Bundesliga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stuttgart : Werder - 4. dubna 2021   15:30

Stuttgart
81' Augustinsson(vl.)
1:0
(0:0)
Stuttgart
Kobel – Mavropanos, Anton, Kempf – Klimowicz (78. Čurlinov), Förster (78. Didavi), Endo, Sosa – G. Castro (C) (86. Karazor), Coulibaly (89. Stenzel) – Kalajdžić.
Bredlow – Čurlinov, Didavi, Ahamada, Cissé, Klement, Karazor, Thommy, Stenzel.
Zwayer – Achmüller, Foltyn
Mercedes-Benz Arena, Stuttgart
Werder
Pavlenka – Gebre Selassie (C), Groß (84. Dinkci), Toprak, Friedl, Augustinsson – M. Eggestein, Möhwald (88. Erras), Schmid (73. Osako) – Füllkrug (73. Selke), Rašica.
Zetterer – Bittencourt, Agu, Dinkci, Mbom, Erras, N. Moisander, Osako, Selke.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 11:7. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 8:9.
Vfb Stuttgart poráží Werder Brémy 1:0, zápas rozhodl smolnou vlastní brankou v 81. minutě Ludwig Augustinsson.

Utkání rozhodně nepatřilo k těm nejatraktivnějším v letošním ročníku bundesligy, Stuttgart se každopádně posouvá na sedmé místo tabulky, které by mohlo znamenat účast v příštím ročníku pohárových soutěží. Brémy po třetí prohře v řadě zůstávají třinácté.
90+4'
90+4'
Sosovi nevyšel průnik po útočné polovině, od míče jej odstavil Ömer Toprak, Brémy už však mají jen málo času.
90+3'
Sašovi Kalajdžićovi je odmáván ofsajd, už se blíží poslední minuta avizovaného nastavení.
90+2'
Standardní situace pro Brémy, Augustinssonův centr však byl příliš krátký.
90+1'
Eren Dinkci připravil dobrou palebnou pozici pro Juju Osaka, japonský útočník prudkou ránu nasměroval do boční sítě.
90+1'
Rozhodčí Zwayer oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
89'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Tanguy Coulibaly, přichází Pascal Stenzel.
89'
Do dalšího zakončení se dostal Darko Čurlinov, jeho střela ale proletěla za vzdálenější tyči Pavlenkovy branky.
88'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Kevin Möhwald, přichází Patrick Erras.
88'
I nadále je aktivnější Stuttgart, po Sosově centru tentokrát přestřelil branku Didavi, navíc byl domácím odmáván ofsajd.
88'
Na Sosův centr od praporku si naskočil Mavropanos, hostující branku však vysoko přestřelil.
87'
Sosův centr Theo Gebre Selassie srazil na rohový kop, už šestý pro Stuttgart, zatímco Brémy ještě neměly ani jeden.
86'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Gonzalo Castro, přichází Atakan Karazor.
85'
Kalajdžić se pokusil z dálky ohrozit Jiřího Pavlenku, ten si na střelu rakouského čahouna počkal.
84'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Christian Groß, přichází Eren Dinkci.
83'
Brémy se pokoušejí odpovědět, s prudkým centrem Rašici si ale poradil brankář Kobel.
81'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Stuttgart se ujímá vedení! Gonzalo Castro přenesl hru na útočnou polovinu, na centr Borna Sosy nedoskočil vysoký Saša Kalajdžić, LUDWIG AUGUSTINSSON pak však nešťastně nasměroval míč do vlastní sítě!
79'
Průnik Davieho Selkeho po pravém křídle nepřinesl ohrožení pro Kobela, Eggestein navíc fauloval Daniela Didaviho.
78'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Philipp Förster, přichází Daniel Didavi.
78'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Mateo Klimowicz, přichází Darko Čurlinov.
77'
Mateo Klimowicz přihrával Kalajžićovi do protipohybu a rakouský fotbalista se hněvá, že dnes nemůže dostat pořádnou přihrávku.
76'
Ve druhém poločase je to zatím na střely 5:2, na bránu 1:0.
75'
Milot Rašica si našel palebný prostor u pokutového území Stuttgartu, prudká střela ze zajímavé pozice mu ale nevyšla a proletěla dobré dva metry vedle branky Gregora Kobela.
73'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Romano Schmid, přichází Juja Osako.
73'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Niclas Füllkrug, přichází Davie Selke.
71'
Už se rozeběhla závěrečná dvacetiminutovka, oba trenéři stále ještě nevyužili žádné střídání a věří svým zahajovacím jedenáctkám.
70'
Brémy získaly standardní situaci u postranní čáry, k Augustinssonově centru se ale Ömer Toprak nedostal.
68'
Po rohovém kopu se do vzduchu zavěsil Kostas Mavropanos, hlavičkoval ale vedle hostující branky.
68'
Při další akci Stuttgartu zakončoval Borna Sosa do obětavě bránícího Ömera Topraka, ten to tentokrát schytal někam do oblasti žebra.
66'
Po čase se pokusily zahrozit Brémy, Romano Schmid ale z hranice pokutového území střílel nepřesně.
65'
Borna Sosa potáhl míč po útočné polovině k rohu pokutového území, pak mu ale vůbec nevyšel střílený centr, nasměroval jej daleko za hostující branku.
63'
Dosavadní rohy Stuttgartu z levé strany zahrával pravák Castro, teď to zkusil levák Sosa, hosté se znovu ubránili.
62'
Další nezdar Niclase Füllkruga, tomu je tentokrát odmáván ofsajd.
61'
K Augustinssonově centru se nedostal Füllkrug, navíc fauloval bránícího Walderama Antona.
59'
Už se zase hraje před domácí brankou, Füllkrugův centr zády zablokoval Mavropanos, pak se neujal ani centr Christiana Große.
58'
Borna Sosa si v pokutovém území vyměnil míč s Klimowiczem, pak přízemní střelou prověřil Jiřího Pavlenku, ten včas zasáhl a ukryl míč do své náruče.
56'
Toprak se znovu vrací do boje, ještě to jednou zkusí.
55'
Milot Rašica dostal obrovské množství prostoru na pravém křídle a připravil dobrou palebnou pozici pro Füllkruga, ten ale netrefil míč ideálně a branku vysoko přestřelil!
55'
Ömer Toprak s bolestmi odchází na další ošetření za postranní čáru.
54'
Po Castrově rohu se do odraženého míče z voleje opřel Borna Sosa, jeho střela proletěla zhruba půl metru nad břevnem Pavlenkovy branky.
53'
Sosův centr Ömer Toprak odhlavičkoval na třetí rohový kop Stuttgartu v tomto zápase.
52'
Milot Rašica při krytí míče trefil loktem do tváře Watara Enda a může být rád, že za tento zákrok nedostal žlutou kartu.
51'
Kostas Mavropanos zahrál kolenem míč k brankáři Kobelovi, jenž chytil míč do rukou, rozhodčí Zwayer to posoudil, jako že to bylo v rámci pravidel. To se nelíbilo Maximilianovi Eggesteinovi, jenž za následné protesty dostává žlutou kartu.
50'
Ömera Topraka evidentně stále trápí zdravotní potíže, přesto ještě zůstává na trávníku.
50'
Castrův oblouček po levém křídle našel Förstera v postavení mimo hru.
48'
Zkušený stoper Werderu už se vrací zpět do boje, hosté pokračují v plném počtu.
48'
Ömer Toprak se drží někde v oblasti klíční kosti, každopádně jeho ošetření už se přesunulo za postranní čáru.
47'
Toprak už se zvedl na nohy, je však viditelně otřesen.
46'
Kalajdžić u postranní čáry naremploval k zemi Ömera Topraka, ten zůstal ležet na trávníku a bude muset být ošetřen.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Rozhodčí Zwayer k prvnímu poločasu nepotřeboval žádné nastavení a s uplynutím pětačtyřicáté minuty jej ukončil.

Úvodní dějství nenabídlo nějakou strhující podívanou, hraje se spíše bojovný fotbal a není divu, že změny skóre jsme se zatím nedočkali.
45'
44'
Po Castrově centru se domácím nepovedlo ohrozit Jiřího Pavlenku.
43'
Po faulu Schmida na Coulibalyho bude Stuttgart rozehrávat standardní situaci od postranní čáry.
43'
Další útočná snaha domácích, do přihrávky Kalajdžiće na Förstera se ale dokázal včas dostat Eggestein.
42'
Po souhře s Coulibalym Förster hledal z pravého křídla před brankou Kalajdžiće, k němu se míč nedostal.
40'
Füllkrug se z pravého křídla natlačil do pokutového území, pak se mu ale nepovedlo dopravit přihrávku k Rašicovi.
38'
Sosův vysoký centr přeletěl předbrankový prostor, Augustinsson pak odhlavičkoval míč za protější postranní čáru.
38'
Rozehrávka rohu nakrátko Stuttgartu nevyšla, Coulibaly totiž podklouzl při převzetí přihrávky od Castra a nabídl míč soupeři.
37'
Stuttgart teď zatlačil soupeře před jeho branku, Castro si vyměnil míč se Sosou, pak jeho střelu srazil na roh Maximilian Eggestein.
36'
Augustinsson na levé straně zakombinoval se Schmidem, tomu se nepovedlo přesně přihrát do pokutového území.
35'
Romano Schmid se na chvíli uvolnil na levé straně pokutového území, stačil jej však dostoupit Endo a srazil Schmidovu střílenou přihrávku do zámezí.
33'
Phillip Förster dostal příliš dlouhý pas na pravé křídlo, bude se kopat od branky Jiřího Pavlenky.
32'
Eggestein vysunul do pokutového území Rašicu, kosovský útočník ale ztratil stabilitu v souboji s Antonem a nepovedlo se mu míč převzít.
31'
Kevin Möhwald střílel z dobrých třiceti metrů do horního rohu, Gregor Kobel ale měl dostatek času, aby míč zachytil do svých rukavic.
30'
Phillip Förster se skácel k zemi v pokutovém území, Felix Zwayer však o penaltě nechce ani slyšet.
29'
Naopak o chvíli později se faulem provinil Waldemar Anton a rozhodčí Zwayer domácímu stoperovi ústně domlouvá.
28'
Förster se při průniku po útočné polovině marně snažil vybojovat faul na svoji osobu, naopak sám zakopl o Marca Friedla.
26'
Z rohu se Stuttgart prosadit nedokázal.
26'
Phillip Förster nebezpečně střílel po zemi k tyči, Pavlenka výborným zákrokem míč vyrazil a Augstinsson odehrál balón před dotírajícím Kalajdžićem na rohový kop.
24'
Po sérii soubojů ve středu hřiště mohly podniknout zajímavou akci Brémy, rozhodčí Zwayer však foukl do píšťalky a odpískal hostující faul.
23'
Gebre Selassie odcentroval netradičně levačkou, Rašica se k míči nedostal, Ludwig Augustinsson pak napálil odražený míč těsně vedle branky!
21'
Stuttgart se usadil na útočné polovině a snaží se najít cestu do zahuštěné defenzivy Werderu.
19'
Füllkrug dostal do pokutového území příliš prudkou přihrávku od Romana Schmida, neměl šanci ji zpracovat.
18'
Eggestein prováhal ideální moment ke střele zpoza pokutového území, pak do něj čistě vletěl Anton.
16'
Förster srazil rozběhnutého Möhwalda a také brzy vidí žlutou kartu.
15'
Zdravotní potíže po střetu s Kalajdžićem trápí Ömera Topraka, domácí útočník mu férově pomáhá na nohy.
15'
Kalajdžić přenesl hru doleva na Bornu Sosu, tomu ale vůbec nevyšla přihrávka před branku.
13'
Großův centr zablokoval Wataru Endo, Stuttgart se pak ujal odraženého míče a bude moci vhazovat.
12'
Möhwald nepříjemným skluzem podrazil Gonzala Castra, domácí dostali výhodu, při nejbližším přerušení se rozhodčí Zwayer k zákroku vrací a uděluje Möhwaldovi žlutou kartu.
10'
Romano Schmid vystřelil z dálky nebezpečně k tyči, Gregor Kobel jeho ránu vyráží!
10'
Centr Ludwiga Augustinssona vyboxoval Kobel za pokutové území, odraženého míče se zmocnily Brémy.
9'
Kevin Möhwald se pokusil obhodit Bornu Sosu, Chorvat jej fauloval a následovat bude standardní situace ve prospěch Brém.
8'
Po odrazu míče do zámezí může v blízkosti vlastní střídačky vhazovat Ludwig Augustinsson.
7'
Mateu Klimowiczovi nevyšla přízemní střela zpoza pokutového území, výrazně minul hostující branku.
6'
Milot Rašica střeleckým pokusem z dálky trefil jen záda jednoho z bránících hráčů Stuttgartu.
4'
Augustinssonův přetažený centr se v těžké pozici snažil vrátit před branku Füllkrug, byl však přistižen v ofsajdu.
3'
Gonzalo Castro se snažil patičkou posunout míč spoluhráčům, ti k němu však měli daleko a balón tak doputoval k Jiřímu Pavlenkovi.
2'
Großův centr se Rašica snažil sklepnout Eggesteinovi, ten se ke střele nedostal.
1'
Stuttgart oblékl bílé dresy s červeným pruhem, Brémy hrají v černých dresech.
1'
Úvodního výkopu se ujaly Brémy a je rozehráno!
1'
Fotbalisté míří na trávník, utkání bude brzy zahájeno.

VfB Stuttgart: Kobel – Mavropanos, Anton, Kempf – Klimowicz, Förster, Endo, Sosa – G. Castro (C), Coulibaly – Kalajdžić.
Náhradníci: Bredlow – Čurlinov, Didavi, Ahamada, Cissé, Klement, Karazor, Thommy, Stenzel.

Werder Brémy: Pavlenka – Gebre Selassie (C), Groß, Toprak, Friedl, Augustinsson – M. Eggestein, Möhwald, Schmid – Füllkrug, Rašica.
Náhradníci: Zetterer – Bittencourt, Agu, Dinkci, Mbom, Erras, N. Moisander, Osako, Selke..
Vzájemný zápas

V podzimním duelu zvítězil Stuttgart v Brémách 2:1.
VfB Stuttgart

Domácí Stuttgart je na tom o něco lépe. Ve dvaceti šesti duelech totiž získal třicet šest bodu a zatím mu patří devátá pozice ligové tabulky. Na pohárové příčky už ale ztrácí sedm bodů. Stuttgart může přesto hrát v klidném středu ligové tabulky. Poslední dva ligové domácí duely navíc Stuttgart zvládl vítězně. V posledním kole před reprezentační přestávkou však prohrál 0:4 na hřišti Bayernu.
Werder Brémy

Hostující Werder Brémy ještě nemůže být úplně klidný. Brémy totiž ve dvaceti šesti zápasech získaly třicet bodů a zatím drží třináctou pozici ligové tabulky. Na záchranu mají Brémy k dobru náskok sedmi bodů. Letos se trápí hlavně v ofenzivě. Dosud soupeřům nasázely jen třicet jedna branek. Poslední dva ligové duely navíc Werder prohrál. Po porážce s Bayernem Mnichov padl i s Wolfsburgem.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Bundesligy mezi VfB Stuttgart a Werderem Brémy. Výkop je stanoven na 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.