SESTŘIH: Plzeň - Jablonec 1:1. Zajímavé drama, šance na obou stranách

6
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Jablonce ve 27. kole první ligy remizovali v Plzni 1:1 a po středečním vítězství 1:0 nad Spartou obrali o body dalšího favorita. Severočeši v nejvyšší soutěži neprohráli posedmé za sebou a v neúplné tabulce jim patří druhé místo, o které však mohou v neděli přijít. Pátá Viktoria protáhla sérii bez porážky na osm kol. Domácí poslal do vedení v závěru prvního poločasu Adriel Ba Loua, v 70. minutě vyrovnal Ivan Schranz. Oba týmy v závěru trefily břevno.

Plzeň zahrozila už v první minutě, kdy Beauguelova tečovaná střela skončila na horní síti. Na druhé straně po rohu hlavičkoval Doležal, ale gólman Staněk míč výborně vyrazil. Schranz pak pohotovým pokusem těsně minul domácí branku a Falta zase trefil jen připraveného jabloneckého gólmana Hanuše.

Ve 41. minutě se domácí po rychlé akci prosadili. Kaša vybojoval míč, Šulc ho posunul na Ba Louu a ten ranou z první obstřelil Hanuše. Křídelník z Pobřeží poloviny navázal na středeční trefu proti Zlínu a zaznamenal pátý ligový gól v sezoně.

SESTŘIH: Plzeň - Jablonec 1:1. Dělba bodů, v závěru oba týmy zastavila břevna

Druhý poločas se rozjížděl pomaleji než první, Jablonečtí si ale po hodině hry vytvořili velký tlak. Pilařovu střelu tečoval o kousek vedle Doležal, kterého poté vychytal Staněk. Plzeňský brankář si poradil i s dorážejícím Schranzem a Jovovičovu střelu s problémy vyrazil na roh.

V 70. minutě hosté přece jen vyrovnali. Schranz v pokutovém území obešel Brabce i Limberského a trefil se přesně k tyči. Pro slovenského útočníka to byl jubilejní desátý gól v ligovém ročníku.

Severočeši podzimní domácí ligový duel s Viktorií otočili z 0:2 na 3:2 a blízko dalšímu obratu byl v 81. minutě Považanec, jenž napálil břevno. Těsně před koncem mohl rozhodnout plzeňský Kalvach, ale Hanuš jeho ránu vytáhnul na břevno. Viktoria doma v lize Jablonec neporazila po předchozích šesti vítězstvích za sebou.

Domácí: 41. Ba Loua

Hosté: 70. Schranz

Domácí: Staněk – Limberský (79. J. Kopic), Brabec (C), Kaša, M. Havel – P. Šulc, Kalvach, Káčer (79. Hořava) – Falta, Beauguel (74. Ondrášek), Ba Loua (63. Mihálik).

Hosté: Hanuš – Krob, Zelený, V. Kubista, Štěpánek – Jovović, Hübschman (C) (82. R. Hrubý), Považanec, Pilař (77. Pleštil) – Schranz (90. Podaný), Doležal.

Plzeň - Jablonec: Břevno! Považancova bomba placírkou otřásla bránou

Plzeň - Jablonec: Staněk skvěle zasáhl proti Doležalovi, pak vychytal i Schranze
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Plzeň - Jablonec: Parádní Schranzova dělovka z úhlu zapadla za Staňka, 1:1!

Plzeň - Jablonec: Mihálikův pas na volného Faltu vypíchl Kubista!

Plzeň - Jablonec: Doležal tečoval Pilařovu ránu těsně vedle tyče!

Plzeň - Jablonec: “Takhle mi lítaj zuby, ty s..či!” bylo slyšet od kouče Rady. Na sudího?

Plzeň - Jablonec: Nádherný Ba Louův obstřel otevírá skóre! 1:0 pro Viktorii

Plzeň - Jablonec: Krásný ťukes Viktorie zakončil Falta ranou doprostřed

Plzeň - Jablonec: Famózní Kašův průnik, Kubistovy hrubky trestuhodně nevyužil Beauguel

Plzeň - Jablonec: Schranz efektní patičkou střílel těsně vedle!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905