Bundesliga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Mainz - 18. prosince 2021   15:30

Frankfurt
35' Lindström (Borré)
1:0
(1:0)
Frankfurt
Trapp – Hinteregger, Hasebe, Ndicka – Chandler, Rode (C) (56. Hrustic), Sow, Kostić – Lindström (72. Ache), Kamada (86. Ilsanker) – Borré (86. Paciência).
Brych – Borsch, Lupp
Commerzbank-Arena, Frankfurt
15 000 diváků
Mainz
Zentner – Niakhaté (C), Hack (64. Stöger), Bell (77. Ingvartsen) – Martín, I Če-song (64. Tauer), Stach, Barreiro (46. Boëtius), Widmer (82. Brosinski) – Onisiwo, Burkardt.
Dahmen – Brosinski, Nemeth, Boëtius, Nebel, Papela, Tauer, Stöger, Ingvartsen.

Toto utkání sledoval 15 000 diváků, kteří navzdory menšímu počtu vytvořili slušnou atmosféru.
Eintracht Frankfurt tak v důležitém derby o "šest bodů" připisuje tři body za nakonec šťastnou výhru 1:0! Výhra černočervených se uskutečnila po pěkné akci zásluhou Jespera Lindströma.
Eintracht Frankurt měl své utkání po vyhrané první půli po trefě Lindströma velmi dobře rozehráno a v utkání byl lepším celkem. Jenže po hodině hry z dálky trefil Hrustic břevno o chvíli později nechal Borré pouze vyniknout brankáře Zentnera. Deset minut před koncem vyslal ze střední vzdálenosti nebezpečný projektil Stach a Trapp poprvé čaroval. Toto varování hráči Eintrachtu Frankfirt nevzali vážně a tak měl v nastaveném čase na kopačce vyrovnávající branku Martín, jenže si vylámal zuby na skvostném Trappovi.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 3:4. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 11:9.
90+4'
90+4'
Po velké skrumáži před brankou Trappa byl nakonec odpískán útočný faul hráčům Mohuče v osobním souboji.
90+3'
Rohový kop pro Mohuč a v pokutovém území je i brankář Zentner.
90+2'
Acheho skvěle zablokoval na poslední chvíi opět velmi dobře hrající Niklas Tauer.
90+2'
Předešlá šance byla velkým varováním pro hráče Eintrachtu Frankfurt.
90+2'
Žlutou kartu dostává Aaron Martín (1. FSV Mohuč 05) za protesty.
90+1'
Stöger výborně vysunul v pokutovém území Aaróna Caricola Martína, který měl na noze vyrovnávajkící gól, jenže ho vychytal skvěle chytající Trapp!
90'
Rozhodčí nastaví 3 minuty!
89'
Kevin Trapp ukázal, že v pohodě umí v případě nutnosti míč odehrát i nohou.
88'
Hráči Eintrachtu Frankfurt už hrají pouze na rychlé brejky pomocí dlouhých odkopů/nákopů.
87'
Centr Mohuče zprava neprošel přes černočervenou obranu v pokutovém území.
86'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Stefan Ilsanker.
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Rafael Borré, přichází Gonçalo Paciência.
85'
Borré opět nastartoval své rychlé nohy a všem ukázal záda, jenže ho na poslední chvíli od míče odzbrojil vracející se Niklas Tauer.
83'
Niakhaté opět výborně uspěl v souboji jeden na jednoho.
82'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Silvan Widmer, přichází Daniel Brosinski.
82'
Achee si dal míč daleko od nohy čehož zkušeně využil poslední obránce Mohuče Niakhaté.
81'
Stöger nahrál Onisiwovi, a toho na poslední chvíli odkopem odzbrojil spolehlivý Hinteregger.
80'
Ache v protiútoku selhal formou nezdařeného centru.
79'
Stachovu bombu ze střední vzdálenosti parádně vytáhl rukou nad břevno na rohový kop brankář Trapp!
78'
Sudí se pohotově vyhnul centru, který přenesl hru až na Kostiće a i tento fotbalový mistr se dokáže se svým centrem utnout.
77'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Stefan Bell, přichází Marcus Ingvartsen.
76'
Kostić neustále a neskutečně zatápí obraně Mohuče, nyní končí míč pouze v rukavicích brankáře Zentnera.
75'
Centr Kostiće mimo pokutové území odehrál muž na svém místě kapitán Mohuče Niakhaté.
73'
Střela Kevina Stögera nebyl vůbec špatná, minula pravou šibenici. Následně tento hráč nevyhádal u rozhodčího rohový kop.
72'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Jesper Lindström, přichází Ragnar Ache.
71'
Přímý kop pro hostující fotbalisty ve středu hřiště.
70'
Přímý kop domácích na útočné polovině.
69'
Lindström dle sudího nebyl faulován před pokutovým územím mohuče.
68'
Skoro každý útok Eintrachtu je nebezpečný, obrana Mohuče hraje už naptosté riziko.
67'
Ve velmi dobré pozici Borrého vychytal pozorný brankář Zentner, který jeho střelu vyrazil.
66'
Přímý kop pro hráče Eintrachtu Frankfurt ve středu hrací plochy.
65'
Onisiwo svou střelou ohrozil spíše diváky za brankou a rohový praporek než brankáře Trappa.
64'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Alexander Hack, přichází Kevin Stöger.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází I Če-song, přichází Niklas Tauer.
64'
Kostičův pokus o střelu byl zablokován pozorným soupeřem.
63'
Hrustic velmi solidně zaměstnává veškerý defenzivní systém Mohuče v oblasti pokutového území.
62'
Odehraný míč po rohovém kopu se opět dostal až k Hrusticovi, jenže ten neměl dostatek klidu a času dát si míč na levou nohu a vystřelit.
61'
Niakhaté dostal vysloveně špekovou přihrávku čehož následně využil Ajdin Hrustic a ze třiceti metrů napálil míč technickou střelou přímo do břevna!
60'
Hodina hry je za námi a Eintracht Frankfurt stále vede 1:0 zásluhou trefy Lindströma.
59'
Náznak aktivity Mohuče z úvodu druhé půle je nenávratně pryč.
58'
Velmi lehkovážně to občas hraje trojice obránců Mohuče a příliš nescházelo k tomu, aby se k míči dostal skvěle hrající Kostić.
57'
Sebastian Rode odehrál velmi povedený zápas v časové délce jemu vymeřené.
56'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Ajdin Hrustic.
56'
Nkěolik sveřepých soubojů za sebou bylo k vidění ve středu hrací plochy.
55'
I Eintracht Frankfurt bude střídat a provede změnu ve svém kádru.
54'
Hasebeho rána z dálky končí mimo tři tyče.
52'
Ztráta Boëtisu před pokutovým územím zapříčinila brejk Eintrachtu při kterém přihrávka Kamady na Borrého neměla patřičné parametry.
51'
Boëtius to zkusil rovnou z rohu, ale brankář Trapp měl o poznání snažší pozici než při situaci v první půli.
50'
Borré se zbavil svého strážce v osobním souboji jenže následně mu míč nepatřičně odskočil od nohy a bylo po akci.
49'
Poprvé v utkání jsou delší časový úsek v držení míče hráči týmu 1. FSV Mohuč 05.
48'
Rode sice vyhrál hlavičkový souboj, jeho spoluhráči se k míči dostali až na polovině hřiště.
47'
Přízemní střelu Burkardta musel nadvakrát krotit brankář Kevin Trapp.
46'
Burkardt byl v obležení tři protihráčů přeci jen podražen nedovoleným způsobem.
46'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Leonardo Barreiro, přichází Jean-Paul Boëtius.
46'

Fauly: 8:6
Nebezpečnou střelu Kostiće ze střední vzdálenosti Zentner dokázal zlikvidovat, na druhé straně Trappa nezaskočil záludně zahraný roh přímo do branky. První poločas tedy rozhodl po pěkné kombinaci trefa Lindströma do odkryté branky – 1:0! Druhý poločas začne cca v 16:33 hodin.
45+1'
45+1'
Onisiwo ztratil míč a následně si faulem musel vypomoci faulem hasící Widmer chybu svého spoluhráče.
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu!
45'
Burkardt byl faulovém ve středu hřiště při hlavičkovém souboji.
44'
Onisiwo si netroufl v souboji jeden na jednoho přejít přes Ndicku a tak jeho centr snadno sbírá do rukavic brankář Trapp.
43'
Následně však svou chybu napravil získáním rohu pro Mohuč z pravé strany hřiště.
42'
Onisiwo si zřejmě neuvědomil při kombinaci v pokutovém území, že Mohuč není Real Madrid.
41'
Domácí obránce bude ošetřován mimo hřiště za postranní čárou.
40'
Při hlavičkovém souboji sundal Onisiwo loktem do hlavy protihráče Martina Hintereggera.
39'
Útočného faulu při napádání soupeře se dopustil Djibril Sow.
38'
Forčeking domácích hráčů dělá obrovské potíže mohučským při rozehrávce.
37'
Tato branka by mohla oživit hru a Mohuč bude muset otevřít hru a vylézt ze své obranné ulity.
35'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Po katastrofální zpětné přihrávce hráče Mohuče ve středovém kruhu, přesným pasem nastratoval Rode rychlonohého Borrého, který se ocitl sám před brankářem, ale nahrál ještě lépe postavenému JESPERU LINDSTRÖMOVI – 1:0! Asistence: Rafael Borré.
34'
Po dvou nebezpečných situacích se hra v posledních minutách uklidńuje.
33'
Ofsajdovou polohou se provinil útočník Mohuče Karim Onisiwo.
32'
Následná hlavička hráče Mohuče postrádala patřičný důraz.
31'
Aarón Caricol Martín rozehrál roh přímo do branky, s čímž brankář Trapp počítal a vyrazil míč do bezpečí!
31'
Rohový kop pro Mohuč se po zásahu rozhodčího bude opakovat.
30'
V souboji tělo na tělo byl faulován "oblíbenec" domácích tribun Silvan Widmer.
29'
Kostić obehrál hned dva protihráče, jenže jeho spoluhráči balon záhy ztratili ze své moci.
28'
Centr Kostiće zleva dokázala obrana Mohuče odvrátit mimo své pokutové území.
27'
Rode ukázal, že umí kromě přijímání faulů i rány rozdávat což citelně na vlastní kůži pocítil Onisiwo.
26'
Od Kevina Trappa začne další útočné snažení hráčů v černočervené kombinaci.
25'
Hasebe si ve středu hrací plochy při zpracování míče evidentně pomohl nedovolenou hrou rukou.
24'
Obránce Hinteregger se ocitl ve velmi nebezpečném souboji proti skluzujícímu Antonu Stachovi.
23'
Aktivní jak mraveneček donutil svou povedenou střelou Filip Kostič k dobrému zásahu brankáře Zentnera!
22'
K nedovolenému zákroku se v osobním souboji s Rodem snížil Stefan Bell.
21'
Z devatenácti metrů z voleje k nepřesnému voleji napřáhl držitel lucemburského pasu Leandro barreiro.
20'
Hráči Eintrachtu Frankfurt musí útočit do plných, do dobře zformované obrany Mohuče.
19'
Kamada se pokusil opětovně nalézti Kostiće, ale i přes sprint míč na hrací ploše nezastihl.
18'
Eintracht Frankfurt opět musí tvořit hru ze své poloviny hřiště.
17'
Barreiro dokázal dostat míč do pokutového území soupeře na svého spoluhráče, ale ten o balon okamžitě přišel.
16'
Chandler se po odehrání míče dopustil faulu na kapitánu 1. FSV Mohuč 05 Niakhatém.
15'
K odraženému míči po centru zleva se dostal Rode, ale jeho střela byla zablokována bránícím hráčem.
14'
Tlak Eintrachtu Frankfurt pomalu, ale jistě roste, jelikož následně rozehrávali jeho hráči další dva rohové kopy.
13'
Odvrácený míč po cnetru z rohu napálil míč z voleje Rode, který byl tečován bránícím Burkardtem opět na roh.
12'
Sražená přihrávka pracovitého kostiće končí dalším rohem pro Eintracht Frankfurt.
11'
Dajči Kamada zakládá další útočné snažení Eintrachtu Frankfurt.
10'
Kostić doslova vyučoval kličkami bránícího Widmera, jemuž sudí odpustil minimálně dva nedovolené zákroky.
9'
Po centru Sebastina Rodeho se do míče opřel hlavou Evan Ndicka, ale neprojevil se jako šikovný zakončovatel a branku soupeře minul.
9'
Útočící Kostić vybojoval pro Eintracht Frankfurt první rohový kop v utkání.
8'
Hlavní rozhodčí posouvá o několik desítek metrů vhazujícího Silvana Widmera na místo určení.
7'
Kombinaci Mohuče na útočné polovině hřiště předčasně uťal zvednutý praporek asistenta rozhodčího kvůli ofsajdu.
6'
Kamada se snažil šikovně uvolnit spoluhráče mezi dvěmi obránci což se nakonec nezdařilo.
5'
Úvod utkání se odehrává oboustranně ve velmi opatrném módu.
4'
Widmerova rozehrávka nebyla z nejpřesnějších, naštěstí pro něj byl jeho spoluhráč Onisiwo faulován.
3'
I brankář Mohuče si šáhl na míč při rozehrávce před atakujícím Kostićem..
2'
V souboji inkasoval ránu do obličeje od protihráče japonský hráč Makoto Hasebe a jen těžce vstává z trávníku.
1'
Dlouhý nákop hostujícího týmu končí pouze u brankáře Kevina Trappa.
1'
Eintracht Frankfirt bude hrát v černých dresech, Mohuč nastoupila k utkání v červenobíké kombianci.

Eintracht Frankfurt: Trapp – Hinteregger, Hasebe, Ndicka – Chandler, Rode, Sow, Kostić – Lindström, Kamada – Borré.
Náhradníci: Ramaj – Ilsanker, Hrustic, S. Lammers, A. Touré, Ache, Durm, D. da Costa, Paciência.
Trenér: Oliver Glasner

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Niakhaté, Hack, Bell – Martín, I Če-song, Stach, Barreiro, Widmer – Onisiwo, Burkardt.
Náhradníci: Dahmen – Brosinski, Nemeth, Boëtius, Nebel, Papela, Tauer, Stöger, Ingvartsen.
Trenér: Bo Svensson

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp.
Kromě velmi podobného umístění v tabulce je také obou klubům blízká geografická vzdálenost 40 km. Mohuč vyznává červenobílé barvy, Eintracht Frankfurt červenočerné.