Bundesliga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fürth : Wolfsburg - 11. září 2021   15:30

0:2
(0:1)
Wolfsburg
10' L. Nmecha  (Weghorst) • 90+1' Weghorst
Fürth
Burchert – Meyerhöfer, Bauer, Viergever, Willems (68. Barry) – Griesbeck, Seguin, Green (60. Christiansen), Nielsen (79. Leweling) – Itten, Hrgota (C) (68. Abiama).
Funk – Abiama, Barry, Dudziak, Fein, Christiansen, Leweling, Sarpei, Tillman.
R. Hartmann
Trolli Arena, Fürth
Wolfsburg
Casteels (C) – Baku (67. Mbabu), Lacroix (74. Brooks), Bornauw, Gerhardt – Guilavogui, Arnold – Waldschmidt, Philipp (67. Lukebakio), L. Nmecha (81. Steffen) – Weghorst.

Z tohoto střetnutí je to vše. Děkujeme za pozornost a užijte si víkend. Na viděnou!
V příštím kole bude Wolfsburg hostit čtrnáctý Frankfurt. V úterý ještě navíc čeká "Vlky" zápas Ligy mistrů na půdě úřadujícího francouzského mistra z Lille. Fürth bude hrát v pátek na stadionu již zmíněné Herthy.
Wolfsburg je bez ztráty jediného bodu na prvním místě o tři body před druhým Dortmundem. Fürth je po čtyřech kolech s jediným bodem předposlední. Hůře už je na tom pouze berlínská Hertha, která však má o jeden odehraný duel méně.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:6. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 17:15.
Fotbalisté Wolfsburgu vyhráli i svůj čtvrtý letošní ligový zápas a zůstanou i po tomto kole na čele bundesligové tabulky. Vlci tentokrát uspěli poměrem 2:0 na hřišti nováčka z Fürthu. Skóre otevřel v 10. minutě Lucas Nmecha, jenž po Weghorstově přistrčení střílel z pravé strany vápna mezi nohy brankáře. Více toho nezáživná první půle nenabídla, zajímavé situace byly k vidění až po změně stran. V 53. minutě podskočil Nmecha centr z levé strany, v opačném případě by zakončoval do odkryté klece. Stejný hráč to zkoušel po hodině hry šajtlí, která byla tečována nad branku. Největší možnost Fürthu měl v 85. minutě střídající Abiama, jehož nůžky vytáhl pohotově nad břevno Casteels. A tak přišla v závěru pojistka. Griesbeck fauloval v šestnáctce Waldschmidta a následnou penaltu proměnil střelou do protipohybu brankáře Wout Weghorst.
90+5'
90+4'
Zase se nehraje. Dickson Abiama zasáhl ve výskoku Sebastiaana Bornauwa, který se s bolestivou grimasou skácel k zemi.
90+3'
Renato Steffen skolil zezadu Jamieho Lewelinga. Na hřišti se pořádně jiskří a rozhodčí musí krotit vášně.
90+2'
Nastavovat se budou celkem čtyři minuty.
90+1'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Autorem branky z pokutového kopu je WOUT WEGHORST, který umístil přízemní střelu do levé části branky. Sascha Burchert se vrhnul napravo. Je rozhodnuto.
90'
Sebastian Griesbeck fauloval uvnitř pokutového území Giana-Lucu Waldschmidta. Wolfsburg má možnost definitivně rozhodnout z pokutového kopu.
89'
Renato Steffen hledal přihrávkou před brankou Dodiho Lukebakia. Ten na míč, který skončil v zámezí, nedosáhl. Odkop od branky Burcherta.
88'
Na Fürthu je vidět snaha něco ještě s výsledkem udělat. Vlci se ještě budou v závěru o vítězství strachovat.
86'
Následoval rohový kop, po kterém Greuther nezahrozil. Domácí ale zůstanou poblíž pokutového území a budou vhazovat.
85'
Po dlouhém vhazování do velkého vápna vystřihl střídající Dickson Abiama tvrdé nůžky. Koen Casteels vyrazil jeho zakončení pohotově nad břevno!
84'
Jamie Leweling nakopnut Sebastiaanem Bornauwem. Faul pískán nebyl, hrát bude i tak Fürth.
83'
Cédric Itten se dral za balonem, který skončil v zámezí. Domácího útočníka ubránil tělem John Anthony Brooks, který si po souboji zavazuje tkaničku.
82'
Hra je teď taková rozháraná a rychle se stěhuje z jedné strany na druhou. Míč se však pohybuje v prostoru mezi šestnáctkami.
81'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Lucas Nmecha, přichází Renato Steffen.
80'
Dodi Lukebakio trefil šlapákem Marca Meyerhöfera a má to za žlutou kartu.
79'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Haavard Nielsen, přichází Jamie Leweling.
78'
Haavard Nielsen má nějaký zdravotní problém – dost možná křeče. Pomáhá mu od nich jeden ze spoluhráčů.
77'
Akce ještě chvíli pokračovala do doby, než byl Haavardu Nielsenovi odpískán pro něj překvapivý ofenzivní faul.
76'
Paul Seguin kroutil míč k levé tyči, balon ale skončil ve zdi – konkrétně na těle Kevina Mbaby.
75'
Nějaké tři metry před hranicí pokutového území fauloval Maximilian Arnold Cédrica Ittena. Je z toho hodně nadějný přímý kop pro Fürth.
74'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Maxence Lacroix, přichází John Anthony Brooks.
73'
Sebastian Griesbeck narazil do loktu Wouta Weghorsta. Aktuálně se nehraje. Wolfsburg toho využije k další změně v sestavě.
72'
Marco Meyerhöfer neprocpal z levé strany před branku balon, který zblokoval střídající Kevin Mbabu.
71'
Autové vhazování Abdourahmana Barryho málem propadlo do pokutového území. Nakonec situace končí jen dalším vhazováním.
70'
Fotbalisté ve světle zelených dresech kombinují s balonem na vlastní polovině. Fürth vyčkává, co se bude dít.
68'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Jetro Willems, přichází Abdourahmane Barry.
68'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Branimir Hrgota, přichází Dickson Abiama.
67'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Maximilian Philipp, přichází Dodi Lukebakio.
67'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Bote Baku, přichází Kevin Mbabu.
66'
Nejprve zblokovaná střela z hranice šestnáctky, poté slabá hlavička, kterou si bez problémů stáhl do náruče Sascha Burchert.
65'
Maximilian Philipp rozehraje už pátý rohový kop Wolfsburgu. Hosté zároveň chystají první střídání.
64'
Zdlouhavé obléhání domácího pokutového území pokračuje. Fürth potřebuje něco změnit, z vlastního předbrankového prostoru se o vyrovnání pokusí jen těžko.
62'
Centr z levé strany dolétl jen k brankáři Saschovi Burchertovi. Wolfsburg nicméně v posledních minutách utáhl pověstné šrouby.
61'
Lucas Nmecha střílel z pravé strany velkého vápna šajtlí. Jeho tečovaný oblouček zamířil nad levý horní růžek branky. Následuje roh.
61'
Maximilian Philipp se z pravé strany pokoušel poslat míč do vápna. Dobře zasáhl Max Christiansen, jenž blokoval za postranní čáru.
60'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Julian Green, přichází Max Christiansen.
58'
Cédric Itten vybídl přihrávkou ke sprintu Branimira Hrgotu. Ten balon na hrací ploše nezastihl, navíc byl křižován dvojicí protihráčů.
57'
Greuther s ním ale nenaložil dobře. Místo toho musel hasit rychlou hostující akci dva na dva. Ta končí jen odkopem od branky Burcherta.
56'
Další centr z levé strany Sascha Burchert vyboxoval do bezpečí. Fürth dostal balon na protější konec hřiště a teď to bude on, kdo rozehraje roh.
55'
Do odraženého balonu se zhruba dva metry před hranicí šestnáctky opřel Yannick Gerhardt. Jeho dělovka byla tečována na další roh.
55'
Vlci přidali na aktivitě. Hosté budou rozehrávat rohový kop z levé strany hřiště.
54'
Ofenzivní snažení fotbalistů v bílých dresech utnul rozhodčí Hartmann, jenž spatřil útočný faul.
53'
Wolfsburg podnikl zničehonic rychlou akci po levé straně a málem z toho byla druhá branka. Gian-Luca Waldschmidt hledal centrem před úplně odkrytou klecí Lucase Nmechu, tomu ale ve výskoku scházely potřebné centimetry, míč hlavou jen jemně lízl.
52'
Branimir Hrgota se dral za dlouhým nákopem. Balon před ním odehrál hlavou do rukavic vlastního brankáře Maxence Lacroix.
50'
Mizerná standardka na straně domácích. Jetro Willems centroval jen na protihráče. Navíc došlo k útočnému faulu na Wouta Weghorsta. Tohle se nepovedlo.
49'
Branimir Hrgota se dostal ke křižné střele z levého okraje šestnáctky. Domácí kapitán to ale měl hodně z úhlu a mířil nártem výrazně za vzdálenější tyč.
47'
Nakonec to bylo jen na hranici šestnáctky. O chvíli později fauloval Wout Weghorst, který si se žlutou kartou v zádech docela zahrává s ohněm. Znovu to totiž bylo i s nějakou připomínkou směrem k rozhodčímu.
46'
Úvodní faul druhé půle obstaral Gian-Luca Waldschmidt. Centrovat do šestnáctky bude z pravé strany Julian Green.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
Je za námi nezáživné úvodní dějství zápasu mezi nováčkem z Fürthu a lídrem z Wolfsburgu. Lépe si zatím počíná hostující favorit, který od 10. minuty po Nmechaově střele mezi nohy brankáře vede 1:0. Další možnosti už ale v Trolli Areně k vidění nebyly. Greuther hraje až s přílišným respektem a "Vlci" zase nikam nepospíchají. Zápas je tak olemován hlavně častými nedovolenými zákroky, vinou kterých je hra neustále kouskována.
45+2'
45+2'
Zadáci Wolfsburgu si znovu nikterak nekomplikují situaci. S míčem operují na vlastní půlce, kde už dějství zřejmě dohrají.
45+1'
Lucas Nmecha se pokoušel centrovat z levé strany. Jeho snaha skončila na skvělém bloku pozorného Marca Meyerhöfera.
45+1'
Nastavovat se budou dvě minuty.
45'
Jetro Willems odvracel centrovaný balon z levé strany na rohový kop. Wolfsburg ho dnes bude zahrávat vůbec poprvé.
44'
Vlci kombinují s míčem na vlastní polovině, kde dvakrát zapojili do hry rovněž brankáře Koena Casteelse. Ten dnes zatím žádné vážnější nebezpečí řešit nemusel.
43'
Lucas Nmecha si sáhl na míč z kopačky Paula Seguina rukou. Rozhodčím to neuniklo. U balonu zůstane Fürth.
42'
Marco Meyerhöfer uvede do hry autové vhazování z pravé strany. Fürth je nyní natlačen na polovině soupeře.
41'
Paul Seguin podrazil skluzem bez míče hrajícího Lucase Nmechu, autora zatím jediné dnešní branky. Jasná žlutá karta.
41'
Branimir Hrgota se na útočné polovině pustil do souboje s přesilou. Nejprve si se štěstím zpracoval míč, pak ho o něj ale obral Sebastiaan Bornauw.
40'
Teď byl navíc skluz Branimira Hrgoty posouzen jako nedovolený, a tak může hrát s míčem Wolfsburg.
39'
Standardní situace Fürthu nebezpečí pro Wolfsburg neznamenala. Dlouhý nákop byl ve vápně hostující obranou ihned zpacifikován.
38'
Hostující obránce se za pískotu ochozů vrátil zpět do hry. O chvíli později příznivci naopak ocenili potleskem dobrý obranný zákrok Juliana Greena, po němž bude rozehrávat Sascha Burchert.
37'
Sebastiaan Bornauw, jenž po předchozím souboji skončil na trávníku, musí podstoupit ošetření za postranní čárou.
36'
Cédric Itten se v útoku natlačil před Sebastiaana Bornauwa, vypomohl si ale držením za dres. Akce Fürthu je u konce.
35'
Hosté nikam nespěchají. S míčem kombinovali poblíž šestnáctky Fürthu, pak ale hru otočili zpět na svou polovinu.
34'
Stoper Maximilian Bauer vystoupil až k půlící čáře, kde se prezentoval faulem. Rozehrávat bude znovu Wolfsburg.
33'
Po dalším drobném faulu rozehrává Maximilian Arnold z vlastní poloviny.
32'
Wout Weghorst si nabíhal na centr za obranu a zpracoval si ho ve vápně rukou. Zdálo se, že úmyslně, rozhodčí ale hraniční zákrok druhou žlutou kartou neocenil.
30'
Bote Baku skolil unikajícího Juliana Greena. Je z toho druhá dnešní žlutá karta a opět putuje na stranu Wolfsburgu.
29'
Jeden z domácích trefil při odkopu protihráče a dopředu se mohl hnát Maximilian Philipp. Na poslední chvíli ho ale čistě od balonu odzbrojil parádním obranným zákrokem Maximilian Bauer.
28'
Maximilian Arnold byl přistrčen zhruba na polovině hřiště zezadu a skončil na trávníku. Zápas je hodně rozkouskován.
27'
Aktuálně sledujeme nudnější pasáž utkání. Oba týmy se přetahují o balon na úkor fotbalovosti. Rychlá branka zápasu dost možná uškodila.
26'
Na zemi tentokrát Julian Green, po jeho souboji s Josuhou Guilavoguim se ovšem k nelibosti fanoušků píská proti domácí brance.
25'
Já nic, já muzikant, jako by naznačoval gesty Sebastiaan Bornauw, který fauloval na půlící čáře Haavarda Nielsena. Rozhodčí Hartmann byl jiného názoru a přisuzuje míč Fürthu.
23'
Bote Baku centroval na levou stranu šestnáctky, tam ale nikdo ze spoluhráčů na přetažený pas nedosáhl. Míč skončil v zámezí.
22'
Branimir Hrgota operoval s míčem u pravé postranní čáry a nakonec po souboji se dvěma protihráči upadl. Rozhodčí námitky domácího celku nevyslyšeli a nechávají rozehrávat Casteelse.
21'
Haavard Nielsen se u postranní čáry ohnal po Lucasi Nmechovi, který se drží za obličej. Další prohřešek proti pravidlům, v rukavičkách se dnes rozhodně nehraje.
20'
Na odražený balon čekali dva hráči v bílých dresech, ani jeden se ale k míči nedostal. Teď už se musí Fürth bránit rychlé protiakci Wolfsburgu.
19'
Domácí fotbalisté získali po zblokovaném centru Cédrica Ittena rohový kop z pravé strany hřiště. Míč si staví Julian Green.
18'
Fürth měl k dispozici vhazování z levé strany. Míč proskákal až do rukavic Koena Casteelse.
17'
Na konci rychlé akce po pravém křídle skončil na zemi Maxence Lacroix, který vyčinil čárovému rozhodčímu. Tentokrát z toho žlutá karta nebude, hlavní arbitr dal ale najevo, že příště už tolik tolerantní k zadákovi Wolfsburgu nebude.
15'
Hostující útočník si při odchodu za postranní čáru pustil pusu na špacír a inkasoval z rukou rozhodčího žlutou kartu.
14'
Nakonec sudí hru přeci jen přerušil. Wout Weghorst stále není na nohou a žádá si za mohutného pískotu tribun ošetření.
13'
Wout Weghorst se po letmé srážce s protihráčem skácel k zemi kousek před hranicí pokutového území. Rozhodčí Hartmann dal gestem jasně najevo, že tohle se pískat nebude.
10'
Před brankou Fürthu se utvořila velká skrumáž. Po Weghorstově přihrávce na pravou stranu vápna střílel volný LUCAS NMECHA přesně mezi nohy Burcherta a svým druhým gólem v sezoně poslal favorita velmi rychle do vedení.
8'
Lucas Nmecha si navedl míč na centr levačkou. Následovalo slaboučké zakončení po zemi z kopačky Cédrica Ittena, které nemohlo nadělat Casteelsovi nejmenší potíže.
7'
Fürth rozehrál dlouhé autové vhazování z vlastní půlky. Balon se ale rychle dostal na kopačky hostů, kteří vrátili míč až k brankáři Casteelsovi.
6'
Po stříleném centru z levé strany hlavičkoval výrazně nad branku Haavard Nielsen. Koen Casteels zasahovat nemusel.
5'
Josuha Guilavogui povalil na zem Juliana Greena. Fürth má k dispozici standardku. Na přímou střelu to ale není.
4'
Jetro Willems správně signalizoval teč jednoho z hostů. Místo rohového kopu tak dojde na odkop od branky Burcherta.
3'
Fürth nastoupil do utkání v bílých dresech. Hosté z Wolfsburgu ve světle zelených.
2'
Maximilian Arnold už je na nohou. Zápas může pokračovat.
1'
Hned v první minutě atakoval Cédric Itten zezadu Maximiliana Arnolda, který zůstává ležet na trávníku.
1'

SpVgg Greuther Fürth: Burchert – Meyerhöfer, Bauer, Viergever, Willems – Griesbeck, Seguin, Green, Nielsen – Itten, Hrgota (C).
Náhradníci: Funk – Abiama, Barry, Dudziak, Fein, Christiansen, Leweling, Sarpei, Tillman.

VfL Wolfsburg: Casteels (C) – Baku, Lacroix, Bornauw, Gerhardt – Guilavogui, Arnold – Waldschmidt, Philipp, L. Nmecha – Weghorst.
Náhradníci: Pervan – Brooks, Ginczek, Mbabu, Mehmedi, Roussillon, Steffen, Vranckx, Lukebakio.

Rozhodčí: R. Hartmann.
V nejvyšší soutěži se oba týmy dosud střetly pouze v sezoně 2012/2013. Na hřišti Wolfsburgu se tehdy zrodila remíza 1:1 a venku se pak radoval po hubeném triumfu 1:0 právě Wolfsburg. Tentokrát bude v pozici ještě mnohem většího favorita. Dokáže tuto roli naplnit?
Wolfsburg je po třech odehraných kolech na vedoucí příčce osmnáctičlenné tabulky. K pozici lídra stačily "vlkům" pouhé čtyři vstřelené branky, všechny dosavadní zápasy totiž vyhráli nejtěsnějším rozdílem. Klub z Dolního Saska postupně porazil 1:0 Bochum, 2:1 Herthu Berlín (venku) a naposledy znovu 1:0 Lipsko. Aktuálně je tak Wolfsburg jediným týmem Bundesligy, který před reprezentační přestávkou neklopýtl. Ani jeden z hráčů se zatím neprosadil více než jednou. Otázkou je, zda trenér Mark van Bommel nepošetří v souboji s nováčkem některé opory, neboť už v úterý čeká jeho svěřence duel Ligy mistrů na půdě francouzského mistra z Lille.
Fotbalisté Fürthu jsou v soutěži nováčky. Mezi německou smetánku se dostali poté, co v loňské sezoně obsadili o patro níže konečné druhé místo jen o dva body před třetím Kielem, který musel do neúspěšné baráže. V úvodních třech kolech získal Greuther pouhý bod za domácí remízu 1:1 s Bielefeldem. Z venkovních střetnutí se Stuttgartem (1:5) a Mohučí (0:3) vyšel Fürth naprázdno. Jediným letošním klubovým střelcem je při pasivním skóre 2:9 dvougólový devětadvacetiletý obránce Niko Giesselmann. Během reprezentační přestávky klub na poslední chvíli posílil o Willemse, Ittena, Griesbecka a Viergevera.
Hezké sobotní odpoledne u sledování německé Bundesligy. Ta má dnes na programu celkem šest zápasů 4. kola a my se v tomto textovém přenosu zaměříme na souboj mezi týmy SpVgg Greuther Fürth a VfL Wolfsburg, který bude mít velkého papírového favorita v hostujícím celku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.