Bundesliga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Leverkusen - 21. března 2021   15:30

Hertha Berlin
4' Zeefuik (Lukebakio) • 26' Cunha (Lukebakio) • 33' J. Córdoba (Guendouzi)
3:0
(3:0)
Jarstein – Klünter, Stark (C), Dardai (82. Torunarigha) – Zeefuik, Tousart, Guendouzi, Mittelstädt (82. Netz) – Cunha (82. K. Piątek) – Lukebakio (73. Radonjić), J. Córdoba (63. Ascacibar).
Brych – Borsch, Lupp
Olympiastadion, Berlín
Leverkusen
Grill – Frimpong (72. Bellarabi), Tah, Tapsoba, Wendell – Wirtz, Aránguiz (C), Demirbay (46. Amiri) – Bailey, Schick, D. Gray (46. Alario).
Lomb – Alario, Amiri, Bellarabi, S. Bender, Dragović, Jedvaj, Palacios, Weiser.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Hertha v rámci 26. kola německé Bundesligy porazila favorizovaný Bayer Leverkusen 3:0 a zásluhou získaných třech bodů poskočila pryč ze sestupového pásma.

O výsledku rozhodl první poločas, v němž domácí fotbalisté vstřelili všechny tři góly. Nejprve se ve čtvrté minutě utaženou střelou placírkou na zadní tyč trefil Deyovaisio Zeefuik, na něhož v úvodního dějství střelecky navázali ještě Matheus Cunha a Jhon Córdoba. Ve druhé půli si už mužstvo z hlavního města hlídalo výsledek. Dokonce vstřelilo i čtvrtý gól, ten však po konzultaci s videorozhodčím odvolán, asistující Cunha si při zpracování pomohl rukou. Hosté dnes byli v útoku bezzubí. Vytvořili si jedinou příležitost, kterou spálil Patrik Schick střelou do brankáře Jarsteina.

Svěřenci kouče Dardaie se díky vítězství vyhoupli ze sedmnácté na čtrnáctou pozici. Bayer Leverkusen zůstává šestý, ztráta na pátou Borussii Dortmund však narostla na tři body.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 3:8. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:20.
90+3'
90+2'
Florian Wirtz přenesl akci do levého křídle, kde byl Nadiem Amiri, ten bleskově přenesl hru na Bellarabiho. Centrovaný balón do šestnáctky odhlavičkoval Santiago Ascacibar.
90+1'
Útočný prohřešek byl odpískán Karimu Bellarabimu. Před Klüntera se chtěl dostat všemi dostupnými prostředky, nakonec si pomohl rukama. Brych situaci viděl a okamžitě přerušil hru.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby dvě minuty.
89'
Deyovaisio Zeefuik po souboji s Wirtzem neodcentroval, jelikož ztratil rovnováhu. Německý záložník rozjel kombinační akce Bayeru pasem na Taha.
88'
Střeleckou listinu chtěl doplnit střídající Krzysztof Piątek. Z poměrně velkého úhlu vypálil přímým nártem k bližší tyči, rozvlnil jen boční síť.
87'
Fotbalisté v červených dresech kombinují na útočné polovině, ale nic zajímavého si zatím vytvořit nedokázali. Balón jen přesouvají zleva doprava.
86'
Deyovaisio Zeefuik se hodně divil, neboť si myslel, že rozhodčí odpískal jeho zákrok na Bailyho. Brych přitom reagoval na zdvižený praporek pomezního, Jamajčan byl v postavení mimo hru.
85'
Hostující kapitán Charles Aránguiz přenesl hru na Karima Bellarabiho. Následoval vysoký balón do pokutového území, Stark přehlavičkoval Alaria.
84'
A další nepřesný střelecký pokus Patrika Schicka. Z hranice šestnáctky zkoušel technický obstřel na zadní tyč, kulatý nesmysl prosvištěl o dobrý metr vedle tyče.
83'
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Wendell hledal za obranu nabíhajícího Amiriho, ale Niklas Stark zkušeně míč přizvedl do rukavic Jarsteina.
82'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Krzysztof Piątek.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Maximilian Mittelstädt, přichází Luca Netz.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Marton Dardai, přichází Jordan Torunarigha.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. O vítězi je rozhodnuto. Hertha si drží třígólový náskok, Leverkusen se nadále trápí v koncovce.
80'
Patrik Schick dnes nemá štěstí v zakončení. Milimetrově přesným centrem jej vybídl k zakončení Bellarabi, avšak český forvard na dlouhou nohu zakončoval hodně nepřesně.
79'
Za zbytečné řeči směrem k rozhodčímu si vykoledoval kartu žluté barvy Nadiemovi Amirimu, jemuž se nelíbil zákrok Starka na Wirtze.
78'
Dlouhý odkop Mattea Guendouziho pohlídal Wendell. Nenechal se rozhodit presujícím Cunhou, kličkou do lajny si vytvořil potřebný prostor na rozehrávku.
77'
Krátce po příchodu na trávník si Karim Bellarabi sestřeleném Klüntera řekl o žlutou kartu. Félix Brych ale do kapsičky nesáhl, spokojil se s ústním varováním.
76'
Matheus Cunha obral váhajícího Jonathana Taha a po pravé straně postupoval do zajímavé příležitosti. Volil přízemní střelu na zadní tyč, míč proletěl těsně vedle.
75'
Ani skluzující Patrik Schick nezrušil čisté konto Runemu Jarsteinovi. Špičkou pravé kopačky umístil kulatý nesmysl o kousek vedle pravé tyčky.
74'
Pod tlakem centroval Bailey naslepo a z otočky. Lucas Alario vyskočil vysoko, přesto na kulatý nesmysl nedosáhl. Ten doletěl napříč šířkou hřiště mimo hrací plochu.
73'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Nemanja Radonjić.
72'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Jeremie Frimpong, přichází Karim Bellarabi.
71'
Matteo Guendouzi vypomohl stoperské dvojici s rozehrávkou. Převzal pas od Niklase Starka, načež zapojil do hry nohama brankáře Jarsteina.
70'
V defenzivní činnosti odvedl výbornou práci Lukas Klünter. Při odkopu ještě otřel míčo presujícího Baileyho, domácí proti budou vhazovat.
69'
Příliš nízký centr šajtlí v podání Wendella doprovodil sám Brazilec zlostným výkřikem. Do bezpečné vzdálenosti od brány odpálil kulatý nesmysl Santiago Ascacibar.
68'
Odvážná klička se nesetkala s úspěchem. Jeremie Frimpong zkusil obhodit balón kolem Klüntera a oběhnout ho z druhé straně, jenže podklouzl.
67'
Hodně nepovedený pas vymyslel Maximilian Mittelstädt. Kulatý nesmysl poslal ideálně pro Grilla, německý gólman schoval míč do koše.
66'
Těžké dva zákroky nyní musel předvést gólman Bayeru Leverkusen. Nejprve si levou nohou poradil s únikem Cunhy, v pokračující akci následně pravou rukou vyškrábl nad břevno dělovku Lukebakia.
65'
Hra se v posledních minutách hodně kouskuje. Wendell nevybíravým způsobem sestřelil Lukebakia, jenž naštěstí vyvázl bez zranění.
64'
Patrick Schick na hranici velkého vápna prohrál ve výskoku střet se Starkem. Hosté však pokračují na míči, stoper totiž poslal míč jen ke kopačkách protihráče.
63'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Jhon Córdoba, přichází Santiago Ascacibar.
62'
Nedovoleným způsobem si počínal Nadiem Amiri v souboji s Guendouzim. Toho držel na zádech, ale ve finále ho levou rukou trefil do obličeje.
61'
Edmond Fayçal Tapsoba našel svou kolmicí Frimponga. Ve skluzu výborně zakročil Maximilian Mittelstädt, pravačkou odvrátil balón do autu.
60'
Hodina utkání je pryč, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Hertha rží pohodlný třígólový náskok a bylo by překvapením, pokud by o něj ještě přišla.
59'
Proti centru vystartoval Lennart Grill. Vyskočil výše než Dodi Lukebakio a pravou rukou vyboxoval kulatý nesmysl pryč z vápna.
58'
Na trávníku zůstal ležet Matheus Cunha po střetu s Tapsobou. Brazilec si zřejmě poležel proto, aby ušetřil vteřiny navíc, neboť okamžitě zabral do plného sprintu a žádné známky zranění vidět nebyly.
57'
Hosté vybojovali standardku v podobě rohového kopu. Nadiem Amiri zakroutil balón ideálně pro gólmana, Rune Jarstein nezaváhal a míč schoval do rukavic.
56'
Opět probíhala komunikace mezi Brychem a videorozhodčím, zda v pokutovém území domácích nedošlo k nedovolenému zákroku na Wirtze. Skluz Starka byl v pořádku.
55'
Snížení měl na kopačce Patrik Schick! Propadnutý balón se dokutálel právě k českému útočníkovi, jenž z bezprostřední blízkosti napálil pouze Jarsteina.
54'
Všechno je jinak! Arbitr Félix Brych dostal od videorozhodčího signál, aby si šel situaci překontrolovat na obrazovku, kde německý sudí zjistil, že Cunha si při zpracování pomohl rukou, proto zásah nemohl platit.
53'
Hertha právě vstřelila branku!
Demolice Leverkusenu pokračuje! Cunha se odpoutal od Tapsoby a průnikovým pasem našel Lukebakia, Girll dnes podruhé obdržel gól pokusem mezi nohy.
52'
Nedovoleným zákrokem zastavil Maximilian Mittelstädt rozběhnutého beka Wendella. bayer má příležitost snížit ze standardky.
51'
Dva těžké zákroky musel Grill předvést v krátkém časovém sledu. prudkou střelu Cunhy vyrazil jen před sebe, dorážku Lukebakia do zámezí.
50'
Jonathan Tah zapojil do hry nohama Lennarta Grilla. Německý gólman ve službách Leverkusenu dlouhým odkopem poslal míč na útočnou polovinu.
49'
Tentokráte centroval nově příchozí Nadiem Amiri. Nadýchaný centr se stal kořistí Niklas Stark, kulatý nesmysl poslal mimo šestnáctku.
48'
Dlouhý pas Jeremieho Frimponga si bezpečně pohlídal Rune Jarstein. Vyběhl daleko ze své brány a u míče byl daleko dříve než Schick.
47'
Zatímco domácí trenér Dardai neměl jediný důvod o poločasové přestávce sáhnout ke změně, tak kouč Bösz dva posty obměnil, do hry nastoupili Amiri a Alario. Uvidíme, jestli tento tah přinese oživení hry.
46'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kerem Demirbay, přichází Nadiem Amiri.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Demarai Gray, přichází Lucas Alario.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:35.
Hertha v prvním poločase ukázala, jak se bojuje o záchranu. Lepší úvodní dějství v letošní sezóně ještě nezahrála, nad favorizovaným Bayerem Leverkusen vede jasně 3:0. První gól vstřelili domácí už ve 4. minutě, povedenou utaženou střelou placírkou se trefil Deyovaisio Zeefuik. Mužstvo z hlavního města posléze skórovalo z dvou výborně provedených protiútoku, na zásah Matheuse Cunhy navázal Jhon Córdoba. Nelze říct, že by hosté byli výrazně horším týmem, ale od protivníka v první půli inkasovali tvrdou lekci z efektivity.
45+3'
45+2'
Dlouhým nákopem oslovil Deyovaisio Zeefuik na levé lajně Mattea Guendouziho, francouzského mladíka nepustil za záda povedeným skluzem Frimpong.
45+1'
Jeremie Frimpong zažehl po pravé lajně motory a jako blesk proletěl kolem NNiklase Starka. V plné rychlosti ale poslal centr mimo hrací plochu.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.
44'
Vzápětí přichází útočný prohřešek, hříšníkem se stal Florian Wirtz. Německý mladík nemůže věřit svým očím. Měl dojem, že si počínal čistým způsobem.
43'
Pěknou individuální akcí se prezentoval Edmond Fayçal Tapsoba. proběhl kolem dvou protihráčů, ten třetí, Matheus Cunha, jej fauloval.
42'
Přetažený centr Lucase Tousarta vracel hlavou do ohně Dodi Lukebakio. V těžké pozici ovšem nenašel prostor, kde se pohyboval Cunha, hrají hosté.
41'
Po střetu s Wirtzem zůstal sedět na zemi Marton Dardai. Arbitr Félix Brych měl situace na zlatém podnose, odpískal faul.
40'
Tvrdý úder loktem do zad v předklonu rozdýchává Deyovaisio Zeefuik. Může si odpočinek dovolit, neboť spoluhráči kombinují na útočné polovině.
39'
Z úctyhodné vzdálenosti zkusil štěstí Kerem Demirbay. Povedená střela, avšak balón začal padat příliš pozdě, prosvištěl těsně nad břevnem.
38'
Pravou stranou se probil až k rohovému praporku Jeremie Frimpong. parádním centrem našel Tapsobu, který ve snaze zakončit z voleje promáchl.
37'
Střílený centr Wendella se stal kořistí gólmana Runeho Jarsteina. Norský strážce svatyně bez problémů vyboxoval balón do bezpečí.
36'
Demarai Gray si hledal prostor k zakončení, ale nenašel jej. Výborně zapracoval Lukas Klünter, který soka vystál a pokus o střelu zblokoval.
35'
První žlutou kartu střetnutí obdržel Leon Bailey. Doplatil na opětovné mizerné zpracování, ve skluzu pak nepříjemně přejel kotníky Guendouzimu.
33'
Další individuální chyba, další protiútok, další gól! Do otevření obrany si na přihrávku Lukebakia naběhl Zeefuik. Nahrávkou po zemi našel před bránou JHONA CÓRDOBU. Kolumbijský forvard napoprvé neuspěl, ale dostal ještě jednu možnost, když sebral míč z pod kopačky spoluhráči Guendouzimu, balón si posunul na levačku a Grilla propálil střelou mezi nohy.
32'
Dodi Lukebakio čekal na nahrávku od Cunhy, ale nedočkal se. Brazilec opět zkusil štěstí na vlastní pěst, ale proti Tahovi kličkou po pravé straně neuspěl.
31'
Zatím se hledá Leon Bailey. Jamajský reprezentant se snaží, ale s míčem se dnes příliš nekamarádí. Ne poprvé mu dnes nepříjemně odskočil od nohy.
30'
Oblouček Edmonda Fayçala Tapsoby, avšak těsně před bránou došlo k nedorozumění mezi Demirbayem a Schickem. Oba si dávali přednost, míč proletěl mezi nimi.
29'
Nechybělo moc, aby Hertha vsítila třetí gól. Ten by ovšem neplatil. Deyovaisio Zeefuik vyslal zajímavý střílený centr, jenže v ofsajdovém postavení.
28'
Velká komplikace pro Bayer. Ten se v posledních minutách začínal dostávat do hry a byl lepším týmem, ale jedna chyba značí, že musí aktuálně dohánět dvoubrankové manko.
26'
Po ztrátě Aránguize ve středu hřiště domácí vystartovali do brejku, jehož výsledkem je druhý zásah! Nahrávku Lukebakia zprava převzal ve středu MATHEUS CUNHA, který využil skutečnosti, že mu Córdoba tělem odstavil posledního obránce, brazilský útočník ve finále akce vypálil tváří v tvář brankáři neomylně k levé tyči.
25'
Demarai Gray našel na středu Kerema Demirbaye, který zkusil střelecké štěstí z dvaceti metrů. Vypálil prudce, avšak těsně nad horní tyčku.
24'
Výborné oko ukázal pomezní rozhodčího, jenž zaregistroval, že se Jhon Córdoba vrací pro míč z ofsajdového postavení. Balón se tak stěhuje na kopačky hostů.
23'
Oblouček Tapsopy hledal Floriana Wirtze. Defenzivní povinnosti si na jedničku splnil Maximilian Mittelstädt, kulatý nesmysl nechal doskákat do zámezí.
22'
Lucas Tousart prodloužil balón za sebe na Jhona Córdobu. Proti přesile si domácí útočník netroufl. Otočil hru a zpětným pasem zapojil do hry stopery.
21'
Více volného prostoru využil k centru Maximilian Mittelstädt. Z brankové čáry skvěle vystartoval Rune Jarstein, jenž sebral míč před Schickem.
20'
Adresátem dlouhého autu Deyovaisia Zeefuika byl Dodi Lukebakio. Sám proti dvěma protivníkům měl pramálo šancí na úspěch, o míč podle očevání přišel.
19'
Vysoký centr Baileyho zvládl zblokovat Matheus Cunha. Míč se posléze odrazil ke kopačkám Demirbaye, jeho centr na Schicka nebyl přesný.
18'
Kerem Demirbay si nejprve narazil s Baileym, až pak odcentroval. Střílený centr nadělal spoluhráčům velké starosti, žádný z nich nestihl proti míči vystartovat včas.
17'
Rozběhnutý Demarai Gray šikovně pustil míč mezi nohama lépe postavenému Tapsobovi. Bek posléze centrem trefil Starka, po jeho obranném zákroku budeme sledovat premiérový roh Bayeru.
16'
Hosté zapojili do hry nohama i gólmana Lennarta Grilla. Němec s míčem dlouho neotálel, přenesl hru na pravou stranu, kde stál volný Jonathan Tah.
15'
Jeremie Frimpong nejprve podklouzl, ale ještě zvládl udržet míč na kopačkách a odcentroval na Patrika Schicka. Český útočník místo zakončení ještě sklepával pod sebe na Wirtze. Nepřesně.
14'
Z levé strany vyslal nadějný balón do pokutového území Herthy Wendell. Leon Bailey balón pohladil, ten následně proletěl těsně vedle pravé části brankové konstrukce.
13'
Domácí fotbalisté si dali s rozehrávkou hodně záležet. Lukasi Klünterovi se ovšem centr vůbec nepovedl, balón poslal nad hlavy spoluhráčů přítomných v šestnáctce.
12'
Deyovaisio Zeefuik hraje s velkou chutí. Po lajně si píchl balón podél Demirbaye, načež mu protivník přišlápl kopačku. Jasný faul.
11'
Naštěstí to vypadá, že forvard, jenž si připsal asistenci na dosud jediný gól, bude schopen pokračovat v utkání. Lékaři nemuseli jít do akce.
10'
Frustrovaný Charles Aránguiz zakopl balón do zámezí, protože v pokutovém území Leverkusenu zůstal po střetu s Tapsobou ležet Dodi Lukebakio.
9'
Poprvé o sobě dal výrazněji vědět Patrik Schick. Český útočník vzal akci na sebe, což nebylo dobré řešení, ve skluzu jej o hrací předmět připravil stoper Stark.
8'
Matteo Guendouzi si na půlicí čáře počínal nedovoleným způsobem. Vyskočil hodně vysoko, při výskoku trefil loktem do zad Demirbaye.
7'
Tři body by byly pro domácí mužstvo obrovskou vzpruhou. Hertha totiž po vítězství Mohuče spadla do sestupového pásma na sedmnáctou příčku.
6'
Pod tlakem hrající Edmond Fayçal Tapsoba rozjel akci na Demirbaye. Akce pokračovala přes mladíčka Wirtze, který v souboji jeden na jednoho neuspěl proti Starkovi.
4'
Skvělý start berlínských fotbalistů do utkání! Střelu Mittelstädt z úhlu vyrazil Grill pouze za sebe ke kopačkám Lukebakia. Ten nahrál na hranici šestnáctky DEYOVAISIOVI ZEEFUIKOVI, jenž utaženou střelou placírkou na zadní tyč proměnil brankáře v diváka, míči pomohla do sítě branková konstrukce.
4'
Na druhé straně vymyslel zajímavý střílený centr do vnitra pokutového území Dodi Lukebakio. Adresátem byl Jhon Córdoba, ještě před ním ve skluzu odpálil kulatý nesmysl do bezpečí Tah.
3'
První útok patřil Leverkusenu, který je v dnešním utkání jasným favoritem. Kerem Demirbay nepřesně přenesl hru na Baileyho, ten na míč nedoskočil.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních bílo-modrých dresech. Rovněž hosté pro dnešní střetnutí vsadili na klasiku, hrají v červeném.
1'

Hertha BSC: Jarstein – Klünter, Stark (C), Dardai – Zeefuik, Tousart, Guendouzi, Mittelstädt – Cunha – Lukebakio, J. Córdoba.
Náhradníci: Schwolow – Alderete, Ascacibar, Netz, Pekarík, K. Piątek, Plattenhardt, Radonjić, Torunarigha.

Bayer Leverkusen: Grill – Frimpong, Tah, Tapsoba, Wendell – Wirtz, Aránguiz (C), Demirbay – Bailey, Schick, D. Gray.
Náhradníci: Lomb – Alario, Amiri, Bellarabi, S. Bender, Dragović, Jedvaj, Palacios, Weiser.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp.
Bayer Leverkusen

Bayer Leverkusen řeší úplně jiné starosti, ty pohárové. Aktuálně okupuje šestou příčku, která by zaručovala kvalifikaci do nově vzniklé Evropské konferenční ligy. Ale ve hře je klidně i souboj o Ligu mistrů, manko na čtvrtý Frankfurt, který má zápas k dobru, činí sedm bodů. Avšak forma v posledních týdnech hraje proti Leverkusenu. Ten totiž vyhrál v jediném z přecházejících pěti ligových střetnutí, a sice 1:0 v Mönchengadbachu. Jinak zapsal dvě porážky a dvě remízy. Střelecké produktivitě mužstva vévodí s třinácti trefami Luis Alario, jen o jeden gól méně vsítil český útočník Patrik Schick.
Hertha BSC

Fotbalisté Herthy ještě budou mít plné nohy práce, aby se udrželi mezi německou elitou. Momentálně se nachází na šestnáctém místě, které by znamenalo baráž. Ale do konce sezóny ještě může přijít i vylepšení, neboť ztráta na Bielefeld čítá jediný bod, avšak i pohoršení, neboť na druhé straně je o bod zpět Mohuč, poslední Schalke už ztrácí bodů jedenáct. Forma mužstva z hlavního města není vůbec dobrá, v posledních jedenácti zápasech jen jednou vyhrálo a dvakrát remizovalo, hned osmkrát prohrálo. Nejlepším střelcem týmu je se sedmi trefami Matheus Cunha.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné nedělní odpoledne! Vítám vás při sledování 26. kola německé Bundesligy, u zápasu mezi Herthou a Bayerem Leverkusen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.