To je z mé strany vše, hezký zbytek víkendu.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:17.
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavý duel, který nakonec zvládla lépe Hertha, která se ve druhém poločase dvakrát prosadila a nakonec porazila Schalke 2:0. Nutno dodat, že domácí dnes byli lepší a vyhráli zaslouženě. Trápení Schalke tedy i nadále pokračuje.
90+3
90+3
Utkání se už pouze dohrává, takže se nic nestane a všechny body získá domácí Hertha.
90+1
Rozhodčí přidal tři minutky.
90
Schalke zahrávalo rohový kop, ale snížit se hostům nepodařilo.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vedad Ibišević, přichází Julian Schieber.
86
Domácí kontrolují konec zápasu a je jasné, že dnes si to už pohlídají a získají další cenné vítězství.
84
Po kombinaci to vzal na sebe hostující Baba Rahman, ale ani jeho rána neskončila brankou, takže Schalke i nadále prohrává o dvě branky.
82
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Benjamin Stambouli, přichází Franco Di Santo.
80
Schalke se snaží něco vymyslet, ale hosté se dnes směrem dopředu trápí a vypadá to, že nezískají ani bod.
78
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Per Ciljan Skjelbred, přichází Jens Hegeler.
76
Hertha právě vstřelila branku!
A je to 2:0 pro Herthu a o vítězi je tedy zřejmě rozhodnuto. VALENTIN STOCKER dostal přihrávku za obranu a v souboji s brankářem si věděl rady a přesnou ránou ho překonal.
75
Střelec úvodní branky Mitchell Weiser je při chuti. Nyní to vyzkoušel z dálky, ale jeho rána přesná nebyla a Ralf Fährmann zasahovat nemusel.
73
Domácí kontrolují své vedení a kráčí za vítězstvím. Nutno ale dodat, že to ještě bude zajímavé.
71
Schalke má posledních dvacet minutek na to, aby něco udělalo s nepříznivým výsledkem. Zatím to ale na nějaký obrat nevypadá.
69
Ke střele se dostal domácí Ibišević, ale rána se mu nepovedla a branku netrefil.
67
Schalke se samozřejmě hned vydalo dopředu, ale z akce hostů nic nebylo a u míče už jsou zase domácí fotbalisté.
65
A domácí jdou do vedení 1:0! Pekarík skvěle vybojoval ztracený míč, poslal ho do vápna, kde se zjevil MITCHELL WEISER, který pohotovým pokusem překonal brankáře.
63
Žlutou kartu dostává Ralf Fährmann (FC Schalke 04).
62
Žlutou kartu dostává Peter Pekarík (Hertha BSC).
60
Je před námi posledních třicet minutek a stav je stále 0:0, takže je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé a máme se na co těšit.
58
Z centru se ale nic neurodilo a dopředu už pospíchají hráči Schalke...
57
Domácí se usadili na polovině svého soupeře a snaží se něco kloudného vymyslet.
55
Český záložník má zřejmě nějaké drobné zdravotní problémy, což naznačoval ještě, když byl na hřišti. Nahradil ho tedy Stocker.
54
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vladimír Darida, přichází Valentin Stocker.
52
Z rohu ale nic nebylo, protože snažení hostů skončilo útočným faulem.
51
Z dálky to vyzkoušel Stambouli a jeho rána byla ještě tečovaná, ale Rune Almenning Jarstein byl pozorný a míč vyrazil na roh.
50
Ani z jedné akce nic nebylo. Myslím si, že tento duel rozhodne jedna branka, protože je to velká taktická bitva.
48
Domácí se hned usadili na polovině svého soupeře a snaží se něco vymyslet, tak uvidíme.
46
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Jevhen Konopljanka.
46
Hráči se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 18:32.
První poločas je za námi. Sledujeme vyrovnaný zápas, který zatím branku nenabídl a Hertha hraje s Schalke stále 0:0. Zatím je to velmi opatrné a remíza odpovídá tomu, co jsme viděli na trávníku. Uvidíme, co nám hráči předvedou ve druhém dějství.
45+1
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Po centru vše vyřešil Ralf Fährmann společně se svým obráncem, který nakonec poslal míč daleko od branky.
43
Je tu další rohový kop, tentokrát pro Herthu.
41
Vypadá to, že v prvním poločase se už branky nedočkáme, ale uvidíme, ještě je před námi nějakých pět minutek.
39
Nyní se do zakončení dostal hostující Naldo, ale jeho rána přesná nebyla a od své branky bude rozehrávat Rune Almenning Jarstein.
37
Ale domácí se opět v pohodě ubránili. Zatím na trávníku dominují zadáci a na první branku tedy stále čekáme.
36
Další rohový kop pro Schalke.
34
Po ostrém souboji zůstal ležet na trávníku Benedikt Höwedes, který musí být ošetřen, takže chvíli se hrát určitě nebude.
32
Ani z tohoto rohu nic nebylo a na tahu je domácí celek, který kombinuje na své polovině a nikam nepospíchá.
31
Rohový kop pro Schalke.
30
Je za námi úvodních třicet minutek, tak uvidíme, co nám hráči předvedou na konci prvního poločasu.
28
Hosté získali míč a šli do přečíslení, ale Eric Choupo-Moting nezvládl kolmou přihrávku a akce Schalke tedy zase rychle skončila.
26
Hertha přidala a je to znát. Domácí jsou nyní aktivnější a nebezpečnější, ale Schalke se zatím dobře brání a drží nerozhodný stav.
24
Vladimír Darida se dostal k odraženému míči a z hranice velkého vápna vypálil, ale po jeho skákavém pokusu skončil kulatý nesmysl těsně vedle pravé tyče!
22
Benedikt Höwedes kulhá a drží se za levé stehno. Vypadá to, že hostující kapitán má zdravotní problémy. Pokud by musel ze hřiště, tak by to byly velká komplikace pro obranu Schalke.
20
Míč poslal do vápna Marvin Plattenhardt, ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Po dvaceti minutách tak hraje Hertha s Schalke stále bez branek.
19
Rohový kop pro domácí celek.
18
Z rohu velkého vápna to vyzkoušel hostující Naldo, ale s jeho propagačním pokusem si Rune Almenning Jarstein v pohodě poradil.
17
Hertha je o něco aktivnější a více se tlačí dopředu, ale zatím na vážnější šanci stále čekáme.
15
A celé snažení berlínského celku ukončil Fabian Lustenberger, který vypálil z obrovské dálky, ale míč skončil nad brankou Schalke.
14
Do vápna se ze strany dostal Genki Haraguči, ale s jeho střelou, nebo možná spíše přihrávkou si Ralf Fährmann dokázal poradit.
12
Ale ani domácí nic nevymysleli. Zatím toho k vidění opravdu moc nebylo a sledujeme pouze velkou taktickou bitvu o střed hřiště.
10
Míč poslal do vápna Goretzka, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení neprodral a dopředu už pospíchají domácí fotbalisté.
9
8
Domácí to vyzkoušeli po pravé straně, ale vše skončilo nepřesnou přihrávkou a na tahu je tedy hostující Schalke.
6
Zatím sledujeme velmi opatrné a vyrovnané utkání. Ani jeden celek nechce udělat chybu a i proto se hraje hlavně uprostřed hrací plochy.
4
Kombinační akci hostujícího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
3
Míč poslal do vápna český záložník, ale žádného svého spoluhráče nenašel a Schalke se tedy v pohodě ubránilo.
2
Dopředu se ale jako první vydali domácí. Darida se hezky uvolnil na pravé straně a následně byl faulován. Standardní situace pro Herthu.
1
Úvodní výkop obstarali fotbalisté Schalke.
1
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Hertha BSC: Almenning Jarstein – Pekarík, Langkamp, Stark, Plattenhardt – Lustenberger, Skjelbred – Weiser, Darida, Haraguči – Ibišević (C).
Náhradníci: Kraft – Esswein, Kalou, Hegeler, Stocker, Schieber, Allan.

FC Schalke 04: Fährmann – Höwedes (C), Naldo, Nastasić, Baba Rahman – Stambouli, Bentaleb – Embolo, Goretzka, Choupo-Moting – Huntelaar.
Náhradníci: Nübel – Kolašinac, Meyer, Di Santo, Schöpf, Konopljanka, Riether.

Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Beitinger.
Poslední vzájemné utkání spolu týmy sehrály v březnu, tehdy zvítězila Hertha 2:0. O branky se postarali Ibisević a Stark.
Schalke je na tom o poznání hůře. Ze dvou zápasů nedokázalo vytěžit bod a má trestuhodné skóre 0:3. V prvním kole nestačilo na Frankfurt, když prohrálo 0:1, ve druhém pak dostali na frak od mnichovského Bayernu.
Hertha je momentálně na pátém místě se ziskem šesti bodů a kladným skóre 4:1. Má ale o zápas méně, než všechny týmy, které jsou před ní. Nejprve porazila Freiburg 2:1, poté Ingolstadt 2:0. Nejlepším střelcem je Schieber se dvěma góly.
Dobré odpoledne, vítám vás u online přenosu z německé Bundesligy. Na programu je zápas třetího kola, ve kterém změří síly Hertha BSC a FC Schalke 04. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 17:30, vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.