Bundesliga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Augsburg - 20. dubna 2021   20:30

Frankfurt
37' Hinteregger (Kamada) • 58' André Silva (Kostić)
2:0
(1:0)
Frankfurt
Trapp – Tuta, Hinteregger (46. Hasebe), N'Dicka – Chandler (88. Durm), Sow (79. Ilsanker), Rode (C), Kostić – Kamada (83. Barkok) – Jović (79. Younes), André Silva.
Schubert – Durm, Willems, Ilsanker, Hrustic, Zuber, Hasebe, Barkok, Younes.
R. Schröder – J. Neitzel, R. Wessel
Commerzbank-Arena, Frankfurt
Augsburg
Gikiewicz – Gumny, Suchý, Uduokhai (C), Pedersen – Morávek (64. Strobl), Oxford, Gruezo, Bénes (80. Vargas) – Richter (65. Jensen), Niederlechner (65. Finnbogason).

Dnes je to ode mě vše, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 3:7. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 18:8.
Nakonec se nastavovaly minuty čtyři, avšak žádné drama se už neudálo. Domácí ve druhém dějství nejprve zvýšili svůj náskok, avšak hosté se mohli několikrát vrátit zpátky do zápasu, v asi největších šancích však Alfred Finnbogason neproměnil pokutový kop a Ruben Vargas trefil pouze tyč. Augsburgu tak dnes nebylo přáno skórovat a bodový zisk si tak neodváží.
90+5'
90+4'
Domácí poslali balón až k hostujícímu brankáři, ten rychle rozehrává na krátko.
90+3'
Hosté ještě vybojovali vhazování u pokutového území, avšak čas se jim krátí.
90+2'
Nebylo sděleno, kolik času se bude nastavovat, ale tipuji kolem tří minut.
90+1'
Další ofsajd na straně Eintrachtu.
90'
André Silva přes přesilu obránců před sebou nepřešel a do šance se tak nedostal. Příliš mrzet jej to ale nemusí.
89'
Nyní se zlobí hosté, kteří se dožadovali repete, ovšem je nařízen odkop.
89'
Filip Kostić se sice rozčiluje, avšak verdikt pomezního arbitra je jasný, roh pro Augsburg.
88'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Timothy Chandler, přichází Erik Durm.
87'
Alfred Finnbogason zůstává ležet na trávníku, ovšem hlavní arbitr tentokrát nedovolený zákrok nepíská.
85'
Hostům dnes prostě není přáno. Ruben Vargas na nic nečekal a levačkou vyslal na soupeřovu svatyni velice pěknou ránu, už to vypadalo, že míč skončí v síti, Kevin Trapp neměl šanci na něj dosáhnout, avšak pomohla mu levá tyč jeho svatyně.
84'
Žlutou kartu dostává Sebastian Rode (Eintracht Frankfurt), který musel zatáhnout za záchranou brzdu a přidržet unikajícího protihráče.
84'
Rohový kop Frankfurtu.
83'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Aymen Barkok.
82'
Ruben Vargas nemířil špatně, míč poslal kousek vedle vzdálenější tyče.
82'
Hosté rozehrají přímý kop z velice slušné pozice, povede se jim skórovat nyní?
80'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází László Bénes, přichází Ruben Vargas.
79'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Djibril Sow, přichází Stefan Ilsanker.
79'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Luka Jović, přichází Amin Younes.
78'
Alfred Finnbogason možná až příliš dlouho otálel se střelou, když se konečně osmělil, trefil jen protihráče.
77'
Domácí si teď hodně nepřesně přihráli a míč končí u brankáře hostů.
77'
Rafał Gikiewicz na nic nečekal a po dalším Kostićově centru vyběhl z brány, aby míč uklidil do rukou.
76'
Luka Jović se dostal k hlavičce, balón však tečoval vedle vzdálenější tyče.
75'
Filip Kostić znovu posílal před bránu nadýchaný centr a opět si na něj nabíhal André Silva, tentokrát však nezakončil. Následuje rohový kop.
73'
Alfred Finnbogason naložil s exekucí více než mizerně a míč poslal nad břevno soupeřovy svatyně. Za tohle pochvalu určitě neuslyší.
73'
A rozhodčí nařizuje pokutový kop, hosté mají velkou šanci snížit.
72'
Rozhodčí se jde podívat na video, nezdála se mu předchozí situace po rohovém kopu, Tuta možná zahrál rukou.
71'
Dajči Kamada vyrazil do otevřené obrany Augsburgu, míč mu však jeden z protihráčů ukopl.
70'
Robert Gumny si zakličkoval v pokutovém území, poté se snažil přihrávkou najít někoho ze spoluhráčů, míč ale končí v zámezí a bude to roh.
69'
Evan N'Dicka hlavou poslal míč do náruče svého brankáře a zabránil tak šanci. Kevin Trapp nikam nespěchá.
67'
Na hřišti se toho v posledních minutách moc neděje, hra se odehrává daleko od obou branek.
65'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Florian Niederlechner, přichází Alfred Finnbogason.
65'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Marco Richter, přichází Fredrik Jensen.
64'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Jan Morávek, přichází Tobias Strobl.
62'
André Silva si nabíhal na další centr, ale tentokrát k němu balón nedoputoval.
61'
Domácí se teď hodně diví, ale není jim to nic platné, po faulu musí míč odevzdat hostům.
58'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Domácí vedou už o dvě branky a postaral se o to jejich nejlepší střelec. Kostić v pokutovém území velmi dobře podebral levačkou balón a obloučkem jej poslal před bránu přesně na hlavu ANDRÉHO SILVY, který z bezprostřední blízkosti překonal brankáře Augsburgu. Byl to jeho čtyřiadvacátý gól v sezóně.
57'
Filip Kostić místo střely volil přihrávku na pravou stranu, kde byl zcela volný Dajči Kamada, ten chtěl poslat míč do pokutového území, ale slabou přihrávkou našel jen soupeře.
56'
Faul na hostující straně a domácí mohou zkusit zahrozit z přímého kopu.
55'
Zblokovaná rána Kostiće letí do zámezí a bude to další roh.
53'
Timothy Chandler přihrával po zemi do míst, kde byli protihráči, jeden z nich ale místo klidné rozehrávky odkopl balón za postranní čáru. Tahle situace šla řešit určitě lépe.
52'
Rohový kop hostů k ohrožení brány nevedl, Augsburg se musí rychle stáhnout zpět.
50'
Žlutou kartu dostává Luka Jović (Eintracht Frankfurt) za faul na Carlose Grueza. S protihráčem si pak ještě neco vyříkával, rozhodí je od sebe oddělil a následně se celá situace už obešla bez emocí.
50'
Timothy Chandler se dostal před bránou k hlavičce, míč ale nasměroval příliš vysoko.
49'
Timothy Chandler neobehrál u postranní lajny protihráče a o míč přišel.
48'
Florian Niederlechner se v souboji o míč provinil faulem, takže jeho následná šance končí.
46'
Žlutou kartu dostává za faul Ohis Felix Uduokhai (FC Augsburg).
46'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Martin Hinteregger, přichází Makoto Hasebe.
46'
Frankfurt zatím roli velkého favorita příliš nepotvrzuje, naopak může být rád, že to není on, kdo prohrává, hosté se jej vůbec nezalekli a několikrát velmi nebezpečně zahrozili, avšak gól se jim dát nepodařilo. Domácí naopak ke konci úvodní pětačtyřicetiminutovky přeci jen využili svoji šanci a do kabin mohou odcházet o něco spokojenější. Rozhodnuto ale zdaleka není.
45+1'
45+1'
Hosté odehrávají balón do bezpečí a v první půli se už pravděpodobně nic nestane.
45+1'
Nastavuje se minuta.
45'
Marek Suchý raději odhlavičkoval balón do zámezí a Frankfurt v závěru ještě rozehraje jeden roh.
44'
André Silva nakonec přenechal balón spoluhráči, tím byl Filip Kostić, který svoji bombu poslal pouze do zdi.
43'
A hosté se musí mít znovu na pozoru, po možná trochu zbytečném faulu rozehraje protivník přímý kop a Rafał Gikiewicz si už staví zeď.
41'
Djibril Sow se pokoušel v pokutovém území posunout balón na levou stranu, kam nabíhal André Silva, ten se však k míči tentokrát nedostal.
39'
Útočnou akci hostů brzdí zdvižený praporek pomezního arbitra.
37'
Teď už se favorita raduje. Kamada poslal míč obloučkem z pravé strany před hranicí pokutového území, MARTIN HINTEREGGER zůstal nepokrytý a hlavou usměrnil balón za bezmocného gólmana, který prakticky zůstal stát na místě.
37'
Z protiakce přišla velká šance domácího celku, André Silva si vyskočil na letící balón, hlavou mířil pod břevno, ovšem Rafał Gikiewicz famózním zásahem vyrazil balón nad svoji svatyni.
36'
Jeden z hráčů Augsburgu se sice dostal k hlavičce, ta ale šla vysoko nad.
35'
Gumnymu se nepovedlo poslat míč před bránu soupeře, pro své barvy však získal rohový kop. Těch jsme zatím mnoho neviděli.
35'
Florian Niederlechner pálil levačkou z ostrého úhlu po zemi, Kevin Trapp byl ale připraven a míč ukryl do náruče.
34'
Dlouhý nákop letí přímo do náruče brankáře hostů, ten nikam nepospíchá.
33'
Teď se faulem provinil i hostující celek, v tomto případě karta udělena není.
31'
Martin Hinteregger předvedl hodně tvrdý faul proti Marcu Richterovi a po zásluze vidí žlutou kartu.
30'
Filipovi Kostićovi duel zatím moc nevychází, snaha mu sice nechybí, ale nyní pokazil další přihrávku. Nedivil bych se, kdyby byl o poločase vystřídán.
29'
André Silva byl velmi dobře bráněn a k přihrávce se tak nedostal. O rozehrávku se postará hostující gólman.
27'
Evan N'Dicka přihrával levačkou po zemi do míst, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů. Balón tak uklidil do náruče Rafał Gikiewicz, který tak po delší době měl práci.
26'
Filip Kostić teď pokazil přihrávku svému spoluhráči a soupeř může díky tomu založit další útok.
24'
Florian Niederlechner byl připravený před zcela prázdnou bránou zakončit, přihrávku na něj však stihl zneškodnit Kevin Trapp, který vystrčil levou nohu a míč tečoval směrem od brány. K dorážce ještě doběhl Marco Richter, jenž se dostal ke dvěma střelám, oba ale adresoval jen do protihráče.
23'
Florian Niederlechner byl připravený za obranou hostů k úniku, přihrávka na něj ale byla zastavena domácí obranou včas.
22'
Další ofsajdová past sklapla a chytili se do ní hráči Eintrachtu.
21'
Příliš prudká přihrávka na Filipa Kostiće, kterému se tak nepovedlo doběhnout k balónu včas.
20'
Hra pokračuje u středové čáry, ani jeden z týmů se dál nedokáže dostat.
19'
Ohis Felix Uduokhai se snažil co to šlo, ale obránce ho k míči nepustil, ten se tak dokutálel až za postranní čáru a rozehrávat bude Kevin Trapp.
18'
Po delší době zaútočili i domácí fotbalisté, Filip Kostić se dostal do zakončení z hranice pokutového území, ale jeho pokus byl zblokován.
16'
Pěkný centr se snášel před bránu Frankfurtu, kam naběhlo několik hráčů Augsburgu, žádný se však do zakončení nedostal.
15'
Po pěkné kombinaci poslal Robert Gumny z pravé strany přízemní přihrávku do pokutového území, kde skluzem zkoušel zakončovat jeden z jeho spoluhráčů, ale nepovedlo se, k balónu se nedostal.
14'
Místo přímého ohrožení brány Carlos Gruezo nacentroval míč do pokutového území, ale nikoho z hráčů v bílém dresu nenašel.
13'
Slušná možnost pro hosty, kteří budou po faulu na Marca Richtera zahrávat přímý kop.
12'
André Silva dostal pěkný pas od Rodeho, ale nejen, že jeho pokus skončil na boční síti, navíc se nejlepší kanonýr čtvrtého mužstva tabulky chytil do ofsajdu.
11'
Tak teď má pro změnu Kevin Trapp práce až nad hlavu, Florian Niederlechner střílel z otočky hezky pod břevno, strážce frankfurtské svatyně se ale natáhl a vytěsnil míč nad břevno.
10'
A domácí gólman měl opět práci a v tomto případě už větší. Tvrdá rána jednoho z hostujících fotbalistů však za jeho zády neskončila.
10'
Kevin Trapp měl poprvé v zápase práci, brankář Eintrachtu vyběhl ven z pokutového území a volný balón odkopl daleko do bezpečí před dobíhajícím soupeřem.
9'
Zcela jasný ofsajd na druhé straně, který tak zastavuje slibně vypadající akci Augsburgu.
8'
Tak tohle nebylo ze strany Kamady moc povedené, jeho přetažený centr letí daleko do zámezí. Domácí fotbalista se poté gestem svým spoluhráčům omluvil.
7'
Hosté vyrazili do brejku, vynutili si faul a v klidu mohou rozehrát ze své strany.
6'
Útok domácích pokračoval, centr Filipa Kostiće byl odvrácen na roh.
5'
První větší příležitost utkání, nejlepší střelec Frankfurtu André Silva zůstal osamocen v pokutovém území, jeho zakončení hlavou šlo ovšem přímo do míst, kde stál připravený Rafał Gikiewicz, který tak neměl potíž zasáhnout.
4'
Na chvíli se zmocnil balónu i outsider tohoto mače, ale na dlouho to nebylo.
3'
Dlouhý nákop doletěl přímo do náruče vyběhnuvšího brankáře hostů.
2'
Domácí drží od úvodního výkopu míč výhradně na svých kopačkách, ale do útoku se zatím moc nehrnou.
1'

Eintracht Frankfurt: Trapp – Tuta, Hinteregger, N'Dicka – Chandler, Sow, Rode (C), Kostić – Kamada – Jović, André Silva.
Náhradníci: Schubert – Durm, Willems, Ilsanker, Hrustic, Zuber, Hasebe, Barkok, Younes.

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Suchý, Uduokhai (C), Pedersen – Morávek, Oxford, Gruezo, Bénes – Richter, Niederlechner.
Náhradníci: Koubek – Gouweleeuw, Iago, Framberger, Strobl, Vargas, Jensen, Hahn, Finnbogason.

Rozhodčí: R. Schröder – J. Neitzel, R. Wessel.

FC Augsburg

Hosté se nachází na jedenácté místě s šestibodovou ztrátou na desátý Stuttgart, ovšem jen sedmibodovým náskokem před šestnáctou Herthou, která už drží sestupové místo. Mimo svůj stadion se Augsburgu příliš nedaří, ze čtrnácti mačů vybojoval čtrnáct bodů za čtyři výhry a dvě remízy, vstřelil jen dvanáct gólů, zatímco dvacet jich inkasoval. V tuto chvíli drží sérii tří venkovních porážek v řadě, z posledních sedmi zápasů mimo svůj stadion dokázal vyhrát pouze v jednom případě, ale nikdy nepohrál o víc než dva góly.
Němec Andre Hahn vede se sedmi zásahy tabulku střelců mančaftu.
Eintracht Frankfurt

Domácímu celku patří v tabulce čtvrté místo, poslední, které zajišťuje přímý postup do Ligy mistrů, na třetí Wolfsburg ztrácí jediný bod, ale náskok před pátým Dortmundem také není velký, činí jen čtyři body. Na svém trávníku se jeho hráčům poměrně daří, ještě ani jednou na něm v této sezóně neprohrál, to se podařilo už jen gigantovi z Bayernu, ze čtrnácti zápasů si odnesli třicet bodů za osm výher a šest remíz, vstřelili jednatřicet gólů a o třináct méně inkasovali. Naposledy si doma připsali hokejové vítězství, když porazili už zmíněný Wolfsburg 4:3.
S třiadvaceti góly je nejlepším střelcem týmu Portugalec André Silva.
Krásný příjemný den přeji všem fotbalovým fanouškům a příznivcům. Čtyřmi zápasy dnes bude předehráno vložené 30. kolo nejvyšší německé fotbalové ligy. Tři z nich mají úvodní výkop naplánován na půl devátou večer, což je také případ souboje týmů z vrchu a středu tabulky, Eintrachtu Frankfurt a Augsburgu. Velkým favoritem je prvně zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.