Nepříliš atraktivní utkání tak nakonec končí lépe pro hosty, kterým vyšla zejména první třetina, kterou vyhráli 2:0. V závěru utkání se ještě dostal domácí tým do řady příležitostí, ale vyrovnání nepřišlo, a tak uzavřel na 3:1 do prázdné branky Petr Nedvěd. Nejlepší hráči: Jan Semorád (PCE), Marek Schwarz (LIB)
60:00
59:50
Liberec právě vstřelil branku!
Hostům se však posléze povedlo puk dostat do středního pásma a PETR NEDVĚD do prázdné branky pohodlně skóruje. Bez asistence.
59:41
Nosek vyhrál pro Benáka, který jej následnou střelou našel na teč. Skvělý Schwarz však vyráží nad.
59:33
Klíčové vhazování se odehraje po levici Marka Schwarze v obranné třetině Liberce.
59:33
Oddechový čas pro hosty.
59:33
Nedvěd to ale neudělal vůbec dobře, když těsně před červenou posunul puk na zakázané uvolnění.
59:22
Buchtele pálí z mezikruží jen do Schwarze, puk mají hosté.
59:05
Při následná snaze za hostující brankou tu máme vyloučení na obou stranách. Za hosty Derner (nafilmovaný pád) a za domácí Zohorna (hákování).
58:48
Benák nejprve zastavil rukou puk v pásmu a ihned poté vypálil. Jeho táhlá rána šla ale mimo. Kotouč se dostal až do středního pásma.
58:30
Pardubice v šesti s Koutským na lavičce. Velká šance přišla téměř ihned. Benák posunul na Zohornu, jenže toho z pravé strany fantasticky vychytal Schwarz, který jeho bombu vyrazil mimo!
58:00
Oddechový čas pro tým HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.
58:00
Pardubice trápí v závěrečné třetině kluziště přesnost v kombinaci. Po souboji na modré se puk dostává do zámezí.
57:30
Semorád v útočném pásmu na Kousala, který ale z těžkého úhlu pálí jen do boční sítě.
57:01
Vašíčkova rána těsně za modrou se domácímu obránci vůbec nepovedla a končí na ochranné síti nad brankou.
56:40
Semorád se v útočné třetině již dostával do zakončení, ale nakonec z toho nic nebylo. Po následném pokusu o vyhození z pásma se puk sice dostal do ochranné sítě, jenže tomu bylo po teči, a tak se vhazuje ve střední třetině.
56:21
Po ráně Zohorny dorážel Kousal, jenže puk se po teči dostává až na ochrannou síť nad brankou Marka Schwarze.
55:32
Pardubice již hrají v plném počtu. V závěru přesilovky tu ještě byla jejich šance brejku 3/2, jenže Tybor napálil pouze stojícího beka.
54:58
Domácím se povedlo opět vyhodit kotouč z vlastní třetiny.
54:46
Bulíř o pár vteřin později puk na Koutského pouze nahodil, jenže domácí brankář jej musel přikrýt lapačkou. Pro Liberec to tak znamená vhazování v útočném pásmu.
54:12
Nedvěd od mantinelu našel Filippiho, který se však k zakončení nedostal. Domácí tým následně vyhazuje kotouč z obranné třetiny.
53:33
V zakončení toho sice moc nevymyslel, avšak alespoň si zahraje přesilovou hru. Za hákování vidí dvě minuty Buchtele.
53:06
Nahození Roberta Kousala do útočného pásma na Barteka domácím nevyšlo a tak může hrozit Liberec.
51:47
Zakončení Pardubic v útočné třetině Marek Schwarz opět bez větších potíží chytá.
50:47
Znovu skvělý Schwarz, který opět chytá tečovanou ránu Václava Benáka. Na straně druhé pálil mimo Nedvěd, ale Liberec dokázal udržet pásmo a znovu zakončit. S ním už si Koutský poradil a kryje ho do výstroje.
49:39
Píšovu střelu z pravé strany brankář hostů vyrazil nad sebe, a tak mohl jít Liberec do protiútoku. Ten zakončil Bárta nad Koutského klec.
48:30
Skvělý Schwarz! Hostující brankář skvěle zastavuje ránu Tomáše Zohorny, kterému puk v útočné třetině nezištně přenechal Benák.
47:40
Ránu Jánošíka z levé strany Koutský nepříliš jistě vyrazil, ale naštěstí pro domácí mimo nebezpečí.
47:14
Hosté hrají v plném počtu, ale mohlo to být již o pár vteřin dříve. Ránu Buchteleho zastavil a následně poslal dál Radoslav Tybor, jenže Schwarz skvěle zastavuje puk betonem.
46:48
Nyní je navíc Tybor chycen v ofsajdu, a tak se bude vhazovat až před Koutským. Zhruba dvacet vteřin před koncem přesilové hry.
46:17
Vlacha zastavil při snaze o průnik podél pravého mantinelu Gawryletz, jenže domácí tým se nedokáže dostat do útočného pásma.
45:40
Úvod přesilovky Pardubicím moc nevyšel, když v rohu kluziště nedokázal odehrát puk Zohorna. Po přerušení se vhazuje po pravici Marka Schwarze.
45:14
Rolinek se pěkně uvolnil přes dva obránce až byl zastaven u hrazení Davidem Štichem. Ten vidí dvě plus deset minut za úder do oblasti hlavy a krku.
44:00
Menší zaváhání Koutského při rozehrávce nedokázal nikdo z hostí potrestat, a tak po zakončení Vašíčka už vidíme hru pět na pět.
43:02
Velká šance domácích srovnávací brankou nekončí. Zohorna od levého mantinelu našel před brankou zcela volného Jana Semoráda, který však dobrou pozici nedokázal zužitkovat a branku netrefuje!
42:47
Pardubický tým pokračoval v tlaku v útočném pásmu a hostů se povedlo až teď vyhodit.
42:25
Benáka našel na pravé straně Píšu, který však ranou bez přípravy trefuje jen Vlacha.
41:58
Dvě minuty pro hostujícího Ondřeje Vitáska za nedovolené bránění.
41:43
Zpoza branky se tlačil před Schwarze Zohorna, ale hostující brankář si puk našel a rychle ho ukryl v lapačce. Dorážející Vašíček tak byl zbytečný.
40:35
Kousal po nahrávce od Benáka našel Barteka, který ještě před brankou hledal spoluhráče. Naštěstí pro hosty však nenašel, a tak jeho zakončení končí na mantinelu.
40:01
I ve druhé třetině pokračoval průměrný hokej v dohrávce 23. kola. Liberec byl aktivnější, když vypálil na branku Koutského hned šestnáctkrát. To domácí tým se i nadále spíše trápil, i tak se celku trenérů Trličíka, Lubiny a Pospíšila povedlo snížit, když se prosadil pěknou trefou Zohorna. Třetí třetina začne v ČEZ Areně v 20:02.
40:00
39:57
Čakajík dostal hodně prostoru, a tak prošel do mezírky v domácí obraně a vypálil. Koutský jeho táhlý pokus chytá.
39:51
Ta sice nevyšla, ale i tak tu bude pro Liberec možnost ohrožení branky. Domácí tým totiž yhodil na zakázané uvolnění.
39:31
Bílí Tygři mají puk za vlastní brankou a chystají se podniknout poslední útočnou akci třetiny.
38:26
Sólová akce Petra Nedvěda skončila na skvělém Koutském. Domácí brankář měl větší potíže proti pokusu Jánošíka od modré, který mu vypadl z rukavice. Naštěstí pro domácí nablízku nebyl nikdo v bílém dresu Liberce.
37:28
Pardubice právě vstřelily branku!
Domácí budí z letargie až ukázková rána TOMÁŠE ZOHORNY, který těsně za modrou napřáhl a Schwarz neměl šanci. Prudký projektil se odrazil od horní tyče, a tak máme sníženo na 1:2. Asistence: Jan Semorád.
37:06
Tybor navezl kotouč do třetiny, kde s k němu a následnému zakončení dostal Jan Semorád. Pálil však mimo.
35:22
Benák si dojel svoji střelu a po zákroku Schwarze dorážel. Z pravé strany však byl v těžkém úhlu, a tak si brankář Liberce poradil i podruhé.
35:00
Dobře hrající Tomáš Nosek nejprve vybojoval puk, aby poté našel svého jmenovce Zohornu, který bohužel pro Pardubice z pravé strany netrefil branku.
34:33
Následně již hrál domácí tým v plném počtu, ale i tak se musel bránit akci střelce druhé branky Bortňáka, který však od mantinelu nezakončil dobře.
33:48
Skvělý Koutský vyráží i dva střelecké pokusy Davida Šticha, který pálil bez přípravy, ale mimořádně nebezpečně. Domácí brankář však vytasil skvělé zákroky.
33:11
Tygrům se přesilovka celkem daří, ale Koutský nepustil ani pokus z pravé strany, který na něj vyslal Michal Bárta.
32:30
Přesilovková kombinace Liberce skončila na útočné modré, kde pálil Čakajík. Koutský ale jeho ránu viděl, a tak ji v klidu chytá.
31:54
Buchtele vidí dvě minuty za podražení, Liberec si zahraje přesilovou hru.
31:17
Z otočky pálil Nosek, jenže trefil pouze protihráče. Domácí tým nakonec z akce vytěžil pouze vhazování v útočné třetině.
30:38
Tybor podél hřiště nedokázal vyhodit kotouč do středního pásma, a tak mohl Liberec hrozit. Po odraženém puku jej však Koutský raději ukrývá pod lapačku.
29:46
V domácí šanci byl na levé straně hřiště Jan Buchtele. Zamíchal kotoučem, jenže jeho následná rána končí po teči v ochranné síti.
29:25
Oba týmy hrají v plném počtu.
28:24
Velmi nadějná teď byla situace před domácím celkem. Po chybě obrany Liberce hledal volného Barteka nahrávkou Rolinek. Příhra se však nepovedla, a tak mohou být hosté v klidu.
27:26
Na druhé straně se po zakončení na Koutského rozdmýchala menší šarvátka, a tak se bude vylučovat. Hostující Michal Bárta a domácí Václav Kočí vidí dvě minuty za hrubost.
27:08
Zpoza branky to teď zkusil prozměnu Tomáš Nosek a jen připravené betony Schwarze nedovolují nadějnému mladíkovi skórovat.
26:45
Semorád se pěkně odpoutal od protihráče a bekhendem zkoušel ohrozit Marka Schwarze. Ten jeho zakončení z úhlu chytá do lapačky.
25:52
Nedvěd vyhrál vhazování pro Dernera, jehož prudkou ránu Koutský vyráží pravým betonem mimo svou klec.
25:32
Buchtele našel na hranici útočného pásma Radila, který se však následným pohybem dostal do ofsajdu. Vhazuje se ve střední třetině.
24:00
Píšův pokus od modré Schwarz vyráží do rohu kluziště. Pardubický tým i tak nadále zůstává u kotouče.
23:11
Po chybě hostující defenzívy našel v útočném pásmu Rolinek Tybora, jenže jeho rána až na Schwarze neprošla.
22:26
Kousal posunul puk na pravé křídlo na Radila, který zpětnou nahrávkou zamýšlel najít Buchteleho. Nahrávka se mu však nepovedla, a tak končí akce bez zakončení.
21:53
Snaha domácích na druhé straně končí za brankou Schwarze, kde po souboji došlo k zalehnutí puku. Vhazuje se po pravici hostujícího brankáře.
21:11
Liberec ji začal v útočné třetině, ale dlouho nemohl zakončit. Po nahrávce od Nedvěda to zkoušel Bulíř, jenže nepřesně. Ránu si tak připisuje až Jakub Čutta od modré, kterou však Koutský chytá.
20:01
Po nadějném začátku byl v první třetině k vidění dosti průměrný hokej. V něm měl sice o něco více ze hry celek Pardubic, jenže po úniku Kicy v 9. minutě šel do vedení Liberec. Ten podpořen o jistý výkon Marka Schwarze zvýšil na 2:0 zásluhou skvělé teči Bortňáka a mohlo to být pro tým trenéra Filipa Pešána ještě pozitivnější. Samostatný nájezd ale v poslední minutě Michal Bárta neproměnil, a tak zůstal stav nezměněn. Druhá třetina začne v ČEZ Areně pravděpodobně v 19:03.
20:00
19:37
Dobrá práce Tomáše Noska v útočné třetině připravila ránu pro Veselého, jenže Schwarz si opět poradil.
19:04
Michal Bárta však třetí branku nepřidává. Nic nevymýšlel a zkusil střelu mezi betony, jenže Koutský skvěle chytá.
19:04
Vašíček fauluje v úniku jednoho z hostů a uvidíme trestné střílení.
18:22
V závěru první třetiny přichází druhá branka Tygrů z Liberce. Nejprve nezakončil ideálně ve velké šanci Filippi, který jen trefil Koutského betony, jenže o pár vteřin později se již výběr trenéra Pešána raduje. Nahození od pravého mantinelu skvěle tečoval DALIBOR BORTŇÁK, 2:0. Asistence: Martin Čakajík.
17:56
Ani další zakončení Kousala nemělo brankové ambice. Plácnutí bekhendem v podání domácího útočníka končí v připravené lapačce Marka Schwarze.
17:30
Kočí se po výměně puku s Gawryletzem odhodlal k útočném výpadu, který zakončil těsně za modrou střelou. Tu však bohužel pro něj Schwarz v klidu chytá.
16:47
A hned měl dvě slušné šance. Bartek nejprve sám před Schwarzem napálil pouze betony hostujícího brankáře, a poté ve slušné pozici netrefil Rolinek puk.
16:26
Semorád se po nahrávce od Cetkovského dostával do zakončení, ale brankář hostí se štěstím uhájil čisté konto. Pardubický tým nadále u puku.
14:56
Velká řada nepřesností na obou stranách. Kousal se sice ve středu hřiště vyhnul jednomu z hostí, avšak jeho následná nahrávka končí až u Schwarze, který ji přikrývá lapačkou.
13:38
O pár vteřin později Schwarz skvěle vyráží i další střelu, kterou na něj vyslal domácí zadák Píša.
13:19
Pardubický tým již hrál v plném počtu, když podél levého mantinelu ujížděl Buchtele. Jeho prudké zakončení končí s pomocí Schwarze nad.
12:38
Čakajíkovu tvrdou ránu si Koutský málem nešťastně srazil do vlastní klece, ale naštěstí pro domácí hokejkou posunul puk mimo.
11:59
Nedvěd po nahrávce z rohu hřiště zkoušel překvapit Koutského svou táhlou ranou, jenže tan končí nad. Liberec přesto drží útočné pásmo.
11:13
Po přesilovkové kombinace se puk dostal na modrou na Jonáka, který prudkou ranou zamířil jen do středu branky, kde připravený Koutský chytá.
10:55
A nyní si hosté z Liberce navíc zahrají přesilovou hru. Píša odpálil puk ve vlastní třetině do zámezí, a tak vidí dvě minuty za zdržování hry.
09:49
Hosté se po další snaze o zakončení v útočném pásmu nedmluvili a vyhazují na zakázané uvolnění, které stěhuje hru po pravici Marka Schwarze.
08:30
Hosté jdou zhruba v polovině první třetiny do vedení 1:0! Vantuch našel uličku ve středu kluziště a přesnou nahrávkou vybídl do úniku PETRA KICU. Liberecký forvard v samostatném nájezdu propálil Koutského ranou pod ruku. Asistence: Lukáš Vantuch a Adam Jánošík.
08:17
Po vhazování v útočné třetině pálil Zdráhal, ale Schwarz jeho ostrý projektil pouze vyrazil. Následná rána Kočího jde po teči nad.
07:32
Liberec již hrál v plném počtu, když se v následném útoku pokusil o zakončení Nedvěd. Díky dobré práci domácí obrany ale puk na Koutského neprošel.
06:42
Domácí tým je následně chycen v ofsajdu, po kterém se bude vhazovat ve středním pásmu.
06:17
A ani na druhé straně nevidíme přesné zakončení. Po objetí branky nadějně nahrával na spoluhráče Bortňák, jenže bez úspěchu.
05:47
Po nahrávce od Rolinka pálil z pravé strany Bartek, jenže ani jeho tečovaná rána v brance neskončila.
05:20
Antonín Dušek je prvním vyloučeným hráčem večera. Dvě minuty dostává za hru vysokou holí.
04:51
Čutta důrazně srazil jednoho z domácích v útočném pásmu a hledal Vlacha. Ten však nezakončil, a tak šel domácí tým do brejku. Zakončení Jana Buchteleho z levé strany branku netrefilo.
03:58
A v šancích pokračujeme. Těsně před Schwarzem tečoval po nahození od modré jeden z domácích útočníků jen těsně mimo.
02:56
Velká šance Tygrů! Nejprve se k zakončení nedostal po slibné akci Derner, ale po nahrávce Bulíře již ve slibné situaci stál Nedvěd. Kapitán hostů z levé strany již měl o něco těžší úhel k palbě, a tak trefje pouze beton Vladislava Koutského!
01:17
O něco nebezpečněji zakončoval po nahrávce od Zohorny jeho útočný kolega Veselý. Ten zpoza branky vyjel před Schwarze, kterého však bohužel pro domácí pouze trefuje.
00:36
Snahu Liberce táhl po pravé straně Bulíř, ale k zakončení nedošlo. To první si připravil až ranou z poloviny hřiště Benák, ale Schwarz s ním neměl problémy a chytá.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Koutský (Růžička) – Benák, Staněk, Píša, Vašíček, Gawryletz, Kočí, Zdráhal, Drtina – Bartek, Rolinek, Tybor – Nosek, Zohorna, Veselý – Radil, Kousal, Buchtele – Cetkovský, Nahodil, Semorád.

Trenéři: Mojmír Trličík, Ladislav Lubina a David Pospíšil

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Vošvrda) – Čakajík, Derner, Čutta, Jánošík, Vitásek, Štich, Ulrych – Bulíř, Nedvěd, Dušek – Bortňák, Filippi, Víšek – Bárta, Vantuch, Kica – J. Vlach, Galamboš, Jonák.

Trenéři: Filip Pešán, Milan Černý a Miroslav Kapoun

Rozhodčí: Hodek, Polák – Bláha, Kostka.
Domácí tým nemůže v dnešním utkání počítat v obranných řadách s navrátilcem z hostování na Kladně Petrem Mockem, neboť ten již ve 23. kole nastoupil právě za tým Rytířů proti Slavii Praha. A jelikož bude chybět i Jiří Marušák, tak domácí vedení přivedlo na střídavé starty Robina Staňka z HC Olomouc.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice se oklepala z debaklu na Spartě a v páteční podvečer zdolala po prodloužení Zlín. Tím se sice výběr trenérů Trličíka, Lubiny a Pospíšila udržel na desáté příčce, avšak jedenácté České Budějovice jsou za ním pouze o skóre. Dnes by domácím mohla pomoci výhoda domácího kluziště, kde posledních pět utkání znamenalo hned čtyři výhry.
Liberec přijíždí do ČEZ Areny ve špatné náladě. Z posledních čtrnácti kol totiž zvítězil pouze ve dvou případech, a tak se mu vidina play off vzdaluje. Z třináctého místa extraligového pelotonu již navíc ztrácí na příčky zajišťující předkolo jedenáct bodů. V posledním kole celek trenéra Filipa Pešána prohrál s Kladnem po brankách Hořavy a Kuchlera 2:0.
Posledních pět vzájemných klání vyšlo lépe Pardubicím, které vyhrály všechny duely, při skóre 25:5.
Tipsport extraliga má svém programu úterní dohrávku 23. kola, ve které přivítá domácí HC ČSOB Pojišťovna Pardubice hostující Bílé Tygry Liberec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.