Je dobojováno. V úvodí půli měl o něco více ze hry Hoffenheim, v poločase druhém se karta obrátila. Ani jeden z celků ale nedokázal skórovat. Nutno podotknout, že k tomu neměl ani moc příležitostí. Klání tak končí bezbrankovou, leč spravedlivou remízou 0:0. Já vám děkuji za pozornost a u dalšího, doufejme atraktivnějšího, duelu nashledanou!

Střely na branku: 5:8
90+2
90+2
Dlouhý Diazův centr se snesl pouze na hlavu hostujícího zadáka, který jej odvrátil do klidných vod.
90+1
Beck se chtěl vydat na útočný výlet, ovšem Brosinski se nenechal obalamutit a soupeře nekompromisně zastavil. O faul se ale nejednalo.
90
Volný kop hostí se příliš neujal. Zuber se poté snažil probít do šance, ovšem příliš si předkopl míč. K základní hrací době klání se budou nastavovat rovné dvě minuty.
89
Hosté v závěrečných minutách střídají. Hrací plochu opouští Firmino, nahradí jej Schipplock.
88
Ani další snaha o rychlé přenesení hry neměla valného konce. Hosté však mají s ofenzivními výpady Mainzu v závěru duelu skutečně co dělat.
87
Brosinski si chtěl obhodit Polanského, což se mu ale nepodařilo. Pozorný středopoloař hostí celou situaci dobře přečetl a ujal se balonu.
86
Stále se hraje v okolí středového kruhu. Zdá se, že utkání směřuje k nevýrazné remíze.
85
Domácí se snaží, seč jim síly stačí. V posledních minutách jsou lepším mužstvem, ovšem nedaří se jim dostat do výraznější střelecké pozice.
84
A opět střídání na domácí straně. Místo Geise naskočí do hry Jara. Bude tato změna domácím ku prospěchu?
83
Rychlá akce Mainzu končí v zámezí, Beck výborně zapracoval a srazil zdánlivě nebezpečný pas do zámezí. Domácí mají k dispozici autové vhazování.
82
Szalai chtěl poslat balon spoluhráči do běhu, ovšem na poslední chvíli jej odvrátil pozorný Bungert. U balonu jsou tak opět domácí fotbalisté.
80
Firmino si seběhl až do velkého vápna, odkud tvrdě vypálil. Rána ze značného úhlu ale nalezla pouze boční síť domácí svatyně. O výkop se postará Karius.
79
Místo Allaguiho okusí atmosféru duelu De Blasis. Uvidíme, zda tato změna podpoří skomírající ofenzivu domácího týmu.
78
Rohový kop Mainzu žádné nebezpečí nepřinesl, balon pouze prolétl velkým vápnem. Na straně domácích se chystá další střídání.
77
Allagui se již dral do zajímavé pozice, ovšem na poslední chvíli zasáhl Strobl a obral jej o balon. Neujal se ani následný protiútok domácí družiny.
76
Zatím se nezdá, Hoffenheim kombinuje na vlastní polovině a nic nenasvědčuje tomu, že by se schylovalo k nebezpečné situaci.
75
Do konce základní hrací doby zbývá čtvrthodina, ani jendo z mužstve není blíže vítězství. Přinesou závěrečné minuty rozuzlení tohoto dramatu?
73
To vše ale až po střídání, které si připravil Hoffenheim. Ze hřiště míří Volland, nahradí jej Zuber.
72
Na trávníku se stále více přiostřuje, zákrok na Diaze se ale obejde bez žluté karty, domácí budou pouze rozehrávat, a to zhruba z poloviny hrací plochy.
71
Domácí budou mít k dispozici volný kop, a to po faulu Rudyho (HOF), který jako přídavek dostává žlutou kartu.
70
Kevin Volland se téměř dostal do zajímavé pozice, nakonec mu ale balon utekl. Vykopávat bude Karius, který se již dlouho nesáhl na míč.
69
Szalai se porpvé potkal s balonem. Setkání ale nedopadlo příliš přívětivě, neboť byl pískán útočný faul. Obě mužstva začínají působit poněkud nervózním dojmem.
68
Domácí rozvážně kombinují v okolí středového kruhu a snaží se nalézt způsob, kterak přelstít pozornou defenzivu hostujícího celku.
67
První střídaní si připravila také domácí skvadra. Místo Modesteho naskočí do hry Szalai. Přinese tato změna oživení hry? Odpověď nalezneme v následujících okamžicích.
66
Beck ideálně přenesl hru na Vollanda, ovšem hostující středopolař nedokázal přesně odcentrovat. U míče tak je opět Mainz, který se může vydat do protiofenzivy.
65
Hosté se chtěli rychle vydat kupředu, ovšem přehnali to s aktivitou. Brosinski byl zasažen bolestivým šlapákem, po němž se zvedal jen velmi obtížně.
64
Prachbídně, Geis se rychle rozběhl a vypálil. Balon však nasměroval pouze do ideálně postavení zdi. Ani tentokráte se branky nedočkáme.
63
Opět nebezpečný volný kop. Schwelger se provinil zatažením za soupeřův dres. Jak s touto příležitostí domácí ekipa naloží?
61
Domácí posílají na trávník čerstvé síly. Místo Đuričiće naskočí do hry Jairo Samperio.
61
Po nenápadné hlavičkované se do zakončení dostal Firmino. Hostující borec ale trefil pouze konstrukci z její vnější strany. Následovat bude výkop od branky.
60
Pokračující akce Mainzu skončila ofsajdem, v němž byl chycen Allagui. Je za námi hodina hry, stále čekáme na branku, která by udala ráz poněkud ospalého duelu.
59
Po faulu Becka měli domácí možnost volného kopu z ideální pozice. Ledabylý Geisův centr byl ale odhlavičkován do bezpečí.
58
Po nezaviněném střetu zůstal ležet na hrací ploše Süle. Hostující zadák se zvedá a bude pokračovat ve hře, nejedná se o zranění vážnějšího charakteru.
57
Hoffman se chtěl proháčkovat mezi obránci soupeře, ovšem dal základ pouze protiútoku. Ten poté příliš dlouho netrval. Celou akci zakončil velmi nepřesnou ranou Volland. Následovat bude výkop od domácí branky.
56
Žlutá karta na straně Hoffenheimu. Za velmi nevybíravý zákrok ji dostává Polanski (HOE).
54
Hrdinou okamžiku se mohl stát rovněž Allagui, jehož hlavička ale mezi tři tyče nezamířila. Domácí fotbalisté jsou stále více aktivní.
53
Pokračující útok Mainzu málem přinesl kýžené ovoce. Hofmann však z velkého úhlu nechal vyniknout Baumanna. Následný rohový kop hosté odvrátili.
52
Brosinski zamýšlel centr z pravé strany hrací plochy, ovšem proti byl Beck, který tento pas zblokoval. Následovat bude autové vhazování.
51
Velký závar před domácí brankou! Nejprve byla zblokována rána Modesteho, následně se do slibné pozice tlačil Firmino. Ani jeden z hostujících borců ale nedokázal patřičně zakončit. Stále se tak hraje bez branek.
49
Míč pouze prolétl velkým vápnem. Domácí přesto pokračovali v ofenzivě. Ta však měla jepičí život. Následovat bude odkop od hostující branky.
48
Hoffenheim si svou aktivitou vybojoval rohový kop, který ale nepřinesl žádné větší nebezpečí. Naopak se domácí vydali do protiofenzivy, kterou musel hasit skluzem na poslední chvíli Strobl. Následuje roh domácích.
47
Další dlouhý nákop v rukou Kariuse. Zdá se, že domácí muž s rukavicemi bude mít stále více práce.
46
Hosté zahájili druhou půli velmi aktivně, ovšem domácí defenziva nedopustila žádné potíže a svého soka o balon obrala.
46
Je za námi úvodní půle, která příliš zajímavou podívanou nepřinesla. Oba celky měly jednu výraznější příležitost. Za Hoffenheim neuspěl Modeste, na domácí straně nedokázal skórovat Đuričić. Přinese druhá půle rozuzlení? Sledujte u nadále náš on-line přenos!

Střely na branku: 1:5
45
44
Perfektní přenesení hry na Diaze končí centrem, který si Baumann v poklidu pohlídla. Poté příliš dlouho neotálel a balon urychleně poslal mezi své spoluhráče.
42
Hofmann odcentroval do velkého vápna, kde došlo ke zmatku. Ten ale ukončili sami domácí, neboť poslali balon do zámezí. Vykopávat bude Hoffenheim.
41
Zatím to tak nevypadá, nadále se hraje převážně v okolí středového kruhu, kde ani jednomu z celků vážnější nebezpečí nehrozí.
40
Nepřesná kombinaci hosté končí u Kariuse. Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Ujme se některý z celků vedení?
38
Domácí jsou po výraznější příležitosti při chuti, ovšem zatím se jim nedaří nikterak vážněji zahrozit. Co přinese závěr první půle?
37
Celá akce poté končí nepřesnou hlavičkou Diaze, po níž budou hosté vykopávat. Horké chvilky pro Hoffenheim, který poněkud přestal myslet na zadní vrátka.
36
Po rychlé kombinaci se ocitl zcela sám před Baumannem Đuričić. Padáčkem jej ale nedokázal překonat, neboť hostující brnakář celou situaci perfektně přečetl a zasáhl.
35
Hoffenheim poslal do vápna dlouhý centr, který však domácí ihned odhlavičkovali. Zdá se, že družina ve žlutém, tedy Hoffenheim má opět více ze hry.
34
Hostujícímu celku se podařilo zakončit, ovšem nad branku. Následovat bude výkop v podání Mainzu.
33
Firmino si připravil balon a z pravé strany hrací plochy tvrdě vypálil. Karius si ale s jeho pokusem poradil. Následovat bude rohový kop.
31
Stále čekáme na vedoucí branku, příliš atraktivní utkání zatím k vidění není. Změní tento fakt následující minuty?
30
Schwegler byl ve středu pole zastaven ostrým skluzem, jehož autorem byl Diaz. Nedovolený zákrok je ale přisouzen hostujícímu středopolaři, který svého soka zasáhl kopačkou do obličeje.
28
Po Rudyho nákopu se do balonu opřel opět Modeste, který je v první půli velmi aktivní. Míč mu ale vůbec nesedl. Domácí budou vykopávat.
27
Domácí se stále častěji dostávají ke slovu, nyní vybojovali alespoň rohový kop, po němž ale balon příliš dlouho neudrželi. Pozor si naopak musel dávat na protiútok Hoffenheimu.
25
Modeste se opět řítil do slibně vypadající pozice, ovšem nyní neměl tak luxusní postavení. Rána přes obránce nakonec měla prachbídnou razanci, Karius si s ní tak poradil bez větších obtíží.
24
Diazův centr si stáhl ze vzduchu pohotový Baumann, který následně zachránil situaci, když včas vyběhl proti dlouhému nákopu.
23
Po úvodní převaze hostí se probírají také domácí fotbalisté. Zatím se jim ale nedaří výrazněji zahrozit. Po nedovoleném zákroku budou mít k dispozici volný kop.
22
Po rohovém kopu z levé strany hrací plochy se rozhodl vypálit Beck. Pokus zadáka Hoffenheimu ale zamířil do nejvyšších ochozů arény.
21
Další akci Mainzu zastavuje postavení mimo hru. Rozehrávat tak bude hostující celek.
20
První žlutá karta utkání. Za ostrý šlapák, jímž zasáhl brankáře hostí, ji dostává forvard Sami Allagui (MAI).
19
Tvrdou ránu z velké vzdálenosti obstaral Diaz. Dělovka však nalezla pouze připravenou Baumannovu náruč.
18
Volland si nyní neporozumněl se spoluhráči a přihrál pouze do zámezí. Sám na sebe se evidentně velmi zlobí. Výkop pro domácí družinu.
17
Balon však doputoval pouze do Kariusova náručí. Domácí muž s rukavicemi ihned rozehrál. Mainz momentálně kombinuje na vlastní polovině.
16
Modeste byl zastaven Geistem, což hlavní arbitr Zwayer shledal nedovoleným zákrokem. O rozehrávku Hoffenheimu se postará Beck.
15
Zatím sledujeme klidné utkání. Jedinou větší šanci měl hostující Modeste, který ale neproměnil. Stále tak čekáme na úvodní branku duelu.
14
Diaz se pokusil o dlouhý pas, který byl ale zblokován. Vhazovat budou opět domácí fotbalisté.
12
Allagui se pokoušel zakončit z velkého úhlu, leč marně. Nepříliš obtížný balon si Baumann v poklidu pohlídal.
11
Kevin Volland se vydal kupředu a pokusil se obhodit protihráče. To se mu nepodařilo, a tak o balon přišel. Hrát může opět Mainz.
10
Na druhé straně hrací plochy si hosté poradili s rohem Mainzu. Ten žádné nebezpečí do řad hostí nevnesl. Hraje se opět ve středu hřiště.
9
Hoffenheim je v úvodu duelu o něco málo aktivnějším celkem. První větší příležitost utkání měl Modeste, který pálil z hranice velkého vápna. Karius ale jeho pokus vytěsnil.
8
Modeste byl zastaven nedovoleným způsobem, domácí to příliš přehnali s agresivitou na útočné polovině. Rozehrávka pro TSG.
7
Nepovedená akce Mainzu končí za úrovní brankové čáry, Hoffenheim bude vykopávat.
5
Baumann poslala dlouhý nákop, vhazovat ale budou domácí. Hoffenheim na útočné polovině příliš dlouho nepobyl.
4
Polanski byl zastaven nedovoleně, rozehrávat bude z okolí středového kruhu. Zatím sledujeme poměrně opatrný duel.
2
Kupředu se podívali rovněž domácí, kteří kombinují nedaleko branky Hoffenheimu. Źádné větší nebezpečí se jim ale nedaří vytvořit.
1
Volland zkoušel vypálit z hranice pokutového území, ovšem rána byla sražena. K vidění bude úvodní rohový kop duelu. Ten ale domácí pohotově odhlavičkovali.
1

1. FSV Mainz 05: Karius – Bell, Brosinski, Díaz, Bungert – Geis, Baumgartlinger (C) – Moritz, Hofmann, Đuričić – Allagui.
Náhradníci: Kapino – Jara, Koch, Malli, De Blasis, Soto, Jairo.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Beck (C), Süle, Strobl, Rudy – Polanski, Schwegler – Firmino, Elyounoussi, Volland – Modeste.
Náhradníci: Grahl – Abraham, Vestergaard, Zuber, Schipplock, Szalai, Herdling.

Rozhodčí: Zwayer – Steuer, Pelgrim.
Pohled do statistik

Utkání nabídne bezpochyby vyrovnanou podívanou, neboť mají obě mužstva shodně 9 bodů. Okupují tak čtvrtou a pátou příčku. Mainz prokazuje v posledních duelech velmi dobrou formu. Po vítězství 3:1 nad Herthou následoval cenný skalp Borussie Dortmund (2:0). Vložené kolo skončilo remízou 2:2 s Frankfurtem. Taktéž Hoffenheim v posledním hraném kole remizoval, a to v poměru 3:3 s Freiburgem. Zápasu předcházelo vítězství 2:0 nad Stuttgartem a "plichta" s Wolfsburgem. Kdo se bude radovat nyní?
Vítejte u našeho on-line přenosu! Německá Bundesliga má na programu další sérii utkání, do které spadá souboj celků 1. FSV Mainz 05 a TSG 1899 Hoffenheim. Úvodní výkop je v Coface Areně, tedy domovském stánku Mainzu, naplánován na 20:30. Přeji příjemný sportovní zážitek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.