Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek víkendu!
To pochopil také rozhodčí, který vzápětí foukl do píšťalky a ukončil dnešní utkání, ačkoliv měli hosté vhazovat. Na dlouhý aut se však měli spolehnout při předchozí akci. Z Augsburgu tedy odjíždí bez bodů a vyloučeného Guwary.

Domácí borci dokázali využít přesilovou hru v podstatě okamžitě, když hned v první minutě druhé půle udeřil Alfred Finnbogason a stal se hrdinou zápasu. Augsburgu následně hlídal průběh zápasu, přesto dovolil soupeři několik šancí. V celkovém souhrnu je potřeba přiznat, že si domácí zasloužili vítězství více, protože byli výrazně nebezpečnější.
90+3
90+3
Pro mě naprosto nepochopitelně rozehrál nakrátko a zahnal se do rohu hřiště, odkud neměl šanci zahrozit.
90+3
Darmstadt vhazuje vedle velkého vápna. Má zřejmě poslední šanci zápasu.
90+2
Český legionář Jan Morávek už se dnes na hřiště nepodívá. Taktické střídání odnesl Daniel Baier, jehož místo převzal Christoph Janker.
90+1
Hosté zkusili dlouhý nákop, díky kterému se dostali na útočnou polovinu. V závěru první minuty nastavení však o míč přišli.
90+1
Rozhodčí Guido Winkmann nastavuje dvě minuty!
90
Darmstadt mohl přesto zaútočit, protože využil ztráty domácího týmu, ale brankáře Hitze nakonec neohrozil.
90
Turecký borec ve službách Augsburgu už pocítil bolest dnešního utkání, když si na něj došlápl Jungwirth.
89
Individuálním zakončením z rohu velkého vápna se o to pokoušel Stafylidis. Řecký obránce poslal svou střelu pouze do boční sítě.
89
Konec zápasu se blíží a Augsburg aktuálně obléhá velké vápno soupeře. Zasadí smrtící ránu?
88
Domácí podruhé střídají a možná překvapivě opouští hřiště Jonathan Schmid, jenž přišel na plac za zraněného Bobadillu. Na hřiště pro změnu přichází zkušený kanonýr Hamil Altintop.
87
Gondorfův centr však nenadělal domácí obraně velké problémy a hosté se musí opět vracet.
87
U toho už nebude Peter Niemeyer, kterého vystřídali Anis Ben-Hatira.
86
Pozor na to! Domácí kapitán Paul Verhaegh (AUG) šel do souboje skluzem jako druhý a po jeho žlutém faulu budou hosté zahrávat přímý kop.
85
Gouweleeuw se vydal na ofenzivní výlet, který zakončil jedovatou střelou. Na tu ovšem Esser dobře viděl a poradil si s ní.
84
Na hřišti se odehrává častý obrázek druhého poločasu. Augsburg drží míč na útočné polovině a snaží se vyzrát na hráče Darmstadtu, kteří šli do druhé půle bez vyloučeného Guwary.
83
Augsburg dokázal využít většího prostoru na útočné polovině hřiště a prokombinoval se až k vysokému centru na Stafylidise, který ho ale nedokázal zkrotit. Esser může vykopávat.
82
Hitz poslal míč na své spoluhráče, kteří se snaží prosadit na útočné polovině. Darmstadtu se však stále daří držet těsnou ztrátu, která se dá smazat.
81
V posledním případě to hostům hrubě nevyšlo, protože se jeden z nich ukvapil a svou nepřesnou přihrávku poslal pouze za autovou čáru.
81
Tím chci říct, že hráči Darmstadtu tuto příležitost cítí a zodpovědně brání. Jde znát, že čekají na nějaké zaváhání v kombinaci soupeře, kterých už jsme dnes několik viděli.
80
Augsburg nadále kombinuje na útočné polovině, ale pořád nemá vyhráno. K většímu klidu by potřeboval vstřelit druhý gól, protože hosté mohou pořád udeřit z nějakého brejku.
79
Další trpělivá kombinace Augsburgu skončila dlouhým centrem na penaltový puntík, kde prodloužil míč Finnbogason, ale nabíhající Schmid stál v době hlavičky v ofsajdu.
77
Darmstadt se možná nechal trochu unést a nechal otevřená zadní vrátka. Po levé straně toho využil Či, který centroval na zadní roh velkého vápna, kde byl nachystaný Schmid a jeho tečovaná střela mířila mimo. Trochu překvapivě se vykopává od branky, protože tam podle mého názoru byla teč soupeře.
76
Hostující obrana tentokrát odvrátila centr z pravé strany hřiště.
75
Obrázek hry je v posledních minutách stejný. Augsburg drží míč na útočné polovině a čeká na zaváhání oslabené defenzivy Darmstadtu. Kromě pěkného zakončení v podání Či Tong-wona jsme se ale brankové šance zatím nedočkali.
73
Domácí Či Tong-won si vyslechl zasloužený potlesk tribun. Korejský hráč si na hranici velkého vápna zpracoval míč prsama, následně si ho zvedl a vystřihl povedené nůžky, které bohužel pro domácí brankou neskončily. Pěkný fotbalový moment.
73
Tohle ovšem zamrzí. Darmstadt se sice udržel v okolí velkého vápna, ale opět selhala jeho kombinace. Vinou nepřesné přihrávky hosté o míč přišli a vhazovat mohou domácí.
72
SV Darmstadt 98 kombinuje na levé straně hřiště, leč bez střeleckého efektu. Proti pozorné a zodpovědné obraně Augsburgu je to těžké.
71
Vysoký míč ale proletěl pouze nad hlavami všech hráčů a na rohu velkého vápna ho nedokázal zpracovat Či Tong-won. Darmstadt bude vhazovat a může zaútočit.
70
Darmstadt však doplatil na svou nepřesnost a nabídl domácím zajímavý brejk. Schmid vyvezl míč až před velké vápno, odkud vystřelil a po jeho zablokované střele se bude kopat rohový kop.
70
Hostům se i přes početní nevýhodu podařilo udržet míč na svých kopačkách a z půlící čáry zakládají další útok.
69
Gondorfův přímý kop na přední tyč odhlavičkoval jeden z bránících hráčů a oba týmy bojují o míč na polovině hřiště.
69
Darmstadt ke všemu zaútočil a dokázal si vybojovat vhazování v blízkosti velkého vápna, ze kterého nakonec vzešel rohový kop.
68
Střídající Schmid kroutil míč do pravého horního rohu branky, ale jeho pokusu chyběla potřebná přesnost. Esser bude vykopávat od své branky.
67
Před ním si však počínal nedovoleně a po faulu na islandského útočníka budou domácí zahrávat velmi zajímavý přímý kop.
66
V posledních vteřinách bylo před brankou Darmstadtu hodně těsno. Kačar vyvezl míč parádní individuální akcí a posunul do strany na svého spoluhráče. Finnbogason se nakonec dostal k jedovatému přízemním centru, který pouze proletěl malý vápnem a poté se Darmstadtu podařilo vytlačit svého soupeře alespoň ven z velkého vápna.
65
Už se opět pokračuje v nastoleném tempu. Míč drží Augsburg a na útočné polovině se snaží najít okénka v obraně soupeře.
64
Darmstadtu se daří kombinovat na útočné polovině a zajímavými centry potrápil obranu domácích. Ta ovšem zatím odolává.
62
Na tohle si musí dát domácí pozor! Darmstadt se z nenápadného brejku dostal až do vápna, kde Čolak posunul míč Hellerovi a jeho centr na zadní tyč pouze proletěl za brankovou čáru. Příště už by ale domácí nemuseli mít takové štěstí.
61
Kačar dostal míč krátce za půlící čárou a vydal se s ním dopředu. Srbský hráč ve službách Augsburgu vyhlížel někoho ze svých spoluhráčů, ale nikdo nepřicházel a domácí borec už se blížil k brance. V tu chvíli tedy přišla vhod jediná varianta – střela. Kačar se do míče opřel levačkou a pálil vedle levé tyče.
60
Tentokrát se snažili prosadit dlouhým nákopem, jenž doskákal až za brankovou čáru Darmstadtu. To tedy znamená jediné – odkop od branky.
59
Obléhání defenzivní řady Darmstadtu pokračuje na obranné polovině Augsburgu. Domácí nemusí spěchat, protože hrají v přesile.
57
Brankář Esser nechápavě kroutí hlavou, protože jeho spoluhráč Höhn chtěl sklepnout skákavý míč, ale posunul ho pouze na Finnbogasona, proti kterému okamžitě vyběhl brankář hostí a zachránil svůj tým od druhé zkázy.
56
Na pravou stranu hřiště si pro zajímavý centr Verhaegha nabíhal Ku, jenže si nepohlídal ofsajdové postavení.
55
O míč ovšem okamžitě přicházejí a všichni hráči Darmstadtu čekají na vlastní polovině hřiště. Uvidíme, co Augsburg vymyslí.
54
Důsledně bránící Darmstadt drží obrannou linii nad hranicí velkého vápna a při poslední útočné akci Augsburgu mu to přineslo ovoce. Hosté budou dokonce vhazovat a mohou si alespoň na chvíli odpočinout.
53
Za svou akci si však domácí vysloužili potlesk svého trenéra, takže jsou v suchém triku. V posledních vteřinách opět kombinují na útočné polovině.
52
Kačar vyhnal Verhaegha až k postranní čáře, ale domácí kapitán míč stihl a vrátil ho do vápna, kde si naskočil Ji a šikovnou hlavičkou vystrašil hostující fanoušky. Tentokrát ovšem bez gólové tečky.
52
Augsburg opět kombinuje na útočné polovině a pomalu se blíží k hostující brance.
51
V rohu obranné poloviny Darmstadtu se odehrál mini souboj dvou na dva a lépe z něho vzešli hosté, kteří odkopli míč a následně získali přímý kop po obranném faulu domácího hráče.
50
V posledních desítkách vteřin je míč v moci domácích, což bude zřejmě pravidelný obrázek druhého poločasu. Obrana Darmstadtu je ovšem zatím pevná.
48
Augsburg se logicky dostal na koně a svého soupeře tlačí. Vydařený úvod druhé půle mu vlil čerstvou krev do žil.
46
Augsburg právě vstřelil branku!
Domácí vlétli do druhé půle jako uragán a přesilovou hru okamžitě využívají. Výbornou práci odvedl na pravé straně Ku, který si připravil míč a parádním centrem našel na penaltě ALFREDA FINNBOGASONA, jenž poslal míč za Esserovy záda – 1:0!
46
Hosté reagují na vyloučení dvojitým střídáním. Do druhé půle už nezasáhnou Laszlo Kleinheisler a Roman Bezjak. Jejich místa převzali Fabian Holland a Sandro Sirigu.
46
46
Uvidíme, co vyloučení udělá s průběhem druhého poločasu. Dá se očekávat, že Darmstadt ještě více zaleze, naopak Augsburg by měl být vzhledem k závěru prvního poločasu na koni.
Máme za sebou první půli, která spíše nudila. Obě mužstva se těžko dostávají do šance, ale více ze hry má přece jen Augsburgu. Jmenovitě se o největší šanci postaral Bobadilla, jenž trefil pouze spojnici branky a krátce poté byl po faulu Niemeyera nucen odstoupit ze hry s vyhozeným ramenem.

Větší rozruch nabídl závěr prvního poločasu. Ve třetí minutě nastavení zlikvidoval Esser zajímavou šanci domácích a následně se na polovině hřiště dopustil faulu Guwara. Pro německého beka ve službách Darmstadtu to znamenalo konec utkání, protože následovala oprávněná druhá žlutá a vyloučení.
45+3
45+3
V Augsburgu se dějí v závěru první půle věci. Krátce po šanci Augsburgu se hra přesunula na polovinu hřiště, kde svou aktivitu přehnal Leon Guwara (DAM) a nevybíravým skluzem zajel do Baiera. Hlavní sudí nemohl zareagovat jinak a pro německého obránce vytáhl z kapsičky druhou žlutou kartu, což znamená vyloučení.
45+3
Další nebezpečná akce Augsburgu brankou nekončí. Z nenápadné kombinace se dostal ke střele na hranici velkého vápna jeden z domácích borců, ale trefil pouze pozorného Essera!
45+2
Máme za sebou druhou minutu nastavení a zatím sledujeme spíše klidnou kombinaci Augsburgu kolem poloviny hřiště.
45+1
Vzhledem k léčení Bobadilly a dalším průtahům nastavil sudí Winkmann celkem tři minuty.
45
Konečně parádní fotbalová akce! Stafylidis poslal výtečný pas za obranu a pozemní přihrávka našla svého adresáta. Finnbogason si následně dvakrát zasekl míč, aby se zbavil bránícího hráče, a když už se dostal do zakončení, jeho střelu vyrazil Esser levou nohou. Parádní akce od všech tří borců.
43
Tentokrát se před velkým vápnem dopustila útočného faulu, po němž vykopával Hitz a po sérii odkopů z obou stran vhazují na polovině hřiště hosté.
43
Ti z něho zahrozit nedokázali a musí se opět bránit na vlastní polovině hřiště. Bezzubá ofenziva Darmstadtu však zatím hrůzu nebudí.
42
Stafylidis vyslal zajímavou střelu k levé tyči a padající míč se nebezpečně odrazil přímo před Esserem. Brankář Darmstadtu si nakonec poradil za cenu rohového kopu pro domácí.
41
Darmstadt možná doplatil na přehnanou opatrnost a trpělivost v kombinaci, což vedlo k chybě. Leon Guwara (DAM) následně musel zastavit nedovoleně Finnbogasona a nabídl tím domácím zajímavou příležitost.
40
Zdá se mi, že ztráta Bobadilly domácí borce mírně rozhodila. Schusterovi svěřenci se od té doby nedostali k velkému vápnu a s odchodem svého ofenzivního hráče ztratili v ofenzivě jiskru.
39
Do náročného obléhání obranné řady Augsburgu se vydal Darmstadt, jenže se mu nedaří dostat až před Hitze. Aktuálně sledujeme zdlouhavé dobývání útočné poloviny.
37
Tentokrát se karty obrátily. Domácí Či Tong-Won (AUG) do vzdušného souboje s ostrými lokty a možná chtěl Niemeyerovi oplatit zákrok na Bobadillu.
36
Darmstadt rozehrál rohový kop na přední tyč a po akci domácího obránce celou situaci zopakoval. Domácí však odvrátili míč na roh, a když se s ním dostal Darmstadt až k půlící čáře, Miloševič se rozhodl vyslat střelu, která rozhodně neměla šanci na úspěch.
35
Avizované střídání je tady. Raúl Bobadilla už je ošetřován v útrobách stadionu a jeho spoluhráče na hřišti doplnil Jonathan Schmid.
34
Z tribun se ozývá hlasitý pískot, který doprovází hostující snahu o útočnou akci. Pomalá kombinace se však Darmstadtu vyplatila – rohový kop.
34
Na půlícím kruhu rozehrával přímý kop řecký obránce Stafylidis, jenže bohužel pro domácí si pro jeho vysoký míč došel Esser. Hosté drží míč na svých kopačkách.
33
Paraguayský legionář si navíc při pádu na hrací plochu vyhodil rameno a za asistence lékařů míří do šatny. Pro domácího borce utkání nejspíš končí a domácí lavička už chystá střídání.
31
Do útoku se krátce nato hnal Bobadilla, kterého zastavil skluzem Peter Niemeyer (DAM) a za tvrdý zákrok uviděl žlutou kartu.
30
Domácí fanoušky pořádně vyděsila domácí obrana společně s Hitzem. Obránci zahnali svého brankáře do těžké situace, ale Hitz si s napadajícím Čolakem dokázal poradit.
30
Na přetažený centr si vyskočil švédský obránce Milošević, ale rozruch po jeho nepřesné přihrávce byl zbytečný – útočný faul.
29
V posledním případě vedl dlouhý nákop na Čolaka k rohovému kopu, který hosté rozehrají po obranné hlavičce Stafylidise.
28
Větším zklamáním je pro mě hra Darmstadtu, který v minulé sezoně dokázal několikrát soupeře zaskočit. Dnes se zatím zmohl pouze na dlouhé nákopy, které k ničemu nevedly a spíše se brání. Uvidíme, co přinese zbytek zápasu.
27
Z tohoto stínu mírně vystupuje Augsburg, který je v posledních minutách aktivnější, ale kromě pokusu Bobadilly si zatím výraznější šanci nevypracoval. Tentokrát se navíc dopustil útočného faulu před velkým vápnem.
26
Hra se přelévá od branky k brance, ale rozhodně ne tak, jak by si fotbaloví labužníci představovali. K vidění jsou spíše individuální chyby a nepřesnosti, kvůli kterým se oběma týmům nedaří zaútočit.
24
Domácí doplatili na nepřesnou kombinaci ztrátou míče a Esser ho může rozdat svým obráncům.
23
Za tohle už ale Bobadilla pochválen nebude. Paraguayský útočník dostal vydařený centr z levé strany a ve vápně poslal míč levačkou do země, odkud se balon odrazil do spojnice branky! To byla jednoznačně největší šance dosavadního průběhu zápasu.
22
Zajímavé řešení předvedl Bobadilla, jenž kousek za půlící čárou zkrotil vysoký míč a místo toho, aby posunul do strany na nabíhajícího Kua, pokusil se vystřelit. Bohužel pro domácí mířila jeho střela mimo a neměla příliš šancí na úspěch. Odvaha se ale cení.
20
Domácí to trápit nemusí, protože Darmstadt se zmohl na další z mnoha nakopnutých míčů, které doplachtily až do náručí brankáře Hitze.
19
Když už se Augsburg usadil na útočné polovině, připravil se o míč vlastní hloupostí. Útočného a zbytečného faulu se dopustil Ku, ale neprotestoval a sudímu okamžitě odkýval, že si provinění uvědomuje.
18
Bohužel pro domácí fanoušky ne. Letící centr totiž obrana hostí bez problémů zvládla a poslala ho až na útočnou polovinu.
17
Trpělivost se Augsburgu vyplatila. Z pravé strany nebezpečně centroval Ku a jeho dlouhý míč musel odvracet Verhaegh na rohový kop. Dokážou ho domácí využít?
16
V posledních desítkách vteřin se hraje kolem poloviny hřiště, odkud se žádný z týmů nedokáže propracovat k souvislému tlaku.
15
Tým Jana Morávka však dostal další příležitost o chvíli později, kdy se chytře prosadil Ku a na pravé straně si došel pro faul Bezjaka. Následný přímý kop pak skončil odhlavičkovaným míčem.
14
Augsburg se chvíli držel na rohu velkého obdélníku, přesto se ke střele nedostal, protože se jeho hráčům nepodařilo dostat míč na zem a pořádně zakombinovat.
14
Aktivní Bobadilla dokázal napravit svůj předchozí nezdar a na útočné polovině vybojoval alespoň zajímavé vhazování vedle velkého vápna.
13
Na druhé straně se pokoušel prosadit proti přesile bránících hráčů Bobadilla, jenže početní převaha hostů se Darmstadtu vyplatila a obrala domácího borce o míč.
12
Dostat míč na útočnou polovinu a udržet ho tam? Pro Augsburg to je zatím velký problém. Krátce po odkopu se totiž hra vrátila k velkému vápnu domácích, odkud pálil z druhé vlny Jungwirth, ale bohužel pro domácí mířil nepřesně.
12
Během dalšího centru Darmstadtu to s útočnou aktivitou přehnal Čolak a po jeho faulu na Hintereggera se bude odkopávat od domácí branky.
11
Nepřesností ovšem pobídl soupeře k brejku, který musel na hranici velkého vápna odvracet Hinteregger. Hosté následně vhazovali, ale oba centrované míče Jungwirtha byly odvráceny.
10
O několik desítek vteřin později držel míč Darmstadt a vhazoval na své polovině. Hosté si ale balonu dlouho neužili a okamžitě o něj přišli. V úvodních vteřinách jedenácté minuty může zaútočit Augsburg.
9
Na útočné polovině Augsburgu se zrodil zajímavý kontr, na jehož začátku stál Ku. Korejský záložník poslal míč do středu hřiště na Bobadillu, jenž hopsající míč zkrotil a pobídl ke střele Či Tonga. Jeho kolega ovšem těžký míč netrefil ideálně a poslal ho pouze do bránícího hráče soupeře.
8
Dlouhý nákop Kačara ovšem ovoce nepřinesl a dokonce skončil faulem domácích, když do Kleinheislera naletěl Stafylidis. Hostům se následně nelíbilo, že sudí neudělil žlutou kartu. A já se jim nedivím, bylo to celkem zbytečné.
7
Augsburg měl s důslednou obranou soupeře velké problémy a pomoci mu musel až hvizd sudího. Kleinheisler si vyšlápl na Kačara a nabídl domácím přímý kop z celkem zajímavé pozice na centrovaný míč.
6
Domácí kombinují s míčem na vlastní polovině a postupnými kroky se dostávají až za půlící čáru. V nejbližších vteřinách ovšem přímé ohrožení Essera zřejmě nehrozí.
5
Darmstadt zachytil útok Augsburgu středem hřiště a vydal se do protiútoku. Když už se schylovalo k finálnímu centru do šestnáctky, tak se do centru postavil bránící hráč.
4
K míči se postavil Hinteregger, ale za tento kop ho trenér rozhodně nepochválí. Vysoký a dlouhý míč pouze proletěl nad hlavami všech fotbalistů a zamířil za brankovou čáru – odkop Essera.
3
Po jednom ze vzdušných soubojů se na polovině hřiště ocitl na zemi Kačar a byl mírně otřesený. Domácí se konečně mohou usadit na útočné polovině.
2
Dvakrát se dlouhý míč vrátil až k Esserovi, který ho okamžitě vrátil na útočnou polovinu hřiště.
2
Série nakopnutých míčů směrem k domácí brance pokračuje, ale bez efektu. Doufejme, že se oba týmy zmůžou i na fotbalovější řešení.
2
V úvodu druhé minuty se Darmstadt pokusil zahrozit několika nákopy, se kterými si domácí obránci poradili odkopem.
1
Hosté okamžitě zaútočili po pravé straně, kde si dokázali vybojovat autové vhazování. Jeho exekuce se jim ovšem příliš nevydařila a hra se přesunula k půlící čáře.
1
Domácí nastoupí v tradiční bílé, hosté pro změnu oblékli modrou kombinaci. Doufejme, že to budou gólové barvy.
Oba týmy nastupují na hrací plochu a mezi těmi domácími je překvapivě Ku, jehož start nebyl příliš pravděpodobný. Naopak na lavičce hostí bude čekat na šanci Ben-Hatira, jehož situace byla podobná.
Jako hlavní sudí bude dnešní utkání řídit ten nejpovolanější. Na fotbalová pravidla bude totiž dohlížet dvaačtyřicetiletý policista Guido Winkmann. Zkušený sudí řídí zápasy Bundesligy od roku 2008 a v nejvyšší německé soutěži odpískal už sto duelů.
V předešlé sezoně měl lepší vzájemnou bilanci Darmstadt. Nováček Bundesligy nejprve na podzim zvítězil 2:0 právě v WWK Areně a v jarní odvetě skončilo utkání remízou 2:2.
V souboji třináctého se čtrnáctým musí oba trenéři počítat ztráty. Hostující Norbert Meier se bude muset obejít bez Felixe Platteho, Änise Ben-Hatiry, Svena Schipplocka i kapitána Aytaca Sula.

Domácím budou chybět pro změnu Jan-Ingwer Callsen-Bracker, Marvin Friedrich, Caiuby, Dominik Kohr a v sestavě by neměl být ani Korejec Koo Ja-Cheol. Pro domácího trenéra Dirka Schustera se však jedná o pikantní duel, protože ještě v minulé sezoně vedl právě Darmstadt, kde strávil čtyři roky.
Dnešní střetnutí bude soubojem dvou týmů s naprosto stejným vstupem do sezony. Oba celky vstoupily do nové sezony porážkou, vítězstvím, porážkou a remízou. V posledním kole vybojovali domácí cennou remízu na hřišti Leverkusenu, naopak Darmstadt se doma podělil o body s Hoffenheimem.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné sobotní odpoledne! Ani dnešní odpoledne se neobejde bez bohatého bundesligového programu a od 15:30 budeme sledovat souboj Augsburgu s Darmstadtem.