Bundesliga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Köln - 11. února 2022   20:30

Lipsko
25' Nkunku  • 54' Olmo (A. Haidara) • 57' Angeliño (Olmo)
3:1
(1:0)
Köln
90+1' Lemperle  (Uth)
Lipsko
Gulácsi (C) – Klostermann (70. Simakan), Orban, Gvardiol – Henrichs, A. Haidara, Laimer (70. Szoboszlai), Angeliño (78. Mukiele) – Olmo (64. Forsberg) – André Silva (64. Y. Poulsen), Nkunku.
Badstübner – Schüller, Beitinger
Red Bull Arena, Lipsko
15 000 diváků
Köln
Schwäbe – Schmitz, Kilian, Hübers, Hector (C) – Schirí (85. Ostrák) – S. Özcan, Duda (62. Uth), Kainz (62. Ljubičić) – Thielmann (62. Schindler), S. Andersson (85. Lemperle).

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 2:7. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 6:11.
Lipsko dnes proti Kolínu vytěžilo z minima maximum, skórovalo ze všech tří svých střel během úvodní hodiny a v důležitém zápase poráží Kolín nad Rýnem 3:1, když střelecky se prosadili Nkunku, Olmo a Angeliňo, za hosty v samém závěru jen korigoval skóre Tim Lemperle.

Lipsko se dnešní výhrou dostává i před svého soupeře už na vytoužené čtvrté místo tabulky, v nesmírně vyrovnané soutěži ale disponuje stále jen čtyřbodovým náskokem na desátou Mohuč. Kolín je aktuálně sedmý.
90+1'
90+1'
Köln právě vstřelil branku!
Přeci jen se hosté dočkali vstřelené branky! Po Uthově rohu se do vzduchu zavěsil TIM LEMPERLE a přesnou hlavičkou nedal Gulácsimu šanci zasáhnout!
90+1'
Rozhodčí Badstübner dokonce nastavuje jedinou minutu.
90+1'
Po Ostrákově přihrávce se od rohu pokutového území pokusil vystřelit Ljubičić, jeho tečovaná střela ale mířila mimo branku.
90'
Blíží se závěr normální hrací doby a dá se čekat tak maximálně dvouminutové nastavení, jelikož se hraje bez prodlev a utkání je navíc zcela rozhodnuté.
89'
Při hostujícím brejku Uthovi nabíhal na levé křídlo volný Lemperle, Uth mu ale nedokázal adresovat přesnou přihrávku.
88'
Tak ještě jedna šance pro Lipsko, Forsberg ji připravil pro Mukieleho, ten z úhlu pálí do boční sítě.
87'
Tim Lemperle připravil zajímavou možnost pro Ljubičiće, jeho křižná střela ale mířila mimo branku.
86'
Český fotbalista Tomáš Ostrák zapisuje svůj čtvrtý bundesligový start v této sezóně.
85'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Iljás Schirí, přichází Tomáš Ostrák.
85'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Sebastian Andersson, přichází Tim Lemperle.
84'
Kolín se usadil u pokutového území Lipska, v závěru hostující snahy ale Uthovu střelu stačil zablokovat Simakan.
83'
Lipsko kontroluje hru s držením míče na své polovině, domácí teď nemají moc kam spěchat.
81'
Ljubičićův centr Orban odrazil k Uthovi, ten v pádu zakončoval jen doprostřed branky, kde snadno zasáhl Péter Gulácsi. Jedná se o vůbec první zákrok maďarského brankáře Lipska.
80'
Lipsko už podruhé mohlo udeřit po soupeřově standardní situaci. Teď už se zdálo, že domácí poběží do brejku ve třech proti jedinému obránci, nakonec to ale nesehráli dobře a nedostali se ani do pokutového území.
79'
Ljubičić průnikem po levém křídle vybojoval rohový kop pro Kozly z Kolína.
78'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Angeliño, přichází Nordi Mukiele.
77'
Na Hectorův přetažený centr si naskočil Sebastian Andersson, z ostrého úhlu však hlavičkoval jen do boční sítě.
76'
Haidara nedovoleně atakoval Marka Utha, hosté rozehrávají ve středu hřiště.
75'
Ljubičić dostal nepřesnou přihrávku na levé křídlo, blíže k míči měl bránící Mohamed Simakan.
73'
Je potvrzeno, že utkání sleduje přesně 15 000 diváků.
71'
Nkunku po průniku do pokutového území kolem Hüberse padl k zemi, na penaltu to ale bylo málo.
70'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Lukas Klostermann, přichází Mohamed Simakan.
70'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Dominik Szoboszlai.
70'
Nepřesnou střelu z dobrých pětadvaceti metrů zapisuje do statistik Konrad Laimer.
69'
Po nakrátko rozehraném rohu už se Lipsko k ohrožení Schwäbeho nedostalo.
68'
První střela Lipska, která nekončí gólem! Nkunku potáhl míč po levém křídle, pak jeho ránu z ostrého úhlu vyráží Marvin Schwäbe hlavou.
67'
První velká šance Kolína! Při Schmitzově přihrávce do pokutového území domácí nechali trestuhodně osamoceného Anderssona, ten ale v zakončení selhal a míjí branku!
65'
Z rohového kopu se pak hosté do zakončení nedostali a už se hraje u postranní čáry.
64'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází André Silva, přichází Yussuf Poulsen.
64'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Emil Forsberg.
63'
Schindler hledal před branou Utha, před ním ale stačil míč odehrát na rohový kop Lukas Klostermann.
62'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Mark Uth.
62'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jan Thielmann, přichází Kingsley Schindler.
62'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Dejan Ljubičić.
60'
Kolín sice vybojoval rohový kop, jenže přetažený centr Kainze sebral ze vzduchu brankář Gulácsi a znovu nenechal hosty nijak zakončit.
58'
Na střelecké pokusy to je 3:1, i nadále tak platí, že úplně každá střela Lipska končí v síti!
57'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Kolín sice zahrával standardní situaci, jenže Kainzově centru se Lipsko ubránilo, pak chyboval při rozehrávce Ondrej Duda, Nkunku kolmicí vysunul na křídlo Daniho Olma, jenž předložil míč do stoprocentní tutovky ANGELIŇOVI, jenž se zblízka snadno prosadil do protipohybu brankáře Schwäbeho!
56'
Ondreje Dudu u postranní čáry fauloval Dani Olmo, Kolín bude zahrávat standardní situaci.
54'
Je to neuvěřitelné, ale Lipsko skóruje i ze své druhé střely v zápase! DANI OLMO napřáhl z pořádné dálky a na jeho skákavou ránu k tyči brankář Schwäbe nedosáhl!
53'
Na Nkunkův roh si naskakoval Orban, hosté ale před ním odehráli míč do zámezí.
52'
Lipsko po rychlém přechodu středu hřiště vybojovalo rohový kop.
52'
Kainz obral o míč Henrichse poblíž rohu pokutového území Lipska, pak ale nepřesně přihrával Dudovi a hosté znovu nijak neuspěli.
51'
Jonas Hector poblíž laviček vybojoval autové vhazování, oba týmy se ale nadále velmi trápí v přechodu do útoku.
49'
Thielmann vybojoval míč na útočné polovině, pak mu ale ukopl míč Haidara a hosté budou jen vhazovat.
48'
Florian Kainz ve středu hřiště nepříjemným skluzem atakoval Henrichse, píská se proti Kolínu.
47'
Benno Schmitz se na pravém křídle neprosadil v souboji s Gvardiolem, navíc to byl hostující fotbalista, který se naposledy dotkl míče ve hřišti a bude se tak kopat od branky Pétera Gulacsiho.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
První poločas souboje Lipska s Kolínem nabídl absolutní minimum fotbalové zábavy, oba týmy dokonce jen jednou vystřelily, přesto domácím ta jedna střela stačila ke gólovému zápisu, když skóre zápasu otevřel přesnou ranou z volného kopu Christopher Nkunku.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Badstübner k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45+1'
Lipsko zaútočilo ve větším počtu hráčů, po Silvově přihrávce ale Henrichs prováhal ideální chvíli k zakončení či finální přihrávce, Silvovi pak je pískán faul na bránícího Hectora.
45'
Lipsko se ještě jednou pokusilo zaútočit do otevřenější obrany, Nkunku ale nepřesně přihrával rozběhnutému Angeliňovi.
44'
Druhý roh Kolína zahrával Kainz, Duda se znovu snažil dostat k odraženému míči, vystřelit už se mu ale nepovedlo.
43'
Thielmannovu střílenou přihrávku Gvardiol srazil na rohový kop, to je možnost pro Kolín.
43'
I v závěru prvního poločasu je stav na střely celkem stále jen 1:1, i proti je s podivem, že už jsme viděli jednu vstřelenou branku.
42'
Nkunku se pokusil vniknout do pokutového území kolem Kiliana, tomu ale stačil pomoct Hübers a střelci první branky zápasu ukopl míč.
41'
Andrého Silvu při průniku po útočné polovině celkem viditelně přistrčil k zemi Salih Özcan, k domácí nevoli ale třicetiletý rozhodčí Badstübner nechal pokračovat ve hře.
39'
Kolín teď sice přenesl hru přes středovou čáru, stále se však nemůže přiblížit pokutovému území Lipska, natož jakkoliv ohrozit Pétera Gulacsiho.
37'
Nepřesné přihrávky Olma se zmocnili hosté a mohou založit útočnou akci.
35'
Dani Olmo se pokusil obhodit Hüberse, ten stáhl Španěla k zemi a proti žluté kartě nemůže říct křivého slova.
34'
Jonas Hector dostal příliš prudkou kolmici po levé straně hřiště, Klostermann ve skluzu odkopl míč do zámezí.
33'
Klostermann dostal těžký pas k pravé postranní čáře, dokázal jej ale zpracovat ve hřišti a rozehrál k brankáři Gulácsimu.
32'
I nadále se hraje pod taktovkou Lipska, domácí si přihrávají ve středu hřiště a hledají cestu dopředu.
30'
Nkunku v pokutovém území Kolína šikovně posunul míč do běhu Angeliňovi, ten se ale neprosadil v souboji se Schmitzem, navíc je domácím zpětně máván ofsajd.
28'
André Silva se pokusil o individuální průnik do pokutového území, ve své snaze ale byl příliš osamocen a o míč přišel.
25'
CHRISTOPHER NKUNKU si okamžitě po faulu vyžádal míč od spoluhráčů a dokázal jej parádně zakroutit přes zeď mimo dosah brankáře Schwäbeho!
24'
Nkunku byl faulován v blízkosti pokutového území Kolína, to už bude velmi nebezpečná pozice pro domácí Lipsko.
23'
Lipsko teď po rychlém přechodu středu hřiště dokázalo nebezpečně zaútočit, Nkunku hledal před takřka prázdnou brankou Andrého Silvu, před ním ale v poslední chvíli stačil zasáhnout Schirí.
22'
Po nakrátko rozehraném rohu se Lipsko rychle dostalo až do středu hřiště, později i na vlastní polovinu.
21'
Klostermannovi při průniku po pravém křídle včasným skluzem vystavil stopku Hübers, domácí budou zahrávat svůj třetí rohový kop.
19'
Angeliňo na útočné polovině vystihl nepřesnou rozehrávku hostů, pak ale okamžitě přihrával Andrému Silvovi do ofsajdu.
17'
Na trávníku nadále sledujeme mnoho nepřesností, stále jediným střeleckým pokusem zůstává ten velmi nepřesný Ondreje Dudy z dvanácté minuty zápasu.
16'
Kolín se na chvíli usadil na útočné polovině, zatím se ale nedokáže přiblížit pokutovému území soupeře.
14'
Thielmann pronikl podél pravé postranní čáry, pak ve skluzu fauloval Orbana a rozehrávat mohou domácí.
12'
Po rohovém kopu se do odraženého míče z voleje opřel Ondrej Duda, mířil ale vysoko nad branku.
11'
Při hostující útočné snaze po pravé straně hřiště Angeliňo odhlavičkoval míč na první roh pro Kolín.
9'
Jan Thielmann dostává brzy žlutou kartu za faul ve středu hřiště, což se evidentně moc nelíbí hostujícímu trenérovi Baumgartovi.
8'
Po odrazu míče do zámezí mohou domácí vhazovat na vlastní polovině.
6'
Po Chorvatově ošetření už se může ve hře pokračovat.
5'
Po druhém rohu v rychlém sledu a několika soubojích zůstal na trávníku ležet Gvardiol, jenž musí být ošetřen.
4'
Na Angeliňův roh si naskočil Gvardiol, hosté před ním stačili odehrát míč na další rohový kop.
3'
Lipsko zaútočilo po pravé straně, Hector pak raději odkopl míč na rohový kop.
1'
Lipsko hraje v bílých dresech, Kolín oblékl černou sadu. Hosté nakonec hrají bez svého klíčového hráče, čtvrtého nejlepšího střelce soutěže Modesteho, jenž měl pozitivní test na koronavirus.
1'
V Lipsku se po koronavirových omezeních poprvé mohla sejít alespoň patnáctitisícová návštěva a utkání je rozehráno!
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno.

RB Lipsko: Gulácsi (C) – Klostermann, Orban, Gvardiol – Henrichs, A. Haidara, Laimer, Angeliño – Olmo – André Silva, Nkunku.
Náhradníci: Martínez – T. Adams, Forsberg, Kampl, Y. Poulsen, Novoa, Mukiele, Szoboszlai, Simakan.
Trenér: Domenico Tedesco

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Schmitz, Kilian, Hübers, Hector (C) – Schirí – S. Özcan, Duda, Kainz – Thielmann, S. Andersson.
Náhradníci: T. Horn – J.-K. Horn, Ehizibue, Ljubičić, Lemperle, Ostrák, Schaub, Schindler, Uth.
Trenér: Steffen Baumgart

Rozhodčí: Badstübner – Schüller, Beitinger.
1. FC Kolín nad Rýnem

Zatímco loni se Kolín zachránil v bundeslize jen s obrovským úsilím, když musel v baráži bojovat s Kielem, jemuž podlehl v domácím zápase 0:1 a pomohl si až vysokou výhrou 5:1 venku, tak letos to je úplně jiná jízda.

Po jednadvaceti kolech je Kolín na šestém místě v tabulce se ziskem 32 bodů a ztrácí jen dva body na čtvrtý Union Berlín a tedy má možnost bojovat nejen o evropské poháry, ale dokonce i o Ligu mistrů, byt kuriózně je jediným týmem z první desítky tabulky, který má negativní skóre (33:34).

Také Kolín jedinou ligovou prohru v poslední době utrpěl s Bayernem Mnichov (0:4), naposledy porazil v domácím prostředí Freiburg 1:0 a v nesmírně vyrovnané tabulce si tak výrazně pomohl, neboť jinak by byl desátý.

Hosté hlásí kompletní kádr, zřejmě na lavičce náhradníků by se měl objevit i český fotbalista Tomáš Ostrák.
RB Lipsko

Lipsko se první polovinou sezóny výrazně protrápilo, což dokonce stálo místo amerického trenéra Jesseho Marsche, jehož nahradil Ital Domenico Tedesco a pod ním se tým s vysokými ambicemi výrazně zvedl. Naposledy Lipsko sice prohrálo na domácím stadiónu 2:3 se suverénním Bayernem, předtím ale poprvé v sezóně dokázalo třikrát v řadě zvítězit a v tabulce už je sedmé se ztrátou tří bodů na postup do Ligy mistrů.

Domácí se musí obejít bez dlouhodobě zraněného Marcela Halstenberga, jenž po mistrovství Evropy do letošní sezóny ještě vůbec nezasáhl, nejistý pak je start Američana Adamse.
Hezký večer při sledování přenosu z utkání 22. kola německé bundesligy, fotbalisté Lipska přivítají Kolín nad Rýnem a jedná se o souboj sousedů v tabulce na hraně pohárových pozic.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.