Tipsport Extraliga - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Pardubice - 28. prosince 2018   18:30

Sparta
30:32' Rousek (Pech, Jarůšek)
1:3
(0:1, 1:1, 0:1)
Pardubice
03:05' Rolinek  (Marosz, Cardwell) • 36:56' Hovorka  (Rolinek, Trončinský) • 52:01' Hovorka  (Rolinek)
Sparta
Sýkora, Jeřábek – Kajínek, Zavřel
O2 arena, Praha
11 997 diváků
Pardubice

Sparta - Pardubice: Denis Kusý v šárvátce se Zachem Sillem

Z O2 areny se s vámi loučím a přeji poklidný zbytek roku 2018. Někdy opět na počtenou!
Sparta měla ve třetím dějství jasnou střeleckou převahu 14:5, ale ani to jí nestačilo, aby dokázala otočit vývoj na svou stranu. Naopak v oslabení přiblížil pardubice touženému vítězství druhým gólem večera Marek Hovorka. Celkem domácí vyhráli na střely 34:20, na góly však hosté 3:1.
Nejlepší hráči utkání:

Lukáš Rousek (SPA) – Marek Hovorka (PCE).
Dynamo prolomilo prokletí, které na ně Sparta seslala 4. listopadu! Pardubice vítězí po dlouhých 13 zápasech a připisují si tři body za vítězství 3:1.
59:30'
Po oddechovém času domácích si 30-tisekundovou poradu uspořádají také na pardubické straně. Konec 13-tizápasové série proher se pomalu blíží...
59:21'
Matěj Machovský už se pustil do hovoru se spoluhráči na střídačce, Pražané to zkouší v šesti.
59:11'
Sparta promrhala pětiminutovou přesilovku, Pardubice jsou kompletní.
58:02'
Kotouč už obloučkem plachtil za Kacetlova záda, ale hostující maskovaný muž kouslnou lapačkou páchl a puk byl fuč.
57:15'
Konečně docílili sparťané svého plánu, vytvořili totiž divokou skrumáž před Kacetlem. Byl to však on, kdo první našel puk.
Dnešní utkání sleduje 11 997.
57:04'
je tu další pauza na úpravu ledové plochy.
56:47'
I když hra probíhá před Kacetlem, hráči honí kotouč podél mantinelu, pardubický brankář nemusí čelit mnoha střelám.
55'
Denis Kusý v šárvátce se Zachem Sillem
55:42'
Pražanům se přesilovka nedaří dle představ, těžko se dostávají do zakončení.
54:11'
Na obranu sparťanů, Denis Kusý (PCE) předvedl špinavý zákrok u mantinelu ve třetině Sparty, kdy soupeře bodl holí, za který obdržel pětiminutový trest a osobní trest do konce utkání. Navíc dostal ještě 2+10 za hrubost společně se Zachem Sillem (SPA). Pražané budou hrát pět minut přesilovou hru.
54:11'
Sparťané jsou frustrovaní a na ledě se strhla další rvačka. Na druhou stranu Pardubičtí hrají velmi tvrdě. denis Kusý už nám odešel do kabin, tak jaké tresty nakonec rozhodčí rozdají?
52:54'
Pardubice hrají v plném počtu.
52:01'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Důkaz toho, že se vyplatí hrát do posledního momentu. Pardubičtí fanoušci boří O2 arenu, jelikož MARKU HOVORKOVI se povedl kuriózní gól v oslabení. Ujel do brejku, vystřelil z mezikruží podobně jako u svého prvního gólu, ale tentokrát vyhrál Machovský. Jenže puk se odrazil Hovorkovi zpět na hokejku a lišácky ho poslal z tupého úhlu na Machovského záda, odkud se mu odrazil kotouč do sítě. Asistence: Tomáš Rolinek.
51:33'
Dynamo se osvobozuje a domácí musí znovu do útočné třetiny.
50:40'
Tohle se domácím divákům líbí, Kacetl byl vyhozený ze své pozice, branka zívala na sparťany, nicméně svou obětavostí Marosz nepustil puk za brankovou čáru.
49:54'
Pražané si však potřebný tlak nebudují, Pardubice svůj hubený náskok drží vší silou.
48:54'
Sparta má obrovskou příležitost na vyrovnání. Ilja Děrvuk (PCE) holí udeřil jednoho ze sparťanů, který zůstal ležet na ledě u pardubické svatyně. Děrvuk za vysokou hůl dostává 2+2 minuty.
48:43'
Halou to jen zahučelo po nepřesné teči Lukáše Pecha v mezikruží! Hra pokračuje.
48:03'
A máme tu opět reprízu pohádky o skotačivém kotouči, který se vydal k Machovskému na zkušenou. Následuje znovu buly u Kacetla.
47:26'
Hra se zklidnila, poté, co Pardubičtí posílají kotouč na zakázané uvolnění, se bude vhazovat u Kacetlovi brány.
46:42'
Jan Mandát zachytil střelu v pásmu Pardubic a ujel s pukem na druhou stranu kluziště. Jeho střela šla však mimo bránu Sparty.
46:02'
Následuje přestávka k úpravě ledové plochy.
44:47'
Oba týmy hrají v plném počtu.
44:41'
Tomáš Dvořák se pokoušel prodrat okolo pravého mantinelu až před bránu, do zakončení se ale kvůli bránícímu hráči nedostal.
44:01'
Nepřesná rozehrávka posílá vhazování před bránu Matěje Machovského.
43'
Forman s Hollandem se pustili do pěstního souboje
43:52'
Na puku se zatím drží zejména Sparta, i když musí zakládat novou útočnou akci od svého brankáře.
42:47'
Po pokusu de la Rose se už strhla bitka před Kacetlovou svatyní. Do sebe se pustili Miroslav Forman (SPA) s Rhettem Hollandem (PCE), domácí muž slaví vítězství v boji, oba z toho ale vyšli shodně se dvěma minutami za hrubost. Hraje se čtyři na čtyři.
42:32'
Nepřesná rozehrávka Pardubic stěhuje hru zpět před bránu hostů.
42:10'
Beran se Sillem vymýšleli kulišárny v útočné třetině, jenže Kacetl si na to vyšlápl a drží puk ve své náruči.
40:56'
Rychlé nahození na bránu od modré způsobilo lehký zmatek, žádná z dorážek domácích však úspěchem neskončila.
40:33'
Pražané začínají v pásmu hostů, za opětnovým vyrovnáním jdou od samého začátku.
40:01'
Mužstva pomalu přijíždějí na hrací plochu.
Také druhé dějství nabídlo zajímavou podívanou. Nebyla nouze o zajímavé a napínavé momenty, Sparta dokonce dokázala přežít dlouhé oslabení tři na pět. V polovině pak vyrovnala z hokejky Lukáše Rouska. Jenže Pardubice si vzaly vedení zpět po úniku Marka Hovorky. Střeleckou převahu měla v prostřední dvacetiminutovce Sparta – 12:8 (celkem 20:15 na střely). Třetí třetina odstartuje přibližně v 20:17.
40:00'
39:43'
V samém závěru se hra trochu uklidnila, puk mají hosté, kteří se nikam příliš neženou.
38:31'
Pražané vyhodili až na zakázané uvolnění a domácí gólman bude čelit dalšímu buly ve své blízkosti.
38:22'
Sparta působí trochu opařeně, že zas musí dohánět manko. Pardubice si zajíždějí do útočné třetiny, jak se jim líbí. Machovský ale drží svůj celek nad vodou.
37'
Marek Hovorka střelou forhendem vrátil hostům vedení, 1:2
37:26'
"Už se poprali!" můžou si znovu libovat diváci dnešního utkání, již snad třetí nebo čtvrtou strkanici dnes večer viděli, opět ale nikdo není potrestán. Z třetiny Pardubic je hra vykázána do středního pásma.
36:56'
Dnes je k vidění řada přečíslení a samostatných úniků, tentokrát už takový pokus končí úspěšně. MAREK HOVORKA zamíchal rychle v mezikruží s kotoučem a zvolil hbitou střelu forhendem, na kterou Machovský nevyzrál. Hostující kotel se raduje z dalšího vedení. Asistence: Tomáš Rolinek, Marek Trončinský.
36:41'
Kudrna si pohrál s pukem na pravé straně a pokoušel se protlačit kotouč k tyčce, Kacetl si ale moc dobře pohlídal volný prostor.
Ke svému 800. utkání v české extralize dnes nastupuje sparťanský útočník Lukáš Pech.
35:47'
Na druhé straně se zapotil i Kacetl, který zastavuje pokusy sparťanů. Bude se vhazovat.
35:13'
Vody chtěl rozvířit jeden z hostujících hráčů, který se prodral do mezikruží a vystřelil k pravé tyči, lehce minul svatyni domácích.
34:20'
Tempo nám mírně chladne, hra se doslova přelévá ze strany na stranu.
Lukáš Rousek v dnešním výročním utkání, kdy domácí nastupují ve speciálních červených dresech na počest výročí 115 let, vsítil svůj premiérový gól v A-týmu Sparty a zároveň v české nejvyšší soutěži.
33:28'
Následuje úprava ledové plochy.
33:11'
Jenže Pardubice ukazují srdíčko a nenechávají se zahanbit. Rychle obrátily hru a nyní to byly ony, kdo vařil svého soupeře k večeři.
32:26'
Domácí gól nažhavil a přitápí pod kotlem, ve kterém se vaří Dynamo. Kacetl se musí mít na pozoru před sparťany.
30:32'
Sparta právě vstřelila branku!
Polovina zápasu za námi a jedeme jakoby od začátku. Domácí ujeli v přesile tři na dva, po vzájemné výměně kotouče se nenechal unavit zkušený Pech, který z rohu nalezl před bránou číhajícího mladíčka LUKÁŠE ROUSKA, který vyrovnává na 1:1. Asistence: Lukáš Pech, Richard Jarůšek.
29:54'
Domácí odstavili Pardubické od puku a zakládají útok zpoza své brány.
28:43'
Jenže Pardubice si to nenechají líbit! Otočily hru, jely dopředu dva na jednoho, nicméně zadovka do mezikruží přistála na hokejce sparťana. I přesto však vydržely před Machovským, který nakonec drží puk.
28:16'
Nakonec ji našli a tlačí na soupeře, Kacetl musí být pozorný.
27:43'
Tempo se opět trošku uklidnilo, sparťané hledají nějakou cestičku do útočné třetiny.
26:58'
Sparta se vydala před Kacetla, kde se však rychle puku zmocnil strážce pardubické brány. Následně se hráči začali strkat, hostům se nelíbili dorážky domácích.
25:53'
Domácí jsou již v plném počtu.
25:52'
Machovský začaroval proti Poulíčkovi! Pardubický hráč měl před sebou odkrytou bránu, domácí brankář však vytáhl z posledních sil svou hokejku a neputil puk za sebe.
25:29'
Tažení Dynama zastavil ofsajd, už jen čtyři vteřiny pro domácí při dvojnásobném oslabení.
25:09'
Pražané se odvobozují a mohou si na chvíli oddychnout. Pardubice se budou muset nově dostat dopředu.
23:53'
Situace přitvrzuje. Poté, co rozhohodčí zvedli ruce na znamení výhody hostů, strhla se u zadního mantinelu strkanice. Domácí příznivci se podívali na záznam situace na kostce a pískají ve znamení nelibosti. Jiří Smejkal si i přesto odsedí v potu dvě minuty za podrážení, Pardubice hrají 5 na 3.
23:33'
Poměr sil se otočí, Sparta se bude muset ubránit v oslabení, jelikož Jan Buchtele (SPA) si odsedí trest za hákování.
23:00'
Přes modrou čáru už se sparťané neprotlačili a Poulíček skáče na hrací plochu.
22:10'
Dynamo se osvobozuje a Pražanům ubíhá cenný čas sedmimílovými botkami. Musí zakládat novou útočnou akci.
21:31'
Kudrna s Buchtelem hlídkovali u brankoviště na dorážky, jenže Kacetl chamtivě nepustil puk z lapačky. Následuje vhazování.
21:00'
Situace ještě přitvrdí, na trestnou totiž usedl patrik Poulíček (PCE), který by si tento dárek určitě nejraději nerozbalil, dostal dvě minuty za podrážení.
20:46'
Sparta navazuje tam, kde ukončila první dějství. Od startu bojuje před Kacetlem a Pardubice se nedokáží z tlaku vymanit.
20:01'
Mužstva už se sjíždějí na hrací ploše, za chvíli bude zápas pokračovat.
Ani v nervydrásající koncovce další gól nepadl, Pardubice tedy vedou po první třetině 1:0. Po většinu zápasu měly více ze hry, v závěru se ale na koně vyhoupla Sparta a i přes nízké postavení v tabulce obou celků je zápas pohledný a zajímavý. Vedení zajistil Dynamu Tomáš Rolinek, střely na branku byly dle statistik jen 8:7, nicméně ušmudlaný hokej rozhodně nesledujeme, naopak. Přihlásím se opět před startem druhé třetiny, která odstartuje přibližně v 19:23.
20:00'
19:30'
Hra má nyní veliké obrátky, chvíli to vypadá na bitku, jindy zase na obrovksou příležitost. Poslední minuta zvedá diváky ze sedadel a ne proto, že by chtěli jít na klobásu.
18'
Tomáš Dvořák zaskočil za gólmana a zabránil gólu
18:09'
Pardubičtí vyhodili na zakázané uvolnění a domácí si mohou oddechnout vhazováním před Kacetlem.
17:16'
Sparta už je sice kompletní, ale pár vteřin před návratem Piskáčka měli hosté obrovský tlak do brány. Tomáš Dvořák dokonce musel zaskočit za Machovského a nepustil kotouč za brankovou čáru.
16:18'
Parádní akci předvedl v oslabení Lukáš Rousek, nicméně vyrovnání se z toho nyvklubalo. Mladý forvard ukořistil puk a jel sám na Kacetla. V souboji jeden na jednoho byl ale tím méně šťastným.
15:16'
Jenže to Pardubicím nezabránilo v dalším nájezdu na sparťanskou branku, Jan Piskáček (SPA) si pomáhal nedovoleným držením a bude za to pykat.
15:00'
Dynamo byla až příliš horlivé, a tak jsou vykázáni ke svému brankáři poé, co rozhodčí odpískal úmyslný ofsajd.
14:22'
Sparta se snažila otočit hru, nepovedlo se jí to dle předtsav a zastavuje je ofsajd.
13:59'
Nyní se ale Pardubičtí usadili před Machovským a od modré skotačil puk na domácí svatyni, její strážce i přes zakrytý výhled jeho trajektorii přečetl a lapil kotouč.
13:10'
Tempo hry se trochu zvolnilo, mužstva bojují zejména o střední pásmo, nikdo se nedostává do veliké šance.
12:20'
Následuje další přestávka k úpravě ledové plochy.
10:57'
Nakonec se ale Dynamo ubránilo a drží stále vedení na své straně. Pražany ale výhoda nakopla a dostávají se do tempa.
10:48'
Domácím už mnoho času nezbývá, přesto stále bojují v útočném pásmu.
09:53'
Pražanům se zatím daří udržet před Kacetlem, Pavelka si sjel dospodu levého kruhu, odkud zakončoval. Jeho pokus zdarem neskončil.
8'
Choreo přes celou O2 arenu k výročí 115 let
08:57'
Poté, co Sparta přečkala horké chvíle u své brány, se probojovala dopředu a vynutila si faul. Petr Sýkora (PCE) si odsedí dvouminutový trest za hákování, domácí si také vyzkouší přesilovou hru.
Po celém dolním ochozu se rozevlála všechna historická loga pražské hokejové Sparty společně s datem vzniku a zdůrazněním výročí 115 let.
07:59'
Kacetl drží puk ve své moci a následuje přestávka, během které proběhne zmíněné choreo.
07:47'
Lukáš Pech u je na ledové ploše a vydává se okamžitě na Kacetla.
07:18'
Sparta vyprovodila soupeře ze svého území, Pardubičtí po snaze navrátit se tam co nejdříve, jsou zastaveni hvizdem rozhodčího.
06:28'
Machovský teď uhasil obrovskou šanci hostů! Děrvuk se sám ocitl na pravé straně, kde obdržel přihrávku zleva, zkusil střelu, tu domácí brankář vyrazil a stejně tak následnou dorážku.
05:47'
Pardubice mají šanci svůj tlak, který si začaly vytvářet po vedoucím gólu, ještě zvýšit v početní výhodě. Lukáš Pech (SPA) byl obdarován dvěma minutami za vysokou hůl.
05:32'
Rozhodčí drží svou pravici nad hlavou, hosté mají výhodu, Sparta se bude muset bránit ve čtyřech.
4'
Tomáš Rolinek zamířil přesně a poslal Pardubice do vedení, 0:1
04:10'
Dynamo se znovu prosmýklo do útočné třetiny, Sparta nezná recept na přechod středního pásma, Pardubičtí vedou díky aktivnější hře.
03:05'
Jenže sparťanským příznivcům asi zmizela chuť na choreo, neboť po dalším kousavém prodrání se před Machosvkého jdou Pardubice do vedení 1:0. Úspěšným střelcem je kapitán TOMÁŠ ROLINEK a početný hostující kotel se raduje. Asistence: Rostislav Marosz, Jacob Cardwell.
Slovy klasika – "Něco se chystá...," jak zaznělo z úst Waldemara Matušky ve Vrchlického Noci na Karlštejně. Před zápasem po celých tribunách byly připraveny barevné folie (vyjma pardubického území) a nyní ještě domácí fandové připravují dlouhé bílé role. Uvidíme, co přijde.
01:40'
Pražané se zdají být aktivnější, nicméně hosté nepříjemně koušou a nenápadně se prodírají před domácí svatyni.
00:46'
Poté, co se domácí snažili marně dostat do útočné třetiny, končí puk za Machovským a Sparta zakládá nový útok.
00:01'
Ještě předzápasové pokřiky obou týmů a můžeme začít.
Před startem zápasu ještě probíhá slavnostní ceremoniál ke 115 letům výročí vzniku Sparty, výroční plaketu přebírá patron sezony Lubomír Pěnička.

HC Sparta Praha: Machovský (Honzík) – Blain, T. Pavelka, Piskáček, Delisle, Tomáš Dvořák, de la Rose, Košťálek – Forman (A), Klimek, Smejkal – Kudrna, P. Vrána (C), Buchtele – Rousek, Pech (A), Jarůšek – Beran, Sill, Jones.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Hamerlík) – Mikuš, Holland, Děrvuk, Trončinský, Budík, Cardwell, Hrabal – Hovorka, Marosz (A), Rolinek (C) – L. Horký, Bubela, Kusý – P. Sýkora (A), Dušek, Skokan – Mandát, Poulíček, Perret.

Rozhodčí: Sýkora, Jeřábek – Kajínek, Zavřel.
Vzájemná utkání

V rámci čtvrtého kola se Sparta s Pardubicemi utkala na domácím ledě, kde si po celý zápas hlídala vývoj. V první třetině šla do vedení 2:0, které ve druhém dějství navýšila. Ve třetí dvacetiminutovce sice Pardubičtí snížili, nicméně sparťané si vzali tříbrankový náskok zpět a zvítězili 4:1.

Začátkem listopadu pak 17. kolo extraligy odstartovalo pardubickou třináctizápasovou šňůru porážek. Oba týmy bojovali v neskutečné přestřelce, ve které vedli jak domácí z Pardubic, tak také hostující Sparta. ŠŤastnější nakonec byli sparťané, kteří si odvezli dva body za vítězství 5:4pp.
HC Dynamo Pardubice

Dynamo se listopadem a prosincem protrápilo. Vše odstartovala právě výhra Sparty v Pardubicích v prodloužení 5:4, právě od té doby se Pardubickým nepovedlo slavit vítězství. Nepovedenou třináctizápasovou sérií porážek se Východočeši propadli na dno tabulky, kde vystřídali chomutovské Piráty. K herním nezdarům se navíc přidává tlak médií po aféře Petra Čáslavy.

Na měsíc byl z týmu uvolněn veterán Marek Trončinský, který řešil zahraniční nabídky, nicméně před vánočními svátky Pardubice oznámili jeho návrat. A zdá se, že krize by se mohla oslabovat. Přestože na body celek z východu Čech nedosáhl, v posledních třech zápasech s Trončinským v sestavě se snižuje výsledkový rozdíl. Proti Vítkovicím to bylo o tři góly 2:5, následně v Liberci jen 1:3 a naposledy proti Litvínovu dokonce 2:3.

Dynamo je tedy na 14. místě s dvoubodovou ztrátou na Chomutov, na 12. Karlovy Vary už ztrácí dokonce 15 bodů. Za Pardubice dosud chytai tři brankáři a všichni jsou pod hranicí 89% úspěšnosti. Nejvíce minut má na kontě Ondřej Kacetl (88,81%). Nejproduktivnějšími hráči jsou se 14 body Rostislav Marosz a Miloš Bubela, první jmenovaný je nejlepším střelcem celku (9 gólů), druhý jmenovaný naopak nejlepším nahrávačem (9 asistencí).
HC Sparta Praha

Pražané se postupně vzpamatovávají z rozsáhlé marodky, která zabrzdila povedený start extraligy. Už v předešlém zápase proti Plzni sestava čítala několik navrátilců jako například Lukáše Klimka, který se hned uvedl gólem. Na západě Čech to však na vítězství nestačilo proti posíleným indiánům Janem Kovářem. Sparta vzdorovala, začátkem třetího dějství snížil Lukáš Pech na 2:3, ale Západočeši v zaplněné domácí hale vítězství nepustili. Sparta padla 2:5.

Pražané odehráli pět zápasů v řadě na venkovním kluzišti, po měsíci se tak vrací na domovský led. Před touto sérií ale z něj rádi odcestovali, neboť pětkrát doma nezvítězili. Naposledy slavili před svými diváky triumf 21. 10. proti brněnské Kometě. Z venkovního tripu si dovezli dvě výhry a pouze pět bodů, přestože jsou nejúspšnějším celkem na venkovních kluzištích.

Sparťané se po posledním kole propadli až mimo desítku, momentálně v silné konkurenci obsazují 11. místo se ztrátou jednoho bodu na předkolo a šesti bodů na jistotu playoff. S osmi góly je nejlepším střelcem Lukáš Pech, nejpoduktivnějším hokejistou je s 21 kanadskými body Petr Vrána, který má nejvíce asistencí (14). Jedničkou v brankovišti je i nadále Matěj Machovský, kterému úspěšnost zákroků poklesla v důsledku vysokých proher pod 92%.
Vítejte u dalšího dílu české hokejové extraligy, zaměříme se na zápas pražské Sparty a pardubického Dynama. Oba celky nezažívají dobré období, jak třetí vzájemný letošní duel dopadne, se dozvíme od 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.