Bundesliga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fürth : Bielefeld - 21. srpna 2021   15:30

Fürth
50' Hrgota
1:1
(0:1)
Bielefeld
45' Klos  (Brunner)
Fürth
Burchert – Meyerhöfer, G. Jung, Bauer, Itter – Seguin, Sarpei (71. Christiansen), Green – Nielsen (78. Dudziak) – Abiama (86. Leweling), Hrgota (C).
Funk – Barry, Fein, Christiansen, Hoogma, Seufert, Tillman, Leweling, Dudziak.
Bielefeld
Ortega – Brunner (67. de Medina), Pieper, J. Nilsson, Laursen – Kunze, Prietl (C), Schöpf – Okugawa (90+1. Hack) – Klos (75. Krüger), Lasme (75. Serra).
Kapino – Gebauer, de Medina, Ramos, Krüger, Serra, Wimmer, Černy, Hack.

Je konec. Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1:1. Domácím se povedl vstup do druhého poločasu, hned v úvodu si totiž vybojovali pokutový kop, který dokázal proměnit Hrgota. Fürth byl i nadále lepším týmem, Arminia Bielefeld navíc utkání dohrávala v početní nevýhodě. Fürth ovšem početní převahy nedokázal ideálně využít a oba celky si tak rozdělí po bodu.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 16:7. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 11:15.
90+4'
90+3'
Nyní budeme sledovat odkop v podání brankáře Ortegy.
90+2'
Fürth i nadále s míčem operuje na polovině soupeře, kde se pokouší najít prostor k zakončení. Ten se zatím nedaří najít.
90+1'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Masaja Okugawa, přichází Robin Hack.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, ještě ale budeme muset počítat s nastaveným časem.
87'
Ittert posílal do pokutového území další centrovanou nabídku, která pouze proletěla malým vápnem. Bielefeld se v závěru západu dostává pod velký tlak.
86'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Dickson Abiama, přichází Jamie Leweling.
85'
Domácí tak zahrávali další rohový kop. Z pravé strany se nakonec o něj postaral Green, který ani tentokráte nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
84'
Nyní moc nechybělo! V pokutovém území si našel palebnou pozici Hrgota, jehož sražená rána nakonec putovala nad branku.
83'
Itterovi se povedlo přes obránce odcentrovat až do pokutového území, kde si na jeho nabídku naskočil Abiama. Jeho pokus ale směřoval vedle branky.
82'
Rohový kop ovšem nepřinesl nic nebezpečného. Centr totiž putoval pouze na hlavu pozorného Kunzeho, který odehrál míč ven z velkého vápna.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Green si nyní potáhl míč na pravou nohu a díky sražené střele vybojoval další rohový kop.
80'
Hostující obrana také v tomto případě dokázala zakročit. Nilsson bez větších problémů dostal hrací předmět až ke středovému kruhu.
79'
Po rychlé kombinaci se k centrované nabídce dostal hostující Laursen, který to měl na levou nohu, avšak balón poslal daleko ven z hrací plochy.
78'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Haavard Nielsen, přichází Jeremy Dudziak.
77'
Následoval odkop od hostující branky. Ortega nakonec dokázal míč poslat na levou stranu hrací plochy, kde se mu povedlo oslovit Krugera.
75'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Fabian Klos, přichází Florian Krüger.
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Bryan Lasme, přichází Janni Serra.
74'
Green to po zisku míče zkoušel nahrávkou mezi hostující obranu, kam si nabíhal také Hrgota. Na hranici pokutového území ale zasahoval Pieper.
73'
Fürth nyní zahrával rohový kop z pravé strany, který ovšem dopadl pouze na hlavu pozorného Piepera, jenž dostal míč ven ze šestnáctky.
72'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Arminia Bielefeld dohrává v početní nevýhodě a s bodovým ziskem to bude mít složité.
71'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Hans Nunoo Sarpei, přichází Max Christiansen.
69'
Od své branky mohl rozehrávat domácí brankář Burchert, který nakonec rozehrávkou po zemi dokázal najít Bauera, jenž přenášel hru na Greena.
68'
Tak pozor! Již se žlutou kartou hrající Schöpf zatáhl soupeře za dres a po druhé žluté kartě pro něj utkání končí.
67'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Cédric Brunner, přichází Nathan de Medina.
66'
Na zemi skončil jeden z hostujících hráčů a vypadá to na první vynucenou změnu.
65'
Posléze to na sebe vzal domácí Kallevik, který si za pokutovým územím našel střeleckou pozici, avšak trefil pouze nohu připraveného protihráče.
64'
Nakonec se o rozehrávku postaral sám brankář Ortega, který na jistotu dokázal rozehrát po zemi na Piepera, jehož nabídku si našel Hrgota.
63'
Po souboji nakonec na zemi skončil hostující Klos, který je již zpět na nohou a jeho celek tak bude moci rozehrávat z vlastní obranné poloviny.
62'
A nyní jsme sledovali další ostrý souboj, po kterém žlutou kartu vyfasoval domácí Bauer.
61'
Je za námi zhruba hodina hry, která nám zatím nabídla dvě branky. Druhé dějství přitom přineslo jednu branku, penaltu a dvě nastřelené konstrukce.
59'
Žlutou kartu dostává Hans Nunoo Sarpei (SpVgg Greuther Fürth).
59'
DSC se málem dostalo zpět do vedení! Tentokráte chybu domácí obrany mohl potrestat Lasme, jehož jedovku brankář vyrazil do břevna.
58'
A bylo tomu skutečně tak. Do pokutového území si na tuto nabídku dokázal seběhnout obránce Pieper, jehož zakončení hlavou putovalo nad branku.
57'
Vracející se obránce Hoogma nakonec sáhl za cenu faulu a je tu standardní situace také pro soupeře. Vypadá to na centr do pokutového území.
56'
K rozehrávce se nakonec postavil záložník Seguin. Ten to zkoušel vysokým centrem do pokutového území, kde si pro nabídku seběhl brankář Ortega.
55'
Před malým momentem jsme sledovali další nedovolený zákrok, Arminia Bielefeld se tak bude muset bránit další standardní situaci soupeře.
54'
Žlutou kartu dostává Alessandro Schöpf (DSC Arminia Bielefeld).
53'
Ven z branky poté musel domácí brankář Burchert, který se k míči dostal před napadajícím Lasmem. Následovala rozehrávka vysokým odkopem.
52'
Najednou tu máme pořádnou zápletku. Domácím se totiž povedl vstup do druhého poločasu a oba celky tak začínají opět od začátku.
50'
Fürth právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! K rozehrávce pokutového kopu se nakonec postavil BRANIMIR HRGOTA. Na jeho zakončení si sice brankář dokázal sáhnout, avšak ho nedokázal vytěsnit.
50'
Fürth následně reklamoval hru rukou v pokutovém území, je tu penalta!
49'
Po levém křídle pláchl jeden z domácích, kterému se povedlo nahrát do pokutového území, kde pouze do tyče zakončoval Abiama.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se do míče opřel domácí Abiama, kterému se střela zrovna moc nepovedla a balón směřoval vysoko nad branku.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl jedinou branku, o kterou se v závěru postarala Arminia. Nesledovali jsme zrovna ofenzivní podívanou, oba celky se spíše směrem dopředu trápily a během prvního poločasu jsme se tak moc šancí nedočkali. Fürth mohl jít v závěru do vedení, neproměněné šanci ale sám inkasoval.
45+1'
45'
Bielefeld právě vstřelil branku!
V závěru poločasu jdou hosté do vedení! Brunner totiž poslal z pravé strany do pokutového území nadýchanou nabídku, na kterou si dokázal naskočit FABIAN KLOS. Jeho důrazná hlavička nakonec skončila za zády Burcherta.
44'
První gólovka zápasu! Po chybě hostující obrany se sám před brankáře dostal Abiama, který své zakončení ale poslal hodně vedle branky.
44'
Míč se v krátkém časovém sledu znovu dostal do zámezí. Vhazovat tak mohl domácí Itter, který vyprodukoval zpětnou nahrávku až na Kallevika.
42'
K volnému míči se jako první dostal domácí Sarpei, který zkoušel přenést hru na Hoogmu, jenž byl zahnán daleko k postranní lajně.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco nastavovat.
39'
V posledních minutách sledujeme nespočet nedovolených zákroků. Po tom dalším bude moci volný kop rozehrávat domácí Kallevik Nielsen.
37'
Hodně ostře vletěl do souboje o míč právě Hoogma, který si nakonec pomáhal nedovoleně a soupeř tak bude moci rozehrát standardku.
36'
O provedení autového vhazování se nyní postaral domácí Meyerhöfer. Tomu na pomoc přispěchal Hoogma, který ovšem rozehrál nepovedeně.
35'
Domácím tak ani tato útočná akce nevyšla. Ortega si tak přichystal další rozehrávku od své branky, tu nakonec po zemi poslal na Laursena.
34'
Málo prostoru na práci s míčem měl domácí Sarpei, který přesto zkoušel za obranu vysunout Abiamu, jenž měl ale k balónu hodně daleko.
33'
V roli obránce nyní musel zasahovat Bauer, který nedal Okugawovi sebemenší šanci. Domácím se poté povedlo uklidnit hru u svého pokutového území.
32'
Od své branky nyní mohl rozehrávat domácí brankář Burchert, který nakonec rozehrávkou po zemi nakrátko dokázal najít osamoceného Hoogmu.
31'
Třetina utkání je minulostí. Zatím stále sledujeme poměrně dost vyrovnanou podívanou, ovšem čekáme na první výraznější příležitost.
29'
A následoval nedovolený zákrok v podání Prietla, který nedal Greenovi žádný prostor a domácí budou muset rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.
28'
Rohový kop nakonec nepřinesl nic zajímavého. Hostující brankář Ortega tak odkopával na druhou stranu, kde se k míči dostal Meyerhöfer.
27'
Green se poté s míčem dostal k rohovému praporku, kde usiloval o zisk míče proti dvojici protihráčů. To se mu povedlo a Fürth vybojoval rohový kop.
26'
Hostující Okugawa si sbíhal na prudkou nahrávku, kterou sice dokázal zpracovat, jenomže jako první se k volnému míči dostal domácí Hoogma.
25'
Do akce se po autovém vhazování dostal také hlavní sudí, který si všiml ofsajdového postavení, ve kterém se nakonec nacházel domácí Abiama.
24'
Do pokutového území nyní z pravé strany dokázal odcentrovat domácí Seguin, na jehož nabídku jen těsně nedosáhl forvard Hrgota.
23'
Fürth nakonec rozehrál po zemi nakrátko k postranní lajně, kde si o nahrávku řekl Meyerhöfer. Ten navíc zpětnou nahrávkou hledal Burcherta.
22'
Domácí Green se dostával na útočnou polovinu, taktickým způsobem ho ovšem zastavil hostující Kunze, který z tohoto souboje vyvázl bez kartónku.
21'
Je za námi také dvacet minut hry, jenomže ani během tohoto časového úseku jsme se první branky nedočkali. Sledujeme hodně vyrovnanou podívanou.
19'
U středového kruhu se povedlo zakročit hostujícímu Prietlovi. Do kombinace Bielefeldu se po delší době zapojil také znuděný brankář Ortega.
18'
Hlavní sudí po důrazném souboji nechal pokračovat ve hře. Arminia Bielefeld se tak usadila na polovině soupeře, kde nyní rozjela kombinaci.
17'
Arminia Bielefeld tentokráte přenášela hru daleko na druhou stranu, kde se do hlavičkového souboje dostával Lasme, který ale nedokázal uspět.
16'
K rozehrávce standardní situace se nakonec postavil hostující Schöpf, který centr poslal do malého vápna, kde ovšem zasahoval Sarpei.
15'
Domácí to tentokráte zkoušeli přes levou stranu, kde se ovšem nedokázal výrazně prosadit obránce Itter a bude se tedy pouze odkopávat od branky.
14'
Ve středu hrací plochy šel důrazně do souboje Nielsen, který vyfasoval kartu žluté barvy.
13'
Fürth si vybojoval autové vhazování z pravé strany. Meyerhöfer se v tísni nakonec rozhodl pro zpětnou nahrávku až na obránce Hoogmu.
12'
Ortega se s míčem dostal daleko mimo své pokutové území, odkud zkoušel vysokým odkopem na levém křídle najít svého kolegu Laursena.
11'
Je za námi úvodní desetiminutovka, která nám zatím nepřinesla ani jednu branku. Zatím stále platí, že na vyloženou příležitost stále čekáme.
9'
Znovu se do kombinace domácího celku zapojil také brankář Burchert, kterému se povedlo přenést hru na levou stranu, kde se nacházel Bauer.
8'
Do zajímavé šance se po nahrávce od Hrgoty dostával útočný kolega Abiama, kterého dokázal na poslední chvíli zastavit obránce Nilsson.
7'
Arminia Bielefeld tak zahrávala standardní situaci z pravé strany, která se ovšem snesla na hlavu Abiamy, který dostal míč ven z pokutového území.
6'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další nedovolený zákrok. Tím se pro změnu prezentoval domácí Itter, který poslal k zemi Lasmeho.
5'
Žlutou kartu dostává Paul Seguin (SpVgg Greuther Fürth).
4'
K hranici pokutového území se dostal domácí Abiama, který to vzal na levou nohu. S následným projektilem si ale dokázal poradit Ortega.
3'
Poprvé se k míči dostal domácí brankář Burchert, který se snažil přenést hru na pravou stranu, kde si nedovoleně pomáhal Laursen.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

SpVgg Greuther Fürth: Burchert – Meyerhöfer, G. Jung, Bauer, Itter – Seguin, Sarpei, Green – Nielsen – Abiama, Hrgota (C).
Náhradníci: Funk – Barry, Fein, Christiansen, Hoogma, Seufert, Tillman, Leweling.

DSC Arminia Bielefeld: Ortega – Brunner, Pieper, J. Nilsson, Laursen – Kunze, Prietl (C), Schöpf – Okugawa – Klos, Lasme.
Náhradníci: Kapino – Gebauer, de Medina, Ramos, Krüger, Serra, Wimmer, Černy, Hack..
SpVgg Greuther Fürth

Fürth se mezi německou smetánkou objeví teprve podruhé v historii. Jediná sezóna (2012/13) pro něj nedopadla dobře, když s pouhými 21 body (čtyři vítězství, devět remíz a jednadvacet porážek) skončil beznadějně poslední. Zajímavostí je, že všechny čtyři výhry slavil mimo domov, před svým vlastním publikem nevyhrál ani jednou. Fürthu se vstup do Bundesligy zrovna moc nepovedl, v úvodním kole totiž sehrál souboj s favorizovaným Stuttgartem. Ten nakonec vyhrál přesvědčivým poměrem 5:1 a připsal si tak první tři body do ligové tabulky.
DSC Arminia Bielefeld

Loňský nováček se dokázal udržet ve své první sezoně mezi elitou. V 34 zápasech získal 35 bodů se skóre 26:52 a skončil na patnáctém místě tabulky. Na barážovou příčku Kolína měl náskok dvou bodíků. Nejlepším střelcem týmu byl Japonec Ritsu Doan, který dal 5 gólů a na další dva nahrál. Po sezoně se vrátil z hostování do PSV. Bielefeld odehrál před sezonou čtyři přípravná utkání, ve kterých porazil pouze Hannover a remizoval s nizozemským Twente. Arminia už má za sebou také vstup do německého poháru, kde porazil 6:3 SpVgg Bayreuth, o dvě branky se postaral útočník Bryan Lasme.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Německá Bundesliga má na programu zápasy druhého kola, my budeme společně sledovat souboj mezi SpVgg Greuther Fürth a DSC Arminia Bielefeld.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.