1. česká hokejová liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba 2011 : Vsetín - 17. listopadu 2021   18:00

Poruba 2011
03:51' Jenyš (Gřeš, Vachovec) • 59:29' Jenyš (R. Toman, Hrníčko)
Vsetín

Z dnešního utkání je to ode mne vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Za nasazení, bojovnost a dření až do konce utkání by si Vsetín zasloužil alespoň bod. Sáhl gólmana v poslední minutě třetí třetiny po technickém provinění Poruby, ale nakonec z toho vytěžil RT TORAX druhý gól. Hrdinou dnešního utkání se stal Pavel Jenyš, který vsítil oba porubské góly.
59:29'
Poruba právě vstřelila branku!
PAVEL JENYŠ přebruslil obránce, který mu zkřížil cestu ještě v kruhu, ale i tak se dopracoval dnešní porubský střelec k zakončení do prázdné brány. Asistence: Radim Toman a Dominik Hrníčko.
58:58'
Indrák operuje před brankovištěm. Muštukovs nahození Roba vytěsňuje holí, ale jen na modrou pro Ondráčka, který s krokem dopředu střílí. I tento pokus nekončí za brankářovými zády.
58:24'
Střela Štacha letí těsně kolem levé porubské tyče.
57:56'
Vachovec vytěsňuje hru do středního pásma. Vsetínští si hlídají puk na holích a s opatrností rozehrávají protiútok.
57:43'
VHK ROBE Vsetín hraje bez gólmana. Nabízí se to, když se vhazuje před Muštukovsem.
57:43'
Oddechový čas pro hosty.
57:32'
Hru nahoru dolů zastavuje provinění vysoké hole.
56:46'
Barinka na modré sbírá kotouč a střílí. Málek puk postrkává na Štacha a je z toho protiútok.
56:20'
Zeman si nerozuměl s Jakubem Jenáčkem a tak je z toho zakázané uvolnění.
55:53'
Početný vsetínský kotel povzbuzuje tým k vyrovnání.
55:08'
Po úpravě Muštukovsovy výstroje, na scénu přišly nůžky, se pokračuje ve hře. Indrákova dělovka končí v semaforu porubského gólmana.
55:03'
Střelu Hořanského má domácí gólman v lapačce. Před porubskou brankou se utvořily dvojice Žovinec Půček a Réway Hořanský. Zůstalo u tahání dresů. Nikdo nechtěl oslabit tým shozením rukavic.
54:25'
Rob je na ledě všude. Chce moc vyrovnat a nejenže si kotouč sbírá v obranné třetině, ale také rychlostí blesku se dostává před soupeřovu bránu a zakončuje. Jen do hrudi gólmana, který odvrací i dorážku Bergera.
Dnešní utkání sleduje 720 diváků.
53:33'
53:06'
Porubský gólman si připisuje jeden zákrok za druhým. Jednou je v akci beton, podruhé konec hole. Vsetín dělá co může, ale puk prostě do brány ne a ne dopravit.
52:24'
Toman s Barinkou zastoupili u pravé tyče Muštukovse. Zeman se k dorážce nedostal.
51:42'
Hrníčko vyhazuje až k Málkovi.
51:33'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Dušan Žovinec – 2 min., sekání).
50:40'
Stloukal s Tomanem se dostlali jen na hranici kruhů. Obratem je v akci Muštukovs. Březina jej prověřil z levé strany.
50:29'
Ondráčkovu střelu blokuje Hrníčko.
50:10'
Hosté doslova na ledě létají. Střílí z velké vzdálenosti a s tím si umí porubský gólman poradit.
49:50'
Rob nastřeluje horní tyč.
48:22'
Opět se hraje v obranné třetině Poruby. Szathmáry tlačí Gaga na mantinel. Hořanský měl střílenou přihrávku na kříž pásmem na dlouhou hůl. Proto se nezdařilo dopravit puk do odkryté poloviny brány.
47:11'
Rozehrávka Jerofejevsw nabízí střelu Gagovi. Indrák mu najíždí na levém křídle. Ale ani z této akce není gólové vyrovnání.
46:42'
Jenyš dobře přečetl hru a před Apolenářem puk rychle odpravil pryč z třetiny.
46:34'
Žovinec s Voráčkem musí zpět na led. Poruba totiž zahrála zakázané uvolnění a sudí si dobře pohlídali, kdo byl na ledě.
45:57'
Hořanský s Šimonem Jenáčkem na porubského gólmana nevyzráli. Na druhé straně zakončuje Hrníčko. M8lek si ještě kontroluje stav za sebou. Puk má bezpečně někde ve výstroji.
45:01'
Zeman objíždí bránu a snaží se o překvapení. Muštukovs si k levé tyči včas zajel a pokus kryje.
44:28'
Jenyš udržel puk v pásmu. To se ale nezdařilo Houdkovi a tak si Muštukovs sahá na kotouč po střele Bergera.
44:20'
Hryciowova nahrávka končí až v zakázaném uvolnění.
43:57'
Hru dva na jednoho vyřešil Apolenář střelou na bránu. Porubský gólman dostává puk do ochranné sítě.
43:19'
Po několika šancích Vsetína se dostává do akce Poruba. Málek vykryl a včas sklapl betony před Bittenem.
42:08'
Málek vykrývá pokus Vachovce.
41:44'
Hra Vsetína je vytěsněna do středního pásma. Ne ale na dlouho. Jerofejevs dostává hru zpět.
41:33'
RT TORAX se proviňuje hrou přes všechny čáry. Muštukovs se připravuje na vhazování po jeho pravé ruce.
40:59'
Píská se hra vysokou holí.
40:41'
Domácí se pokouší o získání pásma nahazováním puků. To se ale nedaří.
40:10'
Rob nemohl hrát, protože puk zůstal za bruslemi a on už byl v útočné třetině.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:40.
Vyrovnaná dvacetiminutovka s tím, že ROBE Vsetín přidal na aktivitě střelby, resp. na přesnosti zakončení. Muštukovs zaznamenal 14 zákroků a pořád si drží čisté konto.

RT TORAX ustál dvě oslabení a přestože vyprodukoval jen devět střel mezi tři tyče, byly velmi nebezpečné a Málek ustál i nepříjemné dorážky.
40:00'
39:08'
Nahazované puky od obou týmů věstí to, že se už soustředí na přestávku, v které budou hledat další ingredience k vstřelení gólů.
38:50'
Prázdná prostor netrefil Korkiakoski. Následný tlak nezužitkoval ani Réway a z osy hřiště nepřesně střílel Bitten.
38:04'
V útočné třetině si bere kotouč zpět domácí tým. Urbanec nahazuje a u mantinelu svádí souboj Jenyš s Hryciowem.
37:04'
Boje ve středním pásmu vyhrává Poruba. Před Málka se ale nedostává. Puk zachytil Vítek a nabízí rozjetí akce Ondráčkovi.
36:30'
Protiútok Vsetína končí v lapačce. Neúspěšným střelcem je Smetana.
36:16'
Nahození Voráčka chtěl tečovat před brankou Bitten. Puk mu ovšem pod hokejkou projel.
36:00'
Vsetínští se teď zlobí za to, že sudí posoudili dlouhou nahrávku jako zakázané uvolnění.
35:25'
Gřeš bojuje u branky o kotouč. Souboj vyhrává Jakub Jenáček.
35:02'
Kotouč je mimo kluziště. Vhazuje se ve středním pásmu.
34:48'
Střela Roba končí u porubského gólmana a tak se bude vhazovat po jeho pravici.
33:23'
Do úniku se dostal Stloukal s Korkiakoskim. Málek vystavil před brankovou čarou zeď a puk nepustil ani po dorážce. Ve finále si jej pod těly našel Jerofejevs a dostává jej z pásma.
33:00'
Puk po střele Vítka končí u Muštukovse.
32:47'
31:46'
Z druhé strany to zkusil tedy Klímek a puk se dostal pod tělo porubského obránce. Po odpískání se hráči do sebe trochu pustili a v rohu vysvětlovali své názory na zalehnutí puku. Resp. zblokování před brankovištěm.
31:28'
Štach nahazuje do pásma. Klímek posílá puk na druhou stranu Štachovi, ale ke střele se vsetínský snajpr nedostává.
31:05'
Vsetín se chtěl rychle dostat před Muštukovse, provinil se ovšem icingem.
30:54'
Přes všechny čáry vyhazuje Urbanec.
30:47'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Martin Réway – 2 min., vysoká hůl).
30:28'
Střela Bittena konči v lapačce. Vhazování se chystá v pravém kruhu.
30:00'
RT TORA se dostává po delší době na dostřele Málkovy brány.
29:38'
Muštukovs má puk v náručí. Dotírající vsetínské hráče usměrňuje porubská obrana.
29:30'
Toman zůstává ležet u modré čáry. Vsetínu je dána příležitost dokončit útočení.
29:05'
28:50'
Muštukovs má puk ve výstroji. Po vhazování Vsetín nahrávkami hledá poslední příležitost vyrovnání.
28:10'
Rob střílí špičkou hole. Puk ale sjel a razance letu puku je minimální. Kotouč sbírá Toman a vyhazuje za modrou.
28:00'
Puk vytěsňuje do středního pásma Szathmáry.
27:21'
ROBE začíná od vlastní branky. Pásmo drží na modré Rob s Jerofejevsem.
27:05'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Guman – 2 min., sekání).
27:00'
Bojovnost se hostům nedaří přetavit ve vyrovnání.
25:08'
Dva na jednoho ujížděli Štach s Hořanským. Ve finální nahrávce jim zabránil Voráček vložením hole.
24:52'
24:30'
Domácí střílí ze všech pozic. K dorážkám to mají ale vždy pár kroků. Naposledy do střely vložil hůl Ondračka. Znemožnil tak Hrníčkovi střelu z první.
24:00'
Málek se opírá o konstrukci branky tak, že vypadává z postavení. Střela Stloukala jen těsně minula vzdálenější horní roh brány.
23:37'
Faul v útočné třetině byl velmi netaktický. Poruba tak dostává třetí možnost početní výhody. Korkiakoski při střele láme hůl.
22:52'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (David Vítek – 2 min., sekání).
22:08'
Hosté přetlačili soupeře a jsou v útočné třetině. Jenže Poruba se na Vsetín připravila velmi dobře a hráče s kotoučem okamžitě obsazuje. O kotouč díky Houdkovi přichází Gago.
21:26'
Za vlastní brankou se zbavil dvou hráčů Stloukal. Toman s Hrníčkem dostávají hru do útočné třetiny a Málek musí zasahovat. Puk udržel ve výstroji nalepený na pravou tyč.
20:10'
Do útočné třetiny protečoval puk Réway. Štach dostává ale hru zpět do středního pásma. A podruhé cestě Poruby před Málka vyhazuje obranně puk přes všechny čáry Rob.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:50.
Poruba do utkání vstoupila velmi aktivně a nejenže soupeře přestřílela 12 pokusy, ale také získala gólový náskok. Důrazný v brankovišti byl Pavel Jenyš a od čtvrté minuty tak domácí nad favoritem utkání vedou.

Vsetín se ubránil dvěma oslabení a ještě před vlastní početní výhodou byl dvakrát před vyrovnáním. Přesilovka se až tak nezdařila, ale dodala týmu potřebný rytmus a závěr třetiny byl už herně vyrovnaný. Na Muštukovse vyslal ROBE ale jen šest střel.
20:00'
19:15'
Rob dostává nahrávku od brány a ujíždí přes střední pásmo kolem střídaček. Zadovkou vybízí ke střele Potůčka, který je obsazen atak nemá ke střele dostatek času. Muštukovse, který reagoval na ujíždějícího Roba a vyjel z brány, zastoupil v brankovišti Voráček.
19:04'
RT TORAX se osvobozuje díky zakázanému uvolnění.
17:59'
Vsetín v posledních minutách třetiny tlačí domácí do defenzívy. Střelecky to ale není nebezpečné. Porubané si drží hráče na mantinelech a odtamtud se těžko střílí.
17:21'
Až střela od modré v podání Szathmáryho trochu zvedla všechny ze sedadel. Málek měl ovšem výhled neblokován a puk s přehledem lapil.
16:51'
Hodně bruslení a osobních soubojů je pro diváky k shlédnutí.
15:54'
14:59'
Nyní utvořil ROBE zámek. Muštukovsova brána z levé strany zela prázdnotou. Od modré se do volného prostoru netrefuje Březina. Druhý pokus dostal Smetana, ale ani z druhé strany to nedopadlo gólem.
14:40'
Vsetínským se opětovný vstup do třetiny nezdařil. Po vyhození Tomanem začínají od vlastní brány.
14:06'
Za Málkovu bránu poslal kotouč Jenyš.
13:54'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Michal Barinka – 2 min., podrážení).
11:55'
Málek kryje pokus Kanka. Po odpískání se vytvořily dvě boxerské dvojice. Před brankovištěm Kanko vs. Smetana a za brankou Guman vs. Březina. Rozhodčí je jen napomenuli.
11:25'
Vsetín byl blízko vyrovnání! Muštukovs se na brankovišti roztáhl po celé délce a zakončení Zemana levým betonem zastavil. Na druhé straně jel Zemanovi Indrák, který na nahrávku čekal marně.
11:06'
Málek nechtěl vhazování ve své blízkosti. Sudí ale do píšťalky písknul, poněvadž ze své pozice puk ztratil z dohledu.
10:59'
10:08'
Až na druhou stranu dostává puk Rob. ROBE může v klidu vystřídat než dojde na další porubské sevření.
09:31'
Druhá početní výhodu RT TORAX odehrává v útočné třetině. Málek je ale koncentrovaný a puky odráží.
08:59'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Aleksandrs Jerofejevs – 2 min., sekání).
08:11'
Klímek dlouho váhal zda nahrát či střílet. nakonec střílel a tělem blokoval Houdek. Muštukovs nemusel zasahovat ani proti druhému pokusu. I ten schytal Houdek. Vsetín si na vyrovnání musí ještě počkat.
07:26'
Po vhazování před Málkem si Porubané zastříleli. Puky ale létaly těsně kolem brankových tyček. Voráčkova dělovka se odrazila od zadního mantinelu na hůl Houdka, který z první pálil. Vedle!
07:04'
06:40'
Hosté brání červenou čáru a tak se RT TORAX už tak lehce nedostává do útočného pásma. Nahození Bittena do třetiny sbírá Korkiakoski, ale to už zbývá z přesilovky zlomek času.
06:19'
Vsetínským se podařilo vyhodit kotouč až k brance Muštukovse. Barinka pak vytvořil technické provinění. Jeho prudkou nahrávku nikdo v červeném nepobral a tak se píská zakázané uvolnění.
05:41'
Domácí jsou usazeni ve třetině. Střely ovšem brankář kryje. Jako teď Žovincovu od modré čáry. Vhazovat se bude v pravém kruhu.
05:04'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Jakub Jenáček – 2 min., hákování).
04:50'
Málek se blýskl zásahy proti Stloukalovi i Korkiakiskimu. Poruba navíc dostává výhodu. Tu ukončuje hostující gólman, když puk dostává pod kontrolu.
03:51'
Z protiútoku se důrazem a neodbytností v brankovišti prosadil PAVEL JENYŠ, když volný puk za Málkovými zády protlačil do sítě. Asistence: Tomáš Gřeš a Michal Vachovec.
03:40'
Urbanec zablokoval střelu Zemana. Puk naštěstí šel těsně kolem pravé Muštukovsovy tyče.
03:23'
Nepřesnosti na obou stranách končívají mimo brankoviště. Hraje se na celém kluzišti a diváci mají k shlédnutí mnoho osobních soubojů.
01:45'
Šimon Jenáček s Vítkem a Hořanským se dostali krátkými nahrávkami až před porubskou bránu. Puk ale nakonec končí na zadním mantinelu a sudí navíc píská postavení útočícího hráče v brankovišti.
01:26'
Gřeš s Vachovcem donutili vsetínského gólmana opět přerušit hru. bude se vhazovat po levici Málka.
01:09'
Málek přerušuje hru po dotírání Hrníčka.
00:22'
Vsetínští vyhráli buly v útočné třetině, ale ke střele se nedostali. Po lobu do středního pásma Korkiakoskiho, zachytává puk až u vlastní brány Ondračka.
00:07'
Poruba zahrála přes všechny čáry. Rozehrávka se nepodařila Urbancovi.
00:01'
Krásný večer z Poruby!

Vítám Vás u 21. kola Chance ligy, které svedlo k souboji o body Porubu a Vsetín.

Trenéři namíchaly sestavy takto:

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs (Brízgala) – Szathmáry, Urbanec, T. Voráček, Žovinec, M. Houdek, Michal Barinka (A) – Réway, Bitten, Korkiakoski – Stloukal, R. Toman, Hrníčko – Jenyš, Vachovec (C), Gřeš – Guman, Kanko (A), Sandström.

VHK ROBE Vsetín: J. Málek (D. Sachr) – Jerofejevs, Štach (A), Ondračka, Smetana, Hryciow, J. Jenáček – R. Půček, D. Březina (C), Rob – Apolenář, Berger, Klímek – Gago, M. Indrák, A. Zeman – Hořanský, Š. Jenáček, Vítek.

Rozhodčí: Zavřel, Ondráček – Hanzlík, Kučera.
Naposledy se v Porubě Vsetín ukázal v soutěžním utkání před rokem. Přesněji 25. listopadu a odjížděl s těsnou prohrou 1:2.

Podaří se před sezónou favorizované Porubě získat skalp aktuálně třetího týmu tabulky?

Přijďte hráče podpořit do RT TORAX ARENY, kde se dostanete za pouhých 80,- Kč. Důchodci a studenti za poloviční platbu, děti do 15 let, ZTP, ZTP/P a doprovod zdarma.

Samozřejmě za dodržení platných vládních nařízení.

HC RT TORAX Poruba 2011

Konstantní výkonnost se nedaří dosáhnout a tak v kolísavých výsledcích za očekáváním obývá Poruba až 12. pozici s 25 body a negativním skóre 56:61.

Z posledních pěti zápasů získal RT TORAX sedm bodů. Nedávné utkání v Jihlavě dopadlo prohrou 2:4 přestože byl domácí tým decimován marodkou.
Jako poslední soupeř odehrál utkání s Kadaní, která poté oznámila odchod ze soutěže. V RT TORAX ARENĚ se slavila výhra 6:1. Jeden bod si Ostravané odvezli z Šumperku, kde ještě v 56. minutě vedli 5:4 a nakonec prohráli v prodloužení 5:6. Těsným výsledkem skončilo utkání i v Kolíně, kde tři body po výsledku 2:1 zůstaly. S Benátkami nad Jizerou vyhrála Poruba na domácím ledě 3:1 a to je zatím poslední ucelená série výher.

Týmové statistiky:

Nejproduktivnější hráč – Samuel Bitten (8+6)

Střelci – 8 gólů vsítili hned tři – Samuel Bitten, Pavel Jenyš a Petr Stloukal

Nahrávač – obránce Šimon Szathmáry 13 asistencí a mezi útočníky s 8 nahrávkami jsou Michal Vachovec (+4 góly) a Tomáš Guman (+2 branky)

Nevytíženější brankář – Ervins Muštukovs po 16 zápasech má úspěšnost 90,54% s 2,9 góly na zápas.

VHK ROBE Vsetín

Aktuálně je valašský tým na třetím místě s 38 body a pozitivním skóre 72:40. Počet vstřelených gólů řadí Vsetín na první místo a to i přesto, že má o jeden zápas méně než druhé Litoměřice (69 vstřelených gólů) a první Třebíč (66 vstřelených gólů).

Vsetín v posledních pěti zápasech neztratil ani bod a nasázel dohromady 28 gólů! V posledním utkání 6. listopadu vyprovodil ze svého ledu Jihlavu 4:2.
Spolu s Porubou odehrál druhé kolo vzájemných zápasů s Kadaní, kde vyhrál 6:1. Vysokou výhru si Vsetín odvezl i ze Šumperka (7:2) poté, co doma přejel Kolín 7:1. V Benátkách nad Jizerou se ROBE radoval z výhry 4:2.

Nejproduktivnější hráč – Luboš Rob s 20 kanadskými body (7+13)

Střelec týmu – Luboš Rob a David Březina mají oba na kontě 7 gólů

Nahrávač – Vít Jonák s 11 asistencemi (6 branek vsítil)

Nejproduktivnější obránce – Lubomír Štach (4+7)

Nejvytíženější brankář – Jakub Málek odchytal 16 utkání z osmnácti s 93,64% úspěšností a s 1,81 gólem na zápas.