Bundesliga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Mönchengladbach - 20. února 2022   17:30

Dortmund
26' Reus  • 32' Malen (Reus) • 70' M. Wolf (Reus) • 74' Moukoko (Reus) • 81' Reus (Hummels) • 90+1' Can
6:0
(2:0)
Dortmund
Kobel – Can, Hummels, Zagadou (42. Pongračić), Guerreiro (68. N. Schulz) – Dahoud, Bellingham – Reyna (30. Brandt), Reus (C), T. Hazard (68. M. Wolf) – Malen (68. Moukoko).
Hitz – N. Schulz, Pongračić, Reinier, Witsel, Moukoko, Tigges, M. Wolf, Brandt.
M. Fritz – D. Schaal, M. Pelgrim
Signal Iduna Park, Dortmund
Mönchengladbach
Sommer (C) – Ginter, Friedrich (46. Thuram), Elvedi – Lainer (67. Scally), Koné (78. Kramer), Neuhaus, Binsibajní – J. Hofmann, Pléa – Embolo.
Sippel – Beyer, Netz, Jantschke, Scally, Kramer, Herrmann, Bénes, Thuram.

Děkuji za pozornost, mějte hezký večer.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 17:11.
Tak nakonec byla z toho zápasu pořádná demolice hostujícího týmu, který inkasoval ve druhém poločase hned čtyři góly, celkově šest a tento duel si jeho hráči za rámeček rozhodně nedají. Přitom zpočátku se zdálo, že by Mönchengladbach hrát s Dortmundem vyrovnaný duel, zřejmě rozhodlo trefené břevno, kdy by se hostům povedlo snížit, vzápětí pak domácí navýšili své vedení. To byl dle mě rozhodující okamžik utkání.
90+2'
90+1'
Dortmund právě vstřelil branku!
EMRE CAN to udělal velmi zkušeně, míč poslal na pravou stranu a do horní části brány, Sommer se sice natahoval, ale na balón nedosáhl. Neymar by se mohl učit.
90'
Šestý gól možná přeci jen ještě uvidíme, hosté faulovali ve velkém vápně a hlavní arbitr ukazuje na penaltový puntík.
88'
Joe Scally centroval velmi nepřesně, míč proletěl pokutovým územím a skončil v zámezí.
87'
Málem tu byl šestý míč v síti hostů. Julian Brandt měl po parádní kombinaci před sebou zcela odkrytý prostor, svou střelu však trestuhodně adresoval jenom nad břevno. Tohle měl být gól.
86'
Nechybělo k němu moc, ale míč se přeci jen odrazil k soupeři, ten odkopává do bezpečí.
86'
Hosté rozehrají standardku v blízkosti velkého vápna, dočkají se česného úspěchu?
84'
Domácí nyní faulovali, což pozornosti arbitra neuniklo.
81'
Tak tohle už je debakl. Obrana Mönchengladbachu nechala svého gólmana znovu na holičkách, MARCO REUS na něj běžel zcela sám a překonal jej střelou na vzdálenější tyč, kde bylo dost volného prostoru.
81'
Kobel nikam nepospíchá, míč si zpracoval a počkal, až k němu dorazí některý z protihráčů.
79'
Krásnou střelou z dálky se prezentoval Julian Brandt, mířil do bližšího horního rohu brány, avšak Sommer se natáhl a vynikajícím zákrokem míč vyrazil.
78'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Kouadio Koné, přichází Christoph Kramer.
77'
Domácí pokračují v útočné aktivitě a hostující kouč sahá ke střídání.
74'
Myslím, že o dnešním vítězi je rozhodnuto. Wolf přihrával v pokutovém území na pravou stranu Reusovi, ten rychle zamířil na střed, kde balón tečoval do levého dolního rohu brány YOUSSOUFA MOUKOKO. Parádní souhra, jenž byla zakončena zaslouženým gólem.
73'
Velká skrumáž před bránou Mönchengladbachu gólem neskončila. Poté následoval ještě jeden centr, ovšem ten už si Sommer pohlídal.
73'
Rohový kop bude rozehrávat Dortmund.
70'
Tak tohle byl výstavní gól. MARIUS WOLF po křižné přihrávce na pravou stranu střílel bez přípravy a balón poslal krásně od břevna do sítě. Tohle nešlo chytit.
68'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Youssoufa Moukoko.
68'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Nico Schulz.
68'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Marius Wolf.
67'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Stefan Lainer, přichází Joe Scally.
66'
Centr z pravé strany proletěl velkým vápnem Mönchengladbachu, žádný z hráčů ve žlutém dresu na míč nedosáhl.
64'
Domácí vyrazili do přečíslení, ovšem jeden z nich místo přihrávky volil individuální postup k bráně a o míč přišel.
62'
Málem to bylo už jen o gól, Jonas Hofmann velmi dobrou ranou do horní části brány napálil pouze břevno. Kobel by na míč určitě nedosáhl.
61'
Málem se domácí dostali do šance, zblokovaná přihrávka však skončila u Sommera.
59'
Alassane Pléa odcentroval z pravého křídla přesně do rukavic gólmana.
57'
Hosté rozehráli rohový kop, šanci si ale nevypracovali a musí zpátky.
54'
Faulem se provinil Hazard, připravil se tak o šanci, kdy mohl postupovat k bráně.
53'
Teď už musel Kobel zasahovat, Alassane Pléa střílel z dálky, ale přímo do náruče.
52'
Souhru na jeden dotek protivníka dokázali domácí pokazit včas, Gregor Kobel tak mohl zůstat v klidu.
51'
Po útočném faulu získávají míč domácí fotbalisté.
50'
Thorgan Hazard z hranice velkého vápna zkoušel střelu, ale místo míče zasáhl levou nohu obránce.
48'
Ofsajd hostujícího týmu, zcela jasný.
46'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Marvin Friedrich, přichází Marcus Thuram.
46'
Úvod druhé půle je odložen, neboť se musí spravit síť v jedné z branek.
Zpočátku vyrovnanou hru utnuli po necelé půl hodině domácí, kteří se ujali vedení, které o šest minut později ještě navýšili. Hosté sice nejsou úplně bez šancí, ale na rozdíl od protivníka váznou v efektivitě. Před sebou však mají ještě dost času, aby s výsledkem ještě stihli něco udělat.
45+5'
45+4'
Domácí v klidu drží míč ve své moci, první půle už nic nepřinese.
45+3'
Špatná rozehrávka Dortmundu končí za postranní lajnou a soupeř bude vhazovat.
45+2'
Domácí jsou zatlačeni na své straně, ale balón drží na kopačkách.
45+1'
A to hned o čtyři minuty.
45'
Po dlouhé pauze se může pokračovat, uvidíme, o kolik minut se rozhodčí rozhodne první půli prodloužit.
43'
Marco Reus sedí na trávníku a na nohy se mu moc nechce. Že by další střídání?
42'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Dan-Axel Zagadou, přichází Marin Pongračić.
41'
Marvin Friedrich se dostal k hlavičce, ovšem nebylo to nic nebezpečného. Gregor Kobel vyběhl a letící balón vyboxoval do bezpečí. Je připraveno druhé střídání.
40'
Ani teď nebyla přihrávka hostů přesná, ale v tomto případě získali aspoň rohový kop.
39'
Málem se hostující Borussia dostala do šance, Jonas Hofmann ale nedokázal dostatečně rychle přihrát.
38'
A ruka to opravdu nebyla, hráči Mönchengladbachu se rozčilují zbytečně.
37'
Hosté reklamovali hru rukou ve vápně, ovšem hlavní arbitr zůstává v klidu.
36'
Míč končí u Sommera, jenž pomáhá s rozehrávkou svým spoluhráčům.
35'
Žlutou kartu dostává Mahmoud Dahoud (Borussia Dortmund).
34'
Mahmoud Dahoud fauloval Koného a bude za to odměněn žlutým trestem.
32'
A Dortmund vede už o dva góly. DONYELL MALEN využil parádního pasu Reuse, dostal se do samostatného úniku a vyběhnutého brankáře překonal se štěstím střelou mezi ruku a tělo. Yann Sommer se míče dotkl, ale tečovat mimo tři tyče nedokázal.
30'
Takže ještě v prvním poločase bylo nutné střídání, zranění Reyny bylo vážnějšího charakteru.
30'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Giovanni Reyna, přichází Julian Brandt.
28'
Nyní je hra přerušena, ošetření si vyžádal jeden z hráčů Dortmundu.
26'
Domácí jdou krátce před půl hodinou hry do vedení. Yann Sommer sice dokázal první nebezpečnou střelu protihráče vyrazit, avšak míč si zpracoval MARCO REUS a tvrdou ranou k pravé tyči, kde bylo volné místo, už nedal gólmanovi hostů žádnou šanci.
23'
Parádní kombinace hostujících hráčů, kteří využili špatné rozehrávky soupeře a po přihrávce z pravé strany střílel bez přípravy Kouadio Koné, Gregor Kobel se štěstím balón tečoval nohama do zámezí. Nechybělo moc a míč mu mezi nohama projel.
21'
Těsný ofsajd Mönchengladbachu, jeho hráči musí odevzdat balón.
18'
Rohový kop rozehraje domácí tým.
17'
Rámí Binsibajní zcela jasně fauloval Reynu, měl by si dát pozor, neboť jednu žlutou už má.
15'
Mönchengladbach nikam nepospíchá, kombinuje na své straně a do hry zapojuje i brankáře.
14'
Žlutou kartu dostává Rámí Binsibajní (Borussia Mönchengladbach).
13'
Jeden z nich se sice dostal v pokutovém území k hlavičce, balón však tečoval vysoko nad bránu.
13'
Faul a hosté budou rozehrávat standardku na útočné polovině.
12'
Žlutou kartu dostává Dan-Axel Zagadou (Borussia Dortmund).
12'
Dlouhý nákop domácích končí přímo v rukavicích gólmana Sommera.
10'
Hodně špatná přihrávka Cana, který nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
8'
Balón končí u pokutového území Dortmundu, její hráči se jej zmocňují.
6'
První velice nebezpečný pokus domácích, hosté špatně odkopli balón, k tomu se dostal Giovanni Reyna, před kterým se otevřel prostor, hráč se sedmičkou na dresu pálil dobře ke vzdálenější tyči, avšak Yann Sommer skvělým zákrokem konečky prstů vytěsnil balón do zámezí.
5'
Střela jednoho z hráčů domácí Borussie přes obránce byla velmi nepřesná, míč letí vedle bližší tyče.
4'
Málem se hosté dostali do šance, avšak špatně si ve velkém vápně přihráli.
2'
Domácí se provinili faulem kousek za středovou lajnou, přichází tak o míč.
1'

Borussia Dortmund: Kobel – Can, Hummels, Zagadou, Guerreiro – Dahoud, Bellingham – Reyna, Reus (C), T. Hazard – Malen.
Náhradníci: Hitz – N. Schulz, Pongračić, Reinier, Witsel, Moukoko, Tigges, M. Wolf, Brandt.
Trenér: M. Rose.

Borussia Mönchengladbach: Sommer (C) – Ginter, Friedrich, Elvedi – Lainer, Koné, Neuhaus, Binsibajní – J. Hofmann, Pléa – Embolo.
Náhradníci: Sippel – Beyer, Netz, Jantschke, Scally, Kramer, Herrmann, Bénes, Thuram.
Trenér: A. Hütter.

Rozhodčí: M. Fritz – D. Schaal, M. Pelgrim.
Posledních pět vzájemných zápasů

Mönchengladbach – Borussia Dortmund 1:0
Mönchengladbach – Borussia Dortmund 0:1 (Pohár)
Mönchengladbach – Borussia Dortmund 4:2
Borussia Dortmund – Mönchengladbach 3:0
Mönchengladbach – Borussia Dortmund 1:2
Borussia Dortmund

Domácí se nachází na stříbrné pozici tabulky s 46 body, na vedoucí Bayern ztrácí bodů šest a to i díky tomu, že protivník v posledním odehraném kole zaváhal a prohrál. Na svém hřišti si Borussia v jedenácti zápasech připsala sedmadvacet bodů díky devíti vítězstvím, vstřelila velmi slušných třiatřicet gólů, ovšem hned osmnáct jich inkasovala. Naposledy před svými fanoušky utrpěla debakl 2:5 od Leverkusenu, následně v 1/16 finále EL podlehla téměř stejně, poměrem 2:4, skotskému Glasgow Rangers.

Hosté se drží kousek nad sestupovými příčkami, patří jim třinácté místo, ovšem šestnáctý Augsburg, který je už na sestupovém místě, je pozadu o pouhé čtyři body. Mimo svůj trávník sehráli jedenáct střetnutí a vybojovali v nich devět bodů za dvě vítězství a tři nerozhodné stavy, jedenáct branek zaznamenali a o deset víc inkasovali. Naposledy hráli nerozhodně 1:1 v Bielefeldu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.