NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Buffalo : Ottawa - 29. ledna 2020   01:00

Buffalo
Buffalo
13:42' S. Reinhart  • 28:48' Eichel (Girgensons, Montour)
2:5
(1:1, 1:1, 0:3)
Ottawa
Ottawa
03:59' Pageau  (Chabot, B. Tkachuk) • 24:52' Ennis  (Batherson, Reilly) • 48:43' Reilly  (Ennis, Batherson) • 57:54' Borowiecki   • 59:54' N. Zajcev  (Hainsey)
Buffalo
Ullmark (51. C. Hutton) – Montour, Dahlin, Ristolainen, Pilut, Jokiharju, McCabe (A) – S. Reinhart, Eichel (C), Girgensons – Frolík, Ma. Johansson (A), Skinner – Okposo, Lazar, Vesey – C. Miller, Jo. Larsson, Sheary.
St. Pierre, Rank – Amell, Kovachik
KeyBank Center, Buffalo
16 651 diváků
Ottawa

Skončilo nám utkání mezi Buffalem a Ottawou. Hosté dokázali zvítězit 5:2 a nutno podotknout, že se jednalo o výhru zaslouženou. Senátoři měli střeleckou převahu a navíc využili hned tři ze čtyř svých přesilovek. Velmi dobrý výkon podal zkušený brankář Craig Anderson, který se velkou měrou zapříčinil o zisk dvou bodů pro Ottawu.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou!
Československá stopa v utkání

Michael Frolík (Buffalo) 0+0, 2 střely, čas na ledě: 13:55
Filip Chlapík (Ottawa) 0+0, 0 střel, čas na ledě: 10:00.

Ottawa právě vstřelila branku!
Ještě jednou se hosté prosazují. Další gól do opuštěné brány vsítil přes celé kluziště ruský obránce NIKITA ZAJCEV. 2:5. Asistence Ron Hainsey.
59:43'
Jack Eichel si udělal prostor před bránou, ale Anderson opět výtečně zasáhl. Moc času však už Buffalu nezbývá a dva body s největší pravděpodobností poputují do Ottawy.
59:08'
Anisimov nedokázal zamířit do prázdné brány přesně. Trefil pouze tyč.
58:32'
Buffalo znovu tlačí. Stále to zkouší bez brankáře.
57:54'
Jen pár vteřin před čtvrtým gólem Senators odvolali domácí brankáře na střídačku. MARK BOROWIECKI schytal hned dvě střely soupeře v krátkém sledu, ale rychle se oklepal a přes celé kluziště poslal puk do prázdné klece. 2:4. Bez asistence.
57:38'
Buffalo uzamklo svého soka v pásmu. Z přesilové hry Sabres zbývá pár sekund.
56:54'
Ideální pozici mezi kruhy měl k dispozici Ristolainen. Finský obránce ale svatyni hostů přestřelil.
56:27'
Jokiharju pálil z vrcholu pravého kruhu pouze do připraveného Andersona.
56:11'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Nikita Zajcev – 2 min., hrubost).
55:55'
Buffalo se usazuje v útočném pásmu. Ottawa se už musí soustředit na bránění svého vedení.
55:12'
Tkachukovu ránu k zadní tyči dokázal Hutton zachytit svou lapačkou. Domácí brankář poté posunul puk do strany.
54:41'
Po razantním pokusu Millera se mohl Craig Anderson radovat z dalšího zákroku. Čeká nás poslední reklamní pauza tohoto utkání a poté něco málo přes 5 minut do konce řádné hrací doby.
54:08'
Do dobré pozice se dostával Reinhart, jenže hradbu bránících hráčů propálit nedokázal.
53:48'
Úplně sám na bránu mířil Chris Tierney. Útočník Senators ale ve finální fázi horní tyč o pár centimetrů přestřelil.
53:16'
Hra se přesunula do obranné třetiny Ottawy. Domácím se však pomalu krátí čas k vyrovnání.
52:54'
52:32'
Brady Tkachuk dostal puk proti hokejce. Kotouč však v rozhodující chvíli promáchl.
51:54'
Duclair velmi pěknou přihrávkou našel Whitea, který jemnou tečí zakončil těsně vedle tyče.
51:15'
Duclairova skrytá rána propadla Huttonovi vedle betonu. Buffalo mělo velké štěstí.
50:54'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Kyle Okposo – 2 min., podrážení).
50:28'
Střídání v týmu Buffalo Sabres: ze hřiště odchází Linus Ullmark, přichází Carter Hutton.
50:28'
S Ullmarkem to vypadá vážněji. Nakonec si zranění přivodil sám při špatném dopadu na nohu. Do brány bude muset Carter Hutton.
50:28'
Po kontaktu v brankovišti zůstal na ledě ležet Linus Ullmark. Uvidíme, zda-li bude domácí gólman schopen pokračovat v dnešním zápase.
50:08'
Ennis si najel za obranu, ale poté nedokázal přesně vybídnout svého spoluhráče.
49:42'
Ottawa je při chuti a i nadále se tlačí do předbrankového prostoru.
48:43'
Ottawě se dnes přesilovky velmi daří. Hosté využili už třetí přesilovou hru v tomto utkání. Tyler Ennis pěknou zadovkou našel MIKEA REILLYHO na modré čáře, jehož dělovka propálila vše, co jí stálo v cestě. 2:3. Asistence: Tyler Ennis a Drake Batherson.
48:00'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Michael Frolík – 2 min., hrubost).
47:39'
Tierney zabojoval o puk za bránou. Následně touš posunul na Naměstnikova, který se Ullmarka snažil překvapit na bližší tyči.
47:11'
Buffalu byl odpískán ofsajd. Čeká nás první komerční přestávka ve třetí třetině.
46:35'
Hostující beci si přihrávají ve svém pásmu. Čekají na dostřídání svých spoluhráčů v útoku.
45:55'
Rasmus Ristolainen zachytil nepřesnou přihrávku hostů. Následně okamžitě pálil, ale našel hruď hostujícího gólmana.
45:38'
Jimmy Vesey byl obrán o puk Whitem. Přesto se o pár sekund později domácí dostali ke střele. Pokus Okposa ale Anderson dobře viděl.
44:59'
Třetí třetina zatím nenabízí nikterak pohledný hokej. Ani jedno mužstvo ještě kloudněji nevystřelilo a sledujeme mnoho nepřesností.
44:14'
Eichel nahodil puk podél mantinelu. Poté si pro něj dojel Hainsey a vyvezl jej z vlastního pásma.
43:33'
Ottawa předvedla velmi nepřesnou rozehrávku. Celkem zbytečně se tak dopustila icingu. Vhazování bude obstaráno před Craigem Andersonem.
43:02'
Ullmark zastavil puk za svou bránou. Následně přesně rozehrál na hůl Montoura.
42:22'
Vesey vybídl na levé straně spoluhráče. Proti tvrdému pokusu musel Anderson zasahovat pravým betonem.
41:42'
Úvod třetiny je zatím celkem opatrný. Ani jedno mužstvo se nikam nežene.
41:02'
Duclair se štěstím dostal touš do střední třetiny. Momentálně je puk v moci domácích hokejistů.
40:17'
Pageau mířil do zajímavého úniku, jenže těsně před střelou mu byl kotouč vypíchnut.
40:01'
Máme za sebou čtyřicet minut a stále platí nerozhodné skóre. Domácí museli znovu dotahovat, neboť Ottawa využila také podruhé v zápase přesilovku. Na trefu Ennise však odpověděl Eichel a do kabin se jde za smírného stavu 2:2.
Střely na bránu: 15 – 30.
40:00'
39:26'
Anderson se štěstím vyrazil pokus od modré čáry. Tlak Buffala trval tak dvě minuty až do chvíle, kdy se hosté osvobodili za cenu zakázaného uvolnění.
38:55'
Skinner stál úplně volný na zadní tyči. Kotouč však k domácímu útočníkovi nedoputoval.
38:11'
Hosté to stále mají daleko na svou střídačku. Druhá formace Sabres pořádně zatápí pod kotlem.
37:36'
Také Sabres vystrčili růžky. Ottawa se v tuto chvíli těžce brání ve vlastní třetině.
36:46'
Průnik Scotta Sabourina po pravém křídle Linus Ullmark pokryl. Vhazovat se bude v obranném pásmu Buffala.
36:22'
DeMelo prováhal možnost k přihrávce a zadělal si za svou bránou na problém. Na poslední chvíli ale nepříjemnou situaci vyřešil.
35:51'
Brady Tkachuk nadvakrát velice nepříjemně dorážel. Ullmark se dokázal natáhnout a tentokrát neinkasoval.
35:16'
Hosté kontrolují puk ve vlastním pásmu a čekají na další útočnou možnost.
34:38'
Ullmark posunul přihrávku až do středního pásma. Pomohl tak svému celku s rozehrávkou.
33:55'
Larssonův průnik na opačné straně skončil ofsajdem. Před námi je poslední komerční přestávka v rámci druhé periody.
33:32'
Ottawa nyní svírá svého soupeře. Filip Chlapík chtěl zakončit, jenže na poslední chvíli byl zastaven.
32:57'
Connor Brown nedokázal přesně prostrčit puk na najíždějícího Ennise.
32:12'
Thomas Chabot se vydal na svůj tradiční útočný výlet. Obránce Senators se probil mezi soupeři a mezi kruhy vystřelil. Ullmarkova lapačka ale byla připravená.
31:40'
Colin White se pověsil na záda Girgensonse, jenže kotouč vydolovat nestačil.
31:09'
Jeff Skinner krásnou žabičkou našel Michaela Frolíka, který pálil z první. Anderson se ale výtečně přesunul a zabránil tak českému útočníkovi vsítit jeho druhou branku v dresu Buffala.
30:45'
Od modré čáry nahazoval Jake McCabe. Zadák Sabres ale napálil pouze levý beton hostujícího gólmana.
30:03'
Ottawa nyní předvedla velmi dobré střídání. Buffalo mělo co dělat, aby se ubránilo.
28:48'
Sabres právě vstřelili branku!
Domácí podruhé v zápase vyrovnávají! Montourovo nahození od modré čáry šikovně tečoval Girgensons do protipohybu brankáře. Kotouč zůstal ležet u betonu Andersona, kde se skvěle zorientoval JACK EICHEL a doklepl jej do brány. 2:2. Asistence: Zemgus Girgensons a Brandon Montour.
28:35'
Bathersonova přihrávka našla mezi kruhy Whitea. Ullmark zaklapl betony včas.
28:03'
Anthony Duclair opět využil své rychlosti. Přebruslil beka a z levé strany se vřítil do útočné třetiny. Jeho pokus zápěstím ale Ullmark moc dobře viděl.
27:36'
Hosté bez větších potíží dostali puk do středního pásma. Domácí se tak budou muset dostávat dopředu znovu.
26:55'
Skrytá střela Tkachuka z pravého kruhu nedoputovala až k bráně Sabres.
26:12'
Hosté kontrolují svou defenzivní činnost. Buffalo se nyní velmi těžce dostává do třetiny soupeře.
24:52'
Ottawa nakonec tuto přesilovku využívá. Po buly se puk dostal na modrou čáru k Reillymu, který přihrál do strany Bathersonovi. Útočník hostů poté krásně našel TYLERA ENNISE, jenž se prosadil pohotovou střelou k bližší tyči. 1:2. Asistence: Drake Batherson a Mike Reilly.
24:44'
Nebezpečně se před brankovištěm uvolnil Tkachuk. Ullmark měl však kotouč ve své moci rychleji.
24:23'
Michael Frolík pro úvodní sekundy oslabení odvedl skvělou práci v útočné třetině.
24:03'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jeff Skinner – 2 min., nedovolené bránění).
23:28'
Druhá třetina je zatím aktivní v podání domácích. Přesilová hra dostala hokejisty v tmavých dresech na koně.
22:58'
Jimmy Vesey si šikovně stáhl puk a následně se pokusil o rychlé zastrčení k zadní tyči. Bránu ale o chlup minul.
22:19'
Střela Colina Millera byla sražená do ochranné sítě. Po přerušení se bude vhazovat po pravici Andersona.
22:11'
21:45'
Domácí drží puk v útočném pásmu a jsou velmi nebezpeční v této přesilovce.
21:05'
Eichel parádní přihrávkou přes šíři pásma vybídl na levém kruhu Sama Reinharta. Křídlo elitní lajny Sabres ale nepropálilo zasahujícího Andersona.
20:27'
Vladislav Naměstnikov dostal až na třetí pokus kotouč z vlastní třetiny.
20:11'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Connor Brown – 2 min., hákování).
20:01'
První třetina je u konce. Ottawa šla zaslouženě do vedení, neboť úvod měla velmi dobrý. Ve 14. minutě však svou vlastní chybou nabídla vyrovnání, a proto platí po první třetině nerozhodný stav 1:1.
Střely na bránu: 8 – 13.
20:00'
19:35'
Colin White obral soupeře o puk a rychlou přihrávkou našel Duclaira v ideální šanci. Ullmark ale předvedl výtečný reflex a fantastickým zákrokem lapačkou uchránil nerozhodné skóre.
19:19'
Tkachuk předvedl výbornou stahovačku, ovšem přesnou přihrávku před bránu nevyprodukoval.
18:37'
Montour stojí za bránou a čeká na nabídku svých spoluhráčů. Oba týmy ale momentálně střídají.
17:56'
Girgensons si nezpracoval dlouhou přihrávku Reinharta. Domácí se tak při přechodu vpřed vystavili do ofsajdu.
17:29'
Buffalo pokračuje v aktivitě. Eichel se snažil dostat před bránu, ale jemnou pobídku Reinharta tečovat nedokázal.
16:46'
Ottawa se stačila ubránit začínajícímu tlaku Buffala.
16:11'
Johan Larsson projel jako nůž máslem do pásma soupeře. Kotouč nabral na bekhend a mířil pod horní tyč. Craig Anderson ale vystrčil rameno.
15:17'
Brady Tkachuk se jen těsně nedostal k dorážce před bránou Sabres. V pádu zakončit nedokázal.
14:48'
Domácí se snaží udržet na kotouči. Momentálně lépe bruslí a rozhodně hrají lépe, než na počátku tohoto střetnutí.
13:42'
Buffalo z přesilovky vyrovnává, ale tomuto gólu pomohla obrovská chyba Rona Hainseyho. Zkušený zadák Senators posílal nepochopitelně kotouč před bránu, kde si jej našel SAM REINHART a bez problémů zakončil mezi betony. 1:1. Bez asistence.
13:34'
Jack Eichel nedokázal udržet skákavý puk v útočném pásmu.
13:15'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Mike Reilly – 2 min., držení).
12:55'
Po dalším zásahu Linuse Ullmarka je hra přerušena. Následovat bude druhá komerční pauza v této třetině.
12:40'
Sheary ve středním pásmu nabíral velkou rychlost. Bránícího hráče ale nepřešel.
11:48'
Čtvrtá lajna Ottawy předvedla pěkný přechod do útoku. Anisimov našel Sabourina, jehož ránu z pravého kruhu vyrazil Ullmark.
10:56'
Okposo bekhendem vybízel hůl svého spoluhráče před bránou. Akce však Buffalu nevyšla úplně ideálně.
10:29'
10:06'
Ve vlastním oslabení zaútočil Naměstnikov. Ruský útočník ale propálit Ullmarka nedokázal.
09:39'
Domácí předvedli rychlou kombinaci, ale rána se Marcusi Johanssonovi vůbec nevyvedla. Útočník Sabres poslal celkem jednoduchý pokus přímo do moci Andersona.
09:01'
Dahlin nabídl touš na opačný kruh Reinhartovi. Útočník Sabres vypálil z první, ale Anderson pravým betonem pokus vyrazil.
08:29'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Scott Sabourin – 2 min., nedovolené bránění).
08:26'
Ristolainen posunul puk za bránu Veseymu, který se však nedokázal uvolnit.
07:59'
Puk opustil hrací plochu. Po krátkém přerušení bude následovat vhazování ve střední třetině.
07:26'
Buffalo uklidňuje hru za svou bránou. Domácí však zatím Andersona příliš neohrozili.
07:02'
Connor Brown si nestačil dobruslit důraznou rozehrávku svého spoluhráče.
06:28'
Skinner těsně za modrou čárou zkusil štěstí. Anderson však zakročil pravým ramenem.
05:55'
Jimmy Vesey sice udržel kotouč u mantinelu, ale do předbrankového prostoru už nedokázal přesně přihrát.
05:08'
Nyní se hraje ve střední třetině. Viděli jsme nepřesnosti na obou stranách.
04:41'
Buffalo poprvé v zápase na delší čas zatlačilo. Ottawa se osvobodila vyhozením na icing.
03:59'
Senators zaslouženě jdou do vedení! Početní výhodu využívá JEAN-GABRIEL PAGEAU, jenž nastavil hůl před prázdnou bránu na ideální pobídku Chabota z otočky. Ullmark byl proti této pěkné kombinaci naprosto bez šance. 0:1. Asistence: Thomas Chabot a Brady Tkachuk.
03:28'
Ottawa pokračuje ve své aktivitě. Švédský brankář ve službách Sabres má zatím velmi napilno.
03:03'
Anthony Duclair si nabruslil z levé strany až před bránu a pokoušel se o kličku do bekhendu. Levý beton Ullmarka byl však připraven.
02:38'
Kličkovaná v podání Tylera Ennise úspěšná nebyla. Domácí beci se stačili vrátit.
02:10'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Rasmus Dahlin – 2 min., vysoká hůl).
02:02'
Lazar o chlup nedosáhl na přihrávku, která mířila mezi kruhy. K zakončení se následně neprotlačil ani Kyle Okposo.
01:15'
Hosté jsou zatím aktivnější. Buffalo se nedostalo do útočné třetiny za úvodních 75 sekund.
00:49'
Anthony Duclair si udělal prostor na levé straně. Z vrcholu levého kruhu vypálil, ale Ullmark zasáhl lapačkou.
00:20'
Ottawa hned na začátku zápasu nahodila kotouč za bránu. Obránci domácích si ale poradili.
00:01'

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Montour, Dahlin, Ristolainen, Pilut, Jokiharju, McCabe (A) – S. Reinhart, Eichel (C), Girgensons – Frolík, Ma. Johansson (A), Skinner – Okposo, Lazar, Vesey – C. Miller, Jo. Larsson, Sheary.

Ottawa Senators: C. Anderson (M. Högberg) – Hainsey (A), Chabot, N. Zajcev, Borowiecki (A), DeMelo, Reilly – Co. Brown, Pageau (A), B. Tkachuk – Duclair, Tierney, Naměstnikov – Batherson, White, Ennis – Sabourin, Anisimov, Chlapík.

Rozhodčí: St. Pierre, Rank – Amell, Kovachik.
Buffalo momentálně pobývá na jedenácté příčce Východní konference. Tým kouče Ralpha Kruegera nasbíral 51 bodů ve 49 zápasech a na pozice pro play off nyní ztrácí už 10 bodů. Šavle začaly sezonu dobře, ale v posledních měsících postupně ztrácejí dech. Buffalo ale dokázalo z posledních čtyř utkání hned tři vyhrát. Postupně zdolalo Detroit, Vegas a Dallas, ale v uplynulém střetnutí padlo v Nashvillu 1:2. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je kapitán Jack Eichel, jenž nasbíral skvělých 62 kanadských bodů.

Ottawa také v této sezoně patří mezi nejslabší týmy Východní konference. Před sezonou byl tento tým pasován do role jasného outsidera, ale momentálně pod sebou drží New Jersey a Detroit. Senátoři získali 43 bodů ve 49 zápasech. Konec prosince a celý měsíc leden se však týmu z hlavního města Kanady vůbec nepovedl. Ottawa totiž padla devětkrát v řadě a vítězství si připsala až po necelém měsíci s Calgary. Předchozí noc však znovu prohrála, tentokrát na domácím ledě po samostatných nájezdech s New Jersey. V produktivitě je na tom nejlépe Anthony Duclair, který si dosud připsal 33 kanadských bodů.

Michael Frolík (Buffalo) 6 zápasů, 1+1
Vladimír Sobotka (Buffalo) 16 zápasů, 1+2
Christian Jaroš (Ottawa) 6 zápasů, 0+2
Filip Chlapík (Ottawa) 24 zápasů, 2+3.
Přeji příjemné středeční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Hokejisté Buffala Sabres dnes přivítají celek Ottawa Senators. Utkání začíná v 1:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.