Já děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního dne.
Rozhodně sem od tohoto zápasu čekal víc, než jen bezgólovou remízu, ale i takové výsledky se dějí. Oba celky mohly ve druhé půli strhnout vedení na svoji stranu, gól by duelu jistě pomohl, avšak nestalo se, nutno říct, že výtečně zachytali oba brankáři, především Drobný měl oproti prvnímu poločasu hodně práce, avšak čisté konto, podobně jako Hradecky, dokázal uhájit.
90+3
90+2
Domácí budou vhazovat aut na své polovině, za malý okamžik zápas skončí.
90+1
Takže druhého českého hráče dnes na hřišti bohužel neuvidíme.
90+1
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Makoto Hasebe, přichází Slobodan Medojević.
90+1
Ještě před jeho rozehráním se hráči dozvěděli, že nastavovat se budou dvě minuty.
90
Aigner s míčem tak dlouho kličkoval, až o něj přišel. Může jej těšit fakt, že pro svůj tým vybojoval aspoň roh.
89
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Marc Stendera, přichází Johannes Flum.
89
Znovu si hosté nepohlídali postavení a chytili se do ofsajdové pasti.
88
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Pierre-Michel Lasogga, přichází Sven Schipplock.
87
Hunt sebral míč soupeři a pelášil k bráně, do zakončení se však nedostal, u postranní lajny mu byl balón odebrán, aneb dle pořekadla "Lehce nabyl, lehce pozbyl".
86
Jeden z hráčů Eintrachtu se sice dostal k hlavičce, míč ovšem poslal jen vysoko nad bránu.
85
Zneškodněný centr na druhé straně přináší Frankfurtu rohový kop.
84
Gregoritsch nemířil z přímého kopu vůbec špatně, přesto bránu soupeře o kousek přestřelil.
84
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Luc Castaignos, přichází Stefan Aigner.
83
Další dobrá standardka pro domácí.
82
Nedorozumění hostující obrany zůstalo nepotrestáno, domácí však u míče zůstávají.
81
Ostrzolek si míč příliš ukopl, neposlušný balón končí za postranní lajnou.
80
Hradecky po malé domů rozehrál hodně špatně a daroval soupeři aut na polovině svého mužstva.
77
Nejprve hostů nevyšla kombinace na jeden dotek, poté ani centr před Drobného bránu. Domácí gólman bude odkopávat.
76
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Ivo Iličević, přichází Ivica Olić.
75
Žlutou kartu dostává Bastian Oczipka (Eintracht Frankfurt).
74
Lasogga utrpěl úder do obličeje od Stendera a zůstal na chvíli ležet na trávníku, pokračuje však dál ve hře. Žlutá karta udělena není.
73
Drobný musel pomoci svým spoluhráčům, když po malé domů odkopl míč jak nejdál to šlo.
71
A vzápětí ofsajdová past sklapla i na druhé straně.
70
Druhý ofsajd domácích, tentokrát jasný.
68
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Nicolai Müller, přichází Michael Gregoritsch.
68
Lasogga z přímého kopu zamířil vysoko nad bránu.
67
Hodně dobrá standardka pro domácí tým, nutno však říct, že opakovaný záznam ukázal, že tohle faul zřejmě nebyl a Russ obdržel žlutou kartu neprávem.
67
Žlutou kartu dostává Marco Russ (Eintracht Frankfurt).
65
Hostující hráč zakopl po odpískání faulu míč do zámezí.
65
Žlutou kartu dostává Haris Seferović (Eintracht Frankfurt).
62
A ta opravdu přišla, nejprve sice proběhla rozehrávka na krátko, ale následně přišel centr, po kterém se k míči dostal Meier, jenž střílel z otočky do protipohybu gólmana, přesto Drobný dokázal míč vytěsnit pravou rukou kousek vedle pravé tyče. Excelentní zákrok českého brankáře.
62
Po zblokované přihrávce před bránu přichází další rohový kop a hrozba pro Drobného.
60
Domácí balón odkopli do bezpečí, ten se nakonec dostal sice zpět před Drobného, ale skončil přímo v jeho náruči.
59
Další rohový kop pro Eintracht.
58
Tohle byla dosud největší šance Frankfurtu, Seferović hlavičkoval z bezprostřední blízkosti, ale Drobný předvedl vynikající zákrok, když míč vytěsnil nad břevno.
57
Lasogga mířil hlavou mimo tři tyče.
56
Kačar přihrával před bránu, kde už stál jeho volný spoluhráč, vše zachránil v poslední chvíli Russ, který skluzem poslal míč do zámezí.
53
Iličević z levé strany trefil pouze boční síť hostující brány, domácí hráč měl možná radši přihrát lépe postavenému spoluhráči.
52
Hosté se provinili faulem a musí se stáhnout na svoji polovinu.
50
A zasáhnout musel i Drobný, který na druhé straně vyškrábl nepříjemnou ránu na rohový kop.
49
Tak tohle byla druhá největší možnost v zápase, Müller s míčem na kopačce přesprintoval snad polovinu hřiště, poté přihrál na střed pokutového území, kde dva jeho spoluhráči na míč nedosáhl, ale Iličević se ke střele z hranice šestnáctky dostal, ke smůle Hamburgu zamířil trestuhodně vysoko nad bránu.
48
Lasogga mohl postupovat sám na brankáře, ale pomezí arbitr mává ofsajd. Nutno říct, že byl velice těsný.
48
Centrovaný míč byl odhlavičkován do bezpečí.
47
Druhá půle začíná rohovým kopem Frankfurtu.
46
Ale dlouho to nebylo, hlavní arbitr "nastavil" jen pár vteřin, poté první půli ukončil. Viděli jsme poměrně slušný poločas, o něco aktivnější byli spíš domácí, kteří také byli velmi blízko gólu, Djourou sice Hradeckyho překonal, avšak jeho ránu zastavilo břevno. Drobný se tolik nezapotil, jeho obrana mu hodně pomáhala. Dočkáme se branku ve druhé pětačtyřicetiminutovce?
45+1
45
Ačkoliv hráči Hamburgu se nyní dožadovali odpískání pokutového kopu. Hraje se dál.
45
První půle spěje pomalu ke svému konci a stav je stále bezbrankové. Situace moc nenapovídá tomu, že by se mělo ještě něco stát.
44
Akce na jeden dotek málem hostům vyšla, chyběla lepší finální přihrávka.
44
Ofsajd, velmi těsný, zastavuje také domácí celek.
43
Znovu se hosté provinili faulem, tentokrát na polovině soupeře. Rozehrávat bude Drobný.
42
Po faulu budou domácí rozehrávat ze středové lajny.
41
Po nebezpečném centru před bránu Frankfurtu se odražený míč dostal ke Kačarovi, který jej ihned hlavičkoval na bránu, avšak příliš vysoko.
39
Ten si ale při útočné akci nepohlídal své postavení a chytil se do ofsajdové pasti, jmenovitě to byl Castaignos.
38
Hodně se teď rozčilují nejen domácí hráči, ale i fanoušci, když hlavní arbitr přiřkl autové vhazování soupeři.
38
Opět Hradecky vyrazil až ven z pokutového území, aby byl u míče dřív, zpracoval si jej a pak jej odkopl do bezpečí.
36
Dobrá obranná hra Hamburgu, Drobný zasahovat nemusel a bude odkopávat od své brány.
35
Znovu si domácí přihrávají na své straně a vymýšlí další útok.
34
A zvládl to s přehledem, míč končí v jeho rukavicích.
34
Co nyní? Hradecky se musí mít opět na pozoru.
33
Další rohový kop Hamburgu šanci nepřinesl.
32
Dvakrát zkoušeli hosté odcentrovat, dvakrát byl jejich pokus odražen.
30
A teď už si Drobný sáhl na míč, když jej schoval do rukavic po centru z levé strany.
29
Naopak jeho protějšek musel vyběhnout ven z pokutového území, aby míč před dobíhajícími protihráči rychle odkopl do bezpečné vzdálenosti.
28
Hosté chvíli obléhali Drobného bránu, český gólman však zasahovat nemusel.
27
Hra se uklidnila a odehrává se převážně u středového kruhu, daleko od obou branek.
24
Iličević ve snaze o centr poslal míč příliš vysoko, navíc do zámezí.
23
Z následného rohu už domácí nezahrozili, u míče však zůstávají.
23
A znovu hostující brankář, tentokrát vyškrábl konečky prstů ránu Hunta ze střední vzdálenosti, která mířila k jeho levé tyči.
22
Dvakrát si velmi dobře počínal Hradecky, nejprve vyboxoval míč po rohovém kopu, následně si počínal podobně po další přihrávce před bránu.
21
Rohový kop pro Hamburg.
19
Přihrávka před bránu Hamburgu byla zblokována včas.
19
Hodně mizerná přihrávka od Iličeviće, za kterou pochvalu rozhodně nedostane. Následně sebral míč do rukou Hradecky.
17
Znovu má míč v rukách Drobný, tentokrát měl usnadněnou práci, neboť balón byl v cestě několikrát ztlumen.
16
Dlouhý centr byla práce pro Drobného, který vyběhl z brány a před dobíhajícím Meierem sebral míč do rukou.
14
Domácí uklidnili hru a přihrávají si na své polovině.
12
A na druhé straně možnost Maiera, který střílel bez přípravy ke vzdálenější tyči, avšak tu zhruba o dva metry minul.
10
Obrovská možnost domácích gólem nekončí. Po pěkném signálu přišla přihrávka na střed pokutového území, následně se míč několikrát odrazil, až si jej nakonec našel na pravé straně stojící Djourou, na nic nečekal a ihned jej poslal pod břevno, hostujícího gólmana sice překonal, avšak jeho tvrdý pokus se odrazil právě od horní konstrukce zpátky do hřiště. Domácí fanoušci se už radovali, ale předčasně.
9
Hráč Frankfurtu po faulu na Iličeviće může být hodně rád, že to je jen žlutá karta.
9
Žlutou kartu dostává Makoto Hasebe (Eintracht Frankfurt).
7
Další centr domácích byl zastaven v samém počátku.
6
Rohu se nyní dožadovali i domácí, když po pěkné akci a centru před bránu skončil míč v zámezí, avšak hlavní arbitr, správně, nařídil odkop od brány.
5
Míč už směřoval do brány, na brankové čáře jej odhlavičkoval do bezpečí Ignjovski, první šance zápasu právě minula.
4
První rohový kop utkání, rozehrají jej hosté.
3
Iličević poslal centr před bránu, kde vznikla velká skrumáž, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k míči a střele dostat nedokázal.
2
Zatím jsou k vidění spíše fauly, než šance nebo aspoň střely. Po jednom z nich budou domácí rozehrávat standardku.
1

Hamburger SV: Drobný – Diekmeier, Djourou, Spahić, Ostrzolek – Kačar, Holtby – N. Müller, Hunt, Iličević – Lasogga.
Náhradníci: Adler – Reis, Schipplock, Olić, M. Díaz, Gregoritsch, Sakaj.

Eintracht Frankfurt: Hradecky – Ignjovski, Russ, Abraham, Oczipka – Hasebe, Reinartz, Stendera – Meier – Castaignos, Seferović.
Náhradníci: Lindner – Zambrano, V. Kadlec, Aigner, Flum, Waldschmidt, Medojević.

Rozhodčí: W. Stark – M. Pickel, M. Petersen.

Eintracht Frankfurt

Hosté jsou čtvrtí se sedmi body za dvě výhry a jednu remízu s celkovým skóre 12:6. V prvním duelu prohrál ve Wolfsburgu 1:2, když všechny tři góly padly v úvodních dvaceti minutách zápasu, poté remizoval 1:1 doma s Augsburgem, když remízu zachraňoval až čtyři minuty před koncem, následně si připsal dvě jasné výhry – 4:1 a 6:2 nad Stuttgartem, resp. Kolínem nad Rýnem. Nejlepším střelcem je se čtyřmi přesnými zásahy Nizozemec L. Castaignos.
Hamburk

Zatím dvanáctý tým tabulky se šesti body za dvě výhry ze čtyř zápasů. Na úvod sezóny utrpěl sice debakl v Bayernu 0:5, poté sehrál dva vyrovnané zápasy s rozdílnými výsledky. Nejprve vyhrál doma šťastně 3:2 nad Stuttgartem, když ještě šest minut před koncem prohrával 1:2, poté prohrál nešťastně s Kolínem, když ještě čtvrt hodiny před koncem vedl 1:0. V minulém utkání si celkem jistě poradil s Monchengladbachem, kterého porazil 3:0. Tabulku střelců německého celku vede třígólový P. Lasogga.
Dobrá den, pěti zápasy dnes pokračuje páté kolo německé Bundesligy, mj. na sebe narazí i celky se zcela rozdílným postavením v tabulce, Hamburk a Eintracht Frankfurt. Duel začíná o půl čtvrté odpoledne a sázkové kanceláře očekávají velmi vyrovnanou bitvu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.