NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Arizona - 24. prosince 2019   02:00

Nashville
Nashville
18:08' F. Forsberg (Josi, Duchene) • 27:53' Arvidsson (Järnkrok, Ekholm) • 49:56' Josi (Blackwell, C. Smith)
3:2
(1:0, 1:1, 1:1)
Arizona
Arizona
38:07' Crouse  (Schmaltz, Goligoski) • 50:33' Chychrun  (Keller, Goligoski)
Nashville
L´Ecuyer, O´Donnell – Amell, Berg
Bridgestone Arena, Nashville
17 697 diváků
Arizona

Utkání je u konce! Hokejisté Nashvillu zvládli závěr zápasu s Arizonou a nakonec dokázali ustrážit své vedení. Domácí zvítězili 3:2. První třetina byla jednoznačně v režii Nashvillu, avšak od druhé periody se jednalo o zcela vyrovnaný zápas, ve kterém byla dost možná aktivnější Arizona. Přestože hosté mocně dotahovali, tak jednobrankovou ztrátu smazat nedokázali. Hrdinou utkání se opět stal švýcarský zadák Roman Josi, jenž vsítil jeden gól a jednu asistenci si také připsal.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji příjemné svátky a u jednoho z textových přenosů zase na počtenou!
Hvězdy zápasu:

1. Roman Josi (Nashville) 1+1
2. Viktor Arvidsson (Nashville) 1+0
3. Pekka Rinne (Nashville) 26 zákroků, 2 inkasované branky.
Československá stopa v utkání

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

59:52'
Ellis nejprve pozdržel několik sekund hru u mantinelu. Až po pár vteřinách pálil Kessel, který však trefuje protihráče.
Oddechový čas pro hosty.
59:36'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Colton Sissons – 2 min., držení).
59:18'
Schmaltz už mohl střílet, ale celkem zbytečně hledal lépe postaveného spoluhráče.
58:40'
Hosté si posunují puk po mantinelu. Blok nashvillských hráčů je však poměrně hluboko usazen v pásmu.
58:18'
Ani tentokrt nebyla prázdná brána přes celé kluziště trefena. Icing.
58:00'
Jeden z domácích hráčů minul odkrytou bránu. Arizona po zakázaném uvolnění Predators zůstane v pásmu soupeře.
57:33'
Raanta už je na střídačce. Hosté zkouší hru v šesti.
57:06'
Taylor Hall byl za bránou zdvojen. Přesnou přihrávku na Christiana Dvoraka nevyprodukoval.
56:32'
Domácí se usadili v útočném pásmu. Šetří cenné vteřiny u mantinelu.
55:57'
Arizoně se teď přechod přes útočné pásmo nepovedl. Nashville mezitím stačil poslat na led čerstvé síly.
55:08'
Sissons na druhé straně ve velké šanci mohl rozhodnout. Raanta ale špičkou levého betonu stačil zasáhnout.
54:30'
Nashville se osvobodil pouze za cenu zakázaného uvolnění. Hra zůstává před Rinnem.
54:03'
Carl Söderberg měl dnes již druhou tutovou šanci. Pohotově si zpracoval puk a ve velké rychlosti objel bránu. Rinne po kotouči skočil a nakonec jej záhadným způsobem nepustil za svá záda. Coyotes si ale za vyrovnáním stavu jednoznačně jdou.
53:28'
Rinne teď drobně zaváhal se svou rozehrávkou za bránou. Měl štěstí, že Kessel nestačil trefit puk v předbrankovém prostoru lépe.
52:42'
Arizona měla několik možností na vyrovnání. Kessel ani Dvorak se však z branky radovat nemohli. Rinne odolal.
52:29'
Pekka Rinne raději přikryl odražený puk pod svou lapačkou. Nashville se pokusí hru co nejvíce rozkouskovat.
52:06'
Taylor Hall zablokoval ostrou střelu Ellise od modré čáry.
51:40'
Po komerční přestávce už hra opět pokračuje. Arizona drží puk ve vlastním pásmu a za pár chvil se pokusí o založení útočné akce.
50:33'
Arizona právě vstřelila branku!
Vzápětí je však sníženo! Clayton Keller se pěkně proháčkoval mezi kruhy a poté si všiml na pravém kruhu osamoceného JAKOBA CHYCHRUNA. Ofenzivní zadák Arizony už neměl problém s tím poslat puk z prvního doteku za přesunujícího se Rinneho. 3:2. Asistence: Clayton Keller a Alex Goligoski.
49:56'
Nashville právě vstřelil branku!
Vedení Nashvillu je již dvougólové. ROMAN JOSI znovu prokázal, proč patří mezi nejlepší obránce celé soutěže. Kapitán Predators si na modré čáře zpracoval přihrávku a krásně utaženou střelou vymetl šibenici. 3:1. Asistence: Colin Blackwell a Craig Smith.
49:41'
Predators rychle vyhráli vhazování. Bezprostředně po buly pálil Ellis, jehož pokus byl ale pozastaven.
49:35'
Calle Järnkrok si nádherně našel před bránou přihrávku Johansena. Švédský hokejista se rychle vytočil, ale bekhendem našel pouze lapačku Raanty, který se poprvé ve třetí třetině zaskvěl.
48:15'
Obrovskou šanci měl Söderberg. Najel si na pravý kruh, kde také dostal přihrávku. Centr druhé lajny Coyotes však zřejmě trefil tyč, neboť puk se rychle odrazil zpět do hry.
47:24'
Hall v útočném pásmu ztratil stabilitu, ale přesto dokázal přihrát. Kesselova pohotová střela pořádně vystrašila Rinneho.
46:47'
46:04'
Predatorům se početní výhoda nedaří. Na druhé straně mohl naopak zaútočit Stepan, ale nakonec byl zablokován obránci Nashvillu.
45:30'
Smithova přihrávka vůbec nebyla přesná. Arizona se znovu bez větších komplikací osvobodila.
44:55'
Richardson ihned po vyhraném buly puk vyhodil až k Rinneho svatyni. Nashville se bude muset dostávat do pásma opětovně.
44:47'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Nick Schmaltz – 2 min., nedovolené bránění).
44:40'
Järnkrok zvládl své defenzivní úkoly na jedničku. Získal puk na hůl a ve velké rychlosti jej vyvezl za červenou čáru.
44:21'
Nashville se dostal pod tlak. Hosté soupeře zmáčkli a donutili jej k vyhození puku na icing.
43:25'
Arizona vyrazila do brejku. Možnost k druhé brance v utkání měl na holi Crouse. Snažil se střílet k zadní tyči, jenže Rinne vytasil vyrážečku.
43:03'
Arizona drží puk v rohu útočného pásma. Nashville se ale zatím dobře brání.
42:07'
Oosterle si zahrával ve vlastním pásmu s ohněm. Dlouho si zpracovával puk, až jej protihráč rozhodil. Střelecký pokus Bonina minul bránu.
41:32'
Hosté zůstali v útočném pásmu. Střela Ekman-Larssona byla sražená mimo tři tyče.
40:41'
Ve chvíli, kdy Phil Kessel natáhl ke střele z levého kruhu, se vrátil Fabbro na led. Přesilovka Arizony je u konce.
40:18'
Schmaltz se nedokázal dostat do útočného pásma. O puk jej obral Josi, který také velmi rychle osvobodil svůj celek.
40:01'
Skončila nám druhá třetina. Arizona se jednoznačně zlepšila a po zásluze na konci druhé dvacetiminutovky skóre snížila. V tomto dějství jsme sledovali vyrovnaný hokej s velkým počtem šancí na obou stranách. Snad bude dosavadní tempo hry pokračovat i ve třetině poslední.
Střely na bránu: 35 – 20.
40:00'
39:49'
Arizona se až teď dostala do pásma soupeře, jenže v rámci druhé třetiny už moc času nemá.
39:09'
Nashville se bez větších rozpaků osvobodil vyhozením puku z vlastní třetiny.
38:41'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Dante Fabbro – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
38:07'
Hosté snižují. Rychlou akci započal Goligoski, který na útočné modré čáře našel hůl Schmaltze. Šikovný útočník poté jemnou přihrávkou posunul puk na LAWSONA CROUSEHO, který už bekhendem Rinneho prostřelil. 1:2. Asistence: Nick Schmaltz a Alex Goligoski.
37:40'
Také Keller ujel na bránu podobným způsobem jako Grabner. Ani on však branku nevsítil.
36:45'
Arizona se nyní usadila v pásmu soupeře a pokouší se o kombinaci. Rozhodně podává hostující tým lepší výkon, než ve většině času v první periodě.
35:33'
Michael Grabner naplno předvedl svou obrovskou rychlost. Z vlastní třetiny se během pár sekund dostal až před bránu, jenže z výhodné pozice branku nedal. Pekka Rinne vykopl jeho ránu pravým betonem.
35:00'
Crouseho pokus o teč nebyl přesný. Obránci Nashvillu poté stačili zapracovat s odraženým pukem.
34:28'
Rinne musel hned po vhazování vyrazit nepříjemnou střelu levým betonem.
34:16'
Clayton Keller vypálil zápěstím těsně za modrou čárou. Jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě. Čeká nás poslední reklamní přestávka v rámci druhé třetiny.
33:28'
Střelu Hinostrozy vyrazil Rinne pouze před sebe. Neprosadil se ani Demers, který čekal na dorážku před brankovištěm.
32:54'
Po dobrém střídání Arizony se hra zase uklidnila. Ekman-Larsson stojí za bránou a vyčkává na nabídku svých spoluhráčů.
32:08'
Roman Josi skvěle přečetl hru. Poté kotouč dostal do střední třetiny a dovolil svému celku vystřídat.
31:47'
Predators se dostali do přečíslení dva na jednoho. Rocco Grimaldi vzal zakončení na sebe, ale Anttiho Raantu prostřelit nedokázal. Po delší době se přerušuje. Sledovali jsme úžasnou pasáž.
31:32'
Rinne se ale hned dvakrát rychle stačil přemístit. Kotouč už zase získávají domácí.
31:06'
Smithovi puk přeskočil hůl. Do přečíslení se rázem vydávají hosté.
30:34'
Gólman Arizony je ve velké permanenci. Nyní musel vyjet z brány proti přetažené přihrávce. Celou situaci bezpečně zvládl.
30:02'
Nashville pokračuje v aktivitě v útočném pásmu. Ellisovu ránu taktéž Raanta vyrazil.
29:12'
Colton Sissons si nabruslil za obranu, dokázal si zpracovat přihrávku a bekhendem se snažil posunout puk mezi betony Raanty. Hostující gólman aspoň z části napravil své předchozí zaváhání.
27:53'
Antti Raanta udělal velkou chybu, kterou jednoznačně zhatil svůj dnešní dobrý výkon. Järnkrok poslal v útočném pásmu puk do tandemu VIKTORU ARVIDSSONOVI. Po švédské kombinaci byla vyslána nepříliš těžké střela, která se však od Raanty odrazila do vzduchu a následně zapadla za brankovou čáru. 2:0. Asistence: Calle Järnkrok a Mattias Ekholm.
27:25'
Hosté se posunuli do útočné třetiny, jenže o puk vzápětí přišli.
26:48'
Kotouč opustil hrací plochu. Nashville bude mít znovu k dispozici vhazování v útočném pásmu.
25:50'
Hinostrozův skrytý pokus nebyl přesný. Navíc puk útočníkovi Coyotes utekl z čepele v rozhodující fázi.
24:34'
Velká šance Arizony! Clayton Keller se zjevil sám před Rinnem, jenže finský brankář mladého útočníka vychytal. Keller nezvedl puk dostatečně vysoko.
24:05'
Schmaltz si ve středním pásmu nedokázal ideálně zpracovat kotouč. Zadarmo se tak na puk dostávají domácí.
23:36'
Filip Forsberg se natlačil před beka a najednou měl před sebou volný prostor. Dlouhá klička do forehandu ale úspěšná nebyla.
23:15'
Ekholm nahodil puk do útočné třetiny. Rychle za ním spěchali jeho spoluhráči a nakonec jej dokázali vydolovat.
22:34'
Chychrun nahazoval puk od modré čáry. Rinne ale zasahovat nemusel, neboť pobídka přesná nebyla.
21:53'
Úvodní dvě minuty patří Arizoně. Hosté se po nepovedené první třetině jednoznačně zvedli.
21:13'
Kessel si musel dlouho zpracovávat přihrávku, ale stejně z mezikruží vystřelil. Trefil však pouze brankový oblouk.
20:38'
Arizona zvládla první střídání lépe. Nastěhovala se do pásma soupeře, ale vystřelila pouze mimo tři tyče.
20:13'
Ze třetiny uběhlo jen pár sekund, ale čas na kostce v nashvillské hale zůstal stát. Rozhodčí musí jet do boxu časoměřičů zkontrolovat, kolik se toho odehrálo.
20:01'
První třetina vyzněla zaslouženě pro Nashville. Domácí byli po většinu hry jasně lepší a nakonec dokázali vsítit gól. Prosadil se Filip Forsberg. Arizona průběh utkání vůbec nezachytila a uvidíme, zda-li se do hry dostane už ve druhé třetině.
Střely na bránu: 21 – 5.
20:00'
19:48'
Třetina se nakonec dohrává v pásmu Predators, ale už se nic nestane.
19:12'
Domácí obránci kontrolují puk ve vlastním pásmu. Pokusí se založit ještě jednu útočnou akci.
18:53'
Nashville i nadále pokračuje v aktivitě. Arizona se horko těžko brání.
18:08'
Domácí jdou zaslouženě do vedení. Takto velký tlak už musel skončit gólem. Josi sice při svém nahození bránu netrefil, ale u tyče stál zaparkovaný FILIP FORSBERG, který už z brankové čáry doklepl puk za beton Raanty. 1:0. Asistence: Roman Josi a Matt Duchene.
17:38'
Tak to je neuvěřitelné, co domácí neproměnili. Nejprve se před bránu dostal Grimaldi, jehož dobře vybruslil Raanta. Finský brankář poté už ležel, ale ani Granlund nezvedl puk pod víko.
17:03'
Craig Smith využil zaváhání soupeře a dostal se úplně osamocen na pravý kruh. Raanta si ale z brány vyjel a dokázal zasáhnout. Brankář Arizony je zatím klíčovou postavou tohoto utkání.
16:49'
Domácí si velmi krkolomně přihrávají. Na hokejkách hokejistů ve žlutých dresech chybí klid.
16:19'
Sledovali jsme poměrně neučesanou pasáž hry, ve které ani jeden tým se neudržel v pásmu soupeře. Po zakázaném uvolnění Arizony se bude znovu vhazovat v útočné třetině Nashvillu.
15:49'
Crouse nepřešel přes útočné pásmo. Na modré čáře navíc inkasoval tvrdý hit.
15:18'
Po další střele Predátorů skončil puk v ochranné síti. Po poslední komerční pauze v této třetině se bude vhazovat po levici Raanty.
14:48'
Do velmi výhodné pozice se dostal Ryan Johansen. Zápěstím ale zamířil těsně vedle bližší tyče.
14:02'
Oliver Ekman-Larsson se dostal ke střele z levého křídla. Bránu domácího celku jen o pár čísel přestřelil.
13:35'
Pobídka před bránu byla zastavena pohotovým obranným zákrokem Demerse.
12:58'
Antti Raanta bez problémů lapil do své moci slabou střelu z pravého kruhu. Vhazovat se bude v pásmu Arizony.
12:49'
Hosté vyhodili puk z pásma tak šikovně, že zakázané uvolnění se nepískalo.
12:14'
Mattias Ekholm podpořil útok. Nabruslil si na přihrávku z rohu a bekhendovou střelou chtěl prostřelit Raantu. Finský gólman se ale překonat nenechal.
11:38'
Arizona sice nějakou dobu pobývala v útočném pásmu, ale nic kloudného tam nevymyslela. Nashville se osvobodil vyhozením puku do pásma hostů.
10:52'
Taylor Hall zachytil puk ve středním pásmu rukavicí a okamžitě si jej posunul před sebe. Na vrcholu levého kruhu zamířil vedle bližší tyče.
10:28'
Domácí si vyměňují puk ve svém pásmu. Mezitím oba celky střídají.
09:41'
Arizona se vzápětí vydala vpřed a své počínání zakončil střelou z mezikruží Derek Stepan. Útočník Coyotes ale nenachytal připraveného Rinneho.
09:06'
Nyní se hraje okolo mantinelu. Domácí si posouvají touš v útočné třetině, ale zatím se v tomto střídání ke střele neodhodlali.
08:19'
Hra se rychle přesunula před bránu Arizony. Antti Raanta pohotově zakročil proti pokusu obránce Matta Irwina.
08:06'
Náznak akce Arizony ale zastavil ofsajd. Vhazování bude obstaráno ve středním pásmu.
07:49'
Järnkrok pomohl obraně a následně také přesně rozehrál. Domácí míří opět do útočného pásma.
07:05'
O kotouč se nyní svádí souboj u mantinelu v pásmu Nashvillu. Keller se snaží vydolovat kotouč zpoza brusle Irwina.
06:52'
Až nyní musel Rinne poprvé v utkání zasahovat. Dokázal si poradit proti střele od modré čáry. Následuje komerční přestávka.
06:30'
Arizona má velký problém s rozehrávkou. Počet střel na bránu činí v polovině osmé minuty poměr 10-0.
06:01'
Kyle Turris nabízel puk před bránu, ale hokejka spoluhráče Smithe byla v danou chvíli až příliš vzadu.
05:15'
Arizona stále nenavštívila obranné pásmo Predators. Domácí tým je v úvodu jasně lepší.
04:10'
Bonino velmi důsledně dorážel před bránou. Raanta se musel ve svém brankovišti natáhnout.
03:58'
Filip Forsberg se snažil prostrčit puk na modrou čáru, kde stál Fabbro. Mladý zadák se ale pro puk musí vracet do střední třetiny.
03:13'
Demersova rozehrávka byla přečtena. Následuje další zisk kotouče domácích. S pukem nyní míří vpřed Arvidsson.
02:36'
Irwinovo nahození taktéž zachytil hostující gólman na své hrudi. Nashville za dvě a půl minuty dokázal už pětkrát vystřelit na bránu.
02:16'
Raanta má na začátku hodně práce. Znovu musel zasahovat.
01:40'
Domácí se dostali do zajímavé střelecké pozice, jenže před brankovištěm zůstal ležet Grimaldi. Sám útočník Nashvillu tak zablokoval pokus jeho spoluhráče.
01:21'
Josi vybídl Ryana Ellise, jehož rána od modré čáry pořádně prověřila Anttiho Raantu. Hostující brankář si ale připsal první úspěšný zásah.
00:58'
Nashville začal utkání aktivně. První dvě střídání se udržel v pásmu Coyotes.
00:15'
Sissons zachytil puk na útočné modré čáře a rychlou přihrávkou hledal Forsberga. Švédský útočník se ale ke střele nedostal, neboť mu byl vypíchnut kotouč Goligoskim.
00:01'

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Ekholm, Irwin, Hamhuis – Arvidsson, Johansen, Järnkrok – Mikael Granlund, Duchene, Grimaldi – Sissons, Bonino, F. Forsberg (A) – C. Smith, Turris, Blackwell.

Arizona Coyotes: Raanta (Hill) – Chychrun, Goligoski, Ekman-Larsson (C), Demers, Oesterle, Gross – Kessel (A), Dvorak, Hall – Schmaltz, Söderberg, Keller – Hinostroza, Stepan (A), Crouse – Garland, Richardson, Grabner.

Rozhodčí: L´Ecuyer, O´Donnell – Amell, Berg.
NASHVILLE PREDATORS

Právě Nashville patřil před sezonou mezi užší favority v Západní konferenci, jenže zatím jsou Predátoři pouze devátí. V 35 utkáních posbírali 40 bodů a na osmé Calgary ztrácí body 3. Nashville má však oproti Flames tři zápasy k dobru. Forma svěřenců zkušeného kouče Petera Laviolettea jde však nahoru, neboť tento celek bodoval už ve čtyřech zápasech v řadě. Nejprve celkem jednoznačně Pedators porazili oba celky z New Yorku, poté nestačili v prodloužení na Ottawu, ale v následujícím zápase vyhráli po prodloužení na ledě Bostonu.