Bundesliga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Augsburg - 21. srpna 2021   15:30

0:0
(0:0)
Frankfurt
Trapp – Durm, Hinteregger (C), Ndicka, Lenz – Sow, Hrustic (80. Hasebe) – Hauge (70. Kamada), Lindström (80. Ache), Kostić – Borré.
Ramaj – Tuta, Hasebe, Barkok, Chandler, D. da Costa, Ilsanker, Kamada, Ache.
H. Osmers
Commerzbank-Arena, Frankfurt
Augsburg
Gikiewicz – Gumny, Oxford, Uduokhai (C), Iago – Framberger (72. D. Caligiuri), Dorsch (72. Pedersen) – Hahn (72. Gregoritsch), Morávek (48. Gruezo), Vargas – Niederlechner (17. Jensen).

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Dnešní utkání je u konce a končí bezgólovou remízou, což značí první zisky pro oba celky v nové bundesligové sezoně. Rozhodně lepším týmem byl ten domácí, který byl aktivnější, častěji držel míč a tlačil se do vápna, branka z toho nakonec nebyla. Zajímavostí je, že Augsburg nevystřelil ani jednou na branku. Hostům se také zranili hned dva hráči. Už v prvním poločase musel odstoupit Florian Niederlechner, krátce po změně stran to byl Jan Morávek. Další zápas čeká Eintracht 28.8. na hřišti Bielefeldu. Augsburg čeká za týden doma Leverkusen.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 10:2. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:10.
90+3'
90+3'
Domácí měli solidní příležitost, ale centr z kopačky Lenze skončil pouze v rukavicích Rafała Gikiewicze.
90+2'
Rohový kop pro Frankfurt.
90+1'
Augsburg se po dlouhé době podíval dopředu, ale centr Gumnyho nic na vývoji zápasu nezměnil.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
89'
Ragnar Ache se šikovně vymotal od soupeře a důrazně nahrával do vápna. Hostující obrana míč odvrátila.
87'
Christopher Lenz hodně důrazně fauloval zezadu soupeře a prohlédl si žlutou kartu.
85'
Teď je to od Augsburgu naprostá defenziva. Frankfurt musí opravdu bušit na vrata.
84'
Další centr do vápna posílal Christopher Lenz. Rafał Gikiewicz se opět jistým zákrokem předvedl.
83'
Eintracht hraje hodně kolem vápna soupeře, ale k ohrožení branky to zatím nevede.
82'
Martin Hinteregger centroval od praporku do vápna, kam se pro míč natáhl Rafał Gikiewicz.
81'
Roh pro Frankfurt.
80'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Ajdin Hrustic, přichází Makoto Hasebe.
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Jesper Lindström, přichází Ragnar Ache.
79'
Ruben Vargas míč od praporku centroval do vápna. Nikdo v bílém dresu se k zakončení nedostal.
78'
Rohový kop pro Augsburg.
77'
Hodně zajímavě se z pravé strany do vápna dostal Dajči Kamada a poté zkusil vypálit. Střídající hráč trefil jen prvního soupeře před sebou.
75'
O hodně kuriózní střelu se pokoušel z levé strany pokutového území Lenz. I jeho pokus skončil na bloku soupeře.
74'
Hodně svižně vypálil zpoza vápna hostující Ruben Vargas. Jeho dělovka pouze vytloukla bloky domácí obrany.
72'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází André Hahn, přichází Michael Gregoritsch.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Raphael Framberger, přichází Daniel Caligiuri.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Niklas Dorsch, přichází Mads Pedersen.
71'
Přestávka je u konce a oba celky už jsou připraveny hrát.
70'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Jens Hauge, přichází Dajči Kamada.
69'
Následuje přestávka na občerstvení.
67'
Djibril Sow si zbytečně došel pro žlutou kartu, nesmyslně zakopl míč na tribunu.
66'
Do další velké šance se dostal Jesper Lindström, z velkého úhlu vypálil pouze nad branku hostů.
65'
Z levé strany míč čechral do vápna Lenz. Jen o kousek se nedokázal na míč zavěsit Rafael Borré.
64'
Rychlou kombinací po zemi se domácí dostali až do vápna soupeře. Hauge si v poslední fázi míč ukopl a akci tím pokazil.
63'
Domácí si rychle vyměnili míč na pravé straně hřiště a do vápna se hnal Ajdin Hrustic. Celou akci ale ukončil nepřesnou nahrávkou do ohně.
62'
Frankfurt hraje s míčem okolo vápna soupeře, ke střele se ale zatím ještě nedostal.
61'
Hodina hry je pryč a stále nepadla branka. Po změně stran je tempo hry o něco menší.
59'
Z výrazně velké dálky zkusil vystřelit Carlos Gruezo. Zajímavý pokus nakonec skončil na horní síti branky.
58'
Za rychlou nahrávkou vpřed se natahoval Rafael Borré. Rafał Gikiewicz však protáhl krok a dostal se k míči dřív.
57'
Přímého kopu se nakonec ujal Christopher Lenz, jehož důrazný pokus mířil pouze na střed hostující branky.
55'
Hodně důrazná střela z nohy Hrustice skončila na ruce Carlose Grueza, který může být rád, že nebyl o kousek blíž k brance, to by z toho byla penalta.
54'
Rychlá nahrávka podél lajny úspěchem domácích neskončila. Djibril Sow dal do pasu příliš razance.
52'
Je tu další ošetřování. V jednom ze soubojů narazil do tyčky Erik Durm, který se aktuálně nachází přímo v síti domácí branky.
51'
Do rychlého brejku se hnal Vargas, míč se mu po chvilce zatoulal mezi nohy a ztratil ho.
49'
Pro jasnou žlutou kartu si došel Robert Gumny, když zarazil pronikajícího soupeře.
48'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Jan Morávek, přichází Carlos Gruezo.
48'
Nějaký zdravotní problém má český záložník Jan Morávek, který je aktuálně v péči lékařů.
47'
Nádhernou kličkou se na středu hřiště prezentoval Ajdin Hrustic, poté ale šel mezi tři a míč ztratil.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:35.
První dějství dnešního zápasu druhého kola Bundesligy je minulostí. Ač rozhodně nesledujeme nudný zápas, tak branka stále nepadla. Rozhodně lepším týmem je Frankfurt, který je aktivnější směrem dopředu, snaží se hodně kombinovat. Augsburg to zkouší hodně na brejky a vysoké míče za obranu soupeře. Škoda pro hosty je, že ze zápasu musel odstoupit Florian Niederlechner.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 61 %:39 %
Střely na branku: 1:0
Rohy: 3:0
45+3'
45+2'
Další střelecký pokus Frakfurtu přidal Ajdin Hrustic. Jeho levačka míč poslala výrazně nad branku.
45+1'
45'
Filip Kostić už vymýšlel, co udělá s míčem na levé straně hřiště. Nakonec ho zastavil až praporek rozhodčího.
44'
Z hodně velké dálky zkusil vypálit Niklas Dorsch. Jeho pokus skončil výrazně nad brankou.
42'
Počet střel v dosavadních průběhu zápasu: 7:1
41'
Po levé straně se do pokutového území dostal Jens Hauge, který se najednou octl před brankářem. Rafał Gikiewicz mu však snížil úhel a byl trefen.
40'
Teď to zkoušel z pravé strany centrem Durm. Našel pouze dobře postaveného obránce Reece Oxforda.
39'
Stále se pokračuje v solidním tempu na hrací ploše. Výrazně aktivnějším zůstává i nadále Eintracht.
37'
Do obrovské šance se na středu pokutového území dostal Jens Hauge. Celou akci rozjel na levé straně Christopher Lenz, jež našel Kostiće, tkerý ještě promáchl. Míč následně doputoval k domácímu křídlu, které vypálil pouze do středu branky.
36'
Nalevo si skvěle pokryl míč před soupeřem Christopher Lenz a nahrál do vápna, tam si Rafael Borré neudržel míč u nohy a přišel o něj.
34'
Příliš těžkou nahrávku dostal od Morávka Vargas. Míč na hrací ploše pouze přiťukl soupeři.
33'
Z domácí strany následoval rohový kop. Kostićův centr však skončil pouze v chapadlech obrany hostů.
32'
Teď to zavánělo penaltou. Z pravé strany dostal míč do vápna Ajdin Hrustic, který si pokryl míč, obešel soupeře a poté putoval k zemi. Rozhodčí faul nepíská.
30'
Po třiceti minutách hry opět provětral obranu soupeře na pravé straně Hauge, Rafael Borré jen o kousek nedoskočil na jeho centr do vápna.
29'
Přestávka je u konce a může se tak pokračovat v zápase.
28'
27'
Dlouhý míč sice na hrací ploše André Hahn ještě dostihl, rozhodčí mu ale následně odmával ofsajd.
26'
Na pravé straně hřiště se uvolnil od soupeře Robert Gumny a ihned směroval míč do vápna. Pozorný Martin Hinteregger byl u míče první a míč odvrátil do bezpečí.
25'
Hodně naštvaní jsou aktuálně domácí fanoušci, protože po souboji Haugeho a Iaga bude vhazovat hostující celek.
24'
Aktuálně se hra odehrává na polovině hřiště, kde míč často mění své majitele.
22'
Filip Kostić byl vysunut na levé straně hřiště. Míč ještě dokázal stihnout na hrací ploše, ale následný centr do vápna kvalitu nevykazoval.
21'
Moc dlouhou nahrávku poslal Borré do lajny Durmovi, vhazovat tak bude hostující tým z levé strany hřiště.
20'
Se žlutou kartou si nyní zahrával i André Hahn, když se snažil přidržet si Trappa při jeho rozehrávce.
19'
V jednom ze soubojů u postranní čáry dohrál Rafael Borré Jensena a při nejbližším přerušení za to dostal žlutou kartu.
18'
Do hodně rychlého brejku se pustil domácí celek po pravé straně. Celá akce nakonec skončila moc dlouhou nahrávkou od Haugeho.
17'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Florian Niederlechner, přichází Fredrik Jensen.
17'
Ošetřovaný tedy nakonec byl Florian Niederlechner a zápas pro něho za pár chvil pravděpodobně skončí.
16'
Stále se ošetřuje, kamera si už zabírá náhradníka, jímž by měl být Fredrik Jensen.
15'
Ošetřován je i sok Martina Hintereggera. Jeden z hostujících hráčů je ošetřován přímo na hrací ploše.
14'
Po jednom ze soubojů odešel otřesený Martin Hinteregger za postranní lajnu a měl by být v pořádku.
12'
Rychlá nahrávka do lajny pro Haugeho úspěšná nebyla. Domácí křídelník nestihl míč na hrací ploše.
11'
První vážnější možnost domácího celku. Na levé straně se prohnal obranou soupeře Filip Kostić a před brankou našel Borrého, jež pálil pouze vedle branky.
10'
Zatím se hraje před perfektní diváckou kulisou na stadionu ve Frankfurtu.
9'
Raphael Framberger hodně zbytečně dohrál soupeře u postranní čáry a inkasoval za to žlutou kartu.
8'
Po levé straně hřiště se uvolnil Florian Niederlechner, následný centr do vápna byl hodně nepřesný.
6'
Hodně ostrý centr posílal z pravé strany domácí Jens Hauge. Míč pouze prolétl pokutovým územím.
5'
Frankfurt hraje s míčem na kopačkách a kombinuje okolo vlastního vápna.
3'
Dobrou obrannou práci odvedl Martin Hinteregger, díky čemuž bude od své branky rozehrávat Kevin Trapp.
2'
Dlouhý nákop vpřed posílal hostující Oxford. Pro frankfurtskou obranu to nebyl problém.
1'

Eintracht Frankfurt: Trapp – Durm, Hinteregger (C), Ndicka, Lenz – Sow, Hrustic – Hauge, Lindström, Kostić – Borré.
Náhradníci: Ramaj – Tuta, Hasebe, Barkok, Chandler, D. da Costa, Ilsanker, Kamada, Ache.

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Oxford, Uduokhai (C), Iago – Framberger, Dorsch – Hahn, Morávek, Vargas – Niederlechner.
Náhradníci: Koubek – Pedersen, Winther, Gruezo, Jensen, D. Caligiuri, Gregoritsch, Sarenren-Bazee, Schmidt.

FC Augsburg

Bavorský klub se vloni jen o kousek vyhnul sestupu do druhé nejvyšší soutěže. Nakonec z toho bylo třinácté místo v soutěži. Na barážovou příčku Kolína měl náskok pouze tři body. Tahounem týmu byl Němec Andre Hahn, když vstřelil 8 branek a na další tři nahrál. V úvodním kole poháru si Augsburg připsal povinnou výhru 4:2 nad Greifswaldem. Poté ale přišlo velké zklamání v prvním kole Bundesligy s Hoffenheimem a prohra 0:4. V universitním městě i nadále působí dvě čeští hráči. Brankář Tomáš Koubek ještě letos nenastoupil, záložník Jan Morávek odehrál doma s Hoffenheimem 58 minut. Z klubu v létě odešel po vypršení smlouvy stoper Marek Suchý.

Poslední tři zápasy

Augsburg VS. Hoffenheim 0:4
Greifswald VS. Augsburg 2:4
Augsburg VS. Cagliari 3:1

Eintracht Frankfurt

Tradiční německý celek skončil v minulé sezoně Bundesligy na pátém místě tabulky, když získal 60 bodů ve čtyřiatřiceti zápasech se skóre 69:53. Nejlepším střelcem týmu v minulé sezoně byl Portugalec André Silva, jež dal 28 branek a na dalších 6 nahrál, po sezoně zamířil do Lipska. Eintrachtu se ale vůbec nepovedl vstup do nové sezony. Prohrál s Mannheimem 0:2 v německém poháru a navíc nestačil v úvodním kole na Dortmund. V této sezoně čeká Frankfurt skupinová fáze Evropské ligy.

Dortmund VS. Frankfurt 5:2
Mannheim VS. Frankfurt 2:0
Frankfurt VS. St. Étienne 2:1
Zdravím všechny fanoušky německého fotbalu. V rámci 2. kola Bundesligy se utkají týmy Frankfurtu a Augsburgu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.