Bundesliga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Lipsko - 30. srpna 2019   20:30

Mönchengladbach
90+1' Embolo (Bénes)
1:3
(0:1)
Lipsko
38' Werner  (Forsberg) • 47' Werner  (Y. Poulsen) • 90+4' Werner
Sommer (C) – Lainer, Ginter, Elvedi, Wendt – Johnson (74. Raffael), Zakaria – Embolo, Neuhaus (77. Kramer), Thuram (66. Bénes) – Pléa.
Sven Jablonski – Higler Henschel, Norbert Grudzinski
Borussia-Park, Mönchengladbach
Lipsko
Gulácsi – Klostermann, Konaté, Orban (C), Halstenberg (82. Mukiele) – Sabitzer, Kampl (70. Demme), Laimer, Forsberg (63. Haidara) – Werner, Y. Poulsen.
Mvogo – Haidara, Ilsanker, Lookman, Nkunku, Cunha, Mukiele, Ampadu, Demme.

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 6:5. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 17:19.
Je dobojováno a ze zisku tří bodů se nakonec radují hosté. Ti vstoupili do druhé půle velmi dobře a ve 47. je poslal do dvoubrankového vedení Werner. Dlouho to vypadalo, že Lipsko už si bez problémů dokráčí pro výhru, jenže v první minutě nastavení vykřesal naději pro Gladbach Embolo. Nakonec měli ale přeci jen poslední slovo svěřenci kouče
Nagelsmanna, těsně před koncem zkompletoval hattrick Werner, jenž se tak dnes ohromnou měrou podílel na dalším vítězství svého celku.
90+5'
90+4'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Naděje domácích na bodový zisk z tohoto zápasu teď definitivně zhasly, Lipsko totiž přidává třetí branku! Ginter prodloužil Gulácsiho centr jen za sebe a vyslal do samostatného úniku TIMA WERNERA, jenž se ani tentokrát nezmýlil a zkompletoval hattrick.
90+3'
Domácím už moc času nezbývá a nyní musí všechny své síly vrhnout do útoku. Podaří se jim vyrovnat?
90+2'
Mezitím byly nad rámec základní hrací doby nastaveny čtyři minuty.
90+1'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Tak zřejmě máme zaděláno na drama! Volný přímý kop Borussie si vzal na starost Bénes, jenž načechral balon přesně na hlavu BREELA EMBOLA a ten z hranice malého vápna překonal Gulácsiho.
90'
Po faulu Kramera navíc zahrávali volný přímý kop. Ten rozehráli nakrátko a nyní kombinují na polovině soupeře.
89'
Fotbalisté Lipska jsou si vědomi svého komfortního náskoku, a proto už se dopředu nijak zvlášť neženou.
88'
Po rohovém kopu Borussie zakončoval Elvedi, jehož hlavička se ale mezi tři tyče nevešla.
87'
Bénes poslal do pokutového území dobrý centr, jenže ve vápně se nacházel jen Pléa, kterého obrana hostů k hlavičce nepustila.
86'
Po dlouhém autu Wendta nastaly v šestnáctce Lipska nemalé zmatky, které nakonec musel rezolutním odkopem vyřešit Orban.
85'
Francouzský útočník se ale nakonec sám zvedl a vypadá to, že bude v jeho silách toto utkání dokončit.
84'
Zřejmě bude potřeba dalšího ošetření. Pléa se totiž poroučel k zemi po souboji s Orbanem a zatím se mu na nohy moc nechce.
82'
Dál už to nepůjde a Marcela Halstenberga na posledních několik minut nahradí Nordi Mukiele.
82'
Na hrací ploše nyní zůstává ležet Marcel Halstenberg a hra je přerušena. Na trávník už míří lékařský tým hostujícího celku.
81'
Žlutou kartu dostává Oscar Wendt (Borussia Mönchengladbach).
80'
Bénes hledal z pravého křídla své spoluhráče, nicméně Gulácsi si pro jeho přízemní centr došel a uzmul míč pro sebe.
79'
Werner vyslal dlouhý pas na Poulsena, avšak nahrávka zatím jediného střelce tohoto mače byla příliš prudká a míč nakonec doputoval až k Sommerovi.
78'
Po rohovém kopu znovu hlavičkoval Konaté, ovšem ani tentokrát nebylo jeho zakončení přesné.
77'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází Christoph Kramer.
77'
Haidarovu nabídka před bránu zblokoval Ginter a uvidíme další roh. Tohle je přesně hra, která Lipsku vyhovuje.
76'
Werner se chtěl protáhnout mezi dvěma protihráči, ale tentokrát si ukousl až příliš velké sousto a o balon přišel.
75'
Neuhaus se zmocnil balonu a poté se pokusil vyslat do útoku Pléu, jenže místo toho doslova odevzdal míč Orbanovi.
74'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Fabian Johnson, přichází Raffael.
74'
Ten sice žádné nebezpečí nepřinesl, ovšem Lipsko i nadále zůstává na míči a snaží se držet jej co nejdále od Gulácsiho brány.
73'
Poulsen byl sám na pravé straně, jenže ideální moment ke střele prováhal a poté už dokázal vybojovat pouze roh.
72'
Embolo byl odzbrojen Demmem a při snaze získat balon zpět svého soupeře fauloval.
71'
Rohový kop si po delší době vyzkoušeli také hosté. Konaté se sice dostal k centru Sabitzera, nicméně Sommera k zákroku nepřinutil.
70'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Diego Demme.
69'
Po faulu Konatého tu byl další volný přímý kop pro Gladbach a tentokráte už zakončoval Ginter, jenž ale bránu netrefil.
68'
Žlutou kartu dostává Ibrahima Konaté (RB Lipsko).
67'
Hříbata rozehrávala dnes již několikátý roh, nicméně standardky se jim vůbec nedaří. Nyní celkem v pohodě odhlavičkoval míč do bezpečí Laimer.
66'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází László Bénes.
65'
Sommer znovu podržel svůj tým! Werner pustil Haidarovu přihrávku za sebe, kde se nacházel Sabitzer. Ten pálil z hranice šestnáctky, avšak proti jeho ráně předvedl domácí gólman skvělý zákrok.
64'
Werner nabízel balon do šestnáctky, ovšem tentokrát Poulsenovi pár decimetrů k tomu, aby míč zasáhl, chybělo.
63'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Amadou Haidara.
62'
Ani ten se však Borussii vůbec nepovedl a hosté se bez problémů ubránili.
61'
Akce domácích ještě pokračovala a poté, co Sabitzer fauloval Embola, uvidíme volný přímý kop.
60'
To byla obrovská příležitost Gladbachu! Neuhaus poslal do šestnáctky hostů střílený centr a po zásahu jednoho z obránců balon orazítkoval břevno! Velké štěstí pro Lipsko.
59'
Johnson se řítil sám na bránu Lipska, ovšem i on byl přistižen v postavení mimo hru.
58'
Do dalšího útoku se chtěl vydat Werner, avšak ukázkovou práci v obraně předvedl Zakaria, jenž se s ním stihl vrátit, odebral mu míč a poté jej předal Neuhausovi.
57'
Ten se však domácím vůbec nepovedl, neboť balon zamířil přímo do rukavic připraveného Gulácsiho.
56'
Klostermann teď malinko zazmatkoval ve vlastní šestnáctce a po jeho nejistém zákroku získala Borussia roh.
55'
Sabitzer načechral balon na hlavu Wernera, který však z těžké pozice nedokázal zakončit přesně.
54'
Pléa se dostal do dobré šance, ovšem si nepohlídal ofsajdové postavení, a proto by jeho případný gól nemohl platit.
53'
Velká šance Lipska nakonec brankou neskončila! Z levé strany poslal centr na přední tyč Werner, jenž našel sbíhajícího Poulsena. Ten zakončoval z velké blízkosti, ovšem trefil pouze Sommera, který tak ještě udržel svůj tým ve hře.
52'
Neuhaus se uvolnil na pravé straně a poté poslal míč do vápna, jenže našel pouze Konatého, jenž odkopl balon do bezpečí.
51'
Pléa přišel o balon a při snaze získat ho zpět nedovoleně atakoval Konatého, takže hosté budou moct v klidu rozehrávat.
50'
Ten ale rozehráli bílí na krátkou vzdálenost a nyní se snaží kombinovat na polovině svého soupeře.
49'
Embolo byl u postranní čáry faulován Laimerem a domácí budou zahrávat standardní situaci.
47'
Lipsko se na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky dostává do dvoubrankového vedení! Poulsen sklepl skákavou přihrávku Halstenberga pro TIMA WERNERA, jenž rozkmital své rychlé nohy, dostal se do samostatného úniku a poté se štěstím překonal Sommera.
47'
Thuram se prohnal okolo Sabitzera a poté si to chtěl namířit do pokutového území, ovšem míč mu od nohy ukopl Klostermann.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal během přestávky žádnou změnu. Uvidíme, zda dokáží hráči Mönchegladbachu se zápasem ještě něco udělat.
46'
Nad rámec prvního poločasu nebyla nastavena ani minuta, a hráči tak odcházejí do kabin za stavu 0:1 z pohledu domácích. Ti sice do zápasu vstoupili lépe, avšak ani jednu ze svých šancí nedokázali proměnit. Naopak Lipsko bylo v zakončování svých akcí o něco přesnější a díky brance Wernera vstoupí do druhého dějství s lepší výchozí pozicí.
45'
45'
Pléa byl poslán k zemi Orbanem a bílí se dožadovali dalšího volného přímého kopu, ovšem ten tentokráte hlavní sudí nenařídil.
44'
Pléa lehce posunul balon Johnsonovi, jenž tvrdou střelou zaměstnal Gulácsiho. Maďarský brankář si ale dokázal poradit a míč ztlumil ve svých rukavicích.
43'
Thuram byl sám proti přesile, avšak poradil si velmi šikovně a poté, co jej k zemi poslal Konaté, z toho bude standardka pro domácí.
42'
Žlutou kartu dostává Denis Zakaria (Borussia Mönchengladbach).
41'
Lipsko se radovalo z druhé branky, ovšem Kevin Kampl, který dopravil míč do sítě, se v době nahrávky Wernera nacházel v ofsajdu.
40'
Embolo teď zasáhl loktem do obličeje Konatého a může být rád, že vyvázl jen s domluvou. Pokud by následovala žlutá karta, tak by se švýcarský hráč odporoučel do kabiny, neboť by to pro něj byla druhá v tomto utkání.
38'
A máme tu první branku zápasu! Po několika nepřesnostech ve středu hřiště se k míči dostal Forsberg, jenž jej poté prostrčil na TIMA WERNERA a ten tváří v tvář Sommerovi nezaváhal.
37'
Laimer se pokusil prostrčit míč na Klostermanna, avšak balon zachytil Johnson, jenž poté přenesl hru doprava na Lainera.
36'
Klostermann se vydal dopředu a už už to vypadalo, že se dostane k centru, avšak k tomu ho nepustil Wendt, jenž od něj dokázal balon odrazit do zámezí, takže z toho bude jen odkop od Sommerovy svatyně.
35'
Po elegantní patičce Johnsona se v gólové šanci ocitl Pléa, jenž tentokrát už bránu trefil, avšak Gulácsi se proti jeho střele zaskvěl a udržel nerozhodný stav.
34'
Z něj ale nic nevzniklo, jelikož balon stačil před napřahujícím se Neuhausem odvrátit Laimer.
33'
Thuram zatím dělá Klostermannovi poměrně velké problémy, nyní hostující obránce svému soupeři na poslední chvíli vypíchl balon skluzem. Bude z toho další roh pro Gladbach.
32'
Kampl se chtěl vydat dopředu, jenže postrádal podporu spoluhráčů, a proto raději otočil hru zpět na Orbana.
31'
Na druhé straně posílal balon do pokutového území z podobné pozice Sabitzer, ovšem ani on nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
30'
Dobrý centr poslal do vápna Embolo, avšak nikdo v bílém na jeho nabídku nedosáhl.
29'
Exekuce se ujal Alassane Pléa, který ale trefil pouze zeď. Následně byl navíc faulován Forsberg, takže míč se opět stěhuje na kopačky hostů.
28'
Před šestnáctkou RB byl faulován Thuram a domácí budou mít k dispozici volný přímý kop z velmi zajímavé pozice.
27'
Sommer nyní velmi zavařil Lainerovi, jenž se po přihrávce domácího kapitána dostal do potíží. Nakonec se ale dokázal poradit a Gladbach balon udržel.
26'
Embolo se vymotal ze sevření dvou protihráčů a poté chtěl míč prostrčit na Pléu, nicméně svůj pas přes Konatého nepropasíroval.
25'
Forsberg předložil balon Sabitzerovi a ten následně zkusil své štěstí ze střední vzdálenosti, jenže Sommera jeho pokus nezaměstnal.
24'
Ten si vzal na starosti Marcel Sabitzer, jehož centr však odhlavičkoval do bezpečí Elvedi.
23'
Wendt si v souboji s Poulsenem pomohl nedovoleným způsobem a Lipsko bude mít k dispozici standardní situaci.
22'
Konaté sice hrubě chyboval v rozehrávce, jenže domácí tohoto zaváhání nedokázali využít, neboť Pléa byl odzbrojen Forsbergem.
21'
Hříbata zahrával další rohový kop, ale pro nepovedený centr Neuhause si bez problému došel brankář Gulácsi.
20'
Werner si navedl balon na střed hřiště a poté vypálil, ovšem místo brány trefil pouze před sebou stojícího Elvediho.
19'
Dobře to teď udělal Neuhaus, který obral o míč Forsberga a poté jej přenesl doleva na úplně volného Wendta.
18'
Žlutou kartu dostává Konrad Laimer (RB Lipsko).
17'
Poulsen z pravé strany nabízel balon pod sebe, jenže Werner s tímto řešením nepočítal, a ze slibně vypadající akce tak nic nevzniklo.
16'
Hráči Lipska se dostali k míči a snaží se ho podržet na svým kopačkách, což se jim momentálně daří.
15'
Domácí jej rozehráli na krátkou vzdálenost a nakonec se k ráně z dálky odhodlal Ginter, jenž však Gulácsiho nezaměstnal.
14'
Thuram teď zabojoval a za svou aktivitu byl odměněn, Borussia bude mít šanci udeřit z rohového kopu.
13'
Sabitzer získal míč a poté se pokusil vydat do brejku, ale jeho pas na rozběhnutého Wernera stačil zablokovat Zakaria.
12'
Gladbach je zatím daleko aktivnější než jeho soupeř, kterému se zatím skoro vůbec nedaří dostat se na útočnou polovinu.
11'
S dalším zakončením přispěchal Embolo, ale ani on zpoza šestnáctky bránu netrefil.
10'
Krásná akce domácích málem skončila gólem! Pléa si narazil s Thuramem a poté se ocitl sám před Gulácsim, avšak bránu z dobré pozice o pořádný kus přestřelil.
9'
Kampl stáhl k zemi unikajícího Johnsona a arbitr Jablonski mu dal jasně najevo, že příště bude podobný zákrok trestat žlutým napomenutím.
8'
Thuram si píchl míč okolo Klostermanna a poté vypálil z úhlu, jenže Gulácsi si proti jeho střele připsal snadný zákrok.
7'
Sabitzer jej rozehrál na zadní tyč, kam si sbíhal Orban, avšak ten nakonec na balon nedosáhl.
6'
Timo Werner se pokusil o další individuální průnik. Ten mu sice opět nevyšel, avšak alespoň vybojoval rohový kop.
5'
Embolo založil akci domácích, kterou zakončil centrem Wendt. Ten ovšem nikoho ze svých spoluhráčů nenašel a balon nyní už drží hosté.
4'
Werner chtěl obejít Neuhause, nicméně ten byl pří bránění pozorný a nepustil svého soupeře dál.
3'
Klostermann zůstal po zákroku Embola ležet na hrací ploše a nakonec bylo potřeba i krátkého ošetření, po němž se však obránce Lipska zvedl a zdá se, že bude v pořádku.
2'
Po dalším faulu už se bude žlutit, prvním potrestaným je Breel Embolo.
2'
Hned v úvodu se poměrně ostrým zákrokem prezentoval Neuhaus, jenž poslal k zemi Forsberga, a hlavní sudí musel domácího záložníka mírně pokárat.
1'
Zazněl úvodní hvizd, zápas může začít! Výkopu se ujali fotbalisté Mönchengladbachu, kteří dnes nastupují v bílých dresech. Jejich soupeř naopak zvolil černou sadu.
1'

Borussia Mönchengladbach: Sommer (C) – Lainer, Ginter, Elvedi, Wendt – Johnson, Zakaria – Embolo, Neuhaus, Thuram – Pléa.
Náhradníci: Sippel – Kramer, Herrmann, Raffael, Beyer, Bénes, Jantschke, Binsibajní, Traoré.

RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann, Konaté, Orban (C), Halstenberg – Sabitzer, Kampl, Laimer, Forsberg – Werner, Y. Poulsen.
Náhradníci: Mvogo – Haidara, Ilsanker, Lookman, Nkunku, Cunha, Mukiele, Ampadu, Demme.

Rozhodčí: Sven Jablonski – Higler Henschel, Norbert Grudzinski.
RB Lipsko

Lipsko se loni umístilo na parádním třetím místě a vedení tohoto ambiciózního klubu by si jistě přálo, aby letos ještě více zatápělo Dortmundu a Bayernu Mnichov, kteří v posledních letech vládnou německému fotbalu. A hned na startu nového ročníku RB ukázal, že se s ním musí počítat. První kolo odehrála parta okolo kapitána Orbana na hřišti Unionu Berlín, se kterým neměla žádné slitování a vyhrála jednoznačně 4:0. Poté už proti nim stál o něco nebezpečnější soupeř z Frankfurtu, ovšem i s tím si dokázalo Lipsko poradit a zvítězilo 2:1. V tomto zápase se prosadil také kanonýr Timo Werner, jenž přes velký zájem evropských velkoklubů podepsal se svým současným chlebodárcem novou smlouva, která by měla platit do roku 2023. Německého útočníka by mohl na hrotu doplnit i český fotbalista Patrick Schick, o jehož přesunu do Lipska se v posledních dnech hodně spekuluje.
Borussia Mönchengladbach

Pátý celek loňského ročníku nejvyšší německém soutěže nevstoupil do nové sezony vůbec špatně a po dvou kolech má na svém kontě čtyři body. Hned v úvodu se Borussia střetla s kousavým Schalke, se kterým se Gladbach rozešel smírně po bezbrankovém výsledku. Hříbata následně zajížděla na půdu Mohuče a tam se jim vedlo o něco lépe, neboť díky jasné výhře 3:1 na jejich účet naskočil první tříbodový zisk. Dobře začal Gladbach také v poháru, kde si na úvod poradil s druholigovým Sandhausenem. Nyní jim v cestě bude stát Lipsko, které to na Borussii umí. Mönchegladbach se zatím s RB utkal v lize šestkrát a ani jednou ho nedokázal porazit, přičemž na vlastním stadionu proti tomuto celku nevybojoval ještě ani jeden bod! Podaří se Sommerovi a spol. prolomit toto prokletí?
Hezký páteční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga tento víkend pokračuje svým třetím kolem a na programu je také souboj Mönchengladbachu s Lipskem. Úvodní výkop tohoto mače je naplánován na 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.