Bundesliga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Lipsko - 3. února 2018   18:30

0:1
(0:0)
Lipsko
89' Lookman
Mönchengladbach
Sippel – Jantschke, Ginter, Vestergaard, Elvedi – Herrmann (58. Cuisance), Kramer, Zakaria, Grifo – T. Hazard, Stindl.
Nicolas – Bobadilla, Cuisance, Egbo, Drmić, Oxford.
Lipsko
Gulácsi – Laimer, Orban, Upamecano, Klostermann – Kampl, Demme (90+4. Ilsanker), Keïta – Sabitzer, Werner, Bruma (79. Lookman).
Mvogo – Augustin, Ilsanker, Konaté, Bernardo, Lookman.

SESTŘIH: Mönchengladbach - RB Lipsko 0:1. Rozhodla 20letá posila z Anglie

Ve druhé části bylo Lipsko výrazně lepším týmem. Hosté měli dvě obrovské šance, které ale dokázal zlikvidovat skvělý Sippel. Nakonec se ale Lipsko dočkalo, když se v samotném závěru trefil Lookman. To je pro dnešek vše. Loučím se s vámi a přeji hezký zbytek dne.
90+5'
90+4'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Diego Demme, přichází Stefan Ilsanker.
90+3'
Domácí jsou sice u balónu, avšak daleko od pokutového území. O vítězství Lipska je tak pravděpodobně rozhodnuto.
90+2'
Ačkoliv se Stindl propasíroval k balónu v pokutovém území, nemohl nadále pokračovat, protože jej zastavil ofsajd.
90+1'
Nastavují se tři minuty nad rámec základní hrací doby.
89'
Lipsko právě vstřelilo branku!
V samotném závěru přichází zcela zasloužená branka hostujícího týmu. ADEMOLA LOOKMAN si naběhl do velkého vápna, kde následně přesně mířenou přízemní střelou usměrnil balón ke vzdálenější tyči.
88'
Přízemní centr skončil na těle Kampla. Tedy přesněji řečeno na jeho hlavě. Byl lehce otřesený, ale v pořádku.
87'
Mönchengladbach se v závěru duelu snaží soupeře něčím překvapit, ale neúspěšně. Lipsko působí velice sebejistě.
86'
Grifo měl dost prostoru a toho využil k náběhu na útočnou polovinu. Jenže poté mu došli síly a o balón přišel.
84'
Elvedi dlouho motal obranu soupeře. Nakonec dostal loktem do obličeje a zůstal na zemi. Faul to dle hlavního arbitra ale nebyl.
83'
Ačkoliv se Demme dostal až do pokutového území, tak letící balón zpracoval rukou, čehož si rozhodčí všiml.
82'
Keita poslal balón do prázdna na polovinu soupeře. Mönchengladbach tak může po delší době založit nějaký útok.
81'
Před námi je poslední desetiminutovka. Stále má Lipsko výrazně více ze hry než Borussia.
79'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Bruma, přichází Ademola Lookman.
78'
Hosté měli k dispozici velmi dobrou příležitost z volného přímého kopu. Kampl krásnou ranou usměrnil balón pod břevno, jenže opět zasáhl skvlěý Sippel!
77'
Žlutou kartu dostává Tony Jantschke (Borussia Mönchengladbach).
76'
Mönchengladbach se snaží vymyslet něco zajímavého, jenže v této fázi hry je soupeř ve všech ohledech lepší.
75'
Ketia si naběhl do malého vápna, kde byl ve skvělé pozici, jenže k překvapení všech bránu přestřelil.
73'
Bruma si sbíhal podél postranní čáry na centr, jenže Elvedi se k němu dostal a balón mu sebral.
72'
Útok Borussie také skončil dřív než domácí očekávali. Hazard totiž dostal přihrávku do ofsajdového prostoru.
71'
Hosté přidávají na tempu. Mají čím dál tím více šancí a střel. Tímto stylem to je jen otázkou, kdy to tam Lipsku spadne.
70'
Werner se sice hezky uvolnil v pokutovém území, jenže jeho střelu zastavil ofsajd. Tak či tak se stejně netrefil.
68'
Rychlý protiútok hostů skončil poté, co Sabiltzer centroval do pokutového území a našel jen kopačku Gintera.
67'
Mönchengladbach se ve druhé části nemůže vůbec dostat do hry. Nicméně stav je stále bezbrankový a stát se může cokoliv.
66'
A bylo z toho velmi zajímavá šance! Po centru do šestnáctky se k hlavičce dostal osamocený Werner. Jeho hlavička usměrnila balón jen těsně nad.
65'
Hosté budou zahrávat standardní situaci nedaleko velkého vápna.
64'
Žlutou kartu dostává Konrad Laimer (RB Lipsko).
63'
Grifo měl dost prostoru. Naběhl si do vápna, kde poté našel Hazarda. Ten byl v dobré pozici, jenže trefil jen hráče před sebou.
62'
Žlutou kartu dostává Marcel Sabitzer (RB Lipsko).
61'
První velká šance! Kampl se opřel do balónu a míč mířil mezi tři tyče. Jenže skvělý Sippel zaplachtil vzduchem a míč dokázal vytěsnit ke straně.
60'
Držení míče: 43% – 57%.
58'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Patrick Herrmann, přichází Mickaël Cuisance.
57'
Ale Lipsko se velmi rychle dostalo k balónu a opět směřuje do útoku. Hosté jsou i nadále aktivnější.
56'
Denme mířil přihrávkou do pokutového území. Ovšem Mönchengladbach dokázal balón odkopnout pryč.
55'
Jedná se o Jantschkeho. Ten dokulhává za postranní čáru a není jisté, zda se do hry vrátí.
54'
Hra musela být přerušena. Jeden z domácích hráčů leží na zemi a potřebuje ošetření.
53'
Kampl měl následně na kopačce rozehrávku dalšího rohu. Přízemní přihrávka a následný centr ale nic zajímavého nepřinesl.
52'
Poprvé se do útoku dostal také Mönchengladbach. Centr Grifa ale skončil v náruči Gulacsiho.
51'
Na výsledku nicméně nezměnil nic ani roh z kopačky Kampla. Ten svým pasem našel domácího brankáře.
50'
Lipsko působí na začátku tohoto dějství lepším dojmem. Hosté se i nadále zdržují na útočné polovině.
48'
Kampl centroval do šestnáctky, kde zakončoval Werner. Jeho rána nicméně byla zablokována.
47'
Do druhé části vstoupily oba celky beze změn v sestavách.
46'
Úvodní dějství je za námi a do kabin se jde za bezbrankového stavu. Ze začátku duelu byl Mönchengladbach lepším týmem, jenže poté se hra Lipska výrazně zlepšila. Nicméně zatím jsme se žádné větší šance nedočkali, tak snad se to v té druhé části zlepší.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
O chvíli později následovala další standardní situace. Tentokrát se o rozehru postaral Hazard, který našel Kramera, jehož rána byla zblokována.
43'
Ten se rozhodl pro centr do středu pokutového území. Letící balón nicméně skončil na hlavě bránícího Orbana.
42'
Borussia bude zahrávat volný přímý kop. K míči se již staví Grifo.
41'
Vzápětí byl na útočné polovině Lipska faulován Grifo. Mönchengladbach tak zůstane u míče.
40'
Laimer zatáhl balón k rohovému praporku, ale byl pod tlakem a nedokázal tak vymyslet nic zajímavého.
38'
Hazard nezachytil přihrávku. Míč mu sebral Laimer, který poté rozehrál na svého gólmana. Ten poté balón poslal odkopem na protější stranu hřiště.
37'
Pomalu se nám blíží závěr prvního dějství a stále se hraje převážně na obranném území Borussie.
36'
Mönchengladbach poměrně zbytečně ztrácí balóny. Když už můžou jít domácí do nějaké šance, tak se sami o míč připraví.
35'
Bruma si vyměnil balón s Keitou. Druhý zmiňovaný chtěl poté proniknout do šestnáctky, ale neúspěšně.
34'
Na druhé straně se Hazard dostal do brejku, ale jeho přízemní střela byla chycena a za druhé, i kdyby se trefil, tak by jeho branka nebyla uznána kvůli ofsajdu.
33'
Werner pálil zpoza velkého vápna z otočky. Rána mu ale nesedla a míč zamířil vysoko nad horní tyč.
32'
Mönchengladbach polevil ve své útočné aktivitě. V této fázi hry se domácí převážně jen brání. Ale nejsou pod nějak velkým tlakem.
31'
Ačkoliv se Kampl hezky propasíroval až do malého vápna, balón si poté hodně předkopl a na hrací ploše ho už nezastihl.
30'
Kramer to zkoušel centrem do pokutového území. Nic z toho nevzešlo a domácí se musí rychle vracet.
28'
V pokutovém území Bruma uklouzl a dožadoval se penalty. Rozhodčí ale situaci správně posoudil a nechává hru pokračovat.
27'
Sabitzer se dostal do souboje o míč společně se Stindlem a vykoledoval si faul. Hosté zůstanou u balónu.
26'
Nicméně v této fázi hry působí Lipsko o něco lepším dojmem. Hosté se zlepšili a směřují k pokutovém území soupeře.
25'
Jenže ani z tohoto jsme se šance nedočkali. Balón zamířil přímo do náruče Sippela.
24'
Klostermann dostal více prostoru, a toho využil k centru. Ten byl sice zblokovaný, avšak bude to host pro rohy.
23'
Dlouhý nákop směřující k postranní čáře na nohu Laimera byl přetažený. Domácí budou vhazovat.
22'
Držení míče: 51% – 49%.
20'
Žlutou kartu dostává Lars Stindl (Borussia Mönchengladbach).
19'
Sám faulovaný se ujal balónu a odcentroval přímo mezi tři tyče. Gulacsi vyběhl z brány a letící míč vyboxoval.
18'
Vzápětí byl faulován Grifo, a bude to další volný přímý kop pro Mönchengladbach.
17'
Grifo zamířil podél postranní čáry a Laimer mu skluzem balón odpálil od nohy. Borussia ale bude vhazovat.
16'
Mönchengladbach se opět pokouší postupnou kombinací z vlastní poloviny dostat blíže k brance soupeře.
15'
Bohužel, zatím toho k vidění moc není. Domácí jsou sice lepší, ale na nějakou větší šanci stále čekáme.
14'
K rohovému praporku se postavil Grifo. Jeho pas k bližší tyči dokázala defenzíva Lipska zneškodnit.
13'
Zajímavá akce domácích. Stindl upaloval z pravé strany do pokutového území, kde následně napálil prvně stojícího hráče před sebou. Bude to ale roh.
12'
Borussia má balón a opět směřuje na útočnou polovinu.
11'
Nepřesná přihrávka na Stindla dala možnost protiútoku. Werner se sice dostal k balónu, ale Sippel vyběhl z brány a míč mu odkopl.
9'
Nicméně z této akce si Mönchengladbach žádnou šanci nevytvořil.
8'
Hermann si došel pro faul. Domácí budou rozehrávat standardní situaci ze střední vzdálenosti.
7'
Lipsko se zatím nemůže pořádně prosadit. Hosté trpí na špatnou rozehrávku a na to, že soupeř výborně napadá.
6'
Rychlý přechod na útočnou polovinu se pokoušel zužitkovat Hazard. Tomu ale balón sebral rychlejší Demme.
5'
Domácí jsou na začátku tohoto duelu mírně aktivnějším týmem.
4'
Na protější straně se pokoušel Bruma přízemním centrem najít spoluhráče, avšak neúspěšně.
3'
Mönchengladbach se dostal do útoku, jenže přihrávka na Stindla byla prudká a míč skončil mimo hřiště.
2'
První útočná akce domácích skončila balónem v náruči Gulácsiho.
1'

Borussia Mönchengladbach: Sippel – Jantschke, Ginter, Vestergaard, Elvedi – Herrmann, Kramer, Zakaria, Grifo – T. Hazard, Stindl.
Náhradníci: Nicolas – Bobadilla, Cuisance, Egbo, Drmić, Oxford.

RB Lipsko: Gulácsi – Laimer, Orban, Upamecano, Klostermann – Kampl, Demme, Keïta – Sabitzer, Werner, Bruma.
Náhradníci: Mvogo – Augustin, Ilsanker, Konaté, Bernardo, Lookman..
RB Lipsko

má o bod více než dnešní soupeř, a taktéž v tabulce je pozici výše než Borussia, a to na šesté příčce, která zajišťuje předkolo evropské ligy. Forma Lipska je kolísává. Z posledních pěti duelů dokázalo Lipsko 2x remizovat, 1x. vyhrát a 2x prohrát.
Borussia Mönchengladbach

má po 20 odehraných zápasech na svém kontě 31 bodů, a to aktuálně stačí na sedmou příčku se skóre 30:32. Co se týče formy, tak Borussia z posledních pěti zápasů, dokázala dvakrát vyhrát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.