Bundesliga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Bielefeld - 18. prosince 2021   15:30

0:2
(0:0)
Bielefeld
58' Serra   • 76' Okugawa  (Krüger)
Lipsko
Gulácsi – Mukiele (66. Simakan), Orban, Gvardiol – Henrichs, Szoboszlai, Kampl (66. Haidara), Forsberg (9. T. Adams), Angeliño – André Silva, Nkunku.
Martínez – T. Adams, Brobbey, Bonnah, Haidara, Moriba, Novoa, Wosz, Simakan.
Bielefeld
Kapino – Brunner, Pieper, J. Nilsson, A. Andrade – Wimmer (72. Lasme), Vasiliadis (61. Kunze), Schöpf, Okugawa – Serra (61. Klos), Krüger.
Schulz – Czyborra, de Medina, E. Fernandes, Černy, Klos, Kunze, Ramos, Lasme.

Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 10:0. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 6:16.
Je konec! Arminia Bielefeld překvapivě vítězí na půdě Lipska 2:0. Po velmi ospaleném prvním poločase se hosté dostali do vedení v 58. minutě, kdy se po protiútoku prosadil Serra. Lipsko poté chtělo útočit a dočkalo se pomoci. Hostující Klos byl totiž vyloučen. Přesto se dokázal prosadit Okugawa, který tak přidal definitivní pojistku.
90+6'
90+4'
Gvardiol se na pravé straně chytrou zasekávačkou zbavil obránce, nicméně jeho pobídka levačkou našla jen hlavu obránce Nilssona.
90+3'
Hosté se opět dostali na polovinu Lipska, kde sbírají cenné sekundy k dobru. Lipsko dnes v ofenzivě hraje opravdu velmi ospale.
90+1'
Nastavuje se šest minut!
90'
Žlutou kartu dostává Fabian Kunze (DSC Arminia Bielefeld).
90'
Joakim Nilsson vyvezl míč po levé straně na polovinu Lipska, kde Arminia nasbírala cenné sekundy k dobru.
89'
Stefanos Kapino si pohlídal Adamsovu přihrávku do pokutového území a schoval míč do rukavic. Hosté jsou velmi blízko k velkému úspěchu.
88'
Simakan poslal nákop do pokutového území, ale ani jeho pobídka nevedla k zakončení ze strany Lipska. Centr dokonce propadl až do autu.
87'
Angeliňo se z levé strany dostal do zakončení, nicméně jeho projektil levačkou mířil přímo do rukavic připraveného brankáře Arminie.
86'
Joakim Nilsson před dobíhajícím Angeliňem jednoduše odkopl míč na polovinu soupeře. Ze strany domácího Lipska už je to spíše křeč.
85'
Obrana Arminie brání skvěle. Defenziva hostujícího celku nepouští nikoho v bílém dresu k centrům do šestnáctky.
84'
Mohamed Simakan na pravé straně udržel míč na trávníku a odcentroval do šestnáctky. Ani tato pobídka před branku neoslovila nikoho v bílém.
83'
Adams dostal prostor na pravé straně, který ihned využil a odcentroval do pokutového území. Defenziva Bielefeldu si jeho centr pohlídala.
82'
Christopher Nkunku se na hranici velkého vápna levačkou položil do odraženého míče, ale jeho dělovka skončila vysoko nad břevnem.
81'
Orban poslal přihrávku na levou stranu, kde byl Gvardiol. Krajní obránce Lipska poslal centr do pokutového území, kde zasáhla defenziva Arminie.
80'
V pokutovém území se k míči tlačil Silva, který dokonce hlavičkoval, ale jeho pokus skončil na hrudi připraveného stopera v tmavém dresu.
79'
Hosté se z tlaku soupeře osvobodili dlouhým nákopem na polovinu Lipska. Domácí okamžitě otočili směr hry a opět se tlačí do útoku.
78'
Lipsko okamžitě vrhá všechny síly do útoku, ale bude to mít velmi náročné. Bielefeld brání na hranici velkého vápna prakticky v devíti lidech.
76'
Bielefeld právě vstřelil branku!
Hostující celek i v oslabení přidává druhou branku! MASAJA OKUGAWA se po nenápadné akci dostal s míčem do šestnáctky a pohotově míč uklidil k zadní tyči!
75'
Další zakončení na straně Lipska. Tentokrát se do zakončení hlavou dostal Simakan, ale jeho pokus z ostrého úhlu skončil vedle branky.
74'
Lasme vypomohl obraně hostujícího celku na hranici velkého vápna a před rozběhnutým soupeřem odkopl míč do bezpečí.
73'
Mohlo být rychle vyrovnáno! Adams se po standardní situaci dostal do zakončení, ale jeho rána pravačkou prolétla těsně vedle zadní tyčky!
72'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Patrick Wimmer, přichází Bryan Lasme.
70'
Klos nakonec skutečně vidí červenou kartu! Hosté budou vedení bránit v desíti!
69'
Tak pozor! Sudí si jde předchozí Klosův zákrok prohlédnout na video!
68'
Žlutou kartu dostává Fabian Klos (DSC Arminia Bielefeld).
67'
Lipsko zahrávalo rohový kop. Jeho exekuce se chopil Angeliňo, jehož centr levou nohou skončil na malém vápně na hlavě stopera Nilssona.
66'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Nordi Mukiele, přichází Mohamed Simakan.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Amadou Haidara.
65'
Lipsko má obrovské problémy s přechodem do zakončení. Hráči v tmavých dresech se skvěle pohybují a nenechávají domácím moc prostoru.
64'
Brankář hostujícího celku nakopl míč na levou stranu, ale tam neměl nikoho ze spoluhráčů. Defenziva Lipska si na nákop dala pozor.
63'
Gvardiol si dal pozor na akci soupeře po levé straně. Domácí obránce získal míč pro Lipsko a ihned otočil směr hry na opačnou stranu.
62'
Kevin Kampl si došel pro přihrávku na polovinu hřiště, otočil se a rozehrál na levé křídlo. Jeho pobídku si však pohlídal hostující Kunze.
61'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Janni Serra, přichází Fabian Klos.
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Sebastian Vasiliadis, přichází Fabian Kunze.
60'
Je za námi hodina hry a zatím sledujeme překvapivý vývoj duelu. Domácí hráči musí v souboji s jasným outsiderem dotahovat.
58'
Hostující celek se dostává do vedení! Arminia udeřila po rychlém protiútoku! Po centru z levé strany nejprve střílel Kruger, jehož ránu Gulácsi jen vyrazil a dobíhající JANNI-LUCA SERRA dorazil míč do sítě!
57'
Okugawa prošel do blízkosti pokutového území soupeře, jenže nikdo v tmavém dresu se mu nenabídl do volného prostoru.
56'
Gulácsi si dal pozor na další vysoký centr z levé strany a jednoduše míč schoval do rukavic. Pokračuje duel plný nepřesností.
55'
Okugawa dostal prostor na levé straně, kde si míč předkopl kolem soupeře a rozehrál na levé křídlo. Důrazní zadáci Lipska míč získali pro sebe.
54'
Masaja Okugawa pomohl spoluhráčům z defenzivy, když v souboji na hranici šestnáctky získal odražený míč. Bielefeld se prakticky nedostává do útoku.
53'
Angeliňo prošel po levé straně do blízkosti velkého vápna, ale jeho nadýchaný centr prolétl šestnáctkou bez jakékoliv teče.
52'
Po delší době musel do akce hostující brankář, který si dal pozor na vysoký centr z levé strany a schoval míč do rukavic. Lipsko je ale aktivnější.
51'
Stopeři Lipska se vytáhli na polovinu soupeře, ale domácí se stále nedostávají do zakončení. Obrana Arminie hraje výborně.
50'
Střídající Adams se uvolnil na levé straně a pohotově odcentroval na malé vápno. Jeho pobídku si ale defenziva Arminie pohlídala.
49'
Domácí brankář se zapojil do rozehrávky svého mužstva. Gulácsi nakopl míč na polovinu soupeře, ale tam ve vzduchu uspěl jeden z hostů.
48'
Angeliňo skvěle zvládl sprinterský souboj s jedním ze soupeřů, před nějž se natlačil tělem a odstavil jej. Lipsko může rozjet další ofenzivní výpad.
47'
U míče už jsou hráči domácího Lipska, kteří kombinují na polovině soupeře, ale v kombinaci jsou zatím hodně nepřesní. Obrana Bielefeldu hraje pozorně.
46'
Hosté obstarali výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Arminia se dostala do útoku, nicméně nákop na levou stranu skončil v autu.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali velkou bitvu o každý metr hrací plochy. Domácí Lipsko sice bylo častěji na míči, ale nedostávalo se do zakončení. V závěru poločasu naopak hosté dostali míč do branky, ale asistent rozhodčího odhalil ofsajd. Do kabin se proto odchází bez branek.
45+2'
45+1'
Nastavují se dvě minuty!
45'
Hosté sice v závěru prvního poločasu dostali míč do sítě, ale branka nemůže platit kvůli těsnému ofsajdu!
44'
Nkunku si na hranici velkého vápna naběhl na prudký centr z pravé strany, ale zakončení levačkou mu vůbec nesedlo a branku Arminie neohrozilo.
43'
Angeliňo dostal přihrávku na levou stranu, nakopl míč do pokutového území, jenže jeho pobídka skončila v rukavicích připraveného brankáře.
42'
Kevin Kampl se středem hřiště dostal na polovinu soupeře a rozehrál na pravé křídlo. Jeho pobídka ale zahnala Adamse do svízelné pozice.
41'
Exekuce následného rohu se ujal Angeliňo, který načechral míč na malé vápno, ale Adams hlavou z těžké pozice zakončil nad břevno.
40'
Pět minut před přestávkou vlétl do pokutového území Dominik Szoboszlai, nicméně jeho zakončení z ostrého úhlu skončilo jen rohovým kopem.
39'
Adams sprintoval do pokutového území, kde chtěl míč udržet na jeho pravé straně, nicméně jeho pobídka skončila v rukavicích brankáře.
38'
Amos Pieper uspěl v dalším hlavičkovém souboji s domácím útočníkem Silvou a odehrál míč do bezpečí. Lipsko se stále nedostává do zakončení.
37'
Angeliňo z levé strany bez přípravy centroval do šestnáctky, ale jeho pobídka levačkou skončila na noze skvěle postaveného Andradeho.
36'
Silva si v pokutovém území dělal prostor tělem, tlačil se do zakončení, ale důrazný Pieper jej na poslední chvíli odstavil od míče.
34'
Domácí brankář Gulácsi se opět zapojil do rozehrávky Lipska. Maďarský brankář poslal nákop na pravou stranu, ale tam neměl spoluhráče.
33'
Adams prošel po pravém křídle do blízkosti velkého vápna, odcentroval, jenže jeho pobídku si pohlídal dobře postavený Patrick Wimmer.
32'
Gvardiol dostal přihrávku do velkého vápna, kde se skvěle zbavil napadajícího soupeře a pomohl si zpětnou přihrávkou na hranici šestnáctky.
31'
Gvardiol poslal přihrávku na hranici velkého vápna, kde číhal Silva, ale domácího útočníka dobře uhlídal důrazný Joakim Nilsson.
30'
Je za námi úvodní půlhodina a zatím sledujeme hodně bojovné utkání. Lipsko se snaží hrát na polovině soupeře, ale domácí nemají moc prostoru ke kombinaci.
29'
Willi Orban uspěl na vlastní polovině v souboji s Kapinem. Domácí obránce se soupeři skluzem položil pod nohy a jednoduše míč odehrál do autu.
28'
Lipsko pokračuje v tlaku na polovině soupeře. Gvardiol se na levé straně kličkou zbavil obránce a poslal přihrávku na hranici velkého vápna.
27'
Žlutou kartu dostává Andrés Andrade (DSC Arminia Bielefeld).
26'
Péter Gulácsi se zapojil do rozehrávky svého celku. Maďarský brankář poslal přihrávku na levou stranu, kde našel volného Angeliňa.
25'
Tyler Adams diriguje rozehrávku Lipska na polovině soupeře. Defenziva Arminie hraje v kompaktním bloku a nedává soupeři moc prostoru.
23'
Kevin Kampl zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kde se do zakončení tlačil Mukiele, ale pouze se hlavou srazil se soupeřem.
22'
Angeliño si řekl o přihrávku na levou stranu, postupoval s míčem do pokutového území, ale vracející se Joakim Nilsson jeho centr srazil do autu.
21'
Kampl přitvrdil v souboji na polovině hřiště a před rozběhnutým soupeřem odkopl míč do autu.
20'
Stopeři Lipska kombinují s míčem na polovině hrací plochy a zatím se nikam neženou. Defenziva Arminie má zatím problémy.
19'
Lipsko zahrávalo rohový kop. Jeho rozehrávky se ujal Dominik Szoboszlai, nicméně jeho dloubáček na malé vápno obrana hostů odvrátila.
18'
Angeliňo dostal přihrávku na levou stranu, odkud centroval do šestnáctky, ale defenziva Bielefeldu znovu odehrála míč do bezpečí.
17'
Nordi Mukiele uspěl v hlavičkovém souboji s Okugawou a odhlavičkoval míč do autu. V úvodních minutách zatím sledujeme velký boj.
16'
Kampl poslal přihrávku na rozběhnutého Adamse, který z pravé strany odcentroval do šestnáctky, ale jeho pobídku si obrana hostů pohlídala.
15'
Sebastian Vasiliadis se hnal po levé straně na polovinu soupře, ale Adams ukázal své rychlonostní schopnosti a soupeře odstavil od míče.
14'
André Silva dostal přihrávku do pokutového území, kde se chtěl otočit kolem obránce, ale důrazný zadák jej nenechal projít do zakončení.
13'
Dominik Szoboszlai dostal přihrávku na levou stranu, navedl si míč na pravačku a zakončil. Jeho překvapivý projektil ale prolétl vedle branky.
12'
Brunner dostal prostor na pravé straně, prošel na polovinu soupeře a domácí Adams jej zatažením za dres poslal k zemi. Akce Arminie bude pokračovat.
11'
Domácí se usadili na polovině soupeře, ale defenziva Arminie hraje opravdu pozorně. Hráči v tmavém dresu hrají u sebe a nepouští soupeře do zakončení.
10'
Ani po následném rohovém kopu Arminia branku soupeře neohrozila. Centrovaný míč přiletěl na značku pokutového kopu, kde obrana zasáhla.
9'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Tyler Adams.
8'
Forsberg znovu zůstává mimo hrací plochu a domácí kouč už chystá střídání. Ztráta kreativního Švéda může být pro Lipsko velmi citelná.
7'
Brunner dostal přihrávku na pravou stranu a prodloužil míč na polovinu soupeře. Arminia se snaží hrát ofenzivně, ale Lipsko zatím brání pozorně.
6'
Také hostující brankář se musel zapojit do rozehrávky svého mužstva. Brankář Arminie pod tlakem napadajícího Forsberga odkopl míč na tribunu.
5'
Joakim Nilsson podpořil náběh hostů po pravé straně. Jeho následná přihrávka za obranu soupeře však propadla do autu. Rozehrávat bude Gulácsi.
4'
Zraněný záložník Lipska už je zpátky na nohou a podle všeho bude schopen nadále pokračovat ve hře.
3'
Emil Forsberg si po souboji na polovině soupeře stěžuje na bolest levé nohy. Uvidíme, zda bude nadále pokračovat ve hře.
2'
Andrés Andrade prošel po levém křídle do blízkosti velkého vápna a troufl si na zakončení. Jeho ránu však domácí brankář bez problémů lapil.
1'
Hosté obstarali výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Nákop na pravou stranu si však defenziva Arminie s přehledem pohlídala.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. Lipsko bude hrát v bílém, zatímco Arminia oblékne černé dresy.

RB Lipsko: Gulácsi – Mukiele, Orban, Gvardiol – Henrichs, Szoboszlai, Kampl, Forsberg, Angeliño – André Silva, Nkunku.
Náhradníci: Martínez – T. Adams, Brobbey, Bonnah, Haidara, Moriba, Novoa, Wosz, Simakan.

DSC Arminia Bielefeld: Kapino – Brunner, Pieper, J. Nilsson, A. Andrade – Wimmer, Vasiliadis, Schöpf, Okugawa – Serra, Krüger.
Náhradníci: Schulz – Czyborra, de Medina, E. Fernandes, Černy, Klos, Kunze, Ramos, Lasme..
RB Lipsko

Domácí Lipsko zatím také nemůže být spokojené. V šestnácti duelech vybojoval loni tým bojující o přední pozice jen dvacet dva bodů a zatím mu patří devátá pozice. S tímto ziskem navíc Lipsko ztrácí pět bodů na přímý postup do pohárového Evropy. Na svém hřišti je ale Lipsko třetím nejlepšm týmem v soutěži. V posledních pěti domácích duelech získalo hned dvanáct bodů. Jediná ztráta přišla za porážku s Leverkusenem. V posledním kole pak Lipsko remizovalo 1:1 na hřišti Augsburgu.
DSC Arminie Bielefeld

Hostující Arminia Bielefeld letos neprožívá povedenou sezónu. Po šestnácti odehraných duelech má na kontě třináct bodů a zatím drží předposlední sedmnáctou pozici bundesligové tabulky. S tímto ziskem zatím ztrácí na patnáctou pozici čtyři body a v boji o záchranu to bude mít náročné. Soupeřů navíc dosud nasázela jen dvanáct branek. V posledním duelu Arminia přehrála výsledkem 2:0 Bochum.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Bundesligy mezi RB Lipsko a DSC Arminie Bielefeld.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.