Bundesliga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Hertha Berlin - 6. října 2018   15:30

0:0
(0:0)
Mainz
Zentner – Mwene, Bell (C), Niakhaté, Aarón – Gbamin (89. Maxim), Malong, Baku – Boëtius, Mateta (84. Abass), Burkardt (68. Ujah).
J. Huth – Donati, Maxim, Ujah, Onisiwo, Bussmann, Abass.
Schlager – Waschitzki, Blos
OPEL ARENA, Mohuč
Hertha Berlin
Jarstein – Lazaro, Stark (46. Lustenberger), Rekik, Plattenhardt – Skjelbred, Maier – Kalou, Duda, Dilrosun (75. Leckie) – Ibišević (C) (62. Selke).
Kraft – Leckie, Mittelstädt, Dárdai, Selke, Lustenberger, Jastrzembski.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 16:5. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:7.
Dvě nastavené minuty uplynuly a zápas Mohuče s Herthou končí bezbrankovou remízou.

Zápas začal velmi ospale. Taktovky se tak ujali domácí fotbalisté, ale ti se nemohli dlouhou dobu prodrat přes hluboký obranný blok Herthy. Na druhé straně trávníku zahrozil nebezpečnou hlavičkou Vedad Ibiševiće, který trefil pravou tyč. Také před brankou Runeho Jarsteina bylo horko. Matetova rána ale skončila pouze u pohotového gólmana berlínského celku. Ani druhý poločas příliš fotbalové krásy nenabídl. Hertha nebyla daleko od vstřeleného gólu po hlavičce Selkeho, ale střídající útočník mezi tři tyče nezamířil. Týmy si tak odvážejí z utkání po bodu do bundesligové tabulky.
90+2'
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.
90+1'
Arne Meier předvedl ve středu pole taktický faul na rozbíhajícího se Malonga a vyfasoval za to žlutou kartu.
90'
Mohuč se drží s míčem na útočné polovině. Aarón dokázal kombinovat s Bakuem, následně přiletěl nebezpečný centr, ale ten si pohlídala hostující obrana.
89'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Philippe Gbamin, přichází Alexandru Maxim.
88'
Už už to vypadalo na nebezpečný útok domácích, ale Bote Baku výrazně zbrzdil celou akci a nakonec také zakončil mizernou střelou vedle levé tyče.
87'
Hertha si hlídá vlastní pokutové území. Nyní se do něj chtěl prodrat Abass, ale sni střídajícímu hráči se nepodařilo prostřelit hradbu v šestnáctce.
86'
Pierre Malong získal míč u středového kruhu, poté se s ním dostal až do vápna, ale vracející se Leckie ubránil nebezpečnou akci Mohuče.
85'
Leckie spolupracoval s Dudou. Následně se na pravém kraji zapojil také Lazaro, který zkoušel ihned hledat Selkeho, ale ten byl ve vápně střežen dvěma obránci.
84'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Philippe Mateta, přichází Issah Abass.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá týmům do konce utkání. Mateta si stačil zpracovat míč pravou nohou, poté ho předal Ujahovi, který ale pálil bez razance do středu branky.
81'
Domácí se nyní hnali do útoku. Situaci dva na dva ale prováhali a poté už střela z nouze od Matety šla vysoko nad. Jarstein mohl míč pustit vedle své tyče.
80'
Jean-Paul Boëtius trefil ve střední části trávníku Skjelbreda. Norský defenzivní záložník se ihned poroučel k zemi a tak hlavní rozhodčí odpískal.
79'
Kalou vymyslel nahrávku na levou stranu, odkud druhým dotekem centroval do vápna Plattenhardt. Míč se ale dostal jen do rukavic domácího brankáře.
78'
Hertha se dostala pod tlak v posledních chvílích a tak teď zkouší na delší období držet balon pod kontrolou. Mezi tím už se Mateta už vrátil na trávník.
77'
Právě autor poslední střely Jean-Philippe Mateta leží na trávníku a potřebuje ošetření. Vypadá to na křeče, co trápí domácího útočníka.
76'
Tentokrát to domácí zkusili přes Aaróna. Ten byl už ve velkém úhlu, ale přece jen se mu podařilo posunout balon k Bakuovi. Následně pálil Mateta jen nad.
75'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Javairo Dilrosun, přichází Mathew Leckie.
74'
Už to tak vypadá, že souboj týmů z horní poloviny tabulky rozhodne jediná branka. Mohuč se v posledních minutách nadechuje k tlaku, ale Hertha se zatím s klidem brání.
73'
Javairo Dilrosun byl potažen za dres na levém kraji, ale tentokrát vyvázl Mwene bez trestu. Hostům se ale rychlá rozehrávka vůbec nevydařila.
72'
Mateta dostal přesný centr na hlavu, ale z místa pro penaltu nedokázal míč usměrnit ke vzdálenější tyči. Jarstein zůstal na brankové čáře jako zmražený.
71'
Per Ciljan Skjelbred je prvním potrestaným hráčem zápasu. Ve středu pole postavil strom Malongovi, sám poté zůstal o něco déle na trávníku, než faulovaný.
70'
Ani druhý poločas zatím příliš fotbalové krásy nenabídl. Jarstein vykopával na pravou stranu, kde se pohyboval Lazaro, ale proti Aarónovi se neprosadil.
69'
Robin Zentner zariskoval při rozehrávce, nechal si napadajícího Selkeho přiběhnout až příliš blízko, ale nakonec to brankář Mohuče na poslední chvíli zvládl.
68'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jonathan Burkardt, přichází Anthony Ujah.
68'
Mohuč se dostává z tlaku pozvolnou rozehrávkou na pravé straně. Mwene vhodil míč do hry k nohám Gbamina, který byl následně faulován Dudou.
66'
Právě Marvin Plattenhardt centroval následně od rohového praporku. Na zadní tyči se dostal k hlavičce střídající Davie Selke, který ale nedokázal míč usměrnit do sítě.
65'
Od Plattenhardta se odvíjela akce hostujícího celku. Kalou se dostal k míči na hranici vápna, ale jeho tečovaná střela prolétla kolem vzdálenější tyče.
64'
Stefan Bell neměl okolo sebe žádného protihráče, mohl si rozmyslet, kam bude přihrávat. Nakonec zvolil Gbamina, ten následně oslovil Aaróna, který ale centroval už míč do vápna přesně nevrátil.
62'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vedad Ibišević, přichází Davie Selke.
62'
Lazarův centru neprošel až do vápna, ale ani na druhé straně trávníku se domácím nepodařilo překonat obrannou čtveřici. U balonu jsou znovu fotbalisté Herthy.
61'
Vedad Ibišević byl těsně bráněn Bellem. I tak se ale dostal do krkolomného zakončení patou. Míč však skončil jen vedle pravé tyče a Zentner nemusel zasahovat.
60'
Úvodní hodina hry branku nepřinesla. Změnit to chtěl Bote Baku, ale ani jeho dalekonosná rána místo mezi třemi tyčemi nenašla.
59'
Pierre Malong už se nemohl dívat na zdlouhavou rozehrávku Mohuče, připravil si míč na pravou nohu, ale z velké dálky Jarsteina neohrozil. Míč prosvištěl vysoko nad břevnem.
58'
Po aktivním nástupu Herthy do druhé půle se tempo znovu snižuje. Nyní to chtěl vyvrátit Baku společně s Malongem, ale ani jejich spolupráce neklapla.
56'
Po Jarsteinově výkopu se hosté u míče příliš dlouho nezdrželi. Dilrosun se opřel při hlavičkovém souboji do Mweneho, který skončil na trávníku.
55'
Plattenhardt se tentokrát předvedl i v obraně. Proti útočícímu Gbaminovi vytáhl pohotový skluz, který rozhodčí vyhodnotil jako čistý.
54'
Arne Maier byl fauloval v nebezpečné pozici u levé postranní lajny. O exekuci se postaral Plattengerdt, ale jeho pobídka našla ve vápně jen zakloněného Ibiševiće.
53'
Do druhého poločasu rozhodně vstoupila útočněji naladěna Hertha. Po dlouhém autovém vhazování se marně snažil Ibiševiće prosadit hned proti třem obráncům.
52'
O velmi nebezpečný pas do vápna se postaral Plattenhardt. Až na poslední chvíli musel před Dudou na zadní tyči odvracet balon na rohový kop Mwene.
51'
Karim Rekik měl potíže uhlídat Matetu a tak sáhl po faulu. Následný volný přímý kop ale skončil jen u padajícího Bella, který nemohl zakončovat přesně.
50'
Po mizerné rozehrávce od rohového praporku se domácí hnali do protiútoku. Hned ve čtyřech se ofenzivní esa Mohuče dostávaly do přečíslení, ale Matetova rána nestála za nic.
49'
Valentino Lazaro byl jeden z nejaktivnějších hráčů v první půli. I nyní začal s míčem u nohy a vydřel pro Herthu rohový kop.
48'
Duda zpracoval míč po dlouhém nákopu Jarsteina. Následně se ale slovenský záložník nedokázal popasovat s bránícím Bellem.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou hostující fotbalisté. Od Ibiševiće se míč přesunul na pravé stranu, kde ale Lazaro nemohl proniknout do útoku a tak raději přihrával k obráncům.
46'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Niklas Stark, přichází Fabian Lustenberger.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:31.
Jedna nastavená minuta je minulostí stejně tak i celý první poločas. Hráči odcházejí do šaten za bezbrankového skóre.

Zápas začal velmi ospale. Taktovky se tak ujali domácí fotbalisté, ale ti se nemohli dlouhou dobu prodrat přes hluboký obranný blok Herthy. Na druhé straně trávníku zahrozil nebezpečnou hlavičkou Vedad Ibiševiće, který trefil pravou tyč. Také před brankou Runeho Jarsteina bylo horko. Matetova rána ale skončila pouze u pohotového gólmana berlínského celku.
45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
S Niklasem Starkem to nevypadá nejlépe. Při obranném zákroku v pokutovém území si přivodil zranění kolene. Po krátkém ošetření se ale vrací do hry.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu Bote Baku. Dvacetiletý záložník Mohuče si to namířil do vápna, kde byl sražen k zemi. Hlavní rozhodčí byl ale celé situaci velmi blízko a nechává hru pokračovat.
43'
Pierre Malong se pokoušel uvolnit v pokutovém území Matetu. Ten sice balon převzal, ale už se s ním nedokázal otočit čelem k brance.
42'
Závěrečné minuty první půle patří domácímu celku. Od Bella s Niakhatém se míč dostal k Gbaminovi, který si ještě potáhl balon ke střele, ale tu poslal pouze nad.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Postupem času se tempo zápasu o něco zvyšuje, ale Mohuč zatím svou převahu nemůže gólově potvrdit.
39'
Aarón společně s Bakuem se snažili prokombinovat levou stranou. Do vápna nakonec dostal míč Gbamin, který našel Matetu, ale ten v ideální pozici nastřelil jen Jarsteina.
38'
Útočnou akci vedl za hosty znovu Salomon Kalou. Třiatřicetiletý útočník zkoušel přihrávat na Ibiševiće, který byl v nadějném postavení, ale míč k němu nepropadl.
37'
Ospalý první poločas pokračuje. Od Gbamina putoval míč jen k Aarónovi, který si ale netroufl jeden na jednoho proti Lazarovi.
36'
Už už to vypadalo, že by se hosté mohli dostat do rychlého protiútoku. Kalou vedl útočnou akci, na levé straně našel Maiera, který podporoval celou akci, ale jeho slabá střela neměla šanci na úspěch.
35'
Niakhaté s Bellem si vyměňovali míč na vlastní polovině. Poté se kapitán Mohuče rozhodl ke kolmici na Matetu. Ten byl ale u míče až jako druhý po Starkovi.
34'
O další rozehrávku rohového kopu se postaral Aarón. Krajní obránce Mohuče kroutil míč nebezpečně do vápna, ale na Jarsteina si nepřišel.
33'
Kalou nebyl daleko, aby z agresivního napadání vytěžil samostatný útok. Bell musel být hodně rychlý, ale balon odpravil alespoň k Zentnerovi.
31'
Mohuč se po několika divokých minutách snaží uklidnit hru postupnou kombinací. Od Malonga doputoval balon až k Boëtiusovi, který z nepřipravené pozice poslal střelu vysoko nad.
30'
I po půlhodině hry je stav zápasu mezi Mohučí a Herthou bezbrankový. V posledním minutách se berlínský tým probral k aktivní hře směrem dopředu.
29'
Hosté se začínají více držet u balonu. Tentokrát to ale chtěl vyvrátit Aarón, který postupoval až téměř do vápna, ale jeho centr byl znovu jen sražený do autu.
27'
Obrovská šance hostujícího celku. Lazaro posunul míč na Kaloua, ten z druhého doteku centroval do vápna, kde se dokázal prosadit k hlavičce Ibiševiće, ale nastřelil pouze tyč.
26'
Marvin Plattenherdt ještě vhazoval na levém kraji zpoza postranní lajny. Hertha nyní uzamkla soupeře před vápnem, ale Zentner stále nemusel zasahovat.
25'
Lazaro odstavil od balonu Aaróna, následně přihrál Kalouovi. Dále se do spolupráce zapojil ve vápně také Ibišević, ale tak berlínského celku střelou nevyvrcholil.
24'
Po druhém rohu v krátkém časovém úseku se vrhnul Robin Zentner, který s klidem vyboxoval míč daleko za vlastní vápno. Hosté sice ještě zůstali u míče, ale k centru se již nedostali.
23'
Na levé strany ordinoval Plattenhardt. Po jeho průniku musel zasáhnout do centru Mwene. Také hosté tak měli k dispozici rohový kop. Od Plattenhardta skončil míč jen u Bella.
22'
Lazarova nebezpečná pobídka na Kaloua skončila pouze u domácího brankáře. Na druhé straně se pokoušel o centr Aarón, ale ani on neuspěl.
21'
Zápasu zatím chybí pořádné tempo. Skjelbred nyní získal míč na středu trávníku, ale místo přihrávky na Ibiševiće zastavil hru a poslal míč jen k obráncům.
20'
Úvodní dvacetiminutovka větší vzrušení ani u jedné z branek nepřinesla. Mohuč sice drží míč více pod kontrolou, ale Jarsteina se pořádně zaměstnat zatím nepodařilo.
19'
Po Aarónově centru do šestnáctky se prosadil k hlavičce kapitán Mohuče Stefan Bell. Jeho pokus však zamířil jen mimo hostující branku.
18'
Aarón měl sice prostor na levé straně trávníku, ještě si chtěl obhodit Lazara, ale ten mu vložil kopačku do kličky. Nakonec z toho je rohový kop pro domácí.
17'
Aarón centroval od rohového praporku do malého vápna, kde ale vládne Rune Jarstein. Jarstein chtěl rychle rozehrát na Ibiševiće, ale tomu míč utekl k soupeřům.
16'
Stefan Bell neměl dlouho komu nahrát. Ani jeden domácí hráč nebyl v pohybu. Nakonec se ale rozběhl po pravém kraji Mwene, který vybojoval po sraženém centru rohový kop.
15'
Moussa Niakhaté získal míč na Ibševićovi. Následně se domácím podařil i rychlý přesun do útoku, ale na obranný val Herthy si již Mateta nepřišel.
14'
Po delším čase se na útočnou polovinu dostal také berlínský tým. Hertha kombinovala na pravé straně, od Lazara se dostal míč ke Kalouovi, ale zkušený útočník už neměl potřebnou rychlost, aby se prosmýkl do vápna.
13'
Jean-Philippe Mateta se bleskově otočil na dvaceti metrech od hostující branky a z druhého doteku poslal dělovku na Jarsteina. Norský brankář v dresu Herthy snadno obstál.
12'
Baku nechal z levé strany míč vhodit do hry Aaróna. Následně se ale domácí sami vytlačili až na vlastní polovinu trávníku. Vše tak musí začít od obránců.
11'
Jonathan Burkardt byl ve slibném postavení. Dokázal se ve skluzu protlačit před obránce, míč k němu putoval po přízemním centru Aaróna, ale nakonec šla střela z krkolomné pozice jen vedle tyče.
10'
Mohuč pokračovala rozehrávkou od rohového praporku. Bote Baku byl hodně aktivní před Jarsteinem, ale míč do sítě nepropasoval.
9'
Malong se štěstím přiťukl míč před dva obránce na Matetu. Stark se ale výtečně stačil otočit a ještě odpálil balon za brankovou lajnu.
8'
Lazaro ztratil míč ještě na vlastní polovině a zavařil tak svým spoluhráčům. Před útočícím Matetou musel couvat Rekik se Starkem, ale Lazaro se vrátil do souboje a fauloval.
7'
Jarstein vykopával daleko od své branky. Ve středovém kruhu vyhrál hlavičkový souboj nad Malongem Baku, ale poté míč už jen doputoval k Zentnerovi.
6'
Opět se u míče ocitl Lazaro. Po lajně se prodíral přes obranu Mohuče, ale dále než pět metrů od vápna se nedostal. Navíc po ztrátě balonu fauloval Bella.
5'
Valentino Lazaro se dostal k prvnímu nepříjemnému centru do šestnáctky Mohuče. Zentner zaváhal, vyběhl, ale míč nezachytil. Hosté toho ale využít nedokázali.
4'
Od Plattenhardta měla začít útočné snažení hostujícího týmu. Spolupráce s Rekikem ale nepříjemně zaskřípala a hostující rozehrávku tak zachránil až odpískaný faul Bakua.
3'
Mohuč získala míč v zajímavé pozici. Gbamin zkoušel vyslat do útoku Matetu. Jednadvacetiletý útočník Mohuče měl ale před Starkem ztrátu a k balonu se již nedokázal dostat.
2'
Také berlínský tým se mohl prodrat poprvé na útočnou polovinu. Ondrej Duda servíroval míč na Kaloua, který byl ale faulován ve středovém kruhu.
1'
Úvodní rozehrávku obstarali domácí fotbalisté. Po Matetovi se dostal k míči také Burkardt, který ale marně hledal na pravé straně Mweneho.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas sedmého kola nejvyšší německé soutěže Bundesligy tak může za několik málo okamžiků začít.

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Mwene, Bell, Niakhaté, Aarón – Gbamin, Malong, Baku – Boëtius, Mateta, Burkardt.
Náhradníci: J. Huth – Donati, Maxim, Ujah, Onisiwo, Bussmann, Abass.

Hertha BSC: Jarstein – Lazaro, Stark, Rekik, Plattenhardt – Skjelbred, Maier – Kalou, Duda, Dilrosun – Ibišević.
Náhradníci: Kraft – Leckie, Mittelstädt, Dárdai, Selke, Lustenberger, Jastrzembski.

Hertha BSC

Berlínský tým zakončil loňskou sezonu Bundesligy v úplném středu tabulky. S desátým místem ale rozhodně Hertha nemohla být spokojena, protože postup do evropských pohárů jí utekl o deset bodů!

Stejně jako Wolfsburg, tak i Hertha v přípravě zářila! Německé týmy z nižších soutěží vždy odjížděly z Berlína s debaklem. Naopak Dukla Praha sehrála s německým celek vyrovnanou partii, když prohrála "pouze" 2:3.

Hertha má v úvodu ročníku Bundesligy potíže s množstvím zraněných. Vladimír Darida se už pomalu vrací na trávníky, ale do ligového duelu ještě nenastoupil. Po šesti odehraných kolech se Hertha drží na vynikajícím čtvrtém místě, když prohrál pouze jednou a to když si z Brém odvezl výsledek 1:3.Před týdnem ale Hertha šokovala celé Německo, když jasně přehrála 2:0 mnichovský Bayern.
1. FSV Mohuč 05

Mohuč až do posledních kol v minulém ročníku bojovala o zachování v elitní německé soutěži. Především překvapivá vítězství 3:0 proti Lipsku a 2:1 s Dortmundem Mohuči výrazně pomohla před sestupem. Na konečné čtrnácté pozici měla Mohuč náskok na sestupová místa pouze tři body.

V přípravě nejprve Mohuč drtila soupeře z nižších německých lig. Schifferstadt dokonce Mohuč rozstřílela 12:0! Velmi vyrovnané zápasy se podařilo Mohuči odehrát také s West Hamem, Bilbaem, Fiorentinou a Celtou Vigo.

Ve třech úvodních kolech se Mohuči podařilo získat sedm bodů. Poté ale přišel útlum. Nejprve porážka 0:1 na trávníku Leverkusenu, následovala bezbranková remíza s Wolfsburgem a před týdnem Mohuč padla znovu 0:1 na Schalke. Se čtyřmi obdrženými góly je obrana Mohuče vůbec tou nejlepší, zároveň se však pouze čtyřikrát prosadila v útoku, což je naopak druhý nejhorší výsledek z ligy.
Krásné sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Německá nejvyšší soutěž Bundesliga pokračuje sedmým kolem a my se společně zaměříme na utkání Mohuče, která před domácím publikem přivítá berlínskou Herthu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.