Bundesliga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hoffenheim : Hertha Berlin - 29. října 2021   20:30

Hoffenheim
19' Kramarić  • 36' Rudy
2:0
(2:0)
Hoffenheim
Baumann (C) – S. Posch, Grillitsch, Vogt – Akpoguma, Stiller (77. Baumgartner), Geiger (84. Ch. Richards), Skov – Bebou (66. Rutter), Rudy (66. Samassékou), Kramarić (84. Bruun Larsen).
Jablonski – Grudzinski, Seidel
PreZero Arena, Sinsheim
Hertha Berlin
Schwolow – Pekarík, Stark, Boyata (C), Mittelstädt – Ascacibar, Serdar – Zeefuik (46. Jovetić), Darida (46. Maolida, 77. Tousart), Richter (69. Ekkelenkamp) – K. Piątek (61. Belfodil).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání je u konce a domácí tým v poklidu dokráčel k výhře a třem bodům. V úvodu druhé půle sice Hertha na chvíli zatlačila, ale už za pár minut bylo vše ve starých kolejích a Hoffenheim se snažil o tlak před Schwolowem. Koncovka ale nebyla tak povedená a další gól už nepadl. Hostům nepomohlo ani vyloučení Myzianne Maolidy po hrubém zákroku a v oslabení už nebyli schopni vyvinout závěrečný nápor se snahou o zvrat ve výsledku. Zápas tak skončil výsledkem 2:0 a Hoffenheim je po této výhře na průběžném sedmém místě se 14 body. Hertha je jedenáctá s 12 body.
90+3'
90+3'
Ještě jeden útočný faul Hoffenheimu, u malého vápna se ve výskoku provinil Georginio Rutter.
90+2'
Tak z toho byla nakonec rozehra nakrátko, nakonec se domácí dopustili i útočného faulu.
90+1'
Zákrok na Ruttera, domácí si dají ještě jeden přímý kop. Uvidíme centr z pravého křídla.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
89'
Domácí opět u míče, teď je to už pouze poklidná kombinace do šířky.
88'
Na levé straně měl prostor Skov a tak vyzkoušel překvapivou a skákavou střelu. Křížný pokus prolétl kousek vedle levé Schwolowovy tyče.
87'
Neuspěli ani Samassékou s Bruun Larsenem, přesto mohou být domácí spokojeni – drží totiž hru co nejdále od své branky.
86'
V kličkách se utopil domácí Baumgartner, svou docela dobrou pozici v pokutovém území tak nevyužil.
85'
Z levého křídla centroval Mittelstädt, vysoký pas byl odvrácen za vápno a následná Jovetićova střela byla sražena. Tohle na branku vůbec nešlo.
84'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Chris Richards.
84'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Jacob Bruun Larsen.
84'
Střela tísněného Kramariće skončila vysoko nad břevnem, Schwolow zasahovat nemusel.
83'
Hoffenheim nikam nepospíchá, domácí mají nahráno a pouze kontrolují poslední minuty.
82'
Po narážečce od Serdara se středem snažil o průnik hostující Belfodil, skončil ovšem na modrém bloku a o míč byl obrán.
81'
Vypadá však, že bude moci bez potíží pokračovat, zkouší vše rozběhat.
80'
A zase nehrajeme, neboť na trávníku posedává domácí Diadie Samassékou.
79'
Tempo zápasu je zcela pryč, rozkouskování hry fauly a změnami na obou stranách silně ovlivňuje závěr zápasu.
77'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Myziane Maolida, přichází Lucas Tousart.
77'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Angelo Stiller, přichází Christoph Baumgartner.
76'
No a pozor. Rozhodčí se šel podívat na video, aby si prohlédl zákrok Dedrycka Boyaty a poté svůj verdikt změnil. Hráč Herthy dostává rovnou červenou kartu.
75'
--- a také hostující Santiago Ascacibar.
75'
Po zákroku se strhla menší potyčka a za ni byli žlutou kartou potrestáni domácí Kevin Vogt...
74'
Na půlce byl ostře faulován Stiller a žlutou kartu za to dostal hostující Dedryck Boyata.
73'
Hosté se chviličku radovali ze snížení, když si za obranu naběhl Maolida a prudkou střelou překonal Baumanna, poté si ale celý tým Herthy všiml, že se mával ofsajd.
71'
Zprava se do pokutového území vehnal Stiller a po tvrdém souboji upadl. Sudí však dal hned najevo, že za tohle penaltu pískat nebude.
70'
Centr z pravé strany posílal do vápna Pekarík, na míč si vybíhal Baumann a měl docela problémy. Nakonec ale s pomocí obrany vše vyřešil.
69'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Marco Richter, přichází Jurgen Ekkelenkamp.
68'
Aby těch změn nebylo málo, tak další chystají hosté, do hry se dostane Jurgen Ekkelenkamp.
66'
Je tu první žlutá karta utkání, za nedovolený zákrok si ji prohlédl domácí Kevin Akpoguma.
66'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Sebastian Rudy, přichází Diadie Samassékou.
66'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Ihlas Bebou, přichází Georginio Rutter.
64'
Závar domácích po rohovém kopu, po několika pokusech o dopíchnutí a nečekaných odrazech skončil míč na dalším rohu.
62'
Rychlá akce Hoffenheimu levou stranou skončila hodně nepovedeným centrem, vracející se vlna v červených dresech zvládla míč odkopnout.
61'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Krzysztof Piątek, přichází Ishak Belfodil.
60'
Dedryck Boyata odkopl pouze do autu a už se musí se svými spoluhráči přesunout do vlastní šestnáctky, aby společně ubránili autové vhazování.
59'
Na pravém křídle se k centru chystal Kramarić, při odkopu byl ovšem zablokován Starkem.
57'
Myziane Maolida se šajtlí snažil najít Serdara, myslel to opravdu dobře, ale provedení už bylo horší. Jako první byl u míče brankář Baumann.
56'
Další akce, tentokrát vedená levou stranou skončila útočným faulem a rozehrává se kousek od pokutového území.
54'
Pokud se Hertha dostane za půlku, tak pouze na chvíli a Baumann může být v klidu, nic na něj nejde.
52'
Zatím to vypadá, že Hoffenheim bude i v následujících minutách tím aktivnějším celkem, Hertha se zase pouze brání.
51'
Z levé strany centroval domácí Kramarić, Schwolow si vysoký míč stáhl do rukavic.
50'
Centr do pokutového území pouze propadl do volných míst, hosté jej vzápětí dostali ještě dál od své branky.
49'
Na pravé straně vybojoval míč Bebou, dostal se do úniku a ve vápně volil samostatné zakončení, místo přihrávky na spoluhráče. Jeho střela byla sražena na roh.
49'
Narážečka na druhé straně, přihrávka na Kramariće byla ale zablokována.
48'
Čerstvý Maolida možná prováhal možnost hlavičkovat zblízka a po pokusu o kličku byl zablokován. Je z toho pouze roh pro Herthu.
46'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Deyovaisio Zeefuik, přichází Stevan Jovetić.
46'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vladimír Darida, přichází Myziane Maolida.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:32.
Je za námi první půle, která v úvodu přinesla vyrovnaný fotbal, ale s postupem času se převaha přesunula na kopačky domácího celku a Hoffenheim svůj tlak přetavil ve dvě branky. Jako první se trefil v 19. minutě Andrej Kramarić a ještě větší jistotu pro budoucí minuty dal svému celku pohotový Sebastian Rudy. Hoffenheim si tak odnáší do šatny vedení 2:0 a Hertha, pokud nechce dnes odjet s prázdnou, bude muset po přestávce hodně přidat.
45'
45+2'
Závěr půle je už hraný v poklidu, domácí tým se nikam nežene a čeká se na závěrečný hvizd.
45'
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
43'
Hosté rozehráli u levého rohu vápna přímý kop a Marco Richter se pokusil gólmana Baumanna překvapit přímou střelou. Brankář domácích zakročil u své pravé tyče.
42'
Serdar pouštěl přihrávku po zemi na Daridu, ten už ale neměl prostor pro zakončení. Přesto to byla po delší době pěkná akce berlínských.
42'
Centr měl skončil u Posche, obrana Herthy ale v tuto chvíli zapracovala na výbornou a přenesla hru směrem k půlce.
41'
Další z bleskových útoků domácího celku, rychlá kombinace měla skončit u Beboua, tomu na poslední chvíli ukopl míč Boyata. Roh pro Hoffenheim.
40'
Z úhlu se o přihrávku na vápno snažil Darida, jeho pas zablokoval Florian Grillitsch.
39'
Po dlouhé době se hra dostala na polovinu Hoffenheimu, ale pouze na chvíličku. Vše bylo ukončeno po malé domů na Baumanna.
38'
Je to teď fotbal na jednu branku, na tu hostující. Hertha neví kudy kam, pouze se brání.
36'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
A už je to o dvě branky. Převaha Hoffenheimu přinesla další ovoce, když po bleskové akci a přenesení hry na levou stranu vystřelil z úhlu Skov, jeho dělovka sice skončila na tyči, ale odrazila se k dobíhajícímu SEBASTIANU RUDYMU a ten z dorážky trefil odkrytou část branky – 2:0.
36'
Hertha se ubránila, Kevin Vogt se k hlavičce v pokutovém území nedostal. Míč je už u půlky.
35'
Hodně nepovedený odkop Niklase Starka, ten tak domácím věnoval další rohový kop.
33'
Za obranu Herthy teď létá jeden míč za druhým. Závěrečná akce skončila u Stillera a ten se pokusil o přelobování brankáře. Myšlenka to byla dobrá, provedení už horší – míč doplachtil na horní síť branky.
31'
Velká šance domácích, kteří teď za to vzali a po centru z pravé strany hlavičkoval Skov. Schwolow musel vytáhnout pohotový zákrok a míč srazit!
30'
Zeefuik vracel míč na Boyatu, jenže jeho zpětný pas byl nepřesný a navíc natolik prudký, že to skončilo rohovým kopem. Ten ale Hoffenheim nedokázal využít a už se zase hraje u půlky.
29'
Roh se sice domácím moc nevyvedl, ale hráči v modrém u míče zůstali a Bebou se snažil o centr po zemi. Jeho snaha byl ukončena odkopem vracejícího se hráče.
28'
Kousek za pokutovým územím se s míčem rychle otočil Kramarić a po zemi vyslal poměrně prudkou střelu. Bylo to lehce tečováno a rána skončila těsně vedle. Takže roh pro Hoffenheim.
26'
A už se i zapojil do útočné činnosti a snažil se prostrčit přihrávku za obranu Hoffenheimu. Baumann včasným vyběhnutím zakročil.
25'
Hosté už nějakou dobu zase hrají v plném počtu, Darida se vrátil na hrací plochu.
23'
Následoval centr z přímého kopu a na vysoký pas si nejvýše naskočil Kramarić. Pomsta za faul mu nevyšla, hlavičkoval vysoko nad břevno Schwolowovy branky.
22'
Hostující Richter přibrousil Kramariće a mohl být rád, že rozhodčí to vyřešil pouze domluvou, tohle by kartu totiž sneslo.
22'
Proti dlouhému nákopu vyběhl brankář Schwolow a míč před dotírajícím soupeřem odkopl na tribunu.
20'
Rázem musí Hertha vymyslet něco směrem kupředu, zatím je to stále bez Daridy.
19'
Domácí tým jde do vedení! Hoffenheim předvedl bleskovou akci, kdy se míč dostal na levou stranu, odkud po zemi nacentroval Skov, Bebou pustil tečovanou přihrávku na nabíhajícího ANDREJE KRAMARIĆE a ten s pomocí další lehké teče jednoho z obránců překonal gólmana Schwolowa – 1:0.
17'
Do práce byl dokonce povolán týmový lékař, Darida potřebuje ošetření kolene. A dokonce se začal rozcvičovat i jeden z náhradníků.
16'
Zákrok domácích ve středovém kruhu, pískal se zákrok na Daridu. Provinil se Angelo Stiller.
14'
K Richterovi se dostal centr z levé strany, ke střele se už ale hráč Herthy neprobil. Neuspěl ani Zeefuik a hosté pouze vhazují.
12'
Nesledujeme teď zrovna přehlídku technických fines, spíše se neúprosně bojuje.
10'
Domácí Skov chtěl rozvinout akci levým křídlem, u půlky ale narazil na Zeefuika a byl nekompromisně odstaven od míče.
9'
Darida zakroutil centr na malé vápno, v chumlu hráčů se nejlépe orientovali ti domácí a standardku v poklidu odvrátili.
8'
Další rohový kop pro berlínské fotbalisty, před Baumannem je zase docela živo.
7'
Ten už tak povedený nebyl, Baumann zakročil a jeho spoluhráči míč vyvezli k půlce.
6'
Po další trpělivé akci Herthy se hosté dostali do akce, přihrávka šla z levé strany na tu pravou a z první zakončoval Richter. Baumann křížný pokus vyrazil na roh.
5'
Akce hostujícího celku pravým křídlem skončila nepřesným pasem, Hertha ale bude alespoň vhazovat.
4'
No a už tu byla i první akce Hoffenheimu, tu nezastavil ani Darida a na konci byl Stiller. Prudká střela levačkou prolétla kousek vedle Schwolowovy branky.
3'
Zeefuik posílal dopředu dlouhý nákop, jeho pas vzduchem ale skončil mimo hrací plochu.
2'
Zatím sledujeme takový oťukávací úvod, hráči Herthy si přihrávají na vlastní polovině a vyčkávají.
1'

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – S. Posch, Grillitsch, Vogt – Akpoguma, Stiller, Geiger, Skov – Bebou, Rudy, Kramarić.
Náhradníci: Pentke – Bruun Larsen, Ch. Richards, Gaćinović, Baumgartner, Rutter, Nordtveit, Samassékou, Dabbur.

Hertha BSC: Schwolow – Pekarík, Stark, Boyata (C), Mittelstädt – Ascacibar, Serdar – Zeefuik, Darida, Richter – K. Piątek.
Náhradníci: Christensen – Belfodil, Selke, Röcker, Maolida, Jovetić, K-P. Boateng, Ekkelenkamp, Tousart.

Rozhodčí: Jablonski – Grudzinski, Seidel.
Oba celky již nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne.
Sestavy obou celků z posledních ligových utkání:

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – S. Posch, Grillitsch, Ch. Richards – Akpoguma (28. Rutter), Samassékou (59. Rudy), Geiger (85. Stiller), Raum – Bebou, Kramarić, Bruun Larsen (59. Skov).

Hertha BSC: Schwolow – Pekarík, Boyata (C), Dárdai (80. Gechter), Plattenhardt – Ascacibar, Serdar (80. Tousart) – Richter (61. Maolida), Darida (61. Ekkelenkamp), Mittelstädt – K. Piątek (74. Selke).
Nejistý start hráčů

V utkání bohužel nejspíš neuvidíme hned řadu opor obou celků. Hoffenheim bude nejspíš postrádat Ermina Bičakčiče, jenž je zraněný dlouhodobě, stejně jako Benjamin Hübner a mladý Marco John, jenž si zranění přivodil v zápase reprezentační jednadvacítky s Lotyšskem. Mimo hru bude nejspíš i jediný český hráč ze Sinsheimu – Pavel Kadeřábek, který se zranil v ligovém duelu s Kolínem nad Rýnem.

Hertha se zase bude muset obejít bez delší dobu absentujícího Lukase Kluntera a podobně je na tom také Jordan Torunarigha.
Hertha BSC

Hertha je na tom podobně jako soupeř. Působí na desáté pozici a na Hoffenheim má k dobru jediný bod. Mužstvo z hlavního města Německa Berlína drží sérii dvou vítězství v řadě, k úspěchu 2:1 nad Frankfurtem zabodovali i proti Borusii Mönchengladbach, tu porazili rovněž o gól 1:0. Zatím se zdá, že by Dardaiova družina mohla prožít klidnější sezónu než loni, kdy o dva body unikla baráži. Nejlepšími střelci týmu jsou hned tři hráči, a sice Jurgen Ekkelenkamp, Marco Richter a Suat Serdar, všem se povedlo rozvlnit síť soupeře dvakrát.
TSG 1899 Hoffenheim

Hoffenheim ukazuje, že by v letošní ligové sezóně klidně mohl zabojovat o evropské poháry. Po devíti kolech je sice jednáctý, avšak na šesté Lipsko ztrácí pouhé tři body. Musí si ovšem dávat velký pozor i na klopýtnutí, protože aktuálně baráží ohrožený Augburg zaostává o zanedbatelných pět bodů. Svěřenci kouče Hoenesse už po čtyři zápasy střídají vítězství s porážkou. Pokud by měla tato série pokračovat, je dnes na řadě vítězství, protože o víkendu vysoko prohráli 0:4 s Bayernem. Střelecké produktivitě týmu vévodí dvojice Jacob Bruun Larsen, Christoph Baumgartner se třemi góly.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný páteční večer. Vítám vás při sledování 10. kola německé Bundesligy, u zápasu mezi Hoffenheimem a Herthou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.