Bundesliga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Werder - 25. listopadu 2018   15:30

Freiburg
42' Waldschmidt
1:1
(1:0)
Werder
90+2' Augustinsson
Freiburg
Schwolow – Stenzel, Gulde, Heintz, Günter – Haberer, Koch, Gondorf (80. Frantz), Terrazzino (68. Petersen) – Waldschmidt (89. Kammerbauer), Höler.
Flekken – Niederlechner, Frantz, Kammerbauer, Kübler, Petersen, Kleindienst.
Bastian Dankert – René Rohde, Markus Hacker
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
24 000 diváků
Werder
Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, N. Moisander, Augustinsson – M. Eggestein, J. Eggestein (77. C. Pizarro), Şahin (63. Rašica), Klaassen – M. Kruse – Harnik (63. Osako).
Plogmann – C. Pizarro, Möhwald, Osako, Rašica, Langkamp, Friedl.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou neděli a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 24 000 diváků.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 14:10. Střely mimo: 10:9. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 6:12.
Utkání je u konce a byť to vypadalo, že si Freiburg připíše cennou výhru, tak se nakonec body dělí. Druhý poločas už tolik vyložených šancí nepřinesl, nuda ale rozhodně nebyla. Brémy šly za vyrovnáním, ale i po pauze dlouho končily na Schwolowovi. S postupujícím časem se obrana hostů otevírala, jenže Freiburg toho nedokázal využít. Buď zasáhl výtečný Pavlenka, nebo zklamalo zakončení, jako u Hölerovy střely z brejku do tyče. A poté přišla druhá minuta nastavení rohový kop hostů a pohotové zakončení Ludwiga Augustinssona z bezprostřední blízkosti. Utkání tak skončilo 1:1, což je za daných okolností pro hosty výhra a pro Freiburg hořká ztráta.
90+5'
90+5'
Günterova střela po zemi mířila k tyči a Pavlenka ji vyrazil na roh. Ten se už ale konat nebude, rozhodčí odpískal konec utkání.
90+4'
Pavlenka si staví bytelnou zeď, u míče jsou připraveni Stenzel a Günter.
90+3'
Nicméně Freiburg může ještě zaútočit, je tu přímý kop.
90+2'
Werder právě vstřelil branku!
Už je ale srovnáno! Po Kruseho rohu sklepl domácí Höler nechtěně míč k nohám LUDWIGA AUGUSTINSSONA a ten zblízka propálil brankáře. V sektoru hostujících fanoušků propuká obrovská radost, ve zbytku stadionu naopak panuje smutek, zklamání a vztek.
90+1'
Nápor Werderu pokračuje, na Schwolowa to zkoušeli Pizarro a Rašica, gólman Freiburgu ale stále odolává.
90+1'
Schwolow vytáhl další zákrok, nyní proti Gebre Selassiemu.
90'
Budou se nastavovat čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Gian-Luca Waldschmidt, přichází Patrick Kammerbauer.
88'
Domácí chystají poslední střídání, dolů půjde hrdina utkání Gian-Luca Waldschmidt.
87'
Domácích se drží i smůla, Höler nyní běžel sám na Pavlenku, podařilo se mu ho obstřelit, jenže trefil pouze tyč!
86'
Po jeho rozehrání letěl vzhůru praporek asistenta, domácí byli v ofsajdu.
85'
Rozhodnout mohl Höler, na pravé straně měl prostor pro zakončení, vyběhnutý Pavlenka ale jeho ránu srazil na rohový kop.
85'
Mohutný odkop domácích od vlastní šestnáctky, Freiburg si s tímto nedělá potíže. Pokud je potřeba, následuje poslání míče co nejdál od Schwolowa.
84'
Na druhé straně si na střed sbíhal Waldschmidt, jeho pokus byl sražen na roh. A po jeho rozehrání nepřesně zakončil Petersen.
83'
Největší šance Brém na vyrovnání v této půli. Na centr z přímého kopu si naběhl Osako a hlavou usměrňoval míč ke vzdálenější tyči. Schwolow se ovšem natáhl a pokus vyškrábl. Moisander už poté dorážel zpoza brankové čáry.
82'
Neklaplo to ani Petersenovi, ten narazil na přesilu a o míč přišel.
81'
Werder už trochu pootevírá obranu, domácí toho však zatím nejsou schopni využít.
80'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Jerôme Gondorf, přichází Mike Frantz.
79'
Pizarro poprvé v akci. Po centru z levé strany si zpracoval a zkusil trochu akrobatické zakončení. Jeho rána levou nohou skončila nad brankou.
77'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Johannes Eggestein, přichází Claudio Pizarro.
76'
Odkop od branky Freiburgu, hosté ale nejprve provedou poslední střídání.
75'
Waldschmidt plánoval poslat centr do pokutového území, dal tomu ale moc síly a míč skončil až u Pavlenky.
74'
Augustinsson fauloval a Pavlenka bude čelit přímému kopu.
73'
Brémy se snaží o centry do pokutového území, domácí obrana zatím zvládá vše posbírat a odvrátit.
71'
Kruse fauloval Heintze, Freiburg bude rozehrávat od půlky.
70'
Už se zase hrálo u Pavlenky a gólman Werderu se musel natáhnout po Waldschmidtově centru z levého křídla.
68'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Marco Terrazzino, přichází Nils Petersen.
68'
Na pravé straně se uvolnil Kruse a po zemi cpal do pokutového území centr na Rašicu. Ten ale dle sudího fauloval Guldeho.
66'
Krusemu nesedl volej, výsledkem byl pouze neškodný oblouček do pokutového území Freiburgu.
65'
Ten už byl zcela nepovedený, centr prolétl šestnáctkou a skončil na druhé straně v zámezí.
65'
Osako se hned zapojil do útočení, po rohu se nacpal do zakončení, jeho pokus byl sražen na další roh.
63'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Martin Harnik, přichází Juja Osako.
63'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Nuri Şahin, přichází Milot Rašica.
62'
Brémám se teď nedaří dostat míč na útočnou polovinu, domácí dobře presují.
60'
No a Nuri Şahin za zákrok zezadu dostal žlutou kartu.
60'
Po rohu nebezpečí před Pavlenkou nevzniklo, nicméně Freiburg bude pokračovat přímým kopem po Şahinově faulu.
60'
Neskutečné, co nyní vychytal Jiří Pavlenka. Günterova střela byla sražena na pravou stranu, kde stál zcela volný Gondorf, jeho volej ale český reprezentační gólman vyrazil na roh!
59'
A další střelecký pokus domácích. Zprava se rány položil Stenzel, moc mu to však nesedlo a poslal míč k divákům za brankou Werderu.
57'
Terrazzino to zkusil po Hölerově sklepnutí střelou z dálky, Pavlenkovu bránu ale minul o pořádný kus.
56'
Terrazzinovo prodloužení centru z levého křídla skončilo u Pavlenky, ten měl okolo sebe dostatek prostoru a tedy i času na bezpečný zákrok.
55'
Brémy v postupné akci ve středu hřiště, u míče je Moisander a snaží se o rozvinutí šance k vápnu.
53'
Z dálky to zkusil Şahin, jeho skákavou střelu hravě zkrotil připravený Schwolow.
53'
Nepřesná přihrávka i na druhé straně, Harnik marně stíhal míč na hrací ploše.
51'
Freiburg se pokusil přenést hru z levé na pravou stranu, přihrávka na Guldeho však byla příliš prudká a skončila v zámezí.
50'
Domácí nebyli daleko od druhého gólu! Za obranu Brém se dostal Waldschmidt, lehce popíchl míč na branku, ale Pavlenka vytáhl skvělý reflex a ránu vykopl!
48'
Protiakce byla zakončena Günterovým centrem, míč ovšem pouze prolétl pokutovým územím Brém.
48'
Schwolow zahájil druhou půli povedeným zákrokem u své pravé tyče, Freiburg už jde kupředu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
Je za námi první poločas, který přinesl velice aktivní fotbal. Tou hýřili hlavně domácí, kteří ale dlouho nemohli najít recept na obranu soupeře a gólmana Pavlenku. Jeho kouzlo neprůstřelnosti padlo ve 42. minutě, kdy Gian-Luca Waldschmidt proměnil pokutový kop, nařízený za Moisanderovu ruku. Ale ani Werder nebyl bez šancí, vyrážel do rychlých kontrů, ve kterých byli aktivní zejména Klaassen a Harnik, jenže Schwolow je zatím mužem na svém místě a všechny šance vychytal. Freiburg odešel do kabin s vedením 1:0.
45+2'
45+2'
Kruseho centr byl odvrácen za šestnáctku, kde se do míče opřel Klaassen a jeho dělovku musel Schwolow pohotově vyrážet. Měl to docela těžké, výhled nebyl nejlepší, nicméně to zvládl a udržel tak těsný náskok svého týmu.
45+2'
Tak ještě jedna standardní situace pro Brémy, nyní po faulu na Klaassena.
45+1'
Přímý kop rozehrál Nuri Şahin, trefil však pouze dobře postavenou zeď.
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
45'
Šanci ale budou mít i hosté. Kousek od vápna byl Stenzelem faulován Kruse a je tu přímý kop.
44'
A Freiburg je zase v útoku. Dopředu je navíc žene skvělé publikum zaplněného stadionu.
42'
Freiburg právě vstřelil branku!
Míč si na penaltový puntík postavil GIAN-LUCA WALDSCHMIDT a i když Pavlenka vystihl směr, tak prudká rána byla nechytatelná a skončila v horním rohu branky – 1:0.
41'
Nikolas Moisander navíc obdržel žlutou kartu.
41'
A je to penalta! Rozhodčí se ujistil, že Moisander skutečně zahrál v šestnáctce rukou a nařídil pokutový kop!
40'
Máme tu kontrolu u videa, neboť Waldschmidt nastřelil jednoho z obránců do ruky a jelikož se to vše odehrálo v pokutovém území, rozhoduje se o penaltě.
39'
Freiburg kombinuje na levé straně, zatím bez zakončení.
37'
Je to teď fotbal nahoru a dolů. Z otočky vystřelil Harnik, jeho pokus prolétl vedle domácí branky.
37'
Hra se nám přesunula na druhou stranu, centr zprava ale nenašel nabíhající adresáty.
36'
Na nízký centr z pravé strany si nabíhal Harnik, obrana Freiburgu jej ale zvládla předběhnout.
35'
Freiburg se snaží trochu uklidnit hru, v závislosti posledních minut se není ani čemu divit.
33'
A další obrovská šance Brém! Po centru z levé strany si naskočil zcela volný Klaassen, jenže jeho hlavičku z bezprostřední blízkosti zvládl Schwolow vyrazit!
31'
Zajímavá šance hostů. Ze střední vzdálenosti vypálil Klaassen, míč ve vzduchu zaplaval a nadělal Schwolowovi potíže. Přesto jej před sebe vyrazil a umožnil Harnikovi dorážku. Jeho rána křížem skončila těsně vedle!
30'
Vypadá to, že Brémy konečně setřepaly nervozitu a jsou to teď právě hosté, kdo tlačí.
29'
Akce Brém po pravém křídle skončila sraženou přihrávkou Davyho Klaassena, hosté dokonce ani nebudou vhazovat.
27'
Pěkná narážečka Freiburgu před vápnem skončila Waldschmidtovou střelou přes obránce. Pavlenka si na ránu počkal a připsal si další úspěšný zákrok.
25'
Na levé straně se uvolnil Terrazzino, dostal se do pokutového území, jeho rána levačkou ale nebyla přesná. Pavlenka zasahovat nemusel.
24'
Do útoku se nyní vydal Gebre Selassie, byl ovšem o míč obrán a o chvíli později se dokonce pískalo proti Brémám.
23'
Brémy se začínají osmělovat, stále častěji jsou na útočné polovině soupeře.
21'
Teď se ale mohlo vše změnit, neboť po nepovedené rozehrávce musel Schwolow ven z branky a jít do souboje s Harnikem. U míče byl o zlomek vteřiny dříve a zakročil.
20'
Brémám se zatím nevede. Nevyšla ani akce po dlouhém Pavlenkově výkopu, míč skončil až u Schwolowa.
18'
Samotný centr pak nebezpečný nebyl, akce však vyvrcholila střelou Jerôme Gondorfa zpoza vápna. Prudký projektil mířil přesně na Pavlenku, ten míč vyboxoval před sebe.
17'
Na druhé straně si k odraženému míči naběhl Stenzel a výsledkem byla umístěná rána k tyči, se kterou měl Pavlenka docela problémy. Jen tak tak ji vyrazil na roh.
17'
Nyní Kruse vysunoval Harnika, poslal mu ovšem až příliš prudký pas a míč tak skončil u připraveného Schwolowa.
16'
Hodně prostoru na průnik dostal hostující Kruse, poté však pouze napálil před ním bránícího hráče.
15'
Brémy po dlouhé době na útočné polovině, zprava se k centru nachystal Eggestein, svůj pas ale přetáhl a poslal jej do zámezí.
13'
Domácí pokračují ve své aktivní hře, nyní budou vhazovat u půlící čáry.
11'
Znovu Waldschmidt a znovu z dálky. Nyní už jeho pokus prošel, jenže táhlá rána skončila vedle Pavlenkovy brány.
10'
Do odraženého míče se opřel Waldschmidt, jeho pokus byl ale ještě před šestnáctkou zablokován.
9'
Nápor Freiburgu pokračuje a byť jsou centry zatím zhusta odvráceny, akce domácích jsou diváky odměněny potleskem.
8'
Freiburg je v úvodních minutách jasně aktivnějším týmem, Brémy se prozatím dostaly pouze k jediné nepřesné střele.
7'
Höler předvedl velkou snahu doběhnout dlouhý pas za obranu Brém, ale ani za pomoci skluzu neudržel míč na hrací ploše.
6'
Hostující Harnik našlápl k akci po pravé straně, scházela mu ovšem podpora spoluhráčů.
5'
Tento roh už střelou neskončil, po chvilce byl celý krátký nápor Freiburgu ukončen Terrazzinovou ztrátou míče.
4'
Po rozehrávce nakrátko a následném Heintzově pokusu je tuh číslo dva. Před jeho rozehráním ale ještě sudí uklidňuje postrkující se Hölera s Augustinssonem.
3'
Domácí v protiakci a vybojovali si rohový kop. Pavlenka a jeho spoluhráči si tak musí dávat velký pozor.
2'
Hned v úvodu se hosté prokombinovali na útočnou polovinu a od levé strany se míč dostal na střed. Odtud pálil Kruse, jeho pokus však šel nad branku.
1'

SC Freiburg: Schwolow – Stenzel, Gulde, Heintz, Günter – Haberer, Koch, Gondorf, Terrazzino – Waldschmidt, Höler.
Náhradníci: Flekken – Niederlechner, Frantz, Kammerbauer, Kübler, Petersen, Kleindienst.

Werder Brémy: Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, N. Moisander, Augustinsson – M. Eggestein, J. Eggestein, Şahin, Klaassen – M. Kruse – Harnik.
Náhradníci: Plogmann – C. Pizarro, Möhwald, Osako, Rašica, Langkamp, Friedl.

Rozhodčí: Bastian Dankert – René Rohde, Markus Hacker.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Schwarzwald-Stadion začne v 15:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Bastian Dankert, kterému budou na pomezí asistovat René Rohde a Markus Hacker.
Werder Brémy

Hosté jsou na tom o něco lépe, na sedmém místě mají 17 bodů a v případě dnešní výhry se bodově dotáhnou na šestý Hoffenheim. Werder je trochu bez formy, v lize v posledních třech utkáních prohrál a inkasoval hned jedenáctkrát! Tři góly dostal naposledy doma od Mönchengladbachu a jelikož se za domácí trefil pouze Şahin, znamenalo to porážku 1:3. Je co napravovat a dnes je pro to ideální příležitost.¨

SC Freiburg

Domácí tým je v tuto chvíli na 13. místě tabulky se ziskem 13 bodů a musí se začít dívat i pod sebe – v současné době má klub náskok na baráž pouhé čtyři body. Freiburg využil reprezentační pauzu k jasné výhře v přípravném utkání proti Sionu a alespoň trochu zapomněl na poslední ligové kolo, ve kterém doma prohrál 1:3 proti Mohuči. O jedinou branku se v tomto utkání postaral Sallai.

Freiburg – Leverkusen 0:0
Hertha – Freiburg 1:1
Freiburg – Mönchengladbach 3:1
Bayern Mnichov – Freiburg 1:1
Freiburg – Mohuč 1:3
Dobré odpoledne u německé Bundesligy. Společně se podíváme na utkání 12. kola mezi týmy SC Freiburg a Werder Brémy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.