Bundesliga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Köln - 14. prosince 2021   20:30

Wolfsburg
9' L. Nmecha (Baku) • 52' Weghorst (Lukebakio)
2:3
(1:1)
Köln
34' Modeste   • 74' Uth  (Schindler) • 90' Modeste  (Schindler)
Wolfsburg
Casteels (C) – Baku, Lacroix, Bornauw, Roussillon – Lukebakio, Vranckx, Arnold, L. Nmecha (64. Gerhardt) – Weghorst, F. Nmecha (60. Steffen).
Hartmann – Achmüller, Lupp
Volkswagen Arena, Wolfsburg
Köln
Schwäbe – Schmitz, Hübers, Czichos, Hector (C) – Schaub (72. Uth, 90+4. Kilian), S. Özcan (46. J.-K. Horn), Kainz (72. Thielmann) – Duda (72. Schindler) – Modeste, S. Andersson.

To je z mé strany vše, přeji dobrou noc.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 14:13. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 18:9.
90+5'
90+4'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Mark Uth, přichází Luca Kilian.
90+4'
Poslední akce domácích skončila ofsajdem a je jasné, že Wolfsburg prohraje čtvrté utkání v řadě!
90+3'
Mohlo být definitivně rozhodnuto, ale Kingsley Schindler trefil z hranice penalty pouze břevno!
90+3'
Z následného rohu nic nebylo, protože snažení domácích skončilo útočným faulem.
90+2'
Domácí mohli hned odpovědět! Na hranici velkého vápna se k míči dostal Renato Steffen, ale s jeho dělovkou si parádně poradil Marvin Schwäbe!
90+1'
Rozhodčí přidal čtyři minutky.
90'
Köln právě vstřelil branku!
Tak pozor, protože to je velká rána pro domácí, protože hosté jdou zničehonic do vedení 3:2! Kingsley Schindler odcentroval a ANTHONY MODESTE hlavou nedal brankáři šanci!
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
A z následného rohového kopu nic nebylo, takže stav se nemění.
88'
Nakonec to na sebe vzal Wout Weghorst, který to zkoušel technicky po zemi, ale míč byl zblokován na rohový kop.
87'
Rafael Czichos fauloval na hranici velkého vápna, vyfasoval žlutou kartu a navíc je tu hodně zajímavá standardní situace pro domácí!
86'
Po rohovém kopu se k hlavičce protlačil Maxence Lacroix a míč skončil těsně nad břevnem hostující branky!
84'
Žlutou kartu dostává Maximilian Arnold (VfL Wolfsburg).
83'
Krásná kombinace hostujících hráčů! Mark Uth nakonec poslal míč do mezi obránce a Anthony Modeste byl sám před brankou, ale zakončení nezvládl a branku o několik metrů minul!
81'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Jérôme Roussillon, přichází .
80'
Je před námi posledních zhruba deset minutek a vzhledem k tomu, že stav utkání je stále nerozhodný, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
78'
Domácí jsou nyní aktivnější a stále se tlačí dopředu, ale na další branku v tomto utkání stále čekáme.
76'
Domácí se dostali znovu do vedení, když se krásně trefil Bote Baku, ale nakonec branka neplatí, protože domácí borec byl v ofsajdu.
74'
Je vyrovnáno! To bylo střádaní, protože po nějaké minutce na hřišti se prosazuje MARK UTH, který tak vyrovnává na 2:2!
72'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Jan Thielmann.
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Kingsley Schindler.
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Louis Schaub, přichází Mark Uth.
70'
Aktivní Dodi Lukebakio se dostával na hranici malého vápna k míči, ale nakonec bylo vše zbytečné, protože byl v ofsajdu.
68'
Po zisku míče to nakonec vzal na sebe Jannes-Kilian Horn, ale jeho projeltil postrádal přesnost a ani z této střely tedy nic nebylo.
66'
Nyní jsme viděli několik zblokovaných střel na obou stranách. Oba celky se tlačí dopředu a sledujeme parádní ofenzivní show.
64'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Lucas Nmecha, přichází Yannick Gerhardt.
63'
Lucas Nmecha je ošetřován a vypadá to, že v dnešním utkání už pokračovat nebude.
62'
Žlutou kartu dostává Benno Schmitz (1. FC Kolín nad Rýnem).
60'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Felix Nmecha, přichází Renato Steffen.
58'
Aktivní Anthony Modeste se zkoušel dostat k hlavičce, ale ve vápně kraloval Koen Casteels, který byl u míče jako první.
56'
Po kombinaci zakončoval z dobré pozice Anthony Modeste, ale rána se mu vůbec nepovedla a míč skončil několik metrů vedle domácí branky.
54'
Nyní se hraje v hodně svižném tempu. Oba celky se tlačí dopředu a sledujeme zajímavou pasáž tohoto utkání.
52'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Nedáš, dostaneš! Hosté zahrávali standardní situaci, ovšem opět jim nevyšla a domácí hned šli do brejku. Dodi Lukebakio se parádně zbavil bránícího hráče, poté přihrál před branku a WOUT WEGHORST uklidil míč do prázdné branky!
50'
Domácí mohli jít do vedení! Lucas Nmecha se dostal ve vápně k míči a pohotově ho poslal na branku, ovšem Marvin Schwäbe vytasil parádní zákrok a jednou rukou míč vyrazil!
48'
Po centru hostujícího hráče fauloval Anthony Modeste a akci svého celku tedy velmi rychle zastavil. Hrát mohou domácí.
46'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Salih Özcan, přichází Jannes-Kilian Horn.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:33 hodin.
45+2'
45+2'
Hosté ještě zahrávali dva rohové kopy, ale ani z jednoho nic nebylo a v prvním poločase se už nic nestane.
45+1'
Hosté mohli jít do vedení! Po centru se do zakončení dostal Timo Hübers, ale Koen Casteels vytasil parádní zákrok a nohou míč vyrazil!
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Hosté chybovali při rozehrávce a Marvin Schwäbe při odkopu trefil domácího hráče! Nakonec to hosté s velkým štěstím vyřešili a nic z toho nebylo.
43'
Na druhé straně to na sebe vzal Jonas Hector, ale rána z hranice velkého vápna se mu nepovedla a Koen Casteels tak zasahovat nemusel.
41'
Míč poslal do vápna Maximilian Arnold, ale nakonec byli jeho spoluhráči až příliš důrazní a nakonec to vše skončilo útočným faulem a hrát tak mohou hosté.
40'
Domácí celek bude zahrávat další rohový kop.
38'
Ale ani ze svého čtvrtého rohového kopu domácí nic nevymysleli a stav utkání se tedy tentokrát nemění.
37'
Domácí zatlačili svého soupeře, bylo z toho několik střeleckých pokusů, ale nakonec budou zahrávat jen rohový kop.
36'
Domácí se hned vydali dopředu, dobře kombinovali, ale jejich snažení nakonec zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
34'
Je vyrovnáno! Hosté skvěle získali míč ve vápně soupeře, Duda poté přihrával před branku a Florian Kainz poslal míč jen do břevna, jenže k dorážce se protlačil ANTHONY MODESTE a ten už nezaváhal!
33'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Domácí opět získali míč a hned se hnali do brejku, ale vše skončilo nepřesnou přihrávkou.
32'
Rohový kop pro hostující celek.
31'
Je za námi úvodních třicet minutek a Wolfsburg stále vede nad Kolínem nad Rýnem 1:0. Zatím sledujeme zajímavé ofenzivní utkání, které se musí divákům líbit.
29'
Po tvrdém střetu zůstala ležet na trvat dvojice hráčů, ošetřovalo se, ale nyní už jsou oba borci v pořádku a zápas tedy může pokračovat.
27'
Ale Florian Kainz rozehrání této standardní situace vůbec nezvládl, míč poslal pouze do zdi.
26'
Ondrej Duda nyní skvěle zamotal svého protihráče a nakonec byl hostující borec faulován. Zajímavá standardní situace pro hosty.
25'
Hosté přidali a je to znát. Nyní se hráči Kolína nad Rýnem dostali k několik centrům, ale ani jedem se neujal. Domácí obrana zatím funguje velice dobře.
23'
Dopředu se po pravé straně hnal Dodi Lukebakio, ale výborným obranným zákrokem ho zastavil Timo Hübers.
21'
Po centru Hectora se k míči nakonec protlačil Modeste, ale s jeho slabým pokusem si Koen Casteels v pohodě poradil a stav se tedy nemění.
20'
Zajímavý duel dnes hraje domácí Sebastiaan Bornauwl, který právě z Kolína nad Rýnem přestoupil do Wolfsburgu. Pro něj je to tedy hodně prestižní měření sil.
18'
Po centru byl k vidění další závar ve vápně hostů, ale nakonec to odkopem vyřešil Duda. Domácí jsou i nadále aktivnějším a lepším týmem.
17'
Je tu další rohový kop pro domácí Wolfsburg.
16'
Žlutou kartu dostává Felix Nmecha (VfL Wolfsburg).
15'
Po další akci to vyzkoušel aktivní Felix Nmecha, ale jeho technický pokus nebyl přesný a Marvin Schwäbe tedy zasahovat nemusel.
13'
Domácí zahrávali další rohový kop. Po centru ale ve vápně kraloval hostující Sebastian Andersson.
11'
Hosté se snažili okamžitě odpovědět, ale z jejich snažení nic nebylo a na tahu už je zase Wolfsburg.
9'
Hosté po rohovém kopu úplně propadli a domácí se hnali do rychlého brejku. A vyřešili ho skvěle! Po několika přihrávkách se v ideální pozici objevil LUCAS NMECHA, který má dnes narozeniny, a ten nezaváhal a vstřelil svou šestou branku v této sezoně!
9'
Jonas Hector se hnal za skvělou přihrávkou za obranu, ale dobře zakročil Maxence Lacroix, který si ovšem míč nakonec ukopl. Roh pro Kolín nad Rýnem.
8'
Domácí se hnali do přečíslení čtyři na tři, nakonec z levé strany odcentroval Felix Nmecha, ale míč skvěle sebral pozorný Marvin Schwäbe.
6'
Ale z tohoto rohu nic nebylo. Po centru míč vyboxoval Koen Casteels, na hranici velkého vápna se k němu dostal Duda, ale jeho rána z kroku byla hodně nepovedená.
5'
Zahrozili také hosté. Po závaru a zblokovaném střeleckém pokusu budou zahrávat rohový kop.
4'
Po rohu se do zakončení dralo několik domácích hráčů, ale ani jeden se k míči nakonec nedostal.
3'
První zajímavý střelecký pokus! Postaral se o něj Felix Nmecha, ale míč směřující pod břevno vytěsnil konečky prstů Marvin Schwäbe! Roh pro VfL!
2'
Po dlouhém nákopu se k míči dral domácí Wout Weghorst, ale po hlavičkovém souboji upadl. Rozhodčí ale k překvapení domácích faul neodpískal.
1'
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté.
1'
Vše je připraveno, jdeme na to!

VfL Wolfsburg: Casteels – Baku, Lacroix, Bornauw, Roussillon – Lukebakio, Vranckx, Arnold, L. Nmecha – Weghorst, F. Nmecha.
Náhradníci: Pervan – Brooks, Mbabu, Gerhardt, Guilavogui, Białek, Ginczek, van de Ven, Steffen.
Trenér: F. Kohfeldt

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Schmitz, Hübers, Czichos, Hector – Schaub, S. Özcan, Kainz – Duda – Modeste, S. Andersson.
Náhradníci: Urbig – Ehizibue, Lemperle, Uth, Thielmann, Meré, Schindler, Kilian, J.-K. Horn.

Wolfsburg – Kolín nad Rýnem 2:1
1. FC Kolín nad Rýnem, který nemá takové ambice, je na tom víceméně stejně. Hostující celek zatím totiž nasbíral 19 bodů a v tabulce se nachází na 12. místě, když na dnešního soupeře ztrácí pouze jeden bod. Čeká nás tedy zápas, jak se říká, o šest bodů. Kolín nad Rýnem z posledních pěti utkání pouze jednou prohrál, ale také pouze jednou vyhrál, třikrát totiž remizoval. Naposledy doma prohrál s Augsburgem.
VfL Wolfsburg si v této sezoně nevede úplně nejlépe. Domácí celek zatím nasbíral 20 bodů, nastřílel pouze 15 branek a v tabulce se nachází až na 11. místě. S tímto umístěním domácí samozřejmě nejsou spokojeni a dnes jdou do utkání s jasným cílem, a to vyhrát. Jenže domácí nemají nejlepší formu, protože z posledních čtyř utkání urvali jen jeden bod. Navíc z posledních tří kol nemají bod, když nestačili na Dortmund, Mohuč a naposledy ani Stuttgart.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Německá Bundesliga má na programu vložené 16. kolo a my budeme sledovat duel VfL Wolfsburg – 1. FC Kolín nad Rýnem. Mírným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to nakonec celé dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.