Bundesliga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Bielefeld - 17. října 2021   17:30

Augsburg
19' Oxford (D. Caligiuri)
1:1
(1:0)
Bielefeld
77' Laursen
Augsburg
Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw (C), Oxford – D. Caligiuri (85. Sarenren-Bazee), Strobl, Hahn (85. Finnbogason), Maier, Pedersen (78. Iago) – Zeqiri (67. Morávek), Vargas (67. Córdova).
Schröder – Neitzel-Petersen, Wessel
WWK Arena, Augsburg
Bielefeld
Ortega – Brunner, Pieper, J. Nilsson, Laursen – Wimmer (46. E. Fernandes), Kunze, Prietl (C), Okugawa (46. Schöpf) – Serra (64. Klos), Hack (88. Krüger).
Kapino – Czyborra, de Medina, E. Fernandes, Klos, Krüger, Lasme, Schöpf, Ramos.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 3 – 1.
Bielefeld už popáté v sezóně remizoval, ale na posun z předposledního sedmnáctého místa mu to nestačilo. Augsburg je s bilancí 1-3-4 jen o jednu pozici lepší.
WWK Arena hostila napínavou druhou půli, která nabídla úplně jinou podívanou. Augsburg převzal roli bránícího týmu a nechal tvořit Arminii, která v první půli téměř nevylezla z vlastní půlky a od 19. minuty prohrávala hlavičkou Oxforda. Bielefeld potvrdil zlepšený výkon zhruba čtvrthodinu před koncem – parádním volejem srovnal stav Jacob Laursen. Zbytek utkání byl pro Augsburg hodně frustrující, protože Jan Morávek a Sarenren-Bazee krátce po sobě skórovali z těsných ofsajdů Córdovy.
90+4'
90+4'
Brunner si pomohl faulem při rodícím se protiútoku. Obešlo se to bez karty. Iago bude začínat nejspíše poslední akci zápasu.
90+2'
Tři body klidně mohly putovat do Bielefeldu! Další centr zprava byl určen pro Klose, který byl důraznější než Oxford. Hlavou ale trefil dobře postaveného Gikiewicze.
90+1'
Fernandes měl proti sobě Iaga. Obehrál ho přihrávkou na volnějšího Alessandra Schöpfa, jehož centr spadl do kategorie nepovedených.
90'
Na digitální tabulky čtvrtého rozhodčího registrujeme informaci o čtyřminutovém nastavení.
89'
Smolné minuty pro Augsburg, který během pár minut podruhé skóroval z ofsajdu. I tentokrát ho pomezní posoudil správně, Córdova byl v momentě Morávkovy nahrávky o pár čísel za posledním obráncem. Noah-Joel Sarenren-Bazee si po jeho nahrávce branku zapsat nemůže.
88'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Robin Hack, přichází Florian Krüger.
87'
Robert Schröder zastavuje hru kvůli zdravotním potížím Kunzeho. Ve snaze o střelu ho nakopl Alfred Finnbogason.
86'
Žlutou kartu dostává Sergio Córdova (FC Augsburg).
85'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Daniel Caligiuri, přichází Noah-Joel Sarenren-Bazee.
85'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází André Hahn, přichází Alfred Finnbogason.
84'
Nebyl to vůbec špatně kopnutý přímák. Daniel Caligiuri přinutil Ortegu ke skoku k pravé tyči. Pokračuje se rohovým kopem.
83'
Neposedný balón si teď doslova pohrával s všemi hráči, kteří se ho při mnoha odrazech snažili všemožnými způsoby zkrotit. Z nepřehledného boje vznikl faul na Strobla.
82'
Fabian Klos se dostatečně nenatáhl pro centr zleva. Z opačné strany ho produkoval i Fernandes, byť byl mnohem méně přesný.
81'
Daniel Caligiuri nakonec kopal rohy hned dva. První se nezdařil a ten druhý jakbysmet. Ortega si balon našel a vyboxoval jej pryč ze svého pracoviště.
80'
Máme zaděláno na atraktivní koncovku. Augsburg dává najevo, že mu bod nestačí. Iago svým prvním příspěvkem vybojoval roh.
79'
Smutek z inkasovaného gólu vystřídalo nadšení z gólu na 2:1, jenže i to vydrželo jen pár vteřin. Velká škoda pro věčného maroda Jana Morávka, před jehož snadnou střelou došlo k ofsajdu Sergia Córdovy.
78'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Mads Pedersen, přichází Iago.
77'
Bielefeld právě vstřelil branku!
Augsburg si koledoval tak dlouho, až v 77. minutě skutečně inkasoval! Dlouhý aut Brunnera byl odvrácen na metu dvaceti metrů od branky, odkud se parádním volejem trefil JACOB LAURSEN. Gikiewicz měl smůlu v tom, že balón rotoval směrem od jeho natažené paže.
76'
Fernandes dělá domácím hráčům hodně starostí. Nyní ustál na čáře souboj s Hahnem, ale hned posléze do něj zajel Pedersen.
74'
André Hahn si pustil pusu na špacír a za nějaké poznámky směrem k hlavnímu rozhodčímu inkasoval žlutou kartu.
73'
Ještě to bude krušných dvacet minut pro lídra této partie. Gumny nechal Brunnera kopat další roh, jenž znegovala ruka Fabiana Klose.
72'
Córdova odehrál balon do bezpečí. Zprava pak přiletěl ještě jednou, ale Gikiewiczův zásah to nevyžadovalo ani tentokrát.
71'
Fabian Kunze neměl dobré zpracování Fernandesovy přihrávky z pravé strany, takže vzal zavděk alespoň rohovým kopem.
70'
Jen co Bielefeld ubránil roh, tak se musel věnovat nové standardce za faul Joakina Nilssona. Caligiuriho nákop však byl v ideální letové hladině pro Ortegovy rukavice.
69'
Stefan Ortega drží hostující naděje při životě! Pravou kopačkou na přední tyči zneškodnil dosud největší možnost druhé půle, kterou měl Arne Maier.
68'
S výměnou stran Caligiuri ze hry vymizel. Teď kopal standardku z hloubi pole, ale rovněž nešlo o nic podstatného.
67'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Andi Zeqiri, přichází Jan Morávek.
67'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Sergio Córdova.
65'
Pokrytý centr na Hacka způsobil rohový kop, jenže z Laursenova centru nic vzrušujícího nevzniklo.
64'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Janni Serra, přichází Fabian Klos.
63'
A nezměnil to ani nákop dosud jediného úspěšného střelce. Oxford oslovoval spoluhráče stojícího v postavení mimo hru.
62'
Společně s aktivitou Augsburgu významně pokleslo celkové tempo hry. Posledních pět minut je vskutku dietních.
60'
Držení míče: 50 % – 50 %.
59'
Roh byl rozehrán na přední tyč, ale Gikiewicz zůstal bez práce. Bielefeld neúspěšně reklamoval teč a případné opakování standardní situace.
58'
Pedersen nenechal projít střelu Hacka. Domácí si každopádně začínají koledovat, zlepšení Arminie je markantní.
57'
Ortegův dlouhý míč proletěl nad vysunutým hroťákem až k jeho brankářskému protějšku z Polska.
55'
Ortega vyrazil Vargasův střílený centr z pravého okraje velkého vápna. Ambiciózní pokus pak ještě předvedl Pedersen, ale nemělo to sebemenší šanci na úspěch.
54'
Domácí jsou zkraje druhé půle mnohem pasivnější. Teď se snaží najít špetku ztracené půdy pod nohama přihrávkami na vlastní polovině.
53'
Caligiuriho nepřesnost stála Augsburg držení míče. Pokračuje se rozehrávkou Stefana Ortegy.
52'
Fernandes neustál Pedersenův skluz na rohu pokutového území. O faul nešlo a Augsburg mohl přejít na opačný konec hřiště.
51'
Robin Hack použil k exekuci přímého kopu krátký rozběhl. Pravačkou překopl zeď, ale kromě ní i břevno Gikiewiczovy brány.
50'
Uvedl se i druhý střídající hráč. Alessandro Schöpf byl u osy postrčen Vargasem, který to má i za žlutou kartu. Navíc se chystá zajímavý trestňák.
49'
Fernandesův dalekonosný centr se zajímavě blížil k Serrovi. Tomu chyběl půlkrok, aby balon ztečoval mezi tyče.
47'
Frank Kramer provedl dvě logické změny v záložní formaci, která oproti té domácí hodně zaostávala. Možná to bude mít okamžitý vliv, Arminia snad poprvé déle kombinuje.
46'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Patrick Wimmer, přichází Edimilson Fernandes.
46'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Masaja Okugawa, přichází Alessandro Schöpf.
46'
První polovina zápasu je minulostí. Augsburg svého soupeře výrazně přehrával a zcela po zásluze disponuje jednogólovým náskokem. Domácí poprvé v sezóně skórovali ze standardní situace. Hlavou se trefil anglický legionář Reece Oxford, pro kteréhoto byla premiérová trefa v Bundeslize. O moc víc gólovek Augsburg neměl, nicméně o Arminii to platí dvojnásob.
45'
45'
Teprve druhé zakončení Arminie. Opět se o něj postaral Prietl, ale Gikiewicze z klidu rozhodně nevyvedlo. Míč letěl o mnoho metrů mimo.
44'
Andi Zeqiri měl volné pole působnosti na křídle. Ve vápně měl řadu dostupných spoluhráčů, jenomže centr k nim vůbec nedorazil.
43'
Díky ofsajdu Hahna hosté vyrazili na vzácnou návštěvu ofenzivní části hřiště. Kunze se na levém kraji ale neprosadil a vhazovat bude Caligiuri.
42'
Ruben Vargas tančil před Wimmerem, ale moc platné mu to nebylo. Napravo pak zase Caligiuri narazil do Kunzeho.
41'
Mads Pedersen neprocedil svůj centr do míst, které měl v plánu. Arminia se míče rychle zbavili a zůstává v bloku.
40'
Bielefeld si dost komplikuje život svou nedisciplinovaností. Není to rozhodně poprvé, co na zemi skončil André Hahn.
39'
Wimmerova přihrávka směřující do vápna byla odražena k Serrovi. Ten dlouho otálel s centrem, jenž byl odehrán k Prietlovi. Rakouský kapitán z velké dálky minul.
38'
Dlouhý aut hosté ubránili. Caligiuri se ještě snažil udržet míč pro Augsburg, jenže Laursen si na něm chytře vykoledoval faul.
37'
První půle patří Oxfordovi, který si nic nedělal se samostatným průnikem Hacka. Dobře provedeným skluzem odstartoval protiútok se sraženou střelou Zeqiriho.
36'
André Hahn musel na pravém křídle chvilku čekat na podporu z řad spoluhráčů. Během toho mu byl odmáván ofsajd.
35'
Zeqirimu nevyšla klička. Okugawa rozjel protiútok, jenž před Hackem rázně utnul gólem povzbuzený Reece Oxford.
34'
Pedersen kroutil míč směrem od branky. Zeqiri ale měl proti sobě dvě překážky a ani se nesnažil uspět v hlavičkovém souboji.
33'
Vargasův tečovaný centr končí dalším rohem pro domácí barvy.
32'
V malinko hlušším úseku se bojuje o střed hřiště. Arminia marně hledá způsob, jak se alespoň přiblížit k palebné zóně.
30'
Držení míče: 59 % – 41 %.
29'
Diváci skandovaným potleskem vestoje aplaudují dosavadnímu výkonu Augsburgu, který si počíná až nečekaně suverénně. Arminia se dlouhé minuty nemůže vymanit z tlaku.
28'
Takže další standardka a také hlavička Hahna. Byla ale z šestnácti metrů a Ortega s ní nemohl mít žádné starosti.
27'
Patrick Wimmer špatně načasoval obranný zákrok vůči rozbíhajícímu se Pedersenovi. Odteď bude hrát se žlutou kartou.
26'
Caligiuri se na hřišti opravdu nenudí. Realizuje kvantum standardek, přičemž tu poslední dost pokazil. Trefil jediného hráče ve „zdi“.
25'
Z autu Laursena vznikla hostující ztráta a pak i další faul, jehož obětí se stal hluboko pracující útočník Andi Zeqiri.
23'
Fabian Kunze schytal prudký centr do hlavy. Zůstal po něm trochu otřesen, ale rozhodčí mu dává čas na regeneraci. Ošetřovat se nebude.
22'
Robin Hack si ukousl až moc velké sousto, když se snažil projít zleva do pokutového území. Následně byl pískán přestupek Cédrica Brunnera.
21'
Laursen zachytil přihrávku na Hahna, který by byl jinak úplně sám na pravé straně. Za Bielefeld vybojoval aut Kunze.
20'
Z pohledu aktivity je domácí náskok určitě zasloužený. Arminia bude muset zabrat, dosud to soupeřům dělala hodně jednoduché.
19'
Augsburg právě vstřelil branku!
Z další možnosti už gól padl! Opět u toho byl Daniel Caligiuri, na jehož centr z rohového kopu si naskočil REECE OXFORD a hlavou zaznamenal svůj první bundesligový gól v kariéře.
18'
Na konci osmnácté minuty evidujeme první větší šanci. Na svědomí ji měl aktivní Daniel Caligiuri, kvůli jehož střele na bližší tyč se musel Ortega pořádně natáhnout.
17'
Manuel Prietl si vyšlápl na Hahna. Augsburg zahajuje obehrávání hostujícího bloku ještě z vlastní poloviny.
16'
Kunze dával míč pod sebe. Prietl s Wimmerem ho ale neudrželi a Pedersen zahájil rychlý protiútok čtyř hráčů. Vargas zpoza vápna minul ze svého pohledu levou tyč.
15'
Jacob Laursen pozdravil polského gólmana ve službách Augsburgu neškodným centrem. Díky faulu Strobla ale Bielefeld pokračuje v akci.
14'
Nilsson zkušeně pokryl Hahna. Vyměnil si přihrávky s gólmanem a založil protiakci taženou Patrickem Wimmerem.
13'
Arminii se zatím nedaří souvisleji držet balon. Až na jeden roh je to pro Rafała Gikiewicze poklidný začátek zápasu.
12'
Ve snaze o uvolnění na pravém křídle se bavorský celek dopustil porušení pravidla o ofsajdu.
11'
Daniel Caligiuri prováděl další standardku, nicméně Nilsson v důležitém souboji posunul balon za opačnou postranní čáru.
10'
Patrick Wimmer ostře zajel do Vargase a od hlavního rozhodčího Schrödera naposledy dostává pouze slovní varování.
9'
Reece Oxford si nebyl jistý se situací kolem sebe. Hostům daroval aut, který byl rovněž proveden mizerně.
8'
Tobias Strobl vpádu hlavičkoval směrem k horní tyči, kam se Ortega včas vyšponoval. Pak už to měl snadné s neadresným pasem Caligiuriho.
7'
Přehlídka standardních situací pokračuje i po aktivitě Zeqiriho. Ortega si zase musí stavět spoluhráče kvůli rohovému kopu.
6'
Caligiuri našel Oxforda, který se hlavou ani nesnažil zakončit. Míč posouval do strany, kde už byly zadní řady Bielefeldu v pozoru.
5'
Laursen zastavil dlouhý pas na Caligiuriho jen částečně. Míč zůstal u domácích a ti budou zase zahrávat rohový kop.
4'
Zásluhou Wimmera si vyzkoušeli realizaci rohového kopu i fotbalisté Arminie. Jmenovitě kopal Jacob Laursen. Ostatní se natlačili do malého vápna, ovšem Gikiewicz si i tak příchozí centr stáhl.
3'
Amos Pieper skočil do Zeqiriho střely, jež se proměnila v rohový kop. Serra odhlavičkoval míč na nepřesně zakončujícího Caligiuriho.
2'
O úvodní výkop se postarali domácí, kteří nastupují v červenozelených barvách. Arminila má na sobě kombinaci bílé, černé a modré.
1'

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw (C), Oxford – D. Caligiuri, Strobl, Hahn, Maier, Pedersen – Zeqiri, Vargas.
Náhradníci: Koubek – Córdova, Finnbogason, Framberger, Gregoritsch, Iago, Morávek, Sarenren-Bazee, Winther.

DSC Arminia Bielefeld: Ortega – Brunner, Pieper, J. Nilsson, Laursen – Wimmer, Kunze, Prietl (C), Okugawa – Serra, Hack.
Náhradníci: Kapino – Czyborra, de Medina, E. Fernandes, Klos, Krüger, Lasme, Schöpf, Ramos.

Rozhodčí: Schröder – Neitzel-Petersen, Wessel.
Vzájemné zápasy 2020/21

17.04.2021 Augsburg – Bielefeld 0:0
16.12.2020 Bielefeld – Augsburg 0:1.
FC Augsburg

Domácí tým z Bavorska na tom není o moc lépe než jeho dnešní soupeř. Ve čtvrtém kole doma zdolal Mönchengladbach a polepšil si na pět bodů, se kterými se nachází na barážové šestnácté pozici. Stejně jako Arminia se Augsburg radoval jen ze tří ligových gólů, což je nejhorší bilance ze všech. Dvakrát se trefil aktuálně zraněný Florian Niederlechner a v jednom případě Švýcar Zeqiri. V předchozím střetnutí Augsburg solidně vzdoroval Dortmundu, ale přesto padl 1:2.
DSC Arminia Bielefeld

Hostující klub od začátku sezóny ještě nepoznal příchuť ligového vítězství. V sedmi kolech uhrál jen čtyři remízy s Freiburgem, Fürthem, Frankfurtem a Hoffenheimem. Před říjnovými reprezentačními srazy Bielefeld propadl v domácím střetnutí s Leverkusenem. I kvůli dvěma trefám Patrika Schicka prohrál 0:4. V tabulce je Arminia na předposledním sedmnáctém místě, v případě dnešní výhry se ale může bodově dotáhnout na patnáctou Bochum. Jediné tři góly si rozdělili Klos, Okugawa a Wimmer.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu osmého kola německé Bundesligy. Od sedmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Augsburgem a Bielefeldem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.