Bundesliga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Wolfsburg - 21. srpna 2021   15:30

Hertha Berlin
60' Lukebakio
1:2
(0:0)
Wolfsburg
74' Baku  (X. Schlager) • 88' F. Nmecha  (Brekalo)
Schwolow – Pekarík, Stark, Boyata (84. Torunarigha), Plattenhardt – Serdar (85. Zeefuik), K-P. Boateng (43. Jovetić), Ascacibar – Lukebakio, Selke (84. Tousart), Dilrosun (67. Richter).
Olympiastadion, Berlín
18241 diváků
Wolfsburg
Casteels – Mbabu, Lacroix, Brooks, Roussillon (89. Gerhardt) – X. Schlager (90+1. Guilavogui), Arnold – Baku, Philipp (70. F. Nmecha), Steffen (70. Brekalo) – Weghorst.

Kevin-Prince Boateng je zklamaný. V prvním poločase nejprve musel střídat kvůli zranění a po přestávce navíc sledovat obrat Wolfsburgu. Dodi Lukebakio dnes sice proměnil penaltu, jenže v závěru zápasu se prosadili Bote Baku a poté střídající Felix Nmecha, který VfL vystřelil 3 body. Konečné skóre. Hertha 1 Wolfsburg 2.
90+5'
90+4'
Hertha Berlín ještě mohla vyvolat rozruch a vyrovnat, jenže střela zpoza šestnáctky zamířila nad bránu hostí.
90+2'
Nad rámec dnešního utkání bylo nastaveno 5 minut.
90+1'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Josuha Guilavogui.
89'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Jérôme Roussillon, přichází Yannick Gerhardt.
88'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
FELIX NMECHA teď využil přiťuknutí od Josipa Brekala a po dlouhém autovém vhazování míč napálil z pravé strany šestnáctky k přední tyči! Obrat VfL dokonán! Asistence: Josip Brekalo.
87'
Olympijským stadionem v Berlíně se nesou hlasité chorály domácích fanoušků, které mohl umlčet nebezpečný přízemní centr z pravé strany šestnáctky. Míč prolétl napříč malým pokutovým územím, aniž by ho někdo tečoval.
85'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Suat Serdar, přichází Deyovaisio Zeefuik.
84'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Dedryck Boyata, přichází Jordan Torunarigha.
84'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Davie Selke, přichází Lucas Tousart.
83'
Hertha opět ostřelovala pokutové území Wolfsburgu, obě střely zpoza vápna ale byly zablokovány.
81'
Maxence Lacroix se dostal po přetaženém centru z pravé strany hřiště k hlavičce a na vzdálenější levé tyči hlavičkoval opět těsně mimo! Skóre 1:1.
80'
Santiago Ascacibar se ocitl na levé straně šestnáctky po skvělé narážečce ve slibné šanci, jenže střílel na dlouhou nohu a míč zamířil pouze do boční sítě.
78'
Dodi Lukebakio a Bote Baku v dnešním zápase vystřelili shodně třikrát a oba dva už se dokázali jednou prosadit.
77'
Dodi Lukebakio hraje skvělý zápas a dobře si na ose hřiště navedl míč na levačku, jeho přízemní střela zpoza šestnáctky ale zamířila jen doprostřed brány. Stále 1:1.
74'
BOTE BAKU si naběhl mezi dvojici protihráčů na skvělou kolmou přihrávku od Xavera Schlagera a přízemní střelou z pravé strany šestnáctky pak zamířil k přední tyči! Asistence: Xaver Schlager.
73'
Wolfsburg si zadělal pasivní hrou po přestávce na obrovské problémy a další přicházejí. Jérôme Roussillon zatáhl za trenky unikajícího Dodiho Lukebakia. Karta.
71'
Felix Nmecha přišel na hřiště a po pár sekundách na hřišti se snažil prosadit těžkou střelou ve vzduchu a navíc přes nohu, kterou napálil obličej protihráče.
70'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Maximilian Philipp, přichází Felix Nmecha.
70'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Renato Steffen, přichází Josip Brekalo.
69'
Kolmý pas Wolfsburgu za obranu skončil v ofsajdu a na straně hostů už se připravuje dvojité střídání.
67'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Javairo Dilrosun, přichází Marco Richter.
66'
Fotbalisté klubu z Berlína to nyní začínají přehánět, když se po každém větším kontaktu vrhají k zemi a snaží si vymodlit faul daleko od pokutového území Wolfsburgu.
65'
Alexander Schwolow musel dávat obrovský pozor po centru z levé strany, nebyl ovšem nikým atakován, a tak míč pravou rukou vyboxoval na autové vhazování.
64'
Hertha otevřela skóre dnešního utkání a po hodině hry se ujala vedení, které ji vlilo krev do žil. Domácí se nyní snažili prosadit na levé straně, faul se ale nepískal.
60'
Hertha právě vstřelila branku!
John Anthony Brooks v šestnáctce nešťastně brnkl o nohu protihráče a sám faulovaný DODI LUKEBAKIO penaltu proměnil, když se zhluboka nadechl a přízemní střelou zamířil k pravé tyči!
58'
Rozhodčí přezkoumal video a po faulu Johna Anthonyho Brookse byla nařízena penalta!
54'
Hertha začíná mít obrovskou převahu. Koen Casteels musel vyběhnout daleko ze své brány, aby kolmý pas vyboxoval do bezpečí. Dodi Lukebakio poté ve vápně podklouzl.
52'
Davie Selke si naběhl na vzdálenější pravé tyči na nádherný centr ze standardní situace a ve výskoku míč vracel před bránu, kde ho John Anthony Brooks poslal hlavou nad břevno. K vlastnímu gólu bylo poměrně daleko.
51'
Volný přímý kop příliš mnoho vzrušení nepřinesl, protože jeden z domácích hráčů napálil míč pouze do zdi.
50'
Wolfsburg fauloval v blízkosti šestnáctky a Hertha může prolomit bezbrankové skóre z volného přímého kopu.
49'
Stevan Jovetić si na hranici šestnáctky nádherně zpracoval vysoký míč a poté pálil pohotově směrem na přední levou tyč, Koen Casteels ale vytáhl skvělý zákrok! Bezbrankové skóre trvá.
47'
Wout Weghorst mohl skórovat po nádherné přihrávce spoluhráče pod sebe, jenže na přední tyči pálil bez přípravy těsně vedle předního horního rohu brány! Další příležitost nevyužita.
46'
Wolfsburg má dnes k dispozici pouze jednoho čistokrevného útočníka a zatím se to výrazně podepisuje na skóre. Příliš mnoho šancí není, za to soubojů ano.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:36.
Wolfsburg měl v prvním poločase dvě slibné příležitosti, jenže Maxence Lacroix ani Wout Weghorst neuspěli, a tak oba týmy odchází do kabin za bezbrankového stavu. Skóre po prvním poločase. Hertha 0 VfL Wolfsburg 0.
45+1'
45'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
44'
Kevin-Prince Boateng není schopen pokračovat ve hře a v domácím dresu nyní působí dva bývalí hráči Manchesteru City. K Dedryckovi Boyatovi se přidal Stefan Jovetić.
43'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Kevin-Prince Boateng, přichází Stevan Jovetić.
42'
Wolfsburg má v závěru prvního poločasu obrovský tlak, jenže domácí obrana Herthy zatím brání bezchybně.
41'
Maximilian Philipp rozehrál na levé straně hřiště rohový kop a na přední tyč opět mířil hodně nepříjemný centr, domácí ale byli pozorní a míč odhlavičkovali do bezpečí.
40'
Kevin Mbabu se na pravém křídle sice uvolnit nedokázal, vybojoval ale pro svůj tým alespoň rohový kop. Do vápna mířil hodně prudký centr, který Alexander Schwolow vyboxoval.
38'
Hosté rozjeli další pěknou kombinační akci a z levé strany pokutového území posílali míč nepříjemně pod sebe, Niklas Stark ale skvělým skluzem míč odvrátil.
37'
Renato Steffen si řekl na levém křídle pohybem o kolmou přihrávku a dostal ji, jenže vzápětí se mu míč zamotal pod nohy a k centru do šestnáctky se nedostal.
36'
Wolfsburg se dostal po delší době k centru na levém křídle, jenže domácí obrana byla na přední tyči připravena a míč odhlavičkovala do bezpečí. Stále 0:0.
34'
Oba týmy se začínají soustředit více než na fotbal na dohrávání protihráčů a k vidění je jeden ostrý osobní souboj za druhým. Tentokrát fauloval domácí Suat Serdar.
33'
Rozehrávky standardní situace se ujal Kevin-Prince Boateng, jeho kolmý pas do šestnáctky byl ovšem o něco delší, než by jeho spoluhráč potřeboval. Škoda.
32'
A znovu Javairo Dilrosun, který se tentokrát snažil prosadit na ose hřiště a namířil si to do šestnáctky, hosté ho ovšem poslali znovu k zemi a následuje standardní situace.
31'
Javairo Dilrosun vyvážel míč podél levé postranní čáry a Kevin Mbabu ho tvrdě dohrál. Následovala další karta.
29'
Kevin-Prince Boateng dnes nechybí v základní sestavě Herthy a za taktický faul uprostřed hřiště viděl kartu.
26'
Domácí vybojovali na levém křídle standardní situaci a do šestnáctky mířil velmi nebezpečný centr, Koen Casteels ale včas vyběhl z brány, aby míč vyboxoval pryč.
23'
Wolfsburg poslal míč po rozehrání standardní situace a následném kolmém pasu do území nikoho téměř k rohovému praporku a po faulu navíc rozehrávala Hertha.
21'
Hertha se snaží vydávat častěji směrem dopředu, jenže Wolfsburg pečlivě brání a domácí hráči mu to usnadňují nepřesnými kolmými přihrávkami za obranu hostí.
17'
Wout Weghorst si teď naběhl na přední tyči na nádherný centr z levé strany hřiště a dobře mířil do bližšího horního rohu brány, jenže Alexander Schwolow vytáhl excelentní reflexivní zákrok a jeho hlavičku po tygřím skoku vyškrábl na roh!
15'
V pokutovém území Herthy bylo pořádné horko a Wolfsburg dostal tamní hráče pod obrovský tlak, následná rána z levé strany šestnáctky ale byla zablokována.
14'
Xaver Schlager rozehrál na levém křídle standardní situaci a na vzdálenější pravou tyč poslal centr, po kterém se pouze kopalo od brány. Zatím čekáme na úvodní gól.
13'
Dodi Lukebakio si na pravém křídle nádherně obhodil míč kolem protihráče a po parádním sprintu předvedl střílený přízemní centr, který se stal kořistí Koena Casteelse.
12'
Hertha rozehrála v blízkosti půlící čáry standardní situaci, daleko se ovšem nedostala. Fotbalisté Wolfsburgu nepříjemně napadají rozehrávku domácího týmu.
11'
Davie Selke se nádherně obtočil kolem jednoho z hráčů Wolfsburgu a situaci musel hasit okamžitým návratem John Anthony Brooks, který ho poslal k zemi tělem.
10'
Wolfsburg se vydal do útoku podél levé postranní čáry a do šestnáctky poslal kolmou přihrávku, která zamířila do území nikoho, a pro míč si doběhl Alexander Schwolow.
8'
Dodi Lukebakio se pokusil na pravém křídle vypálit ze střední vzdálenosti, dalekonosný pokus mu ovšem vůbec nesedl a Wolfsburg dokonce obstaral autové vhazování.
6'
Maximilian Arnold rozehrál na levé straně hřiště standardní situaci a Maxence Lacroix hlavičkoval po jeho nádherném centru těsně vedle levé tyče!
5'
Hertha měla vzápětí výhodu rohového kopu, následný centr ovšem Wolfsburg odvrátil a definitivně se ubránil. V blízkosti půlící čáry pak navíc hosté vybojovali faul.
4'
Koen Casteels musel řešit první nepříjemnou situaci, když se domácí dostali po dlouhém autovém vhazování na přední tyči k hlavičce a hostující brankář míč reflexivně vyrazil mimo!
3'
V úvodu utkání má v držení míče převahu hostující tým. Hertha zřejmě bude především pečlivě bránit a čekat na nějaký nebezpečný protiútok, po kterém by udeřila.
2'
Renato Steffen chtěl na levém křídle vybojovat ztracený míč a s velkým časovým předstihem šel do skluzu, kterému se jeden z domácích hráčů přesto nedokázal vyhnout.
1'
Utkání mezi Herthou a Wolfsburgem začalo s mírným zpožděním kvůli uctění památky legendy tamního klubu. Výkop obstaral Wolfsburg a s prvním nákopem neuspěl.
1'

Hertha BSC: Schwolow – Pekarík, Stark, Boyata (C), Plattenhardt – Serdar, K-P. Boateng, Ascacibar – Lukebakio, Selke, Dilrosun.
Náhradníci: Körber – Klünter, Mittelstädt, Torunarigha, Zeefuik, Darida, Richter, Tousart, Jovetić.

VfL Wolfsburg: Casteels (C) – Mbabu, Lacroix, Brooks, Roussillon – X. Schlager, Arnold – Baku, Philipp, Steffen – Weghorst.
Náhradníci: Pervan – Bornauw, Brekalo, Mehmedi, Guilavogui, Gerhardt, F. Nmecha, Marmúš, Ginczek.

Rozhodčí: Matthias Jöllenbeck. Asistenti: Dominik Schaal, Jonas Weickenmeier. Čtvrtý rozhodčí: Aarne Aarnink.
VfL Wolfsburg

Wolfsburg má k dispozici jen jednoho útočníka, přesto do nového ročníku nejvyšší německé soutěže vykročil výhrou. Wout Weghorst prožil loni svou nejlepší sezónu v kariéře, když během 34 zápasů Bundesligy nastřílel 20 gólů. A také vstup do nového ročníku se mu parádně povedl, když rozhodl o výhře Wolfsburgu nad Bochumí 1:0, přestože hned v úvodu neproměnil penaltu. Nová posila Lukas Nmecha po zranění trénuje a připravuje se.
Hertha BSC

Zkušený Kevin-Prince Boateng nastoupil po návratu do mateřského klubu do obou zápasů, které Hertha úplně nezvládla, v základní sestavě. Klub z Berlína porazil v německém poháru nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 Meppen a do nové sezóny Bundesligy vykročil porážkou v Kolíně, když prohrál 3:1. Do sestavy by se měl vrátit kapitán Dedryck Boyata, zatímco Marton Dardai chybí kvůli poraněnému kotníku. Odčiní Hertha první prohru?
Kevin-Prince Boateng se vrátil obrovskou oklikou zpět domů a opět bude oblékat dres Herthy. Bývalý hráč AC Milán, Schalke 04 nebo třeba Tottenhamu ovšem bude v sestavě pro sobotní utkání proti Wolfsburgu s největší pravděpodobností chybět a na domácí debut po návratu do svého mateřského klubu si bude muset ještě počkat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.