NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Chicago - 4. listopadu 2019   02:30

Anaheim
Anaheim
32:39' Gudbranson (Getzlaf, Steel) • 46:17' N. Ritchie (Steel, Fowler)
2:3
(0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)
Chicago
Chicago
09:21' Boqvist  (A. Nylander, J. Toews) • 15:33' DeBrincat  (P. Kane, D. Kubalík) • 60:24' P. Kane  (J. Toews, Keith)

3. Sam Steel (ANA) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 38-37; Zablokované střely: 18-8; Vhazování: 54%-46%; Hity: 22-16; Přesilové hry: 1/4-1/5; Trestné minuty: 10-8.
Chicago dokázalo poprvé v letošní sezóně vyhrát na ledě soupeře, když o osudu utkání v Honda Center rozhodl v prodloužení Patrick Kane. Ryan Getzlaf oslavil jubilejní 1000. zápas v NHL a zároveň organizaci Anaheimu asistencí, vítězství ovšem tentokrát jeho týmu uniklo. Hráči Ducks doma letos prohráli teprve podruhé. Konečný výsledek dramatického zápasu v Anaheimu. Anaheim Ducks 2 Chicago Blackhawks 3.
60:24'
Chicago právě vstřelilo branku!
PATRICK KANE si najel na vzdálenější levé tyči na krásnou přihrávku Jonathana Toewse z pravého kruhu a nádhernou střelou vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Chicago tedy vítězí těsně 3:2! Asistence: Jonathan Toews a Duncan Keith.
60:10'
Dnešní utkání sleduje 15576 diváků.
60:01'
Anaheim smazal dvoubrankové manko z úvodní třetiny a o osudu střetnutí rozhodne prodloužení. Skóre po třetí třetině. Anaheim Ducks 2 Chicago Blackhawks 2.
60:00'
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:59'
Duncan Keith na levém křídle vypálil od modré čáry a Ryan Miller na přední tyči zasáhl pravým betonem.
58:31'
Alex DeBrincat vypálil na vrcholu levého kruhu s příklepem a jeho rána těsně nad ledem mířila ke vzdálenější pravé tyči, Ryan Miller ji ale zastavil levým betonem a zmrazil kotouč pod lapačkou!
57:36'
Robin Lehner zasáhl levým betonem a Hawks mohli vyrazit do protiútoku, který vzápětí nic kloudného nepřinesl.
57:06'
Cam Fowler vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho táhlý pokus skončil v náručí Robina Lehnera.
57:01'
Robin Lehner ukryl nahození Ducks v lapačce a po přerušení hry následuje komerční přestávka.
56:36'
Rickard Rakell si v pravém kruhu najel na krásnou zadovku Ryana Getzlafa a střelou bez přípravy minul vzdálenější levou tyč brány Blackhawks.
55:58'
Nahození Blackhawks skončilo v lapačce Ryana Millera a domácí mohou nabrat dech. Komerční přestávka.
55:01'
Carter Rowney se vrátil na led poté, co Hawks ránou od modré čáry orazítkovali horní tyč!
54:21'
Andrew Shaw mohl po nahození z levého křídla skórovat na vzdálenější pravé tyči, jenže Ryan Miller ho po bleskurychlém přesunu vychytal!
53:48'
Blackhawks mají šanci rozhodnout dnešní utkání, jenže Ducks hrají v oslabení velice agresivně.
53:01'
Carter Rowney nyní dostal dvě minuty za podrážení a Hawks si po reklamní přestávce zahrají přesilovou hru.
52:34'
Fanoušci Anaheimu cítí šanci na obrat, stejně jako ho v neděli cítili fanoušci Sparty proti Kometě, a ženou svůj tým za vstřelením třetího gólu.
51:05'
Dvojice hráčů Anaheimu se ocitla před bránou v obrovské šanci, když se v rychlém sledu dostali ke střele bekhendem, Robin Lehner ale v obou případech fantasticky zasáhl levým betonem!
50:11'
Calvin de Haan vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho rána byla přizvednuta nad bránu Ducks.
47:13'
Ducks mohli obstarat rychlý obrat, když se ocitli v šanci u levé tyče, Robin Lehner ale kotouč vyrazil za bránu.
46:17'
Anaheim právě vstřelil branku!
Sam Steel parádně přenesl hru na vzdálenější levou tyč, kde se z úhlu prosadil NICK RITCHIE! Anaheim využil přesilovou hru a vyrovnal skóre duelu – 2:2! Asistence: Sam Steel a Cam Fowler.
46:01'
Robin Lehner se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Ducks a vyhodil, což se mu úplně nepodařilo.
45:18'
Jonathan Toews byl podruhé během pár okamžiků vyloučen za sekání a Anaheim má další šanci vyrovnat.
45:11'
Chicago sice rozehrálo podél střídaček nepřesně, puk byl ale tečován, takže se zakázané uvolnění nepískalo.
44:34'
Jonathan Toews opustil trestnou lavici a Chicago hraje po návratu svého kapitána v plném počtu.
44:26'
Rickard Rakell se ocitl na pravém křídle v postavení mimo hru. Do konce přesilové hry zbývá devět sekund.
43:25'
Hampus Lindholm je zpět na ledové ploše a začíná zkrácená přesilová hra domácích hokejistů Anaheimu.
43:13'
Patrick Kane se bekhendem neprosadil, když těsně minul vzdálenější levou tyč, a na opačné straně přišla střela Ducks z levého kruhu pro vhazování, kterou Robin Lehner vyrazil do ochranné sítě.
42:34'
Jonathan Toews byl vyloučen na dvě minuty za sekání a 51 sekund se bude hrát ve hře 4 na 4. Poté začne zkrácená přesilová hra domácích hokejistů Anaheimu.
41:39'
Carter Rowney mohl skórovat v oslabení v blízkosti levé tyče, jenže Robin Lehner ho senzačním zákrokem vychytal a zmrazil puk!
41:25'
Hampus Lindholm byl podruhé v zápase vyloučen, tentokrát ovšem za nedovolené bránění.
40:53'
Ryan Getzlaf dnes nastoupil k jubilejnímu 1000. zápasu NHL a všechny odehrál v dresu Ducks!
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 25-27; Zablokované střely: 13-7; Vhazování: 50%-50%; Hity: 14-10; Přesilové hry: 0/2-1/3; Trestné minuty: 6-4.
Třetí třetina začne přibližně v 3:57.
Anaheim dokázal v polovině utkání snížit, když po střele Erika Gudbransona od modré čáry zřejmě skóroval s přispěním drobné teče Sam Steel. Skóre po druhé třetině zní. Anaheim Ducks 1 Chicago Blackhawks 2.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:29'
Dylan Strome skvěle přenesl hru a na vzdálenější levé tyči mohl skórovat Alex DeBrincat, Ryan Miller se ale stačil včas přesunout a puk vyrazil!
37:44'
Blackhawks nedokázali přesně rozehrát podél střídaček a proti hostům se pískalo zakázané uvolnění.
36:24'
Skóre utkání mohlo být vyrovnáno 2:2, jenže překonaného Robina Lehnera zachránila tyč!
36:12'
Rickard Rakell vystřelil na vrcholu mezikruží a brankář hostí Robin Lehner vytáhl parádní semafor.
35:41'
Brent Seabrook na levém křídle vypálil od modré čáry a kotouč skončil v lapačce Ryana Millera.
35:25'
Hokejisté Chicaga na pravém křídle nemohli pokračovat v akci, protože se ocitli v postavení mimo hru.
34:28'
Adam Boqvist se pokusil skórovat podruhé v zápase, jeho pokus ale našel náruč připraveného Ryana Millera a prostor dostává krátká komerční přestávka.
32:39'
Erik Gudbranson na pravém křídle vypálil od modré čáry a SAM STEEL jeho ránu usměrnil s přispěním drobné teče a levého kolena Olliho Määtty ke vzdálenější levé tyči! Anaheim je ve hře. Asistence: Erik Gudbranson a Ryan Getzlaf.
32:26'
Jakob Silfverberg na pravém křídle vystřelil z úhlu a jeho pokus zápěstím našel lapačku Robina Lehnera.
32:00'
Olli Määttä na levém křídle vypálil od modré čáry a puk skončil v lapačce Ryana Millera. Následuje reklamní přestávka.
31:01'
Sam Steel mohl skórovat v blízkosti pravé tyče, jenže Robin Lehner ho skvěle vychytal pravým betonem.
29:39'
Dylan Strome vystřelil na bodu pravého kruhu zápěstím a jeho pokus skončil v náručí Ryana Millera.
29:05'
Vyloučený Ryan Carpenter je zpět na ledové ploše a hokejisté Blachawks opět hrají v plném počtu.
28:12'
Ryan Getzlaf vystřelil v blízkosti levé tyče a Robin Lehner puk sevřel mezi levou rukou a tělem.
27:05'
Ryan Carpenter nyní dostal dvě minuty za hákování a Anaheim má po komerční přestávce přesilovou hru.
26:57'
Carter Rowney se ocitl před bránou v obrovské šanci, ani nadvakrát ale výtečně chytajícího brankáře Hawks Robina Lehnera nepřekonal!
26:44'
Erik Gustafsson vypálil na bodu pravého kruhu s příklepem a Ryan Miller jeho ránu vyrazil pravým betonem.
26:07'
Ducks nedokázali přesně rozehrát podél trestných lavic a pískalo se zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.
25:29'
Robin Lehner se vydal rychle za svou bránu, aby zastavil nahození Ducks a bekhendem poté snadno rozehrál.
24:06'
Erik Gudbranson na pravém křídle vystřelil zápěstím a jeho pokus skončil v lapačce Robina Lehnera.
23:35'
Calvin de Haan na levém křídle vypálil od modré čáry a Ryan Miller si prostor na přední tyči úspěšně pokryl.
23:16'
Brandon Saad vystřelil v prostoru mezikruží a domácí hráči jeho pokus na poslední chvíli dokázali zablokovat.
22:16'
Dominik Kubalík na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu bekhendem a Ryan Miller zasáhl levým betonem.
21:07'
Alex Nylander mohl skórovat na konci přečíslení dva na jednoho, jenže Ryan Miller ho výborně vychytal vyrážečkou! Skóre tedy zůstává 2:0.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-15; Zablokované střely: 6-1; Vhazování: 45%-55%; Hity: 5-5; Přesilové hry: 0/1-1/3; Trestné minuty: 6-2.
Druhá třetina začne přibližně v 3:05.
Chicago vstoupilo do zápasu skvěle a v polovině úvodní části ho poslal do vedení Adam Boqvist, na jehož gól ve dvojnásobné početní převaze navázal útočník Alex DeBrincat, a Blackhawks odskočili na rozdíl dvou gólů. Skóre po první třetině utkání v Honda Center vyznívá pro hosty. Anaheim Ducks 0 Chicago Blackhawks 2.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:32'
Brent Seabrook na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho pokus skončil na připraveném brankáři Ducks.
17:17'
Alex Nylander mohl skórovat v blízkosti levé tyče, Ryan Miller ale jeho bekhendový pokus zachytil v náručí.
16:49'
Hampus Lindholm je zpět na ledové ploše a hokejisté Anaheimu hrají opět v plném počtu. Chicago vede 2:0.
16:15'
Dylan Strome vystřelil z prostoru mezikruží a kotouč skončil ve výstroji domácího brankáře Ryana Millera.
15:56'
Carter Rowney se pokusil rychle snížit, jenže jeho střela z vrcholu levého kruhu skončila na výstroji Robina Lehnera.
15:33'
ALEX DEBRINCAT skóroval během dvojnásobné početní převahy v blízkosti levé tyče a Chicago vede v Honda Center 2:0! Krásně sehraná akce hostí. Asistence: Patrick Kane a Dominik Kubalík.
14:49'
Hampus Lindholm dostal dvě minuty za podrážení a Anaheim jde do tří! Chicago si zahraje přesilovou hru 5 na 3 a může navýšit své jednobrankové vedení.
14:16'
Carter Rowney mohl skórovat během vlastního oslabení, Robin Lehner ale jeho střelu z ostrého úhlu vyrazil.
13:58'
Nick Ritchie vyhodil puk přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry, což znamená, že si Chicago zahraje druhou přesilovou hru v zápase.
12:53'
Sam Steel mohl vyrovnat střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, Robin Lehner ji ale vyrazil mimo bránu.
12:18'
Alex Nylander na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a domácí brankář Anaheimu kotouč podržel v náručí.
12:04'
Erik Gustafsson na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána zamířila mimo domácí bránu.
09:21'
ADAM BOQVIST vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a kotouč skončil ve vzdálenějším pravém horním rohu brány! Hawks udeřili jako první a obránce hostí vstřelil svůj první gól v NHL! Asistence: Alexander Nylander a Jonathan Toews.
09:18'
Vyloučený Josh Mahura je zpět na ledové ploše a hokejisté Anaheimu úspěšně přečkali úvodní oslabení.
09:05'
Dominik Kubalík a před ním Alex Nylander vypálili z vrcholu kruhu pro vhazování, Ryan Miller ale oba hráče vychytal a kotouč vyrazil mimo bránu Anaheimu.
08:12'
Duncan Keith na levém křídle vypálil od modré čáry a Ryan Miller jeho pokus úspěšně vytěsnil mimo bránu.
07:33'
Derek Grant mohl skórovat během oslabení, Robin Lehner ale jeho pokus z blízkosti vyrazil!
07:18'
Josh Mahura byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Blackhawks si zahrají první přesilovou hru v zápase.
06:34'
Ryan Getzlaf na pravém křídle vypálil od modré čáry a po zákroku Robina Lehnera se mohl prosadit z dorážky Max Comtois, jenže i jeho pokus vyrazil! Fantastická dvojice zákroků.
05:16'
Erik Gustafsson dostal na straně hostů dvě minuty za podrážení a bude se hrát ve hře čtyři na čtyři.
04:20'
Hokejisté Anaheimu se dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám, Robin Lehner ale obě dvě úspěšně vyrazil.
01:47'
Carter Rowney odpověděl střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, která minula bránu hostujících Hawks.
00:10'
Alex Nylander vystřelil po pouhých deseti sekundách na vrcholu pravého kruhu a Ryan Miller kotouč vyrazil.
00:01'

Anaheim Ducks: R. Miller (Gibson) – H. Lindholm, Gudbranson, Mahura, Fowler (A), Ja. Larsson, Del Zotto – N. Ritchie, Getzlaf (C), Terry – Rakell (A), Henrique, Silfverberg (A) – D. Shore, Steel, Comtois – Deslauriers, D. Grant, Rowney. Hlavní trenér: Dallas Eakins.

Chicago Blackhawks: Lehner (Crawford) – Keith (A), E. Gustafsson, de Haan, Seabrook (A), Määttä, Boqvist – Saad, J. Toews (C), A. Nylander – DeBrincat, Carpenter, D. Strome – D. Kubalík, Kämpf, P. Kane – Caggiula, Dach, A. Shaw. Hlavní trenér: Jeremy Colliton.

Rozhodčí: Chris Rooney, Wes McCauley. Čároví: Jesse Marquis, Scott Driscoll.

David Kämpf (CHI) 12 zápasů, 2+2, +/- -4
Dominik Kubalík (CHI) 12 zápasů, 3+2, +/- 0
Vzájemné zápasy

Oba týmy se v loňské sezóně NHL potkaly třikrát a lepší bilanci má Chicago, které vyhrálo dva ze tří vzájemných zápasů. O osudu zápasu vždy rozhodla normální hrací doba. Nadcházející střetnutí bude výjimečné pro domácího kapitána Ryana Getzlafa, který se stane prvním hráčem v historii organizace Anaheimu, jenž dosáhl milníku 1000 zápasů v NHL.
Chicago Blackhawks

Chicago se nachází v současné chvíli ve velmi špatné formě, když vyhrálo pouze jedno z posledních sedmi utkání a venku dokonce ani jednou. Blackhawks na ledě soupeřů nevyhráli celkem devět zápasů NHL v řadě a poslední venkovní vítězství zaznamenali 29. března letošního roku, když zvítězili 5:4 v San Jose. Poslední utkání v Los Angeles rozhodlo prodloužení, ve kterém se v dresu LA Kings prosadil Drew Doughty.
Anaheim Ducks

Ducks v domácím teritoriu letos nepříjemně štípou a naposledy se o tom přesvědčil Vancouver, který jim podlehl po prodloužení. Anaheim doma vyhrál v letošní sezóně šest ze sedmi zápasů, pokud počítáme základní část i přípravu dohromady. Skvělý zápas proti Canucks odehrál Jakob Silfverberg a zásluhou branky v oslabení byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. O vítězství Ducks proti Vancouveru rozhodl v prodloužení Ryan Getzlaf.
Anaheim Ducks bude v pondělí v noci pokračovat v sérii domácích zápasů a proti Chicagu se bude snažit navázat na dvě výhry za sebou. Blackhawks se letos představili na ledě soupeřů čtyřikrát a všechny čtyři zápasy prohráli, včetně úvodního v pražské O2 areně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.