Pro dnešek je to z Bundesligy všechno. Děkujeme Vám za pozornost a u dalších zápasů prvního kola se s Vámi těšíme na shledanou.
Ohlasy trenérů:
Pep Guardiola (trenér Bayernu): "Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Proti Gladbachu jsou to vždy velice obtížné zápasy. Na začátku druhé půle jsme neměli vůbec žádnou kontrolu nad míčem. S prvním vítězstvím jsme spokojeni, ale musíme vyhrávat i dále, abychom si zvedli sebevědomí."

Lucien Favre (trenér Gladbachu): "První zápas na hřišti soupeře, v Mnichově – jsem spokojen s výkonem. Byl to zajímavý zápas s mnoha šancemi na obou stranách. Za stavu 3:1 jsme hráli až na příliš velké riziko do útoku. Cením si toho, že jsme hráli odvážně. Hráli jsme dobře, ale stále existuje mnoho věcí, které musíme ještě zlepšit. "

Fauly: 11 – 10
Je dobojováno a máme za sebou první zápas nového ročníku Bundesligy, ve kterém o zajímavé akce nebyla nouze. Mönchengladbach se na hřišti úřadujícího mistra prezentoval velmi dobrým výkonem, i když už po čtvrthodině hry prohrával o dvě branky. Ještě do poločasu však Borussii vrátil do zápasu vlastní gól Danteho.

Ve druhém poločase se hosté rozhodli vrhnout do útoku a nebylo daleko k vyrovnání. Nakonec ve druhém poločase došlo na zajímavé situace kolem 69. minuty. Nejprve sudí Welz na podnět asistenta odpískal penaltu za ruku Domíngueze. K míči se postavil Müller, ale ter Stegen vytáhl skvělý zásah. Jenže sudí hned poté nenechal být další hru rukou znovu od Domíngueze, tentokráte už kopal Alaba a proměnil.

Bayern vstup do sezóny zvládl, ale určitě si pochvalu zaslouží i hosté, kteří klidně mohli dnes v Mnichově sahat po bodech.
90+2
Odkop od branky Bayernu.
90+2
Velmi zajímavý protiútok Borussie, který nakonec de Jong zakončit nedokázal.
90+1
Dost tvrdě si v souboji počínal Mario Mandžukić a možná mohl klidně vyfasovat druhou žlutou kartu.
90
Uvidíme ještě dvě minuty nad rámec druhé půle jak ukázal čtvrtý sudí Daniel Siebert.
90
Poslední minuta začala a Bayern má míč ve svém držení.
89
Alaba si dobře nabíhal pro míč, ale podle pomezního sudího Foltyna byl v ofsajdu.
88
Rohový kop pro Bayern.
88
Bayern se ještě jednou pouští do útoku...
87
Dominguez a Robben se dostali spolu do souboje a mnoho nescházelo k další penaltě. To by byla mega smůla pro hostujícího stopera, vyrobit tři penalty za jeden poločas.
85
A poslední změna i na druhé straně. Debutujícího Kramera nahrazuje Luuk de Jong.
85
Domácí přichází se třetí změnou. Toni Kroos je nahrazen na poslední minuty Javim Martinezem.
85
Ribéry se snažil přejít přes Jantschkeho, neúspěšně.
84
Bayern má míč pod téměř plnou kontrolou. Domácí už dnes výhru jen těžko pustí.
83
Mario Mandžukić se dost ostře pustil do Stranzla a dostává žlutou kartu.
82
Nyní vidíme kombinace po zemi téměř na jeden dotek od obou týmů.
81
Gladbach nedokázal po rohu vymyslet nic.
80
Danta bojoval o míč u rohového praporku a nakonec uvidíme roh pro Mönchengladbach.
79
Younes se ocitl po lehkém faulu na zemi, provinilcem je nováček v domácím dresu Jan Kirchhoff.
78
Mönchengladbach je nyní u míče, ale musí svou hru začít z vlastní poloviny.
77
Neúspěšný exekutor pokutového kopu Thomas Müller odchází a na závěr utkání ho nahrazuje Rafinha.
77
Dnes poprvé je pískán ofsajd Bayernu a v něm byl Arjen Robben.
76
Obrana Bayernu pozorná a míč odkopává mimo.
75
A Mönchengladbach bude mít rohový kop.
75
Gladbach nyní dostává Bayern pod mírný tlak.
74
Nováček na hřišti v hostujícím dresu Younes se dostal k míči a dokázal si pohrát hned se dvěma hráči.
73
Bayern poprvé střídá. Ze hry jde dnešní oslavenec Bastian Schweinsteiger, toho nahrazuje nováček v dresu Bayernu Jan Kirchhoff.
72
Bayern po gólu drží balón, tentokráte na středu hřiště.
71
Je to potvrzené, dnešní utkání sleduje 71 137 diváků, je tedy znovu v Allianz Aréně vyprodáno.
70
Hosté střídají hned dvojnásobně. Ze hry jdou poměrně aktivní Herrmann a Arango, na jejich místa přichází Hrgota a Younes.
70
69
Bayern právě vstřelil branku!
Druhý pokus Bayernu vychází. K míči se tentokráte postavil DAVID ALABA, který s naprostým přehledem proměňuje.
68
Alváro Domínguez během dvou minut podruhé zahrál rukou! Sudí nyní sahá pro žlutou kartou.
68
Dominguez znovu zahrál rukou a je tu znovu penalta! Neuvěřitelné!
67
Fantastický ter Stegen vyráží míč!
67
Kope Thomas Müller.
67
Alváro Dominguez zahrál v pokutovém území rukou! Penalta pro Bayern!
65
Mönchengladbach nyní zastavuje odmávaný ofsajd. Druhý v utkání.
65
Ribéry ve druhém poločase poměrně těžko prochází do pokutového území.
64
Na levé straně opět velice zajímavá souhra téměř na jeden dotek v podání Bayernu.
63
Míč po rohovém kopu s klidem sebral ter Stegen.
62
Ribéry předvádí své fotbalové kvality a i když kolem něj byli tři hráči, tak dokázal vybojovat rohový kop.
61
Raffael získal po rohovém kopu míč a může jít do protiútoku.
60
Rohový kop pro domácí hráče.
60
Nyní je to otevřená partie a jeden útok střídá druhý.
60
Za ter Stegenem zvoní tyč po ráně Kroose!
59
Nyní je to fotbal nahoru dolu, po akci Gladbachu znovu útočí domácí, konkrétně Lahm se snažil centrovat.
58
Protiútok Bayernu z toho byl, přízvisko rychlý se ale použít nedá. Ribéry dlouho vymýšlel s míčem až ho ztratil.
57
Pro Bayern se nabízí možnost na rychlý protiútok.
57
Mönchengladbachu se povedla zajímavá kombinace na levé straně, ovšem míč nakonec dokázal ukořistit Lahm.
55
Dante nejprve povodil Herrmanna, následně Lahm si smlsnul hned na dvou protihráčích.
55
Bayernu standardní situace nevyšla rozhodně podle představ.
54
Frank Ribéry dostal přihrávku, ale hned ho o míč chtěl obrat Jantschke, ale nedovoleným způsobem. Bude to i s karetním napomenutím.
53
Z rohu Bayern nevytěžil nic, ale Ribéry dokázal nakonec znovu z těžkého úhlu zaměstnat ter Stegena.
52
Bayern po kombinačním přechodu vybojoval roh, třetí rohový kop by to měl být.
51
I hosté zahrozili. Po rychlém protiútoku a centru Aranga mířil nepřesně Kramer.
51
Robben měl kolem sebe zase spoustu hráčů, ale dokázal nejprve vymyslet akci a nakonec jí i zakončit, i když střelou do náruče ter Stegena.
50
Jantschke dokázal za minutu dvanáct zastavit Ribéryho dobrým skluzem.
50
Arango se dlouhým pasem za obranu snažil najít Kruseho, míč se jako k prvnímu dostal k Neuerovi.
49
Bayern se drží u míče, ovšem obrana Borussie se nyní vytahuje stále výše.
48
Bayern nyní útočí. Dlouhou kombinaci se rozhodl ukončit Ribéry, ale se svým centrem neuspěl.
47
Další zajímavý centr tentokráte vytáhli hosté, konkrétně Daems a opět před Neuerem bylo poměrně velké riziko.
46
Domácí zahájili výkopem druhý poločas, který zatím žádnou změnu v sestavě nenabídl.
46
Hráči obou celků připraveni na zahájení druhé půle.
Je za námi prvních pětačtyřicet minut nového ročníku Bundesligy a hned jsme se dočkali tří gólů, když všechny tři dali hráči Bayernu, přesto je stav na světelné tabuli 2:1. Hned v první čtvrthodině po opatrném začátku se hned dvakrát prosadil Bayern zásluhou Robbena a Mandžukiče. Mönchengladbach nepředváděl špatný výkon a pět minut před poločasovou přestávkou si usměrnil centr z levé strany do vlastní branky stoper Dante.
Druhý poločas začne přibližně ve 21:40.
45
Míč končí mimo tři tyče Neuerovy branky.
45
Ještě jeden útok pro Mönchengladbach.
44
Další zajímavý míč přistál před ter Stegenem, ale tentokráte brankář Gladbachu míč má v rukavicích.
44
Ribéry opět prošel po levé straně, vybídl Kroose, jehož rána zaplavala ve vzduchu a ter Stegen vytěsnil míč s vypětím sil na roh.
43
Herrmann se rozhodl odcentrovat zprava, ale spoluhráče přesně nenašel.
42
Bayern v útočné fázi nevymyslel nic a znovu mohou jít do útoku i Hříbata.
41
Žlutou kartu nyní dostává nováček v dresu Mönchengladbachu Christoph Kramer.
40
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Arango svůj průnik korunuje gólově. Centr na malé vápno, kde už to vypadalo, že míč sebere Neuera, ale nakonec tam došlo k chybě v komunikaci a Dante si dává vlastní gól!
40
Arango vybojoval míč a může jít do útoku.
39
Ribéry a jeho neuvěřitelný průnik. Přes tři hráče se dostal francouzský záložník k přihrávce na Robbena, kterému nakonec míč sebral od nohy Stranzl.
38
Standardní situace od Hříbat dopadla nejhůře jak mohla.
38
Herrmann byl ve složité pozici po vystihnutí další nepřesné rozehrávky. nakonec došlo na faul Müllera.
36
Alaba předvedl dlouhý sprint a udržel míč na hrací ploše, následně se nikdo z hráčům v červených dresech, tedy domácích, ke střele nedostal.
35
Zajímavou souhru předvedl Mandžukić a Ribéry, nic z toho nebylo.
34
Bayern zatím kombinuje na jeden dotek.
34
Bayern nyní zklidnil hru a opět drží balón.
33
Další zajímavou akci vytáhl ze svého repertoáru Mönchengladbach! Arango s Raffaelem vybojovali míč, přenesení míče na Jantschkeho se povedlo na výbornou a hostující obránce se dokázal přes Ribéryho dostat do zakončení!
32
Další útočná kombinace Bayernu končí kvůli útočnému faulu, kterého se dopustil Bastian Schweinsteiger.
31
Mandžukić sklepl míč pro Robbena, který se prokličkoval do středu hřiště a vypálil levačkou, těsně nad.
30
Tak i hosté se mohli radovat, ale parádní zákrok vytáhl Neuer. Herrmann prošel ke střele z pravé strany, ale ztroskotal na gólmanovi Bayernu!
28
Bayern má míč pod jasnou kontrolou, opět se za míčem dral Mandžukić.
27
Další zajímavý centr ze strany domácích. Přetažený míč od Lahma našel Ribéryho, který z první nenašel nikoho ze spoluhráčů.
26
Hosté se dostali ke kombinaci, ale přihrávky na velkou vzdálenost nebyly to pravé.
24
I hosté nyní zaznamenávají první střelecký pokus, který mířil mezi tři tyče. Kruseho rána prošla mezi Danteho nohami až k Neuerovi.
23
Frank Ribéry na levé straně prošel mezi obránci jako mezi slalomovými brankami a ještě dokázal z těžkého úhlu zaměstnat ter Stegena.
22
Po krátkém přerušení, ve kterém k nelibosti velké části fanoušků neudělil sudí Welz karetní napomenutí Xhakovi.
21
Herrmann ztratil balón, ale naději Bayernu na rychlý kontr zhatil faul Xhaky na Schweinsteigera.
21
Nyní to vypadá s hostující kombinací zajímavě.
20
Gladbach znovu nedokázal na útočné polovině udržet balón nějakou delší dobu.
19
Další velká šance pro Bayern. Centrovaný míč do pokutového území, který mířil na Mandžukiče, který hlavou míjí. Mandžukičovi dost prostoru poskytl stoper Stranzl, který si to asi za rámeček nedá.
17
Bayern opět s míčem na kopačkách. Míč se nyní dostal až brance domácího celku.
16
Tak to je opět skvělý začátek Bayernu. Míč po standardní situaci se dostal k Ribérymu, který si naběhl a trefil gólmana. Odražený míč se dostal k nepokrytému MARIU MANDŽUKIČOVI, který neměl potíže trefit branku.
15
Arango fauloval Robbena. Máme tu standardní situaci.
14
Dlouhý míč u postranní čáry dokázal vybojovat Herrmann, uvidíme, jaké budou další kroky.
14
Gladbach jen nyní na tahu, ale zatím se nedaří projít dále než na polovinu.
12
Bayern otevírá novou bundesligovou sezónu gólem hráče, který rozhodl o triumfu v Lize mistrů. Tedy Arjen Robben, který předvedl zajímavou oslavu s parťákem Ribérym. Mimochodem oba sedí vedle sebe v kabině.
12
Gólman ter Stegen nepředvedl jistý odkop, který poslal jen na střed hřiště, tam po krátké přoihrávce e k míči dostal Frank Ribéry, který načechraným centrem našel nabíhajícího ARJENA ROBBENA, který jen ťukl do míče a přeloboval gólmana!
11
Z rohového kopu už Mönchengladbach nic nevytěžil a kopat se bude od Neuera.
10
Tak nyní to už neplatí. Po ztrátě míče vystihl rozehrávku Kramer a hned zkoušel vyslat střelu, kterou zblokoval na roh Dante.
10
Bayern zatím drží balón...
8
A znovu nákop v podání Bayernu. Kouč Guardiola poprvé výrazněji předává pokyny hráčům.
7
David Alaba zkoušel dlouhý nákop směrem k brance, ale znovu našel jen připravenou náruč gólmana Stegena.
6
Z levé strany se snažil poslal střílený centr Arjen Robben. Jeho pokus krotí v náručí ter Stegen.
5
Rohový kop a přetažený míč v podání Robbena nakonec Alabu nenašel.
5
Obrovská šance pro Bayern! Lahm odcentroval po rychlém přechodu do pokutového území, kde se míč dostal k Müllerovi, ale ještě si míč chtěl lépe zpracovat a Stranzl mu míč ukopl. Bude to roh.
4
Centrovaný balón tentokráte vyslal směrem k Neuerově brance Herrmann, ale nemířil dobře.
3
Hosté kopali první standardní situaci, kterou obrana Bayernu odvrací na roh.
2
Hostující hráči se zatím drží v kombinaci a i nadále zůstanou u balónu. Dante odvrátil míč do zámezí.
2
Gladbach se nyní dostává k možnosti kombinovat s míčem.
1
/vodní centr ze své tradiční levé strany předvedl Frank Ribéry, ale obrana Mönchengladbachu připravena.
1
Borussia měla úvodní výkop, po kterém se hosté snažili prezentovat dlouhým nákopem, ale tím hosté jen ztratili balón.
1
Pozdravení obou týmů máme za sebou a už se nám pomalu vše schyluje k výkopu.
Ještě nás nyní čeká státní hymna.
Sudí Tobias Welz se svými asistenty přivádí oba týmy na trávník!
Po celém trávníku jsou loga všech osmnácti účastníků Bundesligy.
Na ploše se nyní objevili zástupci Bayernu a také mistrovská trofej, kterou přinesli malé děti.
Na začátek tu máme zahajovací ceremoniál celé Bundesligy.
V Mnichově dnes nepanovaly zrovna vysoké teploty. Teploměr ukazoval kolem 16°C a od dopoledne prší a mělo by i během utkání, což není úplně příznivá zpráva, ale trávník vypadá velmi dobře.

Dnes je opět v Allianz Aréně vyprodáno, tedy na utkání bude 71 000 diváků. Lístky na dnešní utkání byly pryč už před deseti dny.
Hosté z Gladbachu nastupují v kompletní sestavě, do sestavy kouče Luciena Favreho se dostala i nová posila, Max Kruse, který bude hrát na hrotu sestavy, která by měla hrát v rozestavení 4-2-3-1
V Allianz Aréně už jsme se dozvěděli zahajovací sestavy. Ta na straně Bayernu není nijak výrazně překvapivá, ovšem překvapení je, že se z nových posil dostal do nominace kouče Guardioly jen obránce Kirchhoff.

Bayern bude hrát v rozestavení 4-1-4-1: Neuer – Lahm, Dante, Boateng, Alaba – Schweinsteiger – Müller, Kroos, Ribéry, Robben – Mandžukić.

Bayern München: Starke – Kirchhoff, Rafinha, van Buyten, Javi Martinez, Shaqiri, Pizarro.

Borussia Mönchengladbach:Heimeroth – Wendt, Korb, Nordtveit, Younes, L. de Jong, Hrgota.

Bayern München: Neuer – Lahm, Dante, Boateng, Alaba – Müller, Schweinsteiger, Kroos, Ribéry, Robben – Mandžukić

Borussia Mönchengladbach: ter Stegen – Jantschke, Stranzl, Domínguez, Daems – Herrmann, Raffael, Arango, Xhaka, Kramer – Kruse

Rozhodčí: Welz – Foltyn, Ittrich.
Rozhodčím dnešního utkání bude šestatřicetiletý policista z Wiesbadenu Tobias Welz, který řídil poslední utkání obou soupeřů v Allianz Aréně 14.12.2012. Na čarách se dnes představí Rafael Foltyn z Mainz-Kastelu a Patrick Ittrich z Hamburgu. Čtvrtým sudím dnešního utkání je Daniel Siebert z Berlína.
Vzájemné zápasy
Historie vzájemných zápasů Bayernu je velice bohatá. Za téměř na den přesně dva roky půjde už o šesté vzájemné utkání, z toho páté bundesligové. 7. srpna 2011 se obě mužstva potkaly rovněž v prvním ligovém kole a tehdy se zrodilo velké překvapení, když v Allianz Aréně Gladbach slavil výhru 0:1 a Hříbata tehdy uspěli i na startu jarní části, doma zvítězili 3:1 a Bayernu zhatili plány na mistrovský titul. Bayern dvě prohry oplatil Borussii v semifinále poháru. V loňské sezóně došlo na dvě bundesligová klání, které uzavírali podzimní a jarní část. V Mnichově se na konci podzimu zrodila remíza, v posledním kole Bayern vyhrál po přestřelce 3:4.

Statistiky posledních deseti utkání hovoří v počtu výher ve sprospěch Bayernu, který z nich vyhrál hned čtyři, ale hned čtyřikrát se zrodila remíza, další dvě utkání vyhrála Borussia.
Borussia Mönchengladbach
Po úspěšné sezóně 2011/2012 pro Mönchengladbach loni přišla sezóna s účastí v evropských pohárech, ale tomu už letos tak nebude. V uplynulé sezóně skončila Borussia až na osmém místě a tedy v nové sezóně budou svěřenci Luciena Favreho hrát jen v Bundeslize, už ani v DFB Pokal hrát nebudou, jelikož prohráli s třetiligovým Darmstadtem po penaltách.

V létě se v kádru Hříbat neudály až takové změny. Již dříve se mluvilo o odchodu útočníka Mikea Hankeho, který nakonec skutečně odešel a jeho novým působištěm bude Freiburg, opačným směrem naopak přišel záložník Max Kruse. Dalším zajímavým přestupem je příchod Brazilce Raffaela z Dynama Kyjev.
Bayern München
Bayern po veleúspěšné sezóně, ve které získal tzv. triple, tedy trofeje za výhru v Bundeslize, německém poháru DFB Pokal a v Lize mistrů. Velkou změnou po loňské sezóně byl odchod kouče Juppa Heynckese, který už ale svůj konec na lavičce bavorského klubu avizoval a jasná byla i náhrada za něj,bývalý kouč Barcelony Pepe Guardiola.

Léto v Bayernu kromě nového trenéra přineslo i další změny, i když nikterak drastické. Dres mnichovského celku už nebude oblékat kanonýr Mario Gomez, který odešel na angažmá do italské Fiorentiny, dalším byl Emre Can, který bude hrát v Leverkusenu, ale po skončení jeho smlouvy v Bayeru je v dohodě klauzule, díky níž se může vrátit zpět. Dalšími hráči, kteří už nebudou oblékat dres Bayernu jsou Anatolij Tymoščuk (Zenit Petrohrad) a také Nils Petersen, jehož angažmá v Brémách se z hostování změnilo v přestup.

Nutné je zmínit i příchody do bavorského klubu. Ty byly celkem tři a cena hráčů dosáhla částky téměř 1,6 miliardy korun. Z Mainzu přišel jako volný hráč záložník Jan Kirchoff, z kádru rivala Dortmundu přišel záložník Mario Götze a z Barcelony další záložník Thiago Alcántara.
Hezký páteční večer všem fotbalovým příznivcům. Letní přestávka je u konce a dnešní tradiční páteční předehrávkou opět začíná německá Bundesliga. Jak už se stalo za poslední roky tradicí, tak první zápas nové bundesligové sezóny bude patřit mistrovskému týmu Bayernu München a prvním soupeřem, který dnes přijíždí do Allianz Arény, je Borussia Mönchengladbach.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.