Australian Open je prvním tenisovým grandslamem roku. Letošní 107. ročník turnaje se koná v australském Melbourne od 14. ledna do 27. ledna 2019. Na tvrdém povrchu se představí tenisté jak v mužských i ženských singlech, tak v klasických i smíšených čtyřhrách, nechybí ani turnaj juniorů a handicapovaných.

Australian Open se koná v australském Melbourne, kde je oproti České republice značný časový posun - je tam o deset hodin více, první zápasy tak začínají už ve 2 hodiny ráno českého času. V Austrálii také panují tradičně hodně vysoké teploty, které mohou činit tenistům a tenistkám dokonce zdravotní problémy.

Los Australian Open 2019 »

Z českých tenistů se představí na Australian Open 2019 po zranění se vracející Tomáš Berdych a Jiří Veselý. Mezi ženami pak k širšímu okruhu favoritek patří Karolína Plíšková a Petra Kvitová, dále nastoupí Barbora Strýcová, Kateřina Siniaková, Kristýna Plíšková a Markéta Vondroušová.

Mezi muži obhajuje titul Roger Federer, jako světová jednička do turnaje vstupuje Novak Djokovič. Ve stejné polovině pavouka jako Tomáš Berdych je i druhý nasazený Rafael Nadal.

Karolína Plíšková může v případném čtvrtfinále narazit na světovou jedničku Simonu Halepovou nebo na sedminásobnou vítězku Australian Open Serenu Williamsovou. Titul obhajuje Caroline Wozniacká z Dánska.

Články odjinud


Články odjinud