevyrovnaným výsledkům a nyní už se dokonce propadla na 10. místo Východní konference. Ve vyrovnané tabulce ale Senátoři na šestý Boston ztrácí pouhé tři body a oproti Medvědům mají odehráno o šest zápasů méně. Defenzíva Sens je sice na Východě třetí nejlepší, ale velké trápení pro změnu zažívá útok, který dosud nastřílel jen 105 branek.

ST. LOUIS BLUES

Domácí hokejisté patří do širšího okruhu největších favoritů a aktuálně se nacházejí na šestém místě Západní konference. Na domácí půdě hrají Blues opravdu výborně a nebodovali jen v pěti z 25 domácích zápasů, ale na druhou stranu se jim vůbec nedaří na ledech soupeřů. V tomto ohledu je totiž St. Louis třetím nejhorším týmem konference. I letos sice domácí patří k nejofenzivnějším celkům, avšak počtem obdržených gólů (129) patři k tomu horšímu.

16.1.2017 Anaheim – St. Louis 1:2 pp.
15.1.2017 San Jose – St. Louis 0:4
13.1.2017 Los Angeles – St. Louis 5:1
11.1.2017 St. Louis – Boston 3:5
8.1.2017 St. Louis – Dallas 4:3