Bundesliga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hoffenheim : Wolfsburg - 25. září 2021   15:30

Hoffenheim
45+2' Kramarić (Raum) • 74' Baumgartner (Kadeřábek) • 82' Kadeřábek
3:1
(1:1)
Wolfsburg
25' Baku  (Philipp)
Hoffenheim
Baumann (C) – Raum, Vogt (85. S. Posch), Ch. Richards, Kadeřábek – Adamjan (70. Bruun Larsen), Baumgartner (79. Akpoguma), Grillitsch (85. Geiger), Samassékou – Kramarić, Bebou (70. Rutter).
Siebert (GER) – Kosslowski (POL), Seidel (GER)
PreZero Arena (Sinsheim)
Wolfsburg
Casteels (C) – Roussillon (83. Bornauw), Brooks, Lacroix, Mbabu – Arnold, Guilavogui – Lukebakio, Philipp (76. Waldschmidt), Baku (76. L. Nmecha) – Weghorst.

To je ode mě vše. U dalších zápasů německé Bundesligy se těším na počtenou!
Statistiky dnešního utkání:

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 8:11. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 13:9.
Máme za sebou utkání šestého kola německé Bundesligy mezi Hoffenheimem a Wolfsburgem. Domácím se povedlo ve druhé půli převážit misky vah na svojí stranu, a to díky trefám Christopha Baumgartnera a Pavla Kadeřábka. Hoffenheim si tak připsal na své konto první vítězství na domácí půdě v tomto ročníku, Wolfsburg naopak poprvé v této sezóně prohrává.
90+5'
90+5'
Nene, míč končí po hlavičce jednoho z hostí nad brankou a rozhodčí ukončuje utkání.
90+5'
Ještě jeden roh pro Wolfsburg. Sníží Vlci v samotném závěru?
90+4'
Zpoza vápna střílel Geiger. Jeho mířidla byla ovšem nedobře nastavená, balón skončil vedle Casteelsovy branky.
90+3'
Rutter zkoušel najít volného Kramariće, nicméně jeho centr byl nepřesný.
90+2'
Přihrávka na Waldschmidta byla až příliš dlouhá. Baumann bude rozehrávat z klidové pozice.
90+1'
Útok Vlků neměl dlouhého trvání. Míč končí v zámezí, vhazovat budou domácí.
90+1'
Rozhodčí nastaví ve druhé půli čtyři minuty.
90'
Kramarić mohl navýšit vedení svého celku, avšak místo toho se ještě rozhodl propustit míč za sebe, kde tušil volného spoluhráče. Místo toho tam byl ovšem jeden z obránců Wolfsburgu, jenž odvrátil míč do bezpečí.
89'
Lukebakio se ocitl na trávníků po souboji s Akpogumou, avšak rozhodčí faul nezapískal.
88'
Jeden z domácích hráčů se dopustil faulu na polovině hřiště, kterého si rozhodčí všiml.
87'
Hlavou se pokoušel zakončovat Brooks, avšak jeho pokus neměl dostatečnou razanci, takže s ním Baumann neměl problém.
86'
Podle všeho zahrál Raum rukou. Wolsfsburg tak mí k dispozici standardku z levé strany.
85'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Florian Grillitsch, přichází Dennis Geiger.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Kevin Vogt, přichází Stefan Posch.
85'
Akpouguma parádním centrem našel Kramariće, jenž se ale nakonec k zakončení nedostal. Casteels bude rozehrávat od své branky.
84'
Lukebakiův centr zleva sebral Baumann do své náruče.
83'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Jérôme Roussillon, přichází Sebastiaan Bornauw.
82'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
A je to o dvě branky! Pařímý kop Rauma sice skončil pouze na tyči, avšak PAVEL KADEŘÁBEK stál ve správnou chvíli na správném místě, načež míč v pohodě dorazil za Casteelse. Bez asistence.
80'
Postupný útok mohl zakončovat Akpoguma, avšak těsně na hranici vápna jej nedovoleně zastavil Rousillon. Domácí budou mít k dispozici standardku z velmi dobré pozice.
79'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Kevin Akpoguma.
78'
Grillitsch poslal k zemi Arnolda, jenž si s ním poté přišel vyřídit účty. Rozhodčí udělil oběma borcům žlutou kartu.
77'
Hoffenheim měl k dispozici rohový kop, který mohl zakončovat Kramarić, avšak míč mu na poslední chvíli uskočil.
76'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Maximilian Philipp, přichází Gian-Luca Waldschmidt.
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Bote Baku, přichází Lucas Nmecha.
76'
Před Bruunem Larsenem odklidila obrana Wolfsburgu míč do zázemí.
76'
Hoffenheim začne další útočnou akci od brankáře Baumanna.
74'
Hoffenheim otáčí skóre utkání! Pavel Kadařebek unikl na pravé straně, načež předložil míč úplně volnému CHRISTOPHU BAUMGARTNEROVI, jenž už neměl problém uklidit míč do sítě. Asistence: Pavel Kadeřábek
73'
Bruun Larsen si snažil narazit s jedním ze spoluhráčů, aby se dostal do výhodnější střelecké pozice. Obrana Wolfsburgu ovšem tuto akci přečetla a odvrátila míč do bezpečí.
72'
Lukebakio hledal centrem z levé strany volného Weghorsta, jenž se však k míči nakonec jen těsně nedostal.
71'
Útočnou akci Mbabua zastavil zdvižený praporek. Ofsajd.
70'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Sargis Adamjan, přichází Jacob Bruun Larsen.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Ihlas Bebou, přichází Georginio Rutter.
69'
Útočné snažení Beboua zastavil Arnold, jenž se následně vydal do protiútoku. Na půlce hřiště však byl nedovoleně zastaven.
68'
Nyní se hraje převážné ve středu hřiště, přičemž míč u nohy mají domácí hráči.
67'
Raum zastavil Lukebakia nedovoleně. Wolfsburg ovšem následnou rozehrávku vyřešil pouze malou domů na brankáře Castellse, jenž následně zvolil dlouhý nákop dopředu.
66'
Domácí se domnívali, že se jeden z Lukebakio dotkl těsně před hostujícím vápnem míče rukou. Rozhodčí byl ovšem jiného názoru.
65'
Weghorstova přihrávka byla nepřesná, čehož mohl využít Bebou, jenž pelášil po pravé straně. Jeho následný centr na Kramariće byl ovšem sražen obranou Vlků do bezpečí.
64'
Další pokus Lukebakia skončil opět v Baumannově náruči.
63'
Lukebakiovu přihrávku zprava sebral před dotírajícími protihráči Baumann.
61'
Lacroix zachyboval na levé straně, čehož mohl využít Kramarić. Nakonec se francouzský obránce stihl vrátit a vše uhasit. Na druhé straně se pak do zajímavé příležitosti dostával Lukebakio, jenž ještě předkládal na volného Weghorsta. Toho zastavil Raum, přičemž hostující útočník se dožadoval penatly. Rozhodčí po poradě s videoasistentem ovšem pokutový kop neodpískal.
59'
Baku hledal centrem zleva Phillipa, tomu však balón na poslední chvíli odebral jeden z domácích obránců.
59'
Richards se nepokoušel o žádný risk a raději poslal míč hlavou do náruče Baumanna.
58'
Přihrávka na Rousillona byla až příliš dlouhá. Míč končí v zámezí, vhazovat budou domácí.
58'
Kadeřábek teď poněkud nevybíravě zajel do Weghorsta a může být rád, že rozhodčí nevytasil druhou žlutou kartu. Hrotový útoočník Wolfsburgu musel být následně ošetřován, nyní se ale vrátil do hry.
56'
Na druhé straně hledal Mbabu Weghorsta, před ním však včas odhlavičkoval míč do bezpečí jeden z domácích hráčů.
56'
Nakonec se k centru odhodlal Raum, míč však poslal až moc vysoko, a nikoho ze spoluhráčů tak nenašel.
55'
Kramarićuv centr zleva odvrátil Brooks. Hráči Hoffenheimu jsou ale stále u míče a snaží se něco vymyslet.
55'
Další rozehrávka nakrátko vedla k následnému centru z pravé strany. Vše však vyřešil Casteels, jenž míč vyboxoval. Navíc rozhodčí odpískal útočný faul Baumgartnera na Arnolda, a tak budou hosté rozehrávat z klidu.
54'
Lacroix musel hodně spěchat dozadu, jelikož jej pronásledoval Bebou. Francouzský obránce raději zahrál míč na rohový kop.
53'
Brooksův pokus z velké dálky končí pouze u Baumanna.
52'
Arnold byl nějaký čas na trávníku, avšak nyní se zvedl a hra pokračuje. Hráči Hoffenheimu sportovně odevzdali balón soupeři.
50'
Baku mohl centrovat zleva, trefil ale jen před ním stojícího obránce. Následně se rozhodčí vrátil k zákroku Pavla Kadeřábka na Maxmiliana Phillipa. Český obránce dostává za ukázkovou stoličku žlutou kartu.
49'
Lukebakio pálil z hranice šestnáctky, avšak branku o nějaké dva metry přestřelil.
48'
Balón opět končí v autu, vhazovat budou Vlci.
47'
Lacroix zapojil do rozehrávky brankáře Casteelse, jenž poslal balón na Brookse. Následně se hosté vydali do útoku, který zakončoval Phillip, nicméně branku netrefil.
46'
Úvodní výkop měli na starosti hráči Hoffenheimu, kteří se ihned snažili o první útok. Obrana Wolfsburgu ale zareagovala včas a odehrála míč do zámezí.
46'
Druhý poločas začne zhruba v 16:35.
V první polovině utkání mezi Hoffenheimem a Wolfsburgem jsme viděli dvě branky. Nejprve se za hosty prosadil po nádherné střele Bote Baku. Když už to vypadalo, že Wolsburg půjde do šaten s náskokem, přišel rohový kop, z nějž se vyrovnal Andrej Kramarić. Šance obou mužstev jsou tedy před druhou půlí stále otevřené.
45+2'
45+2'
Domácí těsně před koncem úvodní půle vyrovnávají! Centr od rohového praporku v podání Rauma propadl až k volnému ANDREJI KRAMARIĆOVI, jenž jej hlavou poslal za bezmocného Casteelse. Asistence: David Raum.
45+1'
Raum si narazil se dvěma spoluhráči, načežž se pokusil o centr. Ten však obrana Wolfsburgu srazila na roh.
45+1'
Hoffenheim kombinuje na vlastní polovině a hledá vhodnou cestu k založení útoku.
45+1'
Rozhodčí nastaví v prvním poločase dvě minuty.
45'
Kadeřábek utekl po pravé straně, načež poslal balón na Baumgarnera. Ten následně centroval, avšak jeho nabídka nebyla vůbec přesná.
44'
Domácí byli pod tlakem v rozehrávce, a tak jim musel opět pomoci brankář Baumann,
43'
Mbabu se pokoušel o dlouhý aut směrem na Weghorsta, avšak obrana Hoffenheimu zareagovala včas. Následně se celá situace opakovala, výsledek byl ovšem stejný.
42'
Po průniku do vápna se Adamyan pokoušel o centr, avšak ten volné spoluhráče nenašel.
41'
Další přerušení kvůli hráči, jenž se nezvedal ze hřiště. Tentokráte se jednalo o domácího Adamyana, jenž se předtím ve vzduchu střetl s Mbabuem. Už se ale opět hraje a Adamyan je na hohou.
39'
Domácí rozehráli roh nakrátko, načež se ke střele z dobré pozice dostal Kramarić. Mezi tři tyče ovšem nezamířil, balón se otřel pouze o boční síť.
39'
Po úspěšném obranném zákroku Roussilona následuje rohový kop Hoffenheimu.
38'
Bebou se snažil hlavičkovat směrem na Casteelsovu branku, avšak míč nakonec skončil v zázemí.
37'
Weghorstův zákrok na Vogta byl posouzen jako nedovolený. Hoffenheim bude mít k dispozici standardní situaci.
36'
Další centr zprava v podání domácích byl až příliš přetažený. Nikdo z útočníků tak neměl šanci se k míči dostat.
35'
Kadeřábkův centr zprava odvrátil Guilavogui. Na druhou stranu pelášil Lukebakio, jenž byl ve vápně zastaven Vogtem. Dle názoru hlavního rozhodčího se jednalo o čistý zákrok, penalta se tak pískat nebude.
34'
Guilavogui poslal k zemi jednoho z domácích hráčů, čehož si sudí nemohl nevšimnout.
33'
Arnold pálil z podobného místa, jako před ním úspěšný Baku. Jeho rána ovšem tak přesná nebyla. Skončila vysoko nad brankou.
33'
Raum si nyní s Baumannem moc nerozuměl a mohla z toho být velice nebezpečná situace. Domácí brankář ale na poslední chvíli odkopl míč do autu.
32'
Z levé strany centroval Raum, avšak jeho nabídku odvrátili obránci Wolfsburgu do bezpečí.
31'
Lacroix před dotírajícími protihráči raději odehrál míč do zámezí. Hoffenheim bude vhazovat.
30'
Baumgartner už se zdá býti v pořádku a zapojuje se zpět do hry.
29'
Rozhodčí opět přerušují hru, jelikož se na zemi opět ocitl Baumgartner. Tentokráte po zákroku Arnolda. I tentokráte byli do akce povoláni lékaři.
27'
Baumgartner měl po Kramarićově centru výbornou šanci na vyrovnání! Domácí záložník si naběhl do vápna a zbývalo mu jen umístit míč do sítě. Byl ovšem pod tlakem, a tak balon poslal pouze vedle Casteelsovy branky.
25'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Wolsburg se dostává do vedení! BOTE BAKU napřáhl z nějakých dvaceti metrů a poslal míč nádhernou střelou za padajícího Baumanna. Proti této střele nemohl domácí brankář nic moc dělat. Asistence: Maxmilian Phillip.
24'
Kadeřábek už je zpět na hřišti a nyní se pokoušel o centr do vápna. Ten však byl odvrácen obranou hostí.
23'
Nyní si zahraje i Baumann, jenž pomáhá svým spoluhráčům s rozehrávkou.
22'
Mbabou poslal k zemi Kramariće, z následné standardní situace ovšem domácí žádnou větší šanci nevytěžili.
21'
Kadeřábek byl nucen odejít za lajnu, kde je stále ošetřován. Hoffenheim tak chvíli bude hrát o deseti.
21'
Pavel Kadeřábek se ocitl po zákroku Brookse v bolestech na zemi. Nyní se o českého obránce starají týmoví lékaři.
20'
Zpoza šestnáctky pálil Lukebakio, nicméně jeho pokus skončil pouze nad brankou.
19'
Weghorst se snažil dostat k tečovanému centru, avšak na hrací ploše už míc nestihl. Následná rozehrávka Baumanna byla vcelku hektická, jelikož domácí gólman byl pod tlakem, a tak poslal míč pouze do autu.
18'
Další přišlápnutí hostujícího hráče znamená opětovnou standardku pro Wolfsburg.
17'
Po rohu zkoušel střílet Baku, jeho rána ovšem ohrozila spíše nad stadionem letící ptactvo.
16'
Phillip se pokusil vyslat dopředu Weghorsta, toho však obránci Hoffenheimu zastavili včas. Přesto však hráči Wolfsburgu zůstanou u míče, jelikož budou rozehrávat rohový kop.
15'
Hosté se pokusili rozehrát narychlo, nicméně do větší příležitosti se nedostali. Vypálit se pokusil Roussillon, nicméně jeho rána byla z příliš velké dálky a Baumann s ní neměl žádné problémy.
14'
Brooks byl nedovoleně atakován, a Wolfsburg tak bude mít k dispozici zajímavou standardní situaci.
13'
Další pokus o útok Wolfsburgu zastavil zdvižený praporek sudího. Ofsajd.
12'
Útočná akce hostí neměla dlouhého trvání, Lukebakio raději poslal míč zpět na Casteelse.
11'
Casteels teď svým spoluhráčům rozhodně nepoděkuje. Přihrávka na domácího brankáře byla prudká, načež ten musel míč odpálit do autu, jelikož se na něj dotírali hned tři protihráči.
10'
Rousillon byl přišlápnut, a tak rozhodčímu nezbylo nic jiného, než odpískat nedovolený zákrok. Hosté budou rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.
9'
Do velmi dobré pozice se dostal Kramarić, k němuž se na hranici vápna odrazil balón přímo na volej. Chorvatský útočník ovšem přestřelil.
8'
Další nepřesná rozehrávka domácích vyústila v autové vhazování Wolfsburgu.
7'
Hráči Hoffenheimu se snažili o rychlý protiútok, avšak přihrávka dopředu nebyla vůbec přesná. Následně rozhodčí přerušil hru, jelikož se na zemi po zásahu míčem ocitl Baumgartner. Domácí záložník chvíli chytal dech, avšak nakonec se zvedl a zdá se, že bude v pořádku.
6'
Před Bebouem odehrála obrana Hoffenheimu míč do zámezí. Wolfsburg bude vhazovat.
5'
Centr od rohového praporku odvrátila obrana Wolfsburgu do bezpečí. Balón se následně dostal až k brankáři Baumannovi, jenž jej následně rozehrál na své spoluhráče.
5'
Pavel Kadeřábek se neprosadil, nicméně vybojoval pro svůj tým rohový kop.
4'
Lukebakio mohl využít přihrávky z levé strany k zakončení z velmi dobré pozice, avšak míč mu těsně před střelou unikl.
3'
Brooks si při rozehrávce pomohl s Casteelsem, hosté zatím kombinují na vlastní polovině.
2'
Pavel Kadeřábek rozehrál nepřesně, což vedlo k protiútoku Wolfsburgu. Vše ale pohlídal Baumann, jenž zachytil centr ze strany do své náruče.
1'
Úvodního výkopu se chopili hráči Wolfsburgu, jejichž prvotní snažení ale zastavil útočný faul Lukebakia.
1'
Nyní je následují i hosté, kteří se připojují k úvodnímu ceremoniálu.
Hráči domácího Hoffenheimu už za doprovodu rozhodčích nastupují na hrací plochu.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Raum, Vogt, Ch. Richards, Kadeřábek – Adamjan, Baumgartner, Grillitsch, Samassékou – Kramarić, Bebou.
Náhradníci: Pentke – Akpoguma, Bruun Larsen, Dabbur, Gaćinović, Geiger, S. Posch, Rutter, Skov.

VfL Wolfsburg: Casteels (C) – Roussillon, Brooks, Lacroix, Mbabu – Arnold, Guilavogui – Lukebakio, Philipp, Baku – Weghorst.
Náhradníci: Pervan – Bornauw, Gerhardt, Ginczek, F. Nmecha, L. Nmecha, Steffen, Vranckx, Waldschmidt.

Rozhodčí: Siebert (GER) – Kosslowski (POL), Seidel (GER).
Vzájemné zápasy:

V minulé sezóně zvládl vzájemné utkání pokaždé domácí tým, a to dokonce se stejným výsledkem 2:1. Nejprve se v listopadu loňského roku radoval Wolfsburg, kterému to Hoffenheim oplatil během letošního března. Uvidíme, zdali tento trend bude pokračovat i v aktuálním ročníku.
VfL Wolfsburg:

Vlci vstoupili do nové sezóny výborně. Hned čtyřikrát z posledních pěti duelů se jim podařilo zvítězit. Postupně porazili Bochum (1:0), Herthu Berlín (2:1), Lipsko (1:0) a Fürth (0:2). Jedinou kaňkou byla remíza v posledním odehraném střetnutí s Eintrachtem Frankfurt (1:1). I tak se ale Wolfsburg nachází na druhém místě tabulky s třinácti body. Před ním je jen mnichovský Bayern, který nasbíral stejný bodový zisk, ovšem s daleko lepším skóre.

Kromě domácí soutěže působí svěřenci kouče Marka van Bommela i v Lize mistrů. Los jim přiřadil do skupiny G Sevillu, Salzburg a Lille. Právě s francouzským klubem se hráči Wolfsburgu střetli v úvodním utkání, které skončilo bezbrankovou remízou.
TSG 1899 Hoffenheim:

Hoffenheim začal novou Bundesligovou sezónu přesvědčivým vítězstvím na hřišti Augsburgu (4:0). Od té doby ovšem mužstvo, za nějž pravidelně nastupuje český obránce Pavel Kadeřábek, pouze ztrácelo. Nejprve svěřenci trenéra Sebastiana Hoesesse remizovali s Unionem Berlín (2:2), načež dvakrát odešli úplně s prázdnou, jelikož nestačili na Dortmund (2:3) a Mohuč (0:2). V posledním kole pak pouze remizovali s Bielefeldem (0:0).

V tabulce se tedy po pěti odehraných kolech nachází Hoffenheim na desátém místě s pěti body a kladným skóre 8:7. Proti Wolfsburgu odehrají „Die Kraichgauer“ své teprve druhé utkání před vlastními fanoušky, čehož budou chtít určitě využít k plnému bodovému zisku.
Zdravím vás u sledování přenosu z německé Bundesligy! Dnes se společně podíváme na utkání šestého kola mezi Hoffenheimem a Wolfsburgem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.