Bundesliga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Dortmund - 20. března 2021   15:30

Köln
35' Duda  • 65' Jakobs
2:2
(1:1)
Dortmund
3' Haaland  (Can) • 90' Haaland  (Knauff)
Köln
T. Horn – Ehizibue (82. Schmitz), Meré, Czichos, Katterbach – Schirí, Hector (C) (82. Rexhbecaj) – M. Wolf (87. Thielmann), Drexler, Jakobs – Duda (90+3. S. Özcan).
Zieler – Schmitz, Meyer, Rexhbecaj, S. Özcan, Čestić, Thielmann, Dennis, Obuz.
Dortmund
Hitz – Meunier (80. Knauff), Can, Hummels (C), N. Schulz – Bellingham, Dahoud (88. Akanji) – Reyna (66. Reinier), Brandt (46. Moukoko), T. Hazard – Haaland.

To už je ode mě pro dnešek vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 8:9. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 4:12.
Kolín nad Rýnem nakonec proti Dortmundu uhrál překvapivý jeden bod, i když mohl slavit plný bodový zisk. Kozlové totiž ve druhém poločase dokonali obrat zásluhou Ismaila Jakobse a následně se velmi dobře bránili. Hosté však přece jen také podruhé našli cestu do sítě, a to až v 90. minutě, kdy se opět prosadil Erling Haaland, který i přesto není s dnešním výkonem spokojen a hned po závěrečném hvizdu míří do šaten. Pro Borussii jeden bod rozhodně není úspěchem.
90+5'
90+4'
Salih Özcan si ještě vynutil faul od Judeho Bellinghameho, takže domácí ještě mají výhodu jedné standardní situace.
90+3'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Salih Özcan.
90+2'
Ismail Jakobs nejspíš neudržel nervy na uzdě, jelikož docela tvrdě sjel jednoho z protihráčů, za což si vysloužil žlutou kartu.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Dortmund právě vstřelil branku!
Borussia nakonec srovnává krok a dnes nejspíš dojde dělbě bodů! O celý gól se postaral zejména debutant Ansgar Knauff, který dobře zrychlil na pravé straně a následně poslal výborný pas do malého vápna, který prošel kolem několika protihráčů a i samotného brankáře, takže to měl ERLING HAALAND už dost jednoduché. Asistence: Ansgar Knauff.
89'
Kolín nad Rýnem si jde pro vítězství, což potvrzuje získaným rohem a rozehrou nakrátko, takže v rohu hřiště sbírá trochu času.
88'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Manuel Akanji.
88'
Ansgar Knauff dal do centru příliš velké množství síly, takže ho na hrací ploše jen tak tak udržel Nico Schulz. Následně ale s míčem zamířil jen dozadu.
87'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Marius Wolf, přichází Jan Thielmann.
86'
Ismail Jakobs po delší době našel cestu do pokutového území hostů a celou individuální akci zakončil, ale mířil jen do boční sítě.
85'
Dortmundu opravdu rychle dochází čas, protože u má jen pět minut plus nějaké to nastavení. Do střeleckých pozic se však dostává extrémně složitě.
84'
Erling Haaland se tentokrát odvážil k voleji z hranice pokutového území, ale ani tentokrát se netrefil mezi tyče, protože mířil těsně vedle levé tyčky!
83'
Youssoufa Moukoko si při zpracování míče pomohl rukou, ale stejně mu to k míči nepomohlo. Domácí tak pokračovali ve výhodě a vzápětí donutili soupeře k faulu.
82'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Kingsley Ehizibue, přichází Benno Schmitz.
82'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jonas Hector, přichází Elvis Rexhbecaj.
80'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thomas Meunier, přichází Ansgar Knauff.
80'
Tak přece jen mohlo být zničehonic srovnáno! Thomas Meunier totiž z pravé strany konečně vymyslel nějaký dobrý centr, po kterém zakončoval hlavou Erling Haaland, který ale mířil jen do levé tyče!
78'
Dortmund už konečně začíná být směrem dopředu o dost aktivnější, ale na nějaký nebezpečný střelecký pokus čeká už dlouho. Přitom mu rychle dochází čas.
77'
Youssoufa Moukoko prováhal ideální příležitost v pokutovém území, ale mrzet ho to nemusí, protože tomu předcházel ofsajd Thomase Meuniera.
76'
Ani další dva centry nebyly úspěšné, Timo Horn tak zůstává v klidu a zase bude rozehrávat.
74'
Mahmoud Dahoud se sice díky pěkné kličce neuvolnil, ale následně přece jen odcentroval, ale ani nenašel správného adresáta.
73'
Přes pravou stranu to Borussii opět nevyšlo, jelikož na pas Emreho Cana nedokázal zareagovat žádný hráč ve žlutém dresu.
72'
Hosté to tak zkusil přes levou stranu, odkud ale Nico Schulz vyprodukoval jen hodně nepřesný centr, po kterém bude rozehrávat Timo Horn.
71'
Domácí se pořád brání velmi dobře, povinnosti si nyní dokonale splnil Noah Katterbach, jehož levé strana je pro soupeře totálně neprůchodná.
70'
Kozlové mají pořád navrch, takže se z pravé strany pokusil o centr Kingsley Ehizibue, který ale mířil jen mimo hrací plochu.
69'
Thomas Meunier pokračuje v nepřesnostech, protože si nedokázal zpracovat vysoký balón a Noah Katterbach po šikovném skluzu dokonce získal aut.
68'
Dortmund je samozřejmě po druhé inkasované brance poměrně rozhozený a problémy tak má jen na vlastní polovině, ale míč zatím neztrácí.
66'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Giovanni Reyna, přichází Reinier.
65'
Köln právě vstřelil branku!
Tak to opravdu nikdo nečekal, protože Kolín nad Rýnem se dostává do vedení! Thomas Meunier trestuhodně nezastavil přihrávku do běhu, která se jen otřela o jeho kopačky, takže prošla až k ISMAILU JAKOBSOVI, který z první nechytatelně vypálil pod horní tyč.
64'
Mats Hummels po tlakem raději odehrál míč na svého gólmana, který rozehrává na druhou stranu hřiště.
63'
Mats Hummels celkem tvrdě přišlápl nohu Jonase Hectora, ale hlavní rozhodčí faul neodpískal.
62'
Giovanni Reyna jen tak tak doběhl prudkou přihrávku Judeho Bellinghame a tak musel okamžitě přihrávat před branku, kde našel jen rukavice Tima Horna.
61'
Mahmoud Dahoud ze středu hřiště přihrával napravo dost nepřesně, takže pas vystihl Noah Katterbach, který tak vybízí své spoluhráče k další útočné akci.
60'
Vstupujeme do poslední třetiny duelu, přičemž pořád platí vyrovnaný stav a navíc se hraje dost vyrovnaně, takže může vyhrát naprosto kdokoliv.
58'
Youssoufa Moukoko v pokutovém území s míčem příliš dlouho váhal, čehož využil Jorge Meré, který ho obranným skluzem odzbrojil.
57'
Jonas Hector výborně udržel míč i proti dvěma protihráčům a následně vysunul Mariuse Wolfa, jenž z velkého úhlu prověřil Marwina Hitze, který byl v tomto souboji úspěšnější.
56'
Youssoufa Moukoko zakončil rychlý protiútok svého týmu, přičemž jeho rána nevypadal vůbec zle, ale nakonec z toho nic nebylo, jelikož se trefil jen do dobře postaveného beka.
55'
Borussia přišla o míč kvůli faulu Thomase Meuniera, v aktivitě ale nepolevuje, protože napadá až u šestnáctky soupeře.
54'
Přihrávka Nica Schulze sice prošla mezi nohami protihráče, ale neskončila u žádného spoluhráče, takže domácí odvrátili další útok soupeře.
53'
Noah Katterbach mohl po delší době vézt útok svého týmu, ale celé to pokazil špatnou přihrávkou, kterou zastavil hned první protihráč v cestě.
52'
Mahmoud Dahoud zkusil se slibné pozice štěstí a jeho pokus nevypadal úplně zle, ale scházela mu rychlost, takže ho Timo Horn v klidu pokryl.
51'
Youssoufa Moukoko se ozval poprvé po svém příchodu na trávník, protože výborně přebral přihrávku, čímž donutil Iljáse Schirího k nedovoleného zákroku.
50'
Marwin Hitz rád pomůže svým spoluhráčům s rozehrávkou, určitě doufá v co nejdřívější branku, protože se nemusí cítit úplně nejjistěji.
49'
Kolín nad Rýnem sice zvládá obranu na jedničku, ale vůbec se nemůže dostat k míči. Další centr hostů aspoň nepřinesl další zakončení.
48'
Hosté kombinují kolem šestnáctky a nakonec z pravé strany odcentroval Thomas Meunier, který získal aspoň rohový kop po hlavičce Kingsleyho Ehizibueho.
47'
Dortmund začíná druhý poločas mnohem aktivněji a ukazuje, že chce dnes tři body. První útočné snažení ale přineslo jen ofsajd.
46'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Youssoufa Moukoko.
46'
Zápas se zatím vyvíjí poměrně překvapivě, protože se očekávala jasná převaha Dortmundu. Ten to potvrzoval hned v úvodních minutách, kdy se prosadil Erling Haaland a vypadalo to tedy na vítězství favorita. Kolín nad Rýnem se však nevzdal, každou minutu se stával lepším, takže si nakonec vynutil pokutový kop, ze kterého skóroval Ondrej Duda. Do druhé půle se tak bude nastupovat za vyrovnaného stavu.
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
45+3'
45+2'
V nastavení je aktivnější Kolín nad Rýnem, který opatrně kombinuje na útočné polovině, ale do zakončení už se příliš nehrne.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Thorgan Hazard také přihrával svému gólmanovi, což se příliš nevyplatilo, protože k Marwinu Hitzovi dobíhal protihráč, ten tak raději zakopl balón mimo hrací plochu.
44'
Kingsley Ehizibue na pravé straně nedovolil střelu po přenesení hry a následně uklidnil hru přihrávkou na svého brankáře.
43'
Jude Bellingham nyní mohl napravit svou neúmyslnou ruku, protože se dostal do střelecké pozici, ze které ale pálil přímo doprostřed, takže Timo Horn stačil zareagovat.
42'
První poločas už se začíná dohrávat, protože ani jeden tým nechce inkasovat do šatny, kvůli čemuž jsou oba směrem dopředu hodně opatrné.
40'
Erling Haaland není jenom útočník, protože opět pomohl svým spoluhráčům při bránění a dokonce sám zastavil kombinaci protihráčů.
39'
Nico Schulz sice podnikl nebezpečný průnik přes levou stranu, ale zakončil ho jen nepřesným centrem, takže míč má zase v moci Kolín nad Rýnem.
38'
Založení útoku se však moc nepovedlo. Následně měl Dortmund problémy při rozehrávce, před následky je pak zachránil odmávaný ofsajd.
37'
Domácí jsou samozřejmě díky vyrovnání na koni a rychle jsou zpátky u míče. Od svého brankáře tak začínají další útok.
35'
Kozlové srovnávají proti Dortmundu krok! O to se z pokutového postaral Slovák ONDREJ DUDA, který se s tím nepáral a zakončil do na pravou stranu, zatímco Marwin Hitz šel doleva, takže nebylo co řešit.
34'
Penalta pro Kolín nad Rýnem! Jude Bellingham ještě navíc za svou ruku vidí žlutou kartu.
33'
Tak pozor, možná se bude pískat penalta ve prospěch domácích! Jude Bellingham totiž zastavil přihrávku Noaha Katterbacha za pomoci ruky, což si ještě hlavní rozhodčí ověřuje u videorozhodčích a následně se sám jde podívat na monitor!
32'
Slovenský Ondrej Duda je dnes dost vidět, protože se vápnu dostal k dalšímu zakončení, ale jeho rána byla sražena mimo.
31'
Emre Can opět nakopával za obranu a zase našel Erlinga Haalanda, který měl složitější pozici než při gólu, ale stejně to zvládl parádně, protože se mezi třemi protihráči dostal až do zakončení, které však bylo nepřesné!
30'
Borussia se pořád snaží o uklidnění hry, protože ve třetí desetiminutovce utkání měl navrch Kolín nad Rýnem. Nyní se to poměrně daří, protože už si dlouho jen tak přihrává na vlastní polovině.
28'
Marwin Hitz se konečně musel opravdu činit! Noah Katterbach totiž na levé straně vymyslel velmi nebezpečný centr, který směřoval do středu šestnáctky, ale nic z toho nebylo, protože pozorný brankář hosté zásahl!
27'
Erling Haaland už zase číhal za obranou, ale tentokrát byl nákop příliš dlouhý, takže skončil jen u Tima Horna, který okamžitě rozehrává.
26'
Nico Schulz zvládl aut na levé straně na jedničku a Dortmund tak po dlouhé době dostal míč pod pevnou kontrolou, takže si může odpočinout od neustálé defenzivy.
25'
Ondrej Duda rozehrával druhý roh v krátkém časovém rozmezí, ale jeho centr směřoval moc blízko brány, což znamenalo snadný zákrok pro Marwina Hitze.
24'
Ismail Jakobs se při dobíhání dlouhé přihrávky opravdu činil, což se mu vyplatilo, protože donutil Thomase Meuniera k odkopu na rohový kop.
23'
Jonas Hector byl prvním hráčem Kolínu nad Rýnem, který se pokusil o přesné zakončení, ale to se mu vůbec nepovedlo, protože skončilo jen několik metrů nad brankou.
22'
Dortmund začíná v posledních chvílích zaostávat a častěji hrají s míčem domácí fotbalisté. Ti však ještě mají od nějaké šance daleko.
20'
Máme za sebou prvních dvacet minut, kde se toho kromě gólu moc nestalo. Celou dobu se hraje v dost klidném tempu.
19'
Ondrej Duda dobře zapracoval při napadání a sebral míč Julianu Brandtovi. Následně se pokusil o riskantní průnikovou přihrávku, která mu nevyšla.
18'
Hosté přehrávají soupeře. Mahmoud Dahoud si nyní dobře naběhl za dva protihráče a následně tam dostal přihrávku vzduchem, ale jeho pas do šestnáctky už přesný nebyl.
17'
Julian Brandt úspěšně vypomohl při souboji na středu hřiště, protože zamezil nebezpečné útočné akci soupeře, i když to bylo jen za cenu faulu.
15'
Giovanni Reyna si to s míčem zamířil až do pokutového území, kde ho hraničním způsobem poslal k zemi Kingsley Ehizibue, který hrál čistě a tak se bude kopat roh.
14'
Thorgan Hazard přízemním pasem z pravé strany našel ve vápnu nabíhajícího Thomase Meuniera, který ale selhal při zpracování, takže soupeři daroval odkop.
13'
Kolín se pokoušel o průnik přes levou stranu, ale Emre Can opět potvrzuje svou aktivitu, protože se mu podařilo míč uklidit mimo hřiště.
12'
Mats Hummels se konečně musel pořádně činit při obraně, kdy nad ním letěl vysoký pas, za kterým se dral Dominick Drexler, který se ale přes obránce nedostal.
11'
Emre Can dnes určitě nejčastěji drží míč pod kontrolou a většinu času si přihrává s Matsem Hummelsem. Tomu tak je i teď.
10'
Thorgan Hazard zkoušel svou předchozí promarněnou šanci napravit z přímého kopu, což se mu ale také hodně nepovedlo, protože se trefil jen do zdi.
9'
Zničehonic si Dortmund vytvořil další gólovou příležitost, ve které se ocitl Thorgan Hazard po dobrém pasu z pravé strany, ale belgický hráč zakončil jen do jednoho z obránců!
8'
Kolín nad Rýnem při napadání pořád není moc aktivní. Nejvíce dopředu se vysunul Dominick Drexler, který napadá těsně ze středovou čárou.
7'
Hosté hrají v naprostém klidu a pohodě, po prvním gólu už nemusí vůbec nikam spěchá, takže se hraje v pomalém tempu.
5'
Kozlové poprvé našli cestu k šestnáctce až teď, přičemž Marius Wolf se pokusil o přesný centr, ale žádného spoluhráče nenašel.
3'
Borussia se bleskově dostává do vedení! ERLING HAALAND famózně zpracoval vysoký míč za obranu, následně se odprostil od bránícího Jorgeho Merého a s brankářem si poradil díky střele k bližší tyči, která navíc prošla mezi nohama. Asistence: Emre Can.
2'
Dortmund je na své polovině při kombinaci o dost jistější. Nakonec se tak opět dostává dopředu, kde zatím nic neriskuje.
1'
Úvodní výkop patřil Kolínu, který se pak stáhl na svou polovinu, kde však trestuhodně přišel o míč. Vzápětí tak centroval Thomas Meunier, ale žádného spoluhráče nenašel.
1'

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – Ehizibue, Meré, Czichos, Katterbach – Schirí, Hector (C) – M. Wolf, Drexler, Jakobs – Duda.
Náhradníci: Zieler – Schmitz, Meyer, Rexhbecaj, S. Özcan, Čestić, Thielmann, Dennis, Obuz.

Borussia Dortmund: Hitz – Meunier, Can, Hummels (C), N. Schulz – Bellingham, Dahoud – Reyna, Brandt, T. Hazard – Haaland.
Náhradníci: Bürki – Delaney, Akanji, Moukoko, Reinier, Ł. Piszczek, Passlack, Knauff, Raschl.
Borussia Dortmund
Dortmund má naopak docela dobrou formu, což podtrhuje postup do čtvrtfinále Ligy mistrů přes Sevillu po výsledcích 3:2 a 2:2. V Bundeslize vyhrál z posledních pěti zápasů tři duely, překvapivou remízu zapsal s Hoffenheimem a nezvládl ani důležitý zápas proti Bayernu. Borussia se tak nachází až na pátém místě, avšak od pozic zajišťující Ligu mistrů ji dělí jen dva body, ale i přesto se určitě musí snažit. Dnes je to pro dnešní hosty také poslední zápas před reprezentační přestávkou, takže určitě mohou hrát v plné sestavě, protože poté budou mít čas načerpat síly na čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City.

Poslední tři utkání
Dortmund vs. Hertha – 2:0
Dortmund vs. Sevilla – 2:2
Bayern vs. Dortmund – 4:2
1. FC Kolín nad Rýnem
Kolín nad Rýnem nezažívá zrovna ideální období, protože z posledních pěti duelů prohrál rovnou čtyři, jediný bod pak získal za remízu s Brémami. Kvůli tomu se tak kozlové propadli až na čtrnácté místo tabulky na sestupové pásmo mají pouze jednobodový náskok, takže by měli rozhodně zabrat. Dnešní domácí ale přece jen nyní hrají proti těžkým soupeřům, další z nich bude Dortmund, proti kterému se také body příliš neočekávají. Překvapení ale určitě může přijít.

Union vs. Kolín nad Rýnem – 2:1
Kolín nad Rýnem vs. Brémy – 1:1
Bayern vs. Kolín nad Rýnem – 5:1
Dobré odpoledne u německé kopané! O víkendu nás čeká poslední bundesligové kolo před reprezentační pauze, při kterém na sebe narazí Kolín nad Rýnem a Dortmund. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.